تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین

تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین
مشاور مهاجرتی

با وجود تاثیر شدید بحران اقتصادی جهانی بر فرایندهای اقتصادی و جذابیت سرمایه گذاری در اوکراین ، شرکت های خارجی همچنان اوکراین را به عنوان فرصتی برای گسترش تجارت و ورود به بازارهای اروپای شرقی می دانند . یکی از رایج ترین گزینه ها ، اداره یک کسب و کار از طریق تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین است .

افتتاح دفتر نمایندگی یک شرکت خارجی در اوکراین می تواند یک فرایند پیچیده باشد که در آن بسیاری از واسطه ها و خروجی ها باید مورد توجه قرار گیرد . بنابراین اخذ توصیه های حرفه ای از طرف کارشناس متخصص و با تجربه مهاجرت کاری به اروپا ، برای جلوگیری از مشکلات زمان گیر و مالی مورد نیاز است و مشاوران مجرب موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در این مسیر به شما کمک خواهند نمود . در ادامه نیز مختصر اطلاعاتی درباره تجربه زندگی در اوکراین در اختیارتان قرار داده شده است .

مراحل تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین

اوکراین برای سرمایه گذاری خارجی مطلوب است و مشوق های مختلفی برای تشویق سرمایه گذاران ارائه می دهد . شرکت های خارجی که به دنبال تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین هستند ، می توانند از نیروی کار ماهر کشور ، بازار مصرف بزرگ و موقعیت جغرافیایی به عنوان پل تجاری بین اروپا ، آسیا و روسیه بهره مند شوند .

با توجه به مقررات موجود در قوانین اوکراین ، نمایندگی شرکت خارجی نیازی به سرمایه برای این کار ندارد . به دلیل داشتن نماینده غیرمستقیم در اوکراین ، این شرکت وضعیت قانونی ندارد .

طبق قوانین ، نماینده یک شرکت خارجی از لحظه ای که در اداره امور خارجه اتحادیه های شرکت ها و سازمان های اوکراین ثبت می شود ، وضعیت قانونی پیدا می کند . گام بعدی به سمت بازپرداخت قانونی نماینده شرکت خارجی ، ثبت نام در ادارات مالی دولتی است .

علاوه بر این ، شهروند خارجی که به عنوان مدیر اصلی شرکت نمایندگی عمل می کند ، باید در صندوق های دولتی ، مانند حقوق ثبت نام کند و اجازه اقامت موقت را دریافت کند . با توجه به عواقب موجود ، بهتر است یک شهروند اوکراینی را برای نقش مدیر عامل تعیین کرد .

یکی از مزیت های تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین ، این واقعیت است که فرصت های بیشتری برای فعالیت در بازار اوکراین ، امتیازات گمرکی و مالیاتی جداگانه به دست می آید .

برای این منظور ، دفتر اصلی شرکت خارجی که قصد دارد نمایندگی خود را در اوکراین تاسیس کند ، اعلامیه ای در مورد ثبت نام نمایندگی در اوکراین بدهد . پس از آن ، لازم است که برای مجوز ویژه از بانک ملی اوکراین درخواست شود تا حساب بانکی نماینده شرکت را در خارج از کشور باز کند .

مزیت تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین

تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین مزایای نسبت به شرکت های اوکراینی دارد :

 • نیازی به گرفتن اجازه کار برای غیر ساکنان اوکراین نیست
 • حقوق کارکنان خارجی را می توان به صورت ارز خارجی پرداخت کرد

در صورتی که شعبه برای اهداف تبلیغاتی در اوکراین تاسیس شود و غیر سود ده باشد می تواند از مالیات معاف شود ( در عین حال، این شعبه ها قادر به انجام هیچ گونه فعالیت تجاری در اوکراین نیستند ) .

در برخی از شهر های کشور اوکراین نیز هزینه های کار و زندگی به صورتی است که مالیات زیادی ندارد و آسان است . بدین منظور ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی را انتخاب کنید .

مزیت تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین

مدارک لازم برای تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین

 • آدرس ثبت شده
 • یک کپی از گواهینامه شرکت از شرکت مادر
 • یک کپی از یادداشت و مقررات انجمن شرکت مادر
 • یک کپی از گواهینامه معتبر شرکت مادر
 • انتصاب یک نماینده برای شعبه تاسیس شده در اوکراین
 • اگر مدیران شعبه شهروندان اوکراین نیستند ، مجوز کار لازم است .

مدارک ذکر شده در بالا توسط وزارت اقتصاد اوکراین برای ثبت شعبه مورد نیاز است . تمام اسناد لازم است باید به صورت رسمی ترجمه شود و از سوی سفارت اوکراین مورد تایید قرار گیرد .

شرایط حسابداری برای شعبه اوکراین

اگر شعبه برنامه ریزی فعالیت های اقتصادی فعالانه را داشته باشد ، باید در اداره مالیات دولتی اوکراین ثبت نام کند . حساب های شعبه باید با قوانین اوکراین مطابقت داشته باشد . گزارش مالیات بر درآمد باید هر ساله به صورت ماهیانه و مالیاتی بازپرداخت شود .

شرکت مادر باید یک حسابرس ارشد و حسابرس رسمی برای شعبه تعیین نماید. برای اطلاعات بیشتر در مورد حسابداری و نرخ مالیات در اوکراین ، لطفا با ما تماس بگیرید .

الزامات عمومی برای اخذ ویزا اوکراین

برای تضمین سفر لذت بخش ، لازم است که تمام جزئیات را در نظر داشته باشید . در ابتدا لازم است بدانید که آیا شما نیاز به ویزا برای ورود به اوکراین دارید یا خیر . پس ، اگر پاسپورت معتبر دارید این موضوع را بررسی کنید .

همه خارجی ها برای ورود به اوکراین نیاز به ویزا ندارند ، اما باید یاد داشته باشند که گذرنامه آنها باید در روزی که وارد قلمرو اوکراین می شوند معتبر باشد .

اگر یک فرد نیاز به یک ویزا برای ورود به اوکراین داشته باشد ، گذرنامه او باید پس از ترک اوکراین باید به مدت سه ماه معتبر باشد . بیش از آن ، لازم است ثابت کنید که شما پول کافی برای ورود به اوکراین دارید .

سیاست ویزای اوکراین اجازه می دهد که شهروندان کشورهای زیر بدون نیاز به ویزا وارد اوکراین شوند :

 • آذربایجان ؛
 • گرجستان ؛
 • ارمنستان ؛
 • ازبکستان ؛
 • مولداوی .

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و 33 کشور می توانند بدون ویزا وارد خاک اوکراین شوند ، اما مدت بازدید آنها محدود است، آنها باید اوکراین را ظرف 90 روز ترک کنند و حق بازگشت به اوکراین در سه ماه آینده را ندارند .

ویزای تجاری اوکراین

اوکراین متعلق به کشورهای دارای پتانسیل صنعتی توسعه یافته است . صنایع پیشرو آن متالورژی آهن و ماشین سازی هستند ، اگر چه سهم آنها با زمان تغییر می کند . در سال 2018، اقتصاد اوکراین رشد خود را برای سومین سال متوالی پس از سقوط در 2014 – 2015 دیده است .

ویزای تجاری اوکراین

طبق نظر کارشناسان انتظار می رود که در تمامی شاخص های اقتصاد کلان مهم ، پویایی مثبت حاصل شود ، در حالی که عوامل کلیدی تقویت مبارزه با فساد و جذب سرمایه گذاری در تسریع رشد ، تاثیر گذار خواهد شد .

موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی خدمات جامعی را به بازرگانان ، افراد و کارآفرینانی که قصد تجارت در اوکراین را دارند ارائه می دهد . افراد به منظور تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین ابتدا باید با ویزای کوتاه مدت C به اوکراین سفر کنند .

قانون اوکراین از حقوق سرمایه گذاران محافظت می کند و از ورود آنها به اوکراین حمایت می کند . اما شما باید اسناد کامل داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که شما ویزای خود را دریافت خواهید کرد . ما به شما یک تضمین 100٪ می دهیم که با کمک ما یک ویزای تجاری کسب خواهید کرد .

با درخواست خود بالاترین سطح از کمک های حقوقی و پشتیبانی کارشناسان مجرب ما را دریافت خواهید کرد . ما بهترین و ساده ترین راه برای دریافت ویزای مهاجرت به اوکراین را پیشنهاد می دهیم . کافی است با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی در دو شهر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید تا با فرآیند تاسیس شعبه یا نمایندگی در اوکراین آگاه شوید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *