اجاره و خرید ملک در اوکراین

اجاره و خرید ملک در اوکراین
مشاور مهاجرتی

اجاره و خرید ملک در اوکراین علی رغم درگیری های اخیرش با روسیه ، با توجه به رشد اقتصادی و جذب سرمایه خارجی در این کشور می تواند یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری ها برای هر فرد مهاجر و یا حتی مقیم در این کشور باشد.

وجود مزایای متفاوت در کنار قیمت مناسب املاک و مستغلات و شرایط خرید و فروش آسان در این کشور باعث شده که اوکراین به یکی از مقاصد مناسب برای سرمایه گذاران خارجی به خصوص در زمینه املاک تبدیل شوید.

همچنین با برخورداری از برخی شرایط تمامی مهاجران می توانند با خرید ملک اقامت این کشور را نیز به دست آورده و زمینه را برای مهاجرت به اوکراین فراهم سازند ؛ البته می توانید مقاله مهاجرت به اوکراین را بخوانید تا با تمام روش های قانونی ، سریع و ارزان مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی راه های خرید ملک در اوکراین و قوانین مربوط به آن خواهیم پرداخت.

برای اجاره و خرید ملک در اوکراین باید قبل از هر اقدامی اطلاعات مناسبی را در رابطه با بسیاری از زمینه ها در این کشور به دست آورید تا بتوانید با بهترین قیمت ، بهترین ملک ممکن با توجه به شرایط مورد خواست خود را خریداری یا اجاره نمایید و همچنین احتمال هرگونه سوء استفاده و کلاهبرداری را نیز به صفر برسانید.

فهرست مطالب

ویدیویی که مشاهده میکنید در مورد شرایط خرید و ملک و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات کشور اوکراین اطلاعات مفیدی به شما خواهد داد که همین ویدیو را در قالب پادکست نیز می توانید بشنوید، در صورتی که سوال دیگری داشتید، پس از مطالعه مقاله از طریق بخش دیدگاه ها از ما بپرسید.

پادکست اجاره و خرید ملک در اوکراین

پخش ویدیو

پیداکردن ملک مناسب در اوکراین

پیداکردن ملک مناسب در اوکراین بستگی به روش های در دسترس و علایق افراد در نوع یافتن منزل مورد نظر خود دارد ، چنان چه بستگان یا دوستان شما در اوکراین ساکن هستند ، می توانند با توجه به نوع ملک مورد نیاز شما بهترین گزینه های ممکن را در این کشور و در شهرهای مورد نظر یافته و به شما معرفی نمایند.

همچنین شما می توانید با سفر به این کشور و مراجعه حضوری به مشاورین املاک و بنگاه های معاملاتی املاک در هریک از شهرهای اوکراین و در محله های مختلف ، منازل جهت فروش و محله های متفاوت را از نزدیک مشاهده نمایید و از قیمت های املاک در این مناطق مطلع شوید ، به همین خاطر لازم است که یک مشاور و راهنمای با تجربه که از شرایط ، قوانین و قیمت های حاکم بر بازار در این کشور مطع باشد را در کنار خود داشته تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی همواره آماده ارائه بهترین راهنمایی ها و کمک ها برای انجام و خرید ملکی به صرفه و در حداقل زمان ممکن در اوکراین به شما عزیزان می باشند ، همچنین یکی دیگر از روش های جدید و بسیار پر کاربرد جهت اجاره و خرید ملک در اوکراین با استفاده از سایت ها و بنگاه های املاک اینترنتی می باشد که می توان از هر مکان و در هر زمان گزینه های موجود برای فروش را مشاهده کرد و از قیمت های دقیق و به روز مطلع شد. البته فراموش نکنید که برای خرید ملک باید از وضعیت اقتصادی اوکراین هم مطلع باشید ، ما مقاله اقتصاد کشور اوکراین را به شما پیشنهاد می کنیم که بخوانید.

سایت های فروش و اجاره ملک در اوکراین

سایت های فروش و اجاره ملک در اوکراین

سایت های فروش و اجاره ملک در اوکراین با کسب اطلاعات دقیق ملک و قیمت فروش به روز آن از مالک آن را در سایت خود آگهی کرده و در کنار عکس های متفاوت از ملک مورد نظر برای خریداران در حال جستجو به نمایش در می آورند ، چنان چه خریداری ملکی را پسند نماید می تواند در همان سایت با مالک ارتباط برقرار نموده و برای انجام مراحل خرید و فروش اقدام نماید.

در ادامه برخی از معتبرترین و بهترین سایت های در حال فعالیت جهت یافتن املاک قابل فروش و قابل اجاره در اوکراین را مشاهده خواهید کرد :

 • https://lun.ua
 • https://rieltor.ua
 • https://ua.m2bomber.com
 • https://mesto.ua
 • https://www.olx.ua/nedvizhimost
 • https://dom.ria.com
 • https://www.country.ua
 • https://100realty.ua
 • https://address.ua
 • https://meget.kiev.ua

مسیر قانونی خرید املاک و مستغلات در اوکراین

از نظر دولت اوکراین تمامی افراد خارجی که به سن قانونی ( 18 سالگی ) رسیده باشند بدون هیچ محدودیتی قادر به اجاره و خرید ملک در اوکراین می باشند ، باید دقت کنید که مسیر قانونی خرید املاک و مستغلات در اوکراین ، عبور از مسیر شرایط و قوانین در این کشور است که باید بر اساس آن اقدام نمایید تا بتوانید خریدی موفق و بدون هیچ مشکلی را به انجام برسانید.

روند خرید املاک و مستغلات در اوکراین بدین گونه است که در ابتدا شما ملک مورد نظر خود را از طریق روش های یاد شده یافته و انتخاب می نمایید ، سپس خریدار یا نماینده و یا وکیل قانونی آن برای انعقاد قرارداد و نقل و انتقال سند در یکی از بنگاه های معاملاتی در شهر مورد نظر حضور می یابد و با منعقد کردن قرارداد و پرداخت مبلغ پیش پرداخت ، تمامی شروط و درخواست های طرفین را به ثبت خواهد رسانید.

در انتها با تکمیل مدارک مربوط به انتقال سند ملک در یک روز مقرر مالک ، خریدار یا نماینده و مشاور املاک مورد نظر به همراه قرارداد در یکی از دفاتر اسناد رسمی این کشور حضور یافته وبا تصویه کامل مبلغ قرارداد مراحل انتقال سند را انجام داده و ملک مورد نظر را به طور کامل خریداری نموده و انتقال سند خواهند داد ، در ادامه برخی از شرایط و مدارک لازم و مهم برای خرید ملک و انتقال سند را اشاره خواهیم کرد.

شرایط و مدارک لازم برای خرید ملک در اوکراین

 • خریداران حتما قبل از اقدام به خرید باید شماره شناسایی مالیاتی اوکراین را از وزارت امور خارجه این کشور دریافت نمایند.
 • پاسپورت معتبر به همراه ترجمه کامل آن به همراه ویزای اقامتی در هنگام ثبت سند لازم است.
 • نماینده خریدار باید وکالتنامه محضری به همراه ترجمه معتبر ارائه نماید.
 • در صورت عدم تصمیم به پرداخت نقدی وجه بهتر است یک حساب بانکی در اوکراین افتتاح نمایید.
 • فروشندگان معمولا 5 تا 30 درصد از مبلغ قیمت ملک را پیش پرداخت دریافت می کنند.
 • مشاورین مالک از 1 تا 6 درصد از قیمت ملک را دستمزد دریافت کرده که با توجه به نرخ ملک مشخص می شود و کاملا میان طرفین توافقی است.
 • اسناد رسمی نیز 1 درصد از قیمت ملک را برای انجام امور دفتری و نقل و انتقال سند از خریدار دریافت می نماید.

قیمت ملک در اوکراین

از جمله نقاط مثبت و تعجب برانگیز این است که پس از شش سال کاهش قیمت مسکن ، بازار مسکن اوکراین با وجود همه گیری کرونا و حتی جنگ، شروع به بهبودی کرده است و علیرغم کندی فعالیت ساخت و ساز ، تقاضای خرید در این کشور در حال بهبود بوده که در نتیجه آن قیمت املاک مسکونی و همچنین ارزش زمین و اجاره بها در حال افزایش است.

به همین ترتیب قیمت ملک در اوکراین به طور متوسط در سال 2021 با توجه به آمار 2ونیم درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته که بزرگترین رشد سالانه در هشت سال گذشته است ، کارشناسان اقتصادی این رشد را شروع رشد بازار ملک اوکراین می دانند و معتقد هستند که دوران شک و ارزانی و شکست بازار ملک در این کشور به پایان رسیده و می توان با سرمایه گذاری در این بازار سالانه به سود مناسبی دست پیدا کرد.

قیمت ملک در اوکراین

شما عزیزان همچنین می توانید با مراجعه به مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین از دیگر روش های سرمایه گذاری در این کشوربجز مسیر خرید ملک مطلع شوید و در ادامه نیز برخی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ملک در اوکراین را نیز با هم مرور خواهیم کرد.

نرخ مصادره اموال در اوکراین

یکی از عوامل مهم که باید در هنگام سرمایه گذاری و خرید ملک به آن توجه داشت نرخ مصادره اموال در اوکراین است ، این میزان خطر از دست رفتن سرمایه گذاری های افراد خارجی در این کشور را در صورت بروز اتفاقات ناگهانی به ما نشان می دهد ، نرخ مصادره نشان می دهد که در صورت اتفاقاتی نظیر ، انقلاب ، کودتا ، تغییرات سیاسی و غیره میزان امنیت مالی شما چقدر است.

بر اساس دسته بندی امن ترین کشورها در جهان دارای کم ترین نرخ مصادره و برابر با مقدار یک هستند و نا امن ترین کشورها دارای بیش ترین مقدار و برابر با ده هستند و هر کشور دارای مقدار عددی در این میان مختص به خود است که اوکراین مقدار 8 را به خود اختصاص داده است ، این مقدار نشان می دهد که اوکراین کشور چندان امنی برای سرمایه گذاری از این لحاظ نمی باشد.

نرخ رشد قیمت ملک در اوکراین

همانطور که گفتیم در سال 2021 نرخ رشد قیمت ملک در اوکراین پس از چندین سال رکود و در برخی موقع کاهش ارزش و ارزانی با رشد مثبتی مواجه شده است که دلیل آن هم رشد اقتصاد این کشور در طی چند سال گذشته بوده که توانست بازار املاک و مستغلات را نیز تحت تاثیر قرار داده و پس از چند سال با رشد و استقبال مواجه سازد.

طبق مشاهدات و با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی پیش بینی می شود که بازار خرید و اجاره ملک در اوکراین پس از چندین سال از رکود و سقوط بیرون آمده و به رشد خود و حتی جذب سرمایه های خارجی و رشد خود ادامه دهد ، طبق این شرایط و با توجه به ارزان تر بودن قیمت املاک نسبت به اکثر کشورهای اروپا ، اوکراین می توان یکی از بازارهای مناسب سرمایه گذاری در این زمینه طی سال های آینده باشد.

مالیات خرید ملک در اوکراین

مالیات خرید ملک در اوکراین

مالیات اجاره و خرید ملک در اوکراین یکی از موارد مهم قانونی است که باید هنگام خرید ملک در این کشور حتما به آن توجه نمایید ، همانطور که می دانید اوکراین در طی چند سال گشته با رکود و افت قیمت مسکن مواجه بود است به همین خاطر بسیاری از ساخت ساز ها به طور نیمه تمام در هنگام ساخت توسط مالکین و پیمانکاران به حالت تعلیق درآمده و در نهایت به طور کامل متوقف گردید.

به همین خاطر دولت برای خریداران املاک نیمه ساخته که قصد کامل کردن ملک مورد نظر را دارند امتیازی را در نظر گرفته و از آنان مالیات کمتری را دریافت خواهد نمود.

در اینصورت خریدار با توجه به قیمت ملک از 0.5 درصد تا 2 درصد از قیمت ملک را موظف به پرداخت مالیات است ، اما خریداران املاک نوساز و یا کامل ساخت باید بین 3.5 درصد تا 8.5 درصد از قیمت ملک را مالیات پرداخت نمایند.

همچنین علاوه بر این مالکین و یا استفاده کنندگان از املاک و زمین در اوکراین نیز باید سالانه 1 درصد از قیمت ملک را بعنوان مالیات خرید ملک در اوکراین پرداخت کنند.

گرانترین شهرهای اوکراین جهت خرید ملک

نام شهر هر متر مربع در مرکز شهر هر متر مربع در اطراف شهر
کی یف 2350 دلار 1120 دلار
اودسا 1310دلار 890 دلار
لویو 1285 دلار 880 دلار
خارکف 1085 دلار 785 دلار
وینیتسیا 1045 دلار 670 دلار

ارزان ترین شهرها جهت خرید ملک اوکراین

نام شهر هر متر مربع در مرکز شهر هر متر مربع در اطراف شهر
وینیتسیا 1150 دلار 510 دلار
ایوانو فرانکیوسک 985 دلار 460 دلار
چرکاسی 890 دلار 610 دلار
خملنیتسکی 765 دلار 390 دلار

به این فکر افتادیم که شاید بخواهید ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی را دقیق تر بشناسید ، پس مقاله لینک شده را بخوانید و اطلاعات کاملی از آن استخراج کنید.

نرخ اجاره ماهانه در شهرهای اصلی اوکراین

نام شهر هر متر مربع در مرکز شهر هر متر مربع در اطراف شهر
کی یف 2350 دلار 1120 دلار
اودسا 1310دلار 890 دلار
لویو 1285 دلار 880 دلار
خارکف 1085 دلار 785 دلار
وینیتسیا 1045 دلار 670 دلار
قیمت اجاره ملک در اوکراین

قیمت اجاره ملک در اوکراین

علاوه بر قیمت خرید و فروش ، قیمت اجاره ملک در اوکراین نیز نسبت به برخی از کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر است ، اگر قصد تحصیل در اوکراین و یا کار در اوکراین را دارید باید توجه کنید که با اقامت در شهرهای اصلی و پر جمعیت تر این کشور هزینه بیش تری برای اجاره مسکن خود بپردازید ، اما زندگی در شهرهای کوچکتر و کم جمعیت این کشور هزینه اجاره کمتری را برای شما در بر دارد.

کی یف به عنوان پایتخت اوکراین گران ترین شهر این کشور نیز محسوب می شود که البته بیش ترین خدمات و رفاه را نیز در خود جای داده است ، در این شهر متوسط نرخ اجاره و خرید ملک نسبت به دیگر شهرهای اوکراین گرانتر است و معمولا این شهر توسط سرمایه گذاران بخش مسکن بیش تر از دیگر شهرهای این کشور مورد استقبال قرار می گیرد که دلیل آن رشد بالاتر قیمت ملک در این شهر و امید به کسب سود بیش تر پس از سرمایه گذاری است.

شما می توانید با مراجعه به سایت های اینترنتی و یا مراجعه به مشاورین و بنگاه های املاک در هر شهر و در محله های مد نظر املاک موجود را مشاهده و مورد بررسی قرار دهید ، توجه داشته باشید که حتما با مالک منزل مورد نظرتان یک قرارداد رسمی در یکی از مشاورین املاک منعقد نمایید و تمامی شرایط مد نظر طرفین را در آن قید نمایید تا در ادامه با مشکلش غیر موجه مواجه نگردید.

اخذ اقامت با خرید ملک در اوکراین

یکی از سوالات سرمایه گذاران در بخش املاک در اوکراین همراه این بوده است که آیا اخذ اقامت با خرید ملک در اوکراین امکان پذیر است ؟ باید در جواب این سوال گفت که دولت اوکراین به سرمایه گذاری هایی که تاثیری در رشد و چرخه اقتصادی این کشور ندارد اقامت دائمی اعطا نخواهد کرد و از آن جایی که خرید ملک در اوکراین به نوعی به نفع سرمایه گذار بوده و وارد چرخه مالی کشور نمی شود ، واجد دریافت اقامت دائم نخواهد .

برای دریافت اقامت دائم لازم است که فرد خارجی یک سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و یا خرید سهام به ارزش حداقل 100 هزار دلار را در اوکراین انجام دهد ، پس در صورت خرید ملک اگر قصد دریافت اقامت دائم این کشور را هم دارید باید یک سرمایه گذاری مازاد را نیز انجام دهید.

البته برخی از افراد پس از ثبت شرکت ، ملک مد نظرشان را با ارزش حداقل 100 هزار دلار از طریق شرکت خریداری می نمایند و از این طریق به اقامت دائم دست پیدا می کنند ، البته باید توجه داشت که در این صورت مالک و صاحب ملک خریداری شده شرکت می باشد نه شخص شما ، پس باید توجه نمایید که برای اقدام بدین صورت حتما شرکت را به نام خود ثبت و راه اندازی کنید که بعد با مشکلی مواجه نگردید.

مزایای خرید ملک در اوکراین

خرید و اجاره ملک در اوکراین یکی از فرصت های مناسب سرمایه گذاری در این کشور و در قاره اروپا در حال حاضر است که می تواند در آینده بهره مناسبی را برای خریداران در بر داشته باشد و همچنین با اجاره آن یک درآمد سالانه نیز برای مالکان به وجود اورد. مزایای خرید ملک در اوکراین کم نیستند که در این مطلب با برخی از آن ها نیز تا این قسمت آشنا شدیم ، در ادامه برخی از مهم ترین مزایای خرید و اجاره ملک در اوکراین را به شما معرفی می کنیم.

 • قیمت بسیار مناسب خرید و اجاره ملک در اوکراین نسبت به اکثر کشورهای اروپایی
 • مالکیت کامل و شش دانگ ملک به خریداران خارجی
 • سرمایه گذاری مطمئن با نرخ سود مناسب در این کشور
 • امکان اجاره ملک خریداری شده و کسب درآمد از آن
 • مالیات کم و مناسب تعیین شده از سوی دولت
 • اعطای ویزای موقت و امکان دریافت اقامت دائم در صورت سرمایه گذاری در کنار خرید ملک

سوالات پر تکرار اجاره و خرید ملک در اوکراین

از نظر دولت اوکراین تمامی افراد خارجی که به سن قانونی ( 18 سالگی ) رسیده باشند بدون هیچ محدودیتی قادر به اجاره و خرید ملک در اوکراین می باشند.

 

دولت برای خریداران املاک نیمه ساخته که قصد کامل کردن ملک مورد نظر را دارند امتیازی را در نظر گرفته و از آنان مالیات کمتری را دریافت خواهد نمود ، در اینصورت خریدار با توجه به قیمت ملک از 0،5 درصد تا 2 درصد از قیمت ملک را موظف به پرداخت مالیات است ، اما خریداران املاک نوساز و یا کامل ساخت باید بین 3،5 درصد تا 8،5 درصد از قیمت ملک را مالیات پرداخت نمایند.

 

بر اساس دسته بندی امن ترین کشورها در جهان دارای کم ترین نرخ مصادره و برابر با مقدار یک هستند و نا امن ترین کشورها دارای بیش ترین مقدار و برابر با ده هستند و هر کشور دارای مقدار عددی در این میان مختص به خود است که اوکراین مقدار 8 را به خود اختصاص داده است ، این مقدار نشان می دهد که اوکراین کشور چندان امنی برای سرمایه گذاری از این لحاظ نمی باشد.

 

 • قیمت بسیار مناسب خرید و اجاره ملک در اوکراین نسبت به اکثر
 • کشورهای اروپایی
 • مالکیت کامل و شش دانگ ملک به خریداران خارجی
 • سرمایه گذاری مطمئن با نرخ سود مناسب در این کشور
 • امکان اجاره ملک خریداری شده و کسب درآمد از آن

در این مطلب تلاش کردیم شما را با اجاره و خرید ملک در اوکراین به صورت کامل و مفید اشنا نماییم ، چنان چه پس از مطالعه این مقاله هنوز هم سوال یا ابهامی در این زمینه دارید با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس حاصل نمایید و از راهنمایی و اطلاعات به روز آنان بهره مند شوید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله اطلاعات کشور اوکراین را نیز بخوانید چرا که اطلاعات جامعی نسبت به این کشور به شما می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *