شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران

شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران

طبق آخرین آمار ، کشور آلمان از مهاجر پذیرترین کشور های جهان است که هر ساله با درخواست های فراوانی از تمامی نقاط دنیا مواجه می شود . وجود اینگونه درخواست ها خود گواه مناسب بودن شرایط مهاجرت به آلمان برای کار و زندگی می باشد . آلمان به دلیل رشد جمعیتی کمی که دارد تلاش می کند تا مهاجران با شرایط مختلف را به خود جذب نماید . در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران را بررسی کرده اند تا در صورتی که قصد مهاجرت به آلمان را دارید بتوانید اطلاعات لازم را به دست آورید .

شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران

شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران تحصیلی بسیار مناسب است . دانشجویانی که به قصد تحصیل رایگان در آلمان وارد این کشور می شوند می توانند به آلمانی و یا انگلیسی تحصیل کرده و پس از اتمام تحصیلات خود ویزای کار گرفته و به اقامت برسند . کشور آلمان گزینه مناسبی برای جذب نیرو های تحصیل کرده و کارآمد در زمینه های مختلف است و کسانی که دارای مدرک تحصیل معتبر هستند می توانند به داشتن آینده و زندگی روشن در این کشور امیدوار باشند . تحصیل برای مشتاقان به علم از هر کشور و نژاد در آلمان فراهم است و هزینه زندگی برای یک فرد دانشجو مناسب بوده و امکان کار پاره وقت نیز وجود دارد .

شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران برای افرادی که از طریق کار و یا سرمایه گذاری ویزا دریافت می کنند بسیار مناسب بوده و مهاجرین به این شیوه نیز تمامی امکانات مانند افتتاح حساب بانکی ، تحصیل و ارتباط و تجارت با سایر کشور های اروپایی را به آسانی به دست خواهند آورد .

اصولا افرادی که از طریق سرمایه گذاری به آلمان وارد می شوند تمایل به کار آفرینی دارند و به همین دلیل می توانند به خوبی در این کشور حرفه ای را آغاز کرده و شرایط زندگی ایده آلی را برای خود فراهم سازند . به خاطر داشته باشید که سرمایه گذاران مبالغ قابل توجهی را به کشور آلمان انتقال می دهند که می تواند در اقتصاد این کشور موثر باشد به همین جهت آلمان تمام تلاش خود را در راحتی و فراهم کردن زندگی آسوده برای اینگونه افراد می نماید .

دلایل مهاجرت به کشور آلمان

 در معرفی آلمان می توان گفت که کشوری برتر در زمینه رفاه و امنیت اجتماعی در دنیا به شمار می رود و از سراسر دنیا خواهان اقامت در این کشور می باشند . راه های متعددی برای مهاجرت به کشور آلمان وجود دارد که هر کدام نیازمند شرایط و قوانین مشخصی است و شما مطابق با روشی که برای ورود به این کشور انتخاب می کنید شرایط زندگی متفاوتی نیز خواهید داشت . طبق آخرین آمار منتشر شده اکثر مهاجرانی که به شیوه های مختلف به این کشور وارد می شوند در آلمان ماندگار شده و اقامت دائم دریافت می کنند . آمار مهاجرت ایرانیان به آلمان هر ساله رو به افزایش است و به همین دلیل ما برآن شدیم تا شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران مورد بررسی قرار دهیم تا با بهترین شهر آلمان برای زندگی ایرانیان آشنا شوید .

مهاجران مزیت های بسیاری برای کشور آلمان دارند و به همین دلیل این کشور تلاش می کند تا جمعیتی را که قصد ورود و به دست آوردن اقامت این کشور را دارند از دست ندهد . افراد متخصص و کارکنان ماهر در زمینه های مختلف توانسته اند در طول زمان به بازار کار کشور آلمان وارد شده و به پیشرفت کشور کمک چشمگیری نمایند . بازار کار در آلمان برای خارجی ها به دلیل صنعتی بودن تمام امکانات رفاهی را برای شهروندان خود فراهم نموده و می کوشد ضمن خدمات مناسب افراد با رزومه و ماهر را در تمامی زمینه ها به خود جذب کند .

شرایط اقامت پناهندگان در کشور آلمان

اقامت در کشور آلمان به روش های مختلفی امکان پذیر است و شرایط شما بسیار به نحوه ورود شما به این کشور بستگی خواهد داشت . به عنوان مثال شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران که به صورت پناهنده به این کشور وارد می شوند با سایر افراد مهاجر بسیار متفاوت خواهد بود و امکان تمامی خطرات و خسارت ها برای آنها وجود خواهد داشت . توصیه می شود که به یکی از سه روش دریافت ویزا ، مجوز اقامت موقت و اقامت دائم به این کشور وارد شوید تا هم تجربه خوبی را برای خودتان رقم بزنید و هم از مهاجرت خود مطمئن باشید .

الزامات مهاجرت به آلمان

افراد مهاجر باید تمام هزینه های خود را تخمین زده ، محل سکونت خود را به صورت دقیق مشخص کنند ، آموزش های لازم را برای مهاجرت دیده و زبان آلمانی خود را به خصوص تقویت کنند مهاجران می توانند در اکثر مناطق کشور آلمان ساکن شوند . دقت داشته باشید که پرداخت مالیات و داشتن بیمه برای تمامی افراد ضروری است و در این موارد مانند تمام شهروندان این کشور به طور یکسان موظف به پرداخت هزینه های همگانی خواهید بود .

برای کسانی که با قانون آلمان آشنایی ندارند بهتر است بدانند که آلمان کشوری قانونمند است که تمامی مردم موظف به رعایت قوانین هستند و به دلیل وجود گردشگر و مهاجران زیاد ، برخورد خوبی با افراد تازه وارد خواهند داشت و برای تمامی فرهنگ ها و عقاید احترام قائل هستند .

شرایط زندگی و اقامت ایرانیان در آلمان

انتخاب شهر محل سکونت به شرایط مالی ، شغلی و روحی شما بستگی دارد اما اکثر ایرانیانی که به آلمان مهاجرت می کنند در شهر های هامبورگ ، فرانکفورت ، برلین و دوسلدروف ساکن می شوند که از بهترین شهر های آلمان برای زندگی ایرانیان می باشند .

چند شهر اصلی آلمان دارای تمامی امکانات به روز دنیا هستند و در صورتی که همراه با خانواده قصد مهاجرت به این کشور را دارید از داشتن امکانات لازم برای تمامی اعضای خانوادتان در سنین مختلف مطمئن خواهید باشید . هزینه زندگی ماهیانه شما بستگی به تعداد افرادی که شما را در مهاجرت همراهی می کنند خواهد داشت . به عنوان مثال یک فرد دانشجو می تواند ماهیانه 800 یورو و یک خانواده چهار نفره می تواند تا 2000 یورو هزینه داشته باشد . اما این امر کاملا به سلیقه و سطح توقع شما بستگی دارد و می تواند کاهش یا افزایش یابد .

درباره کشور آلمان

کشور آلمان واقع در قاره اروپا با پایتختی شهر برلین است که با 82 میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور اروپا شناخته می شود . این کشور هم اکنون یکی از ثروتمند ترین و صنعتی ترین کشور های جهان است که با عضویت در اتحادیه اروپا در حوزه پولی یورو فعالیت دارد . آلمان کشوری دموکراتیک با 16 ایالت است که از شهر های مهم آن می توان به هامبورگ ، مونیخ و فرانکفورت اشاره کرد . کشور های پیشرفته ای مانند فرانسه ، لوکزامبورگ ، بلژیک ، هلند ، اتریش و سوئیس دارای مرز مشترک با آلمان هستند و امکان رفت و آمد به این کشور ها نیز به راحتی وجود دارد .

آلمان ترکیبی از دشت و جنگل و تعدادی جزیره است و به عنوان خانه بسیاری از مهاجران در طول زمان شناخته می شود . بیش از 20 % جمعیت کشور آلمان را مهاجران تشکیل می دهند که شهر هامبورگ بیشترین میزان را در خود جای داده است . بیشترین این مهاجران ترک زبان ها ، لهستانی ها ، روس ها و قزاق ها هستند . زبان رسمی تمام مردم آلمانی می باشد .

شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران برای هر فرد متفاوت خواهد بود و شما باید به صورت دقیق به بررسی تمامی جنبه های زندگی در این کشور بپردازید و به طور قطع نیاز به یک مشاور و یا فرد آگاه خواهید داشت تا شما را در تمامی مراحل راهنمایی کرده و از هر گونه خطا و یا صدمه در امر مهاجرت محافظت نماید . شما می توانید با تماس و مراجعه به مراکز شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی اطلاعات مفیدی در رابطه با مهاجرت به اروپا به دست آورید و با خیالی اسوده اقدام به مهاجرت کنید .

Rate this post

2 دیدگاه در “شرایط زندگی در آلمان برای مهاجران

  1. Mehdi گفت:

    سلام من لیسانس مکانیک خودرو از دانشگاه علمی کاربردی و10 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی در خدمات پس از فروش خودرو سازیهای کشور متناسب با رشته ام با 120 مدرک فنی از ایران خودرو وکرمان موتور بعنوان کارشناس فنی وبا سن 37 سال وبلد بودن زبانA2 آلمانی می تونم پناهنده بشم وبعد مدارکم را تو دادگاه ارایه کنم ممنون میشم من راراهنمایی کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه