روش های مهاجرت

مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

فنلاند به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر در تمامی مقاطع تحصیلی ، هزینه زندگی نسبتا کم ، تحصیل به زبان انگلیسی و زیبایی های طبیعی سالانه تعداد زیادی از متقاضیان مهاجرت به اروپا را جذب خود می کند . در این مقاله که توسط مشاورین موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی گردآوری شده شرایط و مزایای مهاجرت به فنلاند را به دقت بررسی می شود تا راهگشای متقاضیان مهاجرت به این کشور زیبای اروپایی باشد .

روش های مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند یکی از دلایل رشد جمعیت این کشور است . برای مهاجرت به فنلاند مانند دیگر کشورهای جهان به اجازه اقامت نیاز است و برای دریافت این مجوزهای اقامت روش های مختلفی وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می شود و جزییات آن ها مورد بررسی قرارمی گیرد :

  • روش های مهاجرت به فنلاند
  • مهاجرت از طریق ویزای کار
  • مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی
  • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
  • مهاجرت از طریق ازدواج
  • مهاجرت از طریق پیوستن به خانواده

مهاجرت از طریق ویزای کار به فنلاند

هنگام درخواست اجازه اقامت به منظور کار کردن در فنلاند باید توجه کرد که برای انواع کار ها درخواست های مجوز اقامت خاصی وجود دارد .

اولین مرحله برای مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای کار یافتن شغلی مناسب در این کشور است . البته یافتن شغل در این کشور دشوار است و نیاز به مهارت در بعضی رشته های تحصیلی و یادگیری زبان پیچیده فنلاندی دارد .

در ضمن باید به حقوق دریافتی از کار هم توجه کرد ، حقوق دریافتی باید برای حمایت مالی شما در زمان اقامت کافی باشد .

در مرحله بعد باید فرم درخواست را پرکرده و هزینه ویزا را پرداخت نماید . باگرفتن مجوز اقامت از طریق کار ، اعضای خانواده فرد متقاضی می توانند با استفاده از روش پیوستن به خانواده تقاضی اقامت کنند .

مهاجرت از طریق ویزای کار به فنلاند

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی فنلاند

یکی از پر طرفدارترین و راحت ترین روش های مهاجرت به فنلاند ، اخذ ویزای تحصیلی فنلاند است . برای تحصیل در یکی از دانشگاه ها و یا دانشکده های فنلاند دریافت مجوز اقامت در این کشور ضروری است . در مرحله اول ، باید از یکی دانشگاه ها و یا دانشکده های این کشور در رشته مورد نظر پذیرش گرفت .

داشتن تمکن مالی و گواهی عدم سوپیشینه برای تحصیل در فنلاند ضروری است . در دانشگاه های این کشور دورس به زبان انگلیسی ارائه می شوند .

برای ورود به دانشگاه های فنلاند حداقل نمره آیلتس 6 نیاز است . قبل از ورود به دانشگاه های این کشور آزمون ورودی از دروس مرتبط با رشته مورد نظر برگزار می شود .

بعضی از دانشگاه های فنلاند به دانشجویان بین المللی کمک هزینه تحصیلی اعطا می کنند . هزینه تحصیل در فنلاند بسته به رشته و مقطع تحصیلی بین 8000 تا 18000 یورو متغییر است .

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از روش های موجود برای مهاجرت به فنلاند ادواج با یکی از شهروندان این کشور است . با این روش فرد می تواند با استفاده از قانون پیوستن به خانواده خود تقاضای اجازه اقامت در فنلاند کند .

البته برای اخذ اقامت نیاز است حداقل دوسال از ازدواج شما گذشته باشد و شما از همسر فنلاندی خود فرزندی داشته باشید . در ضمن داشتن تمکن مالی برای هزینه های زندگی زوجین در این کشور ضروری است .

مهاجرت از طریق پیوستن به خانواده در فنلاند

اگر یکی از اعضای خانواده مانند همسر ، پدر و یا فرزند با استفاده از یکی روش های مهاجرت به فنلاند مهاجرت کرده و اجازه اقامت در این کشور را داراست ، بقیه اعضای خانواده می تواند برای پیوستن به او درخواست ویزای فنلاند و اقامت در آن کشور کنند . البته فرزندان باید کمتر از هجده سال داشته باشند و هنگام درخواست ویزای اقامت مجرد باشند .

مهاجرت از طریق تولد فرزند

فنلاند نیز مانند دیگر کشور های اروپایی از قانون خاک پیروی نمی کند و پیرو سیستم خون است . بدین صورت که اگر کودکی در خاک فنلاند متولد شود درصورتی که یکی از والدین او شهروند فنلاند است برای کودک گواهی تولد و شناسنامه فنلاند صادر می گردد و کودک شهروند فنلاند محسوب می شود . در غیر اینصورت کودک شهروند کشور پدر و مادر خود محسوب می شود و اجازه اقامت در فنلاند را ندارد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

فنلاند ارائه کننده محیط تجاری درجه یک است و شروع تجارت در این کشور سریع و راحت است . فرد متقاضی مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت باید در این کشور شرکتی تاسیس کرده و در آن کار کند و نمی توانند تنها سهام دار این شرکت باشد .

برای مهاجرت به فنلاند از این طریق ، متقاضی در مرحله اول درخواستی ارائه می کند که شامل اسناد تاسیس یک شرکت ، اطلاعات مالی و طرح تجاری است . بعد از گذشت پنج سال از سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند می توان درخواست اقامت دائم کرده و شهروند این کشور شد .

برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند گواهی تمکن مالی ، گواهی عدم سوپیشینه و مهارت کافی برای صحبت کردن و نوشتن به زبان های فنلاندی و سوئدی نیاز است .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

هزینه زندگی شهروندان در فنلاند

هزینه کلی زندگی در فنلاند نسبتا بالا است ، هزینه زندگی ماهانه برای یک نفر حدود 700 تا 900 یورو است . البته این هزینه بسته به نوع زندگی و شهر انتخابی متغیر است .

هزینه زندگی در فنلاند 144 درصد بیشتر از ایران است این هزینه شامل هزینه خوراک ، پوشاک ، سلامت ، تفریح و سرگرمی ، حمل و نقل و غیره می باشد . هزینه اجاره مسکن در این کشور 93 درصد بیشتر از ایران است .

جمهوری فنلاند کشوری در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا است . فنلاند از شمال با نروژ ، از شرق با روسیه از غرب با سوئد همسایه است .

جمعیت این کشور 4/5 میلیون نفر و پایتخت آن هلسینکی است . واحد پول فنلاند یورو می باشد . زبان رسمی این کشور فنلاندی و سوئدی است .

مذهب مردم فنلاند لوتری از دین مسیحیت و این کشور سرزمینی پست ، مشتمل بر چندین دریاچه است و 86 درصد کشور پوشیده از جنگل های توندرا و تایگا است . تابستان فنلاند گرم و کوتاه و زمستان آن سرد و بسیار بلند است .

فنلاند کشوری آرام با سطح رفاه مناسب و یکی از بهترین نقاط برای مهاجرت است که متقاضیان مهاجرت به اروپا می توانند با انتخاب این کشور به عنوان مقصد خود از مزایا و منابع طبیعی این کشور بهره مند شوند .

در مقاله فوق تلاش شد کلیه نکات مهم پیرامون مهاجرت به فنلاند با جزییات بیان شود درصورت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر تهران و شیراز موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل فرمایید و از تجارب مشاورین ارشد این موسسه در مورد ارزان ترین شهر فنلاند برای کار و زندگی بهره مند گردید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *