فرهنگ ، آداب و رسوم مردم انگلستان

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم انگلستان گاهی اوقات به سختی از فرهنگ بریتانیا تفکیک می شود یعنی فرهنگ انگلستان بر فرهنگ جزایر بریتانیا تأثیرگذار بوده است، انگلستان به عنوان یکی از تأثیر گذارترین مراکز توسعه فرهنگی جهان ، نقشی محوری و مهم در تاریخ جهان داشته است.

انگلستان به دلیل فرهنگ ، عادات ، ارزش‌ها و سنت ‌های متمایز و تاریخ غنی و رنگارنگش در سراسر جهان شناخته شده است و فرهنگ انگلیسی اغلب با نوشیدن مقدار زیادی چای ، خانواده سلطنتی بریتانیا و رفتار های خوب شناخته می شود ؛ با این حال ، فرهنگ انگلیسی بسیار عمیق تر از این نشانه های شناخته شده در سطح بین المللی است و همیشه در حال تکامل است.

از آن جا که انگلستان از نظر فرهنگی متنوع‌ است به اعمال نفوذ فرهنگی قوی بر سایر نقاط جهان ادامه می‌دهد و موسیقی ، فیلم و ادبیات انگلیسی از مخاطبان گسترده ای در خارج از کشور برخوردار است.

مکان ها ، مردم ، ساختمان ها ، بنا های تاریخی ، اسطوره ها و افسانه های انگلستان برای بسیاری جذابیت دارند ، آشنایی از مسائل فرهنگی برای افراد خواهان مهاجرت به انگلستان ضروری است ، اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید بر روی لینک قرار داده شده مهاجرت به انگلستان کلیک کنید و با تمام روش های مهاجرت قانونی به این کشور آشنا شوید.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی فرهنگ و رسوم مردم درانگلستان خواهیم پرداخت ؛ با ما همراه باشید.

فهرست مطالب
فرهنگ ، آداب و رسوم مردم انگلستان

ادبیات انگلستان

انگلستان انبوهی از شخصیت های ادبی قابل توجه را تربیت کرده است ، از اولین نویسندگان انگلیسی می توان به توماس مالوری و جفری مونموث اشاره کرد، پس از این نویسندگان رمانتیک موجی از نویسندگان واقع گرایانه تر از جمله دانیل دفو ، هنری فیلدینگ ، ویلیام میکپیس تاکری ، جین آستن ، چارلز دیکنز ، خواهران برونته ، توماس هاردی ، جوزف کنراد دنبال شدند.

در قرن بیستم آرتور کانن دویل ، مری شلی ، جورج الیوت ، رودیارد کیپلینگ ، ای ‌ام فورستر و اچ ‌جی ولز ، ویرجینیا وولف ، دی اچ . لارنس ، جی آر آر تالکین ، جورج اورول ، گراهام گرین ، آگاتا کریستی ، انید بلایتون و ایان مک ایوان همگی درخشیدند و تالکین به یکی از محبوب ترین نویسندگان دنیای مدرن تبدیل شد و به دیدگاه رمانتیک از داستان بازگشت ، جی کی رولینگ نویسنده کودکان موفقیت بزرگی داشته است.

از شاعران مهم ادبیات انگلستان می توان به جفری چاسر ، ادموند اسپنسر ، سر فیلیپ سیدنی ، توماس کید ، جان دان ، اندرو مارول ، جان میلتون ، الکساندر پوپ ، ویلیام وردزورث ، لرد بایرون ، جان کیتس ، ویلیام بلیک ، آلفرد لرد تنیسون ، ساموئل تیلور کولریج ، تی اس الیوت اشاره کرد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بررسی شرایط مهاجرت و صلاحیت شما برای انجام این پروسه در کوتاه ترین زمان ممکن با یک تماس تلفنی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

امپریالیسم انگلستان

فرهنگ انگلیسی ، مانند فرهنگ های سایر کشور های تشکیل دهنده بریتانیا به شدت تحت تأثیر گذشته امپراتوری آن است ، این بخش بزرگی از تاریخ بریتانیا و اروپا نیست ، اما مبنای بسیاری از عناصر فرهنگی است که امروزه در انگلستان با آنها روبرو خواهید شد.

امپریالیسم انگلستان در اوج قدرت خود در اوایل قرن نوزدهم در سراسر جهان گسترش یافت ، در طول سلطنت خود ، بخش بزرگی از آفریقا ، هند ، استرالیا ، نیوزیلند ، پلی‌نزی ، کانادا و دریای کارائیب را تحت کنترل داشت. ثروت و همچنین درگیری که امپراتوری بریتانیا به ارمغان آورد ، انگلستان را به شکلی که امروز می شناسیم ، شکل داده است ؛ این تأثیر در زبان ، آشپزی ، معماری و هنر این کشور دیده می شود.

این غیر قابل انکار است که امپریالیسم انگلستان یکی از دلایل مستقیم اثرگذاری زبان انگلیسی به عنوان یکی از رایج ترین زبان های جهان است ، باید توجه داشت که امپریالیسم به این معنی بود که بریتانیا و سرزمین اصلی اروپا به میوه ‌ها ، سبزیجات و ادویه ‌هایی دسترسی داشتند که در غیر این صورت به سختی می‌توانستند به آن ها دست یابند ؛ با گذشت زمان ، غذا های کشور های مستعمره به غذا های غربی اختصاص داده شد که اغلب مطابق با ذائقه اروپایی تغییر می کنند.

امپریالیسم انگلستان

زبان انگلستان

زبان انگلستان در سراسر جهان دارای جایگاه رسمی است و به طور گسترده صحبت می شود ، انگلیسی ها به طور سنتی به زبان انگلیسی صحبت می کنند که عضوی از خانواده زبان های آلمانی غربی است ، زبان انگلیسی مدرن از انگلیسی باستان ، با تأثیر واژگانی از نورمن-فرانسه ، لاتین و نورس قدیم تکامل یافته است ؛ کورنیش ، یک زبان سلتی که منشا آن در کورنوال است ، در حال حاضر توسط حدود 3500 نفر صحبت می شود.

از نظر تاریخی ، یکی دیگر از زبان ‌های سلتیک بریتونیک ، کامبری ، در کامبریا در شمال غربی انگلستان صحبت می‌شد ، اما در قرن یازدهم از بین رفت ، اگرچه هنوز می‌توان آثاری از آن را در گویش کامبریایی یافت ، به دلیل تسلط ژئوپلیتیک قرن نوزدهم امپراتوری بریتانیا و هژمونی ایالات متحده پس از جنگ جهانی دوم ، انگلیسی به زبان بین المللی تجارت ، علم ، ارتباطات ، هوانوردی و دیپلماسی تبدیل شده است.

انگلیسی زبان مادری حدود 350 میلیون نفر در سراسر جهان است و 1.5 میلیارد نفر دیگر به آن به عنوان زبان دوم صحبت می کنند و تسلط به این زبان برای افراد خواهان تحصیل در انگلستان ضروری است ، در همین راستا برای شناخت برترین دانشگاه های انگلستان و رشته های ارائه شده در آن ها ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

نوشیدن چای در انگلستان

یکی از آشکارترین بقایای امپراتوری بریتانیا بر فرهنگ انگلیسی چای است ، انگلیسی بودن تقریبا با نوشیدن چای یکی شده است و اینکه بگوییم انگلیسی ها نسبت به نحوه انجام آن احساس نسبتا شدیدی دارند کم گفته ایم ، جدای از تمایزهای آشکار نوع و ترکیب ، برخی آن را پر رنگ و برخی دیگر آن را کم رنگ ترجیح می دهند ، برخی آن را با شکر و شیر دوست دارند ، لیمو و عسل نیز افزودنی های محبوب اما بحث برانگیزی هستند.

اگرچه نوشیدن چای در انگلستان برای اولین بار در قرن هفدهم وارد انگلستان شد ، اما تا اواخر قرن هجدهم رایج نشد ، اولین بار به عنوان یک نوشیدنی دارویی به بازار عرضه شد و به دلیل خواص ترمیم کنندگی آن فروخته شد. این نوشیدنی به زودی به شیک ترین نوشیدنی انتخابی در میان طبقه اشراف و طبقه بالا تبدیل شد ، به خصوص از آنجایی که شکر در آن زمان یک کالای لوکس نیز بود ، نوشیدن چای با شکر نهایت نمایش ثروت بود ؛ با گذشت زمان ، نوشیدن چای در انگلستان به یک نماد وضعیت تبدیل شد و تقاضای آن را در میان طبقات متوسط افزایش داد.

محبوبیت چای امروزه به دلایل زیادی همچنان ادامه دارد ، طعم مطبوع و محتوای کافئین دلایل واضحی هستند ، اما برخی استدلال می کنند که چیز های بیشتری از این وجود دارد و چیزی که مشهود است این است که نوشیدن چای یک نوع سنت انگلیسی است.

نوشیدن چای در انگلستان

جشن ها و تعطیلات در انگلستان

بسیاری از جشن ها و تعطیلات در انگلستان ، مانند کریسمس در سراسر جهان جشن گرفته می شود ، البته کریسمس سنتی انگلیسی بیشتر یک رویداد تجاری است تا فرصتی برای آواز خواندن و جشن گرفتن. روز یادبود 11 نوامبر از سربازان بریتانیایی که در جنگ جهانی اول جان باختند تجلیل می‌شود و این روز یکی از دیگر یادبود های منحصر به فرد در انگلستان است و برای خارجی ‌ها تقریبا غیر قابل توضیح است.

برای کار ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان آشنایی با مسائل فرهنگی به ویژه تعطیلات این کشور مورد نیاز است ، مقاله لینک شده را بخوانید تا ضمن شناخت شرایط اقامت و زندگی در کشور انگلستان با بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور نیز آشنا شوید.

دانش خود با مطالعه مطالب زیر در مورد کشور انگلستان و چارچوب اقامت و زندگی در این کشور بالا ببرید

ذائقه غذایی مردم انگلستان

ذائقه غذایی مردم انگلستان به طور سنتی به گوشت گاو ، بره ، خوک ، مرغ و ماهی عادت کرده است که همگی با حداقل تزیین پخته می‌شوند و عموما با سیب زمینی و یک سبزی دیگر سرو می‌شوند – یا در مورد ماهی در خمیر سرخ شده و با برش های سیب زمینی سرخ شده سرو می شود ؛ ماهی و چیپس که به طور سنتی در روزنامه های قدیمی پیچیده می شود تا در انتقال به خانه گرم بماند ، از دیرباز یکی از محبوب ترین غذا های انگلستان بوده است.

ذائقه غذایی مردم انگلستان​

طبق قرارداد ، حداقل برای خانواده‌ های با درآمد متوسط ، غذای اصلی خانواده در هفته در روز های یکشنبه مشترک بود ، که در آن یک تکه گوشت گاو ، بره یا خوک در هنگام صبح در فر برشته می‌شد و حوالی ظهر سرو می‌شد ؛ با این حال ، در دهه‌ های 1950 و 1960 ، این سنت ‌ها شروع به تغییر کردند.

مهاجران از هند و هنگ کنگ با غذا های متمایز خود وارد شدند و رستوران های هندی و چینی به منظره ای آشنا در هر بخش از انگلستان تبدیل شدند ؛ در دهه 1980 ، رستوران های فست فود به سبک آمریکایی چشم انداز را پر کردند و رشد سریع سفرهای تعطیلات پس از جنگ جهانی دوم به اروپا ، به ویژه به فرانسه ، اسپانیا ، یونان و ایتالیا ، انگلیسی ها را در معرض غذا ها و طعم های جدید قرار داد.

لباس و پوشش مردم انگلستان

انگلستان به طور خاص دارای لباس ملی نیست و برخی از یونیفورم ‌های نظامی مانند Beefeater یا گارد ملکه به عنوان نماد انگلیسی بودن در نظر گرفته می‌شوند ، البته باید توجه داشت که آنها لباس رسمی ملی نیستند و می توان به لباس برخی از رقصندگان موریس یا لباس های رقص سنتی انگلیسی به عنوان نمونه هایی از لباس و پوشش سنتی مردم انگلستان اشاره می کنند.

در دوران ویکتوریا ، مد های بریتانیایی لباس ‌های قابل قبولی را برای مردان تجاری تعریف می‌کرد ، چهره های کلیدی مانند Beau Brummell ، ادوارد هفتم و ادوارد هشتم آینده ، لباس مدرن را خلق کردند و تسلط آن را تقویت کردند ؛ به این ترتیب می‌توان بیان کرد که لباس ملی مردان بریتانیایی یک کت و شلوار سه تکه ، کراوات و کلاه کاسه ‌دار است ، آشنایی با نحوه پوشش این کشور برای افراد خواهان کار در انگلستان می تواند ضروری باشد، از این رو ما در مقاله کار در انگلستان که می توانید روی لینک آن کلیک کنید، مشاغل مورد نیاز این کشور و حقوق و دستمزد میانگین و همچنین تشریفات اداری و نظم کاری را شرح داده ایم، پیشنهاد می کنیم که حتما مطالعه کنید.

سمبل های ملی کشور انگلیس

سمبل های ملی کشور انگلیس

پرچم انگلیس یک صلیب قرمز روی زمینه سفید است که معمولا صلیب سنت جورج نامیده می شود ، این پرچم پس از جنگ های صلیبی به تصویب رسید ، سنت جورج که بعد ها به عنوان اژد ها کش معروف شد ، قدیس حامی انگلستان نیز به شمار می رود.

سه شیر طلایی روی پس ‌زمینه‌ای قرمز ، پرچم پادشاهان انگلیس بود که برگرفته از موقعیت آنها به عنوان دوک نرماندی بود و اکنون برای نشان دادن تیم ملی فوتبال انگلیس و تیم ملی کریکت انگلیس استفاده می‌شود ، البته از رنگ آبی به جای طلایی استفاده می شود ؛ بلوط انگلیسی و گل رز تودور نیز سمبل های ملی کشور انگلیس هستند که دومی توسط تیم ملی اتحادیه راگبی انگلیس استفاده می شود.

انگلستان سرود رسمی ندارد ، با این حال ، “خداوند ملکه را نجات دهد” در حال حاضر استفاده می شود ، گاهی اوقات از آهنگ های دیگری از جمله “سرزمین امید و شکوه” “اورشلیم” ، “حکم بر بریتانیا” و “من به تو ، کشور من ، عهد می بندم” نیز استفاده می شود ، حرکت ‌های گروه‌های خاصی تشویق به پذیرش یک سرود رسمی انگلیسی پس از اتفاقات مشابه در اسکاتلند و ولز است.

پیشنهاد میکنیم مقالات زیر را در باب آشنایی با فرهنگ و تمدن دیگر کشورهای همسایه انگلستان مطالعه کنید

موسیقی در انگلستان

انگلستان دارای صحنه موسیقی پر جنب و جوش و متنوعی است که به قرن ها قبل بازمی گردد ، در حال حاضر صنعت موسیقی در انگلستان یکی از بزرگترین صنعت های دنیاست ، بسیاری از هنرمندان برنده جوایز را تربیت کرده که بر موسیقی در سطح بین المللی تأثیر گذاشته اند.

انگلستان در دهه 1960 در هر دو سبک پاپ و راک پیشرو شد که اغلب به عنوان “تهاجم بریتانیا” در ایالات متحده شناخته می شود، از هنرمندان موفق انگلیسی آن زمان می توان به بیتلز ، رولینگ استونز ، پینک فلوید ، هو و لد زپلین اشاره کرد. این گروه‌ها از راک «سرکش» آمریکایی الهام گرفته بودند ، اما به آن یک پیچ و تاب کلاسیک بریتانیایی دادند.

موسیقی انگلیسی در قرن بیست و یکم به شکوفایی خود ادامه داده است ، در دو دهه گذشته شاهد ظهور هنرمندانی مانند ایمی واینهاوس ، فرانتس فردیناند ، آدل ، استورمزی و فلورانس بود ، نمی توان واقعا به صحنه موسیقی بریتانیا اشاره کرد و لیورپول را که شهر پاپ نامیده می شود ، نپذیرفت ، لیورپول تعدادی از مشهورترین و موفق ترین هنرمندان جهان را در خود جای داده است.

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا درباره فرهنگ ، آداب و رسوم مردم انگلستان با شما سخن گفتیم ، بخش دیدگاه در اختیار شماست تا پرسش های خود را درج کرده و به جواب برسید.

 

سوالات پر تکرار فرهنگ ، آداب و رسوم مردم انگلستان

ذائقه غذایی مردم انگلستان به طور سنتی به گوشت گاو ، بره ، خوک ، مرغ و ماهی عادت کرده است که همگی با حداقل تزیین پخته می‌شوند و عموما با سیب زمینی و یک سبزی دیگر سرو می‌شوند – یا در مورد ماهی در خمیر سرخ شده و با برش های سیب زمینی سرخ شده سرو می شود ؛ ماهی و چیپس که به طور سنتی در روزنامه های قدیمی پیچیده می شود تا در انتقال به خانه گرم بماند ، از دیرباز یکی از محبوب ترین غذا های انگلستان بوده است.

انگلیسی زبان مادری حدود 350 میلیون نفر در سراسر جهان است و 1.5 میلیارد نفر دیگر به آن به عنوان زبان دوم صحبت می کنند.

انگلستان به طور خاص دارای لباس ملی نیست و برخی از یونیفورم ‌های نظامی مانند Beefeater یا گارد ملکه به عنوان نماد انگلیسی بودن در نظر گرفته می‌شوند ، البته باید توجه داشت که آنها لباس رسمی ملی نیستند و می توان به لباس برخی از رقصندگان موریس یا لباس های رقص سنتی انگلیسی به عنوان نمونه هایی از لباس های سنتی انگلیسی اشاره می کنند.

پرچم انگلیس یک صلیب قرمز روی زمینه سفید است که معمولا صلیب سنت جورج نامیده می شود ، این پرچم پس از جنگ های صلیبی به تصویب رسید ، سنت جورج که بعد ها به عنوان اژد ها کش معروف شد ، قدیس حامی انگلستان نیز به شمار می رود.

انگلستان سرود رسمی ندارد ، با این حال ، “خداوند ملکه را نجات دهد” در حال حاضر استفاده می شود ، گاهی اوقات از آهنگ های دیگری از جمله “سرزمین امید و شکوه” “اورشلیم” ، “حکم بر بریتانیا” و “من به تو ، کشور من ، عهد می بندم” نیز استفاده می شود ، حرکت ‌های گروه‌های خاصی تشویق به پذیرش یک سرود رسمی انگلیسی پس از اتفاقات مشابه در اسکاتلند و ولز است.

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی اطلاعات مورد نیاز برای شناخت و بررسی فرهنگ ، آداب و رسوم مردم انگلستان را به شما ارائه دادند چراکه آشنایی با این مسائل فرهنگی لازمه مهاجرت به این کشور است ، همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس بگیرید و سوالات مهاجرتی لازم را بپرسید، همچنین توصیه می کنیم مقاله ارزان ترین شهر های انگلستان برای کار و زندگی را هم در کنار این مقاله بخوانید و اطلاعات خود را افزایش دهید.

بررسی دیدگاه مشتریان ما در شرکت رجبی با پرونده های موفق مهاجرت

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

1 دیدگاه در “فرهنگ ، آداب و رسوم مردم انگلستان

  1. فرهنگ ، آداب و رسوم مردم انگلستان ....... گفت:

    عالی و کامل بود فقط جی . کی . رولینگ نویسنده ی نوجوانان و بزرگسالان هستش نه نویسنده ی کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3.5/5 - (6 امتیاز)
منو
خانه