روش های مهاجرت

مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت به بلغارستان

یکی از خدمات مشاوره ای موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی راهنمایی جهت اخذ اقامت کشورهای مختلف مانند مهاجرت به بلغارستان است . کشور بلغارستان به دلیل امکانات مناسب زندگی و سطح بالای زندگی مورد توجه افراد بسیاری برای مهاجرت قرار میگیرد .

بلغارستان با داشتن فرهنگ اروپایی می تواند مقصد بسیار مناسبی برای زندگی و تحصیل باشد . این کشور یکی از تازه ترین اعضای اتحادیه اروپا محسوب می شود که می تواند تمام مزایای ویزای شینگن را برای فرد فراهم نماید بنابراین گزینه مناسبی برای تحصیل در اروپا نیز محسوب می شود .

از ویژگی های اقامت در بلغارستان و دریافت پاسپورت معافیت از اقامت فیزیکی دائم در این کشور است . فرد می تواند در هر کشور عضو اتحادیه اروپا کار ، تحصیل و یا زندگی کند . ما در موسسه مهرآفرین رجبی می توانیم در تمام مسیر مهاجرت به بلغارستان همراه شما عزیزان بوده و به بهترین نحو شما را به خواسته هایتان برسانیم .

در ادامه به بررسی شرایط و روش های مهاجرت به کشور بلغارستان می پردازیم تا شما هر چه بهتر با این کشور آشنا شوید .

روش های مهاجرت به بلغارستان

اگر تصمیم به مهاجرت به بلغارستان دارید بهتر است ابتدا روش های زیر را بررسی کرده و برای اطلاع دقیق از جزئیات با کارشناسان ما تماس بگیرید . به طور کلی روش های موجود را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد :

 1. مهاجرت با ویزای تحصیلی
 2. مهاجرت کاری
 3. مهاجرت از طریق ازدواج
 4. مهاجرت از طریق ثبت شرکت
 5. مهاجرت با سرمایه گذاری
 6. تولد فرزند در کشور

روش های مهاجرت به بلغارستان

مهاجرت با ویزای تحصیلی به بلغارستان

دانشگاه های کشور بلغارستان تمام علوم مهندسی ، پزشکی ، شیمی و غیره را به دانشجویان ارائه می دهند . دانشگاه های این کشور علاوه بر ارائه مدرک به زبان تحصیل یک مدرک به زبان بلغاری نیز ارائه می دهند .

دانشجویان میتوانند پس از اتمام تحصیلات خود ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل کرده و پس از مدتی به اقامت برسند . دانشگاه ها دروس خود را به زبان انگلیسی ، بلغاری و آلمانی ارائه می دهند .

مدرک دانشگاه ها در تمام دنیا معتبر بوده و دانشجویان میتوانند در هر کشوری به کار مشغول شوند . در تمامی مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا امکان اخذ بورسیه وجود دارد که به شرایط و رزومه فرد متقاضی بستگی دارد .

برای تحصیل و اعزام دانشجو به بلغارستان باید بدانید که دانشجویان در کنار تحصیل می توانند ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوند و به تامین هزینه های خود کمک نمایند . تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلغارستان یکی از راه های مهاجرت تحصیلی در سنین پایین به این کشور زیبا می باشد .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در بلغارستان

در این کشور می توان به سه طریق سرمایه گذاری را انجام داد : خرید اوراق قرضه ، خرید ملک مسکونی ، خرید ملک تجاری . دقت داشته باشید که تمام کشورهای اروپایی از طریق خرید ملک مسکونی به فرد اقامت نمی دهند و این به آن معنی نیست که نمی توان در آن کشور ملکی را خریداری نمود . شما مجاز به خرید ملک در کشورهای اروپایی هستید اما دریافت اقامت در ازای آن بستگی به شرایط کشور موردنظر دارد .

بهتر است جهت اطلاع از مشکلات و معایب ثبت شرکت در بلغارستان با کارشناسان همین حوزه  تماس حاصل فرمایید . روش دیگر خرید ملک تجاری می باشد که می تواند از طریق ثبت شرکت نیز انجام شود که بستگی به قوانین کشور بلغارستان دارد و گردش مالی شرکت و سود دهی باید مناسب با قوانین باشد و در صورت تداوم داشتن شرایط پس از پنج سال میتوان به اقامت دائم رسید .

روش دیگر که خرید اوراق قرضه می باشد که به دو صورت قابل برگشت و غیر قابل برگشت صورت میگیرد . در روش قابل برگشت فرد مبلغ مشخصی را نزد دولت سپرده می کند و پس از پنج سال بدون سود پول را دریافت کرده و اقامت دائم به او داده میشود .

در حالت غیر قابل برگشت نیز در ازای پرداخت مبلغی پول بدون برگشت میتواند اقامت دریافت نماید . لازم به ذکر است که اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری روشی پیچیده است که به بررسی دقیق نیاز دارد .

مهاجرت از طریق ازدواج در بلغارستان

اخذ اقامت کشور به معنی اقامت کوتاه مدت ، بلند مدت و دائمی می باشد . اخذ اقامت از طریق ازدواج کاملا قانونی محسوب میشود و فرد از حقوق قانونی آن کشور بهره مند می شود .

از طریق ازدواج با یکی از تبعه بلغارستان میتوان به اقامت رسید که در ابتدا اقامت موقت برای فرد صادر میشود و دریافت اقامت دائم به رعایت شرایط خاص بستگی دارد .

در این روش اثبات توانایی مالی برای تامین زندگی مشترک الزامی است و باید محل زندگی نیز مناسب برای دو نفر باشد . در ابتدا باید تمام مدارک و رزومه کامل از زندگیتان و مرحله مصاحبه در سفارت را پشت سر بگذارید تا بتوانید اقامت دو ساله اولیه این کشور را دریافت نمایید سپس میتوانید از مزایای زندگی در این کشور و اخذ اقامت دائم با گذراندن شرایط خاص بهره مند شوید .

مهاجرت از طریق ویزای کار بلغارستان

برای درخواست ویزای کار باید به زبان این کشور مسلط بوده و دانش نسبی به زبان انگلیسی داشته باشید . تسلط به زبان در برقراری با جامعه و مردم نقش بسیار مهمی در کار یابی و اخذ ویزا ایفا می کند .

اخذ ویزای کار یک روند رقابتی محسوب میشود و داشتن مدرک تحصیلی و مهارت در یک حرفه خاص میتواند بسیار موثر باشد .

پس از بررسی شرایط و تایید شدن مدارک ویزای موقت کار برای فرد صادر میشود که پس از گذشت حدودا پنج سال کار و پرداخت مالیات در این کشور میتوان تقاضای اقامت دائم نمود .

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت به بلغارستان از طریق پناهندگی پروسه سخت و پیچیده ای دارد . کسانی که در کشور خود احساس امنیت ندارند و مورد تهدید می باشند می توانند به دیگر کشورها درخواست پناهندگی نمایند .

این روش بسیار نا امن است و به همین دلیل اصلا توصیه نمی شود . در این روش فرد باید اعلام کند که وارد خاک این کشور شده و سپس از طریق دولت بلغارستان به وضعیت وی رسیدگی شود .

شخص در ماه های اول پناهندگی اجازه کار نخواهد داشت . در صورتی که فرد پناهنده فرزند داشته باشد امکان تحصیل برای او در موسسات آموزشی فراهم میشود .

اقامت با تولد فرزند در کشور بلغارستان

اعطای اقامت در این کشور بر اساس خون می باشد به این معنی که وقتی فرزندی متولد میشود میتواند از طریق پدر خود تابعیت دریافت نماید و در صورتی که پدر و مادر فرزند از تبعه کشور بلغارستان نباشند فرزند نمی تواند به اقامت برسد .

راجب به تابعیت از طریق تولد میتوان گفت که امری غیر ارادی است و از طریق تولد قوانین موجود در کشور تابعیت به فرد تعلق میگیرد .

اقامت با تولد فرزند در کشور بلغارستان

درباره کشور بلغارستان و موقعیت آن

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپا با جمعیتی بالغ بر هفت میلیون نفر است که با رشد منفی جمعیت روبه رو است . صوفیه پایتخت این کشور و بزرگترین شهر آن می باشد . بلغاری زبان رسمی مردم این کشور است ولی نسل جدید تمایل به صحبت به زبان انگلیسی دارند .

مسیحیت به عنوان دین سنتی مردم در قانون ثبت شده است ولی اکنون جامعه ای سکولار می باشد و آزادی در دین از حقوق اصلی مردم محسوب میشود . مهمترین صادرات این کشور گل رز است . رمانی ، یوگوسلاوی ، یونان و ترکیه از همسایه های این کشور هستند .

شمال این کشور دارای تابستان های گرم و زمستان های سرد است در حالی که جنوب شرق از آب و هوای مدیترانه ای برخوردار است . در مجموع آب و هوای این کشور سرد و کوهستانی می باشد . از شهرهای مهم میتوان به وارنا ، بورگاس ، روسه و پلون اشاره کرد.

امیدواریم که با توضیح موارد بالا توانسته باشیم شما را به طور نسبی با مهاجرت به بلغارستان آشنا نماییم . شما می توانید جهت هرگونه سوال و جزئیات بیشتر در رابطه با شرایط پذیرش دانشگاه های بلغارستان با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه مهرآفرین رجبی تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما استفاده نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “مهاجرت به بلغارستان

 1. حامد غلامی گفت:

  با سلام و احترام
  قربان، شرایط بنده به این صورت هست که مهندس مکانیکم با 16 سال سابقه و طراح فیکسچرهای مونتاژی و کنترلی در شرکت وابسته به سایپا با 40 سال سن و دو فرزند زیر 4سال و همسرم مهندس صنایع با 12 سال سابقه در شرکت ایران خودرو دیزل و 36 سال سن
  هر دو در سطح intermediate زبان انگلیسی هستیم و هم اکنون کلاس هم می ریم.
  کل توان مالی من 800میلیون تومان هست می خواستم ببینم در روش مهاجرت کاری می تونم امیدوار باشم که به کمک شما به بلغارستان مهاجرت بکنیم یا نه؟آیا می شه اونجا با این توان مالی خونه بخرم و جایی اجاره کنم برای کاری مثل سرویس خودرو یا این مقدار بودجه کافی نیست؟
  هزینه ای که باید به موسسه شما پرداخت کنم چقدر می شه؟
  سپاس شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *