10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان

10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان
مشاور مهاجرتی

این مطلب با تلاش متخصصین مشاور در تیم شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) برای معرفی 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان به شما عزیزان تهیه شده است.

بلغارستان کشوری با مناظر متنوع و ژرفای تاریخی است که در نتیجه کشوری مملو از زیبایی های طبیعی و غنای فرهنگی می باشد که قدمت آن به دوران باستان بازمی گردد؛ با قله های صخره ای مرتفعی که کوه های دیدنی را در خود جای داده‌اند و پارک های ملی عظیمی که حیوانات در معرض انقراض در آن پرسه می‌زنند ، سواحل شنی که دریای سیاه را در آغوش گرفته اند و همراه با یادگارهای حکومت شوروی ، چیزی برای همه وجود دارد که به‌طور جسورانه و زیبا کشف شود.

معرفی و شناخت 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان فقط مناسب گردشگران و توریست ها نیست؛ بلکه حتی شهروندان و مهاجران به این کشور می توانند در زمان فراغت خود از این جاذبه ها نهایت لذت را ببرند؛ مقاله مهاجرت به بلغارستان نیز توسط کارشناسان موسسه برای شناخت شرایط مهاجرتی و مدارک لازم برای این امر به طور کامل تهیه و در سایت ما قرار داده شده است ، مطالعه آن را فراموش نکنید.

فهرست مطالب

صومعه ریلا بلغارستان

در اولین مورد از 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان به صومعه ریلا سفر کنید و در محیطی آرام در میان کوه های ریلا غوطه ور شوید؛ صومعه ارتدوکس ریلا شرقی که در قرن دهم تأسیس شد و به عنوان یک بنای تاریخی و فرهنگی مهم مورد احترام است ، یک نماد معماری بسیار زیبا و ارزشمند تلقی می شود که با عنوان اورشلیم بلغارستان شناخته می شود و بزرگترین صومعه در این کشور است و خانه نمادهای مذهبی جذابی از جمله نقاشی های دیواری ، کنده کاری ها و آثار تاریخی است.

صومعه باستانی هنوز فعال است و حدود 60 راهب را در خود جای داده است که هنوز در آرامش آرام صومعه در داخل ساختمان های پرآذین آن زندگی و کار می کنند ، نوارهای برجسته بیرونی و طاق های خمیده ملایم ، همراه با گنبدهای تاج ، صومعه را از منظره کوهستانی پوشیده از درخت اطراف متمایز می کند.

این صومعه در جنوب غربی کوه‌های ریلا و در 117 کیلومتر (73 مایل) جنوب پایتخت صوفیه در دره عمیق رودخانه Rilska (رودخانه ریلا) در ارتفاع 1147 متری (3763 فوت) بالاتر از سطح دریا و در کنار پارک طبیعی صومعه ریلا واقع شده است ، این صومعه به نام بنیانگذار آن ایوان ریلا (876 – 946 پس از میلاد) گوشه نشین ، نامگذاری شده است.

نسبار قدیم در بلغارستان

قدمت نسبار قدیم به 9 هزار سال پیش باز می گردد و آثار بسیار زیبا و جذابی را در خود جای داده به طوری که تا به امروز مردم را مسحور می کند ، شهر قدیمی و جذاب نسبار که در شبه جزیره ای پر از صخره ها که توسط یک گذرگاه به سرزمین اصلی متصل است؛ قرار دارد و موزه‌ای در فضای باز مملو از میدان های زیبا ، کلیساها و خیابان های سنگ‌فرش بسیاری را به نمایش می گذارد.

تاریخ و بناهای تاریخی شهر مربوط به دوران روم و بیزانس است و بقایای دیوارهای قدیمی شهر هنوز قابل مشاهده میباشند ، این شهر جذاب مملو از تاریخ و هویت است؛ به خانه‌های چوبی سنتی که بر روی پایه‌های سنگی محکم ساخته شده‌اند نگاهی بیندازید ، بنشینید و آسیاب بادی را روی پل بین شهرهای قدیمی و جدید تماشا کنید و بی صدا در کلیساها قدم بزنید و از دیدن آن ها لذت ببرید.

در ادامه معرفی 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان باید بگوییم که در تقاطع فرهنگ ، نسبار خط آغازی برای بسیاری از مفاهیم اروپایی بود که امروزه بدیهی می دانیم ، این شهر که در اصل یک سکونتگاه تراکیایی بوده است؛ در آغاز قرن ششم قبل از میلاد به مستعمره یونان تبدیل شد ، اما این شهر شبه جزیره ای بیش از بقایای مجموعه ای از دوره های نمادین و تاریخی را در اختیار دارد ، این شهر در دریای سیاه دنیا را تغییر داد زیرا مفهوم پول در اینجا اختراع شد.

پارک ملی پیرین

پارک ملی پیرین که بیش از 70 دریاچه یخچالی ، جنگل‌های قدیمی ، قله‌ها و پشته های سر به فلک کشیده 2915 متری را در خود جای داده است ، یک گنجینه ملی بلغارستان شناخته می شود؛ این پارک ملی یک پناهگاه امن برای انواع مختلف گونه های کمیاب است که از رشته کوه های بالکان برای سرپناه استفاده می کنند ، حیوانات بزرگ هنوز در دامنه ها پرسه می زنند ، از خرس قهوه ای و گراز وحشی گرفته تا گرگ های خاکستری و شغال؛ این منطقه دورافتاده و وحشی است که در معرض خطر توسعه توسط پیست های اسکی قرار دارد.

وقت خود را صرف بازدید از پارک فوق العاده زیبا با پیاده روی در مسیرهای متعدد ، دوچرخه سواری در میان مراتع آلپ یا ماهیگیری در کنار آبشارهای این منطقه کنید ، حتی می توانید یک شب را در کلبه های پیرین بمانید و درخت کاج مقدونی معروف Baykuchevata را پیدا کنید که گفته می شود 1350 سال قدمت دارد!

این منطقه یکی از بکرترین و زیباترین مناطق طبیعی جهان در حال حاضر است که زیبایی آن یقینا تا پایان عمر در ذهن شما نمایان خواهد ماند؛ اما جدای از معرفی 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان ، کارشناسان موسسه رجبی مطلب تحصیل در بلغارستان را نیز برای بالا بردن اطلاعات عمومی شما و شناخت دقیق تر و کامل تر این کشور در سایت قرار داده اند؛ مطالعه آن را فراموش نکنید.

تئاتر رومی پلوودیو در بلغارستان

در مرکز شهر قدیمی پلوودیو یکی از بهترین تئاترهای باستانی حفظ شده در جهان ، تئاتر رومی پلوودیو قرار دارد؛ این سازه چشمگیر که در دهه 1960 کشف شد به قرن اول پس از میلاد باز می گردد و گمان می رود که در زمان حکومت امپراتور روم دومیتیان ساخته شده باشد ، این مکان نقش مهمی در جوامع باستانی ایفا می‌کرد و جایی بود که نمایش های تئاتر و مبارزات وحشیانه معروف گلادیاتورها و همچنین جلسات دولت محلی و گردهمایی های بزرگ برگزار می‌شد.

خود ساختمان تئاتر هنوز برای اجراهای اپرا و موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد و 7 هزار نفر را در خود جای می دهد ، در امتداد خیابان های سنگ فرش شده قدیمی شهر و بالا رفتن از تپه به سمت تئاتر باستانی حرکت کنید ، در میان ردیف صندلی های شیب دار بنشینید و در سکوت غوطه ور شوید و مناظر بی وقفه مناظر اطراف را تماشا کنید ، این یکی از بهترین مناظر روی کره زمین است.

در این بخش از مطلب 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان باید به این هم اشاره کنیم که بلغارستان یکی از کشورهای ارزان جهان است و می تواند مقصدی مناسب و مقرون به صرفه برای مهاجرا باشد؛ برای اطلاع دقیق تر از این موضوع و شناخت کامل تر مقدار مخارج در این کشور مقاله هزینه های زندگی در بلغارستان را حتما مورد مطالعه قرار دهید.

ساحل آفتابی بلغارستان

ساحل آفتابی به خاطر سواحل طولانی نرم و شنی که به دریای سیاه سرازیر می شوند و همچنین به خاطر گردشگران متعددی که از این شهر تفریحی دیدن می کنند تا از زندگی شبانه پر جنب و جوش آن دیدن کنند ، مشهور است؛ سواحل طلایی به طول هشت کیلومتر در امتداد ساحل امتداد دارند و مکان مناسبی برای گذراندن وقت در آفتاب گرفتن و شنا کردن هستند.

سواحل این منطقه تمیز هستند و از عناصر خراب کننده یا آلوده کننده محافظت می شوند ، به این معنی که دریا برای شنا عالی و بسیار جذاب است ، در حالی که هتل های فراوان در امتداد ساحل نیز قیمت مناسبی دارند و مناسب خانواده ها هستند ، اگر می خواهید چند روزی را در زیر نور آفتاب استراحت کنید و در مناطق اطراف ، مانند شهر باستانی نسبار ، کاوش و گردش کنید ، باید از این مکان دیدن نمایید.

در میان تمامی موارد موجود در مطلب 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان ، ساحل آفتابی یکی از تفریحی ترین مناطق این کشور است که در آن بارها ، رستوران ها ، کافی شاپ ها ، هتل ها ، کازینوها و موارد سرگرمی تفریحی بسیاری را در خود جای داده است.

قلعه تزاروتس در کشور بلغارستان

نماد عظمت گذشته بلغارستان ، قلعه تزاروتس در محلی ساخته شده است که زمانی کاخ تزارهای قرون وسطایی 800 سال قبل از زمانی که تارنوو پایتخت آن بود ، قرار داشته اند ، با سفر به این منطقه می توانید خرابه های باستانی بسیار زیبا و متنوعی را کاوش کنید و با بقایای بیش از 400 خانه و کلیساهای بی‌شماری که هرکدام تاریخی وسیعی را در خود جای داده اند ، برخورد کنید.

مناظر پانوراما از مناظر اطراف نشان می دهد که چگونه موقعیت قلعه به صورت استراتژیک در ارتفاع 206 متری از سطح دریا قرار گرفته است تا پادشاهی را از تهاجم برای صدها سال محافظت کند ، بازدید از دژ مستلزم پیاده روی زیاد در شیب های بسیار تند است ، اما از آنجایی که تنها راه دسترسی به قلعه ، پیاده روی می باشد ، می توانید در زمین های اطراف پرسه بزنید و با آرامش از دیوارهای قدیمی بالا بروید.

این قلعه بین سال‌های 1185 و 1393 میلادی به عنوان قلعه اولیه امپراتوری دوم بلغارستان مورد استفاده واقع شده و قوی ترین سنگر بوده و کاخ های سلطنتی و ایلخانی را در خود جای داده است و همچنین یک جاذبه توریستی محبوب است.

مقبره تراسیایی شوشتری

از دیگر موارد بسیار جذاب در 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان ، مقبره تراسیایی شوشتری تنها در سال 1982 کشف شد ، زمانی که باستان شناسان مکان چشمگیری را در زیر تپه ای کشف کردند و گمان می رود این مقبره برای یک زوج سلطنتی از قبیله تراسیایی Getae ساخته شده باشد و قدمت آن به قرن 3 قبل از میلاد برمی گردد.

مقبره به طرز شگفت انگیزی به خوبی حفظ شده است و فضای داخلی پرآذین آن حکاکی ها و نقاشی های دیواری چشم‌گیر از پیکرهای نیمه مونث و نیمه گیاه را نشان می‌دهد؛ که به نظر می‌رسد سقف را بالا نگه داشته‌اند ، تصور می‌شود که این مقبره منحصر به فرد است زیرا هیچ مقبره تراکیایی دیگری کشف نشده است که ترکیبی از معماری ، مجسمه سازی و نقاشی شگفت‌انگیز شوشتری را داشته باشد.

مقبره تراسیایی شوشتری در 2.5 کیلومتری جنوب غربی روستای شوشتری ، استان رازگراد در شمال شرقی بلغارستان واقع شده است ، این مقبره احتمالاً مقبره درومیکائتس پادشاه گته ها در دو طرف دانوب پایین (رومانی و بلغارستان کنونی) و همسرش ، دختر پادشاه لیسیماخوس که یک ژنرال و دیادوکوس (جانشین) اسکندر مقدونی بوده؛ می باشد.

کوه ویتوشا در نزدیکی صوفیه

شکل کلاسیک گنبدی کوه ویتوشا در نزدیکی شهر صوفیه قرار دارد و جایی است که مردم برای استراحت از شهر و لذت بردن از طبیعت به آنجا می‌روند ، کوه با پیست اسکی اختصاصی خود ، مسیرهای پیاده روی دلپذیر و مناظر پانورامای فوق العاده از شهر در زیر ، به راحتی از شهر قابل دسترسی است و می توان با اتوبوس ، پیاده و طناب زنی به آن رسید.

بلندترین نقطه کوه ویتوشا 2290 متر ارتفاع دارد و در تمام طول سال بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند که برای کشف پارک طبیعی ویتوشا به آنجا کشیده می شوند ، پارکی که در واقع قدیمی ترین در بالکان است و قسمت اعظم کوه و همچنین چشمه های معدنی در کوهپایه ها را پوشش می دهد.

ویتوشا قدیمی ترین پارک طبیعی در بالکان است ، این کوه در نتیجه فعالیت های آتشفشانی پدیدار شد و متعاقبا توسط چین خوردگی آهسته لایه های سنگ گرانیت و یک سری بالا آمدن تدریجی منطقه شکل گرفته است. در نگاه اول گنبدی شکل به نظر می‌رسد ، اما این کوه به طول 19 کیلومتر و عرض 17 کیلومتر ، در واقع از فلات‌های برهنه‌ای متحدالمرکز تشکیل شده است که در طبقات یکی بالای دیگری بالا می‌روند.

بنای یادبود بوزلوژها

در ادامه 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان می رسیم به نمادی از طراحی وحشیانه و شاهکاری از ابعاد شوروی ، بنای یادبود بوزلوژها یک بنای تاریخی متروکه حال حاضر بلغارستان است ، این بنای هیولایی که در سال 1974 توسط ارتش بلغارستان ساخته شد ، توسط هنرمندان و خلاقان مختلف مسئول مجسمه ها در آن دوران طراحی شد.

این بنای تاریخی در محل نبرد بین ترک ها و بلغارها که در سال 1868 روی داد ساخته شده و جایی است که دیمیتار بلاگویف ، همراه با دیگر رهبران سوسیالیست انقلاب بلغارستان را به یک دولت کمونیستی تشریح کردند ، ساختار رواقی اکنون با گرافیتی های سیاسی پوشانده شده است و تصاویر بزرگی از لنین و مارکس و همچنین حروف در سرتاسر نما دارد.

زیارتگاه بزرگ بشقاب پرنده به شکل سوسیالیسم پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی رو به ویرانی گذاشته شد اما به جاذبه ای غیر عادی برای علاقه مندان به تاریخ و طراحی چشمگیر آن دوران تبدیل شده است ، این مکان یک نقطه شروع برای شکوفایی سیاسی و اقتصادی بلغارستان نیز معرفی می شود که این کشور از کمونیسم جدا و به یک کشور سوسیال تبدیل شد ، مقاله اقتصاد کشور بلغارستان را خوانده تا با وضع اقتصادی در این کشور آشناتر شوید.

کلیسای جامع الکساندر نوسکی

در قلب شهر خیره کننده صوفیه ، نماد کشور بلغارستان قرار دارد؛ کلیسای جامع الکساندر نوسکی ، این کلیسای جامع که توسط پول و کمک های مردم شهر هزینه ساختش پرداخت شد و بین سال‌های 1882 تا 1912 ساخته شد ، برای احترام به جان 200 هزار سرباز روسی که در جنگ روسیه و ترکیه برای آزادی بلغارستان از سلطه عثمانی کشته شدند ، ساخته شده است.

خود کلیسای جامع دارای جزئیات پرزرق و برق است و گنبدی منحط به ارتفاع 45 متر که با روکشی طلا پوشانده شده است ، در داخل ، می‌توانید در میان بسیاری از موزاییک های پیچیده ، نقاشی‌های دیواری معنادار و تصاویر قدیسان و فرشتگان قدم بزنید ، در این مکان لوسترهای عظیمی آویزان شده اند و از طلای منحط می چکد ، در حالی که چوب جامد محراب و میله ها با ظرافت حکاکی شده است و تمامی این ها یک مکان بسیار زیبا و چشم نواز را ساخته اند.

سوالات پر تکرار 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان

  • صومعه ریلا
  • نسبار قدیم در بلغارستان
  • پارک ملی پیرین
  • تئاتر رومی پلوودیو
  • قلعه تزاروتس
  • مقبره تراسیایی شوشتری
  • بنای یادبود بوزلوژها

این صومعه در جنوب غربی کوه‌های ریلا و در 117 کیلومتر (73 مایل) جنوب پایتخت صوفیه در دره عمیق رودخانه Rilska (رودخانه ریلا) در ارتفاع 1147 متری (3763 فوت) بالاتر از سطح دریا و در کنار پارک طبیعی صومعه ریلا واقع شده است،

در مرکز شهر قدیمی پلوودیو یکی از بهترین تئاترهای باستانی حفظ شده در جهان، تئاتر رومی پلوودیو قرار دارد؛ این سازه چشمگیر که در دهه 1960 کشف شد به قرن اول پس از میلاد باز می گردد

قلعه تزاروتس در محلی ساخته شده است که زمانی کاخ تزارهای قرون وسطایی 800 سال قبل از زمانی که تارنوو پایتخت آن بود، قرار داشته اند، با سفر به این منطقه می توانید خرابه های باستانی بسیار زیبا و متنوعی را کاوش کنید.

در قلب شهر خیره کننده صوفیه، نماد کشور بلغارستان قرار دارد؛ کلیسای جامع الکساندر نوسکی، این کلیسای جامع که توسط پول و کمک های مردم شهر هزینه ساختش پرداخت شد و بین سال‌های 1882 تا 1912 ساخته شد، برای احترام به جان 200 هزار سرباز روسی که در جنگ روسیه و ترکیه برای آزادی بلغارستان از سلطه عثمانی کشته شدند، ساخته شده است.

مطلب 10 جاذبه گردشگری و دیدنی بلغارستان در برگیرنده تمامی جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور نیست و مهم ترین و جذاب ترین ها را به شما معرفی می کند؛ برای شناخت بیشتر این جاذبه ها با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر شیراز و تهران تماس حاصل فرمایید و از آنان راهنمایی بخواهید ، ضمنا مطلب کار در بلغارستان نیز در سایت ما می تواند شرایط کاری و شغلی این کشور را برایتان بسیار روشن نماید؛ پس مطالعه آن را از دست ندهید

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *