اجاره و خرید ملک در آلمان

اجاره و خرید ملک در آلمان
مشاور مهاجرتی
 • مونیخ 11006یورو هر متر مربع
 • اشتوتگارت 8128 یورو هر متر مربع
 • فرانکفورت 8088 یورو هر متر مربع
 • دوسلدورف 7211 یورو هر متر مربع
 • هامبورگ 7,144 یورو هر متر مربع

در سال 2021 متوسط قیمت اجاره ملی آلمان برای هر متر مربع 9،82 یورو است و مجردها به طور متوسط در 68 متر مربع زندگی می کنند ، از این رو آنها حدود 667 یورو برای اجاره پرداخت می کنند و متوسط اجاره ملی برای یک آپارتمان یک خوابه 700 یورو است.

به طور کلی کسانی که مهاجرت به کشور آلمان را انتخاب می کنند ، می توانند انتظار داشته باشند که حدود 40٪ از حقوق خود را برای اجاره هزینه کنند.

خدمات و امکانات رفاهی به طور متوسط برای یک آپارتمان 85 متر مربعی کل هزینه ماهانه 215،21 یورو است.

نرخ ها معمولا به عنوان درصدی از قیمت فروش وضع و از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است که می تواند از 3،5% تا 6،5% متغیر باشد.

اجاره و خرید ملک در آلمان می تواند یک رویا برای بسیار از شما عزیزان باشد که به کمک کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی می تواند به واقعیت تبدیل شود، اما باید در نظر بگیرید با خرید ملک در آلمان به شما اقامت داده نمی شود.

گزینه های سکونت در آلمان بسیار متعدد بوده و شما می توانید متناسب با بودجه ای که در اختیار دارید ، منزل مناسب خود را در آلمان بیابید.

آلمان از جمله کشورهایی است که کمتر از نیمی از جمعیت آن صاحبخانه هستند و جمعیت قابل توجهی در منازل اجاره ای زندگی می کنند ، بازار املاک نیز در چند سال اخیر رو به رشد بوده و قیمت ها نیز در اکثر شهرها افزایش یافته است ، از این رو خرید مسکن می تواند سرمایه گذاری بسیار ایده آلی در اروپا تلقی شود.

دعوت می کنیم مقاله کدام کشورها با خرید ملک اقامت می دهند؟ را نیز بخوانید تا بدانید خرید ملک در چه کشورهایی شما را به اقامت دائم می رساند؟

اجاره مسکن در آلمان به دلیل تقاضای بالایی که در این کشور وجود دارد یک منبع عالی درآمد می باشد و شما عزیزان می توانید با خرید یک خانه در این کشور نسبت به اجاره دادن آن اقدام کرده و منبع درآمد خوبی را علاوه بر سرمایه گذاری ، به صورت ماهانه داشته باشید.

برای افراد خارجی نیز هیچ محدودیتی برای خرید ملک در آلمان وجود ندارد و می توانید هر ملکی را با هر مبلغی که بخواهید در این کشور خریداری کنید.

اگر فکر عزیمت به این کشور و گرفتن اقامت را در سر دارید حتماً مقاله مهاجرت به آلمان را مطالعه نمایید تا با روش های قانونی آشنا شوید.

در محتوای ویدئویی می توانید مختصری از مقاله را که توسط روناک ارائه شده است ببینید و با جنبه های مختلف اجاره و خرید ملک در آلمان آشنا شوید و سپس به مطالعه مقاله بپردازید و همچنین در صورت داشتن سوال، شماره تماس خود رادر فرم مربوطه درج نمایید تا کارشناسان هلدینگ رجبی با شما تماس بگیرند.

نمایش ویدیو درباره اجاره و خرید ملک در آلمان

بازار و قیمت اجاره و خرید ملک در آلمان

در شهرهای بزرگ آلمان اکثر مردم در آپارتمان زندگی می کنند و خانه های مستقل بیشتر در مناطق حومه شهر دیده می شوند ، البته ممکن است خانه هایی در شهرهای بزرگ پیدا کنید که احتمالاً برای اجاره و خرید ملک در آلمان بسیار گران هستند.

مردم آلمان تمایل دارند املاک خود را مادام العمر بخرند ، به همین دلیل مهم است که به دنبال املاک در مناطق خوب با زیرساخت های مناسب مانند حمل و نقل عمومی ، مدارس ، مغازه ها ، فرصت های شغلی و غیره باشید.

اجاره و خرید ملک در آلمان

از دیرباز اجاره مسکن در میان مردم آلمان بسیار محبوب بوده و برخی از آنها با وجود آنکه توانایی خرید خانه را دارند ، ترجیح می دهند تا در منازل اجاره ای که در آن راحت تر هستند زندگی کنند ، علاوه بر این انتخاب مسکن اجاره ای به این دلیل است که سکونت در یک خانه به مدت طولانی می تواند پرداخت اجاره بهای کمتری را نیز به همراه داشته باشد.

چنانچه بخواهید از بازار و قیمت املاک در آلمان مطلع شوید ، محدوده قیمت به شرح زیر است:

 • مونیخ 11006یورو هر متر مربع
 • اشتوتگارت 8128 یورو هر متر مربع
 • فرانکفورت 8088 یورو هر متر مربع
 • دوسلدورف 7211 یورو هر متر مربع
 • هامبورگ 7,144 یورو هر متر مربع
 • پوتسدام 7084 یورو هر متر مربع
 • فرایبورگ 7028 یورو هر متر مربع
 • برلین 6856 یورو هر متر مربع

عوامل موثر بر قیمت خانه در آلمان

چنانچه به بازار مسکن آلمان نگاهی داشته باشید در می یابید که قیمت ها به سرعت در حال افزایش است که عمدتاً ناشی از تقاضای بالا می باشد ، بسیاری از مردم به دلیل فرصت های شغلی یا کیفیت خوب زندگی می خواهند به شهرهای بزرگ آلمان مهاجرت کنند و به دلیل آنکه عرضه آپارتمان ها با تقاضا سازگار نیست ، قیمت ها به سرعت افزایش می یابد.

در تمامی کشورهای جهان هنگامی که اقتصاد و درآمد رشد یابید ، تقاضا برای داشتن خانه های خوب بالا رفته و منجر به افزایش قیمت می گردد ، افزایش درآمد باعث می شود که درصد بیشتری از درآمد صرف خانه شود و به طور مشابه در یک رکود کاهش درآمد به این معنی است که مردم قادر به خرید نیستند و کسانی که شغل خود را از دست می دهند ممکن است از پرداخت وام مسکن خود عقب بمانند و در نهایت خانه خود را از دست بدهند.

بیکاری و نرخ بهره نیز می تواند از عوامل موثر بر قیمت خانه در آلمان باشد.

هنگامی که بهره بانکی در وام مسکن زیاد باشد افراد ترغیب به اجاره و خرید ملک در آلمان نخواهند شد و کاهش تقاضا برای خرید خانه ایجاد می شود ، علاوه بر این انتظارات نسبت به بازار مسکن نیز مهم است و اگر مردم نگران کاهش قیمت باشند ، خرید را به تعویق خواهند انداخت

اجاره و خرید ملک در آلمان

از آنجا که اقتصاد آلمان در چند سال اخیر بسیار موفق بوده ، بازار مسکن نیز رشد قابل توجهی داشته و تقاضا برای خرید خانه همچنان بالا مانده است.

دعوت می کنیم مقاله اقتصاد کشور آلمان را مطالعه کنید و با غول اقتصادی اروپا بیشتر آشنا شوید.

تاثیر منطقه و شهر در قیمت خانه

تاثیر منطقه و شهر در قیمت خانه

از عوامل تاثیر گذار اقتصادی بر اجاره و خرید ملک در آلمان که بگذریم ، باید تاثیر منطقه و شهر در قیمت خانه را که باعث نوسان قیمت ها می شود را مدنظر داشته باشیم ، بدون شک برلین به عنوان پایتخت کشور آلمان گرانترین شهر این کشور در اجاره و خرید ملک می باشد که خانه های مرکز شهر آن نرخ بالای برای خرید و یا اجاره دارند ، خانه های حومه شهر دارای قیمت مناسب تری هستند اما همچنان از بالاترین قیمت ها در این کشور هستند.

برلین به دلیل بهره مندی از بهترین امکانات و رفاه نرخ بیشتری در تمامی حوزه ها از جمله مسکن دارد و خرید خانه در این شهر نیازمند سرمایه مالی قابل توجهی می باشد ، همچنین متراژ و منطقه انتخابی تان نیز در قیمت خانه مثر هستند ، خانه های بزرگ با امکانات بیشتر که در بالاشهر قرار گرفته اند ، گرانتر از اپارتمان های کوچک در اطراف هر شهر می باشند.

پس از برلین می توان شهرهای هامبورگ ، دوسلدروف ، مونیخ و فرانکفورت را از شهرهای گران آلمان دانست که هر یک در زمینه ای جایگاه برتری در اروپا داشته و اجاره مسکن نیز در آنها نیازمند داشتن سطح بالایی از درآمد و سرمایه می باشد.

مقاله معرفی شهرهای کشور آلمان را بخوانید تا شهرهای این کشور را بهتر بشناسید.

تفاوت قیمت خانه در آلمان بر اساس منطقه شهری

در تمامی شهرهای جهان منطقه ای که منزل و یا آپارتمان در آن قرار گرفته ، یکی از فاکتورهای اصلی تعیین کننده قیمت است ، هرچه خانه موردنظر به مرکز شهر نزدیکتر باشد ، شما باید مبلغ بیشتری را برای اجاره و یا خرید بپردازید و در مقابل هرچه به سمت حومه پیش بروید از قیمت ها کاسته می شود.

در رابطه با نرخ اجاره نیز می توان گفت که شهر مونیخ میزبان برخی از گرانترین منازل اجاره ای در کشور آلمان است و می توان گفت که گاها اجاره برخی از آپارتمان ها در مرکز شهر تا 50% از مناطق حومه بیشتر می باشد ، به همین صورت تفاوت قیمت خانه در آلمان بر اساس منطقه شهری نیز وجود داشته و با توجه به منطقه قرار گرفته باید مبلغ بالاتری را برای خرید هزینه کنید.

در مناطق مرکز شهر به دلیل نزدیک بودن مراکز خرید ، در دسترس بودن حمل و نقل عمومی و به صورت کلی بهره مندی از ایده آل ترین امکانات وجود داشته در هر شهر ، هزینه سکونت نیز بیشتر خواهد بود.

البته دقت داشته باشید که در هنگام اجاره و خرید ملک در آلمان علاوه بر قیمت اولیه که بابت اجاره و یا خرید خانه در هر منطقه می پردازید باید هزینه های جانبی مانند شارژ ساختمان ، رفت و آمد و تورم را نیز مدنظر داشته باشید که به میانگین هزینه های شما در سکونت خواهد افزود.

اجاره و خرید ملک در آلمان
اجاره و خرید ملک در آلمان

تفاوت قیمت خانه در برلین با سایر شهر های آلمان

اجاره و خرید ملک در آلمان را بررسی می کنیم ؛ بازار املاک و مستغلات برلین امروز یک بازار عمده در آلمان و اروپا است و توسط سرمایه گذاران خصوصی و حرفه ای در سراسر جهان بررسی می شود ، بیماری کرونا بر تمام بازارهای اصلی املاک در آلمان و اروپا در سال 2020 تأثیر منفی گذاشت ، با این حال از پایان سال 2020 بازارهای املاک و مستغلات در اغلب شهرهای آلمان بسیار فعال تر شد.

بازار ملک در برلین در چند سال گذشته به شدت توسعه یافته و آمار نشان می دهد که قیمت املاک و مستغلات این شهر در میان تمام شهرهای بزرگ اروپا و آلمان کمترین قیمت را دارد ، هم اکنون محبوب ترین و گران ترین مناطق پایتخت آلمان بین المللی ترین مناطق مانند Mitte و Prenzlauer Berg هستند.

این مناطق معمولا به دلیل درخواست بالا از نظر عرضه مسکن ( آپارتمان های خالی برای فروش و اجاره ) با کمبود روبرو هستند ، مناطق Friedrichshain و Kreuzberg نیز قیمت هایی در حدود 10-20٪ کمتر از د منطقه قبلی دارند.

سایر مناطق معروف برلین نیز مانند شارلوتنبورگ ، ویلمرزدورف و شونبرگ که بیشتر مسکونی هستند و قیمت املاک و مستغلات حدود 10 درصد کمتر از میته دارند ، چنانچه به دنبال منازل با قیمت به صرفه هستید می توانید در نواحی Wedding، Moabit و Steglitz قیمت ها مقرون به صرفه‌تر هستند.

قیمت خانه در برلین آلمان

متوسط قیمت ملک مسکونی در برلین تا اوایل سال 2021 حدود 4975 یورو در هر متر مربع ( حدود 462 یورو در هر فوت مربع ) بوده است ، قیمت اجاره و خرید ملک در آلمان در شهر برلین علیرغم وضعیت کرونا در سال 2020 افزایش 7،4 درصدی را ثبت کرد که نشان دهنده پویایی قوی بازار املاک و مستغلات برلین و پتانسیل سرمایه گذاری قوی در پایتخت این کشور است.

گفتنی است که ناحیه Neukölln در حال حاضر پویاترین منطقه کل شهر است و دارای پتانسیل بسیار امیدوار کننده ای برای سرمایه گذاری با قیمت های تقریباً 25٪ ارزان تر از Prenzlauer Berg می باشد ، این ارقام البته کلی هستند و بسته به موقعیت ملک قیمت خانه در برلین آلمان نیز متفاوت است.

با این حال میانگین قیمت خانه تنها یک رقم کلی را نشان می‌دهد و تفاوت ‌های مهمی در قیمت‌گذاری بین املاک خالی ، مستاجر و تازه ‌ساخت ( پایه تا لوکس ، مکان‌های کوچک ، طبقات ، امکانات رفاهی ) وجود دارد.

این تفاوت به دلیل عدم تعادل بین تقاضای فوق‌العاده قوی ( که توسط جمعیت و توسعه اقتصادی شهر هدایت می‌شود ) و عرضه کاملاً محدود خانه ‌های خالی (چه برای اجاره یا برای فروش ) است ، به این ترتیب عرضه محدود خانه ‌های خالی باعث ایجاد نرخ اشغال بیش از 98 درصد در سال 2021 ( اعم از آپارتمان‌های اجاره‌ای یا تحت اشغال مالک ) شد که یک کلید اصلی برای درک قیمت‌گذاری بازار ملک مسکونی در پایتخت است.

اجاره و خرید ملک در آلمان

اجاره ماهانه در آلمان چقدر است؟

بازار اجاره و خرید ملک در آلمان بسیار داغ است و همانگونه که گفتیم میزان قابل توجهی از جمعیت این کشور در خانه های اجاره ای زندگی می کنند ، علاوه بر این اجاره بها هر سال در آلمان به ویژه در شهرهای بزرگ و مناطق مترو افزایش می یابد ، علیرغم این واقعیت آلمان هنوز قیمت مسکن مقرون به صرفه ای را طبق استانداردهای اروپایی دارد.

در سال 2021 متوسط قیمت اجاره ملی آلمان برای هر متر مربع 9،82 یورو است و مجردها به طور متوسط در 68 متر مربع زندگی می کنند ، از این رو آنها حدود 667 یورو برای اجاره پرداخت می کنند و متوسط اجاره ملی برای یک آپارتمان یک خوابه 700 یورو است.

میزان اجاره بها با توجه به خانه و شهر محل سکونت متفاوت است و می تواند حدود 37% از بودجه کلی یک فرد مجرد را به خود اختصاص بدهد و حتی در شهرهایی همچون مونیخ می تواند به 50% نیز برسد ، اگر در لایپزیگ زندگی می کنید این مبلغ می تواند به 25 تا 30 درصد برسد ، به طور متوسط آلمانی ها 908 یورو در ماه برای مسکن ، انرژی و تعمیر و نگهداری هزینه می کنند ، زوج های بدون فرزند به طور متوسط ماهیانه 1100 یورو می پردازند.

به طور کلی کسانی که مهاجرت به کشور آلمان را انتخاب می کنند ، می توانند انتظار داشته باشند که حدود 40٪ از حقوق خود را برای اجاره هزینه کنند.

برای شناخت سایر هزینه های زندگی در آلمان، مقاله لینک شده را مرور کنید.

میانگین اجاره در شهرهای آلمان

مونیخ پس از فرانکفورت ، اشتوتگارت و هامبورگ گران ترین شهر برای اجاره و خرید ملک در آلمان است و با این حال برلین نیز گران‌ترین شهر این کشور تلقی می شود ، گرچه این شهر دارای سریع ترین نرخ اجاره در جهان است اما همچنان میانگین اجاره در شهرهای آلمان مقرون به صرفه است.

میانگین اجاره یک آپارتمان یک خوابه در بزرگترین شهرهای آلمان در این حدود است:

 • لایپزیگ 512 یورو
 • کلن 730 یورو
 • اشتوتگارت 857 یورو
 • برلین 879 یورو
 • فرانکفورت 901 یورو
 • هامبورگ 911 یورو
 • مونیخ 1125 یورو

گران ترین شهرهای بزرگ برای اجاره در آلمان ( قیمت هر متر مربع ) :

 • مونیخ 18،62 یورو
 • برلین 10,49 یورو
 • هامبورگ 11،59 یورو
 • کلن 11،13 یورو

مراکز شهری بزرگ با شرکت‌ های بین‌المللی احتمالاً هزینه زندگی بالاتری خواهند داشت ، اما به طور کلی فرصت‌ های شغلی بیشتری برای کار در آلمان دارند.

در نهایت هزینه های زندگی بالاتر با حقوق بالاتر متعادل می شود ، همچنین در مقابل می توانید با زندگی در یک شهر کوچکتر یا حتی در یک منطقه روستایی اجاره خود را کاهش دهید.

خوب است که علاوه بر اجاره هزینه های قبوض و ودیعه را نیز فراموش نکنید ، صاحبخانه ها نیاز دارند 2 تا 3 اجاره به عنوان وثیقه قبل از تاریخ نقل مکان پرداخت شود.

نحوه یافتن ملک در آلمان

به عنوان یک مهاجر که تلاش دارید سکونتی راحت را در کشور آلمان تجربه کنید ، باید با استفاده از منابع صحیح و قانونی ملک دلخواهتان را برای اجاره و خرید ملک در آلمان بیابید.

در ادامه به چند منبع اشاره می کنیم که می توانید به واسطه آنها خانه دلخواه خود را بیابید ، اما قبل از هرگونه جست و جو باید از میزان بودجه خود مطمئن شوید تا بدانید که تا چه میزان آزادی در انتخاب مسکن موردنظر خود دارید ، نحوه یافتن ملک در آلمان می تواند بدین گونه انجام شود:

 • پورتال های آنلاین : که دارای فیلترهای جستجوی دقیق هستند که به شما امکان می‌دهد جستجوی خود را به خواصی که از نظر قیمت، اندازه و مکان مناسب شما هستند محدود کنید.
 • توسعه دهندگان پروژه : که با خرید از آنها نیازی به پرداخت کمیسیون املاک و مستغلات نخواهید داشت و به طور بالقوه تا 3،57٪ در هزینه خانه جدیدتان صرفه جویی می شود.
 • دلالان املاک و خبرنامه ها : یکی از امتحان شده ترین و واقعی ترین روش های اجاره و خرید ملک در آلمان است که تمامی فراآیند خرید می تواند توسط آنها انجام شود.
 • تبلیغات : خرید ملک از طریق یک آگهی شما را از پرداخت کمیسیون املاک و مستغلات معاف می سازد،
 • شبکه شخصی : دهان به دهان می تواند ابزار قدرتمندی در هنگام جستجوی یک ملک باشد که امکان مذاکره بر سر قیمت را برایتان فراهم می سازد.
اجاره و خرید ملک در آلمان

روند خرید املاک و مستغلات در آلمان

یک فرد مهاجر که برای اولین بار به دنبال اجاره و خرید ملک در آلمان است ، می تواند در ابتدا با مراحل دشوار و غیر قابل فهمی در این کشور رو به رو شود ، حتی اگر به زبان آلمانی نیز مسلط باشید ، فرآیند نحوه یافتن ملک تا دریافت وام و در نهایت تبدیل شدن به مالک قانونی یک ملک بدون آگاهی از قوانین بسیار سخت به نظر برسد.

پرداخت مالیات نقل و انتقال ملک هر یک از مراحل بالا می تواند از سه روز تا دو هفته زمان برد و معمولا مرحله دریافت وام بیشترین زمان و روند را به خود اختصاص می دهد ، شش تا هشت هفته پس از امضای قرارداد خرید ، سردفتر اسناد رسمی از شما می خواهد که تمام قیمت خرید را به فروشنده بپردازید.

این بدان معنی است که شما باید بخشی از قیمت خرید را از سهام خود بپردازید ، یعنی این پیش پرداخت شما است و مقدار باقیمانده ( مبلغ وام شما ) باید مستقیماً از وام دهنده وام مسکن به حساب بانکی فروشنده منتقل شود.

اجاره و خرید ملک در آلمان

روند خرید املاک و مستغلات در آلمان بدین صورت است:

 • مشخص نمودن قیمت موردنظر
 • ملاقات با مشاور وام مسکن
 • یافتن ملک مناسب
 • رزرو ملک موردنظر
 • دریافت پیشنهادات وام مسکن
 • دریافت تاییدیه وام مسکن
 • امضای قرارداد وام مسکن
 • آماده نمودن قرارداد خرید
 • امضای قرارداد خرید
 • پرداخت قیمت خرید به فروشنده
 • دسترسی کامل به خانه جدید
اجاره و خرید ملک در آلمان

قرارداد های اجاره در آلمان

قراردادهای اجاره در آلمان اصولاً به نفع مستاجر است ، با این حال تعدادی از نکات وجود دارد که قبل از امضای هر چیزی باید در نظر گرفته شود ، زیرا حقوق و تعهدات مندرج در قرارداد اجاره از نظر قانونی الزام آور است.

مدت اجاره نامه ها متفاوت است اما قراردادهای اجاره و خرید ملک در آلمان معمولاً از یک فرم استاندارد پیروی می کنند که برای انواع مسکن یکسان است ، این بدان معناست که آنها اغلب حاوی مقرراتی هستند که لزوماً در مورد وضعیت خاص شما اعمال نمی شوند.

قبل از امضا باید قرارداد خود را به دقت بخوانید تا مطمئن شوید که تمام شرایط آن را درک کرده اید ، اگرچه توافقات شفاهی اصولاً از نظر قانونی الزام آور هستند ، اما اثبات آنها بسیار دشوارتر است ، بنابراین عاقلانه است که در صورت بروز هر گونه اختلاف قرارداد اجاره را به صورت کتبی منعقد کنید.

دو نوع قرارداد اجاره در آلمان وجود دارد : مدت معین و مدت نامحدود ، یک قرارداد با مدت معین تاریخ انتقال و خروج مستاجر را مشخص و لزوماً پس از انقضای آن تمدید نمی شود ، معمولاً در خانه های دانشجویی با این موارد روبرو خواهید شد ، جایی که یک اتاق فقط در طول سال تحصیلی یا ترم اجاره داده می شود.

در قرارداد نامحدود تاریخ پایان وجود ندارد و مستاجرین حق دارند با ارائه درخاست به قرارداد خود پایان دهند، البته نمی توانید قرارداد خود را بدون دلیل موجه فسخ کنید.

شرایط اصلی قرارداد اجاره در آلمان

قبل از اینکه قرارداد اجاره خود را امضا کنید ، حتما آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که شامل موارد زیر است:

 • نام صاحب خانه و آدرس کامل
 • آدرس و توضیحات ملک
 • تاریخ شروع و پایان
 • اجاره ماهانه توافقی و نحوه پرداخت
 • میزان سپرده
 • هزینه های اضافی یا خدمات ( مانند گاز و برق ، آب ، اینترنت ، تلفن )
 • قوانین خاص خانه به عنوان مثال : سیگار کشیدن ، حیوانات خانگی ، تغییرات ساختاری و دکوراسیون
 • وظایف صاحبخانه در رابطه با نگهداری و تعمیرات
 • مدت زمان اخطار برای فسخ قرارداد
 • لیست موجودی ( در صورت مبله بودن آپارتمان )

به هر گونه افزایش اجاره بها نیز توجه کنید ، قرارداد اجاره شما دقیقاً تعیین می کند که انتظار می رود چقدر اجاره بپردازید که رایج ترین روش پرداخت انتقال آن به حساب بانکی صاحبخانه است ، از نظر قانونی صاحبخانه شما نمی تواند اجاره را در 12 ماه اول قرارداد بیش از 20٪ ( یا 15٪ در برخی از ایالت های فدرال ) در یک دوره سه ساله افزایش دهد.

میزان سپرده نیز در قرارداد مشخص می شود و صاحبخانه موظف است سپرده شما را جدا از سایر دارایی های خود نگه دارد تا در صورت اتمام قرارداد بتواند آن را به شما برگرداند.

به صورت کلی قوانین اجاره و خرید ملک در آلمان از حقوق مستاجرین بسیار دفاع می کند و اکثر شرایط اصلی قرارداد اجاره در آلمان به نفع مستاجران تنظیم شده است.

صورتحساب خدمات در آلمان

شما علاقه مندان به زندگی در کشور آلمان باید علاوه بر هزینه مسکن که برای اجاره و یا خرید ملک در ابتدا پرداخت می کنید ، هزینه صورتحساب خدمات در آلمان را نیز مدنظر داشته باشید ، هزینه خدمات با توجه به موقعیت مکانی و تعداد افراد ساکن در منزل متفاوت خواهد بود.

در محاسبه هزینه اجاره و خرید ملک در آلمان در آپارتمان باید قبوض و حتی مبلمان جدید را در نظر بگیرید زیرا بسیاری از آپارتمان ها در آلمان بدون اثاثیه و هیچ گونه وسایل آشپزخانه اجاره داده می شوند و یا به فروش می رسند ، در میان قبض های مختلف می توان هزینه قبض برق را بالاترین آنها دانست که باید برای هر کیلووات بر ساعت حدود 29،42 یورو بپردازید.

در آلمان مردم هنگام زندگی در آپارتمان حدود 2،50 یورو برای هر متر مربع برای آب و برق می پردازند ، با توجه به این هزینه و سایر امکانات رفاهی به طور متوسط برای یک آپارتمان 85 متر مربعی کل هزینه ماهانه 215،21 یورو است.

اگر دانشجو هستید و با هم اتاقی ‌هایتان زندگی می‌کنید ، مطمئناً در این هزینه ‌ها شریک خواهید شد ، در برخی موارد این صورت‌ حساب ‌ها در اجاره گنجانده می‌شود و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی برای این خدمات ندارید.

مالیات بر خانه در آلمان

در هر جای جهان که به دنبال خرید خانه باشید باید هزینه های پنهان متعدد مانند مالیات را نیز مدنظر داشته باشید ، مالیات بر خانه در آلمان شامل مالیات هنگام انجام نقل و انتقالات و مالیات سالانه می شود که باید به صورت جداگانه پرداخت شوند ، پس از نهایی شدن خرید صورت حسابی از ایالتی که ملک در آن قرار دارد دریافت خواهید کرد که درخواست پرداخت مالیات را دارد.

نرخ ها معمولا به عنوان درصدی از قیمت فروش وضع و از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است که می تواند از 3،5% تا 6،5% متغیر باشد ، مالیات بر خانه در آلمان به صورت سالانه نیز که توسط شهرداری تعیین می شود ، برای همه صاحبان املاک در آلمان اجباری است ، مبلغ قابل پرداخت با ضرب ارزش ملک با نرخ مالیات محلی (حدود 0،26٪ تا 1٪) محاسبه می شود.

اجاره و خرید ملک در آلمان که در دسته سرمایه گذاری در این کشور قرار می گیرد ، می تواند علاوه بر مالیات ها و هزینه های قانونی ، هزینه های دیگری نیز به همراه داشته باشد :
 • هزینه های جابجایی
 • تعمیرات منزل
 • مبلمان و سایر وسایل

مقاله نرخ مالیات در آلمان را بخوانید و با نرخ های مختلف مالیات در این کشور بیشتر آشنا شوید.

اجاره و خرید ملک در آلمان

در این مقاله تلاش نمودیم تا بهترین اطلاعات در زمینه اجاره و خرید ملک در آلمان را در اختیار شما علاقه مندان به مهاجرت و زندگی در این کشور قرار دهیم ، کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در دفاتر تهران و شیراز هستند ، همچنین می توانید از بخش دیدگاه ها سوالات خود را مطرح نمایید تا به آن ها پاسخ داده شود.

توصیه می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان را نیز بخوانید و با شیوه های دیگر سرمایه گذاری به جز خرید ملک هم آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *