روش های مهاجرت

مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل

در طول تاریخ ، برزیل مقصد بسیاری از مهاجران بوده است اما از اواخر قرن نوزدهم و بیستم به دلیل رشد اقتصادی ، منابع طبیعی و شرایط پذیرش دانشگاه های برزیل معتبر در سطح جهانی مهاجرت به این کشور به طور چشمگیری افزایش یافته است . مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در این مقاله روش های مهاجرت به برزیل را با جزئیات مورد بررسی قرار می دهند .

برزیل بزرگ ترین و پر جمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی است . پاتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است . برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می گیرد ، شرقی ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه ، آرژانتین ، پاراگوئه ، بولیوی ، پرو ، کلمبیا ، ونزوئلا ، گویان ، سورینام و گویان فرانسه هم مرز است .

برزیل دارای زمین های کشاورزی وسیع و جنگل های استوایی است و با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است . مذهب اصلی این کشور کاتولیک و واحد پول آن رئال است .

روش های متعددی برای مهاجرت به برزیل وجود دارد که متقاضی روش های قانونی مهاجرت می تواند براساس شرایط خود یکی از آن ها را انتخاب کند . در زیر به این روش های مهاجرت اشاره خواهد شد .

روش های مهاجرت به برزیل

 1. مهاجرت از طریق تحصیل
 2. مهاجرت از طریق کار
 3. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 4. مهاجرت از طریق ازدواج
 5. مهاجرت از طریق تولد فرزند

دلایل انتخاب برزیل به عنوان کشور مقصد مهاجرت

 • زیبایی های طبیعی برزیل
 • اقتصاد در حال رشد و ثابت برزیل
 • میوه ، سزیجات ، گوشت و ماهی تازه در همه نقاط این کشور در دسترس است
 • هزینه زندگی در برزیل خیلی کمتر از بعضی از کشور های جهان اول است
 • اگرچه هزینه پزشکی و سلامت در برزیل نسبتا بالا است ، بیمه سلامت پوشش خوبی دارد
 • برزیلی ها افراد خون گرم و مهمان نوازی هستند

مهاجرت از طریق تحصیل به برزیل

برزیل بزرگترین کشور آمریکای لاتین و محبوب ترین مکان برای تحصیل دانشجویان بین المللی است . سال تحصیلی در دانشگاه های برزیل از فوریه آغاز می شود .

حدود 14400 دانشجو خارجی در دانشگاه های برزیل تحصیل می کنند . برای ورود به مقطع کارشناسی در دانشگاه های برزیل قبولی در امتحان ورودی و ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ضروری است .

مهاجرت از طریق تحصیل به برزیل

زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور اغلب پرتغالی است اما بعضی از دانشگاه ها دروس را به زبان انگلیسی ارائه می دهند . دانشجویان با هر سنی می توانند برای اقامت تحصیلی اقدام کنند .

هزینه تحصیل در دانشگاه های برزیل بین 2000 تا 10000 دلار برای هر سال است که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل این هزینه ها متفاوت می باشد . دانشجویان بین المللی برزیل مجاز به کار ضمن تحصیل نیستند .

مهاجرت با ویزای کار به کشور برزیل

دریافت ویزای کار برزیل و مجوز کار در این کشور راحت نیست . به منظور اشتغال در برزیل اجازه اقامت و ویزای کاری مورد نیاز است .

اولین مرحله درخواست مجوز کار از اداره کار برزیل توسط کار فرما است او باید قرارداد و اسناد دیگر را که به زبان پرتغالی ترجمه شده به اداره کار ارائه دهد .

بعد از تایید درخواست متقاضی باید برای اخذ ویزای کاری اقدام کند . براساس نوع کار مدت زمان اقامت در برزیل متفاوت است ، برای اقامت موقت در برزیل ابتدای ویزای 2 ساله صادر می گردد ، درصورت تمایل فرد مهاجر به اقامت بیشتر باید سی روز قبل از پایان دوره اقامت دوساله تقاضای تمدید اقامت دهد و این دوره از اقامت چهار ساله است ، پس از گذشت چهار سال فرد می تواند درخواست اقامت دائم کند .

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه برزیلی

یکی از مطمئن ترین راه های دریافت اقامت دائم برزیل ازدواج با یکی از شهروندان این کشور است . البته ازدواج خارج از برزیل راحتر از ازدواج درون خاک برزیل است .

باید توجه کرد که ازدواج با یک شهروند برزیلی به صورت خودکار منجر به شهروندی برزیل نمی شود و باید برای اخذ مجوز اقدام کرد .

برای اخذ مجوز اقامت ارائه گواهی ازدواج و بیانیه شاهدین ازدواج ضروری است . بعد از گذشت یک سال از ازدواج می توان تقاضای اقامت دائم کرد .

مهاجرت از طریق تولد فرزند در برزیل

برای تولد فرزند در یک کشور دو اصل وجود دارد یکی اصل خاک و دیگری اصل خون . بر اساس اصل خاک کودک در هر کشوری که متولد شود شهروند آن کشور محسوب می شود و براساس اصل خون کودک در هر کشوری متولد شود شهروند کشور پدر و مادر خود محسوب می شود .

برزیل از جمله کشور هایی است که از اصل خاک پیروی می کند ، یعنی در صورت تولد فرزند در خاک برزیل ، نوزاد ملیت برزیلی گرفته و به خانواده نوازد اجازه اقامت در این کشور داده می شود .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در برزیل

مهاجرت سرمایه گذاری جایی است که یک سرمایه گذار خارجی مقداری پول را در پروژه ای در برزیل هزینه می کند . در کل سرمایه گذاری باید برای برزیل دارای منافع و مزایایی باشد و سرمایه گذار با سرمایه گذاری در این کشور مجاز به دریافت اقامت دائم می شود و از سرمایه گذاری سود می برد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در برزیل

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در این کشور این است که فرد سرمایه گذار مجاز است خانواده خود را برای زندگی واقامت به برزیل ببرد . حداقل میزان سرمایه مناسب برای سرمایه گذاری در برزیل 15000000رئال است . سرمایه گذاری و ثبت شرکت در برزیل یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت به این کشور می باشد .

هزینه زندگی شهروندان در برزیل

هزینه زندگی در برزیل درمقایسه با دیگر کشور های جهان اول نسبتا کمتر است . البته هزینه زندگی بر اساس سبک زندگی و شهر انتخابی در برزیل متغیر است . هزینه زندگی در این کشور 51 درصد بیشتر از ایران است ، این هزینه شامل هزینه خوراک ، پوشاک ، سلامت ، حمل و نقل ، تفریح و سرگرمی است . هزینه مسکن جداگانه محاسبه شده است ، هزینه اجاره خانه در برزیل 9 درصد کمتر از ایران است .

متقاضیان مهاجرت به برزیل با مطالعه این مقاله با مزایا و شرایط مهاجرت و روش های اخذ ویزای برزیل آشنا خواهند شد ، درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در برزیل با مشاورین موسسه مهر آفرین رجبی در شهرهای شیراز و تهران تماس حاصل نمایید .

4.9/5 - (33 امتیاز)
بازگشت به لیست

4 دیدگاه در “مهاجرت به برزیل

 1. عباس قربانی گفت:

  با سلام واحترام – بنده میخوام به هر طریقی شده اقامت برزیل یا سوئد را بگیرم

 2. عباس قربانی گفت:

  با سلام واحترام – مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به برزیل لطفا توضیح دهید. باتشکر

  1. مشاور امور مهاجرت گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   کشور برزيل شرايط فوق العاده ای را برای سرمايه گذاران خارجی فراهم کرده است . با سرمايه گذاری و ثبت شرکت در برزيل می توانيد به اقامت برسيد . در صورت تاييد سرمايه گذاری توسط دولت می توانيد اعضای خانواده خود را همراه ببريد . افرادی که تابعيت برزيل را دريافت کنند می توانند به راحتی ويزای ۵ ساله آمريکا را گرفته و به آمريکا سفر کنند . سرمايه گذاری در کشور برزيل بايد برای اين کشور مفيد بوده و سود به همراه داشته باشد تا شخص بتواند ويزای سرمايه گذاری در برزيل را دريافت کند . يکی از بهترين روش های سرمايه گذاری و ثبت شرکت در برزيل ، ثبت شرکت است که برای سرمايه گذاران خارجی بسيار مناسب بوده و می تواند فرد را به اقامت اين کشور برساند.برای ثبت شرکت در کشور برزيل بايد مدارک زير را فراهم کرده و در هنگام اقدام ارائه دهيد :
   1. تعيين اسم شرکت که به تاييد دولت برزيل برسد.
   2. مشخص کردن فعاليت اصلی شرکت
   3. مشخصات کامل سهامداران
   4. مقدار سرمايه و ميزان سهام هر فرد
   5. اساسنامه شرکت
   6. مشخصات و مدارک هويتی مدير شرکت

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *