اوکراین

اجاره و خرید ملک در اوکراین

اجاره و خرید ملک در اوکراین

اجاره و خرید ملک در اوکراین با توجه به رشد اقتصادی و جذب سرمایه خارجی در این کشور می تواند یکی از مطمئن ترین سرمایه گذاری ها برای هر فرد مهاجر و یا حتی مقیم در این کشور باشد ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )به بررسی راه های خرید ملک در اوکراین و قوانین مربوط به آن خواهیم پرداخت.

وجود مزایای متفاوت در کنار قیمت مناسب املاک و مستغلات و شرایط خرید و فروش آسان در این کشور باعث شده که اوکراین به یکی از مقاصد مناسب برای سرمایه گذاران خارجی به خصوص در زمینه املاک تبدیل شوید ، همچنین با برخورداری از برخی شرایط تمامی مهاجران می توانند با خرید ملک اقامت این کشور را نیز به دست آورده و زمینه را برای مهاجرت به اوکراین فراهم سازند ؛ مقاله مهاجرت به اوکراین را بخوانید تا با تمام روش های قانونی ، سریع و ارزان مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

اوکراین ، در یک دهه گذشته با جذب سرمایه گذاران و شرکت های خارجی و همچنین رونق صنعت گردشگری توانسته خود را از رکود بیرون آورده و در کنار آن بازار املاک خود را هم جانی دوباره ببخشد.

برای اجاره و خرید ملک در اوکراین باید قبل از هر اقدامی اطلاعات مناسبی را در رابطه با بسیاری از زمینه ها در این کشور به دست آورید تا بتوانید با بهترین قیمت ، بهترین ملک ممکن با توجه به شرایط مورد خواست خود را خریداری یا اجاره نمایید و همچنین احتمال هرگونه سوء استفاده و کلاهبرداری را نیز به صفر برسانید ، در ادامه این مطلب برخی از مهم ترین شرایط اجاره و خرید ملک در اوکراین را مرور خواهیم کرد.

نحوه یافتن ملک در اوکراین

نحوه یافتن ملک در اوکراین بستگی به روش های در دسترس و علایق افراد در نوع یافتن منزل مورد نظر خود دارد ، چنان چه بستگان یا دوستان شما در اوکراین ساکن هستند ، می توانند با توجه به نوع ملک مورد نیاز شما بهترین گزینه های ممکن را در این کشور و در شهرهای مورد نظر یافته و به شما معرفی نمایند.

همچنین شما می توانید با سفر به این کشور و مراجعه حضوری به مشاورین املاک و بنگاه های معاملاتی املاک در هریک از شهرهای اوکراین و در محله های مختلف ، منازل جهت فروش و محله های متفاوت را از نزدیک مشاهده نمایید و از قیمت های املاک در این مناطق مطلع شوید ، به همین خاطر لازم است که یک مشاور و راهنمای با تجربه که از شرایط ، قوانین و قیمت های حاکم بر بازار در این کشور مطع باشد را در کنار خود داشته تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی همواره آماده ارائه بهترین راهنمایی ها و کمک ها برای انجام و خرید ملکی به صرفه و در حداقل زمان ممکن در اوکراین به شما عزیزان می باشند ، همچنین یکی دیگر از روش های جدید و بسیار پر کاربرد جهت اجاره و خرید ملک در اوکراین با استفاده از سایت ها و بنگاه های املاک اینترنتی می باشد که می توان از هر مکان و در هر زمان گزینه های موجود برای فروش را مشاهده کرد و از قیمت های دقیق و به روز مطلع شد.

برای خرید ملک باید از وضعیت اقتصادی اوکراین هم مطلع باشید ، مقاله اقتصاد کشور اوکراین را بخوانید.

سایت های فروش و اجاره ملک در اوکراین

این سایت ها با کسب اطلاعات دقیق ملک و قیمت فروش به روز آن از مالک آن را در سایت خود آگهی کرده و در کنار عکس های متفاوت از ملک مورد نظر برای خریداران در حال جستجو به نمایش در می آورند ، چنان چه خریداری ملکی را پسند نماید می تواند در همان سایت با مالک ارتباط برقرار نموده و برای انجام مراحل خرید و فروش اقدام نماید.

سایت های فروش و اجاره ملک در اوکراین

البته برخی از این سایت ها علاوه بر انتشار آگهی های فروش ملک ، آگهی املاک قابل اجاره به همراه نرخ اجاره ماهیانه آن را نیز به طور کامل به همراه اطلاعات آن به نمایش می گذارند ، در ادامه برخی از معتبرترین و بهترین سایت های در حال فعالیت جهت یافتن املاک قابل فروش و قابل اجاره در اوکراین را مشاهده خواهید کرد :

 • https://lun.ua
 • https://rieltor.ua
 • https://ua.m2bomber.com
 • https://mesto.ua
 • https://www.olx.ua/nedvizhimost
 • https://dom.ria.com
 • https://www.country.ua
 • https://100realty.ua
 • https://address.ua
 • https://meget.kiev.ua

روند خرید املاک و مستغلات در اوکراین

از نظر دولت اوکراین تمامی افراد خارجی که به سن قانونی ( 18 سالگی ) رسیده باشند بدون هیچ محدودیتی قادر به اجاره و خرید ملک در اوکراین می باشند ، باید دقت کنید که برای اجاره و خرید ملک در اوکراین برخی از شرایط و قوانین در این کشور را باید رعایت نموده و بر اساس آن اقدام نمایید تا بتوانید خریدی موفق و بدون هیچ مشکلی را به انجام برسانید.

روند خرید املاک و مستغلات در اوکراین بدین گونه است که در ابتدا شما ملک مورد نظر خود را از طریق روش های یاد شده یافته و انتخاب می نمایید ، سپس خریدار یا نماینده و یا وکیل قانونی آن برای انعقاد قرارداد و نقل و انتقال سند در یکی از بنگاه های معاملاتی در شهر مورد نظر حضور می یابد و با منعقد کردن قرارداد و پرداخت مبلغ پیش پرداخت ، تمامی شروط و درخواست های طرفین را به ثبت خواهد رسانید.

در انتها با تکمیل مدارک مربوط به انتقال سند ملک در یک روز مقرر مالک ، خریدار یا نماینده و مشاور املاک مورد نظر به همراه قرارداد در یکی از دفاتر اسناد رسمی این کشور حضور یافته وبا تصویه کامل مبلغ قرارداد مراحل انتقال سند را انجام داده و ملک مورد نظر را به طور کامل خریداری نموده و انتقال سند خواهند داد ، در ادامه برخی از شرایط و مدارک لازم و مهم برای خرید ملک و انتقال سند را اشاره خواهیم کرد.

شرایط و مدارک لازم برای خرید ملک در اوکراین

 • خریداران حتما قبل از اقدام به خرید باید شماره شناسایی مالیاتی اوکراین را از وزارت امور خارجه این کشور دریافت نمایند.
 • پاسپورت معتبر به همراه ترجمه کامل آن به همراه ویزای اقامتی در هنگام ثبت سند لازم است.
 • نماینده خریدار باید وکالتنامه محضری به همراه ترجمه معتبر ارائه نماید.
 • در صورت عدم تصمیم به پرداخت نقدی وجه بهتر است یک حساب بانکی در اوکراین افتتاح نمایید.
 • فروشندگان معمولا 5 تا 30 درصد از مبلغ قیمت ملک را پیش پرداخت دریافت می کنند.
 • مشاورین مالک از 1 تا 6 درصد از قیمت ملک را دستمزد دریافت کرده که با توجه به نرخ ملک مشخص می شود و کاملا میان طرفین توافقی است.
 • اسناد رسمی نیز 1 درصد از قیمت ملک را برای انجام امور دفتری و نقل و انتقال سند از خریدار دریافت می نماید.
شرایط و مدارک لازم برای خرید ملک در اوکراین

عوامل موثر بر قیمت ملک در اوکراین

از جمله نقاط مثبت و تعجب برانگیز این است که پس از شش سال کاهش قیمت مسکن ، بازار مسکن اوکراین با وجود همه گیری کرونا شروع به بهبودی کرده است و علیرغم کندی فعالیت ساخت و ساز ، تقاضای خرید در این کشور در حال بهبود بوده که در نتیجه آن قیمت املاک مسکونی و همچنین ارزش زمین و اجاره بها در حال افزایش است.

به همین ترتیب قیمت ملک به طور متوسط در سال 2021 با توجه به آمار 5 ، 2 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته که بزرگترین رشد سالانه در هشت سال گذشته است ، کارشناسان اقتصادی این رشد را شروع رشد بازار ملک اوکراین می دانند و معتقد هستند که دوران شک و ارزانی و شکست بازار ملک در این کشور به پایان رسیده و می توان با سرمایه گذاری در این بازار سالانه به سود مناسبی دست پیدا کرد.

شما عزیزان همچنین می توانید با مراجعه به مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اوکراین از دیگر روش های سرمایه گذاری در این کشور مطلع شوید ، در ادامه نیز برخی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ملک در اوکراین را نیز با هم مرور خواهیم کرد.

نرخ مصادره اموال در اوکراین

یکی از عوامل مهم که باید در هنگام سرمایه گذاری و خرید ملک به آن توجه داشت نرخ مصادره اموال در اوکراین است ، این میزان خطر از دست رفتن سرمایه گذاری های افراد خارجی در این کشور را در صورت بروز اتفاقات ناگهانی به ما نشان می دهد ، نرخ مصادره نشان می دهد که در صورت اتفاقاتی نظیر ، انقلاب ، کودتا ، تغییرات سیاسی و غیره میزان امنیت مالی شما چقدر است.

بر اساس دسته بندی امن ترین کشورها در جهان دارای کم ترین نرخ مصادره و برابر با مقدار یک هستند و نا امن ترین کشورها دارای بیش ترین مقدار و برابر با ده هستند و هر کشور دارای مقدار عددی در این میان مختص به خود است که اوکراین مقدار 8 را به خود اختصاص داده است ، این مقدار نشان می دهد که اوکراین کشور چندان امنی برای سرمایه گذاری از این لحاظ نمی باشد.

نرخ رشد قیمت ملک در اوکراین

همانطور که گفتیم در سال 2021 نرخ رشد قیمت ملک در اوکراین پس از چندین سال رکود و در برخی موقع کاهش ارزش و ارزانی با رشد مثبتی مواجه شده است که دلیل آن هم رشد اقتصاد این کشور در طی چند سال گذشته بوده که توانست بازار املاک و مستغلات را نیز تحت تاثیر قرار داده و پس از چند سال با رشد و استقبال مواجه سازد.

طبق مشاهدات و با توجه به شرایط اقتصادی و سیاسی پیش بینی می شود که بازار خرید و اجاره ملک در اوکراین پس از چندین سال از رکود و سقوط بیرون آمده و به رشد خود و حتی جذب سرمایه های خارجی و رشد خود ادامه دهد ، طبق این شرایط و با توجه به ارزان تر بودن قیمت املاک نسبت به اکثر کشورهای اروپا ، اوکراین می توان یکی از بازارهای مناسب سرمایه گذاری در این زمینه طی سال های آینده باشد.

مالیات خرید ملک در اوکراین

مالیات اجاره و خرید ملک در اوکراین یکی از موارد مهم قانونی است که باید هنگام خرید ملک در این کشور حتما به آن توجه نمایید ، همانطور که می دانید اوکراین در طی چند سال گشته با رکود و افت قیمت مسکن مواجه بود است به همین خاطر بسیاری از ساخت ساز ها به طور نیمه تمام در هنگام ساخت توسط مالکین و پیمانکاران به حالت تعلیق درآمده و در نهایت به طور کامل متوقف گردید.

مالیات خرید ملک در اوکراین

به همین خاطر دولت برای خریداران املاک نیمه ساخته که قصد کامل کردن ملک مورد نظر را دارند امتیازی را در نظر گرفته و از آنان مالیات کمتری را دریافت خواهد نمود ، در اینصورت خریدار با توجه به قیمت ملک از 0.5 درصد تا 2 درصد از قیمت ملک را موظف به پرداخت مالیات است ، اما خریداران املاک نوساز و یا کامل ساخت باید بین 3.5 درصد تا 8.5 درصد از قیمت ملک را مالیات پرداخت نمایند.

همچنین علاوه بر این مالکین و یا استفاده کنندگان از املاک و زمین در اوکراین نیز باید سالانه 1 درصد از قیمت ملک را مالیات پرداخت کنند.

قیمت خرید ملک در اوکراین

همانطور که شاید مستحضر باشید قیمت خرید ملک در اوکراین نسبت به بسیاری از دیگر کشورهای اروپا ارزان تر است و همین موضوع باعث شده که بسیاری از افراد خارجی سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در این کشور را یکی از بهترین روش ها بدانند.

قیمت املاک در این کشور در شهرهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد و کی یف پایتخت اوکراین گرانترین شهر این کشور به حساب می آید ، همچنین قیمت ها در شهرهای بزرگتر و پر جمعیت به نسبت شهرهای کوچکتر گران تر می باشد که عمده دلایل آن بهره مندی از خدمات رفاهی و تفریحی ، وجود فرصت های شغلی بیش تر ، بالاتر بوده دستمزد ها و حقوق در این شهرها و غیره است.

علاوه بر این قیمت املاک در هر شهر در مراکز شهر گرانتر از حومه و محله های اطراف شهر می باشد و همچنین هزینه های اجاره نیز درمناطق مرکزی و اصلی بیشتر از حومه های شهر است ، در ادامه قیمت خرید ملک در سال 2021 در شهرهای مختلف اوکراین را مشاهده خواهید کرد.

گرانترین شهرها جهت خرید ملک

 • در کی یف هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 2350 دلار و در اطراف شهر 1120 دلار می باشد.
 • در اودسا هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1310 دلار و در حومه شهر 890 دلار است.
 • در لویو هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1285 دلار و در حومه شهر 880 دلار است.
 • در خارکف هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1085 دلار و در ح ، مه شهر 785 دلار است.
 • در وینیتسیا هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1045 دلار و در اطراف شهر 670 دلار می باشد.

ارزان ترین شهرها جهت خرید ملک اوکراین

 • در وینیتسیا هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1150 دلار و در اطراف شهر 510 دلار است.
 • در ایوانو فرانکیوسک هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 985 دلار و در اطراف شهر 460 دلار است.
 • در چرکاسی هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 890 دلار و در اطراف شهر 610 دلار است.
 • در خملنیتسکی هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 765 دلار و در اطراف شهر 390 دلار است.
شاید بخواهید ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی را بشناسید ، مقاله لینک شده را بخوانید.

شاید بخواهید ارزان ترین شهر اوکراین برای کار و زندگی را بشناسید ، مقاله لینک شده را بخوانید.

قیمت اجاره ملک در اوکراین

علاوه بر قیمت خرید و فروش ، قیمت اجاره ملک در اوکراین نیز نسبت به برخی از کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه تر است ، اگر قصد تحصیل در اوکراین و یا کار در اوکراین را دارید باید توجه کنید که با اقامت در شهرهای اصلی و پر جمعیت تر این کشور هزینه بیش تری برای اجاره مسکن خود بپردازید ، اما زندگی در شهرهای کوچکتر و کم جمعیت این کشور هزینه اجاره کمتری را برای شما در بر دارد ، برای تحقیق در خصوص شرایط کار در اوکراین و شناخت مشاغل مورد نیاز این کشور مقاله لینک شده را بخوانید.

کی یف به عنوان پایتخت اوکراین گران ترین شهر این کشور نیز محسوب می شود که البته بیش ترین خدمات و رفاه را نیز در خود جای داده است ، در این شهر متوسط نرخ اجاره و خرید ملک نسبت به دیگر شهرهای اوکراین گرانتر است و معمولا این شهر توسط سرمایه گذاران بخش مسکن بیش تر از دیگر شهرهای این کشور مورد استقبال قرار می گیرد که دلیل آن رشد بالاتر قیمت ملک در این شهر و امید به کسب سود بیش تر پس از سرمایه گذاری است.

شما می توانید با مراجعه به سایت های اینترنتی و یا مراجعه به مشاورین و بنگاه های املاک در هر شهر و در محله های مد نظر املاک موجود را مشاهده و مورد بررسی قرار دهید ، توجه داشته باشید که حتما با مالک منزل مورد نظرتان یک قرارداد رسمی در یکی از مشاورین املاک منعقد نمایید و تمامی شرایط مد نظر طرفین را در آن قید نمایید تا در ادامه با مشکلش غیر موجه مواجه نگردید.

نرخ اجاره ماهانه در شهرهای اصلی اوکراین

آپارتمان 1 خوابه مرکز شهر ( دلار )آپارتمان 1 خوابه حومه شهر ( دلار )رتمان 3 خواب مرکز شهر ( دلار )آپارتمان 3 خواب حومه شهر ( دلار )
کی یف665 ، 89409 ، 751141 ، 17628 ، 96
اودسا335 ، 14243 ، 83653 ، 81430 ، 51
خارکف404 ، 96259 ، 65720 ، 10428 ، 56
وینیتسا317 ، 60233 ، 79414 ، 65299 ، 96
لویو371 ، 89257 ، 59614 ، 48420

اخذ اقامت با خرید ملک در اوکراین

یکی از سوالات سرمایه گذاران در بخش املاک در اوکراین همراه این بوده است که آیا اخذ اقامت با خرید ملک در اوکراین امکان پذیر است ؟

اخذ اقامت با خرید ملک در اوکراین

باید در جواب این سوال گفت که دولت اوکراین به سرمایه گذاری هایی که تاثیری در رشد و چرخه اقتصادی این کشور ندارد اقامت دائمی اعطا نخواهد کرد و از آن جایی که خرید ملک در اوکراین به نوعی به نفع سرمایه گذار بوده و وارد چرخه مالی کشور نمی شود ، واجد دریافت اقامت دائم نخواهد .

برای دریافت اقامت دائم لازم است که فرد خارجی یک سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و یا خرید سهام به ارزش حداقل 100 هزار دلار را در اوکراین انجام دهد ، پس در صورت خرید ملک اگر قصد دریافت اقامت دائم این کشور را هم دارید باید یک سرمایه گذاری مازاد را نیز انجام دهید.

البته برخی از افراد پس از ثبت شرکت ، ملک مد نظرشان را با ارزش حداقل 100 هزار دلار از طریق شرکت خریداری می نمایند و از این طریق به اقامت دائم دست پیدا می کنند ، البته باید توجه داشت که در این صورت مالک و صاحب ملک خریداری شده شرکت می باشد نه شخص شما ، پس باید توجه نمایید که برای اقدام بدین صورت حتما شرکت را به نام خود ثبت و راه اندازی کنید که بعد با مشکلی مواجه نگردید.

مزایای خرید ملک در اوکراین

خرید و اجاره ملک در اوکراین یکی از فرصت های مناسب سرمایه گذاری در این کشور و در قاره اروپا در حال حاضر است که می تواند در آینده بهره مناسبی را برای خریداران در بر داشته باشد و همچنین با اجاره آن یک درآمد سالانه نیز برای مالکان به وجود اورد.

مزایای خرید ملک در اوکراین کم نیستند که در این مطلب با برخی از آن ها نیز تا این قسمت آشنا شدیم ، در ادامه برخی از مهم ترین مزایای خرید و اجاره ملک در اوکراین را به شما معرفی می کنیم.

 • قیمت بسیار مناسب خرید و اجاره ملک در اوکراین نسبت به اکثر کشورهای اروپایی
 • مالکیت کامل و شش دانگ ملک به خریداران خارجی
 • سرمایه گذاری مطمئن با نرخ سود مناسب در این کشور
 • امکان اجاره ملک خریداری شده و کسب درآمد از آن
 • مالیات کم و مناسب تعیین شده از سوی دولت
 • اعطای ویزای موقت و امکان دریافت اقامت دائم در صورت سرمایه گذاری در کنار خرید ملک

سوالات پر تکرار اجاره و خرید ملک در اوکراین

آیا برای اجاره و خرید ملک در اوکراین محدودیتی وجود دارد؟

از نظر دولت اوکراین تمامی افراد خارجی که به سن قانونی ( 18 سالگی ) رسیده باشند بدون هیچ محدودیتی قادر به اجاره و خرید ملک در اوکراین می باشند.

قیمت خرید ملک در اوکراین چقدر است؟

در کی یف هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 2350 دلار و در اطراف شهر 1120 دلار می باشد.
در اودسا هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1310 دلار و در حومه شهر 890 دلار است.
در لویو هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1285 دلار و در حومه شهر 880 دلار است.
در خارکف هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1085 دلار و در ح ، مه شهر 785 دلار است.
در وینیتسیا هر متر مربع ملک در مرکز شهر به طور متوسط 1045 دلار و در اطراف شهر 670 دلار می باشد.

مالیات خرید ملک در اوکراین چقدر است؟

دولت برای خریداران املاک نیمه ساخته که قصد کامل کردن ملک مورد نظر را دارند امتیازی را در نظر گرفته و از آنان مالیات کمتری را دریافت خواهد نمود ، در اینصورت خریدار با توجه به قیمت ملک از 0،5 درصد تا 2 درصد از قیمت ملک را موظف به پرداخت مالیات است ، اما خریداران املاک نوساز و یا کامل ساخت باید بین 3،5 درصد تا 8،5 درصد از قیمت ملک را مالیات پرداخت نمایند.

آیا کشور اوکراین کشوری امن برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است؟

بر اساس دسته بندی امن ترین کشورها در جهان دارای کم ترین نرخ مصادره و برابر با مقدار یک هستند و نا امن ترین کشورها دارای بیش ترین مقدار و برابر با ده هستند و هر کشور دارای مقدار عددی در این میان مختص به خود است که اوکراین مقدار 8 را به خود اختصاص داده است ، این مقدار نشان می دهد که اوکراین کشور چندان امنی برای سرمایه گذاری از این لحاظ نمی باشد.

مزایای خرید ملک در اوکراین چیست؟

قیمت بسیار مناسب خرید و اجاره ملک در اوکراین نسبت به اکثر کشورهای اروپایی
مالکیت کامل و شش دانگ ملک به خریداران خارجی
سرمایه گذاری مطمئن با نرخ سود مناسب در این کشور
امکان اجاره ملک خریداری شده و کسب درآمد از آن

در این مطلب تلاش کردیم شما را با اجاره و خرید ملک در اوکراین به صورت کامل و مفید اشنا نماییم ، چنان چه پس از مطالعه این مقاله هنوز هم سوال یا ابهامی در این زمینه دارید با مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی از طریق دفاتر فعال تهران و شیراز تماس حاصل نمایید و از راهنمایی و اطلاعات به روز آنان بهره مند شوید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله اطلاعات کشور اوکراین را نیز بخوانید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *