اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی

اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی

مجوز کار ، ویزای دانشجویی و غیره بعضی از رایج ترین روش هایی هستند که برای شروع زندگی قانونی در اسپانیا استفاده می شود . اما معمولا اخذ اقامت از طریق این روش ها پیچیده تر است . به همین دلیل ، ویزا طلایی ، به خصوص در چند سال گذشته ، محبوبیت بسیاری بدست آورده است . در این مطلب ، ما درباره همه چیزهایی که باید درباره ویزای سرمایه گذار در اسپانیا و یا اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی بدانید ، صحبت نموده ایم . ضمن اینکه کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی نیز آماده پاسخدهی به شما عزیزان در این راستا می باشند .

اما مزیت اصلی مهاجرت کاری به اسپانیا چیست ؟ به سادگی شما در اسپانیا سرمایه گذاری می کنید و فورا اجازه اقامت خود را دریافت می کنید . به همین سادگی . بنابراین ، لازم است ابتدا چارچوب شرایط را بدانید و در این راستا اقدامات مربوطه را انجام دهید .

شرایط اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی

اسپانیا برنامه ویزای طلایی خود را در سال 2013 راه اندازی کرد . سرمایه گذاری 500،000 یورو در املاک و مستغلات ، که به تمام اعضای خانواده اجازه اقامت می دهد . ویزای سرمایه گذاری اسپانیا را می توان هر دو سال یکبار تمدید کرد . پس از پنج سال ، امکان اقامت دائم و بعد از ده سال اخذ تابعیت امکان پذیر است .

برای حفظ و تمدید اجازه اقامت ویزا لازم نیست که در اسپانیا زندگی کنید . ممکن است بتوان برای اخذ اقامت دائم در اسپانیا پس از 5 سال زندگی در کشور درخواست داد . برای اخذ شهروندی نیز پس از ده سال زندگی تمام وقت در اسپانیا می توان درخواست داد . 

اگر چه اجازه اقامت موقت ( ویزای طلایی ) را می توان به راحتی بدون زندگی در کشور تمدید کرد ، اما در مسیر اخذ اقامت دائم و تابعیت سرمایه گذار و خانواده اش در اسپانیا الزاما باید سکونت داشته باشند . به همین دلیل برنامه ویزای طلایی اسپانیا برای افرادی مناسب است که مایل به اقامت تمام وقت در اسپانیا هستند و یا صرفا اقامت دومی در اروپا بدون شهروندی را میخواهند .

اخذ اقامت دائم اسپانیا با سرمایه گذاری

اخذ اقامت دائم اسپانیا با سرمایه گذاری

اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی یک فرآیند مرحله به مرحله است ، اگرچه با قانون جدید ، بسیار ساده شده است . اگر قصد سرمایه گذاری دارید ، اولین قدم برای گرفتن ویزای اقامت است که برای حداکثر یک سال معتبر است . بعد از اینکه این مرحله ، قدم دوم این است که برای اقامت 2 ساله درخواست کنید .

اگر سرمایه گذاری شما هنوز پابرجا باشد ، این مجوز را می توان هر دو سال یکبار تمدید کرد . اگر هر سال در اسپانیا حداقل 6 ماه زندگی کنید ، پس از 5 سال می توانید اقامت دائم 5 ساله را درخواست کنید و بعد از 10 سال حتی می توانید برای تابعیت اسپانیا درخواست کنید .

مزایای اصلی اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

 1. ورود به اسپانیا و 26 کشور دیگر اتحادیه اروپا ( منطقه شنگن )
 2. شما فقط باید یک بار در سال به اسپانیا سفر کنید تا مجوز را حفظ کنید و حتی برای مدت طولانی اقامت لازم نیست .
 3. این اجازه می تواند به راحتی هر دو سال یکبار تمدید شود .
 4. شما حق کسب کار به عنوان یک کارآفرین یا کارمند را پس از اخذ مجوز 2 ساله را خواهید داشت .
 5. همسر و فرزندان زیر 18 سال می توانند برای اقامت نیز درخواست دهند .

مالیات سرمایه گذاری در اسپانیا

هنگامی که املاک و مستغلات را برای اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی خریداری می کنید و مجوز اقامت اسپانیا را دریافت می کنید ، مطمئنا به پرداخت برخی از مالیات ها متعهد هستید . نرخ مالیات در اسپانیا و مقدار آن بستگی به میزان زمان صرف در اسپانیا در طول سال دارد .

اگر شما بیش از 6 ماه در اسپانیا اقامت داشته باشید ، به عنوان یک مهاجر اسپانیایی شمرده می شوید و دارایی های شما در سراسر جهان و درآمد شما در اسپانیا مورد مالیات قرار خواهد گرفت . اگر در مدت زمان کمتری در کشور هستید ، فقط پرداخت مالیات را از خرید اولیه املاک خود و بعد از آن در ارزش دارایی های خود در اسپانیا پرداخت می کنید .

شرایط لازم برای کسب اجازه اقامت اسپانیا

همانطور که در ابتدای مطلب در مورد اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی اشاره شد ، اگر میخواهید ویزای طلایی را برای اسپانیا به دست آورید ، ابتدا باید برای اقامت ویزای یک ساله با سرمایه گذاری زیر اقدام کنید :

 1. سرمایه گذاری 500000 یورو در املاک و مستغلات اسپانیا . می توان یک یا بیشتر ملک را خریداری کرد .
 2. سرمایه گذاری یک میلیون یورو در سپرده های بانکی در موسسات مالی اسپانیا .
 3. سرمایه گذاری یک میلیون یورو در سهام شرکت های اسپانیایی .
 4. سرمایه گذاری دو میلیون یورو در بدهی های عمومی اسپانیا .

شروع یک پروژه تجاری در اسپانیا از منافع عمومی که باعث ایجاد اشتغال می شود ، به نوآوری های تکنولوژیکی و یا علمی کمک می کند یا تاثیر اجتماعی و اقتصادی در منطقه دارد . پس از اخذ اقامت ویزا برای 1 سال ، می توانید درخواست اقامت 2 ساله را درخواست کنید . برای این منظور ، الزامات زیر وجود دارد :

 • سرمایه گذاری هایی که برای گرفتن ویزای اقامت گنجانده اید ، باید در محل انجام شود .
 • شما باید حداقل یک بار در سال قبل از درخواست ، به اسپانیا سفر کنید .

مدت زمان صدور ویزای اقامت اسپانیا

مجوز اقامت برای سرمایه گذاری در اسپانیا طراحی شده است تا راه را برای سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا روشن کند . بنابراین ، گرفتن ویزای طلایی در اسپانیا نسبتا سریع است . اقامت ویزا در 10 روز کاری حل خواهد شد و پس از آن شما می توانید بلافاصله برای مجوز اقامت در اسپانیا درخواست 2 ساله بدهید یا منتظر بمانید تا ویزای 1 ساله به منظور درخواست آن به پایان برسد . درخواست 2 سال اقامت باید در اداره مهاجرت در مادرید ارائه شود و پروسه 20 روز طول می کشد .

افراد واجد شرایط ویزای طلایی اسپانیا

افراد واجد شرایط ویزای طلایی اسپانیا

ویزای طلایی برای اسپانیا عمدتا مخصوص سرمایه گذاران غیر اتحادیه اروپا می باشد . اگر شما در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنید ، اجازه اقامت اسپانیا یک راه بسیار آسان برای دریافت حقوق سفر آزاد در اتحادیه اروپا و پس از آن منطقه شنگن ، بدون نیاز به صرف زمان طولانی در این کشور است .

اگر شرایط مورد نیاز برای ویزای طلایی را ندارید ، باید بدانید که راه های دیگری برای دسترسی به اسپانیا به عنوان توریست یا زندگی در اسپانیا وجود دارد . اکثر خارجی های غیر اتحادیه اروپا که سرمایه گذاری های املاک و مستغلات در اسپانیا را انجام می دهند ، معمولا یک ویزای توریستی چند مرحله ای دریافت می کنند . در نهایت ، برای کسانی که مایل به راه اندازی یک کسب و کار هستند ، می توانید برای اقامت کارآفرینان درخواست بدهید .

اسپانیا تنها کشور اروپایی نیست که برنامه ویزای طلایی و اجازه اقامت را از طریق سرمایه گذاری املاک و مستغلات را ارائه می دهد . عزیزان علاقه مند می توانند برای مشاوره در خصوص مقایسه نیازهای مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال و یونان و مزایای برنامه های اقامت طلایی و همچنین شهروندی با برنامه های سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا و یا اقامت اسپانیا از طریق ویزای طلایی با کارشناسان ما در دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی در ارتباط باشند .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه