مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس راه های مختلفی دارد که در ادامه این مطلب تمامی این موارد را با هم بررسی می کنیم ، سوئیس یکی از رویایی ترین کشورها برای زندگی است پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

اگر  قصد مهاجرت به سوئیس  زیبا را دارید می توانید از طریق تلفن های تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید.

سوئیس به دلیل کیفیت بالای زندگی ، فرصت های کاری ، دانشگاه های با سطح علمی بالا ، امنیت بسیار زیاد ، مراقبت های بهداشتی بهتر و حتی طبیعت دیدنی ، کشوری بسیار محبوب برای مهاجرت است ، تنها در سال 2018 ، بیش از 140000 نفر به طور کلی به سوئیس مهاجرت کردند.

سوئیس اغلب به عنوان کشوری بسیار گران قیمت و تنها برای افراد ثروتمند و شرکت های بزرگ قابل دسترسی است ، با این حال ، هزینه کلی زندگی و کسب و کار در کشور سوئیس در مقایسه با آلمان ، فرانسه ، هلند و ایالات متحده آمریکا بسیار مطلوب است ، زندگی در سوئیس می تواند باعث پیشرفت شما و خانوادتان شود ، با کار و تحصیل در این کشور می توانید زندگی ای که همیشه رویایش را داشتید به دست آورید.

دعوت می کنیم مقاله ارزان ترین کشور برای مهاجرت را نیز مرور کنید تا با مقاصد بیشتری آشنا شده و انتخاب هوشمندانه تری داشته باشید.

فهرست مطالب
مهاجرت به سوئیس

روش های قانونی مهاجرت به سوئیس

همانطور که می دانید روش های قانونی مهاجرت به سوئیس می تواند بسیار متفاوت باشد و برای هر فرد با شرایط و سن مختلف روش خاصی مناسب است ، برای مهاجرت به سوئیس باید این چند مرحله را طی کنید ، اولین گزینه این است که برای یکی از انواع ویزاهای سوئیس مانند ویزای کار ، ویزای تحصیلی یا ویزای خانوادگی اقدام کنید ، سپس اجازه اقامت مناسب را دریافت کنید و در نهایت مجوز اقامت C سوئیس (اجازه اقامت دائم) را دریافت کنید.

انواع روش برای مهاجرت به سوئیس :

 • تحصیل در کشور سوئیس: برای شهروندان کشور ثالثی که مایل به ثبت نام در یک برنامه تحصیلی در یکی از موسسات آموزشی سوئیس هستند صادر می شود ، پذیرش در یک برنامه تحصیلی معتبر از جمله الزامات اصلی دریافت ویزای دانشجویی است.
 • کار در کشور سوئیس: برای شهروندان کشور ثالثی صادر می شود که واجد شرایط کار در کشور سوئیس تحت یک قرارداد رسمی کاری یا پیشنهاد الزام آور هستند.
 • تجارت و سرمایه گذاری در سوئیس: برای شهروندان کشور ثالثی صادر می شود که مایل به داشتن ویزا با هدف انجام فعالیت های تجاری در سوئیس هستند ، دارنده ویزای تجاری می تواند برای شرکت در یک جلسه تجاری یا شرکت در فعالیت های تجاری برای اقامت حداکثر تا 90 روز به سوئیس سفر کند.
 • ازدواج در سوئیس: همسر یک شهروند سوئیسی که دارای پاسپورت کشور خود است که در اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیست ، می تواند برای ویزای ازدواج درخواست دهد.:
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت به سوئیس را با راهنمایی و مشاوره حرفه ای های رجبی تجربه کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

درخواست ویزای سوئیس

به صورتی کلی برای درخواست ویزای سوئیس به مدارک زیر نیاز دارید ، هر چند با توجه به نوع ویزای درخواستی ممکن است برخی دیگر از مدارک نیز لازم باشد.

 1. گذرنامه با حداقل دو صفحه خالی و حداقل 90 روز پس از پایان سفر اعتبار دارد ، کپی از صفحه اول شامل اطلاعات شخصی و ویزای شینگن قبلی در صورت اخذ.
 2. فرم درخواست ویزا تکمیل شده و امضا شده به همراه دو عکس بیومتریک که بیش از 6 ماه اعتبار ندارند.
 3. مدرک سفر با بلیط های دو طرفه تایید شده.
 4. جزئیات حساب بانکی یا اسنادی مبنی بر وسایل زندگی کافی که ثابت کند مسافر می تواند به اندازه کافی هزینه سفر خود را تامین کند.
 5. مدارک شغلی در قالب مدارک تایید شده از طریق کارفرمای نامه ، گواهی دانشجو ، سند ثبت نام یا مدارک صندوق های بازنشستگی.
 6. جزئیات اقامت از طریق یک دعوت نامه یا مدرکی مبنی بر رزرو هتل شما در طول اقامت شما.
 7. مدارک بیمه سلامت مسافرتی که تا سقف 30000 یورو را در طول مدت سفر پوشش می دهد و در کل منطقه شنگن معتبر است.
 8. مدارکی که وضعیت اجتماعی و حرفه ای متقاضی را نشان می دهد.

اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل

یکی از بهترین روش ها برای مهاجرت به سوئیس اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل می باشد ، از طریق تحصیل در دانشگاه های سوئیس می توانید در بهترین دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید و همچنین در این کشور زیبا زندگی کنید ، اگر می خواهید در سوئیس تحصیل کنید اولین کاری که باید انجام دهید پذیرش در یک موسسه آموزشی سوئیس است.

شما می توانید در 3 سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ، در دانشگاه های معتبر سوئیس تحصیل کنید ، می توانید به صورت آنلاین برای دانشگاه های مختلف درخواست دهید و پس از قبول شدن درخواستتان و دریافت گواهی ثبت نام در موسسه آموزشی که می خواهید در آن تحصیل کنید ، می توانید برای ویزای دانشجویی سوئیس اقدام کنید.

در قبولی دانشگاه های سوئیس مواردی همچون داشتن معدل بالای دبیرستان و داشتن مدرک زبان معتبر لازم است ، همچنین برخی موارد مانند مهارت در رشته خاص هنری ، ورزشی و یا داشتن مدرک های خاص ديگر نیز می تواند برای شما مفید باشد و شانس قبولی شما را افزایش دهد. توصیه می کنیم مقاله جذاب تحصیل در سوئیس را بخوانید تا با مزایای انتخاب این کشور برای مهاجرت تحصیلی آشنا شوید.

اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی سوئیس

زمانی که برای ویزای دانشجویی سوئیس اقدام می کنید ، باید شرایط خاصی را داشته باشید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید ، برای هر مدرکی که باید ارسال کنید ، باید اصل را به همراه 3 نسخه از آن ، ترجمه شده به انگلیسی یا یکی از زبان های ملی سوئیس (فرانسه ، ایتالیایی ، آلمانی یا رومانی) ارائه دهید.

شرایط ویزای تحصیلی سوئیس عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با حداقل 2 صفحه خالی. باید حداقل سه ماه پس از مرخصی برنامه ریزی شده شما از سوئیس معتبر باشد.
 • شما همچنین باید سه کپی از صفحات مربوط به پاسپورت خود داشته باشید (صفحات 1-4،ذ صفحه آخر ، صفحه صدور و انقضا و کپی از تمام ویزاهای قبلی).
 • چهار عکس اخیر اندازه پاسپورت و بیومتریک
 • اثبات وجوه کافی (کپی از صورت حساب بانکی یا نامه ای از بانک) این مورد می تواند توسط شما (دانشجو) یا حامی مالی شما ارائه شود.
 • تاییدیه پرداخت هزینه دوره برای سال اول.
 • گواهی ثبت نام در مدرسه شما.
 • برنامه مطالعه شما
 • کپی مدارک و مدارک تحصیلی قبلی.
 • انگیزه نامه به یکی از زبان های رسمی سوئیس.
 • همچنین باید شامل برنامه های شما برای آینده باشد ، مانند پیشرفت حرفه ای پس از اتمام دوره.

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو 

در این وبینار هانیه عابدی از همکاران ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تلاش کرده شما را با تمام دغدغه ها و چالش های پیش رو در مسیر مهاجرت آشنا کرده و راه حل های کاربردی و عملی برای هر یک ارائه دهد.

وبیناری جالب با مدت زمان حدود دو ساعت که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

پخش ویدیو
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

در راستای مهاجرت امن و قانونی فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اخذ اقامت سوئیس از طریق کار

ویزای کار سوئیس یکی از انواع ویزای طولانی مدت سوئیس است که به عنوان ویزای D نیز شناخته می شود ، این ویزا به دارنده اجازه می دهد تا برای مدتی که ویزا صادر می شود در سوئیس کار کند.

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا و ایرانی ، اگر شرایط زیر را داشته باشید ، واجد شرایط درخواست ویزای کاری سوئیس هستید:

 • شما یک کارگر ماهر و واجد شرایط (مدیر ، متخصص) و دارای مدرک دانشگاهی ، چندین سال سابقه کار و تخصص خاص هستید.
 • شما از قبل شغلی در انتظار شماست.
 • هیچ شهروند اتحادیه اروپا وجود ندارد که بتواند به جای آن کار را انجام دهد.
 • سهمیه های سالانه ویزای کار سوئیس این امکان را می دهد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کار در سوئیس به مقاله لینک شده مراجعه نمایید.

مراحل اخذ اقامت سوئیس از طریق کار طی مراحل زیر انجام می شود:

 • پیدا کردن کار در کشور سوئیس
 • تکمیل فایل مدارک ویزای کار سوئیس
 • کارفرمای شما برای اجازه اقامت شما در سوئیس اقدام می کند.
 • شما برای ویزای کار سوئیس در کشور خود اقدام می کنید.
اخذ اقامت سوئیس از طریق کار

پیدا کردن کار در کشور سوئیس

یافتن شغل در سوئیس ممکن است یک کار غیرممکن و دلهره آور به نظر برسد ، با این حال ، راه هایی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید ، اگر در حال حاضر کارفرمایی در سوئیس ندارید ، یکی از ساده ‌ترین راه ‌ها برای یافتن شغل مناسب شما از طریق آژانس استخدام است.

آژانس های استخدام بین المللی می توانند به اتباع خارجی در یافتن شغلی در سوئیس کمک کنند که متناسب با مهارت ها و تجربه آنها باشد ، آنها بازار کار محلی را می شناسند و می توانند در مورد درخواست شغلی ، رزومه ، مصاحبه و راهنمایی در مورد چگونگی ایمن سازی شغل به شما کمک کنند.

علاوه بر این ، آنها معمولاً از مجوزهای کار و اقامت و هرگونه تشریفات دیگری که شامل استخدام کارگران خارجی است مطلع می شوند ، همچنین می توانید با یک آژانس استخدام محلی در سوئیس تماس بگیرید، یا حتی از طریق لیست های شغلی به دنبال کار آنلاین بگردید.

اگر در فکر مهاجرت به سوئیس هستید مطالعه مقالات زیر را پیشنهاد می کنیم.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار سوئیس

 • سه فرم درخواست ویزای طولانی مدت تکمیل شده و امضا شده به زبان های آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی ، اسپانیایی یا انگلیسی ، می توانید آن را به صورت آنلاین دانلود کنید یا در برخی موارد ، آن را در سفارت/کنسولگری سوئیس که در آن درخواست می دهید پیدا کنید.
 • گذرنامه/سند مسافرتی معتبر با حداقل دو صفحه خال ،. باید در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل سه ماه پس از اینکه قصد خروج از سوئیس را دارید معتبر باشد.
 • سه کپی از صفحات مربوطه گذرنامه شما (صفحه های 1-4 و صفحه آخر ، صفحه ای که تاریخ صدور و انقضا را نشان می دهد، کپی تمام ویزاهای قبلی).
 • چهار عکس در اندازه پاسپورت یکسان ، آنها باید جدید و بیومتریک باشند.
 • قرارداد کار شما به همراه دو نسخه
 • اثبات فعالیت حرفه ای شما.
 • کپی مدارک تحصیلی شما (دیپلم ، گواهینامه و …)
 • جزئیات مربوط به تحصیلات قبلی شما مانند نمرات ، موضوعات و تاریخ حضور در دانشگاه/کالج.
 • شواهدی که سعی کردید با روش دیگری کار کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شبکه های مجازی خصوصا اینستاگرام با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی همراه باشید.

اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری

از دیگر راه های خوب برای مهاجرت به سوئیس ، اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری برای این کار می توانید با سرمایه گذاری حداقل 200000 فرانک در سال دست به سرمایه گذاری در سوئیس بزنید.

هنگام ایجاد یک کسب و کار یا شرکت تابعه جدید در سوئیس ، می توانید یک شعبه یا یک شخص حقوقی جداگانه را در قالب یک شرکت با مسئولیت محدود یا یک شرکت سهامی انتخاب کنید.

بانکداری و بیمه پایه و اساس سیستم مالی سوئیس است که مسلماً قوی ترین سیستم در جهان است ، بانک ها و شرکت های بیمه سوئیس بسیار امن هستند ، زیرا کل صنعت مالی سوئیس به شدت تحت نظارت است.

بانک ‌ها و شرکت ‌های بیمه سوئیسی از این نظر منحصر به ‌فرد هستند که خدمات پیچیده ‌ای را به کسب‌ و  کارها و همچنین سرمایه ‌گذاران باهوش از طریق ارائه حریم خصوصی مالی و از طریق شهرت ، ایمنی و حضور در سراسر جهان ارائه می ‌کنند.

با توجه به اقتصاد کشور سوئیس این کشور می تواند گزینه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری و کسب درآمد باشد.

تولید ناخالص داخلی کشور سوئیس

No Data Found

اقامت سوئیس با ثبت شرکت

قانون اساسی سوئیس به هر کسی ، از جمله خارجی ها ، اجازه می دهد تا در سوئیس کسب و کار خود را راه اندازی کنند یا شرکتی تشکیل دهند یا منافع مالی در آن داشته باشند.

با این حال ، شرایط خاصی برای اقامت سوئیس با ثبت شرکت وجود دارد ، فقط دارندگان مجوز C معتبر (مجوز اقامت برای اتباع کشورهای ثالث) ، همسر دارنده مجوز C یا همسر یک شهروند سوئیسی حق قانونی ایجاد کسب و کار خود را در سوئیس دارند ، افراد دیگر هیچ حق قانونی برای راه اندازی کسب و کار خود ندارند ، آنها باید درخواستی را به مقامات کانتونی مربوطه ارسال کنند.

اگر شرکت جدید یا فرد خوداشتغال در تنوع بخشی به اقتصاد منطقه ای خاص صنعت کمک کند ، چندین شغل برای کارکنان محلی ایجاد کند ، سرمایه گذاری های قابل توجهی انجام دهد و کارهای جدید ایجاد کند ، تأثیر مثبت پایدار بر بازار کار سوئیس در نظر گرفته می شود.

در حالی که روحیه کارآفرینی سوئیس در سراسر کشور جاری است ، شروع به کار خود به عنوان یک خارجی خوداشتغال نیازمند مجوز است.

بنابراین ، کارآفرینان باید قبل از اینکه در نهایت به سوئیس نقل مکان کنند و دست به ثبت شرکت در سوئیس بزنند ، یک ایده تجاری بسیار واضح داشته باشند ، یک طرح تجاری متقاعد کننده بهترین پایه برای یک فرآیند ارزیابی موفق است ، وجود روابط سازمانی با سایر شرکت ها از دیگر الزامات است.

دعوت می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس را بخوانید تا با بهترین نوع سرمایه گذاری و مراحل ثبت شرکت در این کشور بخوبی آشنا شوید.

مهاجرت به سوئیس با خرید ملک

جالب است بدانید مهاجرت به سوئیس با خرید ملک امکان پذیر نمی باشد و اتباع کشور ثالث (مانند ایران) می توانند اقامت سوئیس را فقط از طریق مالیات بر ارزش افزوده تجاری یا راه های دیگر که پیش از این اشاره کردیم دریافت کنند ، سوئیس برنامه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ندارد ، در صورت تمایل به اجاره و خرید ملک در سوئیس می توانید پس از دریافت اجازه اقامت ملکی را خریداری کنید.

مهاجرت به سوئیس با خرید ملک

خرید یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات سوئیس برای خارجی هایی که مقیم سوئیس نیستند بسیار دشوار است ، بازار املاک و مستغلات بسیار گران است و تقاضای زیادی دارد ، همه اتباع خارجی غیر مقیم ، پس از دریافت تاییدیه از مقامات ، می توانند خانه تعطیلات یا کاندومینیوم هتل در سوئیس خریداری کنند. 

دریافت تاییدیه ها از مقامات بسیار دشوار است و هر گونه تاییدیه ای تحت محدودیت های متعددی قرار دارد ، ما به علاقمند توصیه می کنیم 2 مسیر را انتخاب کنند:

 1. ابتدا برای اجازه اقامت سوئیس اقدام کنید و سپس یک ملک سوئیس بخرید ، اجازه اقامت سوئیس را می توان از طریق مذاکره با یک کانتون خاص سوئیس یا ایجاد یک کسب و کار در کشور سوئیس و به عنوان مدیر شرکتی که واجد شرایط هستید دریافت کرد.
 2. مستقیماً یک ملک در پروژه لوکس املاک و مستغلات خریداری کنید ، که به خارجی ها اجازه می دهد مستقیماً بدون نیاز به مجوز اقامت ، آپارتمان یا خریداری کنند شما حتی می توانید با نام شرکت نیز برای اهداف مالیاتی خرید کنید.

وکیل مهاجرت به سوئیس

وکیل مهاجرت به سوئیس در شرکت مهاجرتی رجبی متخصصانی معتبر با سالها تجربه در مورد مجوزهای کار و اقامت سوئیس برای کارمندان بین المللی (مهاجرت شرکتی) هستند. 

این افراد با سابقه بسیار زیاد در زمینه مهاجرت به سوئیس خدمات زیر را ارائه می دهند:

 • مذاکره با مقامات بازار کار و مهاجرت
 • اخذ ویزا و مجوزهای قانونی
 • ثبت درخواست های مجوز کار
 • مشاوره متناسب با نیازهای مشتریان در مورد انواع مناسب کار و یا مجوزهای اقامت
 • کمک در تهیه پیش نویس و جمع آوری اسناد و مدارک لازم

قانون مهاجرت تجاری به حقوق ، وظایف و تعهدات قانونی خارجی ها و اتباع خارجی که وارد سوئیس می شوند و می خواهند به صورت دائم یا موقت در سوئیس کار کنند ، مربوط می شود ، قانون مهاجرت تجاری سوئیس بر روی اعمال رویه های مرتبط با فرآیند افراد خارجی که به دنبال ایجاد اقامت و کار در کشور سوئیس هستند یا به دنبال اخذ تابعیت سوئیس هستند ، تمرکز دارد ، شرایط و رویه‌های متفاوتی برای شهروندان کشورهای مختلف متفاوت است به همین دلیل در راه مهاجرت به سوئیس داشتن مشاوری که از اولین مرحله همراه شما باشد و دانش زیادی در مورد راه های مهاجرت داشته باشد می تواند بسیار مفید باشد.

هر چند در دانشگاه های کشور ایران شاخه ای به نام وکالت مهاجرت وجود ندارد اما کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی با داشتن آگاهی و سابقه بسیار زیاد در زمینه مهاجرت به سوئیس آماده کمک به شما هستند.

موسسه مهاجرتی به سوئیس

شرکت مهاجرتی رجبی با داشتن دفاتر تهران ( در غرب تهران و بلوار میرداماد ) و شیراز و مشاورین با تجربه و ماهر پشتیبانی کامل از کلیه نیازهای مهاجرت و ویزا ، ارائه می دهد ، طیف کامل خدمات ما به شما اجازه می دهد تا تمام نیازهای ویزای تجاری و مهاجرتی شما را برطرف کنیم و بتوانید به راحتی اقامت سوئیس را به دست آورید.

موسسه مهاجرتی به سوئیس

قوانین مهاجرت به سوئیس پیچیده است و در معرض تغییرات مکرر است ، با رویکرد مشاوره‌ای ، تجربه مدیریت پرونده بزرگ ، روابط و پروتکل ‌های ارتباطی قوی – ما مشتریان را در کل فرآیند راهنمایی می‌کنیم ، شرکت ‌ها و افراد را در هر مرحله از راه در تمام مراحل مهاجرت به سوئیس پشتیبانی می‌کنیم.

همانطور که می دانید در سراسر کشور موسسه مهاجرتی به سوئیس  بسیار متفاوت است و موسسه های زیادی مشغول به کار می باشند ، هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی نیز یکی از موسسه های معتبر می باشد که می توانید کار مهاجرتتان را بسپارید ، ما از اولین قدم مهاجرت همراه شما خواهیم بود.

سوالات پر تکرار مهاجرت به سوئیس

 • کشور امن و بی طرف
 • استانداردهای بالای زندگی و آموزش
 • شهرهای چندفرهنگی
 • کشوری زیبا با دریاچه های بکر در اطراف آلپ
 • سرمایه گذاری تجاری دوستانه
 • سیستم بانکی عالی

شهروندی سوئیس بهترین شهروندی جهان

همسر یک شهروند سوئیسی که دارای پاسپورت کشور خود است که در اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا نیست ، می تواند برای ویزای ازدواج درخواست دهد.

در قبولی دانشگاه های سوئیس مواردی همچون داشتن معدل بالای دبیرستان و داشتن مدرک زبان معتبر لازم است ، همچنین برخی موارد مانند مهارت در رشته خاص هنری ، ورزشی و یا داشتن مدرک های خاص ديگر نیز می تواند برای شما مفید باشد و شانس قبولی شما را افزایش دهد.

 • شما یک کارگر ماهر و واجد شرایط (مدیر ، متخصص) و دارای مدرک دانشگاهی ، چندین سال سابقه کار و تخصص خاص هستید.
 • شما از قبل شغلی در انتظار شماست.
 • هیچ شهروند اتحادیه اروپا وجود ندارد که بتواند به جای آن کار را انجام دهد.
 • سهمیه های سالانه ویزای کار سوئیس این امکان را می دهد.

اگر شما نیز به فکر مهاجرت به سوئیس هستید اما به دلیل نداشتن اطلاعات کافی این تصمیم را به تعویق می اندازید همین حالا از طریق دفتر غرب و مرکز تهران و دفتر شیراز  با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید و یا از طریق تلفن های تماس به صورت تلفنی سوالات خود را بپرسید ف همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به اروپا را نیز مرور کنید تا با سایر کشورهای اروپایی برای مهاجرت بهتر آشنا شوید و بتوانید مقایسه مناسب تری داشته باشید.

مهاجرت به سوئیس را با شرایط مهاجرت به کشورهای همسایه آن مقایسه کنید انتخاب شما کدام کشور است؟

4 دیدگاه در “مهاجرت به سوئیس

 1. عبدالحکیم گفت:

  سلام روز بخیر .
  دوست عزیز بنده عبدالحکیم رحیمی هستم از افغانستان 27 سال دارم مدرک لیسانس دارم .
  میخواهم برای ادامه تحصیل و کار به کانادا سفر نمایم از وضعیت امنیتی و اقتصادی افغانستان خیلی خراب است از شما دوست عزیز تقاضا دارم همرای ما کمک کنید .

 2. مجتبی گفت:

  سلام.من دارای مدرک دکتری مدیریت دولتی گرایش منابع انسانی هستم رشته کارشناسی و ارشد هم مدیریت دولتی بوده و حدود ۶ سال بعنوان مدرس دانشگاه هستم و همچنین در شرف گرفتن مدرک زبان.میخواستم بدونم میتونم در دانشگاه های سوئیس مشغول بکار بشوم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (6 امتیاز)
خانه