قانون تولد فرزند در دانمارک

قانون تولد فرزند در دانمارک

تولد در کشور دانمارک مانند تمامی کشورهای دنیا از قوانین خاصی پیروی می کند . چنانچه شما عزیزان می خواهید در رابطه با روش های قانونی مهاجرت و قانون تولد فرزند در دانمارک مهم ترین اطلاعات را به دست آورید مقاله زیر را مطالعه کرده و برای دریافت راهنمایی های بیشتر در این زمینه به موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی مراجعه کنید . کارشناسان مهاجرت به دانمارک دفاتر شیراز و تهران ما به شما کمک خواهند کرد تا پاسخ تمام سوالات خود را دریافت کرده و بتوانید به بهترین شیوه برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنید .

بررسی قانون تولد فرزند در دانمارک

در ابتدا بهتر است اطلاعات کلی در رابطه با کشور دانمارک به دست آورید تا در هنگام اقدام تا حدی با این کشور آشنایی داشته باشید . پادشاهی دانمارک با جمعیتی بالغ بر ۵ میلیون نفر در شمال قاره اروپا قرار گرفته و زبان دانمارکی زبان رسمی مردم است . این کشور با وجود عضویت در اتحادیه اروپا به حوزه یورو نپیوسته است . بیش از ۸۰% مردم دانمارک مسیحی هستند و به طور کلی کشوری با رفاه عالی و کیفیت زندگی بالا می باشد . برای چند سال متوالی مردم دانمارک به عنوان راضی ترین شهروندان در دنیا معرفی می شوند . پس از ژاپن این کشور دارای قدیمی ترین خاندان پادشاهی در جهان است و به چند استان تقسیم شده است .

طبق قوانین بین المللی ، افراد مهاجر می توانند از روش های مختلف تابعیت و اقامت یک کشور را دریافت کنند . در رابطه با قوانین اقامتی قواعد کلی در دنیا وجود دارد که هر کشور متناسب با شرایط داخلی خود آنها را اجرا می کند . یکی از مواردی که متناسب با هر کشور قابل تغییر است اخذ تابعیت و قانون تولد فرزند می باشد .

تعریف تابعیت و تفاوت آن با اقامت

تعریف کلی تابعیت به معنی رابطه شخص با دولت یک کشور است . این رابطه بیانگر ارتباط معنوی ، مادی و حتی عاطفی با آن کشور و سایر شهروندان شده و مطابق با آن به فرد خدمات ارائه می شود .

بهتر است بدانید که اخذ تابعیت با اقامت دو مقوله کاملا متفاوت است و خوب است که در هنگام اقدام در این رابطه اطلاع کامل داشته باشید . در تابعیت فرد از زمان تولد عضوی رسمی کشور به حساب می آید و دولت نمی تواند آن را از فرد سلب کند . شما تنها در صورتی که پاسپورت یک کشور مانند دانمارک را داشته باشید تابعیت آن کشور را دریافت کرده اید . در صورت داشتن تابعیت مانند یک فرد عادی زندگی کرده و از تمام حقوق شهروندی بهره مند خواهید شد . تابعیت به معنای ملیت یک کشور است .

اما در اقامت شما نسبت به شهروندان از حقوق کمتری برخوردار هستید و دولت تحت شرایط خاص می تواند آن را از شما سلب کند . اقامت مدت زمان مشخص دارد که شما باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید و به طور کلی یک رابطه مادی ست که زمان و شرایط محدود دارد .

قانون تولد فرزند در دانمارک و اخذ تابعیت

قانون تولد فرزند در دانمارک و اخذ تابعیت

  1. اخذ تابعیت از طریق سیستم خون
  2. اخذ تابعیت از طریق سیستم خاک

در سیستم خون هنگام تولد فرزند رابطه نسبی او با پدر و مادر به وی منتقل می شود و در برخی کشورها تنها از طریق پدر ( مانند کشورمان ایران ) و در برخی از مادر به فرزند منتقل می شود .

در سیستم خاک مکانی که فرزند در آن متولد می شود در اخذ تابعیت موثر است و چنانچه فرزند در خاک یک کشور به دنیا بیاید تابعیت آن کشور را فارغ از وضعیت تابعیتی پدر و مادرش دریافت خواهد کرد .

کشور دانمارک مطابق با آخرین قوانین خود از سیستم خون پیروی می کند . بدین معنی که تولد در این کشور به تنهایی باعث اخذ تابعیت نمی شود و تنها از طریق رابطه خونی می توان به تابعیت این کشور رسید .بنابراین طبق قانون تولد فرزند در دانمارک اگر یکی از پدر و یا مادر کودک ملیت دانمارکی داشته باشند فرزند نیز به صورت خودکار شهروند دانمارک خواهد شد . چنانچه پدر و مادر قبل از ازدواج نیز صاحب فرزند شوند همچنان فرزند تابعیت دانمارک را دریافت خواهد کرد .

شرایط اخذ تابعیت دانمارک در موارد خاص

این قانون در کشورهای مختلف همواره در حال تغییر است و در سال های اخیر تقریبا تمام کشورهای اروپایی اخذ تابعیت از طریق خاک را حذف کرده و تنها از طریق پیوند خونی به فرزند تازه متولد شده تابعیت می دهند . کودکی که از پدر و مادر غیر دانمارکی در این کشور متولد می شود می تواند بر طبق قوانین مجوز اقامت را داشته باشد

در برخی موارد قانون تولد فرزند در دانمارک ، استثنا نیز وجود دارد و میتوان از طریق سیستم خاک نیز به تابعیت رسید . به عنوان مثال اگر کودکی در خاک این کشور از پدر و مادر نامشخص متولد شود کشور دانمارک به او تابعیت اعطا می کند . اگر فرزند والدینی غیر دانمارکی که اجازه اقامت دارند تا سن ۱۲ سالگی در این کشور حضور دائم داشته باشد می تواند تقاضای اخذ تابعیت کند . طبق آخرین قوانین تصویب شده در این کشور افرادی که تابعیت دانمارک را دارند می توانند بدون از دست دادن ملیت خود برای دریافت ملیت های دیگر درخواست دهند و اقامت یا تابعیت دریافت کنند .

شرایط دریافت اقامت دانمارک

اگر به دنبال اخذ اقامت این کشور از طریق تولد فرزند هستید باید با یکی از شهروندان دانمارک یا اروپای شمالی ازدواج کرده و یا به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشید تا بتوانید به تابعیت برسید . کسانی که در کشور دانمارک به تحصیل مشغول می شوند و یا بیش از ۷ تا ۹ سال در این کشور زندگی کنند می توانند تقاضای تابعیت دهند . در صورتی که فرد بتواند ثابت کند که تابعیت قبلی خود را از داده امکان دریافت تابعیت دانمارک برای وی وجود دارد .

دقت کنید که اگر می خواهید از طریق اقامت خود در دانمارک برای فرزندتان اقامت بگیرید باید مطابق با مدت زمان مشخص شده در این کشور بمانید و اگر دانمارک را ترک کنید مجوز اقامت شما باطل خواهد شد . اخذ تابعیت کشور دانمارک دارای مراحل پیچیده و دشواری ست که وجود یکی راهنما و همراه را در تمام مسیر الزامی می کند . از میان روش های ورود به این کشور ، تولد فرزند تنها یکی از موارد مطلوب است و چنانچه قصد دارید به اقامت و تابعیت این کشور برسید می توانید سایر روش های موجود مانند کار ، سرمایه گذاری و تحصیل در دانمارک را امتحان کنید .

شرایط دریافت اقامت دانمارک

در این مقاله تلاش شد تا قانون تولد فرزند در دانمارک به صورت مختصر و مفید برای شما عزیزان شرح داده شود و چنانچه تمایل دارید در این رابطه اطلاعات بیشتری به دست آوردید و یا سایر مسیرهای ممکن را بررسی کنید با کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی تماس گرفته و مشاوره های لازم را دریافت کنید . کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران به شما کمک خواهند کرد تا در کمترین زمان ممکن به هدف دلخواهتان برسید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *