روش های مهاجرت

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

شما عزیزان که قصد مهاجرت به دانمارک را دارید ممکن است سولات زیادی در زمینه مهاجرت به این کشور داشته باشید . کارشناسان ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی به عنوان یک موسسه مهاجرتی به دانمارک آماده پاسخ به تمامی سوالات شما هستند و م یتوانند راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار می دهند .

در اینجا به بررسی راه های متفاوت مهاجرت به این کشور می پردازیم و شرایط هر کدام را به طور مختصر توضیح می دهیم . کشور دانمارک که مردم آن در بهترین شرایط کاری و رفاه اجتماعی زندگی میکنند میتواند مقصد بسیار مناسبی برای مهاجران باشد .

دانمارک که یکی از بهترین و مرفه ترین کشورهای اروپایی به شمار می رود توانسته در سال 2006 لقب شاد ترین مردم دنیا را کسب نماید . گرچه میزان مالیات در این کشورکمی بالا می باشد اما در ازای آن شهروندان از خدمات اجتماعی خوبی بهره می برند .

روش های مهاجرت به دانمارک

کپنهاگ پایتخت و زبان رسمی دانمارکی است . کشور دانمارک پس از ژاپن دارای قدیمی ترین خاندان پادشاهی می باشد . این کشور از جزایر متعددی تشکیل شده که بیشترین بخش های آن را زمین های کشاورزی تشکیل می دهند .

جوامع مذهبی زیادی در این کشور وجود دارد اما اکثر مردم پیرو کلیسای پروتستان می باشند . آب و هوای این کشور معتدل بوده و چهار فصل به طور کامل در این کشور قابل مشاهده است .

روش های متفاوتی برای مهاجرت به دانمارک وجود دارد که در زیر آن ها را بررسی می کنیم :

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت با ویزای کار
 • مهاجرت با سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت پناهندگی
 • مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت با ویزای کاری به دانمارک

قوانین کار در اتحادیه اروپا یکسان است و اگر یک کارفرما و یا یک شرکت بخواهد کسی را برای شغلی استخدام نماید باید ابتدا سه ماه آگهی را در کشور دانمارک و سپس سه ماه در اتحادیه اروپا چاپ کند و اگر در طول این مدت متقاضی برای شغل موردنظر در کل کشورهای اروپایی یافت نشد آن وقت می توانند از دیگر کشورها نیروی خود را جذب نمایند .

ورود به دانمارک از این طریق کمی مشکل به نظر می رسد و بهتر است که از طریق ویزای تحصیلی به این کشور وارد شده و با یافتن شغل موردنظرتان در دوران تحصیل و پرداخت به موقع مالیات به اقامت برسید .

مهاجرت با ویزای کاری به دانمارک

این کشور خدمات مهاجرت به دانمارک را از طریق گرین کارت نیز ارائه میداد که اکنون به مدت دو سال است این طرح را از برنامه مهاجرتی خود حذف کرده است .

مهاجرت از طریق تحصیل به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک یکی از بهترین راه های ورود به این کشور محسوب میشود زیرا پس از اتمام تحصیلات خود میتوان ویزای تحصیلی را به ویزای کار دانمارک تبدیل کرده و به اقامت برسید .

تمام رشته های تحصیلی در تمامی مقاطع با بهترین کیفیت آموزشی به دانشجویان ارائه میشود و آنها میتوانند ساعاتی را در هفته در کنار تحصیل به کار مشغول شوند .

هزینه یک زندگی دانشجویی در این کشور در حدود 1000 یورو در ماه می باشد . تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال ، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 4 سال می باشد .

دقت کنید که تحصیل در دانشگاه های این کشور اکثرا به زبان دانمارکی انجام میشود و در مقاطع بالا مانند کارشناسی ارشد و دکترا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته ها وجود دارد .

مهاجرت از طریق تولد فرزند در دانمارک

مطابق قانون تولد فرزند در دانمارک تابعیت این کشور از طریق تولد به شرایط خاصی بستگی دارد . چنانچه فرزند از پدر و مادر دانمارکی در خارج از خاک این کشور به دنیا بیاید میتواند اقامت این کشور را دریافت نماید .

اگر از والدین کودک تنها یکی از آنها تبعه دانمارک باشند باز تابعیت دانمارکی به فرزند تعلق میگیرد . حال اگر والدین هیچ کدام جزو تبعه دانمارک نباشند فرزند پس از 8 سال زندگی در این کشور میتواند تقاضای تابعیت بدهد .

همچنین اگر کودکی در این کشور متولد شود که پدر و مادر او مشخص نباشند دانمارک به آن فرزند تابعیت اعطا می کند .

مهاجرت از طریق ازدواج

مطابق با قانون کشور دانمارک در صورت ازدواج با یکی از اتباع این کشور میتوانید به اقامت برسید . از شرایط ازدواج در این کشور داشتن سن بالای 24 سال برای طرفین می باشد و فرد تبعه دانمارک باید نشان دهد که توانایی حمایت مالی برای اعضای خانواده را دارد . در ابتدای ازدواج به فرد اقامت موقت داده میشود و در سال های بعد با تمدید آن و تسلط به زبان دانمارکی میتواند به اقامت برسد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

سرمایه گذاری در یک تجارت و یا ثبت شرکت در دانمارک میتواند شما را به اقامت این کشور برساند . شما برای سرمایه گذاری در دانمارک باید ابتدا یک شریک از تبعه این کشور را یاقته و 51% سهام را به نام او بزنید و پس از گذشت مدتی مشخص و پرداخت مالیات شرکت را به نام خود زده و اقامت دریافت نمایید .

شما در این روش باید ثابت کنید که توانایی مالی برای تامین هزینه های خود و خانوادتان را دارید . در زمینه ثبت شرکت نیز باید ایده و هدف ایجاد شرکت مورد قبول کشور دانمارک قرار بگیرد و ثابت شود که شرکت برای کشور دارای مزایا و سود می باشد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

مهاجرت پناهندگان به دانمارک

پناهجو به کسی گفته میشود که به دلایلی مانند مشکلات سیاسی ، مذهبی ، اعتقادی و غیره جانش در کشور خودش در خطر باشد و قادر به ادامه زندگی در آن کشور نباشد .

کشور دانمارک برای پذیرفتن پناهجو شرایط مخصوص به خود را دارد که به سختی به افراد پناهجو اقامت می دهد . تقاضای پناهندگی باید از داخل خاک این کشور داده شود و رای نهایی توسط دادگاه مشخص میشود . این روش دارای ریسک و خطرات فراوان است که به هیچ عنوان توصیه نمیشود .

کشور پادشاهی دانمارک که در حدود 6 میلیون نفر جمعیت دارد در شمال اروپا قرار گرفته است و در سال 1973 به اتحادیه اروپا پیوست اما هنوز واحد پول خود را به یورو تغییر نداده است .

دانمارک تنها با کشور آلمان دارای مرز مشترک می باشد . این کشور توانسته لقب دولت رفاه را به خود اختصاص بدهد زیرا رتبه اول دستمزد در دنیا را دارد .

کشور دانمارک از طریق راه های متفاوت به مهاجرین اجازه ورود و مهاجرت به دانمارک را می دهد که شما با درنظر گرفتن شرایط خود می توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید .

فراموش نکنید که داشتن یک راهنما و مشاور خوب در زمینه مهاجرت به اروپا می تواند در انتخاب مسیر درست بسیار به شما کمک نماید . متخصصان ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه مهرآفرین رجبی آماده اند تا بهترین روش اقامت کشورهای مختلف از جمله مهاجرت به دانمارک را برای شما شرح نمایند . می توانید جهت هرگونه سوال با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

10 دیدگاه در “مهاجرت به دانمارک

 1. Ali گفت:

  با سلام و احترام
  آیا ویزای کار برای دانمارک برای رشته پرستاری آکی شده است

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   با توجه به اینکه رشته شما جز مشاغل گروه درمان میباشد ویزای کاری برای شما از طریق پذیرش کالج های زبان در این کشور میسر میباشد. این کالج ها برای رشته های پرستاری کاملا رایگان میباشد و پس از اتمام کالج های زبان و ارائه سطح زبان مناسب اجازه کار پیدا میکنید و میتوانید وارد بازار کار شوید و برای اقامت اقدام نمائید .

   با تشکر از سوال شما

 2. روش مهاجرت گفت:

  با سلام
  بنده 24 و همسرم 23 ساله و پرستار هستیم. گواهی پایان طرح داریم و مدرک از دانشگاه دریافت شده.
  از چه طریق میتونیم به دانمارک مهاجرت کنیم؟

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   شما میتوانید از طریق پذیرش کالج های زبان بصورت رایگان در این کشور اقدام نمائید .بعد از اتمام دوره زبان و ارائه سطح زبان مورد نظر اجازه کار پیدا میکنید و میتوانید وارد بازار کار شوید و برای اقامت دائم اقدام انجام دهید.

   با تشکر از سوال شما

   1. فواد غیابی گفت:

    سلام وقت بخیر،در ارتباط با مهاجرت کاری برای پرستار با ۱۷ سال سابقه کار در بخشهای ویژه آی سی یو دارای همسر و فرزند پسر ده ساله،پروسه شروع تا اخذ ویزا چقدر هزینه داره؟بعد از گذراندن و قبولی آزمون زبان دانمارکی شرایط حقوق چطوره؟قبل از آزمون برای خانواده و اجاره و هزینه های زندگی در حد رفاه و راحت بودن خانواده برای هر ماه تا قبل از شروع به کار ماهیانه چقدر هزینه باید در نظر گرفت؟سپاسگزارم

    1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

     با سلام

     تا زمان دریافت ویزا هزینه زیادی ندارید و در صورتی که خودتان پروسه مهاجرت را انجام ندهید، اصلی ترین هزینه، مربوط به دستمزد فرد یا موسسه ای ایست که کار شما را پیش می برد. هزینه های جزیی مربوط به سفارت و ترجمه مدارک نیز باید در نظر گرفته شود.
     هزینه زندگی که شامل اسکان، خورد و خوراک، حمل و نقل و… می باشد ، برای یک خانواده ، هر نفر حدود 800 یورو در ماه است .

     با تشکر از سوال شما

 3. آنا گفت:

  با سلام
  همسره بنده ارشد عمران از دانشگاه تهران و کارشناسی عمران از دانشگاه فردوسی دارد. مهرماه هم امتحان آیلتس میدهد. آیا می تواند برای تحصیل مجدد ارشد یا دکتری اقدام کند؟ بورسیه بهش میدن؟
  چقدر سرمایه باید داشته باشیم برای زندگی و تحصیل در دانمارک(برای زن و شوهر و یک بچه 1 ساله)؟
  اگر جواب را میل بزنید ممنون میشم.

 4. anis گفت:

  با سلام
  دانشجوی دکتری رشته شهرسازی هستم و رزومه پژوهشی و کاری قوی هم دارم…می خواستم در مورد دریافت اقامت کاری یا تحصیلی در دانمارک از چه طریقی اقدام کنم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *