فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند یکی از موارد بسیار مهمی است که متقاضیان مهاجرت به کشور هلند باید بدان توجه لازم را داشته باشند زیرا شما قرار است با استقرار در کشوری دیگر ، یک زندگی جدید را برای خود رقم بزنید و آنچه که سبب سهولت سازگاری شما با کشور مقصد می شود ، آگاهی و دانش کافی از محیط و اجتماع آن است.

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) فرهنگ مردم هلند را شرح می دهیم.

شما هم می توانید با تحقیق و بررسی بیشتر به آگاهی های خود بیافزایید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله مهاجرت به هلند است.

هلند یکی از کشورهای پیشرفته و غنی در غرب اروپاست و فرهنگ آن با توجه به تاریخ و جغرافیای منطقه، بسیار متنوع است. 

فهرست مطالب
فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند

در همین ابتدا همکار ما روناک از هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در خصوص فرهنگ مردم هلند با شما صحبت می کند و خلاصه ای از نوشتار حاضر را ارائه میدهد.

پادکست قابل دانلود است تا در فرصت های بعدی هم بتوانید دوباره آن را گ.ش دهید.

پادکست فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند​

نمایش ویدیو درباره کاور فرهنگ و آداب و رسوم مردم هلند

زبان رسمی کشور هلند

زبان رسمی کشور هلند ، هلندی می باشد که توسط حدود 90٪ از مردم صحبت می شود اما عمدتاً در استان شمالی فریزلند حدود 350000 نفر یا 2.2 درصد از جمعیت ، زبان فریزی را به عنوان زبان اول خود صحبت می کنند-که به عنوان زبان رسمی نیز شناخته شده است.

همچنین جالب است بدانید که ترکی و عربی نیز در هلند صحبت می شود که هر کدام بیش از 0.6 درصد از جمعیت این کشور را شامل می شود.

نقش خانواده در جامعه و فرهنگ هلند

نقش خانواده در جامعه و فرهنگ هلند بسیار مهم است و هلندی ها خانواده را اساس ساختار اجتماعی می دانند ، شایان ذکر است که خانواده ها معمولا کوچک هستند و اغلب فقط یک یا دو فرزند دارند.

در هلند در مقایسه با بسیاری از فرهنگ های دیگر ، زنان نسبتاً کمی به طور تمام وقت بیرون از خانه کار می کنند و این به مادران اجازه می دهد تا در طول روز بیشتر در دسترس فرزندان خود باشند.

رفتار و آداب و رسوم مربوط به آن در هلند

رفتار و آداب و رسوم مربوط به آن در هلند بسیار مهم است و می تواند راهی برای شناخت کلی از شما باشد بنابراین به آن توجه لازم را داشته باشید.

ظاهر برای هلندی ها مهم است ، همچنین آنها منظم و محافظه کار هستند و به کوچکترین جزئیات توجه می کنند ، آنها خود را صرفه جو ، سخت کوش ، عملی و منظم می بینند و برای تمیزی ارزش زیادی قائل هستند.

قابل توجه است که هلندی ها از نمایش ثروت بیزارند زیرا در تضاد با باورهای برابری طلبانه آنهاست و به دستاوردها یا دارایی های مادی خود افتخار نمی کنند.

برابری طلبی در هلند

برابری طلبی در هلند به یک فرهنگ تبدیل شده است ، هلندی‌ها برابری‌خواه هستند و به تفاوت‌های فردی احترام می گذارند و فرزندان آنها بدون تعصبات جنسیتی بزرگ می شوند ، برابری در این کشور به گونه ای است که حتی در سازمان های سلسله مراتبی ، هر فردی حق دارد نظر خود را داشته باشد و رئیس ممکن است تصمیم گیرنده نهایی باشد اما معمولاً نظرات کارگران را می خواهد و برای اجماع تلاش می کند و برای همه ارزش قائل است و به آنها احترام می گذارد ، قابل توجه است که عملاً به دلیل برنامه های اجتماعی که بار مالیاتی را نیز افزایش می دهد ، فقر مطلقی در کشور وجود ندارد.

حریم خصوصی در هلند

حریم خصوصی در هلند اهمیت دارد و هلندی ها در برخورد با خارجی ها محتاط و رسمی هستند و دارایی یا احساسات خود را به نمایش نمی گذارند ، در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند خودکنترلی یک فضیلت محسوب می شود و هلندی‌ها سؤالات شخصی نمی‌پرسند و اگر شما به حریم خصوصی آنها نفوذ کنید ، از پاسخ دادن خودداری می‌کنند.

در هلند زندگی شخصی جدا از تجارت نگه داشته می شود ، همچنین هلندی ها درباره مسائل شخصی حتی با دوستان نزدیک خود بحث نمی کنند.

ملاقات و احوالپرسی در هلند

ملاقات و احوالپرسی در هلند از دیگر مواردی است که دانستن آن خارج از لطف نیست ، در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند دست دادن شکل رایج احوالپرسی است و محکم و سریع ، همراه با لبخند و تکرار نام توست ، بنابراین با همه از جمله کودکان به صورت جداگانه دست بدهید.

دوستان بسیار صمیمی ممکن است با سه بار بوسیدن در نزدیکی گونه به یکدیگر سلام کنند که از گونه چپ شروع می شود ؛ بیشتر هلندی ها فقط با خانواده و دوستان نزدیک از نام کوچک استفاده می کنند ، بنابراین سعی کنید این موارد را رعایت کنید.

جنبه فرهنگی توضیحات
زبان زبان رسمی کشور هلندی است، اما بخشی از مردم هلند نیز زبان‌های فریزیایی، آلمانی، انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی را به عنوان زبان دوم یا سوم خود به کار می‌برند.
مذهب بیشتر مردم هلند مذهبی نیستند و بیشتر بدون دین هستند. با این حال، مسیحیت، اسلام، یهودیت و بوداییت نیز در هلند پیروان دارند.
هنر هلند به عنوان یکی از مراکز هنری اروپا شناخته می‌شود و بسیاری از نقاشان بزرگ تاریخ هنر از جمله وینسنت ون‌گوگ، رمبرانت و یان ورمیر در هلند متولد شده‌اند.
شخصیت مردم مردم هلند به طور کلی به عنوان آرام، مهربان، متعادل و با اخلاق شناخته می‌شوند. آن‌ها به خانواده خود و دوستانشان اهمیت زیادی می‌دهند و برای ارتباط با دیگران از روش‌های مستقیم و صریح استفاده می‌کنند.
غذا غذاهای سنتی هلند شامل غذاهایی مانند "هرینگ روی نان"، "کروکت" و "اسنیتجه" می‌شود. اما به دلیل تنوع فرهنگی، غذاهایی از سراسر جهان نیز در هلند معمول است.

آداب هدیه دادن در هلند نیز از دیگر مواردی است که در فرهنگ این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، اگر به یک خانه هلندی دعوت شدید ، یک جعبه شکلات با کیفیت خوب ، یک گیاه گلدانی ، یک کتاب یا گل برای مهماندار ببرید ، اگر تصمیم دارید که گل هدیه دهید توجه داشته باشید که تعداد آنها باید فرد باشد اما حواستان باشد که عدد 13 بدشانسی است!

علاوه بر این ، از دادن نیلوفرهای سفید یا گل داوودی خودداری کنید زیرا اینها با مراسم تدفین مرتبط هستند ، همچنین از دادن وسایل نوک تیز مانند چاقو یا قیچی خودداری کنید زیرا بدشانسی تلقی می شوند.

هدایا باید به خوبی بسته بندی شوند و معمولاً هنگام دریافت باز می شوند.

آداب هدیه دادن در هلند

آداب غذا خوردن در هلند

در آداب غذاخوردن در هلند نسبتاً رسمی است ، تا زمانی که برای نشستن دعوت نشده اید ، ایستاده بمانید ؛ مردان معمولاً تا زمانی که همه زنان روی صندلی خود ننشینند ، ایستاده می مانند.

هنگام غذا خوردن چنگال در دست چپ و چاقو در سمت راست نگه داشته می شود ؛ اگر غذا را تمام نکرده اید ، چنگال را در وسط بشقاب ضربدری کنید و چنگال را روی چاقو قرار دهید ، تا زمانی که مهماندار شروع به خوردن نکرد ، شروع به غذا خوردن نکنید.

همیشه با مقادیر کم شروع کنید تا بتوانید تعارف های میزبان را بپذیرید ، همچنین همه چیز را در بشقاب خود تمام کنید زیرا هدر دادن غذا در هلند توهین آمیز است ؛ با قرار دادن چاقو و چنگال به موازات در سمت راست بشقاب ، نشان دهید که غذا خوردن را تمام کرده اید.

با هر هدفی که هلند را انتخاب کرده اید از تحصیل و کار و یا تفریح ، مطالعه مقالات زیر می تواند برای شما مفید باشد.

آداب و رسوم مربوط به تجارت در هلند

آداب و رسوم مربوط به تجارت در هلند می تواند برای سرمایه گذاران و افراد جویای کار در این کشور نقشی بسزا داشته باشد ، بسیاری از هلندی ها با تجارت با خارجی ها آشنا هستند زیرا هلند سابقه طولانی در تجارت بین المللی دارد و طبیعی است که بخواهند از اعتبار علمی شما و مدت زمانی که شرکت شما در تجارت بوده است آگاهی یابند.

اکثر افراد سطوح ارشد یکدیگر را می شناسند و شرکت‌های قدیمی‌تر و بوروکراتیک‌تر ممکن است همچنان شما را بر اساس نحوه معرفی قضاوت کنند ، بنابراین عاقلانه است که در صورت امکان یک معرف شخص ثالث داشته باشید- اگرچه اجباری نیست.

از آنجایی که در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند ، برای وقت شخصی ارزش زیادی قائل هستند ، اگر می خواهید در روند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند ، یک رابطه کاری خوب ایجاد کنید ، از آنها نخواهید تا دیر وقت یا در آخر هفته کار کنند ، برای شناخت برترین سرمایه گذاری های در هلند ، مقاله لینک شده را بخوانید.

هلندی ها در ارتباطات خود بسیار مستقیم هستند و از گزافه گویی استفاده نمی کنند و به همین ترتیب انتظار دارند که با کلمات واضح بله یا خیر به آنها پاسخ داده شود ؛ همیشه متواضع به نظر برسید و در مورد آنچه شما یا شرکتتان می توانید ارائه دهید ، ادعاهای اغراق آمیز نکنید.

حرف شما پیوند شماست و اظهار ادعاهایی که بعداً نادرست باشند ، شما را فردی غیرقابل اعتماد معرفی می کند.

آداب جلسات کاری در هلند

آداب جلسات کاری در هلند در روابط تجاری بسیار مهم است ، سعی نکنید جلسات را در طول تابستان ( ژوئن تا آگوست ) برنامه ریزی کنید زیرا این یک دوره مرخصی رایج است ، وقت شناسی برای جلسات بسیار جدی گرفته می شود و دیر رسیدن ممکن است شما را به عنوان فردی غیرقابل اعتماد نشان دهد ، همچنین لغو یک جلسه در آخرین لحظه می تواند روابط کاری شما را به خطر بیندازد.

اگر مایل هستید برای کار در هلند مهاجرت کنید ، بدانید که جلسات از دستور کار سختگیرانه پیروی می کنند-از جمله زمان شروع و پایان- سعی نکنید از دستور کار منحرف شوید و هنگام صحبت کردن ، تماس چشمی مستقیم داشته باشید ، برای آشنایی با برترین مشاغل موجود در هلند ، مقاله کار در هلند را نیز بخوانید.

وبینار ویزای بازنشستگی یا تمکن مالی

اگر از افراد ثروتمند هستید و قصد دارید باقی عمر را در کشور گل های لاله سپری کنید شاید بخواهید اطلاعات مفیدی در این باره بدانید.

در وبینار ارائه شد در این بخش به نحوه دریافت ویزای بازنشستگی و یا تمکن مالی پرداخته ایم.

مدت زمان این وبینار یک ساعت و نیم است.

سوالات پر تکرار فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند

زبان رسمی کشور هلند ، هلندی می باشد که توسط حدود 90٪ از مردم صحبت می شود اما عمدتاً در استان شمالی فریزلند حدود 350000 نفر یا 2.2 درصد از جمعیت ، زبان فریزی را به عنوان زبان اول خود صحبت می کنند-که به عنوان زبان رسمی نیز شناخته شده است.

در فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند دست دادن شکل رایج احوالپرسی است و محکم و سریع ، همراه با لبخند و تکرار نام توست ، بنابراین با همه از جمله کودکان به صورت جداگانه دست بدهید.

اگر تصمیم دارید که گل هدیه دهید توجه داشته باشید که تعداد آنها باید فرد باشد اما حواستان باشد که عدد 13 بدشانسی است ، علاوه بر این ، از دادن نیلوفرهای سفید یا گل داوودی خودداری کنید زیرا اینها با مراسم تدفین مرتبط هستند ، همچنین از دادن وسایل نوک تیز مانند چاقو یا قیچی خودداری کنید زیرا بدشانسی تلقی می شوند.
هدایا باید به خوبی بسته بندی شوند و معمولاً هنگام دریافت باز می شوند.

همیشه با مقادیر کم شروع کنید تا بتوانید تعارف های میزبان را بپذیرید ، همچنین همه چیز را در بشقاب خود تمام کنید زیرا هدر دادن غذا در هلند توهین آمیز است ؛ با قرار دادن چاقو و چنگال به موازات در سمت راست بشقاب ، نشان دهید که غذا خوردن را تمام کرده اید.

وقت شناسی برای جلسات بسیار جدی گرفته می شود و دیر رسیدن ممکن است شما را به عنوان فردی غیرقابل اعتماد نشان دهد ، همچنین لغو یک جلسه در آخرین لحظه می تواند روابط کاری شما را به خطر بیندازد.

در پایان لازم است به این نکته اشاره کنیم که درباره فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند ما هر چه بگوییم باز هم کم گفته ایم ، این خود دنیایی از اصطلاحات ، قواعد و ماجراها است که تا در موقعیت آن قرار نگیرید کاملا درک نمی کنید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، قادر هستند اطلاعات کاملتری از این موضوع را در اختیار شما قرار دهند ، با ما از طریق دفاتر مرکز و غرب تهران و دفتر شیراز در تماس باشید و پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین کشورها برای زندگی  را نیز بخوانید و با بهترین مقاصد مهاجرتی از دیدگاه کارشناسان ما آشنا شوید.

فرهنگ و آداب و رسوم مردم هلند را با برخی از دیگر از کشورهای اروپایی قیاس کنید ؛ مطالعه مقالات زیر بسیار جذاب است.

1 دیدگاه در “فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند

  1. فرهنگ ، آداب و رسوم مردم هلند Mostafa گفت:

    بسیار جالب و آموزنده و مفید بود.
    سپاس🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (1 امتیاز)