اطلاعات کشور اسپانیا

اطلاعات کشور اسپانیا
مشاور مهاجرتی

اطلاعات کشور اسپانیا برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند ، بسیار مهم است و کمک می کند تا فرد با شناخت بهتر وارد شود و چالش های پیش روی مهاجرتش را سریع تر مرتفع نماید، پس ادامه این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

اسپانیا یا به طور رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری در جنوب غربی اروپا با قلمروهایی در دریای مدیترانه ، سواحلی در اقیانوس اطلس و شمال آفریقا است.

اسپانیا با بیش از 48 میلیون نفر جمعیت ، ششمین کشور پرجمعیت اروپا و چهارمین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا است ، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا مادرید است و دین اکثریت مسیحیت کاتولیک و واحد پول آن یورو است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) سعی کرده اند تا در این مقاله ، اطلاعات کشور اسپانیا را به صورت جامع در اختیار شما قرار دهند.

شما می توانید علاوه بر مطالعه این مطلب که اطلاعات کشور اسپانیا را بیان می کند، اطلاعات جامع مهاجرت اسپانیا را در مقاله مهاجرت به اسپانیا مطالعه نمایید و با تمام روش های قانونی ورود و اقامت در این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب

اسپانیا با مساحت 505990 کیلومتر مربع بزرگترین کشور اروپای جنوبی ، دومین کشور بزرگ اروپای غربی و اتحادیه اروپا و چهارمین کشور بزرگ از نظر مساحت در قاره اروپا است. در این مقاله اطلاعات کامل کشور اسپانیا را مطالعه می کنید که ویدیو و پادکست زیر خلاصه ای از تمامی نکات مهم در این مورد است.

پادکست اطلاعات کشور اسپانیا

نمایش ویدیو درباره اطلاعات کشور اسپانیا

نوع حکومت و ساختار سیاسی اسپانیا

نوع حکومت و ساختار سیاسی اسپانیا به عنوان یک پادشاهی مشروطه دموکراتیک طبقه بندی می شود که به عنوان پادشاهی پارلمانی نیز شناخته می شود ، این بدان معنی است که پادشاه به عنوان رئیس دولت عمدتا تشریفاتی عمل می کند ، در همین حال نخست وزیر منتخب دموکراتیک ، به عنوان رئیس دولت ملی عمل می کند.

سیستم سیاسی کنونی در اسپانیا از زمان La Transición برقرار بوده است که دوره ای در اواخر دهه 1970 بود که پس از دهه ها حکومت نظامی ژنرال فرانسیسکو فرانکو ، شاهد گذار کشور از دیکتاتوری به دموکراسی در زمان پادشاه سابق ، خوان کارلوس اول ، بود و به عنوان چارچوبی برای نظام های سیاسی ملی و منطقه ای فعلی عمل می کند.

از ژوئیه 2021 ، رئیس فعلی دولت فیلیپه ششم است ، وی در سال 2014 پس از کناره گیری پدرش ، خوان کارلوس ، به سلطنت رسید و رهبر فعلی دولت ملی پدرو سانچز ، رئیس حزب کارگران سوسیالیست اسپانیا ( PSOE ) است ، وی در ژوئن 2018 نخست وزیر شد.

قوای سه گانه در حکومت اسپانیا

قانون اساسی اسپانیا که در سال 1978 تصویب شد ، تقسیم قوا به قوه مجریه ، مقننه و قضاییه را مشخص می کند ، همچنین از ارزش‌های اساسی آزادی ، عدالت و برابری ، در میان بسیاری از ارکان دیگر سیستم دموکراتیک اسپانیایی حمایت می‌کند ، قوای سه گانه در حکومت اسپانیا به شرح زیر عمل می کنند :

مجریه : نخست وزیر اسپانیا ( پدرو سانچز فعلی ) ، شاخه اجرایی سیستم دولتی اسپانیا را رهبری می کند ، این شاخه شامل معاونان نخست وزیر و سایر وزرا می باشد.

قوه مقننه : پارلمان اسپانیا یا Cortes Generales شعبه مقننه است و از دو مجلس تشکیل شده است : مجلس سفلی با انتخاب مستقیم ، Congreso de los Diputados ( کنگره نمایندگان ) و مجلس علیا ، Senado ( سنا ).

قضات : قضات اسپانیا شعبه قضایی را تشکیل می دهند و مستقل ، مسئول و فقط تابع حاکمیت قانون هستند ، رييس ديوان عالي كشور توسط 20 قاضي شوراي عمومي معرفي مي شود ، این قضات با رای سه پنجم مجلس منصوب می شوند.

تحت شاخه‌های ملی دولت ، مناطق اسپانیا یا جوامع خودمختار ( Comunidades Autónomas ) نیز در همین راستا سازماندهی شده‌اند و هر کدام از یک نهاد مجریه و یک نهاد مقننه ، با اساسنامه خودمختاری که توسط پارلمان ملی تصویب شده است ، تشکیل شده اند و با این حال ، ساختارهای دقیق بین جوامع متفاوت است.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم اسپانیا

در اسپانیا 51 فرودگاه وجود دارد و در این میان فرودگاه های اصلی مادرید و بارسلون بیش از 40 درصد از کل مسافران این کشور را می گیرند و در سطح اروپا ، اسپانیا به لطف فرودگاه های مادرید ، بارسلونا و پالما د مایورکا به عنوان سومین کشور اتحادیه اروپا در تعداد مسافران هوایی قرار دارد.

برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند تمام فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم اسپانیا را معرفی می کنیم تا بهتر بتوانند برای سفرهای خود برنامه ریزی نمایند ، بهترین راه های سرمایه گذاری موفق در اسپانیا را نیز در مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسپانیا می توانید بخوانید.

خطوط هوایی مهم فرودگاه های اسپانیا

ایرلاین ملی اسپانیا ایبریا است که تمام خطوط هوایی بزرگ جهان روزانه از پروازهای داخل و خارج از اسپانیای آن استفاده می کنند ، خطوط هوایی مهم فرودگاه های اسپانیا عبارتند از ایزی جت ، رایان ایر و ویولینگ.

فرودگاه ها و خطوط هوایی مهم اسپانیا

دیگر ایرلاین های مهم در فرودگاه های اسپانیا عبارتند از :

 • ایبریا
 • ایر برلین
 • ایرلینگاس
 • ایر اروپا
 • بریتیش ایرویز
 • لوفت هانزا
 • هواپیمایی قط
 • رایان ایر
 • یونایتد ایرلاینز
 • ویز ایر
 • امارات
 • آلیتالیا
 • خطوط هوایی آمریکا

فرودگاه بارسلون

فرودگاه اصلی بارسلون Aeropuerto Josep Tarradellas Barcelona-El Prat نام دارد و با این حال ، می‌توان آن را با نام‌های فرودگاه بارسلونا، فرودگاه ال پرات د لوبرگات یا فرودگاه بین‌المللی بارسلون نیز پیدا کرد ، فرودگاه بارسلون در 12 کیلومتری مرکز بارسلون قرار دارد.

در بارسلون دو فرودگاه دیگر ، کم و بیش نزدیک ، در حدود 120 کیلومتری پایتخت به نام های فرودگاه Girona-Costa Brava وReus نیز وجود دارد.

فرودگاه مادرید

فرودگاه اصلی مادرید آدولفو سوارز مادرید – باراخاس نام دارد ، این فرودگاه در 12 کیلومتری مرکز مادرید واقع شده است و دومین فرودگاه شهر مادرید فرودگاه مادرید کواترو وینتوس نام دارد و در 8 کیلومتری پایتخت اسپانیا قرار دارد.

فرودگاه بیلبائو

فرودگاه بیلبائو در 5 کیلومتری مرکز شهر بیلبائو قرار دارد و نام رایج دیگر این فرودگاه فرودگاه لویو است، شهر بیلبائو فقط یک فرودگاه دارد.

فرودگاه سویا

فرودگاه بین المللی سویا فرودگاه سویل – سان پابلو نامیده می شود این فرودگاه در 3 کیلومتری شهر سویا قرار دارد و تنها فرودگاهی است که در سویا قرار دارد و دارای یک ترمینال واحد است

فرودگاه مالاگا

فرودگاه مالاگا ، فرودگاه مالاگا – کاستا دل سول نامیده می شود ، این فرودگاه با نام فرودگاه پابلو پیکاسو نیز شناخته می شود و در ۷ کیلومتری مرکز مالاگا قرار دارد ، این فرودگاه دارای سه ترمینال است و چهارمین فرودگاه شلوغ اسپانیا است.

فرودگاه والنسیا

فرودگاه والنسیا فرودگاه بین‌المللی والنسیا نامیده می‌شود ، اگرچه فرودگاه Manises نیز نامیده می‌شود ، این فرودگاه در 8 کیلومتری مرکز والنسیا قرار دارد ، این فرودگاه دارای دو ترمینال است و پروازهای داخلی و خارجی را انجام می دهد.

سیستم حمل و نقل در اسپانیا

سیستم حمل و نقل در اسپانیا

اگر به دنبال جمع آوری اطلاعات کشور اسپانیا هستید باید با سیستم حمل و نقل این کشور هم آشنا باشید ، سیستم حمل و نقل در اسپانیا بسیار توسعه یافته و گسترده است.

از جمله اتوبوس ها و متروهای مدرن ، شبکه های تراموا کارآمد و زیرساخت های ریلی گسترده و وسیله اصلی رفت و آمد در سراسر کشور جاده است که تقریبا 90 درصد حمل و نقل خصوصی و 84 درصد حمل و نقل باری را تشکیل می دهد.

قیمت بلیط حمل و نقل عمومی در اسپانیا متفاوت است ، زیرا هر شبکه مترو و تراموا توسط یک سازمان حمل و نقل محلی اداره می شود و در اکثر شهرها ، کرایه واحد در مسافت کوتاه تر در تراموا حدود 1.20 تا 1.50 یورو است و بلیط های تک در شبکه مترو بیشتر و بین 1.50 تا 2.50 یورو متغیر است.

شهرهایی با شبکه های بزرگتر ممکن است هزینه های اضافی بر اساس مسافت یا تعداد مناطقی که فرد سفر می کند داشته باشند.

شبکه راه آهن اسپانیا

Renfe شرکت ملی راه آهن اسپانیا است که سالانه بیش از 510 میلیون مسافر را جابجا می کند و در واقع ، اسپانیا دارای یکی از بزرگترین شبکه‌های ریلی پرسرعت جهان است که بعد از چین در رده دوم قرار دارد و فقط شمالی ترین جوامع خودمختار اسپانیا ( مانند کانتابریا و باسک ) و همچنین اکسترمادورا و مورسیا فاقد اتصالات پر سرعت هستند ، توسعه های بلندپروازانه تا سال 2023 همه جوامع خودمختار در شبه جزیره اسپانیا را به هم متصل می کند.

شبکه راه آهن اسپانیا بیش از 15500 کیلومتر ریل دارد که بیش از 3000 آن مربوط به سیستم قطارهای سریع السیر دائما در حال گسترش ( AVE ) است. این شبکه سریع طولانی ترین در اروپا و یکی از گسترده ترین در جهان است.

این قطارها از سال 1992 در خدمت هستند و می توانند تا 310 کیلومتر در ساعت حرکت کنند و مدت زمان سفر را به شدت کاهش دهند ، به عنوان مثال ، زمان سفر از مادرید به بارسلون حدود سه ساعت است که مسافتی در حدود 504 کیلومتر را طی می کند.

تهیه بلیط قطار در اسپانیا

تهیه بلیط قطار در اسپانیا مستقیما از وب سایت Renfe امکان پذیر است و امکان رزرو بلیط به زبان های انگلیسی ، فرانسوی و انواع زبان های منطقه ای اسپانیا وجود دارد.

رزرو صندلی به استثنای مسیرهای محلی اجباری است ، کلاس های کرایه با Renfe به شرح زیر است:

انعطاف پذیر : بلیط های با قیمت تمام شده که به شما امکان می دهد صندلی های خود را انتخاب کنید ، امکان تبادل بدون هزینه اضافی وجود دارد و کنسلی با پرداخت هزینه ( 5% کرایه) امکان پذیر است.

تبلیغاتی : بلیط های تبلیغاتی + تا 65٪ تخفیف ارائه می دهند ، Renfe صندلی های شما را انتخاب می کند و تغییرات با پرداخت هزینه ( 20 % کرایه ) و کنسلی ( 30 % کرایه ) امکان پذیر است.

Ida y vuelta ( رفت و برگشت ) : بلیط های رفت و برگشت 20 درصد کمتر از خرید دو بلیط یک نفره است و انتخاب صندلی و تغییرات امکان پذیر است ، کنسلی نیز برای نیمی از سفر ( 40 درصد کرایه ) یا کل سفر ( 15 درصد کرایه ) امکان پذیر است.

چندگانه : تخفیف 20 درصدی نیز برای خرید چند بلیط به صورت همزمان امکان پذیر است.

Renfe معمولا رزرو بلیط را 90 روز ( برای قطارهای AVE ) یا 60 روز ( برای سایر قطارها ) قبل از حرکت باز می کند و با این حال ، همیشه اینطور نیست و برخی از قطارها تنها با یک ماه فرصت در دسترس هستند.

شبکه مترو اسپانیا

در شهرهای اصلی اسپانیا مانند مادرید ، بارسلونا ، سویا و مالاگا شبکه های مترو به خوبی توسعه یافته ای وجود دارد و یک راه سریع و مقرون به صرفه برای رفت و آمد ارائه می دهند ، اگرچه ممکن است در ساعات شلوغی صبح و عصر شلوغ باشد ، با این حال بسیاری از مسافران شبکه مترو اسپانیا را گزینه‌ای راحت‌تر نسبت به ماشین یا اتوبوس می‌دانند.

مادرید دارای قدیمی ترین و گسترده ترین شبکه مترو اسپانیا است که بیش از 300 ایستگاه در دوازده خط مترو ، سه خط تراموا سبک و یک خط ویژه رامال ( که ایستگاه های اوپرا و پرنسیپ پیو را به هم متصل می کند ) دارد ، در حالی که در بارسلونا بیش از 180 ایستگاه و 12 خط وجود دارد ، در مالاگا دو خط و 17 ایستگاه وجود دارد.

تراموا در اسپانیا

تراموا زمانی در شهرهای اسپانیا رایج بود تا اینکه بسیاری از شبکه ها در دهه 1960 و 1970 حذف شدند و با این حال ، از سال 1994 تراموا در اسپانیا به کار بازگشته و در مکان های مختلف مانند مادرید ، سویا، والنسیا ، آلیکانته ، بیلبائو و بارسلونا خدمت رسانی می کنند.

اتوبوس در اسپانیا

اتوبوس در اسپانیا راهی راحت ، ارزان و قابل اعتماد برای سفر در داخل و بین شهرها ، روستاها و مقاصد گردشگری است ، در کلان شهرهای بزرگ ناوگان های مدرن با وسایل نقلیه نسبتا جدید پیدا خواهید کرد ، اما در برخی مناطق روستایی باید به اتوبوس های قدیمی بسنده کنید ، بلیط را میتوان به صورت آنلاین ، در دستگاه های ایستگاه ، در دفاتر فروش بلیط خریداری کرد و اگر سفر طولانی مدت است ، بهتر است از قبل بلیط رزرو کنید.

در اسپانیا ، حمل و نقل عمومی با اتوبوس به صورت محلی انجام می شود ، به این معنی که کرایه اتوبوس از شهری به شهر دیگر متفاوت است و به طور کلی ، یک بلیط تکی حدود 1.40 یورو تا 1.60 یورو است ، اگرچه برخی از شهرها ( مانند بارسلونا ) بیش از 2 یورو برای بلیط دریافت میکنند.

برخی از شرکت‌های حمل‌ و نقل عمومی در اسپانیا بلیط‌های ویژه‌ای را برای تعداد معینی سفر ( مثلاً بلیت 10 سفری ) یا دوره زمانی ( مثلاً بلیط 24 ساعته ) ارائه میکنند و بسیاری از اپراتورها همچنین به جای بلیط های کاغذی ، کارت های سفر بدون تماس را ارائه میدهند که میتوان یک اشتراک یا بلیط ویژه را روی آن بارگذاری کرد.

بلیط اوتوبوس های بین شهری را میتوان در ایستگاه اتوبوس ، در خود اتوبوس یا از طریق وب سایت خریداری کرد ، حتی می‌توان مسیر را با یک وب‌سایت برنامه‌ریزی مسیر مانند Rome2Rio ، Omio ، یا Movelia جستجو نمود.

time differences

اختلاف ساعت ایران و اسپانیا

اختلاف ساعت ایران و اسپانیا 2 ساعت و 30 دقیقه است ، یعنی اسپانیا 2 ساعت و 30 دقیقه از ایران عقب است. زمان حرکت و رسیدن خطوط هوایی همیشه بر حسب منطقه زمانی محلی یعنی منطقه زمانی در فرودگاه مورد نظر برای هر بخش از سفر ارائه می شود.

لذا توجه به اختلاف زمانی نامبرده شده در پرواز های بین المللی برای برنامه ریزی بسیار اهمیت دارد و نکته ای است که باید بدان توجه نمود. بنابراین طبق توضیحات گفته شده هنگام سفر از تهران به اسپانیا ، زمان حرک روی بلیط به وقت تهران و زمان رسیدن در بلیط به وقت اسپانیا خواهد بود.

اختلاف ساعت ایران و اسپانیا

شهرهای صنعتی اسپانیا

صنعت اسپانیا از نظر جغرافیایی و صنعتی بسیار متمرکز است و این روند هم از نظر تولید و فروش و هم از نظر اشتغال ( مثلا تعداد شاغلان ) و کسب و کار ( مثلا تعداد شرکت ) برجسته است و مناطق صنعتی عمده در بارسلونا و اطراف کاتالونیا ، منطقه شمالی آستوریاس و استان‌های باسک ، مادرید و تا حدی جنوب غربی هستند.

کاتالونیا در صنایع فرآوری و مهندسی تمرکز دارد ، این منطقه غالب صنایع غذایی و نساجی و مرکزی برای تولید لوازم الکترونیکی است ، ظرفیت صنعتی تاراگونا بر پایه یک پالایشگاه بزرگ نفت و یک مجتمع پتروشیمی ، به سرعت در حال رشد است ، کاتالونیا همچنین دارای یک صنعت ماشین آلات بسیار توسعه یافته است ، از جمله بزرگترین کارخانه خودروسازی کشور و کارگاه ها و کارخانه های گسترده راه آهن   همچنین کارخانه های دیزل ، مهندسی برق و تجهیزات صنعتی مختلف.

سواحل شمالی و منطقه باسک به دلیل ذخایر زغال سنگ و سنگ آهن و تأسیسات بندری آنها که برای واردات مواد خام مورد استفاده قرار می گیرند ، مراکز صنایع پایه هستند و کارخانه های اصلی آهن و فولاد اسپانیا و همچنین تعدادی از صنایع مهندسی ، تأسیسات کشتی سازی و کارخانه های شیمیایی در منطقه شمالی قرار دارند.

مادرید ازجمله شهرهای صنعتی اسپانیا یک مرکز تولیدی بزرگ است که در میان سایر اقلام ، خودرو ، تجهیزات الکتریکی و هواپیما تولید می کند. برای کسانی که قصد مهاجرت از طریق کار به این کشور را دارند شناخت شهر های صنعتی اسپانیا بسیار مهم است ، در همین راستا مقاله کار در اسپانیا را بخوانید و با رشته های شغلی و مناطق مطلوب برای کار در اسپانیا آشنا شوید.

آب و هوای اسپانیا

spain weather

آب و هوای اسپانیا

اسپانیا کشوری آفتابی با حدود 3000 ساعت آفتابی در سال است و آب و هوای اسپانیا ملایم است اما با این وجود تفاوت هایی بین فصل ها و مناطق مختلف کشور وجود دارد.

بهار و پاییز دلپذیرترین آب و هوا را دارند و به شما این امکان را می دهند که بیشتر روز از فضای باز لذت ببرید ، حداکثر دما در ماه های گرم و خشک در جولای و آگوست در سراسر کشور است و حداقل دما معمولا در ماه‌های ژانویه و فوریه رخ می‌دهد که مصادف با ماه‌های بارندگی بیشتر ، عمدتاً در شمال اسپانیا است.

به طور کلی اسپانیا در یک منطقه آب و هوایی معتدل واقع شده است و اقلیم منطقه به شرح زیر است :

 • در شمال ( ناحیه کانتابریا و ناحیه جنوبی پیرنه ) آب و هوا اقیانوسی است و با بارش های فراوان مشخص می شود.
 • در سواحل مدیترانه آب و هوای خط ساحلی مدیترانه با بارندگی کم و درجه حرارت بالا است.
 • در مرکز ( دو فلات و دره ابرو ) آب و هوای مدیترانه ای ، داخلی یا قاره ای است و تفاوت آن با خط ساحلی این است که سردتر است ، یعنی در زمستان دما کمتر است.
 • در جنوب شرقی شبه جزیره و در برخی از نقاط دره ابرو ، آب و هوای مدیترانه ای خشک یا نیمه بیابانی است و با درجه حرارت بسیار بالا و بارندگی بسیار کم مشخص می شود.
 • در نواحی مرتفع رشته کوه ها ، آب و هوای کوهستانی مرتفع و با بارش های فراوان و دمای پایین مشخص می شود.
 • در جزایر قناری آب و هوای گرمسیری خشک ( نیمه گرمسیری ) است.

بهار در اسپانیا

هوا در فصل بهار در اسپانیا نه خیلی گرم است و نه خیلی سرد ، اما باران و بادهای سردی نیز وجود خواهد داشت ، اما با گذشت ماه ها ، خورشید بیشتر بیرون می آید و درجه حرارت آن افزایش می یابد ، بنابراین گرما شدیدتر خواهد بود ، بهار در اسپانیا از 21 مارس آغاز می شود و در 21 ژوئن به پایان می رسد.

تابستان در اسپانیا

آب و هوای تابستانی در اسپانیا بسیار گرم است و در طول چهار ماه که فصل طول می کشد ، درجه حرارت کمی تغییر می کند یا اصلا تغییر نمی کند ، در برخی از مناطق ساحلی می توان از نسیم خنک لذت برد که تابستان را قابل تحمل تر می کند ، تابستان در اسپانیا از 21 ژوئن شروع می شود و بین 22 تا 23 سپتامبر به پایان می رسد.

پاییز در اسپانیا

آب و هوای پاییزی در اسپانیا گرم است ، در ماه های اول گرما به دلیل باقی مانده تابستان بسیار شدیدتر احساس می شود ، اما با گذشت زمان ، دما تنظیم می شود و به طور متوسط 28 درجه خواهد بود ، در حال حاضر در ماه های نوامبر و دسامبر ، دما کاهش می یابد اما سرما شدید نخواهد بود ، پاییز در اسپانیا از 23 سپتامبر آغاز می شود و در 21 دسامبر به پایان می رسد.

زمستان در اسپانیا

آب و هوای فصل زمستان در اسپانیا سرد و بارانی است ، در بعدازظهرهای زمستانی ممکن است دما گرم باشد ، اما در شب بادهای سرد بیشتر محسوس خواهد بود و در طول فصل زمستان ، دیدن روزهای ابری و باران طبیعی است ، علاوه بر این ، با گذشت ماه‌ها ، بسته به منطقه ، ممکن است هوا مرطوب یا خشک شود ، زمستان در اسپانیا از 22 دسامبر تا 21 مارس ادامه دارد.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی اصل را بر این قرار داده است که بتواند بهترین کیفیت را در حوزه خدمات مهاجرتی به مشتریان ارائه دهد. ما این را خوب می دانیم که کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد.

وبیناری که در ادامه مشاهده می کنید جامع ترین وبینار بررسی چالش های پیش روی مهاجران است که توسط همکاران ما در شرکت رجبی تهیه شده است.

پخش ویدیو

10 تا از بهترین غذاهای اسپانیا

غذاهای اسپانیایی در سال های اخیر به لطف نابغه هایی مانند فران آدریا یا برادران روکا به یکی از مهم ترین غذاهای جهان تبدیل شده است و با این حال ، غذاهای اسپانیایی دارای دستور العمل هایی هستند که صدها سال قدمت دارند و در آن ها از محصولات تازه ، محلی و فصلی استفاده می شود. در زیر 10 تا از بهترین غذاهای اسپانیا معرفی شده است.

پائلا

پائلا قطعا معروف ترین غذای اسپانیایی است و در اصل در جامعه والنسیا با گوشت خرگوش ، مرغ و در سنتی ترین نسخه حلزون تهیه می شود و در تابه مخصوصی به نام پائلا روی حرارت پخته می شد.

پائلا به یکی از نمادهای خوراک شناسی اسپانیا تبدیل شده است و محبوبیت آن در سراسر قرن بیستم در سطح بین‌المللی چنان افزایش یافت که امروزه می‌توان آن را در رستوران‌های غربی یافت.

این محبوبیت به این معنی است که پائلا از زمان دستور غذای اصلی پائلا والنسیا ( مرغ ، اردک ، خرگوش و حلزون ) دستخوش دگرگونی‌هایی شده است و انواع آن ظاهر شده است که می‌توان به این صورت خلاصه کرد : پائلای غذاهای دریایی ، ساخته شده با ترکیبی از ماهی و یا غذاهای دریایی ،

پائلای مخلوط که از ترکیبی از گوشت و غذاهای دریایی ( یا ماهی ) است ، پائلای کوهی که محصولات معمولی مختلف هر منطقه مانند دنده ، خرگوش ، مرغ ، سوسیس یا قارچ را در خود جای داده است.

خورش مادرید

این غذا برای کارگران و کشاورزانی تهیه می شد که نیاز به یک وعده غذایی کامل و قدرتمند داشتند تا بتوانند روزهای طولانی و سخت کار را تحمل کنند ، خورش مادرید با نخود ، کلم یا لوبیا سبز ، مرغ ، سوسیس خونی ، گوشت گاو ، بیکن و چوریزو درست می شود و به عنوان غذای اصلی سرو می شود و همچنین تنوع زیادی دارد.

خورش لوبیا آستوریایی

یکی از محبوب ترین غذاهای اسپانیایی بدون شک فابادا آستوریایی است ، یک خورش خوش طعم که با لوبیا ، چوریزو ، سوسیس خونی ، بیکن و گوش خوک درست می شود ، خورش لوبیا آستوریایی معروف ترین غذای منطقه ای به نام آستوریاس است ، اما گسترش آن در شبه جزیره ایبری به قدری زیاد است که بخشی از شناخته شده ترین غذای اسپانیا است و یک غذای زمستانی با حجم کالری و چربی بالا است و تنوع و مواد افزودنی زیادی دارد ، اما متخصصان این غذا از افزودن برگ بو ، سیر و گوشت های دیگر به جز گوشت خوک اجتناب می کنند.

ژامبون

یکی از غذاهای لذیذی است که بسیاری از خارجی ها به خاطر آن به اسپانیا سفر می کنند و از پای عقب خوک تهییه می شود و فرآیند تولید آن که با علف بلوط شروع می شود ، یک هنر است.

در اسپانیا دو نوع ژامبون ایبری و سرانو وجود دارد ، اولین نوع ژامبون از خوک ایبری و نوع دوم از انواع خوک سفید است.

این گوشت غنی از پروتئین است ، زیرا فرآیند پخت باعث افزایش نسبت پروتئین ها و کاهش نسبت چربی ها می شود و آن را به محصولی با خواص تغذیه ای تبدیل می کند و همچنین منبع اسیدهای چرب غیراشباع مشابه روغن زیتون و همچنین ویتامین های B1 و B6 ، فسفر ، پتاسیم و روی است.

گازپاچو

شناخته شده ترین غذای معمولی اندلس ، یک سوپ سرد از نان له شده ، روغن زیتون ، آب ، سرکه ، خیار ، گوجه فرنگی ، پیاز ، سیر و فلفل سبز است ، این غذای خوشمزه در فصل تابستان مصرف می شود و گازپاچو نام دارد.

املت سیب زمینی

این عذا به نوعی ملکه غذاهای اسپانیایی است که در سراسر کشور مصرف می شود و با همه سلیقه ها سازگار است و نمونه عالی از سادگی و لذت غذاهای اسپانیایی است و طرز تهیه آن ساده است به این ترتیب که برای املت سیب زمینی سیب زمینی ها را سرخ کرده و با تخم مرغ های زده شده مخلوط می کنند ، سپس این مخلوط را روی حرارت ملایم میپزند و به طور کلی ، پیاز نیز مورد نیاز است ، اما همیشه مورد پسند همه نیست.

اختاپوس گالیسیایی

اختاپوس گالیسیایی غذای ساده اما خوشمزه ای است که برای تهییه آن اختاپوس را چند ثانیه در آب جوش می پزند و این عمل را 3 بار تکرار می کنند و برای سرو روی تخته چوبی با کمی روغن زیتون و نمک و پاپریکا شیرین برش داده می شود.

دم گاو

اگرچه این غذا از زمان روم باستان مصرف می شده است ، اما دستور غذای فعلی آن از اواخر قرن نوزدهم از کوردوبا آمده است ، در خورش دم گاو نر ، هویج ، پیاز ، گوجه فرنگی ، سیر ، زعفران ، برگ بو ، روغن زیتون ، شراب قرمز ، فلفل و نمک استفاده می شود.

کوکوتکسا در سس سبز

کوکوتکسا احتمالا خوشمزه ترین قسمت هر ماهی است و گوشتی است که بین آبشش و سر آن است و یکی از سالم ترین غذاهای کشور اسپانیا است که با جعفری ، سیر ، صدف ، روغن زیتون و نمک تهیه می شود.

بره کباب

آخرین مورد از محبوب ترین غذاهای اسپانیایی در لیست ما بره شیرخوار است که بره ای است که هنوز شیردهی آن متوقف نشده است و در تنور هیزمی یا در دیگ سفالی برشته می شود.

در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با اطلاعات کشور اسپانیا آشنا شدید ، اگر سوال یا ابهامی در این زمینه دارید می توانید با ما از طریق باکس دیدگاه مطرح نمایید ؛ مشاوران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

سوالات پر تکرار اطلاعات کشور اسپانیا

یا به عنوان یک پادشاهی مشروطه دموکراتیک طبقه بندی می شود که به عنوان پادشاهی پارلمانی نیز شناخته می شود.

از جمله اطلاعات کشور اسپانیا ، آب و هوای آن است ، اسپانیا کشوری آفتابی با حدود 3000 ساعت آفتابی در سال است و دمای هوا ملایم است اما با این وجود تفاوت هایی بین فصل ها و مناطق مختلف کشور وجود دارد.

پائلا قطعا معروف ترین غذای اسپانیایی است و در اصل در والنسیا با گوشت خرگوش ، مرغ و در سنتی ترین نسخه حلزون تهیه می شود و در تابه مخصوصی به نام پائلا روی حرارت پخته می شود.

مناطق صنعتی عمده در بارسلونا و اطراف کاتالونیا ، منطقه شمالی آستوریاس و استان‌های باسک ، مادرید و تا حدی جنوب غربی هستند.

اختلاف ساعت ایران و اسپانیا 2 ساعت و 30 دقیقه است ، یعنی اسپانیا 2 ساعت و 30 دقیقه از ایران عقب است.

در نهایت پیشنهاد می شود سایر مقالات شرکت مهاجرتی رجبی در خصوص مهاجرت به کشور اسپانیا را نیز مطالعه فرمایید تا اطلاعات کشور اسپانیا را بدست آورید ، در صورت تمایل برای مشاوره با دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در ارتباط باشید ، همچنین اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در اسپانیا با برترین دانشگاه ها و رشته های ارائه شده در آن بخوبی آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *