10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان

10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان بازدید از مجموعه ای پایان ناپذیر از زیبایی های طبیعی، تاریخی و فرهنگی است که می تواند تجربه ای تکرار نشدنی را به شما هدیه دهد.

صربستان کشوری زیبا با تاریخی غنی و متنوع است که در طول تاریخ عضو امپراتوری ها و پادشاهی های مختلفی بوده و شما می توانید این تاریخ را در بناهای مختلف تاریخی و فرهنگی آن مشاهده کنید.

صربستان مملو از مکان های تاریخی خیره کننده مانند قلعه ها، کاخ ها، کلیساها، بناهای تاریخی و موزه ها است و هر کدام از این بناها گزینه ای عالی برای بازدید می باشد. از طرفی علاقمندان می توانند از زیبایی های طبیعی این کشور مانند جنگل ها، پارک های ملی و… بهرمند شوند. چنانچه قصد دارید تا مسافرتی به یاد ماندنی را به مقصد صربستان تجربه کنید، از طریق راه های ارتباطی با مشاورین کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) در تماس باشید.

این کشور از نظر گردشگری و توریسم پیشرفت بسیار چشم گیری را تجربه کرده است و از نظر شاخص رقابت پذیری سفر و گردشگری در جهان، از رتبه 83 در سال 2019، به رتبه 67 از بین 140 کشور، رسیده است. مهم ترین جاذبه های گردشگری شامل قلعه پترووارادین، قلعه بلگراد، پارک ملی جرداپ، صومعه استودنیکا و.. می شود. چنانچه قصد زندگی در این کشور را دارید و قرار است در آن کار کنید توصیه می کنیم حتما سری به مقاله کار در صربستان بزنید و با قوانین حاکم بر بازارهای کاری این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب
10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان

قلعه تاریخی بلگراد در صربستان

قلعه تاریخی بلگراد در صربستان که با نام قلعه کالمگدان نیز شناخته می شود، یک بنای تاریخی و فرهنگی در این کشور است که در محل تلاقی رودخانه های دانوب و ساوا قرار دارد. این قلعه هر ساله بیش از 2 میلیون بازدید کننده دارد.

قدمت این قلعه از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان به قرن 3 قبل از میلاد بازگشته و برای اولین بار توسط قبیله سلتیک اسکوردیسی ساخته و بعدها توسط حاکمان مختلف از جمله استفان لازارویچ، ژوستینین اول و نیکلاس دوکسات ددمورت بازسازی شد. قلعه بلگراد در طول زمان توسط امپراتوری ها و پادشاهی های متنوع مانند رومی ها، بیزانسی ها، عثمانی ها، هابسبورگ ها و صرب ها اشغال شده و بارها مورد بازسازی قرار گرفته است.

قلعه جذاب بلگراد از دو بخش ارگ قدیمی (شهر بالا و پایین) و پارک کلمگدان تشکیل شده است که هر کدام از این ارگ ها جاذبه ها، بناهای تاریخی، موزه ها و پارک های خاص را دارند. مهم ترین جاذبه ها در این قلعه شامل موزه نظامی، برج ساعت، بنای یادبود ویکتور، کلیسای روزیکا و برج نبوجسا می شود.

قلعه بلگراد مناظر خیره کننده ای از شهر و رودخانه ها به خصوص هنگام غروب خورشید ارائه داده و همواره مکانی محبوب برای رویدادهای فرهنگی مانند کنسرت ها، جشنواره ها و نمایشگاه های مختلف می باشد. 

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت چهره های مختلف کشورها با اطلاعات صحیح و به روز با همراهی مشاوران رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

جزیره محبوب آدا سیگنالیا در صربستان

جزیره محبوب آدا سیگنالیا در صربستان دومین مورد از لیست جاذبه های گردشگری این کشور است که جزو مکان های بسیار جذاب برای بازدید می باشد. جزیره آدا سیگنالیا در واقع جزیره ی رودخانه ای مصنوعی در رودخانه ساوا است که با ساختن سدهایی در دو طرف، به شبه جزیره ای تبدیل شده است. این جزیره در رودخانه ساوا در 4 کیلومتری مرکز شهر بلگراد، صربستان قرار دارد. در سال 1970 جزیره آدا سیگنالیا ساخته شد و امروزه این جزیره حدود 8 هکتار مساحت و حدود 700 متر طول دارد و بیش از 50 مرکز ورزشی در آن قرار دارد.

از طرفی جزیره آدا سیگنالیا پوشیده از علف، درخت و درختچه است و به لطف فضا و اقلیم مناسبی که دارد، پرندگان مختلف و حیوانات کوچک در آن زندگی می کنند. نکته حائز اهمیت این است که جزیره آدا سیگنالیا از روی بازیگری به همین نام گذاری شده که وی بازیگر و خواننده مشهور صرب است که در دهه 1930 زندگی کرده و بخاطر زیبایی و استعدادهای خاص خود لقب مروارید زمون به او داده شده بود.

این گزینه از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان مکانی محبوب برای انجام انواع ورزش های آبی مختلف مانند کایاک سواری، شنا، قایقرانی، واترپلو و اسکی روی آب می باشد و همچنین در چندین سال گذشته میزبان مسابقه ملی و بین المللی در آب های آرام بوده است. در نهایت باید گفت هر ساله در این جزیره انواع رویدادهای فرهنگی مانند کنسرت، جشنواره و نمایشگاه انجام می شود.

جزیره محبوب آدا سیگنالیا در صربستان

پارک ملی گورا قدیمی ترین پارک کشور صربستان

پارک ملی گورا قدیمی ترین پارک کشور صربستان، یکی از بهترین و جذاب ترین پارک های موجود در این کشور و تنها ذخیره گاه جنگل های بارانی این قاره می باشد. این پارک ملی دارای تنوع زیستنی غنی از گیاهان، حیوانات و حشرات است که برخی از این موارد بومی یا بسیار کمیاب هستند بدین ترتیب بازدید از این پارک برای علاقمندان به حیات وحش یا طبیعت می تواند تجربه ای خاطره انگیز باشد.

مساحت پارک ملی گورا حدودا 5650 هکتار است و این پارک در قسمت مرکزی رشته کوه Bjelasica بین رودخانه های تارا و لیم قرار دارد. پارک گورا بین چهار شهرداری کولاشین، مویکواچ، برانه و آندریویکا قرار دارد و دارای شش دریاچه یخچالی است و قابل دسترس ترین و بزرگ ترین آن ها دریاچه بیوگراد می باشد. این پارک در ارتفاع 1094 متری قرار داشته و 23 هکتار مساحت دارد. شما می توانید با بازدید از آن از فرصت های تفریحی مانند قایق سواری، ماهیگیری یا شنا در دریاچه یا پیاده روی در اطراف پارک بهرمند شوید.

از طرفی پارک گورا دارای جاذبه های فرهنگی و تاریخی متنوعی نیز می باشد که از مهم ترین این جاذبه ها می توان به کاتون گولز، محل اقامت سنتی چوپان با کلبه های چوبی و تولید پنیر، صومعه موراکا، کلیسای ارتدکس قرن سیزدهم با نقاشی ‌های دیواری و نمادها و موزه کولاشین اشاره کرد. این پارک از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان در تمام طول سال باز است و برای هر نفر 3 یورو ورودی دارد.

قلعه منحصر به فرد پترووارادین در صربستان

قلعه منحصر به فرد پترووارادین در صربستان

قلعه منحصر به فرد پترووارادین در صربستان یکی از بزرگترین و بهترین قلعه های اروپا است که در ساحل سمت راست رود دانوب و در شهر پترووارادین قرار دارد. طبق اطلاعات به دست آمده ساخت این قلعه بین سال های 1692 تا 1780 انجام شده و دستور ساخت آن توسط امپراتور اتریش صادر شده است. 

این قلعه از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان به دلیل موقعیت استراتژیک و اهمیتش در آن زمان به عنوان جبل الطارق دانوب نیز شناخته می شود. این قلعه در طول تاریخ محل چندین نبرد و محاصره بود که مهمترین آنها نبرد پترووارادین در سال 1716 می باشد که در واقع طی آن نبرد، شاهزاده یوجین ساووی ارتش عثمانی را شکست داد.

امروزه قلعه پترووارادین دارای کاربردی غیرنظامی است و برای بازدید عموم مردم باز می باشد. این قلعه شامل موزه ها، گالری ها، کافه ها، رستوران ها و استودیوهای هنرمندان محلی است و هر ساله میزبان رویدادهای فرهنگی مختلف مانند جشنواره های موسیقی می باشد. از طرفی قلعه یک منظره بسیار خاص از رودخانه دانوب و شهر نووی ساد ارائه داده و یکی از بهترین گزینه ها برای عکاسی می باشد. در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که قلعه پترووارادین میراث فرهنگی مهم و نماد تاریخ و هویت کشور صربستان می باشد.

کلیسای خیره کننده سنت ساوا در صربستان

کلیسای خیره کننده سنت ساوا در صربستان یکی دیگر از بهترین مکان ها برای بازدید در این کشور می باشد. این کلیسا به عنوان یاد بودی برای سنت ساوا با نام اصلی راستکو نمانجیچ، پسر ژوپان صربستانی استفان نمانیا، بنیانگذار کلیسای ارتدکس صربستان و شخصیت مهم صربستان قرون وسطی ساخته شد.

سنت ساوا در واقع اولین قدیس صرب مقدس است و به عنوان یک قدیس حامی آموزش و پزشکی شناخته می شود. این قدیس صربستانی در سال 1595 توسط وزیر بزرگ عثمانی، سینان پاشا، به عنوان مجازاتی برای قیام صرب ها علیه حکومت عثمانی، سوزانده شده و امروزه در مقر احتمالی آن کلیسایی ساخته شده که نماد هویت و مقاومت صربستان می باشد.

ساخت کلیسای سنت ساوا در سال 1935 آغاز شد اما با شروع جنگ جهانی دوم و رژیم کمونیستی متوقف و سپس در سال 1984 از سر گرفته شد. این کلیسا یکی از بزرگ ترین کلیسای ارتدکس شرقی است و جزو بزرگترین ساختمان های کلیسا در جهان می باشد. ارتفاع ساختمان کلیسا سنت ساوا 82 متر (269 فوت) و طول آن 91 متر (299 فوت) است و تا بیش از 10000 عبادت کننده را در خود جای می دهد.

این کلیسا از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان دارای یک گنبد مرکزی است که این گنبدها توسط چهار آویز نگه داشته شده و توسط چهار نیمه گنبد بر روی اپیس ها تکیه داده شده اند. تمامی گنبدها با موزاییک های طلایی پوشیده شده که فضایی رویایی و خاص را به کلیسا بخشیده است.

شناخت جاذبه های دیدنی کشورها با مطالعه مقالات سایت رجبی ، کشور مورد علاقه تان را در بخش جستجو بیابید.

تالار شهر سوبوتیکا بهشت دوستداران معماری در صربستان

تالار شهر سوبوتیکا بهشت دوستداران معماری در صربستان و نقطه عطفی از معماری هنر نو مجارستان است که توسط مارسل کومور و دزسو جکاب، دو مورد از مشهورترین معماران صربی طراحی شده و بین سال های 1908 و 1910 ساخته شده است.

تالار سوبوتیکا دارای طرحی متقارن با چهار حیاط داخلی و چهار ورودی است و مساحتی به نزدیکی به 6000 متر مربع با 16000 متر مربع زیربنای ناخالص دارد. این تالار دارای یک برج به ارتفاع 76 متر با یک راهرو در ارتفاع 45.5 متری است که منظره ای پانوراما از شهر و اطراف آن را ارائه می دهد.

این تالار از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان در میدان مرکزی سوبوتیکا واقع شده است و شامل کابینه شهردار، دفاتر مدیریت شهری، خدمات شهری، آرشیوها تاریخی، بوتیک ها، بانک ها و سایر امکانات می باشد. از طرفی این منطقه دارای یک ساختمان بزرگ است که برای جلسات شورای شهر، کنسرت ها، عروسی ها و رویدادهای مهم استفاده می شود.

تالار شهر سوبوتیکا بهشت دوستداران معماری در صربستان

تالار سوبوتیکا دارای شانزده پنجره شیشه ای رنگارنگ و همچنین تزئینات گلدار سرامیکی و فرفورژه می باشد. این تالار از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 16 بعدازظهر و شنبه ها از ساعت 9 صبح تا 13 پذیرای بازدیدکنندگان است. جالب است بدانید شما می توانید با کار در این کشور به درآمدهای بسیار خوبی دست پیدا کنید و اقامت آن را هم به دست آورید. 

رودخانه دانوب طولانی ترین رودخانه در صربستان

رودخانه دانوب طولانی ترین رودخانه در صربستان و دومین رود طولانی اروپا پس از ولگا می باشد. این رودخانه امروزه از 20 کشور از جمله صربستان می گذرد و منبع اصلی آب، انرژی، حمل و نقل، گردشگری و تنوع زیستی برای صربستان و منطقه می باشد.

رودخانه دانوب مقر بزرگ ترین جزیره رودخانه ای اروپا به نام جزیره آدا سیگنالیا است که پیش تر مورد بررسی قرار دادیم. از همین رو شما می توانید با بازدید از این رودخانه علاوه بر بازدید از زیبایی های طبیعی دانوب از زیبایی های طبیعی جزیره نیز بهرمند شوید.

رودخانه ی زیبای دانوب همچنین بخشی از دروازه آهنی است که در واقع دره ای دیدنی که مرز بین صربستان و رومانی را تشکیل می دهد و میزبان بزرگترین نیروگاه برق آبی اروپا می باشد. شما می توانید با مشاهده این رود از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان از این دره نیز دیدن کنید که یکی از خارق العاده ترین مناطق دیدنی می باشد.

رودخانه دانوب یک مکان عالی برای گشت و گذار است و انواع فرصت های تفریحی مانند سفر دریایی، ماهیگیری و تماشای پرندگان را ارائه می دهد. با این حال این رودخانه در سال های اخیر با برخی چالش های محیط زیستی مانند آلودگی، صید بی رویه، گونه های مهاجم و تغییرات آب و هوایی مواجه شده و دولت نیز در جهت رفع این مشکلات برخی اصلاحات و برنامه ها را پایه ریزی کرده است.

سال تعداد گردشگران
2020 1.422 میلیون
2021 1.698 میلیون
2022 3.4 میلیون
2023 3.7 میلیون

صومعه استودنیکا، مکانی رویایی در صربستان

صومعه استودنیکا، مکانی رویایی در صربستان است که یکی از میراث جهانی یونسکو و یکی از بزرگ ترین و غنی ترین صومعه های ارتدکس این کشور می در قرون وسطی، باشد. این صومعه در اواخر قرن دوازدهم و توسط جماعت ثروتمند ارتدوکس ساخته شده است.

صومعه استودنیکا در واقع مجموعه ای از دو کلیسای اصلی شامل کلیسای ویرجین و کلیسای پادشاه است که هر دو از سنگ مرمر سفید ساخته شده اند و با نقاشی های دیواری به سبک بیزانس تزئین شده اند. کلیسای ویرجین یکی از شاهکارهای معماری محسوب شده و عناصر رومی و بیزانسی را ترکیب کرده است.

از طرفی کلیسای پادشاه نیز در سال 1314 ساخته شد و برخی از بهترین نمونه ‌های نقاشی بیزانسی قرن چهاردهم را در خود جای داده است. این صومعه همچنین شامل چندین ساختمان دیگر مانند سفره خانه، خزانه، خوابگاه و کتابخانه و همچنین موزه ای است که آثار مذهبی و فرهنگی مختلف را به نمایش می گذارد.

در حال حاضر صومعه استودنیکا در دره ای خوش منظره و در نزدیکی رودخانه استودنیکا، در حدود 40 کیلومتری کرالیوو و ایوانجیکا واقع شده و شما می توانید ماشین یا اتوبوس از کرالیوو یا ایوانجیکا به این صومعه برسید. این صومعه از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان همه روزه از ساعت 8 صبح تا 6 بعد از ظهر پذیرای بازدیدکنندگان است و هزینه ورودی 200 دینار (حدود 2 یورو) برای بزرگسالان و 100 دینار (حدود 1 یورو) برای کودکان و دانش آموزان می باشد.

پارک ملی جرداپ مکانی باشکوه و دیدنی در صربستان

پارک ملی جرداپ مکانی باشکوه و دیدنی در صربستان

پارک ملی جرداپ مکانی باشکوه و دیدنی در صربستان است که جزو بهترین گزینه ها برای بازدید می باشد. این پارک در شرق صربستان و در مرز با رومانی، در امتداد ساحل سمت راست رودخانه دانوب واقع شده است و مساحتی حدود 63786.5 هکتار دارد. این پارک مجموعه ای از دره ‌ها، معروف به دروازه ‌های آهنی دارد.

دره های آهنی در واقع طولانی ترین و عمیق ترین دره در اروپا است که حدودا 100 کیلومتر امتداد داشته و عمق آن نیز به 90 متر می رسد. از طرفی پارک جرداپ صربستان از نظر تنوع زیستی نیز در جایگاه بسیار خوبی قرار داشته که برخی گیاهان و حیوانات موجود در آن مانند لاله جرداپ، سیاه گوش، شغال و ماهیان خاویاری باستانی هستند و از عصر یخبندان جان سالم به در برده اند.

جالب است بدانید این پارک از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان دارای میراث فرهنگی و تاریخی قابل توجهی است و قدمت آن به دوران ماقبل تاریخ می رسد. امروزه این پارک انواع فعالیت های تفریحی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، قایق سواری، ماهیگیری و گشت و گذار را به بازدید کنندگان ارائه می دهد.

چنانچه دوست دارید تا در کشور زیبای صربستان به تحصیل پرداخته و در کنار تحصیل از زیبایی های طبیعی تاریخی این منطقه لذت ببرید، توصیه می کنیم برای اطلاع از شرایط تحصیلی و همچنین اطلاع از نحوه ورود به بهترین دانشگاه های موجود در این کشور به مقاله تحصیل در صربستان مراجعه فرمایید.

منطقه افسانه ای شیطان در صربستان

منطقه افسانه ای شیطان در صربستان که در واقع با نام شهر Đavolja Varoš نیز شناخته می شود یک سازه صخره ای متشکل از 200 هرم زمینی یا برج است که در قسمت جنوبی صربستان در کوه رادان واقع شده است. این برج ها هر کدام حدود 2 تا 15 متر ارتفاع و 4 تا 6 متر عرض دارند و طبق اطلاعات به دست آمده در اثر فرسایش شدید خاک که صحنه فعالیت شدید آتشفشانی میلیون ها سال قبل بود، تشکیل شده است. این منطقه و زمین اطراف آن محل چاه های معدن از نمانجیچ صربستان قرون وسطایی می باشد.

این جاذبه دیدنی به دلیل نوع شکل خود در طول زمان و توسط مردم محلی بسیار مورد توجه قرار گرفته و داستان های مختلف شامل شیاطین، پری ها، نفرین ها، عروسی ها و… در مورد این منطقه گفته شده و دلیل اصلی به عنوان شهر شیطان نیز همین افسانه ها می باشد. امروزه این منطقه برای عموم مردم باز است و شما می توانید از زیبایی های طبیعی آن لذت ببرید.

سوالات پر تکرار 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان

امروزه از مهم ترین جاذبه های لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان می توان به قلعه پترووارادین، قلعه بلگراد، پارک ملی جرداپ، صومعه استودنیکا و.. اشاره کرد.

قدمت این قلعه از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان به قرن 3 قبل از میلاد بازگشته و برای اولین بار توسط قبیله سلتیک اسکوردیسی ساخته و بعدها توسط حاکمان مختلف از جمله استفان لازارویچ، ژوستینین اول و نیکلاس دوکسات ددمورت بازسازی شد.

این پارک ملی از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان دارای تنوع زیستنی غنی از گیاهان، حیوانات و حشرات است که برخی از این موارد بومی یا بسیار کمیاب هستند بدین ترتیب بازدید از این پارک برای علاقمندان به حیات وحش یا طبیعت می تواند تجربه ای خاطره انگیز باشد.

این کلیسا به عنوان یاد بودی برای سنت ساوا با نام اصلی راستکو نمانجیچ، پسر ژوپان صربستانی استفان نمانیا، بنیانگذار کلیسای ارتدکس صربستان و شخصیت مهم صربستان قرون وسطی ساخته شد.

طبق اطلاعات به دست آمده از لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان ساخت این قلعه بین سال های 1692 تا 1780 انجام شده و دستور ساخت آن توسط امپراتور اتریش صادر شده است.

اکنون که با لیست 10 جاذبه گردشگری و دیدنی صربستان آشنا شده اید، توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با شرایط زندگی در این کشور، از طریق دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید. شما همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با شرایط، قوانین و الزامات مهاجرت به این کشور به مقاله جذاب مهاجرت به صربستان که توسط بهترین مشاورین همین مجموعه تدوین شده است مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه