بازیگران کودکان خود را در کدام کشورها به دنیا می آورند؟

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
بازیگران کودکان خود را در کدام کشورها به دنیا می آورند؟
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

بازیگران کودکان خود را در کدام کشورها به دنیا می آورند؟ حتما تاکنون با تیترهای خبری مربوط به تولد کودکان هنرمندان در خارج کشور رو به رو شده اید و شاید این سوال برایتان وجود داشته باشد که به چه دلیل برخی افراد از جمله هنرمندان ترجیح می دهند تا فرزندان خود را در کشورهای خارجی به دنیا آورند.

در این مقاله نگاهی به این موضوع خواهیم داشت و شرایط دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند را برایتان شرح خواهیم داد ، کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ضمن جمع آوری مطالب به روز راهنمای شما عزیزان علاقه مند به شیوه های مختلف مهاجرت و اخذ اقامت کشور موردنظرتان می باشند.

تلاش جهت رسیدن به اقامت یک کشور از طریق تولد فرزند موضوع جدیدی نیست و همواره نه تنها برای ایرانیان بلکه برای شهروندان کشورهای زیادی وجود داشته و دارد ، اغلب افرادی که در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه زندگی می کنند ، تلاش می کنند تا از طریق تولد فرزندشان در کشوری دیگر هم خودشان به اقامت و زندگی بهتر دست یابند و هم آینده فرزندانشان را بسازند.

اما اینکه چه کشوری را انتخاب کنیم هم سوال به جایی است در مقاله ای در همین سایت از کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی بهترین کشور ها برای زندگی را معرفی کرده ایم ، توصیه می کنیم حتما آن مقاله را مطالعه نمایید.

بازیگران کودکان خود را در کدام کشورها به دنیا می آورند؟

دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند

کسب تابعیت به دو شیوه خون و خاک صورت می پذیرد و برخی کشورها نیز به هر دو شیوه به متقاضیان تابعیت اعطا می کنند ، در شیوه دریافت تابعیت از طریق خاک باید در کشور مقصد به دنیا بیایید و قبل از ۱۸ سالگی اقدام به دریافت تابعیت کنید ، اما در شیوه خون باید پدر و یا مادر متقاضی از شهروندان آن کشور باشند تا بتوانند برای فرزند خود اقدام به دریافت شهروندی کنند.

دریافت تابعیت از طریق تولد فرزند

برای شهروندانی که به دنبال دریافت تابعیت در کشوری جدید هستند ، اقدام مطابق با قوانین کشور موردنظر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و دریافت اقامت از طریق تولد فرزند یکی از شیوه های جذابیست که می تواند بسیاری از علاقه مندان را به هدفشان که زندگی در کشورهای پیشرفته است برساند ، البته نباید به این شیوه به عنوان یک مسیر ساده نگاه کنید و بدانید که کشورهایی که از طریق خاک تابعیت خود را اعطا می کنند قوانین خاص خود را نیز به صورت دقیق اعمال می کنند.

در میان تمامی کشورهای جهان ، برخی از کشورهایی که از اصل خاک پیروی می کنند شامل موارد زیر هستند:

کانادا ، ایالات متحده آمریکا ، شیلی ، برزیل ، هندوراس ، کلمبیا ، آرژانتین ، کاستاریکا ، پاکستان ، اروگوئه ، پرو ، ونزوئلا ، کامبوج ، اکوادور ، مکزیک و غیره.

البته این فهرست بیش از ۳۰ کشور را در بر می گیرد که کارشناسان موسسه اسامی به همراه شرایط دقیق هر یک را در اختیارتان قرار می دهند.

دریافت اقامت کانادا از طریق تولد فرزند

در میان تمامی کشورهای اعطا کننده تابعیت شاید نام کشور کانادا برای شما از اهمیت بیشتری برخودار باشد و به دلیل شرایط و امکانات ویژه ای که به شهروندان خود می بخشد ، ارزش برنامه ریزی و صرف زمان و انرژی بیشتری را نسبت به سایرین داشته باشد.

این کشور به فرزند خارجی متولد شده در خاک خود بدون هیچ قید و شرطی تابعیت اعطا می کند ، بنابراین شما می توانید طبق قانون خاک در کانادا برای فرزند خود تابعیت بگیرید.

دلیل اجرای چنین قانونی در کشوری پیشرفته ای همچون کانادا ، عضویت در کنوانسیون کاهش بی تابعیتی است که حتی شامل افراد متولد شده در کشتی ، هوایپما ، قلمرو در آسمان و محدوده هوایی آن نیز می شود ، نوزاد متولد شده از تمامی حقوق شهروندی بهره مند شده و هیچ ارتباطی با نوع اقامت والدینش ( چه به صورت قانونی و چه غیر قانونی ) ندارد.

البته والدین این نوزادان تا زمان رسیدن فرزندشان به سن ۱۸ سال از اقامت دائم کانادا برخوردار نمی شوند و جهت ماندن همراه با فرزند خود باید اقامت موقت دریافت کنند ، البته این والدین می توانند همراه با فرزندشان به کشور خود بازگشته و پس از رسیدن کودکشان به سن ۱۸ سالگی به کانادا بازگردند.

در این شیوه درواقع فرزند مانند یک اسپانسر برای خانواده خود عمل می نماید و با رعایت قوانین برای خانواده خود نیز اقامت را کسب می کند.

امتیازات تولد فرزند در کانادا

گرفتن پاسپورت دوم برای هر شخصی مزایای زیادی به همراه دارد اما بسیاری از والدین ترجیح می دهند تا با قرار دادن فرزندان در الویت آینده آنها را تضمین کنند ، با تولد نوزاد در این کشور او می تواند بدون نیاز به ویزا در هر زمان به این کشور سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد ، همچنین حق تحصیل رایگان و سایر مزایای اجتماعی را نیز خواهد داشت.

پس دریافتید که چرا افراد مشهور سیاسی و یا هنری ترجیح می دهند فرزندان خود را در کشوری همچون کانادا به دنیا بیاورند ، زیرا کودک می تواند در هر زمانی به این کشور بازگشته و از امکانات و سطح زندگی بهتری برخودار شود ، البته هزینه تولد فرزند برای افرادی که دارای اقامت این کشور نیستند باید به صورت کامل پرداخت شود که در صورت داشتن بیمه به صورت قابل توجهی کاهش می یابد.

مدنظر داشته باشید که گرچه این مزایا برای کشور کانادا بیان گردید ، اما تقریبا تمامی کشورهایی که از اعطای تابعیت به شیوه خاک حمایت می کنند این شرایط را برای نوزاد متولد شده فراهم می سازند ، گرچه این حقیقت نیز وجود دارد که اکثر کشورهایی که از سیستم خاک پیروی می کنند جزو اقتصادهای برتر و قوی در جهان نبوده و مزایای خاصی در داشتن آینده روشن ندارند.

تابعیت آمریکا از طریق خاک

کشورهای اروپایی با هدف جلوگیری از هجوم پناهندگان از سیستم تابعیت خاک پیروی نمی کنند و در میان تمامی گزینه های ممکن بدین شیوه علاوه بر کانادا ، آمریکا گزینه ای ایده آل است ، در سیستم تولد آمریکا هر کودکی که در خاک این کشور به دنیا بیاید شهروند این کشور محسوب شده و از حمایت های قانونی برخوردار می شود.

تابعیت آمریکا از طریق خاک

دقت داشته باشید که دریافت اقامت دائم و تابعیت آمریکا دو امر متفاوت بوده و با داشتن اقامت همچنان پاسپورتی ایرانی داشته و باید بابت تحصیل هزینه پرداخت کنید ، اما داشتن تابعیت آمریکا به شما این حق را می دهد که در انتخابات شرکت کرده ، به صورت رایگان تحصیل کنید و نیازی به دریافت ویزا برای بسیاری از کشورها نداشته باشید ، البته داشتن پاسپورت آمریکا مزایای بی شماری به همراه دارد که تنها به برخی اشاره کردیم.

کشور آمریکا نیز از اجرای این قانون سودهای مختلفی برده و با افزایش تعداد مالیات دهندگان هزینه های زیاد خود را جبران می کند.

البته در رابطه با دریافت تابعیت این نکته نیز وجود دارد که برخی از کشورها اجازه تابعیت مضاعف را به فرد نمی دهند و فرد باید پس از دریافت تابعیت کشور جدید ، شهروندی خود را در سایر کشورها لغو کند ، اما امریکا به افراد اجازه می دهد تا بتوانند همراه با ملیت اصلی خود به ملیت دوم نیز دست یابند.

دریافت تابعیت از طریق سیستم خون

در این شیوه فرد باید حتما از والدین دارای شهروندی و یا اقامت دائم کشور مقصد متولد شده باشد تا بتواند درخواست تابعیت دهد ، در اغلب کشورها داشتن تابعیت یکی از والدین کافی بوده و نیازی به تایید ملیت هر دو والدین نمی باشد ، کشورهایی به این قانون عمل می کنند که تمایل ندارند تعداد شهروندانشان به صورت قابل توجه افزایش یابد و تنها تمایل به حمایت از مردم خود دارند.

این قانون در کشورهای اروپایی همچون انگلستان ، استرالیا و اغلب کشورهای اروپایی وجود دارد اما برای کشوری همچون برزیل می توانید از طریق تابعیت خاک به هدف خود برسید ، کشور برزیل شاید مانند آمریکا و یا کانادا صاحب نام نباشد اما به عنوان یک دریچه شما را به کشورهای مطرح دنیا مرتبط می سازد و پاسپورتی معتبر به همراه دارد.

سوالات پر تکرار قانون تولد فرزند در کشورهای مختلف

بازیگران ، هنرمندان و افرادی که توان مالی دارند در تلاشند برای کودکانشان پاسپورت دوم و تابعیت کشورهای دیگر را بگیرند تا آینده ای روشن برای فرزندانشان بسازند ، در این راه باید قوانین و شرایط حاکم بر کشورها را دانست دراین مقاله تلاش کردیم کلیات موضوع را به صورت مختصر و مفید بیان کنیم ، در ادامه چند پرسش و پاسخ در این زمینه را مرور می کنیم ؛ شما هم سوالات خود را در پایین همین صفحه درج منید و پاسخ خود را دریافت نمایید.

تابعیت به روش خاک و خون چیست و چه تفاوتی با هم دارد؟

کسب تابعیت به دو شیوه خون و خاک صورت می پذیرد و برخی کشورها نیز به هر دو شیوه به متقاضیان تابعیت اعطا می کنند ، در شیوه دریافت تابعیت از طریق خاک باید در کشور مقصد به دنیا بیایید و قبل از 18 سالگی اقدام به دریافت تابعیت کنید ، اما در شیوه خون باید پدر و یا مادر متقاضی از شهروندان آن کشور باشند تا بتوانند برای فرزند خود اقدام به دریافت شهروندی کنند.

چه کشورهایی از طریق خاک تابعیت می دهند؟

کانادا ، ایالات متحده آمریکا ، شیلی ، برزیل ، هندوراس ، کلمبیا ، آرژانتین ، کاستاریکا ، پاکستان ، اروگوئه ، پرو ، ونزوئلا ، کامبوج ، اکوادور ، مکزیک و غیره.

دلیل اجرای قانون خاک در کشورها چیست و چه مزیتی برای آن ها دارد؟

دلیل اجرای چنین قانونی در کشوری پیشرفته ای همچون کانادا ، عضویت در کنوانسیون کاهش بی تابعیتی است که حتی شامل افراد متولد شده در کشتی ، هوایپما ، قلمرو در آسمان و محدوده هوایی آن نیز می شود.

آیا والدین نوزادانی که در خاک کانادا به دنیا آمده اند نیز اقامت دریافت می کنند؟

خیر ، والدین این نوزادان تا زمان رسیدن فرزندشان به سن 18 سال از اقامت دائم کانادا برخوردار نمی شوند و جهت ماندن همراه با فرزند خود باید اقامت موقت دریافت کنند ، البته این والدین می توانند همراه با فرزندشان به کشور خود بازگشته و پس از رسیدن کودکشان به سن 18 سالگی به کانادا بازگردند.

فرزندی که در خاک کانادا به دنیا آمده از چه امکاناتی برخوردار است؟

با تولد نوزاد در این کشور او می تواند بدون نیاز به ویزا در هر زمان به این کشور سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد ، همچنین حق تحصیل رایگان و سایر مزایای اجتماعی را نیز خواهد داشت.

تفاوت تابعیت و اقامت آمریکا چیست؟

دریافت اقامت دائم و تابعیت آمریکا دو امر متفاوت بوده و با داشتن اقامت همچنان پاسپورتی ایرانی داشته و باید بابت تحصیل هزینه پرداخت کنید ، اما داشتن تابعیت آمریکا به شما این حق را می دهد که در انتخابات شرکت کرده ، به صورت رایگان تحصیل کنید و نیازی به دریافت ویزا برای بسیاری از کشورها نداشته باشید.

در این مقاله به این سوال که بازیگران کودکان خود را در کدام کشورها به دنیا می آورند؟ پاسخ دادیم ، در پایان خوب است این نکته را به شما یادآور شویم که تمامی کشورهایی که از طریق سیستم خاک تابعیت اعطا می کنند و بسیار مورد طرفدار هستند ، برای ورود نیازمند دریافت ویزا می باشند و برای کشوری همچون آمریکا گرفتن ویزا امر دشواری است ، از این رو از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و از اقدامات لازم مطلع شده و در کوتاه ترین زمان ممکن به هدف خود برسید ، همچنین برای شناخت بهترین و امن ترین کشورهای جهان برای تحصیل کودکانتان مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه