بوداپست قدم زدن در زیباترین شب های اروپا

بوداپست قدم زدن در زیباترین شب های اروپا
مشاور مهاجرتی

بوداپست قدم زدن در زیباترین شب های اروپا ، می تواند گویای یکی از ایده آل ترین شهرهای این قاره سبز باشد که با داشتن ویژگی های منحصر بفرد ، سالانه گردشگران بی شماری را به سمت خود جذب می کند .

این شهر مملو از آثار و مکان های دیدنی است که شما با اندکی جستجو به خاص بودن این شهر در اغلب ویژگی ها پی خواهید برد.

این شهر در جنبه های مختلف از جمله کار ، تحصیل و زندگی بسیار مناسب بوده و می تواند به عنوان یکی از سکوهای پرتاب به کشورهای اروپا ، شما را به فرصت های خوبی برساند . مجارستان کشوری رنگارنگ است که شادی و فرهنگ هیجان انگیز مردم ، همواره شما را سر شوق می آورد.

چنانچه به دنبال رفتن به کشوری شاد و دل انگیز با هزینه های مقرون به صرفه هستید ، حتما مجارستان و شهر بوداپست را در صدر فهرست خود قرار دهید . در این عنوان با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )  همراه باشید تا بوداپست ، قدم زدن در زیباترین شب های اروپا را بهتر بشناسید و حتما پس از آن بر روی عنوان مهاجرت به مجارستان را مطالعه کنید تا بتوانید با روش های رسیدن به ویزای این کشور هرچه بهتر آشنا شوید.

فهرست مطالب

بوداپست کجاست؟

در ابتدای معرفی این شهر خوب است بدانید که بوداپست در کجای قاره همیشه سبز اروپا قرار گرفته و شما می خواهید به کدام منطقه جغرافیایی قدم بگذارید . بوداپست بزرگ ترین و پر جمعیت ترین شهر کشور مجارستان ، پایتخت و مرکز سیاسی ، فرهنگی ، تجاری و صنعتی این کشور است که اغلب ترابری های مهم مجارستان نیز از طریق آن صورت می پذیرد.

این شهر از سه بخش کلی تشکیل شده و مساحتی در حدود 525 کیلومتر مربع از مجارستان را اشغال نموده است . 30% از جمعیت کشور مجارستان در این شهر ساکن هستند و همواره به عنوان بستری امن برای رود همیشه خروشان دانوب شناخته می شود.

چنانچه به طور دقیق بخواهیم بگوییم بوداپست کجاست ؟ باید گفت که این شهر به عنوان یکی از کلان شهرهای فرهنگی در اروپای شرقی که برخی آن را پاریش شرق اروپا نیز می نامند ، چندین میراث جهانی دارد که همگی ثبت یونسکو شده اند و می توان قدمت سکونت انسان ها را در عصر حجر دانست.

در سال 1873 دو شهر بودا و پست در شرق و غرب رودخانه دانوب با یکدیگر ادغام شدند و در قرن 13 میلادی به عنوان پایتخت کشور مجارستان لقب گرفت . این شهر هم اکنون به 23 منطقه شهرداری تقسیم بندی شده که 6 مورد آن در منطقه بودا و 16 مورد آن در پست قرار گرفته است.

تاریخ پر فراز و نشیب شهر بوداپست

تاریخ پر فراز و نشیب شهر بوداپست نشان می دهد که این شهر ابتدا محل اقامت قوم سلتی آکوئینکوم بوده و در نهایت با سکونت رومی ها در قرن نهم ، مجارها فرصت ورود به آن را می یابند . این شهر تا زمان حمله مغول ها در سده سیزدهم محل سکونت مجارها باقی ماند و پس از آن توانست به یکی از اصلی ترین مراکز فرهنگی اروپا مبدل شود.

در زمان رنسانس اروپا ، بوداپست طی جنگی به مدت 150 سال به دست عثمانی ها افتاد و در نهایت توانست در قرن 18 و اوایل 19 از حکومت دولت عثمانی خلاص شده و به عنوان پایتخت اتریش – مجارستان به عنوان یکی از مراکز مهم اروپا بدرخشد.

اما رشد و بازسازی مجدد این شهر را می توان مرتبط به انقلاب 1956 پس از جنگ جهانی دوم دانست که دوره جدیدی را آغاز نموده و همچنان نیز ادامه دارد . دوره عثمانی ها را می توان نقطه سقوط این شهر نامید که بوداپست از نظر اقتصادی به شدت افت نمود و تمامی دارایی های آن از جمله قصر سلطنتی غارت شد شاید برایتان جالب باشد بدانید که بوداپست ، هسته اصلی وقایع مهمی همچون جنگ جهانی دوم و انقلاب 1956 این کشور بوده و با وجود از بین رفتن کشور مجارستان در برهه ای از تاریخ ، این شهر توانست اهمیت خود را در این قاره حفظ کند.

تاریخ پر فراز و نشیب شهر بوداپست

آثار باستانی جهانی شهر بوداپست

قرار داشتن در فهرست یونسکو را می توان نشانی از اهمیت تاریخی این شهر دانست که موجب شده تا بعنوان یک کشور توریستی به جهانیاین معرفی شده و سالانه درآمد قابل توجهی از گردشگران سراسر دنیا داشته باشد . از مهم ترین آثار باستانی جهانی شهر بوداپست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریاچه بالاتون
  • کلیسای سنت استفان
  • ساختمان پارلمان
  • کفش های آهنی کرانه رود دانوب
  • میدان هیروز
  • موزه ملی
  • خانه اپرا
  • پل چین

البته در سایر نقاط این شهر می توانید جاذبه های گردشگری فراوانی را بیابید که برای اوقات سرگرمی و تعطیلات ایده آل هستند . علاوه بر این این شهر دارای مراکز خرید معتبری است که می توانید علاوه بر تامین تمامی نیازهای خود ساعات خوبی را در آنها سپری کنید.

بوداپست از لحاظ هزینه های زندگی نیز شهری مقرون به صرفه است که مشاورین ما در عنوان هزینه زندگی در مجارستان به صورت دقیق به آن پرداخته اند.

آب و هوای بی نظیر بوداپست

آب و هوای بی نظیر بوداپست

آب و هوای بی نظیر بوداپست اقلیمی مرطوب دارد و شما می توانید هوای معتدل آن را در هر فصل به صورت متناسب حس کنید . ماه های جولای و آگوست را می توان مناسب ترین موقع برای سفر به این شهر دانست که البته سایر ماه های سال نیز از آب و هوای ایده آل این شهر بی نصیب نمی مانید.

از یبایی و جذابیت بوداپست در زمستان نیز نمی توان گذشت که با چشمه های آب گرم شما را مجذوب خود می سازد . بسیاری از مردم در این فصل برای خواص درمانی این چشمه ها از دیگر کشورهای اروپایی به بوداپست آمده و مدتی را در هتل های آن سکونت می کنند.

در برخی از ماه های سال مانند ژوئن و سپتامبر نرخ اقامت در هتل های این شهر نیز کاهش یافته و خوب است که این زمان را برای سفر به بوداپست انتخاب کنید . همچنین پیشنهاد می شود تا ضمن آشنایی هرچه بیشتر با فرهنگ مجاری از جمله مردمان بوداپست بر روی مذهب در مجارستان نیز کلیک کرده و اطلاعات خود را تا حد ممکن بالا ببرید.

دانستی های مهم بوداپست

چنانچه بخواهیم مهم ترین دانستی های مهم بوداپست را برای شما خلاصه کنیم به شرح جدول زیر است که شما را به شناخت خوبی از این شهر می رساند:

خوب است بدانید دانشگاه های بسیار معتبر مجارستان در بوداپست با بسیاری از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی در رقابت هستند ، مقاله تحصیل در مجارستان را حتما بخوانید تا بدانید برای مهاجرت تحصیلی به این کشور چه مراحلی را باید انجام دهید.

ویژگیجزئیاتویژگیجزئیات
زبان رسمیمجاریواحد پولفورینت
کد کشور36+برق شهری230 ولت و 50 هرتز
شماره آمبولانس104آتش نشانی105
پلیس107اختلاف ساعت تا تهرانتهران 1 ساعت و 30 دقیقه جلوتر است.
فرودگاهفرودگاه بین المللی فرنک لیست  

ما در شرکت مهاجرتی رجبی همواره در تلاشیم تا اطلاعات به روز و صحیح در زمینه مهاجرت را در اختیار مراجعین و مخاطبین عزیزمان قرار دهیم.

همچنین شما می توانید با مشاهده ویدئو ارائه شده در این بخش با برخی از ویزاهای دریافت شده توسط مراجعین برای کشور مجارستان آشنا شوید.

برای آشنایی بیشتر با ما به بخش ” ما تا حالا چیکار کردیم” بروید.

سوالات پر تکرار بوداپست قدم زدن در زیباترین شب های اروپا

 بسیاری این شهر را پاریش اروپای شرقی می نامند.

 در حدود 30% از جمعیت مجارستان ساکن این شهر هستند.

 در دوران حکومت عثمانی این شهر به طور کامل سقوط کرد و تمامی سرمایه های آن به تاراج رفت.

 دریاچه بالاتون ، کلیسای سنت استفان ، ساختمان پارلمان و کفش های آهنی کرانه رود دانوب را می توان از معروف ترین آثار این شهر دانست.

 در ماه های ژوئن و سپتامبر می توان هتل های ارزانی را در این شهر یافت که دارای امکانات بی نظیری هستند.

در این عنوان کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی تلاش نمودند تا به معرفی بوداپست قدم زدن در زیباترین شب های اروپا به شما در شناخت هرچه بیشتر این شهر کمک نماییم . همچنین بخاطر داشته باشید که بوداپست یکی از مقصدهای اصلی تحصیل در دانشگاه های مجارستان به شمار می رود که شما می توانید در عنوان بهترین شهرهای مجارستان برای تحصیل به آن دست یابید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *