معرفی شهرهای کشور هلند

معرفی شهرهای کشور هلند برای ایرانیان قبل از مهاجرت به این کشور می تواند بسیار راهگشا باشد ، با وجود آنکه هلند از کوچکترین کشورهای اروپایی به شمار می رود ، در عین حال از بهترین مقصدها برای زندگی ، کار و تحصیل است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با شهرهیا هلند بیشتر آشنا خواهید شد.

همچنین شما می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به هلند ، اطلاعاتی کامل و به روز در خصوص شناخت این کشور و تمامی راه های قانونی اخذ اقامت دائم هلند آشنا شوید.

هلند به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای اروپا ، اقتصادی پایدار و رو به رشد داشته و قرن های متمادی است که با صادرات گل به عنوان زیباترین کشور جهان نیز شناخته می شود.

بدون تردید زندگی و سکونت در کشوری مانند هلند مزایا و جذابیت های بی شماری دارد که در هر یک از شهرهای آن به خوبی نمایان می شود.

شهرهای هلند برای بسیاری ناشناخته بوده و اغلب مردم تنها این کشور را با باغات گل به یاد می آورند ، اما چنانچه بیشتر با شهرهای مختلف این کشور آشنا شوید در می یابید که علاوه بر گل دلیل های زیادی برای منحصربفرد بودن این کشور وجود دارد ، در هلند 40 شهر وجود دارد که هیچ یک جمعیت میلیونی نداشته و 23 شهر جمعیت اصلی این کشور را در خود جای داده اند.

نکته : برای مرور راحت تر این مقاله می توانید بر روی شهر مورد نظرتان در بخش فهرست مطالب کلیک کنید و مطالب ارائه شده در مورد همان شهر را بخوانید.

همچنین می توانید شماره تماس خود را در باکس کرم رنگ درج کرده و منتظر تماس ما باشید.

فهرست مطالب
معرفی شهرهای کشور هلند

در این مقاله با شهر های هلند آشنا می شوید ، همکار ما روناک از هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در دقایق کوتاهی مهمترین مطالب این مقاله را در اختیار شما می گذارد ، فایل پادکست را هم میتوانید دانلود و ذخیره کنید.

پادکست معرفی شهرهای کشور هلند

پخش ویدیو

تقسیمات کشوری هلند

هلند شهرهای بزرگ و کوچک متعددی را در خود جای داده که بیش از 265 مورد از آنها جمعیتی بین 10 تا 100 هزار نفر دارند ، این شهر و روستاهای کوچک اغلب توریستی نبوده و تنها در برخی جنبه ها رنگ زندگی مدرن به خود گرفته اند ، تقسیمات کشوری هلند بدین صورت است که دولت و شهرستان های ملی مسئولیت هر منطقه را با تقسیمات اداری بر عهده گرفته اند.

معرفی شهرهای کشور هلند با 12 استان به مرکزیت های مختلف به شرح زیر است:

 • استان اُفِرَیسِل با مرکزیت شهر زووله
 • استان اوترخت با مرکزیت شهر اوترخت
 • استان برابانت شمالی با مرکزیت با پایتختی شهر خرونینگن
 • استان خرونینگن با مرکزیت شهر خرونینگن
 • استان خلدرلاند با مرکزیت شهر آرنهم
 • استان درنته با مرکزیت شهر آسن
 • استان زیلاند با مرکزیت شهر میدل‌ بورخ
 • استان فریسلند با مرکزیت شهر لیوواردن
 • استان فلیوولاند با مرکزیت لیلی ‌استاد
 • استان لیمبورخ با مرکزیت شهر ماستریخت
 • استان هلند جنوبی با مرکزیت شهر لاهه
 • استان هلند شمالی با مرکزیت شهر هارلم

همسایگی این کشور با کشورهای مطرح اروپا این فرصت را برای شما فراهم می سازد تا بتوانید به راحتی به سایر شهرهای مطرح اروپا نیز سفر کرده و اقامت خوبی را در این قاره تجربه کنید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با درج شماره تماس خود ، سوالاتتان در خصوص مهاجرت به هلند را از مشاوران هلدینگ مهاجرتی رجبی بپرسید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شهر بی نظیر آمستردام هلند

یکی از اصلی ترین شهرهای هلند که این کشور را در سطح جهانی معروف نموده ، شهر پایتخت آمستردام است ، این شهر که به عنوان اولین و بهترین شهر هلند برای زندگی شناخته می شود در مقابل امکانات منحصر بفرد خود هزینه های گزافی نیز دارد ، شهر بی نظیر آمستردام هلند با داشتن منظره های بی نظیر در سطح شهر ، مقصدی بی نظیر در زیبایی و امکانات است که آن را در زمره بهترین شهرهای جهان قرار می دهد ، اما در مقابل ،در میان پنج شهر نخست از لحاظ هزینه های بالای زندگی نیز می باشد.

آمستردام بر روی آب ساخته شده و حمل نقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها ، ترامواها ، کشتی‌ها و تاکسی شهروندان را جابه جا می کنند ، تقریباً همه در آمستردام به خوبی انگلیسی صحبت می کنند که برای مهاجرین و مسافران بسیار آرامش بخش است ، دانشگاه آمستردام از بهترین گزینه های تحصیلی در اروپا است و سالانه دانشجویان زیادی را ساکن این شهر می سازد.

آمستردام را در تمامی جنبه ها می توان نخستین شهر ایده آل در فهرست معرفی شهرهای کشور هلند قرار داد که به عنوان یکی از لیبرال ترین شهرهای جهان ، فرصت های بی نظیری را برای کار در هلند در اختیارتان قرار می دهد ، اگر مهاجرت کاری به هلند را برگزیده اید ، حتما مقاله کار در هلند را مرور کنید و با مشاغل پر درآمد و مورد نیاز این کشور آشنا شوید.

شهر بی نظیر آمستردام هلند
شهر بندری روتردام

شهر بندری روتردام

دومین شهری که در معرفی شهرهای کشور هلند باید به آن بپردازیم ، شهر بندری روتردام است ، روتردام بزرگترین بندر اروپا است که ساکنین خارجی بیشتری را نسبت به سایر شهرهای این کشور در خود جای داده که بیش از نیمی از جمعیت اتباع کشورهای خارجی هستند.

این شهر نزدیک به 700 هزار نفر جمعیت دارد و با مجموع حومه می تواند به 3 میلیون نفر برسد ، بسیاری از مبادلات کشورهای اروپایی از طریق این شهر انجام شده و شما می توانید فرصت های بی نظیری که برای کار در آن وجود دارد تصور کنید ، بسیاری این شهر را پایتخت معماری و شهرسازی هلند می دانند که دو صورت سنتی و مدرن همزمان تلفیق شده اند.

نزدیک به 300 فرهنگ ملی و قومی مختلف در کنار یکدیگر در این شهر زندگی می کنند تمام بخش های شهر از طریق 5 خط و 62 ایستگاه پوشش داده شده اند ، روتردام به عنوان بهشت غذا و زیبایی ، میزبان دانشگاه اراسموس نیز می باشد و دانشجویان با اخذ پذیرش در این دانشگاه بهترین دوران زندگی خود را تجربه خواهند کرد.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هلند در شهر روتردام بسیار جذاب است و با وجود صادرات بالا کسب و کارهای بین المللی بسیار در آن رونق دارند ، نیروهای کار متخصص نیز در اغلب حوزه ها یافت شده و شما در صورت راه اندازی یک بیزینس اصلی ترین نیازهای خود را در اختیار خواهید داشت ، اگر می خواهید در هلند سرمایه گذاری کنید لینکی که اول پاراگراف برایتان گذاشته ایم را باز کرده و محتوای آن را مرور کنید تا با برترین سرمایه گذاری ها و امن ترین شیوه های ثبت شرکت در این کشور آشنا شوید.

شهر بین المللی لاهه

قطعا تاکنون نام شهر لاهه را بسیار شنیده اید ، این شهر بین المللی یکی از گزینه های ایده آل برای مهاجرت به کشور هلند است که پس از آمستردام و روتردام سومین شهر بزرگ این کشور به شمار رفته و به دلیل نقش مهمی که در مناسبت های جهانی دارد لقب پایتخت حقوقی جهان را از آن خود نموده است ، یکی از مقرهای سازمان ملل متحد در شهر بین المللی لاهه قرار گرفته و با وجود معماری های قدیمی  ، گالری و موزه ها به همراه ساحل زیبا ، هر فردی را مجذوب خود می کند.

آب و هوای این شهر نسبت به بقیه شهرهای هلند بهتر بوده و مردم بارش برق زیادی را در طول سال احساس نمی کنند ، شهر لاهه با بیش از نیم میلیون جمعیت میزبان دادگاه بین المللی لاهه بوده و عنوان شهر صلح و عدالت را نیز یدک می کشد ، این شهر همچنین یک فرودگاه کوچک در ارتباط با شهر روتردام و تعداد محدودی از مناطق اروپایی دارد ، شما می توانید از طریق این فردوگاه به آمستردام و از آنجا به سایر دنیا وصل شوید.

شهر لاهه در میان معرفی شهرهای کشور هلند علاوه بر موقعیت های بی شمار خود ، از اولین شهرهای جهان با زیرساخت های مسیر دوچرخه سواری شناخته می شود که به منحصربفرد شدن این شهر کمک قابل توجهی می نماید.

شهر بین المللی لاهه

شهر اوترخت

شکی نیست که یکی از اصلی ترین شهرهای که به زیبایی کشور هلند افزوده است ، شهر اوترخت می باشد که از نظر بازار کار ، مناظر دیدنی و آثار تاریخی در اروپا کم نظیر است ، اوترخت نه تنها در هلند بلکه در جهان از زیباترین ها به شمار می رود و شرایط رفاهی ایده آلی را در اختیار نیم میلیون جمعیت خود قرار داده به حدی که به باوری بسیاری از شهر آمستردام نیز برای زندگی بهتر است.

در مقابل مزیت های بی شماری که این شهر برای زندگی دارد ، هزینه های بالای زندگی از اصلی ترین دغدغه ها به شمار می رود ، این شهر به تازگی در چند سال اخیر با افزایش هزینه ها رو به رو بوده و در حال نزدیک شدن به شهر آمستردام است ، یک خانواده چهار نفره برای زندگی در این شهر به حداقل 4100 یورو در ماه نیاز دارد در حالی که از میانگین درآمد بالاتر می باشد.

شهر اوترخت بسیار مهاجرپسند است و سالانه ایرانیان زیادی با هدف های مختلف مانند تحصیل در هلند به دنبال دریافت اقامت این شهر می باشند ، اوترخت چهارمین شهر بزرگ هلند در حدود 30 دقیقه ( 45 کیلومتر ) با آمستردام فاصله دارد و از لحاظ جنبش زندگی رتبه دوم را در میان فهرست معرفی شهرهای کشور هلند از آن خود نموده است.

بسیاری از ایرانیان برای تحصیل به هلند مهاجرت می کنند اما شاید دیدی کلی نسبت به تمام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران و هزینه ها و بورسیه های تحصیلی رشته های مورد علاقه شان نداشته باشند ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل در هلند را مرور کنید.

برای آشنایی بیشتر با شهر های مهم برخی کشورهای اروپایی می تواند مقالات زیر را مطالعه و مقایسه نمایید.

Industrial city Eindhoven

شهر صنعتی آیندهوون

از صنعتی ترین شهرهای کشور هلند شهر آیندهوون است که با قرار گرفتن در جنوب شرقی این کشور به عنوان میزبان کارخانه فیلیپس شناخته می شود ، مردم آیندهوون لقب شهر نو را به این شهر داده اند و به عنوان زادگاه نقاش بزرگ ون گوک توریست های زیادی را میزبانی می کند ، آیندهوون یک شهر دانشگاهی و از نیروگاه های صنعتی اصلی هلند است که به علاقه مندان رشته هنر نیز بسیار توصیه می شود ، بسیاری این شهر را به تیم فوتبالش می شناسند و به عنوان پنجمین شهر بزرگ هلند ، منطقه ای کاملا مدرن برای زندگی است ، دانشجویان با سکونت در این شهر جامعه کاری و تحصیلی هوشمند را تجربه می کنند که در این زمینه موفق به دریافت لقب جهانی نیز شده است.

شهر صنعتی آیندهوون

شهر صنعتی آیندهوون میزبان قابل توجهی مهاجر است و تقریبا یک سوم مساحت آن را پارک ها و فضای سبز تشکیل می دهد ، طولانی ترین خیابان هلند در این شهر قرار گرفته و هزینه زندگی انفرادی در آن در حدود 1200 یورو می باشد ، اگر علاقه مند به کار در حوزه تکنولوژی و فناوری هستید شهر آیندهوون هلند گزینه مناسبی برایتان خواهد بود.

شهر ماستریخت

در میان معرفی شهرهای کشور هلند می توان گزینه های مختلفی یافت که برای اقامت حتی از شهر آمستردام نیز بهتر هستند ، شهر ماستریخت به عنوان راحت ترین شهر هلند شناخته می شود که با داشتن فضایی آرام و خوشایند برای افراد با سن بالا و بازنشسته بهترین انتخاب خواهد بود.

تاریخ و فرهنگ به معنای کامل در این شهر تجلی پیدا نموده و به دلیل داشتن فضای بی نظیر حتی با پاریس نیز مقایسه می شود ، نزدیک به صد و بیست هزار نفر در این شهر سکونت دارند که در حدود 10 درصد آنها دانشجو می باشند ، شهر ماستریخت به دلیل نزدیک بودن به بلزیک دارای ریشه های فرهنگی با مردم این شهر بوده و هزینه های زندگی پایینی در مقابل بسیاری از شهرهای این کشور دارد.

شما با زندگی در این شهر انواع ملیت و نژادها را خواهید دید و تنوع بی نظیری از مهاجران آلمانی ، ترکی ، مراکشی ، آمریکایی و غیره در نهایت آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند ، دانشگاه مطرح ماستریخت از مقاصد تحصیلی این شهر بوده و با داشتن 1400 یورو در ماه از عهده زندگی انفرادی خود به خوبی برخواهید آمد.

شهر قدیمی دلفت

 Delft

شهر قدیمی دلفت

خیابان های آرام و موزه های قدیمی شهر قدیمی دلفت را به یکی از برترین شهرهای کشور هلند تبدیل نموده اند که سالیانه توریست های زیادی مشتاق دیدن نقاط مختلف آن هستند ، معرفی شهرهای کشور هلند این کمک را به شما می نماید که با شهرهایی همچون دلفت که نام مطرح جهانی زیادی ندارند اما گزینه های ایده الی برای سکونت در این کشور به شمار می روند ، آشنا شوید ، دانشگاه دلفت از دلایل اصلی شهرت این شهر به شمار می رود و با میزبانی بیش از 17 هزار دانشجو ، می توان دلفت را یک شهر دانشجویی نامید ، شهرهای لاهه و روتردام در نزدیکی این شهر قرار گرفته اند و هزینه های زندگی در آن نسبتا گران است ، نمایندگان اقتصادی زیادی در این شهر حضور دارند که به دانشجویان این فرصت را می دهند تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی به فرصت های شغلی خوبی برسند ، در همین زمینه مقاله شرایط پذیرش دانشگاه دلفت هلند را نیز بخوانید.

شهر جوان گرونینگن

شهر جوان گرونینگن به دلیل وجود دانشگاهی به همین نام دارای شهرت جهانی است و به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های هلند ، جمعیت قابل توجهی از دانشجویان را به ساکنین شهر افزوده است ، با داشتن بیش از 200 هزار نفر جمعیت میانگین سنی این شهر را می توان زیر 35 سال دانست که آن را به شهری جوان مبدل نموده است.

از دیگر مواردی که می توان این شهر را در فهرست معرفی شهرهای کشور هلند قرار داد ، وجود منابع گازی زیرزمینی می باشد که اهمیت اقتصادی ویژه ای به آن بخشیده است ، برای رفتن به پایتخت از طریق قطار دو ساعت و نیم زمان نیاز دارید و با وجود مناطق ییلاقی و زیبا هیچ وقت حوصله تان سر نخواهد رفت.

شهر گرونینگن مانند سایر شهرهای کشور هلند از تنوع نژادی خوبی برخوردار است اما دانشجویان به دلیل هزینه های معقول زندگی شهر بهتری برای زندگی نخواهند یافت ، اگر با خانواده به این شهر مهاجرت کنید باید ماهیانه 3700 یورو را بابت هزینه های زندگی بپردازید ، در حالی که زندگی انفرادی در حدود 1400 یورو در ماه خواهد بود.

نکته قابل توجه در رابطه با کار در شهر گرونینگن است که کمپانی های بزرگ در آن کم بوده و باید از مهارت و تخصص خوبی برای رسیدن به هدفتان بهره مند باشید.

Harlem 

بندر هارلم

بندر هارلم مرکز استان هلند شمالی با داشتن بیش از صد و شصت هزار نفر یکی از مناطق مهم و اصلی کشور هلند به شمار می رود که تنها بیست دقیقه با پایتخت فاصله دارد ، این شهر با وجود مساحت زیادی که دارد بسیار آرام بوده و از جنب و جوش شهری در آن خبری نیست ؛ به دلیل فاصله کم با آمستردام این شهر را می توان جزو حومه پایتخت دانست که ساکنین آن پس از خسته شدن از شلوغی زندگی شهری به این بندر پناه می آوردند ، مخارج نسبت به آمستردام بسیار کمتر بوده و می توان از بافت تاریخی و ساختمان های زیبا با قدم زدن در محیط شهری لذت بی نظیری را تجربه کرد ، مناطق تاریخی بخصوص موزه در این شهر بسیار بوده و شاید برایتان جالب باشد بدانید که داستان معروف پتروس فداکار برگرفته از قهرمانی در این شهر است ، میانگین درامد در این شهر ماهیانه در حدود 2700 یورو است و امکانات زندگی با شهر آمستردام برابری می کند.

بندر هارلم

شهر مدرن آلمیره

کشوری تاریخی مانند هلند در جای جای خود آثار باستانی و قدیمی جای داده اما در این میان آلمیره ، شهری که در ناحیه آمستردام به وجود آمده ، شهری کاملا مدرن و امروزی است ، این شهر دویست هزار نفری بر اساس مدرن ترین چیدمان ها طراحی شده و در تمامی بخش های آن راحتی و آسایش شهروندان در اولویت قرار گرفته است.

این شهر علاوه بر طراحی های مدرن در زمینه خانه ، در مسیر تحصیلی نیز بسیار موفق عمل نموده و مدارس بین المللی آن شهرت قابل توجهی دارند ، شهر آلمیره برای خانواده های کوچک بهترین گزینه برای مهاجرت به کشور هلند است و شما می توانید با طراحی خانه دلخواهتان سکونت راحتی را تجربه کنید.

هلند کشور رویایی افراد زیادی در سراسر جهان است که می خواهند آینده کاری و یا تحصیلی خود را در شهری زببا و در عین حال مدرن بسازند ، علاوه بر هر آنچه که در معرفی شهرهای کشور هلند بیان نمودیم ، شهرهای متعدد بسیاری در این کشور میزبان مهاجرین خارجی از جمله ایرانیان بوده و فرصت رسیدن به هرآنچه را که می خواستند به آنها داده اند.

سوالات پر تکرار شهرهای کشور هلند

هلند شهرهای بزرگ و کوچک متعددی دارد که بیش از 265 مورد از آنها جمعیتی بین 10 تا 100 هزار نفر دارند.

آمستردام بر روی آب ساخته شده و حمل نقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها ، ترامواها ، کشتی‌ها و تاکسی شهروندان را جابه جا می کنند ، تقریباً همه در آمستردام به خوبی انگلیسی صحبت می کنند که برای مهاجرین و مسافران بسیار آرامش بخش است ، دانشگاه آمستردام از بهترین گزینه های تحصیلی در اروپا است و سالانه دانشجویان زیادی را ساکن این شهر می سازد.

این شهر نزدیک به 700 هزار نفر جمعیت داشته و با مجموع حومه می تواند به 3 میلیون نفر برسد ، بسیاری از مبادلات کشورهای اروپایی از طریق این شهر انجام شده و شما می توانید فرصت های بی نظیری که برای کار در آن وجود دارد تصور کنید ، بسیاری این شهر را پایتخت معماری و شهرسازی هلند می دانند که دو صورت سنتی و مدرن همزمان تلفیق شده اند ، نزدیک به 300 فرهنگ ملی و قومی مختلف در کنار یکدیگر در این شهر زندگی می کنند

لاهه به دلیل نقش مهمی که در مناسبت های جهانی دارد لقب پایتخت حقوقی جهان را دارد ، یکی از مقرهای سازمان ملل متحد در شهر بین المللی لاهه قرار دارد.

صنعتی ترین شهرهای کشور هلند شهر آیندهوون به حستب می آید که با قرار گرفتن در جنوب شرقی این کشور به عنوان میزبان کارخانه فیلیپس شناخته شده است ، مردم آیندهوون لقب شهر نو را به این شهر می دهند ، آیندهوون دارای نیروگاه های صنعتی اصلی هلند می باشد.

کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی ، آماده اند تا معرفی شهرهای کشور هلند را با جزئیات بیشتر در اختیار شما قرار داده و شرایط مهاجرت به این کشور را با هر هدفی که دارید برایتان مهیا سازند ، جهت دریافت مشاوره به صورت رایگان با دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله ارزان ترین شهر هلند برای کار و زندگی را نیز بخوانید.

 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه