فرانسه

اجاره و خرید ملک در فرانسه

اجاره و خرید ملک در فرانسه

اجاره خرید ملک در فرانسه می تواند برای هر یک از شما عزیزان آغاز یک ماجراجویی تازه باشد ، تمامی کشورهای جهان در خرید و یا اجاره املاک خود به افراد خارجی دارای شرایط و قوانین مخصوص هستند که آگاهی و رعایت آنها لازمه موفقیت در خرید ملک است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) سعی بر آن است که شما عزیزان از اجاره و خرید ملک در فرانسه به خوبی مطلع شده و در صورت علاقه به این کشور بدانید که در بازار مسکن آن چه می گذرد.

همچنین پیشنهاد می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله مهاجرت به فرانسه را بخوانید ؛ مقاله ای جامع و به روز که به معرفی تمامی راه های مهاجرت قانونی به فرانسه می پردازد.

داشتن محل اسکان هم برای مسافران و هم مهاجرین به فرانسه یک نیاز ضروری است و هر فرد با توجه به هدفی که از سفر به این کشور دارد ، باید مکانی را برای مدت اقامت خود بیابد ، افرادی مانند دانشجویان که تحصیل در فرانسه را انتخاب کرده اند ، محل اسکان متفاوتی نسبت به سایرین داشته و می توانند با سکونت در خوابگاه ها حداقل هزینه در این بخش را داشته باشند.

اما برای سایرین بدین گونه نبوده و محل اقامت باید پیش از ورود به این کشور به صورت دقیق مشخص شود ، داشتن یک ملک مناسب در کشور ایده آلی همچون فرانسه و بخصوص شهر پاریس همانند یک رویاست که شاید بارها آن را در ذهنتان مرور کرده باشید ، اما برای رسیدن به این رویا باید پاسخ سوالات متعددی را که در رابطه با اجاره و خرید ملک در فرانسه برایتان وجود دارد ، به خوبی بیابید.

بازار و قیمت املاک در فرانسه

خرید ملک در فرانسه بسیار وسوسه برانگیز است اما با این حال تصمیم گیری در این زمینه یک تعهد بزرگ است ، چرا که اگر در خرید و یا اجاره ملک در فرانسه دچارکوچکترین اشتباهی شوید بسیار برایتان گران تمام میشود ، بنابراین ضمن تحقیق و بررسی بازار و قیمت املاک در فرانسه از وجود یک مشاور و همراه خوب نیز بهره مند شوید.

فرانسه یکی از بازارهای اصلی مسکن اروپا است که به جذب سرمایه گذاران بین المللی با رشد قیمت ثابت سالانه این امکان را می دهد تا سکونتی موفقیت آمیز داشته باشند ، در فرانسه این فرصت برایتان وجود دارد تا بتوانید خانه دلخواه را اجاره و یا خریداری کنید و از مزیت های بی شماری بهره مند شوید.

اجاره یک خانه به شما این امکان را می دهد که ببینید زندگی در فرانسه چگونه است ، همچنین می توانید بفهمید یک مکان در فصول مختلف سال چگونه است و چه چشم اندازی برای زندگی دارد ، اجاره یک ملک به شما فرصت بهتری می دهد تا بتوانید ملک ایده آل تان برای خرید را پیدا کنید.

بازار و قیمت ملک در فرانسه در طول 5 سال گذشته به طور پیوسته رشد کرده است ، به طوری که قیمت خانه برای 20 فصل متوالی افزایش یافته و در طول سال 2021 نیز با 5،9٪ افزایش رو به رو بوده است ، سازمان تجارت کارگزاران املاک و مستغلات در فرانسه پیش‌بینی نموده که قیمت مسکن در سال 2022 ( به طور متوسط 3،5% ) افزایش خواهد داشت.

آیا اکنون زمان خوبی برای خرید ملک فرانسوی است؟

قیمت املاک در فرانسه در طول بحران اقتصادی جهانی نسبتاً ثابت باقی ماند و برخلاف برخی از همسایگان فرانسه مانند اسپانیا و هلند که قیمت ملک به ترتیب بیش از 20 و 40 درصد کاهش یافت ، دچار بحران نشد ، این کشور علاوه بر مناطق شهری ، حتی در مناطق روستایی خود نیز دارای املاک بسیار مناسب است و شما خدمات رفاهی یکسانی را در تمامی نقاط این کشور دریافت خواهید کرد.

همچنین تنوع بالای املاک این امکان را برایتان فراهم می سازد تا بتوانید هرگونه خانه ای را که درنظر دارید یافته و خریداری کنید ، آپارتمان های مدرن شهری تا خانه های سنتی قدیمی متناسب با هر سلیقه ای در فرانسه وجود دارد و افرادی که تمایل به اجاره خرید ملک در فرانسه دارند ، می توانند با موقعیت های عالی در این کشور صاحب خانه شوند.

حتی با وجود اپیدمی کرونا و اتفاقاتی که پیرامون آن کل جهان را تحت تاثیر قرار داد ، دولت فرانسه با اختصاص بودجه ای قابل توجه مانع از سقوط اقتصاد در بسیاری از حوزه ها شد و توانست حتی به رشد خود نیز ادامه دهد ، برای خرید و یا اجاره خانه باید تصمیم بگیرید که کدامیک برای شما منطقی تر است و چنانچه از اقامت خود در این کشور مطمئن نیستید ، اجاره خانه برای شما انتخاب بهترین است.

عوامل موثر بر قیمت خانه در فرانسه

تمامی کشورهای جهان بخصوص فرانسه که با داشتن اقتصادی قوی هم تراز با کشورهای رتبه اول جهان قرار می گیرند ، تحت تاثیر عامل مختلف قیمت های متفاوتی را در زمینه مسکن به مردم عرضه می کند ، تمامی این تفاوت ها به دلیل وجود نوسان هایی است که تحت تاثیر عوامل مختلف ایجاد می شوند.

عوامل موثر بر قیمت خانه در فرانسه

طبق اعلام داده های آماری ، عوامل موثر بر قیمت خانه در فرانسه شاخص هایی مانند رشد جمعیت ، تورم ، نوسانات اقتصادی ، هزینه ساخت و ساز و نرخ بیکاری با قیمت مسکن مرتبط هستند که به صورت کلی قیمت خانه را تحت تاثیر قرار می دهند ، این فاکتورها به صورت کلی می توانند باعث رشد و یا کاهش قیمت در بازار خانه فرانسه شوند که نتیجه آن به صورت سالانه درنظر گرفته می شود.

اما علاه بر اینها هر فرد در هنگام خرید خانه باید عوامل مهم دیگری همچون شهر ، منطقه ، متراژ و امکانات مسکن موردنظر را نیز مدنظر داشته باشد ، به عنوان مثال خرید یک خانه در پاریس با ملکی در یکی از شهرهای کوچک فرانسه دارای تفاوت چشمگیری است و شما هر چه به دنبال شهر و مناطق بهتر باشید ، در مقابل باید هزینه بالاتری نیز پرداخت کنید.

اجاره و خرید ملک در فرانسه آسان نبوده و وجود یک مشاور و همراه برای شما جهت جلوگیری از ضرر بسیار لازم است.

تفاوت قیمت خانه در فرانسه بر اساس منطقه شهری

همانگونه که بیان نمودیم قیمت اجاره و خرید ملک در فرانسه در چند سال اخیر رو به رشد بوده است که البته این افزایش به صورت یکنواخت در تمامی نواحی اعمال نشده است ، همیشه خانه های برخی مناطق هم در مبلغ اجاره و هم خرید با افزایش بیشتری نسبت به سایر مناطق همراه هستند که به دلیل منطقه و امکانات موردنظر است.

همه ما می دانیم که ملک در پاریس ، پروونس و کوت دازور بسیار گرانتر از شمال و مرکز این کشور است ، همچنین می دانیم که اگر فقط 200 کیلومتر از خط ساحلی مدیترانه به منطقه Languedoc حرکت کنید ، می توانید همان ملک را تقریباً با نیمی از قیمت خریداری کنید ، علاوه بر این برخی از نقاط داغ در فرانسه مانند بوردو ، پواتیه ، نانت ، لیون و مونپلیه وجود دارند که قیمت ملک در آنها به سرعت در حال افزایش است.

علاوه بر نرخ متفاوت در هر شهر ، شما در داخل یک شهر نیز با قیمت های مختلف با توجه به منطقه رو به رو هستید ، به عنوان مثال در شهر پاریس شما در حال خریداری یک ملک در شهری با شهرت جهانی هستید و حتی در مناطق پایین و یا حومه شهر نیز باید مبلغ قابل توجهی را برای اجاره و یا خرید خانه پرداخت کنید ، درحالی که شاید بتوانید با همین مبلغ خانه بهتری را در یکی از شهرهای این کشور خریداری نمایید.

تفاوت قیمت خانه در پاریس با سایر شهرهای فرانسه

مرکز پاریس به وضوح گران ترین مکان برای اجاره و خرید ملک در فرانسه است ، اما آنچه جالب است مقیاسی است که نشان می دهد قیمت ملک در پاریس از سایر مناطق گران فرانسه نیز بیشتر می باشد ، به عنوان مثال میانگین قیمت هر متر مربع در پاریس در سه ماهه اول 2021 برابر با 10640 یورو بود که حدود 60 درصد گرانتر از قیمت ملک در لیون (5000 یورو ) ، بوردو (4440 یورو ) ، نیس ( 3910 یورو ) است.

تفاوت قیمت خانه در پاریس با سایر شهرهای فرانسه

به عبارت دیگر اگر آپارتمانی در پاریس به قیمت 200000 یورو خریداری کنید ، احتمالاً یک آپارتمان کوچک استودیویی به مساحت 20 متر مربع است ، با این حال اگر همان سرمایه گذاری را در شهری مانند نانت انجام دهید.

یک آپارتمان بزرگ یک خوابه یا یک آپارتمان کوچک 2 تخته به مساحت 58 متر مربع را خواهید خرید ، حتی اگر به دورترین مکان این کشور بروید و ملکی در سنت اتین خریداری کنید ، 200000 یورو یک آپارتمان بزرگ 4 خوابه 210 متر مربعی یا دو آپارتمان 2 خوابه نتیجه سرمایه گذاری شما خواهد بود.

تفاوت قیمت خانه در پاریس با سایر شهرهای فرانسه بسیار چشمگیر است به نحوی که افرادی که در پاریس ملک می خرند به طور متوسط 473598 یورو پرداخت می کنند که بیش از دو برابر میانگین بودجه متقاضیان ملک در سایر نقاط کشور (220000 یورو) است ، این اعداد تایید می‌کنند که بازار املاک در پاریس برای همیشه یک استثنا برای فروش در سراسر کشور باقی می‌ماند.

اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید ، باید بر اساس منطقه دانشگاهی خود ، قیمت اجاره آپارتمان یا خانه را مشخص کنید ، گرچه بیشتر دانشگاه های فرانسه ، خوابگاه های مناسبی در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند ؛ مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید تا با نحوه دریافت خوابگاه آشنا شوید.اجاره ماهانه در فرانسه چقدر است؟

برای افرادی که قصد دارند با مهاجرت به کشور فرانسه به اقامت این کشور دست یابند ، اجاره ملک می تواند تصمیم بسیار عاقلانه ای باشد ، حدود 36 درصد از جمعیت فرانسه خانه خود را اجاره می کنند که با میانگین اتحادیه اروپا برابری می کند ، این آمار شامل بسیاری از مهاجران که تازه وارد این کشور شده اند نیز می شود.

بیش از نیمی از این مستاجران خانه ‌های خود را از طریق بازار خصوصی پیدا می‌کنند که در بسیاری از وب‌ سایت ‌ها ، آژانس‌ها و کارگزارای ها قابل دسترسی می باشند ، مانند بسیاری از کشورها ، نوع و قیمت اقامتگاه می تواند در نرخ اجاره آن موثر است و قابل درک است که شهرهای بزرگ مانند پاریس نسبت به سایر نقاط کشور گرانتر هستند.

اجاره و خرید ملک در فرانسه متنوع و با تغییرات منطقه ای متمایز است و اجاره مکانی که برای زندگی انتخاب می کنید می تواند بر اساس عوامل بسیاری مانند سبک زندگی ، فرصت های شغلی ، هزینه زندگی یا زندگی اجتماعی مهاجران باشد ، نرخ اجاره برخی از شهرهای این کشور به شرح زیر است:

نرخ اجاره در پاریس

این شهر پایتخت و مرکز اقتصادی فرانسه که به طور قابل‌توجهی در بین خارجی ‌های در سن کار در فرانسه محبوبیت دارد ، مانند بسیاری از پایتخت ‌ها از نظر فرهنگی غنی و دارای زندگی شبانه شهری پر جنب و جوش است ، پاریس یک شهر چندفرهنگی است که بیش از 20 درصد از جمعیت آن متولد خارج هستند ، نرخ اجاره در پاریس به عنوان گران ترین شهر فرانسه اجاره یک آپارتمان سه خوابه می تواند بیش از 2500 یورو هزینه داشته باشد ، بنابراین کسانی که برای کار به این کشور می روند ، باید به این موضوع توجه داشته باشند ، مقاله کار در فرانسه را درهمین سایت بخوانید.

نرخ اجاره در مون‌پلیه

مون‌پلیه که در جنوب فرانسه واقع شده و سرعت زندگی ملایم ‌تری نسبت به پاریس دارد ، مکانی محبوب در بین مهاجران بریتانیایی است و بین 15 تا 20 درصد از جمعیت بریتانیا در فرانسه در این شهر زندگی می کنند ، نرخ اجاره در مون‌پلیه از پاریس مقرون به صرفه تر است و یک ملک تک خوابه حدود 600 تا 650 یورو در ماه هزینه دارد.

نرخ اجاره در شهر نیس

نیس یک شهر ساحلی در جنوب فرانسه است که آب و هوای گرم و مناظر خیره کننده را به عنوان یکی از شهرهای محبوب فرانسه به مهاجران به ویژه بازنشستگان ارائه می دهد ، این شهر گران‌تر از مونپلیه است ، اما هنوز هم می‌توانید آپارتمان‌های یک تخته را با قیمت حدود 750 یورو در ماه پیدا کنید.

نرخ کلی اجاره در فرانسه

امکانات املاک مبله معمولاً همراه با هزینه اجاره محاسبه می شود و میانگین نرخ کلی اجاره در فرانسه عبارتند از:

نرخ کلی اجاره در فرانسه
 • 525 – 665 یورو در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه
 • 965 – 1300 یورو در ماه برای یک آپارتمان سه خوابه

در شهرهای بزرگتر و پرجمعیت هزینه ها بیشتر است:

 • 850 -1150 یورو در ماه برای یک آپارتمان یک خوابه
 • 1750 تا 2600 یورو در ماه برای یک آپارتمان سه خوابه

برخی از مناطق اجاره و خرید ملک در فرانسه که تقاضا در آنها زیاد است ، تحت کنترل میزان اجاره هستند و شما می‌توانید در وب‌ سایت رسمی با وارد کردن کد پستی آن منطقه میان اجاره بها را بررسی کنید ، اگر در یک منطقه تحت کنترل زندگی می کنید و احساس می کنید که هزینه زیادی از شما دریافت می شود ، می توانید درخواست ارزیابی مجدد کنید.

مالکان مجازند هر سال یک بار اجاره بها را افزایش دهند که باید با تورم یا آنچه در اجاره نامه قید شده است مطابق باشد ، افزایش اجاره بها نیز نباید بیشتر از تغییر در اجاره های معیار (IRL) باشد که هر سه ماهه توسط INSEE منتشر می شود.

همچنین اکثر کارگزاران و صاحبخانه‌ ها در فرانسه هنگام نقل مکان از شما درخواست می‌کنند که یک سپرده را از قبل پرداخت کنید که برای پوشش هزینه هایی مانند خسارات و صورت حساب های پرداخت نشده است ، این میزان ودیعه باید حداکثر یک ماه اجاره باشد و ظرف دو ماه پس از خاتمه اجاره به مستاجر مسترد شود.

شاید بخواهید بدانید ارزان ترین شهر فرانسه برای کار و زندگی کدام است ، مقاله لینک شده را بخوانید.

خرید ملک در مقابل اجاره در فرانسه

در حالی که مردم مناطق روستایی فرانسه معمولاً صاحب خانه هستند ، در شهرها اجاره یک آپارتمان حتی برای دوره ‌های بسیار طولانی رایج است ، هنگام تصمیم گیری برای اجاره و خرید ملک در فرانسه باید عوامل مختلف را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما منطقی تر است.

به عنوان مثال زمانی که برای اولین بار به کشور فرانسه مهاجرت می کنید و مطمئن نیستید که چه مدت در آنجا خواهید ماند ، اجاره می تواند ایده خوبی باشد ، با اجاره یک مسکن شما مسئولیت کمتری دارید و از حمایت های مالک مسکن بهره مند هستید.

با این حال مکانی را نخواهید داشت که واقعاً بتوانید آن را متعلق به خودتان بنامید و ممکن است هنگام ایجاد تغییرات در ملک محدود شوید ، همچنین یافتن اجاره های مقرون به صرفه در برخی از مناطق مطلوب تر می تواند دشوار باشد.

خرید ملک در مقابل اجاره در فرانسه می تواند در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه ها شده و به شما این آزادی را می دهد که به دلخواه خود مسکن را بازسازی کنید ، با این حال فرانسه هزینه های معاملاتی نسبتا بالایی در حدود 16 درصد ارزش ملک دارد که بدان معناست که اگر پیش ‌بینی می‌کنید ظرف 3 تا 5 سال جابجا می شوید ، هزینه‌ های اضافی مربوط به خرید احتمالاً از هر سودی که ممکن است داشته باشید بیشتر خواهد بود.

نحوه یافتن ملک در فرانسه

اجاره و خرید ملک در فرانسه می تواند از روش های مختلفی انجام پذیرد : شما می توانید از طریق روش‌های مختلف از جمله وب ‌سایت ‌ها ، آژانس‌ های املاک و آگهی‌های طبقه‌بندی شده در روزنامه‌ها خانه های فروشی و یا اجاره‌ای را در فرانسه پیدا کنید ، یافتن املاک روستایی چه به صورت آنلاین و چه حضوری دشوارتر است و ممکن است به یک نماینده نیاز داشته باشید.

نحوه یافتن ملک در فرانسه

نحوه یافتن ملک در فرانسه در پورتال های آنلاین می تواند بر اساس منطقه ، قیمت ، نوع محل اقامت و غیره صورت پذیرد که البته بسیاری از آنها به زبان فرانسوی هستند ، برخی از محبوب ترین سایت ها عبارتند از:

 • www.seloger.com
 • www.pap.fr
 • www.bfmtv.com
 • www.century21.com
 • www.spotahome.com
 • www.green-acres.fr
 • www.logic-immo.com
 • www.avendrealouer.fr

بسیاری از آژانس های املاک دارای وب سایت ها و همچنین دفاتر فیزیکی هستند که می توانید از آنها بازدید کنید ، برای استفاده از خدمات ممکن است لازم باشد ثبت نام کنید و در یک قرار ملاقات در شعبه محلی شرکت کنید ، خوب است که در این زمینه فردی فرانسوی زبان را بیابید و یا به این زبان تسلط یابید ، در این زمینه کارشناسان آی مهاجر قادر هستند تا با داشتن متخصصان خرید و اجاره ملک در فرانسه شما را یاری کنند.

روند خرید املاک و مستغلات در فرانسه

روند خرید املاک و مستغلات در فرانسه می تواند دلهره آور به نظر برسد ، به خصوص اگر قبلاً این کار را نکرده باشید و فرانسوی صحبت نکنید ، نگران نباشید در این مرحله فرآیند خرید خانه را به زبان ساده برایتان توضیح داده و کارشناسان آی مهاجر نیز در هر مرحله آماده راهنمایی شما عزیزان هستند.

در مرحله اول شما باید به روش های گفته شده در بالا ملک موردنظر خود در این کشور را بیابید ، سپس موفق به دریافت پذیرش پیشنهاد خرید از سوی فروشنده شوید ، این مرحله می تواند شخصا از طریق تلفن یا ایمیل اتفاق بیفتد که معمولا آژانس با شما تماس می گیرد تا خبر خوب را به شما بدهد.

در قدم دوم باید یک دفتر اسناد رسمی را انتخاب کنید که روشنده نیز در صورت تمایل می تواند دفتر اسناد رسمی خود را انتخاب کند ، بنابراین در برخی موارد ممکن است بیش از یک سردفتر وجود داشته باشد ، تنظیم سند توسط سردفتر ضامن قانونی بودن و صحت آن است و دفتر اسناد رسمی موظف است اطلاعات کاملی در مورد ماهیت و محتوای قرارداد امضا شده و عواقب آن در اختیار خریدار قرار دهد.

مبلغ پرداختی برای دفتر اسناد رسمی نیز بستگی به سن ملک دارد و سردفتر تنها حدود 1 درصد از قیمت فروش ملک را دریافت می‌کند و مابقی برای پرداخت حق تمبر و مالیات ثبت به دولت می رسد ، تمامی این هزینه ها به عهده شما به عنوان خریدار است.

سایر مراحل خرید ملک در فرانسه

مرحله سوم در فرآیند اجاره و خرید ملک در فرانسه ، امضای قرارداد اولیه است ، این یک قول برای فروش و خرید ملک است که توسط دفتر اسناد رسمی پس از دریافت مدارک از فروشنده تنظیم می شود ، پس از تنظیم قرارداد و امضای آن باید سپرده لازم را فراهم سازید.

اکنون خریدار و فروشنده بر سر قیمت توافق کرده اند و قرارداد اولیه امضا شده و خریدار باید مبلغ 5 تا 10 درصد قیمت ملک مورد توافق را به دفتر اسناد رسمی واریز کند ، این مبلغ تا زمان انجام معامله نهایی در یک حساب سپرده نگهداری می شود و پس از گذشت دوره ده روزه ( برای اتخاذ تصمیم نهایی توسط خریدار ) باید کل مبلغ کاملا واریز شود.

ساختارهای پرداخت پیچیده در سیستم اجاره و خرید ملک در فرانسه وجود دارد که با کمک کارشناسان متخصص موسسه مهاجرتی رجبی می توانید به خوبی از آنها مطلع شوید.

قراردادهای اجاره در فرانسه

قانون فرانسه ایجاب می کند که اجاره ها تابع قرارداد کتبی باشند ، این قراردادها معمولاً توسط افراد حرفه ای ( دفتر اسناد رسمی یا کارگزاران املاک ) تهیه می شوند و حقوق و تعهدات طرفین را مطابق با قوانین تضمین می کنند ، با این حال قراردادهای شفاهی تا زمانی معتبر تلقی می شوند که هر دو طرف به طور واضح در مورد ملک و اجاره به توافق رسیده باشند.

قراردادهای اجاره در فرانسه

با این وجود توصیه می شود که مستاجرین برای جلوگیری از هرگونه دعوی حقوقی و تعهدات طرفین ، برای ارائه شواهد واضح از توافق ، قرارداد رسمی را امضا کنند ، طبق اعلام دادگاه های فرانسه حتی اگر اجاره نامه فقط شفاهی باشد ، طرفین مشمول همان حقوق و تعهداتی هستند که در قوانین فرانسه برای اجاره های بلند مدت مقرر شده است و مالکان در صورت تخطی مستأجر از تعهدات خود ( به عنوان مثال عدم پرداخت اجاره بها ) از حل و فصل خودکار قرارداد بهره مند نخواهند شد و باید برای دریافت فسخ اجاره به دادگاه مراجعه کنند.

بیشتر قوانین مربوط به قراردادهای اجاره مربوط به نظم عمومی است و نمی توان آنها را کنار گذاشت که عمدتاً به این دلیل است که قوانین فرانسه از مستاجرین و به طور کلی از محل اقامتی که خانه خانواده است حمایت قوی می کند.

قوانین قراردادهای اجاره در فرانسه

قرارداد اجاره شرایط و نرخ اجاره را تعیین می کند و بین مستاجر و مالک امضا می شود ، با توجه به جمعیت قابل توجه ساکن در منازل اجاره ای در فرانسه دولت این کشور قوانین زیادی را برای حفاظت از مستاجران تصویب نموده است ، در این قرارداد باید وضعیت کامل منزل به همرا تمامی وضعیت و امکانات ذکر شود و میزان و نوع انرژی مصرف شده توس ساختمان نیز مشخص شود.

در هنگام عقد قرارداد اجاره و خرید ملک در فرانسه مالک می تواند درخواست اثبات درآمد را داشته باشد و همچنین ممکن است متقاضی مجبور شود مشخصات ضامنی را که در قرارداد ذکر شده را جهت ضامن عدم پرداخت اجاره بها ارائه دهد.

معمولا جزو قوانین قراردادهای اجاره در فرانسه ذکر می شود که در پایان اجاره و پس از بازگرداندن کلیدها صاحبخانه حداکثر تا دو ماه فرصت دارد ودیعه را بازپرداخت و هر گونه پول مورد نیاز برای تعمیر ملک را کسر کند ، عقب انداختن اجاره ماه گذشته به جای سپرده غیرقانونی است.

صورتحساب خدمات در فرانسه

خدماتی که با اجاره و خرید ملک در فرانسه دریافت می کنید نیز بخشی از هزینه هایی است که باید از همان ابتدا درنظر داشته باشید ، به عنوان مثال هزینه قبوض آب و برق در فرانسه مشابه سایر اروپا است و در مجموع به طور متوسط حدود 180 یورو در ماه برای یک آپارتمان 85 متر مربعی می باشد.

در شهرهای کوچکتر در جنوب فرانسه به لطف آب و هوای مطبوع در تمام طول سال ، صورتحساب خدمات در فرانسه مانند قبوض آب و برق می تواند بسیار ارزان تر باشد ، هزینه اینترنت نیز در این کشور نسبی است و بسته های اولیه از حدود 20 تا 30 یورو در ماه شروع می شود.

سایر هزینه های زندگی مرتبط با اجاره و خرید ملک در فرانسه مانند هزینه حمل نقل ، بهداشت و درما یا هزینه های زندگی نیز در مقاله ای در همین سایت به نام هزینه های زندگی در فرانسه به آن پرداخته شده است که شما عزیزان می توانید از تمامی جزئیات آن مطلع شوید.

مالیات بر خانه در فرانسه

چنانچه قصد اجاره و خرید ملک در فرانسه را دارید باید از تمامی قوانین مالیاتی آن آگاه باشید ، ساکنان فرانسه از اول ژانویه هر سال بر ارزش دارایی های املاک و مستغلات خانواده خود در سراسر جهان مشمول مالیات می شوند که شامل همه اقامتگاه‌ ها می گردد.

مالیات بر خانه در فرانسه

مالیات بر خانه در فرانسه به دو صورت وجود دارد : اولی مالیات اقامت است که توسط مستاجر و دومی مالیات مالکیت که توسط صاحبخانه پرداخت می شود ، شما فقط در صورتی مشمول مالیات اقامت هستید که ملک را در اول ژانویه هر سال اشغال کرده باشید.

بر این اساس هر مستأجری که ملک را در اول ژانویه به صورت دائم یا حتی نیمه دائمی تصرف کند ، مشمول مالیات است ، اعم از اینکه ملک مبله باشد یا بدون مبله این قانون اعمال می شود ، همچنین مسئولیت مالیات ربطی به مدت زمانی که شما در واقع ملک را اجاره می کنید ندارد.

در رابطه با مالیات خرید خانه نیز باید گفت که کل هزینه ها و مالیات های قابل پرداخت به نوع ملکی که خریداری می کنید بستگی دارد ، در مورد خرید ملک قدیمی کل هزینه های انتقال مالکیت و مالیات های قابل پرداخت برای خرید بین 7 تا 10 درصد قیمت خرید بدون احتساب هزینه های آژانس املاک است ، میزان هزینه ثبت نام شامل 5،8% قیمت خرید و در برخی از بخش ها 5،09% می باشد.

این هزینه ها و مالیات ها در زمان تحصیل به سردفتر مسئول فروش قابل پرداخت است.

نرخ مالیات بر خانه در فرانسه

نرخ مالیات بر خانه در فرانسه توسط هر شهرداری تعیین می شود و می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد ، روش محاسبه از نظر تئوری بر اساس ارزش اجاره است و می تواند به اندازه ملک نیز بستگی داشته باشد ، در صورت خالی بودن ملک ، مالیات مسکن تعلق نمی گیرد و برای اینکه ملک غیرمسکونی محسوب شود ، نباید دارای هیچ گونه اثاثیه باشد.

اگر در این ملک موردنظر تلویزیون دارید ، هزینه سمعی و بصری را نیز متحمل خواهید شد که در سال 2021 به 138 یورو رسید ، این مالیات با مالیات مسکن قابل پرداخت است.

اخذ اقامت با خرید ملک فرانسه

اجاره و خرید خانه در فرانسه هیچ گونه محدودیتی نداشته و شما می توانید در هر یک از شهرهای این کشور با توجه به بودجه خود نسبت به خرید خانه اقدام کنید ، اما کشور فرانسه از جمله کشورهای اروپایی است که با خرید مسکن مجوز اقامت دائم صادر نمی کند ، در واقع شما با خرید ملک نشان می دهید که تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور را دارا هستید.

هنگامی که ملک را خریداری کردید ، باید با ویزای توریستی شینگن 90 روزه وارد فرانسه شوید که با مالک شدن به راحتی می توانید آن را دریافت کنید ، در مرحله بعد باید از استان محلی ( محلی که ملک شما در آن قرار دارد ) کارت اقامت در استان بخواهید ، این روند نسبتاً ساده است ، اما مقدار زیادی مدارک وجود دارد که باید مانند هر دولت دیگری در فرانسه پر کنید ، برای رسیدن به اقامت می توانید روشهای دیگر مانند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فرانسه را نیز تجربه کنید.

سوالات متداول اجاره و خرید ملک در فرانسه

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) سعی کردیم شما را با اجاره و خرید ملک در فرانسه آشنا کنیم ، پرسش های خود را در بخش دیدگاه درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت کنید.

آیا بازار مسکن و ملک در فرانسه رشد دارد؟

بازار و قیمت ملک در فرانسه در طول 5 سال گذشته به طور پیوسته رشد کرده است ، به طوری که قیمت خانه برای 20 فصل متوالی افزایش یافته و در طول سال 2021 نیز با 5،9٪ افزایش رو به رو بوده است ، سازمان تجارت کارگزاران املاک و مستغلات در فرانسه پیش‌بینی نموده که قیمت مسکن در سال 2022 ( به طور متوسط 3،5% ) افزایش خواهد داشت.

قیمت ملک در فرانسه تا چه حد بستگی به شهر های مختلف آن دارد؟

ملک در پاریس ، پروونس و کوت دازور بسیار گرانتر از شمال و مرکز این کشور است ،اگر فقط 200 کیلومتر از خط ساحلی مدیترانه به منطقه Languedoc حرکت کنید ، می توانید همان ملک را تقریباً با نیمی از قیمت خریداری کنید ، علاوه بر این برخی از نقاط داغ در فرانسه مانند بوردو ، پواتیه ، نانت ، لیون و مونپلیه وجود دارند که قیمت ملک در آنها به سرعت در حال افزایش است.

اجاره خانه در پاریس چقدر است؟

نرخ اجاره در پاریس به عنوان گران ترین شهر فرانسه اجاره یک آپارتمان سه خوابه می تواند بیش از 2500 یورو هزینه داشته باشد.

آیا خرید ملک در فرانسه منجر به دریافت اقامت دائم خواهد شد؟

کشور فرانسه از جمله کشورهای اروپایی است که با خرید مسکن مجوز اقامت دائم صادر نمی کند ، در واقع شما با خرید ملک نشان می دهید که تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور را دارا هستید.

قیمت ملک را در پاریس تا چه حد با سایر شهر های فرانسه تفاوت دارد؟

میانگین قیمت هر متر مربع در پاریس در سه ماهه اول 2021 برابر با 10640 یورو بود که حدود 60 درصد گرانتر از قیمت ملک در لیون (5000 یورو ) ، بوردو (4440 یورو ) ، نیس ( 3910 یورو ) است.

توصیه می شود قبل از هر گونه اقدامی از یک مشاور در این مسیر کمک گرفته و در مورد بودجه مشخص تصمیم بگیرید ، در این زمینه کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی می توانند به شما کمک نمایند ، جهت هرگونه اقدام و یا دریافت اطلاعات با کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید ، همچنین می توانید مقاله اقتصاد کشور فرانسه را در کنار این محتوا مطالعه کنید و با نرخ بیکاری ، مالیات ، نرخ تورم و بسیاری از شاخص های مهم اقتصادی این کشور هم آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *