اطلاعات کشور پرتغال

اطلاعات کشور پرتغال برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به پرتغال و یا کار در این کشور را دارند از اهمیت بالایی برخوردار است ، مطالعه این دست مقاله ها کمک میکند تا افراد در انتخاب کشور مناسب برای تحصیل ، کار ، سرمایه گذاری و مهاجرت آگاهانه اقدام کرده و نتیجه بگیرند.

پرتغال یک کشور اروپایی است که با مساحت 92090 کیلومتر مربع در جنوب غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است ، این کشور از شمال و شرق به اسپانیا و از جنوب و غرب به اقیانوس اطلس محدود می شود که شامل بخش قاره ای و مناطق خودمختار مجمع الجزایر آزور و مادیرا است.

پرتغال یکی از قدیمی ترین کشورهای قاره اروپا به حساب می آید و پایتخت آن لیسبون و همچنین پرجمعیت ترین شهر آن است ، در مجموع پرتغال نزدیک به 11 میلیون نفر جمعیت دارد که عمدتا در منطقه ساحلی آن زندگی می کنند.

این کشور دارای آب و هوای معتدل است و آب و هوای آن از کوهستانی در شمال تا مناطق معتدل در جنوب متغیر است ، برای بالا بردن سطح دانش خودتان در مورد اطلاعات کشور پرتغال می توانید به مقاله مهاجرت به پرتغال هم مراجعه نمایید.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با آماده سازی چنین مقالاتی شما را در تصمیم گیری هایتان یاری می دهند.

فهرست مطالب
اطلاعات کشور پرتغال

این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است و واحد پول آن یورو می باشد و دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است. شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود از ویدیو  زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

پادکست اطلاعات کشور پرتغال

نمایش ویدیو درباره اطلاعات کشور پرتغال

نوع حکومت و ساختار سیاسی پرتغال

نوع حکومت و ساختار سیاسی پرتغال در قرن گذشته تغییر بسیاری کرده است و از یک سلطنت ، به جمهوری دو مجلسی و سپس به یک رژیم استبدادی ، تا انقلاب میخک ، که شکل فعلی خود را به دست آورد تبدیل شد.

به طور کلی ، نوع حکومت و ساختار سیاسی پرتغال یک جمهوری نیمه ریاستی است که به 3 شاخه تقسیم می شود : قانونگذاری که توسط پارلمان تشکیل شده است ، قوه مجریه که دولت است و قوه قضایی ، دادگاه ها.

همچنین دارای رئیس جمهوری است که تقریبا به عنوان یک میانجی عمل می کند و مناطق خودمختار مادیرا و آزور که دارای مجموعه ای از اختیارات خود هستند.

جمهوری سوم پرتغال که در 25 آوریل 1974 ایجاد شد ، بر اساس ایده از بین بردن اقتدارگرایی و شرکت گرایی موجود در رژیم قبلی و تحمیل دموکراسی بود. پس از انقلاب ، یک دوره بی ثباتی وجود داشت که در آن نیروهای مختلف برای قدرت گرفتن رژیم جدید ، معروف به PREC ، مبارزه کردند و اما پس از 25 نوامبر 1975، رژیم کثرت گرا و دموکراتیک کنونی تثبیت شد.

قوای سه گانه سیاسی پرتغال

پرتغال یک جمهوری نیمه ریاست جمهوری وحدت گرا با قانون اساسی است که تاکید پارلمانی دارد و این بدان معناست که رئیس جمهور دارای اختیارات بسیار مهمی است ، اما نه همه آنها ، زیرا اکثر تصمیمات در مجلس اتخاذ می شود.

قوه مجریه خود دولت است و ریاست آن بر عهده نخست وزیر است که رئیس دولت است ، مردم به طور مستقیم به نخست وزیر رای نمی دهند ، آنها فقط به نمایندگان در حلقه های انتخاباتی خود رای می دهند و بنابراین تعیین نخست وزیر وظیفه ای است که در صلاحیت رئیس جمهور است که باید توزیع جدید مجلس را در نظر بگیرد.

دادگاه ها نماینده عدالت به نام مردم هستند و آنها با قضاوت در مورد کسانی که متهم به نقض هر نوع قانونی هستند از قوانین و حقوق شهروندان دفاع می کنند.

شعبه قضایی به دو دسته تقسیم می شوند: دادگاه قانون اساسی ( که صلاحیت تفسیر قانون اساسی و نظارت بر اجرای آن را دارد ) ، دیوان عالی دادگستری و دادگاه های قضایی ، دیوان عالی اداری و دادگاه های اداری و مالیاتی ، و دیوان محاسبات.

قوای سه گانه سیاسی پرتغال

در پرتغال رئیس جمهور رئیس دولت و رئیس نیروهای مسلح است و مستقیما توسط شهروندان برای یک دوره 5 ساله انتخاب می شود ، این سمت تضمین کننده استقلال ملی و وحدت دولت است و وظیفه نظارت بر فعالیت دولت ، معرفی ( و عزل ) نخست وزیر و اعضای دولت ، انحلال مجلس و تصویب قوانین آن را دارد و  بطور کلی وظیفه هماهنگی قوای سه گانه سیاسی پرتغال را بر عهده دارد.

مناطق خودمختار

مناطق خودمختار پرتغال جزایر آزور و مادیرا هستند که دارای استقلال سیاسی و اداری هستند و دارای نهادهای دولتی ، مجامع قانونگذاری منطقه ای و دولت های منطقه ای هستند.

مجامع به طور مستقیم توسط شهروندان و از طریق سیستم نمایندگی تناسبی ، برای مدت 4 سال انتخاب می شوند. دولت دارای رئیس دولت منطقه ای و دبیران منطقه ای ( چیزی شبیه وزرا ) و همچنین گاهی معاونان و دبیران فرعی است.

در مورد رئیس جمهور ، نماینده جمهوری که توسط رئیس دولت معرفی می شود و دارای وظایف نمایندگی و نظارت است ، در آنجا نمایندگی می کند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید اطلاعات لازم  در مورد اخذ ویزا و اقامت را با راهنمایی گام به گام مشاورین ما به راحتی بدست آورید، فقط کافی است با ما در ارتباط باشید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم پرتغال

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم پرتغال شامل 3 خط هوایی و 10 فرودگاه می باشد که تپ ایر پرتغال شناخته شده ترین آنهاست و پس از آن خطوط هوایی پرتغالیا ( در واقع تپ اکسپرس که متعلق به گروه TAP است ) و SATA که یک شرکت هواپیمایی متعلق به منطقه خودمختار آزور است ، خطوط هوایی مهم پرتغال را تشکیل می دهند.

فرودگاه های پرتغال با بیشترین تعداد مسافر عبارتند از لیسبون و پورتو و در حال حاضر 10 فرودگاه در پرتغال وجود دارد که فرودگاه های اصلی در لیسبون ، پورتو و فارو قرار دارند.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم پرتغال

در زیر فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم پرتغال در شهر های مختلف نام برده شده است؛ همچنین لازم به ذکر است که پرتغال بیش از 30 فرودگاه و پایگاه هوایی نظامی در سراسر کشور دارد.

 • فرودگاه هامبرتو دلگادو ( لیسبون )
 • فرودگاه فرانسیسکو سا کارنیرو ( پورتو )
 • فرودگاه فارو ( فارو )
 • فرودگاه بیجا ( بیجا )
 • فرودگاه کریستیانو رونالدو ( جزیره مادیرا – فونچال )
 • فرودگاه پورتو سانتو ( جزیره پورتو سانتو )
 • فرودگاه ژائو پائولو دوم ( پونتا دلگادا )
 • فرودگاه سانتا ماریا ( سانتا ماریا )
 • فرودگاه هورتا ( جزیره فایال )
 • فرودگاه فلورس ( مادیرا )

خطوط هوایی تپ ایر در مسیر های بین المللی

دو فرودگاه اصلی پرتغال ( هامبرتو دلگادو و فرانسیسکو سا کارنیرو ) با مهم ترین خطوط هوایی به مقاصد متعدد در قاره اروپا ، برخی از کشورهای آفریقا ، ایالات متحده و برزیل کار می کنند.

خطوط هوایی تپ ایر که در سال 1945 ایجاد شد ، یک شرکت هواپیمایی مشهور با پرچم پرتغال است که توسط مسافران یک ایرلاین خوب محسوب می شود و ناوگان آن متشکل از 92 فروند است که 21 فروند آن متعلق به شرکت تابعه تپ اکسپرس ، است.

خطوط هوایی تپ ایر در مسیر های بین المللی عبارتند از :

 • آمریکای جنوبی
 • آفریقا ( 10 کشور )
 • آمریکای شمالی
 • اروپا ( تقریبا همه کشورها )
 • کشورهای شمال اروپا ( فنلاند ، سوئد و نروژ )

فرودگاه هامبرتو دلگادو ( لیسبون )

برخی از خطوط هوایی بین المللی اصلی که در فرودگاه لیسبون فعالیت می کنند عبارتند از :

 • ایرفرانس
 • خطوط هوایی آمریکا
 • بلو
 • دلتا
 • امارات
 • ایبریا
 • KLM
 • لوفت هانزا
 • یونایتد
 • TAAG ( آنگولا )

فرودگاه فرانسیسکو سا کارنیرو ( پورتو )

در فرودگاه فرانسیسکو سا کارنیرو همان خطوط هوایی بین المللی به استثنای خطوط هوایی امریکن ، دلتا و امارات در فرودگاه لیسبون فعالیت می کنند .

از نظر شرکت‌های کوچکتر ( کم‌هزینه ) ، حدود 21 شرکت در فرودگاه پورتو فعالیت می‌کنند که محبوب‌ترین آنها همان مواردی است که در بالا ذکر شد.

مقاصد اصلی فرودگاه پورتو عبارتند از :

 • اروپا ( تقریبا همه کشورها )
 • کانادا
 • آفریقا ( مراکش و آنگولا )
 • برزیل
 • ایالات متحده

فرودگاه فارو

فرودگاه فارو که در منطقه آلگاروه واقع شده است ، بیشتر با خطوط هوایی ارزان قیمت کار می کند و تقریبا 37 شرکت هواپیمایی ارزان قیمت در این فرودگاه فعالیت می کنند و شرکت های هواپیمایی تپ و لوفت هانزا نیز در این فرودگاه فعالیت می کنند.

برخی از مقاصد آن عبارتند از انگلستان ، آلمان ، اتریش ، فرانسه ، ایرلند ، هلند ، ایتالیا و همچنین پروازهای داخلی.

اختلاف ساعت ایران و پرتغال

اختلاف ساعت ایران و پرتغال

پرتغال در جنوب غربی اروپا قرار دارد و تنها با اسپانیا هم مرز است ، اگرچه اغلب به عنوان جنوب قاره کهن در نظر گرفته می شود اما آیا منطقه زمانی پرتغال را می دانید ؟ توجه داشته باشید که زمان پرتغال با ایران متفاوت است و تفاوت ساعت بسته به زمان تابستان متفاوت است.

برای افرادی که قصد سفر طولانی مدت به پایتخت پرتغال را دارند ، مهم است که اختلاف ساعت ایران و پرتغال را بدانند.

منطقه زمانی پرتغال در سراسر سرزمین آن برابر است ، یعنی زمان این کشور در جنوب شهر با زمان لیسبون و همچنین هر شهری در شمال دور برابر است و فقط بخش جزیره ای پرتغال – مادیرا و آزور – منطقه زمانی متفاوتی دارد.

بنابراین ، هر فردی که به لیسبون سفر می‌کند ، می‌داند که می‌تواند در سراسر کشور ( قاره‌ای ) بدون نگرانی از تفاوت‌ های زمانی احتمالی سفر کند. اختلاف ساعت برای شما که می خواهید در پرتغال کار کنید هم مهم است ، شاید بخواهید لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را هم بشناسید ، مقاله کار در پرتغال ، پیشتر به شما تقدیم شده است.

تحصیل، کار و سرمایه گذاری در پرتغال نیازمند کسب اطلاعات دقیق در مورد این کشور است که مقالات زیر به شما کمک می کند

شهرهای صنعتی پرتغال

در حال حاضر صنایع عمده پرتغال در شهرهای صنعتی پرتغال عبارتند از ماشین‌آلات ، صنایع برق و الکترونیک ، صنایع خودرو و کشتی‌سازی ، قالب‌گیری تزریقی ، صنایع پلاستیک و سرامیک ، صنایع نساجی ، کفش و چرم ، پالایشگاه نفت ، پتروشیمی و صنایع سیمان ، نوشابه‌ و صنایع غذایی و مبلمان ، صنایع خمیر و کاغذ ، چوب و چوب پنبه.

صنایع خودروسازی و سایر صنایع مکانیکی مانند صنعت دوچرخه عمدتا در ستوبال ، پورتو ، لیسبون ، آویرو ، براگا و مانگوالده و اطراف آن قرار دارند.

کویمبرا و منطقه Oeiras لیسبون دارای صنایع رو به رشد مبتنی بر فناوری ، از جمله داروسازی و نرم افزار هستند ، شهر ساینس دارای بزرگترین پالایشگاه نفت کشور و یک مرکز بزرگ پتروشیمی و همچنین شلوغترین بندر پرتغال است.

شهر مایا یکی از بزرگترین پارک‌های صنعتی کشور را دارد که شامل صنایع فرآوری چوب و صنایع غذایی می‌شود. شهر های فیگوئرا دافوش و ستوبال مراکز عمده صنعت خمیر و کاغذ هستند.

مارینا گراند مشهورترین مرکز تولید شیشه پرتغال است و لیریا ، اولیویرا د آزمیس ، واله د کامبرا و ویسئو دارای صنایع سبک مهمی از جمله قالب گیری تزریقی و پلاستیک هستند. ویانا دو کاسلو و ستوبال نیز از مراکز صنایع ساخت و تعمیر کشتی هستند.

در ادامه با صنایع مطرح در پرتغال با شما سخن خواهیم گفت و اگر قصد سرمایه گذاری و ثبت شرکت در پرتغال را دارید ، حتما مقاله لینک شده را با دقت مطالعه نمایید.

صنایع مدرن پرتغال

صنایع مدرن پرتغال مبتنی بر فناوری غیر سنتی مانند هوافضا ، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات در چندین شهر در سراسر کشور توسعه یافته اند. آلورکا ، کوویلیا ، اوورا و پونتا د سور مراکز اصلی صنعت هوافضای پرتغال هستند که توسط شعبه محلی Embraer برزیل و OGMA رهبری می شود.

از آغاز قرن بیست و یکم، بسیاری از صنایع بزرگ بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات در نواحی شهری لیسبون ، پورتو ، براگا ، کویمبرا و آویرو ایجاد و متمرکز شده‌اند

آب و هوای پرتغال

آب و هوای پرتغال

آب و هوای پرتغال یک نوع مدیترانه نسبتا بارانی به دلیل حضور اقیانوس اطلس است و باران در پاییز و زمستان شایع تر است ، آب و هوای پرتغال به طور قابل توجهی از یک منطقه به منطقه دیگر تحت تاثیر ارتفاع ، عرض و نزدیکی به دریا متفاوت است.

در بخش شمالی پرتغال ، تأثیرات اقیانوس در حال حاضر بیشتر هستند و در این منطقه آب و هوا در فصل زمستان تقریبا اقیانوسی و کاملا سرد می شود و در آن دوره برف نیز می بارد.

بخش جنوبی این کشور ، مناطق آلگاروه و Alentejo از مناطق بسیار گرم در تابستان است و در آن ها آب و هوا نیمه گرمسیری مدیترانه ای است ، بسیار گرم و خشک و به سمت داخل و در امتداد ساحل معتدل تر است.

در مناطق دوئرو ، مین هو و مونتس در بخش شمالی پرتغال ، آب و هوا به طور کلی سردتر از سایر نقاط کشور است ، به خصوص در TRAS-OS-MONTES زمستان سرد تر است ، اما درجه حرارت این منطقه هنوز هم معتدل تر نسبت به بقیه اروپا است.

تابستان پرتغال گرم و خشک است ، به ویژه در قسمت های داخلی در شمال شرق و آلنتیو و در الگاروه ، که در تابستان میزان بارش باران بسیار کم است ، اگر چه نسیم تازه از دریا احساس می شود و ماه های بهار و تابستان آفتابی و دما در ماه جولای و اوت بسیار بالا است.

به لطف نفوذ دریا ، درجه حرارت در امتداد ساحل قابل تحمل تر است ، حتی در پاییز ممکن است روزهای آفتابی و گرم وجود داشته باشد و پرباران دوره ماه نوامبر تا مارس است.

آب و هوا لیسبون

آب و هوا لیسبون گرم است و در تابستان ، درجه حرارت اغلب 30ºC می رسد و دارای زمستان مرطوب به همراه باد است ، دما زمستان در اطراف 10ºC است.

آب و هوا آلگاروه

آب و هوا آلگاروه در سراسر منطقه ، از نوع مدیترانه ای است که با درجه حرارت معتدل در طول سال همراه است و کمبود بارش معمولا بین ماه های نوامبر و مارس در آن می باشد ، متوسط درجه حرارت بین 12ºC در زمستان تغییر می کند ( ژانویه ) و به 30ºC در تابستان ( اوت ) می رسد ، درجه حرارت از دریا بین 15ºC در ماه ژانویه تا 24ºC در سپتامبر متفاوت است.

آب و هوا آزور

آب و هوا آزور توسط دو عامل عرض جغرافیایی از جزایر و جریان گلف استریم تحت تاثیر قرار می گیرد و دمای آن بین 16ºC تا 22ºC در طول سال متفاوت است.

آب و هوا آزور از لذت بخش ترین آب و هوا در بین کشورهای اروپایی با داشتن باران و همچنین روزهای آفتابی زیاد است.

آب و هوای مادیرا

جزیره مادیرا دارای آب و هوای زیر گرمسیری است که توسط موقعیت جغرافیایی جزیره ای و کوهستانی آن توصیف داده می شود ، آب و هوای مادیرا فوق العاده معتدل با درجه حرارت بین 24 درجه سانتیگراد در تابستان و 19 درجه سانتیگراد در زمستان است و دمای دریا در طول سال بسیار دلپذیر است ، به لطف تأثیر جریان گلف استریم ، که در تابستان بین 18 درجه سانتیگراد و 22 درجه سانتیگراد متفاوت است.

تمام تلاش ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی این است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد. ما وعده هایمان را عملی میکنیم و شما را به آرزوهایتان می رسانیم.

وبینار چالش های مهاجرت را که توسط همکاران ما تهیه شده است، ببینید و آنچه را در این زمینه بعنوان چالش در ذهنتان دارید، پاسخ دهید.

پخش ویدیو

بهترین زمان برای سفر به پرتغال

بهترین زمان برای سفر به پرتغال ، ماه های بهار ، بین آوریل و ژوئن و بین سپتامبر و اکتبر است ، ماه های تابستان بسیار گرم است ، اما ایده آل برای افرادی است که می خواهند در سواحل باشند.

گرم ترین ماهها مارس ، آوریل ، ماه مه ، ژوئن ، سپتامبر و اکتبر است.

بهار از ماه مارس تا ژوئن ، تابستان از ماه ژوئن تا سپتامبر ، پاییز از سپتامبر تا دسامبر ، و زمستان از دسامبر تا اواسط ماه مارس می باشد ، بنابراین پیشنهاد ما این است که همیشه در شروع یا پایان فصل ها ، برای جلوگیری از قله های گرم یا سرد از پرتغال بازدید داشته باشید.

10 تا از بهترین غذاهای پرتغال

توضیحی کلی در مورد غذاهای پرتغال ایی به طور کلی و همچنین بررسی اجمالی ده تا از غذاهای معروف غذای کشور پرتغال تاریخ خود را نشان می دهند و جغرافیای پرتغال نیز نقش کلیدی در غذاهای محلی آن را بازی می کند و با وجود اقیانوس در دو طرف کشور ، جای تعجب ندارد که غذاهای دریایی معمولا بخش عظیمی از غذاهای پرتغالی را تشکیل می دهد.

غذای سنتی پرتغالی بر اساس ماهی ، غذاهای دریایی و گوشت ( گوشت خوک ) است که کبابی و سرخ شده سرو می شود ، غذاهای معمولی شامل سیب زمینی ، برنج و سالاد ساده است ، پرتغال به خاطر دسرهای عالی و شیرینی نیز شناخته شده است.

در زیر می توانید با 10 تا از بهترین غذاهای پرتغال آشنا شوید.

10 تا از بهترین غذاهای پرتغال

سوپ سبز

سوپ سبز یک غذای سنتی با سیب زمینی ، کلم ، روغن زیتون و یک سوسیس کوچک یا کروزو است ، این سوپ محلی بسیار خامه ای خوشمزه است و وجود کلم در آن به ظاهر سوپ رنگ سبز می دهد.

ساردین بو داده

ساردین بو داده ترکیبی فوق العاده از ماهی تازه و طعم دودی است و این نوع ماهی را می توان در ماه ژوئن یافت. این غذا در جشن های São João و Santo Antônio بسیار محبوب است و به طور معمول با فلفل سبز بو داده و سیب زمینی پخته شده سرو می شود.

MONKFISH RICE

MONKFISH نوعی ماهی پرتغالی است که در همه جا کشور خورده می شود و بیشتر در شهرهای ساحلی یافت می شود ، غذای خوشمزه ای که شامل ماهی سفید تکه تکه شده به همراه خورش گوجه فرنگی با سیر و برنج چاشنی شده است.

Alheira از میراندالا

Alheira نوعی سوسیس مخلوط با نان و گوشت است – معمولا بدون گوشت خوک است ، امروزه این غذا پخته شده یا کباب شده با سیب زمینی سرخ کرده و تخم مرغ سرخ شده میل می شود.

ماهی کاد

ماهی کاد ( کاد خشک و نمکی ) در همه رستوران های پرتغال یافت می شود ، این غذا با نام مستعار خود ، ” دوست وفادار ” همراه است و این غذا را می توان حداقل به 365 روش طبخ کرد تا هوس شما را برطرف کند.

می توانید آن را به صورت پخته ، کبابی ، کنسرو و غیره میل کرد و البته غذای ملی پرتغال است ، ماهی کاد تازه و گوشت آن نرم و لطیف است و سریع در دهان آب می شود.

خورش لوبیا ( FEIJOADA )

خورش لوبیا مخلوط لوبیا با گوشت گاو و گوشت خوک است و منطقی است که این غذا در زمستان های سرد و بارانی پرتغال سرو می شود.

پیکسنوس دا هورتا

اگرچه غذاهای پرتغالی سرشار از گوشت و غذاهای دریایی است ، اما پیکسنوس دا هورتا یک دستور غذای گیاهی است. این غذا شامل سبزیجات خرد شده ، نان سرخ است و سبزی های سنتی این غذا لوبیا سبز است که با فلفل نیز مزه دار می شود.

غذای دریایی کاتاپلانا

غذای دریایی کاتاپلانا از آلگاروه سرچشمه می گیرد ، نام این غذا از یک تابه مسی ، کاتاپلانا گرفته شده است.

ماهی تابه ای با دو طرف گرد که توسط یک لولا به هم متصل می شود که مانند صدف باز و بسته می شود و در آن پیاز ، سیر و گوجه فرنگی با شراب سفید ، صدف ، میگوی کامل و پخته می شوند.

فرانچسینها

فرانچسینها یک غذای معمولی پرتغالی و یکی از خوشمزه ترین غذاهای این کشور است ، هر توریستی که یک بار این غذا را می خورد ، می خواهد به پرتغال برگردد !

این غذا با نان ، استیک ، سوسیس ، بیکن ، پنیر ، ژامبون ، تخم‌مرغ و سس خوشمزه با شراب پورت ، گوجه ‌فرنگی و فلفل پیپی پیری درست می‌شود و با سیب زمینی سرخ کرده سرو می شود.

Clams à Bulhão Pato

Clams à Bulhão Pato یک غذای دریایی با صدف است که این غذای صدفی با تکه های نان در سس مخصوص با روغن زیتون ، گشنیز ، سیر و شراب سفید درست شده است.

پیشنهاد میکنیم تا شرایط و اطلاعات کشور های دیگر را نیز بررسی و مطالعه کنید

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور پرتغال

در حال حاضر صنایع عمده پرتغال در شهرهای صنعتی پرتغال عبارتند از ماشین‌آلات ، صنایع برق و الکترونیک ، صنایع خودرو و کشتی‌سازی ، قالب‌گیری تزریقی ، صنایع پلاستیک و سرامیک ، صنایع نساجی ، کفش و چرم ، پالایشگاه نفت ، پتروشیمی و صنایع سیمان ، نوشابه‌ و صنایع غذایی و مبلمان ، صنایع خمیر و کاغذ ، چوب و چوب پنبه.

بهترین زمان برای سفر به پرتغال ، ماه های بهار ، بین آوریل و ژوئن و بین سپتامبر و اکتبر است ، ماه های تابستان بسیار گرم است ، اما ایده آل برای افرادی است که می خواهند در سواحل باشند.

آب و هوای پرتغال یک نوع مدیترانه نسبتا بارانی به دلیل حضور اقیانوس اطلس است و باران در پاییز و زمستان شایع تر است ، آب و هوای پرتغال به طور قابل توجهی از یک منطقه به منطقه دیگر تحت تاثیر ارتفاع ، عرض و نزدیکی به دریا متفاوت است.

بر این اساس اختلاف زمانی ایران و پرتغال 3 ساعت و 30 دقیقه ساعت است یعنی تهران سه ساعت و سی دقیقه جلوتر از لیسبون است.

فرودگاه ها و خطوط هوایی پرتغال شامل 3 خط هوایی و 10 فرودگاه می باشد که تپ ایر پرتغال شناخته شده ترین آنهاست.

در این مقاله مشاوران هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تا حد ممکن اطلاعات جامعی در خصوص اطلاعات کشور پرتغال بیان کرده اند ، شرکت رجبی به عنوان یکی از شرکت های برتر در زمینه مهاجرت و تحصیل و اعزام دانشجو به پرتغال می تواند خدمات ارزنده و مطمئنی را در اختیار متقاضیان عزیز قرار دهد ، کافی است با دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در ارتباط باشید همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در پرتغال را بخوانید و با هزینه های مقرون به صرفه تحصیل در این کشور هم آشنا شوید شاید گزینه مطلوبی باشد برای متقاضیان مهاجرت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه