مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی طبق قوانین اداره مهاجرت کشورهای مختلف می تواند بهترین و راحت ترین شرایط اخذ اقامت دیگر کشورها و روش های قانونی مهاجرت را به شما عزیزان مشاوره و ارائه نماید . شما می توانید جهت هرگونه اطلاعات مخصوص به مهاجرت با کارشناسان ما در این زمینه تماس گرفته و از راهنمایی های آنها بهره مند شوید . در اینجا بررسی مهاجرت به اسپانیا را شرح می دهیم .

درباره مهاجرت به اسپانیا

کشور پادشاهی اسپانیا عضو اتحادیه اروپا بوده و با کشورهای فرانسه ، آندورا و پرتقال هم مرز می باشد . اسپانیا که پنجمین کشور بزرگ اروپا به شمار میرود دارای نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا و سطح استاندارد بسیار بالا زندگی می باشد .

مادرید پایتخت این کشور 50 میلیون نفری بوده و بارسلونا ، والنسیا ، سویا و ماگالا جزو شهرهای اصلی هستند . کیفیت زندگی در اسپانیا در بین ده کشور نخست دنیا قرار دارد که باعث شده در حدود 12% جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل دهند و پس از قبرس بالاترین میزان مهاجرت را داشته باشد .

این کشور زیبایی های بی نظیری دارد و جزایر قناری نیز جزو خاک این کشور محسوب میشود . واحد پول اسپانیا مانند اکثر کشورهای اروپایی یورو می باشد .

زبان اسپانیایی زبان رسمی کشور است که البته زبان های دیگری که در برخی مناطق آن صحبت میشوند جزو زبان رسمی کشور محسوب میشوند .

اکثر مردم این کشور پیرو مسیحیت کاتولیک می باشند و تنها مذهبی است که به طور رسمی آموزش داده میشود .شمال این کشور دارای آب و هوای معتدل بوده و مناطق جنوبی هوای مدیترانه ای دارد و در قسمت شمال کشور بارندگی زیاد می باشد .

کشور اسپانیا به دلیل سطح رفاه بالا ، آب و هوای مناسب و اقتصاد پیشرفته مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت می باشد .

راه های متفاوتی برای اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا وجود دارد که به طور مختصر به بررسی آنها می پردازیم و شما میتوانید برای اطلاع از تمامی جزئیات با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

مهاجرت با ویزای تحصیلی اسپانیا

برای اخذ ویزای تحصیلی باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش داشته باشید . ویزای تحصیلی به مدت دوره تحصیلی شما صادر خواهد شد که پس از آن میتوانید درخواست ویزای موقت کار بدهید . و در صورت یافتن کار مناسب پس از چندسال طبق قوانینی مشخص به اقامت برسید .

دانشجویان میتوانند در هنگام تحصیل 20 ساعت در هفته به کار مشغول شوند . طول دوره لیسانس برای با 4 سال ، فوق لیسانس دو سال و دکترا به مدت پنج سال می باشد .

مهاجرت با ویزای تحصیلی اسپانیا

در صورتی که در دوره تحصیلی خود نتوانید اقامت خود را به نوعی دیگر تبدیل کنید موظف به خروج از کشور می باشید .

یکی از گزینه های خوب ورود به این کشور تحصیل در اسپانیا می باشد که این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا از سن کمتر مهاجرت تحصیلی به اروپا داشته باشید .

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه اسپانیایی

مانند اکثر کشورهای اروپایی اگر با کسی که تابعیت اسپانیا را دارد ازدواج کنید اقامت این کشور را دریافت و پس از طی مراحل قانونی امکان دریافت پاسپورت را دارید .

فرد باید مدارک خود جهت توانایی مالی برای تامین هزینه های خود و همسرش را به سفارت ارائه دهد همچنین باید ثابت کند که قصد زندگی با یک دیگر پس از ازدواج را دارند و ازدواج به صورت سوری انجام نمی گیرد . پس از ازدواج سند ازدواج و تمامی مدارک مورنیاز نیز باید به سفارت تحویل داده شود .

مهاجرت با ویزای کاری به اسپانیا

برای اخذ ویزای کار در کشور اسپانیا مراحل کمی سخت به نظر میرسد ، زیرا باید شما یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اسپانیایی داشته باشید ، به این صورت که آگهی شغل موردنظر به مدت سه ماه در کشور اسپانیا و سه ماه در اتحادیه اروپا به چاپ می رسد و در صورت نبودن متقاضی برای کار ، کارفرما اقدام به جذب نیرو از سایر کشورها در خارج از اتحادیه اروپا می نماید .

فرد پس از دریافت دعوتنامه کاری و سه تا 5 سال کار در کشور و پرداخت مالیات میتواند درخواست اقامت دائم نماید . البته در چند سال اخیر به دلیل رکود اقتصادی در این کشور ، امکان کاریابی خیلی وجود ندارد و بهتر است برای مهاجرت کاری ، ویزای جستجوی کار آلمان را انتخاب نمائید .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

یکی از روش های کسب اقامت اسپانیا سرمایه گذاری در این کشور و یا خرید ملک می باشد . شما میتوانید با خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو در کمتر از یک ماه به اقامت برسید .

در این روش باید ثابت کنید که امکان تامین هزینه های خود و خانوادتان را بدون کمک دولت را دارید . توجه داشته باشید که این روش اقامت اجازه کار در این کشور را به شما نمی دهد .

یکی دیگر از روش ها ، سرمایه گذاری در یک پروژه می باشد که از لحاظ اقتصادی به جامعه و دولت کمک نماید . این نوع اقامت اجازه کار را نیز به فرد میدهد .

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند

دولت اسپانیا به فرزندانی که از یک پدر و یا مادر اسپانیایی و یا از یک پدر و مادر خارجی در این کشور به دنیا بیایند تابعیت این کشور را اعطا می نماید .

مهاجرت به کشوری دیگر امری بسیار حساس و مهم می باشد که باید تمام شرایط و جوانب آن را در نظر گرفت . کارشناسان و متخصصان امور مهاجرتی ما در موسسه مهرآفرین رجبی می توانند بهترین راهنمای شما در کلیه امور مهاجرتی بوده و در کمترین زمان ممکن و به بهترین شیوه شما را به هدفتان برسانند . شما می توانید در ارتباط با مهاجرت به اسپانیا و اطلاع از مزایا و معایب مهاجرت به اروپا با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز موسسه تماس حاصل فرمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه