اطلاعات کشور چین

اطلاعات کشور چین را می توانید در این مقاله مطالعه کنید و مواردی را چون سیستم حمل و نقل، اختلاف ساعت، شهرهای صنعتی، آب و هوا و بهترین غذاهای این کشور را بشناسید. دانستن بخش زیادی از این اطلاعات به شما در انتخاب مقصد مهاجرتی کمک می کند.

چین کشوری در شرق آسیا با بیش از 1.4 میلیارد نفر جمعیت پرجمعیت ترین کشور جهان است ، چین دارای پنج منطقه زمانی جغرافیایی است و با 14 کشور مختلف هم مرز است ، چین با کره شمالی ، مغولستان ، روسیه ، قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان ، افغانستان ، پاکستان ، هند ، نپال ، برمه ، بوتان ، لائوس ، ویتنام دارای مرز مشترک زمینی و با کره جنوبی ، ژاپن ، فیلیپین ، برونئی ، مالزی و اندونزی دارای مرز آبی است ، این کشور با مساحت تقریبی 9.6 میلیون کیلومتر مربع ، سومین کشور بزرگ جهان و پایتخت ملی آن پکن است.

بخش اعظم کشور کوهستانی است و صحرای گبی در شمال آن قرار دارد و دارای سه سیستم رودخانه بزرگ به نام های هوانگ هه ، یانگ تسه و رودخانه است ، این کشور دارای خط ساحلی وسیعی در اقیانوس آرام است.

اطلاعات کشور چین به صورت جامع و به روز در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ارائه شده است. مطالعه این مقاله می تواند دانش شما را در مورد شرایط زندگی در چین و اقامت در این کشور افزایش دهد، چنانچه قصد مهاجرت به کشور چین را دارید بعد از مطالعه مقاله مهاجرت به چین با ما در تماس باشید.

فهرست مطالب
اطلاعات کشور چین

نوع حکومت و ساختار سیاسی چین

نوع حکومت و ساختار سیاسی چین بسیار متفاوت از لیبرال دموکراسی عمل می کند ، چین یک کشور تک حزبی است که در آن حزب کمونیست چین ( CPC ) طبق قانون تنها حزب حاکم است و مقامات ارشد حزب تصمیمات مهم و انتصابات دولتی می گیرند ، اگرچه چین خود را یک جمهوری مردمی می نامد ، اما نقش مردم در دولت محدود است و هنگام رای دادن در انتخابات ، مردم نمی توانند از میان گزینه های مختلف سیاسی یکی را انتخاب کنند.

رژیم کنونی در چین در نتیجه انقلاب کمونیستی 1949 تأسیس شد ، عموما از مدل حکومت شوروی پیروی می کرد و در سالهای 1949 – 1976 چین توسط مائو تسه تونگ اداره شد که یک دیکتاتوری شخصی ایجاد کرد و پس از مرگ مائو در سال 1976 و مبارزه کوتاهی برای قدرت ، دنگ شیائوپینگ در سال 1978 رهبر کشور شد و پس از بازنشستگی دنگ ، حزب برای جلوگیری از تمرکز بیش از حد قدرت توسط رهبر ، محدودیت‌هایی را برای دوره تعیین کرد.

دولت چین رسما از شاخه های مجریه ، مقننه و قضاییه تشکیل شده است ، ادغام وظایف حزبی و دولتی در سطح مرکزی وجود دارد و مقامات ارشد دولتی به طور همزمان مقامات ارشد حزب هستند و در عمل قوه مقننه و قضائیه تابع قوه مجریه و قوه مجریه با رهبری حزب ادغام شده و تابع آن است و این حزب کاملا همه شاخه های دولت را کنترل می کند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اخذ ویزای کشور چین با راهنمایی و مشاوره کارشناسان شرکت رجبی در کمترین زمان ممکن امکان پذیر خواهد بود.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم چین

در حال حاضر حدود 1279 مسیر هوایی در چین وجود دارد و از میان آنها ، 1035 مسیر داخلی و 244 مسیر بین المللی هستند ، اکثر خطوط هوایی و فرودگاه ها خدمات و امکاناتی در سطح جهانی ارائه می کنند.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم چین در پکن ، شانگهای و گوانگژو هستند و به غیر از هنگ کنگ و ماکائو ، بیش از 200 فرودگاه در چین وجود دارد که بیش از 100 شهر داخلی و 80 شهر خارجی را به هم متصل می کند.

خطوط هوایی اصلی در چین به شرح زیر است :

 • خطوط هوایی شرقی
 • خطوط هوایی جنوبی
 • خطوط هوایی هاینان
 • خطوط هوایی شنژن
 • خطوط هوایی شاندونگ
 • خطوط هوایی شانگهای
 • خطوط هوایی سیچوان
 • خطوط هوایی شیامن
فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم چین

فرودگاه های مهم چین عبارتند از :

 • فرودگاه بین المللی پکن
 • فرودگاه بین المللی شانگهای پودونگ
 • فرودگاه بین‌المللی شانگهای هونگچیائو
 • فرودگاه بین‌المللی چنگدو شوانگلیو
 • فرودگاه بین المللی هنگ کنگ
 • فرودگاه بین‌المللی شی‌آن شیان‌یانگ
 • فرودگاه بین‌المللی کونمینگ چانگشوی

سیستم حمل و نقل در چین

سیستم حمل و نقل در چین از سال 1949 به طور چشمگیری بهبود یافته است و امروزه چین دارای یک شبکه حمل و نقل جامع از قطارها ، بزرگراه ها ، متروها ، بنادر و آبراه ها است که در این میان ، خطوط راه‌آهن پرسرعت ، بزرگراه‌ها و بسیاری از متروهای جدید ، شاید زندگی روزمره مردم محلی را به طرز چشمگیری بهبود بخشیده‌اند.

حمل و نقل ریلی چین

قطار یکی از اصلی ترین وسایل حمل و نقل در چین است و شبکه راه آهن ملی آن یکی از بزرگترین در جهان است ، مجموع مسافت پیموده شده راه‌آهن ‌های باز در چین به 124 هزار کیلومتر می‌رسد و تعداد مسافران جابجا شده با قطار به 2.5 میلیارد نفر رسیده است ، خدمات راه آهن چین دارای عملیات داخلی و بین المللی است.

حمل و نقل ریلی چین در مجموع 124000 کیلومتر طول دارد که 22000 کیلومتر آن متعلق به راه آهن های سریع السیر است ، این راه‌آهن‌ها تقریبا همه نقاط چین ، حتی مناطق دورافتاده کوهستانی ، فلات‌ها و کنار دریا را پوشش می‌دهند.

قطار سریع السیر چین

قطار سریع السیر چین یک انتخاب اصلی در بین انواع قطارها است زیرا با سرعت 250 – 300 کیلومتر در ساعت کار می کند و خدمات استاندارد بالایی دارد و به آن CRH نیز می‌گویند.

بلیط های قطار سریع السیر در دسته دوم ، درجه یک ، بیزینس کلاس و VIP قرار می گیرند ، برخی از قطارهای شبانه D دارای تخت خواب های نرم و لوکس هستند و بسیاری از قطارهای D بلیط اتاق ایستاده را ارائه می دهند که قیمت آن ها مانند صندلی های درجه دو است.

قطارهای بین المللی چین

مسیر قطارهای بین المللی چین وجود دارد :

 • پکن – اولان باتور – مسکو
 • پکن – مانژولی – مسکو
 • پکن -پیونگ یانگ
 • ارومقی – آلما آتا
 • هاربین – اولان باتور
 • پکن – هانوی
 • نانینگ – هانوی
 • پکن – اولان باتور
نحوه خرید بلیط قطار در چین

نحوه خرید بلیط قطار در چین

اگر میخواهید بدانید نحوه خرید بلیط قطار در چین چطور است؛ باید بگوییم که امکان خرید بلیط قطار به صورت رزرو آنلاین از طریق وب سایت رسمی به نشانی زیر وجود دارد : https://www.12306.cn/en/index.htm

اکثر ایستگاه ها دارای دستگاه های فروش بلیط خودپردازی هستند که تا همین اواخر ، هیچ فایده ای برای بازدیدکنندگان خارجی نداشتند ، زیرا فقط کارت های شناسایی چینی را تشخیص می دادند.

ولی آخرین نوع در حال حاضر پاسپورت های خارجی را به رسمیت می شناسد ، همچنین امکان خرید به صورت مستقیم از ایستگاه قطار نیز امکان دارد.

قیمت بلیط قطار برای کلاس ها و دسته های مختلف قطار بسیار متفاوت است.

به عنوان مثال برای مسیر شانگهای به پکن ، قیمت یک قطار G برای صندلی درجه دو 553 یوان و برای صندلی درجه یک 933 یوان است ، صندلی کلاس دوم قطار D ، 408 یوان برای حدود 10 ساعت ، یا 309 یوان برای حدود 12 ساعت ، 648 یوان برای یک صندلی درجه یک و 1173 یوان با تخت است.

حمل و نقل بزرگراه در چین

چین دارای بزرگراه های متعدد و پیچیده در همه سطوح است که تقریبا تمام شهرها ، شهرک ها و حومه شهر را به هم متصل می کند ، ایمنی ، کیفیت ، راحتی و ظرفیت بزرگراه های چینی به سرعت توسعه یافته است.

در حال حاضر تمامی مراکز استان ها مراکز حمل و نقل بزرگراهی دارند و سرویس اتوبوس های شاتل بین مراکز استان ها و شهرها خدمت رسانی می کنند.

به طور معمول، ساده ترین راه برای خرید بلیط مستقیم از ترمینال است و البته چندین وب سایت وجود دارد که در آنها امکان خرید آنلاین بلیط اتوبوس وجود دارد ، البته این وب سایت ها همه مسیرهای ممکن را پوشش نمی دهند.

 • Changtu
 • cTrip
 • China Bus Guide
 • Etrip China

کشتیرانی چین

چین دارای بیش از 5800 رودخانه با طول کل 400000 کیلومتر است ، رودخانه های قابل کشتیرانی اصلی عبارتند از رودخانه یانگ تسه ، رودخانه زرد ، رودخانه مروارید ، رودخانه ژی جیانگ ، رودخانه هوانگپو و کانال بزرگ پکن – هانگژو و غیره.

سفر با کشتی کروز در امتداد رودخانه ها نه تنها وسیله ای برای حمل و نقل ، بلکه راهی آرامش بخش و لذت بخش برای گشت و گذار در چین است.

 • (الف) کروز رودخانه یانگ تسه – 4 روز و 3 شب در مرکز شهر از چونگ کینگ تا ییچانگ ، 5 روز و 4 شب در از ییچانگ به چونگ کینگ؛

 • (ب) کروز رودخانه لی : 4 ساعت از گویلین تا یانگشا

 • (ج) کروز رودخانه هوانگ پو : 45دقیقه

 • (د) کانال بزرگ : 40 دقیقه تا 1 ساعت در گرند کانال در سوژو

اتوبوس در چین

در شهرهای بزرگ ، اتوبوس ها متعدد هستند و سیستم نسبتا خوبی دارند و سیستم‌های واگن برقی یا اتوبوس‌های برقی از سال 2010 بخشی از خدمات حمل و نقل عمومی را در 14 شهر چین ارائه می‌کنند.

اتوبوس های شهری چین امروزه دارای سیستم فروش بلیت سلف سرویس هستند و در اتوبوس هایی که هنوز این سیستم را ندارند ، راهبری هایی هستند که بعد از سوار شدن ، بلیت می فروشند و بلیط ها از 1.00 یوان شروع می شود و در اتوبوس های مجهز به تهویه هوا ممکن است به 2.00 یوان برسد.

مترو چین

مترو چین در شهرهای بزرگتر در حال بهره برداری ، ساخت و یا در مرحله برنامه ریزی هستند ، متروی شانگهای که در سال 1995 افتتاح شد ، طولانی ترین سیستم متروی جهان است و امکان خرید بلیط در مترو توسط کارمندان یا با ماشین های اتوماتیکوجود دارد.

قیمت بلیط‌های مترو معمولا بر اساس مسافت طی شده است و از 3 یوان برای 6 کیلومتر اول شروع می‌شود و پس از طی 6 کیلومتر ، قیمت به ازای هر 6 کیلومتر دیگر 1 یوان افزایش می یابد تا اینکه مسافت سفر به 30 کیلومتر برسد ، بنابراین ، یک سفر 40 کیلومتری ( 25 مایلی ) نیز 7 یوان هزینه دارد.

در چین بیشتر مسافران هزینه بلیط خود را با کارت هوشمند حمل و نقل پرداخت می کنند و مسافران می‌توانند کارت یا بلیت را از باجه‌های فروش بلیط یا دستگاه‌های فروش خودکار در هر ایستگاه خریداری کنند ، همچنین امکان خرید با برنامه تلفن همراه نیز وجود دارد.

حمل و نقل یکی از هزینه های مهم زندگی در چین است اما اگر می خواهید با تمام هزینه ها آشنا شوید ، حتما مقاله هزینه های زندگی در چین را بخوانید.

در مورد کشور چین پیشنهاد می کنیم که مقالات زیر را نیز مطالعه کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید

اختلاف ساعت ایران و چین

هنگام برنامه ریزی برای تماس یا سفر بین تهران و پکن ، باید در نظر داشت که این دو کشور در مناطق زمانی متفاوتی قرار دارند و تهران 4:30 ساعت از پکن عقب است.

توجه به این اختلاف ساعت بخصوص در پرواز های خارجی از اهمیت زیادی برخوردار است و باید دقت شود که زمان سفر روی بلیط به وقت کشور مبداء و زمان رسیدن به وقت کشور مقصد است.

علت اختلاف ساعت ایران و چین این دلیل است که کره زمین به 24 قاچ تقسیم شده و هر قاچ 15 درجه ای زمین دارای یک ساعت زمانی مختلف است و به همین دلیل اگر کشوری در بیش از یک منطقه زمانی قرار گرفته باشد یعنی طول جغرافیایی ان بیش از 30 درجه است و بیشتر از یک ساعت رسمی خواهد داشت.

همچنین مناطق زمانی نقاط مختلف بر اساس تفاوت با UTC ( همان ساعت هماهنگ جهانی ) تعیین می گردد و هر کشور بر اساس منطقه زمانی خود در مقایسه با ساعت هماهنگ جهانی یک ساعت رسمی پیدا می کند.

شهرهای صنعتی چین

چین به عنوان یکی از پیشتازان تولید در جهان به خوبی شناخته شده است و استان‌های شرقی آن ، که شامل بزرگترین و ثروتمندترین شهرهای چین است ، اکثر مراکز صنعتی چین را نیز در اختیار دارند. چین مرکزی بیشتر بر کشاورزی متمرکز است و ثروتمند نیست.

اگرچه تولیدات ارزان قیمت به طور فزاینده ای در حال حرکت به این منطقه است و غرب چین با وجود اینکه دارای منابع طبیعی قابل توجهی است ، کمترین رفاه اقتصادی را دارد ، سه منطقه ثروتمند و مهم اقتصادی همگی در سواحل شرقی در دلتای رودخانه مروارید ( نزدیک به هنگ کنگ ) ، دلتای رودخانه یانگ تسه در اطراف شانگهای ، و منطقه خلیج بوهای در نزدیکی پکن قرار دارند ، در زیر برخی از شهرهای صنعتی چین معرفی شده است.

شهرهای صنعتی چین

نینگبو

شهر نینگبو محل استقرار صنایع و تولیدکنندگان بسیاری است ، این شهر با پایگاه تولیدی مستحکمی در بخش‌های مختلف تولید ، خود را به عنوان یکی از موتورهای اصلی اقتصادی استان تثبیت کرده است.

نینگبو به دلیل توانایی های تولیدی خود در صنایع نساجی ، خودرو ، لاستیک و کالاهای پلاستیکی شناخته شده است. همچنین می توان شرکت هایی را در این شهر پیدا کرد که ماشین آلات الکتریکی ، تجهیزات مخابراتی و دستگاه های IT تولید می کنند.

چینگدائو

چینگدائو یکی دیگر از تولیدکنندگان نیروگاه در چین است و در طیف گسترده ای از صنایع از جمله الکترونیک ، پتروشیمی ، متالورژی ، مصالح ساختمانی ، تجهیزات خودرو و ماشین آلات کار می کنند ، این شهر همچنین به دلیل کارشان در بازارهای نساجی و پوشاک معروف است. موقعیت آن به عنوان یک شهر بندری در ساحل دریای زرد آن را به شهر مهم دیگری تبدیل کرده است.

هنگ کنگ

هنگ کنگ به عنوان یکی از بزرگترین مراکز مالی جهان ، سیستم اقتصادی خاص خود را دارد و در حال توسعه در زمینه فناوری پزشکی ، منسوجات و پوشاک ، آموزش و فناوری های نوآورانه دیگر است.

شانگهای

اکثر بزرگترین فولادسازان چین در شانگهای یافت می شوند و تولید خودرو برترین صنعت شانگهای است و بسیاری از شرکت های بزرگ مانند فولکس واگن و جنرال موتور در این شهر کارخانه دارند ، شانگهای یک تولید کننده برتر پلاستیک ، تلفن همراه ، کامپیوتر ، محصولات اتیلن است.

شنژن

دومین بندر شلوغ جهان ، شنژن ، برای چندین دهه، یکی از برترین تولیدکنندگان صنایع لوازم الکترونیکی چین بوده است و شرکت هایی مانند ال جی و اپل از شنژن برای ظرفیت تولید خود استفاده می کنند ، والمارت یک دفتر مرکزی و مرکز خرید آسیایی در شنژن دارد ، این شرکت در حال حاضر بزرگترین تولید کننده لوازم الکترونیکی در جهان است.

شناحت شهر های صنعتی چین برای کسانی که قصد دارند در این کشور کار کنند و یا سرمایه گذاری نمایند بسیار مهم است ، مقاله کار در چین و یا اخذ اقامت و مهاجرت چین با سرمایه گذاری و ثبت شرکت در چین را بخوانید تا اطلاعاتی کامل و به روز در خصوص مسایل حاکم بر بازار کار این کشور بدست آورید.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد. ما وعده هایی که به مشتریانمان می دهیم را عملی میکنیم.

وبینار مهاجرت و چالش های پیش رو را ببینید و اطلاعات لازم را کسب کنید، در صورت داشتن هرگونه سوال با ما تماس بگیرید.

پخش ویدیو

آب و هوای چین

به طور کلی ، آب و هوای چین دارای آب و هوای موسمی قاره ای متمایز است که با زمستان سرد و تابستان گرم مشخص می شود و با این حال ، به دلیل زمین های وسیع ، تعریف آب و هوای چین در چند کلمه دشوار است ولی به طور کلی این کشور از آب و هوای غنی برخوردار است و آب و هوا از منطقه ای به منطقه دیگر با مناطق دمایی مختلف با توجه به فرم های زمین متفاوت است.

دو شهر مختلف ممکن است در یک زمان دما و آب و هوا کاملا متفاوتی داشته باشند ، که باعث می شود چین کشوری عالی برای سفر در تمام طول سال باشد و مهم نیست که چه زمانی به سرزمین چین قدم بگذارید و با سفر به چین در فصول مختلف ، از مناظر کاملا متفاوتی لذت خواهید برد.

با داشتن قلمرو وسیع ، آب و هوا در چین از تنوع بسیار بالایی برخوردار است ، بیشترین روزهای گرم سال در شهرهای ساحلی جنوبی و بیشتر روزهای سرد در فلات چینگهای – تبت وجود دارد ، در فلات جنوبی یوننان ( مانند شهر کونمینگ ) ، بهار در تمام طول سال وجود دارد و همچنین ، شما می توانید طولانی ترین زمستان را در شمال مغولستان داخلی و تابستان طولانی را در جنوب استان فوجیان ببینید.

آب و هوای چین

آب و هوای چین در فصول مختلف سال

با توجه به فاصله تنوع دما ، آب و هوای چین در فصول مختلف سال تغییر می کند و در بهار ( مارس تا می ) ، هوا گرم و خشک ، در تابستان ( ژوئن تا آگوست ) ، هوا گرم و بارانی ، در پاییز ( سپتامبر تا نوامبر ) ، هوا در اکثر روزهای بادخیز کاملا خنک است ، در حالی که در زمستان ( دسامبر تا فوریه ) ، در شمال چین سرد و یخبندان است.

راجع به اطلاعات دیگر کشور های مهاجر پذیر نیز مقالات زیر را به شما پیشنهاد میدهیم که حتما مطالعه کنید

10 تا از بهترین غذاهای چین

از آنجایی که چین کشوری بزرگ است ، به دلیل آب و هوا ، تاریخ ، مواد اولیه محلی ، آداب غذاخوری و غیره ، تفاوت ‌های منطقه‌ ای زیادی در آشپزی این کشور وجود دارد.

با توجه به سبک های آشپزی و طعم های منطقه ای ، غذاهای این کشور را می توان به هشت غذای چینی تقسیم کرد که شامل غذاهای سیچوان ، هونان ، شاندونگ ، ژجیانگ ، فوجیان، آنهویی ، کانتونی و جیانگ سو می شود و هر آشپزی غذاهای محبوب خود را دارد ، در زیر 10 تا از بهترین غذاهای چین که در بین خارجی ها محبوب و مورد پسند است ، معرفی گردیده.

اطلاعات کشور چین

اردک سوخاری پکن

اردک پکن یک غذای معروف پکن است که شهرت جهانی دارد و به عنوان یکی از غذاهای ملی چین به شمار می رود ، اردک پکنی به دلیل پوست نازک و تردش مورد علاقه است ، اردک ورقه شده پکن اغلب با پنکیک ، سس لوبیا شیرین یا سس سویا با سیر له شده خورده می شود و یک غذای مهم در پکن است!

اردک سوخاری پکن به عنوان یک غذای سلطنتی در چین قرون وسطی بود و از دهه 1970، زمانی که برای اولین بار توسط نخست وزیر ژو انلای برای پذیرایی از مهمانان خارجی مورد استفاده قرار گرفت ، یک ” غذای ملی دیپلماسی ” بوده است و از سوی سران کشورها ، مقامات دولتی و گردشگران داخلی و خارجی بسیار تحسین شده است.

مرغ کونگ پائو

مرغ کونگ پائو یک غذای معروف به سبک سیچوان است که بین چینی ها و خارجی ها محبوبیت دارد و مواد اصلی مرغ خرد شده ، فلفل قرمز خشک ، خیار و بادام زمینی سرخ شده ( یا بادام هندی ) است.

در کشورهای غربی نیز یک مرغ کونگ پائو به سبک غربی درست می شود که در آن مرغ خرد شده با نشاسته ذرت مخلوطمی شود و سبزیجات ، سس ترش و شیرین و سیر له شده به آن اضافه می گردد.

گوشت خوک ترش و شیرین

گوشت خوک ترش و شیرین رنگ نارنجی مایل به قرمز روشن و طعم شیرین و ترش خوشمزه ای دارد ، در تمام دوران های چین این غذا وجود داشته ، اما برای برآورده کردن خواسته ها ، پیشرفت هایی در این غذا صورت گرفت و اکنون ، گوشت خوک را می توان با مواد دیگری مانند مرغ ، گوشت گاو یا دنده گوشت خوک جایگزین کرد.

هات پات

هات پات ، یکی از غذاهای محبوب در چین ، به ویژه در استان سیچوان یا چونگ کینگ است ، مردم در یک قابلمه آبگوشت روی یک اجاق گازی در وسط میز ناهارخوری با مواد غذایی و چاشنی ها در اطراف قابلمه آشپزی می کنند و آن را میل می کنند ، مردم می توانند هر چه دوست دارند در آبگوشت اضافه کرده و بپزند و راز خوب بودن یا نبودن قابلمه داغ در آبگوشت نهفته است که همه تکه های گوشت و سبزیجات طعم خود را از آن گرفته اند.

چینی ها به هات پات علاقه زیادی دارند و در گذشته فقط در زمستان مورد علاقه بود ، اما امروزه هات پات در تمام طول سال روی میز چینی ها وجود دارد و یک راه عالی برای معاشرت با دوستان و اقوام است ، مردم دور دیگ جمع می شوند تا در حین صحبت کردن ، خوردن ، نوشیدن و سرگرمی غذا بخورند.

دیم سام

دیم سام یکی از محبوب ترین غذاهای کانتونی است که شامل طیف وسیعی از غذاهای کوچک ، از جمله کوفته ، رول ، کیک ، گوشت ، غذاهای دریایی ، دسر ، و آماده سازی سبزیجات اس ،. امروزه بیش از هزار ظرف دیم سام وجود دارد.

دیم سام از شهر گوانگ ژو سرچشمه گرفته است ، مردم گوانگدونگ به نوشیدن چای در صبح یا ناهار علاقه دارند ، بنابراین آنها اغلب در طول مهمانی های چای خود برای صبحانه و ناهار دیم سام می خورند که یک راه محبوب برای دور هم جمع شدن با دوستان و اقوام یا گردهمایی های اجتماعی است.

پیراشکی

پیراشکی یک نوع غذای سنتی است که به طور گسترده ای محبوب است به ویژه در شمال چین ، پیراشکی چینی شامل گوشت چرخ کرده و یا سبزیجات خرد شده است که در یک خمیر نازک پیچیده شده و محتویات آن می تواند از گوشت خوک چرخ کرده ، میگو خرد شده ، مرغ چرخ کرده ، گوشت گاو و یا سبزیجات باشد که به صورت آبپز ، بخار پز یا سرخ شده آماده می شود..

پیراشکی نیز یک غذای سنتی است که در شب سال نو چینی خورده می شود و از آنجایی که شبیه شمش های نقره چینی ( پول چینی در زمان های قدیم ) هستند ، اعتقاد بر این است که هر چه تعداد پیراشکی های بیشتری در جشن های سال نو بخورید ، درآمد بیشتری در سال جدید خواهید داشت.

ماپو توفو

ماپو توفو ما پو یکی از معروف ترین غذاها در آشپزی چوان ( غذای سیچوان ) با بیش از 100 سال سابقه است که از کشک لوبیا همراه با مقداری گوشت چرخ کرده ( گوشت خوک یا گاو ) در یک سس تند تشکیل شده است ، سس از لوبیا سیاه تخمیر شده و رب چیلی ( دوبان / دوچی ) تهیه می شود.

چار سیو

چار سیو نوعی گوشت خوک کباب کانتونی است و با برنج یا رشته فرنگی مصرف می شود و همچنین به عنوان مواد میانی در بائوزی ( نوعی نان پر شده بخارپز ) استفاده می شود.

چاو مین

چاو مین به معنای « نودل سرخ شده » است که یک غذای سرخ شده از رشته فرنگی ، گوشت ( معمولا مرغ ، گوشت گاو ، میگو یا خوک ) ، پیاز و کرفس می باشد.

برای درست کردن چاو مین ، رشته ها باید مدتی در آب جوش بپزند و بعد از سرد شدن ، مرحله سرخ کردن فرا می رسد.

برنج سرخ شده

برنج سرخ شده غذایی است که از برنج سرخ شده پخته شده و سایر مواد ، اغلب شامل تخم مرغ ، سبزیجات ، غذاهای دریایی یا گوشت تهیه می شود ، برنج سرخ شده یکی از رایج ترین غذاهای چینی است و تهیه برنج سرخ شده در خانه با استفاده از برنج باقی مانده و سایر گوشت یا سبزیجات از آخرین وعده غذایی آسان است.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله اطلاعات کشور چین را به شما عزیزان علاقه مند ارائه داد ، با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور چین

سیستم سیاسی چین بسیار متفاوت از لیبرال دموکراسی عمل می کند ، چین یک کشور تک حزبی است که در آن حزب کمونیست چین ( CPC ) طبق قانون تنها حزب حاکم است و مقامات ارشد حزب تصمیمات مهم و انتصابات دولتی می گیرند

در حال حاضر حدود 1279 مسیر هوایی در چین وجود دارد و از میان آنها ، 1035 مسیر داخلی و 244 مسیر بین المللی هستند ، اکثر خطوط هوایی و فرودگاه ها خدمات و امکاناتی در سطح جهانی ارائه می کنند.

تهران 4:30 ساعت از پکن عقب است.

با داشتن قلمرو وسیع ، آب و هوا در چین از تنوع بسیار بالایی برخوردار است ، بیشترین روزهای گرم سال در شهرهای ساحلی جنوبی و بیشتر روزهای سرد در فلات چینگهای – تبت وجود دارد ، در فلات جنوبی یوننان ( مانند شهر کونمینگ ) ، بهار در تمام طول سال وجود دارد و همچنین ، شما می توانید طولانی ترین زمستان را در شمال مغولستان داخلی و تابستان طولانی را در جنوب استان فوجیان ببینید.

با توجه به سبک های آشپزی و طعم های منطقه ای ، غذاهای این کشور را می توان به هشت غذای چینی تقسیم کرد که شامل غذاهای سیچوان ، هونان ، شاندونگ ، ژجیانگ ، فوجیان، آنهویی ، کانتونی و جیانگ سو می شود و هر آشپزی غذاهای محبوب خود را دارد.

در پایان مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی امیدوارند مطلب پیشرو در خصوص اطلاعات کشور چین برایتان مفید واقع شده باشد ، همچنین می توانید از دیگر مطالب وب سایت شرکت رجبی همچون تحصیل در چین بهره ببرید و اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید، فراموش نکنید که سریع ترین راه برای کسب اطلاعات بروز تماس با ما از طریق دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز و دریافت مشاوره رایگان است.

حال بشنوید از زبان مشتریان ما که درباره عملکرد ما چه می گویند

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه