سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان

/ / سرمایه گزاری و ثبت شرکت
سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان

یکی از روش های قانونی مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت است که بسیاری از افراد از سراسر جهان خواستار مهاجرت به این روش هستند . انگلستان در میان کشورهای اروپایی جایگاه نخست در سرمایه گذاری مستقیم خارجی را به خود اختصاص داده است . در طول سال های گذشته آمار مهاجرت به انگلستان افزایش چشمگیری داشته است . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به بررسی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان پرداخته ، دلایل سرمایه گذاری در این کشور را بیان کرده ، به مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستان اشاره خواهند کرد .

انگلستان یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است . این منطقه از سمت شمال کشور اسکاتلند و از سمت غرب با کشور ولز مرز زمینی مشترک دارد . این کشور در شمال غرب با دریای ایرلند ، در جنوب غرب با دریای سلتی و در شرق با دریای شمال دارای مرز آبی مشترک می باشد . شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا محسوب می شود ، از دیگر شهرهای مهم این کشور می توان به بیرمنگام ، منچستر ، لیورپول ، لیدز ، ناتینگهام ، کمبریج ، برایتون ، سادت همپتون ، دوور ، شفیلد ، یورک ، بریستول ، نیوکاسل و هال اشاره کرد . مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن بیش از ۵۴ میلیون نفر می باشد . زبان رسمی انگلستان انگلیسی و واحد پول آن پوند نام دارد .

بررسی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان

یکی از روش های قانونی مهاجرت به انگلستان ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان است . حداقل سرمایه مورد نیاز ۲۰۰۰۰۰ پوند است و حداقل سن مورد نیاز برای تقاضای این نوع ویزای انگلستان ۱۸ سال می باشد . بعد از تقاضای این ویزا حداقل زمان مورد نیاز جهت صدور این ویزا ۳ ماه است ، این ویزا به مدت سه سال معتبر است ، البته بعد از گذشت این مدت قابل تمدید می باشد . فرد دارنده این نوع ویزا حق تحصیل و کار در انگلستان را دارد و می تواند در صورت سرمایه گذاری ۱۰ میلیون پوند بعد از ۲ سال اقامت موقت و درصورت سرمایه گذاری ۵ میلیون پوند بعد از ۳ سال درخواست اقامت دائم در این کشور کند . فرد دارنده ویزای سرمایه گذاری در انگلستان می تواند با همسر و فرزندان زیر هجده سال را به انگلستان مهاجرت کند .

مزایای سرمایه گذاری در انگلستان

انگلستان در میان کشورهای اروپایی اولین مکان برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی است چرا که :
• انگلستان دارای افرادی ماهر و با استعداد است ؛
• این کشور دارای سیستم نرخ مالیات رقابتی و ساده است ؛
• انگلستان دارای یک سیستم نظارتی شفاف است که تجارت در این کشور را آسان تر می سازد .

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

مدارک اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان

• پاسپورت معتبر
• پرداخت هزینه ویزا (۵۰ پوند)
• دو قطعه عکس پاسپورتی
• طرح اقتصادی
• گواهی تمکن مالی ( بیش از ۲۰۰۰۰۰ پوند)
• هدف از تجارت در انگلستان

شرایط سرمایه گذاری در انگلستان

• سرمایه گذاری ۲۰۰۰۰۰ پوند در یک کسب و کار جدید در انگلستان
• ایجاد اشتغال برای حداقل دو نفر در انگلستان
• به تنهایی کار کردن در کسب و کار جدید
• گواهی تمکن مالی برای زندگی و کسب و کار در این کشور
• اثبات سودهی کسب و کار جدید برای انگلستان
• شریک شدن در مسئولیت های شرکت
• پیاده سازی یک طرح تجاری کامل و قابل اجرا

انواع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان

امکان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان به ۴ حالت استاندارد وجود دارد :

• شرکت دولتی محدود : شرکت دولتی یک شرکت است که مالکیت آن برای عموم مردم آزاد است . هر کس می تواند سهام این شرکت را خریداری کند . حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید سهام این شرکت ۵۰۰۰۰ پوند است . هر فرد براساس میزان سهام خود در این نوع شرکت مسئولیت دارد .

• شرکت خصوصی محدود با تضمین : این نوع شرکت که با دیگر انواع شرکت محدود متفاوت است . در این مورد ، افراد بر اساس سرمایه گذاری خود مسئول نیستند ، زیرا این شرکت مناسب شرکت های بدون سرمایه گذار ، مانند سازمان های کوچکتر و غیر انتفاعی است .

• شرکت خصوصی محدود با سهام : بر عکس یک شرکت دولتی ، یک شرکت خصوصی نمی تواند متعلق به یک فرد از جامعه باشد . در عوض مالک این شرکت یک سازمان غیر دولتی یا تعداد کمی از سهامداران نسبتا کوچک است ، فروش سهام این نوع شرکت ها به صورت خصوصی انجام می شود .

• شرکت خصوصی نامحدود : تفاوت کلیدی بین شرکت های محدود و نامحدود این است که در شرکت خصوصی نامحدود محدودیت رسمی در میزان سرمایه گذاری که سهامداران باید پرداخت کنند ، وجود ندارد . در صورت تسویه رسمی (و تنها پس از آن) ، سهامداران بدون در نظر گرفتن میزان سرمایه گذاری خود در شرکت مسئول کامل تعهدات مالی شرکت هستند .

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در انگلستان نسبتا بالا است و به شهر محل اقامت بستگی دارد . مثلا هزینه زندگی در لندن بیشتر از دیگر شهرهای این کشور است . هر فرد برای گذران هزینه زندگی خود شامل هزینه خوراک ، مسکن ، پوشاک ، حمل و نقل ، سلامت ، تفریح و سرگرمی به ۱۰۰۰ پوند در هر ماه نیاز دارد . هزینه زندگی در انگلستان ۱۲۰ درصد بیشتر از ایران است و هزینه اجاره مسکن در این کشور که جداگانه محاسبه شده ۱۰۵ درصد بیشتر از ایران است .

در مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان شرایط و مزایای این روش مورد بررسی قرار گرفت . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش و دیگر روش های قانونی مهاجرت به انگلستان با موسسه مهر آفرین رجبی تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان آن ها در تمامی مراحل مهاجرت بهره مند شوید . یکی از گزینه های مناسسب جهت مهاجرت به اروپا ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان ، کشوری با کیفیت زندگی عالی و هزینه های نسبتاً کمتر از سایر کشورهای اروپایی که دریچه ای برای متقاضیان اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *