آیا آلمانی ها هنوز نژاد پرستند؟

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
آیا آلمانی ها هنوز نژاد پرستند؟
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

آیا آلمانی ها هنوز نژاد پرستند؟ نگاه پیش داورانه نسبت به ملیت و یا قومیت های مختلف از زمان های دور میان انسان ها وجود داشته و حتی در دنیای امروز با وجود تغییر نگرش و قوانین که در تمامی کشورها به تصویب رسیده ، همچنان در میان برخی از اقشار مردم دیده می شود ، از جمله کشورهایی که در این موضوع به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است ، کشور المان می باشد که بخاطر پیشینه تاریخی خود بیشتر مرکز توجه قرار دارد.

البته طبق آمار بیش از نیمی از آلمانی ها نژاد پرستی را یک بیمار اجتماعی می دانند و معتقدند که این مسئله باید به صورت جدی مورد بررسی قرار گرفته و حل شود ، در این مقاله به موضوع نژادپرستی در کشور آلمان می پردازیم و شما علاقه مندان به مهاجرت به این کشور می توانید از طریق مشاوره با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) از تمامی شرایط زندگی در این کشور مطلع شوید.

پیشتر در همین سایت شرایط کار و تحصیل در آلمان را بررسی کردیم که می توانید با مطالعه آن ها اطلاعات بسیار مفیدی را کسب کنید ؛ مقاله کار در آلمان را بخوانید تا با مشاغل مورد نیاز و دستمزد هر یک آشنا شوید.

آیا آلمانی ها هنوز نژاد پرستند؟

نژادپرستی در آلمان

امروزه اقدامات بیگانه ستیزانه نسبت به افراد خارجی در تمام دنیا وجود داشته و نمی توان مدعی از بین رفتن آن حتی در یک کشور شد ، اما کشورهایی همچون آلمان به دلیل وقوع جنگ جهانی دوم در مرکز توجه بیشتری قرار داشته و کوچکترین اتفاق در این زمینه در آنها موجب بازتاب جهانی می شود ، البته این کشور کوشیده است تا با تصویب یکی از انسانی ترین قوانین اساسی در جهان ، دموکراسی را در در بالاترین سطح برای شهروندان خود فراهم سازد

وجود هزاران اتحادیه ، انجمن و نهادهای مدنی که در زمینه های مختلف میان مردم فعالیت می کنند ، مردم سالاری به همراه پذیرش گرایش های مختلف را آسانتر نموده و بیگانه ستیزی دیگر به عنوان یک مشکل و یا یک عادت در میان مردم بومی یک شهر و یا کشور دیده نمی شود ، اما این حقیقت را نمی توان انکار کرد که همچنان میان مردم کشوری همچون آلمان رفتارهایی از نژاد پرستی دیده شده و حوادثی نیز در این زمینه رخ داده است،.

اما چنانچه بخواهیم به صورت کلی به کشور آلمان نگاه کنیم در می یابیم که پذیرش مهاجرین بی شماری از سراسر دنیا در سال های گذشته موجب گشته تا پذیرش افراد با ملیت های مختلف برای مردم این کشور آسانتر شده و دیگر در مقابل افراد با چهره ، رنگ پوست و یا نژاد متفاوت با خود برخورد ناشایستی نداشته باشند.

مبارزه با نژادپرستی پروسه ای زمان بر

با وجود آنکه بخش قابل توجهی از مردم آلمان با نژاد پرستی مخالف هستند و از دولت تقاضای مقابله با آن را دارند ، در مقابل درصدی از مردم نیز وجود دارند که این موضوع را امری مهم ندانسته و به نظرشان معضل اجتماعی به شمار نمی رود ، گرچه نقش احزاب مهم سیاسی در آلمان را نبایده گرفت که در جهت دهی به افکار هوادارن خود بسیار موثر بوده و با یک اتفاق جنبش های اجتماعی به راه می اندازند.

نکته قابل توجهی که در این رابطه وجود دارد این است که ساکنین آلمان شرقی سابق بیشتر از مردم آلمان غربی مسئله نژاد پرستی را موضوعی جدی تلقی کرده اند ، البته همانگونه که گفتیم پذیرش مهاجر را نباید در از بین بردن نزاد پرستی بی تاثیر دانست ف زیرا قشر قابل توجهی از مردم آلمان خود در زمان های مختلف به این کشور مهاجرت نموده اند و به دلیل داشتن تجربه های ناوشایند تلاش می کنند تا هرگونه نژادپرستی را در این کشور از میان ببرند.

البته نه تنها نژاد پرستی بلکه هر موضوع اجتماعی دیگری نیازمند صرف زمان و حمایت دولت به همراه مردم است تا بتواند به صورت کامل ریشه کن شود ، شاید هم اکنون تنها معضل نژادپرستی در آلمان را بتوان به پناهجویان مرتبط دانست و در میان سایر قشرهای مردمی مسئله نزادپرستی وجود نداشته باشد.

آیا در میان کشورهای اروپایی نژادپرستی وجود دارد؟

شاید در زمینه نژادپرستی تمام توجهات به کشور آلمان به دلیل وجود فردی به نام هیتلر معطوف شود ، اما باید دقت داشته باشید که این مسئله مختص به یک کشور نبوده و اغلب کشورهای جهان مشاهده می شود ، در بعضی از کشورهای اروپایی نیز به دلیل سطح بالای زندگی پذیرش افراد از کشورهای جهان سوم و یا در حال توسعه برای مردم قابل قبول نبوده و آن را مانعی برای رفاه کامل خود می دانند.

آیا در میان کشورهای اروپایی نژادپرستی وجود دارد؟

نژادپرستی مانند جمعیت قابل اندازه گیری نبوده و بیان دقیق آن در هیچ کشوری امکان پذیر نیست اما در میان کشورهای اروپایی می توان به فرانسه نیز اشاره کرد که مردم شهرهای مختلف آن در سال های گذشته در اعتراض به خشونت های موجود علیه شهروندان آفریقایی به خیابان ریخته اند.

آژانس اروپایی حقوق شهروندان نیز اعلام نموده که تبعیض نژادی در چند سال گذشته در نقاط مختلف اروپا بیشتر شده و رهبران کشورها باید بیشتر بر روی این موضوع کار کنند ، شاید یکی از بارزترین این تبعیض ها در سراسر جهان را بتوان به رنگ پوست مرتبط دانست که با آزارهای لفظی همراه است.

مسلمانان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در برخی کشورها هدف اول نژادپرستی هستند ، دانمارک از جمله کشورهایی است که تلاش می کند تا فرزندان خانواده های مسلمانان را از سنین کم تحت آموزش گرفته و فرهنگ خود را به آنها بیاموزد و علاوه بر این در کشورهای اسکاندیناوی و یا لهستان ، رفتار نادرست با مهاجران سوری دیده می شود.

کانادا کشوری مخالف با نژادپرستی

کشورهای اروپایی با وجود سرآمد بودن در بسیاری از حوزه های اجتماعی همچنان در برخی از حقوق انسانی مانند عدم تبعیض نژادی موفق نبوده و در برخی از کشورها مهاجرین خطرات مختلفی را تجربه می کنند ، در سال گذشته ادبیات ضد چینی در مطبوعات انگلیسی و فرانسه دیده شد و مردم اوکراین نیز حملاتی را علیه افراد چینی انجام دادند ، بنابراین نمی توان نزادپرستی را مخصوص به گروه و یا کشور خاصی دانست و همچنان در نقاط مختلف جهان دیده می شود.

کانادا کشوری مخالف با نژادپرستی

اما کشورهایی همچون کانادا و یا آمریکا که از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان به شمار می روند ، تلاش زیادی نموده اند تا با هرگونه تبعیض نژادی مبارزه کرده و شرایط یکسانی را برای تمامی شهورندان فارغ از نژاد ، مذهب و یا ملیت فراهم سازند.

کانادا در سال های اولیه جذب مهاجر خود که تحت نظارت بریتانیا قرار داشت ، تلاش می نمود تا افراد سفیدپوست را به سمت خود جذب کند ، اما با تغییرات صورت گرفته در سال ۱۹۶۲ پذیرش مهاجرین بر پایه امتیاز و شایستگی قرار گرفت و همین امر در کاهش تبعیض تاثیر قابل توجهی گذاشت.

هم اکنون کانادا کشوری شکل گرفته از نژاد و ملیت های مختلف است که تلاش می کنند در تمامی زمینه های حقوق شهروندی ، احترام و برابری را حفظ کنند و می توان این کشور را یکی از پیشگامان اصلی مبارزه با نژاد پرستی دانست ، اما بذر این تغییر تا رسیدن به نتیجه دلخواه همچنان به زمان نیاز دارد.

امید به آینده ای روشن

چنانچه بخواهیم واقع گرایانه به موضوع نژادپرستی نگاه کنیم ، مردم کشور خودمان ایران را نیز می توانیم در بسیاری از موارد درگیر این موضوع بدانیم ، در هیچ کجای جهان افراد به صورت کامل خود را با دیگر نژادها برابر ندانسته و خود را از برخی بالاتر و از برخی دیگر پایین تر احساس می کنند.

کشورهای اروپایی مانند آلمان و یا کشورهای مهاجرپذیر همچون کانادا ، استرالیا و یا آمریکا نیز خود شهروندانی را پذیرا می شوند که زمینه ای هرچند کمرنگ از نژادپرستی دارند.

یک نکته را نیز باید مدنظر داشته باشید که هرگز نمی توان نژاد پرستی را به ملت ، جامعه و یا افراد از گروه خاصی نسبت داد زیرا این مسئله تا حد زیادی به نگرش شخصی افراد وابسته بوده و هر فرد بابت رفتار خود در جامعه تا زمانی که به دیگران آسیبی وارد نکند آزاد بوده و هیچ کس کنترل کننده دیگری نیست.

سوالات پر تکرار نژادپرستی آلمان ها

تا اینجا دانستید که نژادپرستی موضوعی شخصی و تربیتی است و نمی توان صرفاً آن را به کشور یا ملتی خاص برچسب زد ، در ادامه چند سوال و جواب در این زمینه را میخوانید و سپس چنانچه سوالی در خصوص مهاجرت به آلمان دارید در پایین صفحه در بخش دیدگاه آن را درج نمایید ؛ کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهند بود.

آیا آلمان هنوز یک کشور نژاد پرست است؟

که پذیرش مهاجرین بی شماری از سراسر دنیا در سال های گذشته موجب گشته تا پذیرش افراد با ملیت های مختلف برای مردم این کشور آسانتر شده و دیگر در مقابل افراد با چهره ، رنگ پوست و یا نژاد متفاوت با خود برخورد ناشایستی نداشته باشند.

آیا نژادپرستی در بین کشورهای دیگر اروپا هم به چشم می خورد؟

در میان کشورهای اروپایی می توان به فرانسه نیز اشاره کرد که مردم شهرهای مختلف آن در سال های گذشته در اعتراض به خشونت های موجود علیه شهروندان آفریقایی به خیابان ریخته اند.

آیا کانادا یک کشور نژادپرست است؟

کانادا کشوری شکل گرفته از نژاد و ملیت های مختلف است که تلاش می کنند در تمامی زمینه های حقوق شهروندی ، احترام و برابری را حفظ کنند و می توان این کشور را یکی از پیشگامان اصلی مبارزه با نژاد پرستی دانست.

در این مقاله به این سوال که آیا آلمانی ها هنوز نژاد پرستند؟ پاسخ دادیم ، بنابراین چنانچه به دنبال مهاجرت به کشوری همچون آلمان و یا هر نقطه دیگری از جهان هستید ، با نگرشی مثبت سفر خود را آغاز نموده و مشورت با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی رجبی را فراموش نکنید ، آلمان کشوری بسیار عالی برای تحصیل است چراکه امکان تحصیل کاملا رایگان در دانشگاه هایی با رنکینگ بالای جهانی درآن وجود دارد ، در مقاله تحصیل در آلمان مزایا و معایب تحصیل در این کشور را بخوانید و سپس با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در ارتباط باشید.

5/5 - (15 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه