اجاره مغازه در مجارستان

اجاره مغازه در مجارستان

برای افتتاح یک کار در مجارستان و مهاجرت کاری به اروپا مراحل مختلفی وجود دارد که در این مقاله که توسط مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی نگارش شده به بررسی و معرفی آن ها پرداخته و هزینه اجاره مغازه در مجارستان بیان خواهد شد .

مجارستان یکی از بهترین گزینه ها برای آغاز کار و افتتاح یک مرکز تجاری در اروپا است . چرا که این کشور در مرکز اروپا واقع شده ، دارای هزینه پایین زندگی و کمترین نرخ مالیات بر شرکت هاست . در این کشور ، صنعت خرده فروشی یک بخش اقتصادی با یکی از سریع ترین نرخ های رشد است .

بررسی اجاره مغازه در مجارستان

در طول دهه های گذشته تعداد فروشگاه ها و مغازه ها در این کشور افزایش چشمگیری داشته است اغلب این مغازه ها در بخش های مد ، پوشاک و دیگر وسایل مورد نیاز افراد در گوشه و کنار شهر های این کشور فعالیت می کنند .

برای افتتاح و اجاره مغازه در مجارستان باید برای ثبت شرکت و اخذ مجوز برای شروع کار اقدام نمود . برای کار و افتتاح یک مغازه در این کشور دریافت مجوز کار ضروری است .

مجوز کار و مهاجرت به مجارستان توسط وزارت کار و امور اجتماعی این کشور صادر می شود و مدت اعتبار آن یک ساله است ، البته در صورت تمایل فرد به ادامه کار در مجارستان قابل تمدید می باشد .

روند افتتاح یک مغازه در مجارستان

زمان مورد نیاز برای سپری کردن پروسه افتتاح یک مجتمع تجاری و یا یک فروشگاه در مجارستان تنها 1 تا 3 روز کاری است .

اگر فرد متقاضی افتتاح مغازه زمان آزاد برای رفتن به مجارستان ندارد ، حضور فیزیکی او نیازی برای امضای اسناد ضروری نیست .

او می تواند با کمک یک وکیل این پروسه را انجام دهد و تنها زمان آغاز فعالیت مغازه و یا فروشگاه در این کشور حضور داشته باشد . مراحل افتتاح و اجاره مغازه در مجارستان شامل :

 1. دریافت یک آدرس : برای افتتاح یک مغازه در مجارستان ، اجاره و یا خرید یک ملک تجاری و ارائه آدرس آن برای دریافت مجوز افتتاح کار الزامی است . پروسه ثبت آدرس در این کشور تقریبا هشت روز کاری طول می کشد .
 2. افتتاح یک حساب بانکی در مجارستان : بر اساس قانون وزارت کار مجارستان ، تمام شرکت ها ، مغازه ها و فروشگاه های موجود در این کشور برای ثبت شرکت و یا افتتاح مغازه و فروشگاه باید یک حساب بانکی در مجارستان داشته باشند .
 3. یافتن یک حسابدار مسلط به زبان انگلیسی : همه شرکت ها و مکان های تجاری این کشور باید یک حسابدار داشته باشند ، این یکی از الزامات شروع به کار و فعالیت اقتصادی در مجارستان است . این حسابدار مسئول ارائه گزارش دوره ای به اداره مالیات ، دفتر آمار، اداره بهداشت و سایر مقامات دولتی و شهرداری است .

روند افتتاح یک مغازه در مجارستان

مدارک اخذ مجوز کار در مجارستان

 • قرارداد کار در صورت همکاری با کارفرما
 • مجوز ثبت شرکت و سرمایه گذاری
 • کپی پاسپورت معتبر
 • مجوز اقامت در مجارستان
 • تکمیل فرم درخواست مجوز کار
 • گواهی تمکن مالی برای ثبت شرکت
 • مجوز فعالیت تجاری

مراحل افتتاح مغازه در مجارستان

 • خرید یا اجاره مغازه در مجارستان
 • اخذ مجوز کار در مجارستان از وزارت کار این کشور
 • اخذ یک شماره مالیاتی با ارائه آدرس اقامت
 • مراجعه به اداره مالیات و دریافت مجوز ثبت شرکت
 • ثبت اظهارنامه مالیاتی
 • درخواست مجوز افتتاح مغازه به سازمان بازرگانی شهر مربوطه

مزایای ثبت شرکت و افتتاح یک مغازه در مجارستان این است که نظام مالیاتی مشخص می کند که مالیات بر سود سهام دریافتی از شرکت های تابعه اتحادیه اروپا ( یا شرکت های کشورهایی که معاهدات دوگانه مالیاتی با مجارستان امضا کرده اند ) وجود ندارد و هیچ مالیات تقسیم شده ای به سود سهام خارجی تعلق نمی گیرد . همچنین سود سرمایه ای که توسط فروش ” اعلام شده شرکت ” ارائه شده است ، معاف از مالیات می باشد .

نحوه یافتن مغازه برای اجاره یا خرید در مجارستان

روش های متعددی برای یافتن یک باب مغازه و یا فروشگاه تجاری در مجارستان وجود دارد که در این جا با تعدادی از آن ها آشنا خواهیم شد :

 • اینترنت : یکی از آسان ترین و در دسترس ترین روش های یافتن مغازه و یا فروشگاه برای آغاز به کار و فعالیت تجاری در مجارستان برای اجاره یا خرید وب سایت های اینترنتی است . وب سایت های متعددی برای تبلیغ مغازه و یا املاک در این کشور ، مشغول فعالیت هستند که اطلاعات مورد نیاز برای خرید و یا اجاره از جمله اجاره بها ، متراژ و آدرس ملک را ارائه می دهند .
 • روزنامه ها: یکی از روش های معمول برای یافتن مغازه و یا ملک مورد نظر اجاره یا خرید بررسی و مطالعه صفحات نیازمندی های روزنامه های موجود در مجارستان است . این آگهی ها اغلب در روزنامه های کثیر الانتشار و یا مجلات و هفته نامه های محلی منتشر می شوند و اطلاعات ضروری و مشخصات ملک را ارائه می دهند .
 • آژانس های املاک و مستغلات : این روش مطمئن ترین روش برای یافتن مغازه در مجارستان است . با مراجعه به این آژانس ها فرد می تواند با پرداخت کمیسیون به آژانس ها و با بیان اجاره بها و مکان مورد نظر خود مکانی مناسب برای اجاره مغازه در مجارستان پیدا کند .

هزینه اجاره مغازه در مجارستان

پایتخت و پرجمعیت ترین شهر این کشور بوداپست نام دارد و از شهرهای مهم مجارستان می توان به دبرسن ، سگد ، میشکولتس ، دیور و پچ اشاره کرد . این کشور یکی از اعضای سازمان ملل متحد ، ناتو ، سازمان تجارت جهانی ، بانک جهانی ، شورای اروپا و غیره می باشد .

مغازه ها و فروشگاه های متعددی در مجارستان وجود دارند که گزینه های مختلفی برای یافتن کالا های مناسب و مورد نیاز به خریداران پیشنهاد می کنند .

هزینه اجاره مغازه در مجارستان

اجاره بهای یک مغازه و یا مرکز تجاری در مجارستان بسته به متراژ ، محل و حتی شهر قرار گرفتن این ملک تجاری متغیر است و در این مورد بهتر است به ارزان ترین شهر مجارستان برای کار و زندگی رجوع کنید . به طور حتم اجاره بهای یک واحد تجاری در شهر بوداپست بیشتر از دیگر شهر های این کشور است .

هزینه اجاره یک فروشگاه با متراژ 104 متر مربع در منطقه 5 بوداپست 1350 دلار برای هر ماه و اجاره بهای یک فروشگاه با متراژ 255 متر مربع در همان منطقه 3315 یورو برای هر ماه می باشد . بنابراین هر چه متراژ ملک تجاری بیشتر باشد اجاره بها بیشتر خواهد بود .

در نگارش مقاله فوق تلاش گردید کلیه جزئیات مربوط به اجاره مغازه در مجارستان بیان گردد . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سرمایه گذاری و ثبت شرکت در مجارستان و اخذ ویزای کار در این کشور دارید ، با دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه