روش های مهاجرت

مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی می تواند بهترین مشاور شما در کلیه امور مهاجرتی بوده و آسان ترین شرایط را برای شما در جهت رسیدن به هدف هایتان فراهم نماید . در این مقاله که به بررسی شرایط مهاجرت به بلژیک می پردازیم تمام اطلاعات موردنیاز در زمینه مهاجرت به این کشور را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا بتوانید هرچه بهتر تصمیم گیری نمایید .

مهاجرت به دلیل آنکه یک موضوع بین المللی می باشد از حساسیت زیادی برخوردار است و هر اقدامی در این زمینه باید همراه با مشورت با افراد متخصص همراه باشد . با اخذ اقامت این کشور می توان اقامت شینگن را دریافت نمود و از تمام مزایا و معایب مهاجرت به اروپا بهره مند شد . با دریافت اقامت بلژیک دیگر نیازی به اخذ ویزا برای سفر به کشورهای اروپایی نخواهید داشت .

درباره مهاجرت به بلژیک

کشور پادشاهی بلژیک در غرب اروپا که پایتخت آن بروکسل و از اعضای اتحادیه اروپا می باشد با کشورهای هلند ، آلمان ، لوکزامبورگ و فرانسه دارای مرز مشترک است .

سه زبان فرانسونی ، آلمانی و هلندی در این کشور به رسمیت شناخته میشوند که به دلیل پایین بودن جمعیت آلمانی ها این کشور را بیشتر دو زبانه می شناسند .

یک درصد جمعیت آلمانی در شرق این کشور زندگی می کنند . طبق آخرین سرشماری در حدود ده میلیون نفر در این کشور زندگی میکنند که تراکم جمعیت در بروکسل و اطراف آن بیشتر از بقیه نقاط کشور می باشد . یورو مانند تمام کشورهای اروپایی واحد رسمی پول بلژیک نیز محسوب میشود .

شاه یا ملکه رهبر کشور محسوب میشوند اما قدرت اصلی در دست نخست وزیر و دولت های مختلف کشور می باشد . آب و هوا به طور کلی معتدل است و در تمام فصول سال بارش باران وجود دارد .

بلژیک اولین کشور اروپایی است که انقلاب صنعتی در آن رخ داد . بیشترین صادرات این کشور شامل ماشین آلات صنعتی و آهن آلات می باشد که به دیگر کشورهای اروپایی صادر میشود .
در این قسمت به بررسی روش های مهاجرت به بلژیک می پردازیم :

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک

کشور بلژیک به دلیل بازار مناسب و اقتصاد ثابت می تواند محل مناسبی برای سرمایه گذاری باشد . مالیات کم در بلژیک میتواند یکی از دلایل تشویق افراد به سرمایه گذاری در این کشور باشد . بلژیک به عنوان پایتخت مالی اروپا نیز شناخته می شود و تجارت های بین المللی زیادی در آن انجام میشود .

در مهاجرت به بلژیک می توان از طریق خرید ملک مسکونی ، تجاری و یا بورس به اقامت این کشور رسید . خرید ملک مسکونی و یا تجاری در تمام موارد نمیتواند اقامت دائم را به همراه داشته باشد و باید طبق قوانین خاص باشد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک

به عنوان مثال ملک تجاری باید میزان سود و اشتغال زایی مشخصی داشته باشد تا بتواند به عنوان یک تجارت سودآور برای سرمایه گذار اقامت به همراه داشته باشد . در مورد خرید بورس هم باید میزان مشخصی را بدون دریافت سود به مدت مشخصی نزد دولت سپرده کرد .

مهاجرت از طریق کار به کشور بلژیک

برای مهاجرت کاری به بلژیک باید دعوتنامه از سوی یک کارفرمای مقیم این کشور را داشته باشید . به این صورت که کارفرما باید سه ماه آگهی شغل موردنظر را در کشور بلژیک به چاپ برساند و در صورت نبودن متقاضی مجددا آگهی را سه بار در اتحادیه اروپا به چاپ برساند و اگر باز هم متقاضی یافت نشد اقدام به جذب نیرو از دیگر کشورها نماید .

روش دیگری نیز برای مهاجرت کاری به اروپا وجود دارد به این صورت که شخص می تواند ویزای شش ماهه برای کاریابی در کشوری مانند آلمان را دریافت نماید و به جستسجوی کار در آلمان بپردازد و در صورت یافتن کار مورد نظر ویزای خود را تمدید و با گذشت چند سال با ویزای کار آلمان به اقامت برسد .

هرکدام از این روش ها جزئیات مربوط به خود را دارد که می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و یا به بخش مربوط به مهاجرت کاری مراجعه کنید .

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه بلژیکی

کشور بلژیک مانند تمام کشورهای اتحادیه اروپا به تمام کسانی که با یکی از اتباع این کشور ازدواج نمایند اقامت اعطا میکند .

فرد میتواند با تکمیل مدارک خود و ارائه آن به سفارت ازدواج خود با یکی از افراد این کشور را اعلام نماید . پس از بررسی شرایط و تایید مدارک توسط سفارت به فرد اقامت موقت داده می شود .

اما در این نوع اقامت ثابت کردن توانایی مالی و تامین مسکن برای زندگی از ضروریات است و فرد باید بتواند به خوبی از پس مصاحبه و تامین شرایط اولیه در برآید .

مهاجرت طریق تولد فرزند در بلژیک

اگر فرزند از یک پدر و مادر غیر بلژیکی در خاک این کشور به دنیا بیاد در صورتی که والدین او هر دو و یا حتی یکی از آنها در ده سال اخیر حداقل پنج سال را در این کشور سپری کرده باشند فرزند شهروند بلژیک محسوب می شود .

اگر شخص در سن زیر 18 سالگی بدون ملیت بوده باشد و یا ملیت خود را از دست داده باشد نیز به او اقامت بلژیک داده میشود . قانون اعطای تابعیت به فرزند دارای موارد پیچیده تری می باشد که مشاوران ما میتوانند بهترین راهنمای شما در این زمینه باشند .

مهاجرت با ویزای تحصیلی به بلژیک

داشتن مدرک زبان انگلیسی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور الزامی می باشد . فرد باید مدرک دیپلم خود را برای پذیرش در دانشگاه موردنظر به همراه ریز نمرات به دانشگاه مورد نظر ارائه دهد .

دانشگاه های این کشور تمام رشته ها را در مقاطع مختلف ارائه می دهند و مدارک آنها در تمام کشورهای دنیا از جمله ایران پذیرفته شده می باشد .

مهاجرت با ویزای تحصیلی به بلژیک

هزینه های تحصیل در بلژیک متناسب با رشته و محل تحصیل متغیر است اما می توان در حدود 3000 یورو در سال را در نظر گرفت . این مبلغ شامل رشته های پزشکی نمی شود و باید به مقاله مربوط به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلژیک مراجعه نمایید .

از نکات قابل توجه تحصیل در این کشور آزمون پایانی در آخر هر سال برای راه یابی به سال جدید تحصیلی می باشد که در صورت کسب نمره موردنظر میتوان به سال بعد راه پیدا کرد .

مهاجرت از طریق پناهندگی به بلژیک

مهاجرت از طریق پناهندگی یک مسیر پرخطر و ریسک محسوب میشود که متخصصان ما اصلا آن را توصیه نمی کنند .

پناهندگی به شخصی داده میشود که بتواند ثابت کند در صورت بازگشت به کشور خود با خطر جدی مواجه می شود و نمی تواند تحت حمایت کشور خود باقی بماند . درخواست پناهندگی را باید در خاک کشور بلژیک انجام داد .

در صورت رد این درخواست می توان تقاضای جدید داد اما باید موارد جدید و مرتبط را به درخواست خود اضافه کنید . امکانات مادی مانند غذا و پوشاک در اختیار فرد قرار میگیرد .

پس از مشخص شدن وضعیت فرد ، او می تواند تقاضای کار نماید و در صورت دریافت درآمد مناسب تمام کمک های وی از سوی دولت قطع میشود .

مطالعه موارد بالا می تواند تا حدی در شناخت کشور بلژیک و راه های مهاجرت به بلژیک به شما کمک نماید . اما می توانید جهت دریافت اطلاعات و جرئیات بیشتر در خصوص قیمت خانه برای زندگی در بلژیک با کارشناسان در موسسه مهرآفرین رجبی در شهرهای شیراز و تهران تماس حاصل فرمایید و با کمک مشاوران ما بهترین مسیر را برای مهاجرت به بلژیک انتخاب نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

4 دیدگاه در “مهاجرت به بلژیک

  1. مهدی گفت:

    با سلام،من مدرک فنی 18 ماهه فرزکاری و مدرک برنامه نویسی cnc دارم،همسرم هم مدرک لیسانس پرستاری دارد،همسرم تا حدودی به زبان انگلیسی تسلط دارد،آیا میتوان با این مدارک جهت مهاجرت به بلژیک اقدام کرد

  2. امین مقصودی گفت:

    با سلام و خسته نباشید
    من دانشجوی رشته علوم تغذیه از گرایش های پیراپزشکی هستم میخواستم بدونم برای مهاجرت به بلژیک چه پیشنهادی دارین
    سطح زبانم هم خوب هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *