هلند

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند

فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند یکی از موارد بسیار مهمی است که متقاضیان مهاجرت به کشور هلند باید بدان توجه لازم را داشته باشند زیرا شما قرار است با استقرار در کشوری دیگر ، یک زندگی جدید را برای خود رقم بزنید و آنچه که سبب سهولت سازگاری شما با کشور مقصد می شود ، آگاهی و دانش کافی از محیط و اجتماع آن است ، در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) فرهنگ مردم هلند را شرح می دهیم.

شما هم می توانید با تحقیق و بررسی بیشتر به آگاهی های خود بیافزایید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله مهاجرت به هلند است.

زبان رسمی کشور هلند

زبان رسمی کشور هلند ، هلندی می باشد که توسط حدود 90٪ از مردم صحبت می شود اما عمدتاً در استان شمالی فریزلند حدود 350000 نفر یا 2.2 درصد از جمعیت ، زبان فریزی را به عنوان زبان اول خود صحبت می کنند-که به عنوان زبان رسمی نیز شناخته شده است.

زبان رسمی کشور هلند

همچنین جالب است بدانید که ترکی و عربی نیز در هلند صحبت می شود که هر کدام بیش از 0.6 درصد از جمعیت این کشور را شامل می شود.

نقش خانواده در جامعه و فرهنگ هلند

نقش خانواده در جامعه و فرهنگ هلند بسیار مهم است و هلندی ها خانواده را اساس ساختار اجتماعی می دانند ، شایان ذکر است که خانواده ها معمولا کوچک هستند و اغلب فقط یک یا دو فرزند دارند.

در هلند در مقایسه با بسیاری از فرهنگ های دیگر ، زنان نسبتاً کمی به طور تمام وقت بیرون از خانه کار می کنند و این به مادران اجازه می دهد تا در طول روز بیشتر در دسترس فرزندان خود باشند.

نقش خانواده در جامعه و فرهنگ هلند

رفتار و آداب و رسوم مربوط به آن در هلند

رفتار و آداب و رسوم مربوط به آن در هلند بسیار مهم است و می تواند راهی برای شناخت کلی از شما باشد بنابراین به آن توجه لازم را داشته باشید.

ظاهر برای هلندی ها مهم است ، همچنین آنها منظم و محافظه کار هستند و به کوچکترین جزئیات توجه می کنند ، آنها خود را صرفه جو ، سخت کوش ، عملی و منظم می بینند و برای تمیزی ارزش زیادی قائل هستند.

قابل توجه است که هلندی ها از نمایش ثروت بیزارند زیرا در تضاد با باورهای برابری طلبانه آنهاست و به دستاوردها یا دارایی های مادی خود افتخار نمی کنند.

برابری طلبی در هلند

برابری طلبی در هلند به یک فرهنگ تبدیل شده است ، هلندی‌ها برابری‌خواه هستند و به تفاوت‌های فردی احترام می گذارند و فرزندان آنها بدون تعصبات جنسیتی بزرگ می شوند.

برابری در این کشور به گونه ای است که حتی در سازمان های سلسله مراتبی ، هر فردی حق دارد نظر خود را داشته باشد و رئیس ممکن است تصمیم گیرنده نهایی باشد اما معمولاً نظرات کارگران را می خواهد و برای اجماع تلاش می کند و برای همه ارزش قائل است و به آنها احترام می گذارد.

قابل توجه است که عملاً به دلیل برنامه های اجتماعی که بار مالیاتی را نیز افزایش می دهد ، فقر مطلقی در کشور وجود ندارد.

حریم خصوصی در هلند

حریم خصوصی در هلند اهمیت دارد و هلندی ها در برخورد با خارجی ها محتاط و رسمی هستند و دارایی یا احساسات خود را به نمایش نمی گذارند ، در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند خودکنترلی یک فضیلت محسوب می شود و هلندی‌ها سؤالات شخصی نمی‌پرسند و اگر شما به حریم خصوصی آنها نفوذ کنید ، از پاسخ دادن خودداری می‌کنند.

در هلند زندگی شخصی جدا از تجارت نگه داشته می شود ، همچنین هلندی ها درباره مسائل شخصی حتی با دوستان نزدیک خود بحث نمی کنند.

ملاقات و احوالپرسی در هلند

ملاقات و احوالپرسی در هلند از دیگر مواردی است که دانستن آن خارج از لطف نیست ، در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند دست دادن شکل رایج احوالپرسی است و محکم و سریع ، همراه با لبخند و تکرار نام توست ، بنابراین با همه از جمله کودکان به صورت جداگانه دست بدهید.

دوستان بسیار صمیمی ممکن است با سه بار بوسیدن در نزدیکی گونه به یکدیگر سلام کنند که از گونه چپ شروع می شود ؛ بیشتر هلندی ها فقط با خانواده و دوستان نزدیک از نام کوچک استفاده می کنند ، بنابراین سعی کنید این موارد را رعایت کنید.

آداب هدیه دادن در هلند

آداب هدیه دادن در هلند نیز از دیگر مواردی است که در فرهنگ این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، اگر به یک خانه هلندی دعوت شدید ، یک جعبه شکلات با کیفیت خوب ، یک گیاه گلدانی ، یک کتاب یا گل برای مهماندار ببرید ، اگر تصمیم دارید که گل هدیه دهید توجه داشته باشید که تعداد آنها باید فرد باشد اما حواستان باشد که عدد 13 بدشانسی است!

آداب هدیه دادن در هلند

علاوه بر این ، از دادن نیلوفرهای سفید یا گل داوودی خودداری کنید زیرا اینها با مراسم تدفین مرتبط هستند ، همچنین از دادن وسایل نوک تیز مانند چاقو یا قیچی خودداری کنید زیرا بدشانسی تلقی می شوند.

هدایا باید به خوبی بسته بندی شوند و معمولاً هنگام دریافت باز می شوند.

آداب غذا خوردن در هلند

درآداب غذاخوردن در هلند نسبتاً رسمی است ، تا زمانی که برای نشستن دعوت نشده اید ، ایستاده بمانید ؛ مردان معمولاً تا زمانی که همه زنان روی صندلی خود ننشینند ، ایستاده می مانند.

آداب غذا خوردن در هلند

هنگام غذا خوردن چنگال در دست چپ و چاقو در سمت راست نگه داشته می شود ؛ اگر غذا را تمام نکرده اید ، چنگال را در وسط بشقاب ضربدری کنید و چنگال را روی چاقو قرار دهید ، تا زمانی که مهماندار شروع به خوردن نکرد ، شروع به غذا خوردن نکنید.

همیشه با مقادیر کم شروع کنید تا بتوانید تعارف های میزبان را بپذیرید ، همچنین همه چیز را در بشقاب خود تمام کنید زیرا هدر دادن غذا در هلند توهین آمیز است ؛ با قرار دادن چاقو و چنگال به موازات در سمت راست بشقاب ، نشان دهید که غذا خوردن را تمام کرده اید.

آداب و رسوم مربوط به تجارت در هلند

آداب و رسوم مربوط به تجارت در هلند می تواند برای سرمایه گذاران و افراد جویای کار در این کشور نقشی بسزا داشته باشد ، بسیاری از هلندی ها با تجارت با خارجی ها آشنا هستند زیرا هلند سابقه طولانی در تجارت بین المللی دارد و طبیعی است که بخواهند از اعتبار علمی شما و مدت زمانی که شرکت شما در تجارت بوده است آگاهی یابند.

اکثر افراد سطوح ارشد یکدیگر را می شناسند و شرکت‌های قدیمی‌تر و بوروکراتیک‌تر ممکن است همچنان شما را بر اساس نحوه معرفی قضاوت کنند ، بنابراین عاقلانه است که در صورت امکان یک معرف شخص ثالث داشته باشید- اگرچه اجباری نیست.

از آنجایی که در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند ، برای وقت شخصی ارزش زیادی قائل هستند ، اگر می خواهید در روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند ، یک رابطه کاری خوب ایجاد کنید ، از آنها نخواهید تا دیر وقت یا در آخر هفته کار کنند ، برای شناخت برترین سرمایه گذاری های در هلند ، مقاله لینک شده را بخوانید.

هلندی ها در ارتباطات خود بسیار مستقیم هستند و از گزافه گویی استفاده نمی کنند و به همین ترتیب انتظار دارند که با کلمات واضح بله یا خیر به آنها پاسخ داده شود ؛ همیشه متواضع به نظر برسید و در مورد آنچه شما یا شرکتتان می توانید ارائه دهید ، ادعاهای اغراق آمیز نکنید.

حرف شما پیوند شماست و اظهار ادعاهایی که بعداً نادرست باشند ، شما را فردی غیرقابل اعتماد معرفی می کند.

آداب جلسات کاری در هلند

آداب جلسات کاری در هلند در روابط تجاری بسیار مهم است ، سعی نکنید جلسات را در طول تابستان ( ژوئن تا آگوست ) برنامه ریزی کنید زیرا این یک دوره مرخصی رایج است ، وقت شناسی برای جلسات بسیار جدی گرفته می شود و دیر رسیدن ممکن است شما را به عنوان فردی غیرقابل اعتماد نشان دهد ، همچنین لغو یک جلسه در آخرین لحظه می تواند روابط کاری شما را به خطر بیندازد.

آداب جلسات کاری در هلند

اگر مایل هستید برای کار در هلند مهاجرت کنید ، بدانید که جلسات از دستور کار سختگیرانه پیروی می کنند-از جمله زمان شروع و پایان- سعی نکنید از دستور کار منحرف شوید و هنگام صحبت کردن ، تماس چشمی مستقیم داشته باشید ، برای آشنایی با برترین مشاغل موجود در هلند ، مقاله کار در هلند را نیز بخوانید.

سوالات پر تکرار فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند

زبان رسمی کشور هلند چیست؟

زبان رسمی کشور هلند ، هلندی می باشد که توسط حدود 90٪ از مردم صحبت می شود اما عمدتاً در استان شمالی فریزلند حدود 350000 نفر یا 2.2 درصد از جمعیت ، زبان فریزی را به عنوان زبان اول خود صحبت می کنند-که به عنوان زبان رسمی نیز شناخته شده است.

آداب سلام و احوال پرسی در هلند چگونه است؟

در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند دست دادن شکل رایج احوالپرسی است و محکم و سریع ، همراه با لبخند و تکرار نام توست ، بنابراین با همه از جمله کودکان به صورت جداگانه دست بدهید.

آداب هدیه دادن در هلند به چه صورت است؟

اگر تصمیم دارید که گل هدیه دهید توجه داشته باشید که تعداد آنها باید فرد باشد اما حواستان باشد که عدد 13 بدشانسی است ، علاوه بر این ، از دادن نیلوفرهای سفید یا گل داوودی خودداری کنید زیرا اینها با مراسم تدفین مرتبط هستند ، همچنین از دادن وسایل نوک تیز مانند چاقو یا قیچی خودداری کنید زیرا بدشانسی تلقی می شوند.
هدایا باید به خوبی بسته بندی شوند و معمولاً هنگام دریافت باز می شوند.

آداب غذا خوردن در هلند چگونه است؟

همیشه با مقادیر کم شروع کنید تا بتوانید تعارف های میزبان را بپذیرید ، همچنین همه چیز را در بشقاب خود تمام کنید زیرا هدر دادن غذا در هلند توهین آمیز است ؛ با قرار دادن چاقو و چنگال به موازات در سمت راست بشقاب ، نشان دهید که غذا خوردن را تمام کرده اید.

در پایان لازم است به این نکته اشاره کنیم که درباره فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند ما هر چه بگوییم باز هم کم گفته ایم ، این خود دنیایی از اصطلاحات ، قواعد و ماجراها است که تا در موقعیت آن قرار نگیرید کاملا درک نمی کنید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، قادر هستند اطلاعات کاملتری از این موضوع را در اختیار شما قرار دهند ، با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و پیشنهاد می کنیم مقاله اطلاعات کشور هلند را هم حتما مطالعه کنید تا آگاهی های خود را در این زمینه افزایش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *