معرفی شهرهای کشور روسیه

معرفی شهرهای کشور روسیه به ما می گوید که روسیه به عنوان کشوری که یک هشتم مساحت جهان را پوشش می دهد، تلفیق جالبی از فرهنگ اروپایی و آسیایی است که نه تنها در معماری و هنر بلکه در منش و سبک زندگی مردم نیز مشهود است.

روسیه کشور تفاوت ها است و حتی دو شهر اصلی، مسکو و سن پترزبورگ از نظر ساختاری کاملاً متفاوت هستند . مسکو پایتخت باستانی کلیساها و صومعه ها است در حالی که سن پترزبورگ شهری زیبا از کاخ ها و املاک بزرگ است که توسط پیتر کبیر برای تبدیل شدن به ” پنجره ای رو به اروپا ” تاسیس شد.

علاوه بر این روسیه در طی سال های بعد از نابودی جمایر شوروی توانسته از یک اقتصاد با برنامه ریزی متمرکز به یک اقتصاد مبتنی بر بازار تبدیل و بسیاری از شرکت های تحت کنترل دولتی را به بخش های خصوصی واگذار کند . این کشور با در برگرفتن 11 منطقه زمانی طیف وسیعی از محیط های طبیعی را نیز شامل می شود.

مقاله معرفی شهرهای کشور روسیه ، شما را با برخی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان آشنا می سازد که تنوع فرهنگی ، اجتماعی و امکانات بی نظیری در هر یک از آنها وجود دارد ، در این مقاله با ما همراه باشید تا به کمک کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ضمن معرفی شهرهای کشور روسیه مقصدهای مناسب برای کار، زندگی یا تحصیل را در این کشور شناخته و بتوانید با شناختی بهتر تصمیم خود را در رابطه با این کشور بگیرید.

برای آشنایی هر چه بیشتر با سریع ترین ، ارزان ترین و بهترین روش های قانونی مهاجرت به کشور روسیه، مقاله مهاجرت به روسیه را در همین سایت را بخوانید.

فهرست مطالب
معرفی شهرهای کشور روسیه

ویدیویی که مشاهده میکنید درمورد معرفی شهرهای کشور روسیه مطالب مهمی را در اختیار شما گذاشته است، از جمله اینکه روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان اختلاف زمانی در حدود 9 ساعت را در میان غربی ترین و شرقی ترین نقطه خود دارد و مانند بسیاری از کشورهای صنعتی دارای شهرهای صنعتی مختلف مانند مسکو است. پس ویدیو و پادکست را به هیچ عنوان از دست ندهید.

پادکست معرفی شهرهای کشور روسیه

نمایش ویدیو درباره کاور معرفی شهرهای کشور روسیه

تقسیمات کشوری روسیه

تقسیمات کشوری در روسیه پیچیده است و هم اکنون این کشور دارای 85 واحد فدرال از جمله 21 جمهوری خودگردان است و از این میان 46 واحد به صورت استان اداره می شوند.

شهرهای فدرالی این کشور شامل شهر مسکو ، سن پترزبورگ و سواستوپول است و استان خودگردان شامل استان یهودی می شود، در تقسیمات کشوری روسیه استان های این کشور به شرح زیر هستند:

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید در کمترین زمان ممکن اطلاعات خوبی را که حاصل تجربه ماست کسب کنید، پس فرصت را از دست ندهید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شهر مسکو روسیه

بی شک شناخت شهر مسکو برای افرادی که با هدف های مختلف قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارند، در الویت اول قرار دارد.

این شهر نه تنها پایتخت کشور گسترده روسیه است بلکه یکی از زیباترین شهرهای جهان نیز به شمار می رود، در معرفی شهرهای روسیه باید مسکو را میزبان بزرگترین بانک، شرکت های صنعتی و بهترین دانشگاه های این کشور دانست.

بیش از 15 میلیون نفر در این شهر ساکن هستند و در واقع باید مرکز هر چیزی در کشور روسیه را شهر مسکو دانست.

برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی و یا امریکا که هر شهر میزبان یک صنعت است؛ در روسیه شما همه چیز را در مسکو خواهید یافت، در این شهر مردم بیشتر به زبان انگلیسی مسلط هستند و گردشگران زیادی سالانه از آن بازدید می کنند.

شهر مسکو روسیه

از لحاظ هزینه های زندگی نیز می توان مسکو را در میان ده شهر گران قیمت دنیا برای زندگی دانست که البته در مقابل امکاناتی که در آن وجود دارد ، معقول بوده و شهروندان رفاهی مانند شهرهای مطرح اروپا را تجربه می کنند اما باید درنظر داشت که کشور روسیه تنها به مسکو محدود نبوده و شهرهای با شهرت جهانی بسیار دارد.

شهر سنت پترزبورگ

دومین شهری که در فهرست معرفی شهرهای کشور روسیه باید به آن بپردازیم ، شهر سنت پترزبورگ است ، این شهر به عنوان دومین شهر بزرگ روسیه مرکز فرهنگی این کشور بوده و دروازه ای برای تجارت ، گردش های مالی و صنعتی است و شما می توانید در حوزه نفت و گاز، کشتی سازی، هوافضا، رادیو و الکترونیک، نرم افزار و کامپیوتر صاحب نام است.

شهر سنت پترزبورگ یکی از ایده آل ترین گزینه ها جهت سرمایه گذاری در روسیه است که بازار کاری مناسب در رشته هایی مانند حمل و نقل ، معدن ، ماشین سازی و غیره داشته و افراد علاقه مند و متخصص می توانند به راحتی به بازار کار موردنظر خود وارد شوند. اگر علاقه مند به سرمایه گذاری در این کشور هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در روسیه را بخوانید.

سنت پترزبورگ که سال های زیادی پایتخت کشور روسیه بوده، تاریخ پرفراز و نشیبی را به خود دیده و با پیشرفت هایی که اخیرا داشته توانسته از زیر سایه مسکو درآمده و به شهری مطرح در جهان مبدل شود. بیش از 5 میلیون نفر در این شهر بندری با آب و هوای مرطوب زندگی می کنند که زمستان های سرد و طلانی و تابستان های معتدل و کوتاه دارد.

اسلام به عنوان دومین مذهب مردم این شهر معرفی می شود و زبان انگلیسی نسبت به مردم مسکو در میان مردم شهر سنت پترزبورگ طرفدار بیشتری دارد ، اتوبوس های برقی به همراه ترامواها نیز برای حمل و نقل بسیار طرفدار دارند.

شهر کازان روسیه

شهر کازان با جمعیتی در حدود 1.25 میلیون نفر بزرگترین شهر و پایتخت جمهوری تاتارستان است که در محل تلاقی رودخانه های کازانکا و ولگا در جنوب شرقی این کشور قرار دارد و از اواخر قرون وسطی به بعد به عنوان یک مرکز تجاری و سیاسی مهم در نظر گرفته می شود. اکنون این مرکز صنعتی، فرهنگی و مذهبی سالانه بیش از 2 میلیون گردشگر را به خود جذب می کند.

کازان یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای روسیه است و زبان تارتار به طور گسترده توسط مردم محلی همراه با روسی استاندارد صحبت می شود. از لحاظ جمعیت کازان در رتبه 5 روسیه با 1.26 میلیون نفر قرار می گیرد و از مهمترین شهرهای تولیدی و مقصد خوبی برای کار در روسیه است اگر قصد مهاجرت کاری به روسیه را دارید، مقاله لینک شده را بخوانید.

در معرفی شهرهای کشور روسیه کازان به راحتی فرهنگ و سنت های شرق و غرب را با هم ترکیب می کند، ویژگی غالب زندگی در شهر، همزیستی مسالمت آمیز و خلاقانه ادیان و ملیت های مختلف است.

بسیاری از ساکنان کازان اکنون در زمینه هایی مانند پالایش نفت ، تولید مواد شیمیایی و مهندسی کار می کنند و این شهر مرکز بزرگ صنعتی و تجاری روسیه است. هواپیماها و هلیکوپترهای تولید شده در پایتخت تاتارستان و همچنین محصولات شیمیایی و پتروشیمی تولید شده توسط کارخانه های غول پیکر صنعتی واقع در کازان در سراسر جهان شناخته شده هستند.

شهر کازان روسیه

حمل و نقل در کازان

کازان یک مرکز مهم حمل و نقل است که یک ایستگاه راه آهن و اتوبوس ، یک بندر و یک فرودگاه بین المللی را در خود جای داده است.

در این شهر توجه زیادی به جاده ها می شود و تعدادی از تقاطع های اصلی تبادل حمل و نقل و همچنین ساخت پل جدید “هزاره” تکمیل شده است.

نوسازی جاده ها با استفاده از فناوری های به روز و تجهیزات ساخت خارجی انجام می شود که تاتارستان اولین منطقه روسیه می باشد که چنین فناوری ها و تجهیزاتی را به دست آورده است.

اصلاح الگوی حمل و نقل در سال 2007 در کازان انجام شد که به حمل و نقل عمومی شهری این امکان را داد تا در آینده نزدیک برنامه‌ هایی برای معرفی سیستم پرداخت گذری مبتنی بر استفاده از کارت‌ های هوشمند پلاستیکی بدون تماس در نظر گرفته شود.

شهر نووسیبیرسک

شهر نووسیبیرسک امروزی مرکز تجاری ، مالی ، علمی ، تولیدی و فرهنگی بخش آسیایی روسیه است که محل اقامت نماینده رئیس جمهور و دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه شناخته می شود. این شهر به عنوان دومین شهر برتر از فهرست معرفی شهرهای کشور روسیه روابط اقتصادی و فرهنگی با چین ، ژاپن ، کره جنوبی و سایر کشورها برقرار نموده و چندین دفاتر نمایندگی شرکت های خارجی در آن معتبر و فعال هستند.

خطوط هوایی نووسیبیرسک را به بیش از 80 شهر در روسیه و سراسر جهان متصل می کنند، فرودگاه تولماچوو که یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور و بزرگترین فرودگاه سیبری است در 17 کیلومتری مرکز این شهر واقع شده است.

هم اکنون حدود 108 هزار بنگاه و سازمان و بیش از 45 هزار کارآفرین انفرادی در این شهر فعالیت می کنند و نزدیک به 800 هزار نفر نیز در اقتصاد مشغول هستند که بیش از نیمی از آنها در شرکت های بزرگ و متوسط و سازمان های شهری و حدود یک چهارم در شرکت های کوچک و خرد مشغول به کار می باشند.

انواع حمل و نقل عمومی شهری شامل اتوبوس ، واگن برقی ، تراموا ، تاکسی ، تاکسی شاتل و مترو مجهز به سیستم حسابداری خودکار و کرایه بدون نقد هستند. در کمتر از 70 سال جمعیت نووسیبیرسک به بیش از یک میلیون نفر رسید و این شهر تا به امروز به عنوان سریع ترین شهر در حال رشد در جهان باقی مانده که رکورد آن در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

تصمیم گیری شما برای مهاجرت به روسیه نیازمند اطلاعات دقیق تری است که در عناوین زیر برای شما آورده ایم

شهر یکاترینبورگ

شهر یکاترینبورگ روسیه با 1.4 میلیون نفر جمعیت ، چهارمین شهر پرجمعیت در میان تمامی معرفی شهرهای کشور روسیه پس از مسکو ، سن پترزبورگ و نووسیبیرسک است که در سال 1723 به دستور پیتر کبیر به عنوان یک کارخانه متالورژی تأسیس و به نام همسر وی یکاترینا نامگذاری شد. این شهر در نزدیکی کوه های اورال، مرز اروپا و آسیا واقع شده است و چندین بنای نمادین برای مشخص کردن مرز وجود دارد.

سیستم حمل و نقل عمومی بسیار گسترده است و مسیرهای زیادی دارد ، این شهر به دلیل شبکه گسترده تراموا شناخته شده که برخلاف سایر شهرهای روسیه همچنان در حال گسترش است. تراموا در بین شهروندان بسیار محبوب و می تواند شلوغ باشد، همچنین تعداد زیادی اتوبوس و واگن برقی وجود دارد که در ساعات اوج مصرف نیز بسیار شلوغ هستند.

این شهر یک مرکز فرهنگی برجسته اورال است و دارای موسسات آموزش عالی متعددی از جمله Urals A.M ، دانشگاه ایالتی گورکی ( تاسیس 1920) یک هنرستان و موسسات تربیت معلم است . 

این شهر توانسته لقب سومین پایتخت روسیه را از آن خود کند که با میزبانی دانشگاه هایی همچون (UrFU) از بهترین گزینه های تحصیل در روسیه به شمار می رود، این دانشگاه یکی از ده مرکز برتر تحصیل در روسیه است که به صورت عمومی و توسط آموزش و پرورش اداره می شود برای مهاجرت تحصیلی به روسیه و کسب اطلاعات به روز دراین زمینه مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید.

شهر سامارا روسیه

شهر سامارا روسیه هشتمین شهر بزرگ این کشور با جمعیتی در حدود 1.16 میلیون نفر است که در سال 1586 تأسیس شد و به دلیل قرار گرفتن در کنار رودخانه ولگا و اهمیت آن به عنوان ایستگاهی در مسیر تجاری به سرعت رشد کرد . نکته قابل توجه در رابطه با این شهر در میان فهرست معرفی شهرهای روسیه جایگاه فوتبال و وجود باشگاه های بزرگ است که بازی های فوتبال را در سطح های مختلف برگزار می کند . با وجود حمل و نقل عمومی و گسترده مردم به راحتی در سطح شهر جابه جا می شوند و جاذبه های گردشگری ، صنعتی و اقتصادی زیاد باعث شده تا به عنوان یک مقصد توریستی نیز شناخته شود ، هم اکنون این شهر با دوره سخت اقتصادی که پشت سر گذاشته توانسته به یکی از ده شهر روسیه در زمینه تولیدات تبدیل شود و در زمنیه تولید تجهیزات سفینه ها فضایی بسیار صاحب نام است.

شهر سامارا روسیه

شهر سامارا از لحاظ فرهنگی و آموزشی نیز بسیار قوی بوده و شما می توانید به دانشگاه ایالتی ، دانشگاه تحقیقات ملی سامارا و دانشگاه نیوانا برای تحصیل مراجعه کنید ، یکی از بزرگترین پارک های علم و فناوری جهان نیز به نام پارک گالیله در این شهر قرار گرفته است.

شهر امسک روسیه

شهر اومسک روسیه یکی از بزرگترین شهرهای منطقه غرب سیبری روسیه است که تا مسکو 2555 کیلومتر فاصله دارد، این شهر را می توان یک شهر چند ملیتی دانست که در آن روس‌ها ، آلمانی‌ها ، اوکراینی‌ها ، تاتارها ، قزاق‌ها ، بلاروس‌ها و سایر ملت‌ ها زندگی می‌کنند.

سالانه بیش از 500 رویداد فرهنگی مانند جشنواره ها، نمایشگاه ها، کنسرت ها در اومسک برگزار می شود و از نظر تعداد موسسات آموزشی عالی و تخصصی در بین فهرست معرفی شهرهای کشور روسیه پیشرو است.

دانشگاه ‌ها و موسسات اومسک به دلیل تحصیلات عالی در شاخه ‌های مختلف پزشکی ، اقتصاد ، تجارت ، آموزش ، فرهنگ و هنر و غیره به خوبی شناخته شده‌اند و دانشجویانی از شهرها و کشورها در موسسات آموزش عالی اومسک تحصیل می کنند.

جمعیت این شهر همواره در حال افزایش بوده و هم اکنون به بیش از یک میلیون نفر رسیده است در حوزه حمل و نقل و راه آهن نیز شهر امسک یک قطب بزرگ کشور می باشد و اتوبوس ، قطار و تاکسی ها حمل و نقل درون شهری را انجام می دهند.

شهر نیژنی نووگورود روسیه

شهر نیژنی نووگورود روسیه

شهر نیژنی نووگورود روسیه با جمعیتی در حدود 1.25 میلیون نفر ششمین شهر پرجمعیت روسیه است که در تقاطع رودخانه های اوکا و ولگا در 260 مایلی ( 420 کیلومتری ) از مسکو قرار دارد. این شهر به دلیل یکی از بزرگترین کارخانه های خودروسازی در روسیه شناخته شده است که به تولید خودرو و قطعات خودرو می پردازد و تا سال 1990 نام سابق این شهر را یدک می کشید: گورکی.

در شهر نیژنی نووگورود همچنین صنایع دستی ، کشتی ها ، ماشین آلات و موتورهای دیزلی تولید می شود که از طریق سیستم ریلی گسترده این شهر به سراسر روسیه حمل می شوند. نویسنده معروف ماکسیم گورکی در این شهر زندگی می کرده و از لحاظ آب و هوایی نیز می توان گفت که بسیار به مسکو شبیه است.

نیژنی از آن جهت در فهرست معرفی شهرهای کشور روسیه قرار می گیرد که همیشه نقش مهمی در زندگی سیاسی و تجاری بخش اروپای شرقی روسیه ایفا کرده است و بیش از ششصد اثر تاریخی ، معماری و فرهنگی منحصر به فرد را در خود جای داده که موجب شده تا یونسکو این شهر را در فهرست 100 شهر تاریخی جهان قرار دهد.

شهر چلیابینسک روسیه

شهر چلیابینسک روسیه هفتمین شهر بزرگ این کشور با بیش از 1 میلیون نفر جمعیت و دومین شهر بزرگ در ناحیه فدرال اورال پس از یکاترینبورگ است که در امتداد رودخانه میاس قرار دارد. چلیابینسک همچنین دارای یک مرکز صنعتی مهم و تولیدات نظامی و چندین مؤسسه آموزشی به ویژه دانشگاه دولتی اورال جنوبی و دانشگاه دولتی چلیابینسک است.

معماری چلیابینسک در طول تاریخ با پیشرفت حاصل شده در روسیه شکل گرفته است و در اواخر دهه 1930، عصر جدیدی در شهر با ساخت و سازهای بزرگ معماری استالینی آغاز و بسیاری از ساختمان‌ های اطراف و خیابان مرکزی به این سبک ساخته شده‌اند.

بیش از دوازده دانشگاه در چلیابینسک وجود دارد که قدیمی ترین آنها آکادمی دولتی مهندسی کشاورزی چلیابینسک و پس از آن دانشگاه آموزشی دولتی چلیابینسک هستند. دانشگاه های عمده عبارتند از دانشگاه دولتی اورال جنوبی ، دانشگاه ایالتی چلیابینسک ، دانشگاه هنر دولتی اورال جنوبی و آکادمی پزشکی چلیابینسک پس از جنگ جهانی دوم چلیابینسک به مرکز اصلی آموزش حرفه ای کل منطقه اورال تبدیل شد.

کار در روسیه را با شرایط کار در دیگر کشورهای مطرح مقایسه کرده و بعد تصمیم گیری کنید

شهر اوفا روسیه

در معرفی شهرهای کشور روسیه شاید به نام اوفا به عنوان یکی از آخرین شهرهای این کشور اشاره کنیم اما خوب است بدانید که شهر اوفا روسیه مانند سایر شهرای این کشور مقصد مناسبی برای مهاجرت محسوب می شود و دقت داشته باشید که روسیه تنها مسکو نبوده و حتی شهرهایی که نام های آشنایی برای خارجیان ندارند ، گزینه خوبی برای سکونت هستند.

اوفا شهری در روسیه است که در حدود 100 کیلومتری غرب رشته کوه اورال جنوبی و 1350 کیلومتری شرق مسکو پایتخت جمهوری باشقیرستان واقع شده است؛ این شهر از نظر مساحت و طول پنجمین شهر بزرگ این کشور است که آن را با جمعیتی بالغ بر 1 میلیون نفر آن را از سایرین متمایز می کند.

اقتصاد شهر مبتنی بر سوخت و انرژی و مجتمع های ماشین سازی است و یکی از بزرگترین مجتمع های پالایش نفت روسیه در اوفا واقع شده که در مجموع حدود 200 بنگاه صنعتی بزرگ و متوسط در این شهرستان متمرکز است ، فرودگاه بین المللی اوفا که به نام موستای کریم نامگذاری شده ، پروازهای منظمی را به شهرهای مختلف انجام می دهد.

یکی از ویژگی های متمایز اوفا ادغام گریزان فرهنگ ها و ترکیبی از مسیحیت و اسلام است ، شهرهای زیادی در روسیه وجود ندارد که مساجد در مجاورت کلیساهای ارتدکس باشند. مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله به معرفی شهر های کشور روسیه پرداختند ، با ما از طریق باکس دیدگاه در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

سوالات پر تکرار معرفی شهرهای کشور روسیه

مسکو و سن پترزبورگ از نظر ساختاری کاملاً متفاوت هستند . مسکو پایتخت باستانی کلیساها و صومعه ها است در حالی که سن پترزبورگ شهری زیبا از کاخ ها و املاک بزرگ است که توسط پیتر کبیر برای تبدیل شدن به ” پنجره ای رو به اروپا ” تاسیس شد.

 

سیستم حمل و نقل عمومی بسیار گسترده است و مسیرهای زیادی دارد ، این شهر به دلیل شبکه گسترده تراموا شناخته شده که برخلاف سایر شهرهای روسیه همچنان در حال گسترش است ، تراموا در بین شهروندان بسیار محبوب و می تواند شلوغ باشد ، همچنین تعداد زیادی اتوبوس و واگن برقی وجود دارد که در ساعات اوج مصرف نیز بسیار شلوغ هستند.

 

شهر نووسیبیرسک امروزی مرکز تجاری ، مالی ، علمی ، تولیدی و فرهنگی بخش آسیایی روسیه است که محل اقامت نماینده رئیس جمهور و دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه شناخته می شود ، این شهر به عنوان دومین شهر برتر ، روابط اقتصادی و فرهنگی با چین ، ژاپن ، کره جنوبی و سایر کشورها برقرار نموده و چندین دفاتر نمایندگی شرکت های خارجی در آن معتبر و فعال هستند.

 

تقسیمات کشوری در روسیه پیچیده است و هم اکنون این کشور دارای 85 واحد فدرال از جمله 21 جمهوری خودگردان است و از این میان 46 واحد به صورت استان اداره می شوند.

 

بیش از 15 میلیون نفر در این شهر ساکن هستند و در واقع باید مرکز هر چیزی در کشور روسیه را شهر مسکو دانست ، برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی و یا امریکا که هر شهر میزبان یک صنعت است ، در روسیه شما همه چیز را در مسکو خواهید یافت ، در این شهر مردم بیشتر به زبان انگلیسی مسلط هستند و گردشگران زیادی سالانه از آن بازدید می کنند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی ، ضمن معرفی شهرهای کشور روسیه آماده پاسخ گویی به شما عزیزان در دفاتر مرکزی و غرب تهران و شیراز در رابطه با مهاجرت به کشور روسیه و یا هر یک از کشورهای دلخواهتان هستند، برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اطلاعات کشور روسیه مراجعه نمایید.

بشنوید عزیزان مراجعه کننده به شرکت رجبی با پرونده های مهاجرت موفق چه می گویند

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post