شهرهای بزرگ مجارستان

شهرهای بزرگ مجارستان را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) می خوانید ، اگر با هر هدفی قصد عزیمت به مجارستان را دارید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مجارستان از 19 ایالت یا شهرستان تشکیل شده است این کشور با داشتن بیش از ۱۰ میلیون جمعیت، دارای یک شهر بزرگ است که نام آن بوداپست (Budapest) است. بوداپست پایتخت و بزرگترین شهر مجارستان است و در حاشیهٔ شرقی رود دانوب واقع شده‌است. این شهر با دارا بودن بناهای باستانی، موزه‌ها، نمایشگاه‌ها، پل‌های معروف و ساختمان‌های تاریخی، جزو مقاصد توریستی محبوب در اروپا محسوب می‌شود.

در ادامه این قسمت شهرهای بزرگ مجارستان را به طور خلاصه و مفید به شما عزیزان معرفی می کنیم تا قبل از سفر بتوانید آشنایی به آن ها پیدا نمایید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به مجارستان را مرو کنید تا با شیوه های امن و قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب
شهرهای بزرگ مجارستان

جمعیت شهر های مهم مجارستان

در زیر جدولی از 5 شهر بزرگ و مهم مجارستان به همراه تخمین جمعیت آنها در سال ۲۰۲۱ آورده شده است:

رتبه نام شهر جمعیت تخمینی
۱ بوداپست (Budapest) ۱٬۷۵۴٬۱۰۰
۲ دبرسن (Debrecen) ۲۰۳٬۲۴۲
۳ سگد (Szeged) ۱۶۸٬۸۲۴
۴ میشکولتس (Miskolc) ۱۶۵٬۰۵۸
۵ پچ (Pécs) ۱۳۹٬۰۱۸

دبرسن ، دومین شهر بزرگ مجارستان

شهر دبرسن ، دومین شهر بزرگ مجارستان بعد از بواپست است که در فاصله 200 کیلومتری از بوداپست واقع شده است . دبرسن در قرن 18 میلادی پایتخت فرهنگی و علمی این کشور بوده است هم اکنون هم یکی از مهم ترین شهرهای فرهنگی و علمی مجارستان به حساب می اید که به داشتن دانشگاه های ببا کیفیت زبان زد است . این شهر هم اکنون جمعیتی نزدیک به 203 هزار نفر را در خود جای داده است که بیزنس مهم و درآمد اصلیشان از راه کشاورزی حاصل می شود.

این شهر مدتی را هم پایتخت کشور مجارستان بوده است که باز به وسیله بوداپست این عنوان از این شهر سلب گردید ، مناطق باستانی و طبیعتی زیبا در دبرسن وجود دارند که گردشگران همه ساله برای بازدید از این ها به این شهر سفر می کنند.

بهترین زمان سفر و بازدید از این شهر را فصل بهار می دانند که مناظر و طبیعت به اوج زیبایی خود می رسند .جالب است بدانید تیم فوتبال شهر دبرسن پر افتخارترین تیم فوتبال مجارستان است و در بین تیم های دیگر شهر ها ، بعد از تیم های باشگاهی شهر بوداپست جزو پر طرفدار ترین تیم های فوتبال در مجارستان می باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور محبوب مجارستان با دریافت مشاوره های تخصصی از کارشناسان به روز رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

سگد یک شهر نو ، جوان و بسیار مدرن

سگد یک شهر نو ، جوان و بسیار مدرن سومین شهر مجارستان است که طبیعت ان فوق العاده زیبا و چشمگیر می باشد ، این شهر هم اکنون با 170 هزار جمعیت در جنوب شرق این کشور قرار گرفته است که مانند شهر دبرسن ، یک شهر علمی به حساب می آید و دانشگاه های با کیفیت و سطح بالایی را در خود جای داده است.

طبیعت زیبا ، باغ‌های گل و پارک های مختلف از جمله اصلی‌ترین دیدنی‌های شهر سگد هستند که در فصل بهار و تابستان به اوج زیبایی و طراوت می رسند و باعث جذب گردشگران به این شهر به خصوص در همین دو فصل می شوند.

شهر سگد در جنوب این کشور و در نزدیکی مرز با صربستان و رومانی واقع شده است. این شهر با داشتن معماری زیبا، فضاهای سبز زیبا و مراکز تفریحی بسیاری، در میان گردشگران بسیار محبوب است. همچنین سگد دارای دانشگاه بزرگی است که به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی برتر در اروپا شناخته می‌شود.

در همین راستا اگر از علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستید دعوت می کنیم مقاله آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان را بخوانید و لازمه ورود و تحصیل در این دانشگاه معتبر اروپایی را بشناسید.

اگر می خواهید به مجارستان بروید چه با هدف گردشگری و چه با اهداف مهاجرتی مقالات زیر را حتما مطالعه کنید.

نیرگهزا شهری مهم و تاریخی در مجارستان

نیرگهزا شهری مهم و تاریخی در مجارستان محسوب می‌شود که اوج شکوفایی و رونق اقتصادی این شهر به قرن 18 بر می‌گردد ، همین امر موجب شده تا مردم شهر نیرگهزا از آن زمان همواره دارای فرهنگی غنی باشند.

بنابراین ترکیب فرهنگ، آداب و رسوم و طبیعت بکر نیرگهزا بهانه خوبی ماجراجویی و طبیعتگردی می‌باشد ، این شهر قبل از قرن 16 به مدت چندین صده خالی از سکنه و متروکه بوده است ، این شهر پس از حمله عثمانی ها به اروپا خالی از سکنه و متروکه شد ، اما در سال 1640 میلادی باز با آمدن جمعیتی به این شهر و سکنی گزیدن در آن دوباهر رونق یافت.

هم اکنون 117 هزار نفر در این شهر تاریخی ساکن هستند که در فصل های خوش اب و هوای سال ، پذیرای گردشگران بسیاری از تمامی نقاط جهان می باشند.

همچنین نیرگهزا دارای دانشگاهی بزرگ است که به عنوان یکی از مراکز آموزش عالی برتر در مجارستان شناخته می‌شود.

در شرکت مهاجرتی رجبی تعداد بسیار زیادی از مراجعین موفق به اخذ ویزای مجارستان شده اند ، مجوز ها و تجربه مدیران و کارشناسان ما در هلدینگ بزرگ مهاجرتی رجبی در این زمینه تاثیری به سزا داشته .

شما هم می توانید از طریق تماس با مشاوران ما اطلاعات بسیار ارزشمندی در خصوص مهاجرت به کشور مجارستان بدست آورید.

یکی از راحت ترین شیوه های تماس با ما تکمیل فرم درخواست مشاوره در باکس کرم رنگ زیر است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اگر مقصد مهاجرتی شما مجارستان است همین امروز با ما در تماس باشید ؛ در کمترین زمان در مجارستان خواهید بود!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

میشکولتس یک شهر صنعتی در مجارستان

شهر میشکولتس (Miskolc) یکی از شهرهای بزرگ و مهم کشور مجارستان است که در شرق این کشور و در نزدیکی مرز با اوکراین قرار دارد. جمعیت این شهر حدود ۱۶5 هزار نفر است و با داشتن موزه‌های متعدد، فضاهای سبز زیبا، ساختمان‌های تاریخی و فرهنگی، مراکز تفریحی و خرید، میان گردشگران بسیار محبوب است.

به طور کلی شهر میشکولتس یک شهر صنعتی در مجارستان محسوب می شود که صنعت متالورژی سابقه طولانی در این شهر دارد ، این شهر بیشتر به دلیل مجاورت با مسیرهای تجاری اصلی منطقه در زمان اشغال عثمانی ، رونق اقتصادی یافت و تا کنون توانسته که خود را در همین زمینه در جایگاه خوبی در این کشور قرار دهد.

در این شهر پارک ملی بوک قرار دارد که به همراه چندین کلیسای قدیمی و قلعه باستانی دیوسیگر توانسته اند فضا و محیطی بسیار زیبا و تاریخی به این شهر بدهند ، این شهر یکی از زیباترین مناظر را در فصل پاییز دارد که همواره به وسیله مردم خود مجارستان برایسفر در فصل پاییز به گردشگران توصیه می شود.

پچ پنجمین شهر بزرگ مجارستان

پچ پنجمین شهر بزرگ مجارستان

شهر پچ پنجمین شهر بزرگ مجارستان است که از جمعیتی نزدیک به 139 هزار نفر برخوردار است و قدمت این شهر به سده های دوم و سوم میلادی بر میگردد که نشان از قدمت و تاریخی بودن این آن دارد . این شهر از آثارهای باستانی بسیاری زیادی برخوردار است که برای گردشگرانی که به این موضوع علاقه دارند بسیار مناسب است.

معماری در شهر پچ بسیار زیبا و بی نظیر است و ساختمان و معابو و کلیساهای این شهر می تواند ساعت ها شما را به تماشای خود مجبور نمایند ، کلیسای جامع پچ یکی از قشنگترین اماکن دیدنی شهر است و آرامشی که از بازدید اینجا بدست میارید تا ساعت ها می تواند با شما همراه باشد همچنین کنیسه پچ و مسجد پاشا قاضی قاسم هم دو جاذبه مذهبی شهر هستند که تاریخچه جالبی دارند و بازدید از آن ها می تواند شما را حسابی راضی نماید ؛ جالب است بدانید شیارز در سال2010 با شهر پچ به عنوان خواهر خوانده های یکدیگر اتتخاب شده اند.

شهر پچ با داشتن معماری زیبا، فضاهای سبز زیبا و مراکز تفریحی بسیاری، در میان گردشگران بسیار محبوب است و گردشگران در برنامه خود حتما از این شهر بازدید می کنند.

با شهر های مهم کشورهای همسایه مجارستان هم آشنا شوید.

سوالات پر تکرار شهر های بزرگ مجارستان

مجارستان از 19 ایالت یا شهرستان تشکیل شده است که مهم ترین آنان بوداپست به مرکز شهر بوداپست ، پایتخت این کشور می باشد .

معماری در شهر پچ بسیار زیبا و بی نظیر است و ساختمان و معابو و کلیساهای این شهر می تواند ساعت ها شما را به تماشای خود مجبور نمایند ، کلیسای جامع پچ یکی از قشنگترین اماکن دیدنی شهر است و آرامشی که از بازدید اینجا بدست میارید تا ساعت ها می تواند با شما همراه باشد همچنین کنیسه پچ و مسجد پاشا قاضی قاسم هم دو جاذبه مذهبی شهر هستند که تاریخچه جالبی دارند و بازدید از آن ها می تواند شما را حسابی راضی نماید ؛ جالب است بدانید شیارز در سال2010 با شهر پچ به عنوان خواهر خوانده های یکدیگر اتتخاب شده اند.

 

شهر دبرسن هم اکنون دومین شهر بزرگ مجارستان بعد از بواپست است که در فاصله 200 کیلومتری از بوداپست واقع شده است . دبرسن در قرن 18 میلادی پایتخت فرهنگی و علمی این کشور بوده است هم اکنون هم یکی از مهم ترین شهرهای فرهنگی و علمی مجارستان به حساب می اید که به داشتن دانشگاه های با کیفیت زبان زد است.

طبیعت زیبا ، باغ‌های گل و پارک های مختلف از جمله اصلی‌ترین دیدنی‌های شهر سگد هستند که در فصل بهار و تابستان به اوج زیبایی و طراوت می رسند و باعث جذب گردشگران به این شهر به خصوص در همین دو فصل می شوند.

 

به طور کلی شهر میشکولتس به عنوان یک شهر صنعتی در مجارستان محسوب می شود که صنعت متالورژی سابقه طولانی در این شهر دارد ، این شهر بیشتر به دلیل مجاورت با مسیرهای تجاری اصلی منطقه در زمان اشغال عثمانی ، رونق اقتصادی یافت و تا کنون توانسته که خود را در همین زمینه در جایگاه خوبی در این کشور قرار دهد.

 

با شهرهای بزرگ مجارستان در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی آشنا شدید ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما از طریق دفاتر مرکز و غرب تهران و همچنین دفتر شیراز در تماس باشید ، همچنین دعوت می کنیم مقاله اقتصاد کشور مجارستان را نیز بخوانید و اطلاعات خود را درباره این کشور کامل کنید.

در انتها تجربه دوستانی که برای کشور مجارستان اقدام کرده اند را با شما به اشتراک می گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post