در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيم؟

در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيم؟
مشاور مهاجرتی

در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيم؟ با شيوع ويروس كرونا ، كشور هاي مختلف بسته به شرايط خود ، قوانين و مقرراتي را براي مسافرين و مهاجرين وضع كرده اند.

تعداد معدودي از كشور ها به مسافرين اجازه ورود نمي دهند و بعضي نيز تحت شرايط خاصي براي افراد ويزا صادر مي كنند، اما در صورت تكميل بودن مدارك و برخورداري از شرايط مورد نياز، ويزا هايي اعم از ويزاي تحصيلي ، ويزاي كاري و ويزاي سرمايه گذاري براي متقاضيان صادر مي شود و اين افراد مي توانند به كشور مورد نظر حتي در دوران كرونا مهاجرت كنند.

هم چنين براي ورود به اين كشور ها ، همراه داشتن جواب منفي تست PCR و رعايت قرنطينه بعد از ورود الزامي است.

متقاضيان مهاجرت به كشور هاي مختلف در شرايط كرونا قبل از هرگونه اقدامي بايد از قوانين مهاجرتي كشور مورد نظر مطلع باشند ، تا در حد ممكن به دليل نا‌متعادل بودن شرايط ، دچار چالش نشوند ، هم چنين داشتن نتيجه تست PCR آزمايشگاه هاي مورد تاييد خطوط هوايي براي پرواز با هر يك از هواپيمايي هاي داخلي و خارجي نيز الزامي است.

شما مي توانيد با بررسي قوانين جديد كشور هاي فرانسه ، كانادا ، مجارستان و لهستان در خصوص ويزا دادن به متقاضيان مهاجرت به اين كشور ها ، قرنطينه در بدو ورود و الزامات خروج از قرنطينه ، انجام تست PCR توسط ايرلاين ها و هزينه هاي پيش از مهاجرت ، تصميم بگيريد تا در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيد.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) قوانین و شرایط ورود به کشور ها را توضیح داده ایم ، اگر قصدتان از مهاجرت ، تحصیل است ، حتما مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید ، نوشتاری کامل و جامع در خصوص معرفی برترین رشته ها و دانشگاه های معتبر دنیا.

در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيم؟

مهاجرت به فرانسه در شرايط كرونا

به همراه داشتن نتيجه منفي آزمایشRT-PCR در کمتر از ۳ روز قبل از سفر ، گواهی مبني بر اينكه مسافر علائم Covid-19 را نشان نمی دهد و در ۱۴ روز گذشته شخص مبتلا به كوويد-۱۹ را ملاقات نکرده است را بايد همراه خود داشته باشد ، همچنین مسافر بايد متعهد شود كه ۷ روز پس از ورود به فرانسه ، در قرنطينه مي ماند و براي خروج از قرنطينه آزمایش PCR انجام مي‌دهد.

دلايل سفر نيز بايد اثبات شود ، در واقع این موضوع شامل دانشجویانی است که براي ترم دوم تحصيلي و محققاني كه به دعوت يك آزمايشگاه براي فعاليت هاي تحقيقاتي كه نياز به حضور فيزيكي دارد ، به فرانسه مي روند.

هم چنين سفر به فرانسه برای یادگیری زبان فرانسه در یک مرکز آموزشی با عنوان “Qualité FLE” با ویزای اقامت طولانی مدت نیز منعي ندارد.

شما براي مهاجرت به فرانسه در شرايط كرونا ، بايد اطلاعات جديد را از منابع موثق استخراج كنيد تا بتوانيد تصميم بگيريد در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيد.

مهاجرت به كانادا در شرايط كرونا

متقاضيان مهاجرت به كانادا بايد در نظر داشته باشند كه از ۲۱ فوریه ۲۰۲۱ ، هنگام ورود به کانادا باید قوانين جدید آزمایش و قرنطینه را رعايت كنند.

مهاجرت به كانادا در شرايط كرونا

دولت کانادا اقداماتي اضطراری ، برای کاهش سرعت گسترش COVID-19 در کانادا در نظر گرفته است ، در بدو ورود به كانادا باید به مدت ۱۴ روز قرنطینه باشيد ، اگر شخصي شواهدی از آزمایش مثبتCOVID-19 دارد که ۱۴ تا ۹۰ روز قبل از ورود او به کانادا انجام شده است ، بايد مستقیماً به محل قرنطینه خود برود و برای مدت ۱۴ روز در آنجا بماند.

شما بايد یک کیت تست COVID-19 در فرودگاه تهیه کنيد تا در روز دهم قرنطينه برای استفاده همراه خود داشته باشيد ، تست دوم را در روز ۱۰ ام دوره قرنطینه خود با استفاده از کیت بايد انجام دهيد،

بعد از رسيدن به كانادا بايد مستقیماً از فرودگاه به محل اقامت خود با رزرواسیون قبلی (هتل) برويد ، در اتاق هتل مي مانيد تا زمانی که نتیجه آزمایش را دریافت کنید ، اگر نتیجه آزمایش منفی باشد ، مي توانيد از هتل خارج شويد و مستقیماً به محل قرنطینه خود (خانه) بروید ، اگر نتیجه آزمایش شما مثبت ، نامعتبر و یا نامشخص باشد ، بايد تا منفي شدن نتيجه آزمايش در هتل بمانيد.

در دوران قرنطينه در كانادا در شرايط كرونا چه كار بايد كرد؟

ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود به هتل مجاز دولت ، بايد ورود خود را به محل قرنطینه خود گزارش دهید ، همچنین باید خود ارزیابی روزانه علائم COVID-19 را تا پایان قرنطینه یا بروز اولین علائم گزارش دهید ،

حتی اگر نتیجه آزمایش اوليه منفی بود ، باید در قرنطینه بمانید.

قرنطینه شما فقط در صورت نتیجه گیری منفی از تست روز دهم ، پس از چهارده روز پایان می‌یابد.

اگر نتیجه آزمایش در روز دهم مثبت باشد ، باید ۱۴ روز اضافی از روزی که تست روز دهم را داده‌ايد ، در قرنطينه بمانيد.

یک کپی از همه نتایج آزمایشات COVID-19 خود نگه دارید ، ممکن است در طول قرنطینه از شما خواسته شود که اطلاعات را به دولت کانادا ، دولت یک استان و یا به مقامات بهداشت محلی ارائه دهید.

قوانين فرودگاه هاي كانادا در دوران كرونا

براي آن كه بدانيد در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيد ، بايد تمامي جوانب مثل قوانين فرودگاه ها ، قرنطينه و ساير موارد تاثير گذار در وضعيت مهاجرت در دوران كرونا را مد نظر قرار دهيد.

در كشور كانادا از این پس همه مسافران ورودی فقط در ۴ فرودگاه مونترال ، تورنتو ، ونکوور و کلگری می‌توانند فرود داشته باشند ، به محض فرود ، آزمایش کرونا خواهند داد و به مدت سه روز با هزینه حدود ۲ هزار دلار كه توسط خودشان پرداخت مي شود در هتل‌ های مشخص شده قرنطینه می ‌شوند.

مسافران خاصی که به فرودگاه بین المللی کلگری می رسند باید دومین آزمایش COVID-19 را در داروخانه انجام دهند و به آن ‌ها دستورالعمل های خاصی در مورد تست دوم در فرودگاه داده مي‌شود.

مهاجرت به لهستان در شرايط كرونا

از ۳۰ مارس ۲۰۲۱ ، باید پس از ورود به خاك لهستان به مدت ۱۰ روز قرنطینه شويد و در صورت ارائه دو تست منفي PCR با فاصله زماني ۴۸ ساعت ، مي توانيد مدت قرنطينه را كاهش دهيد.

مهاجرت به مجارستان در شرايط كرونا

بعد از ورود به مجارستان بايد به مدت ۱۰ روز قرنطينه شويد و اگر نتيجه دو تست PCR با فاصله ۴۸ ساعت ، منفي باشد ، مي توانيد مدت قرنطينه را كاهش دهيد.

الزامات ورود به و خروج از مرز هاي هوايي ايران در ايام كرونا

تمامي مسافرين پرواز هاي خروجي از ايران توسط هواپيمايي هاي خارجي و داخلي ، ملزم به ارائه جواب منفي تست PCR به زبان انگليسي كه در بازه زماني ۷۲ ساعت قبل از زمان پرواز انجام شده است ، هستند.

الزامات ورود به و خروج از مرز هاي هوايي ايران در ايام كرونا

کلیه مسافران پرواز های ورودی به ايران بايد گواهی سلامت و تست منفی کووید ۱۹ (PCR) به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت کشور مبدأ را به همراه داشته باشند ، که حداکثر ۹۶ ساعت قبل از لحظه ورود به کشور ایران صادر شده و به نماینده بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه تحویل داده شود،.

در صورت عدم ارائه تست معتبر ، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نمي شود و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز بايد به قرنطینه مشخص ‌شده از سوی وزارت بهداشت به مدت ۱۴ روز بروند و تمامي هزينه هاي اقامت و تست را بپردازند.

آزمايشگاه هاي مورد تاييد هر كدام از هواپيمايي ها جهت انجام تست PCR نيز در سايت مربوط به آن ها اعلام شده است.

در صورت نداشتن جواب تست PCR از ورود شما به هواپيما جلوگيري مي شود در نتيجه اطلاع از تمامي اين موارد به شما كمك مي كند تا بدانيد در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيد تا كمترين خسارت به شما وارد شود.

هزينه هاي پيش از مهاجرت در کرونا

قبل از ورود به كشور مقصد و آماده شدن براي مهاجرت ، بايد هزينه هايي را متناسب با كشور مقصد پرداخت كنيد.

هزينه هاي پيش از مهاجرت در کرونا

اين هزينه ها شامل:

  • هزينه اي كه روز سفارت پرداخت مي كنيد تا مدارك شما بررسي شود و در صورت نبود مشكل ، ويزا براي شما صادر شود، اگر به هر دليلي ويزا براي شما صادر نشود (Reject شويد) اين پول به شما برنمي گردد، اين هزينه براي كشور هاي حوزه شنگن ۸۵ يورو است.
  • تمكن مالي جهت ارائه به سفارت كشور مقصد كه براي هر كشوري و متناسب با نوع ويزا متغير است، مقدار پولي كه به عنوان تمكن مالي ارائه مي دهيد را بايد از مدتي قبل در حساب خود داشته باشيد، به طور مثال تمكن مالي كشور آلمان حدود ۶۰۰۰ يورو است.
  • Application fee كه براي بررسي مدارك خود جهت پذيرش از مركز آموزشي كشور مقصد بايد به حساب دانشگاه يا كالج مربوطه واريز كنيد ، اين مقدار حدودا ۱۰۰ تا ۲۰۰ يورو مي باشد.
  • اگر به كشوري مهاجرت تحصيلي كنيد كه تحصيل در مراكز دولتي رايگان نباشد يا در مركز خصوصي به تحصيل بپردازيد نيز بايد بخشي يا تمام شهريه خود را قبل از مهاجرت بپردازيد.
  • هزينه خريد بليط ، رزرو اقامتگاه (هتل ، خانه ، خوابگاه و غیره) از جمله موارد ديگري هستند كه شما پيش از سفر بايد نسبت به پرداخت آن ها اقدام كنيد.

به طور كلي افرادي كه دليل موجهي براي سفر و مهاجرت در دوران شيوع كرونا دارند با تكميل مدارك خود مي توانند براي دريافت ويزا اقدام كنند ، مثل دانشجويان و افرادي كه موفق به دريافت ويزاي كاري و يا ويزاي سرمايه گذاري مي شوند ، اين افراد منعي براي ورود به كشور هاي ديگر ندارند و با رعايت برخي از قوانيني كه در اين مقاله عنوان شد مي توانند در دوران همه‌گيري ويروس كرونا مهاجرت كنند.

سوالات پر تکرار مهاجرت در زمان کرونا

اطلاع از موارد مطرح شده در مقاله ” در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيم ” به شما كمك مي‌كند تا بتوانيد آگاهانه‌ تر تصميم بگيريد و اقدام كنيد ، در ادامه چند سوال و جواب رایج در این زمینه را بخوانید و در صورت داشتن سوال با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

همین الان به صفحه ما تا حالا چیکار کردیم؟ موسسه بروید و ویزاهایی که در دوران کرونا توسط شرکت مهاجرتی رجبی گرفته شده است را ببینید.

در دوران کرونا چگونه باید به کانادا مهاجرت کرد؟

در بدو ورود به كانادا باید به مدت 14 روز قرنطینه باشيد ، اگر شخصي شواهدی از آزمایش مثبتCOVID-19 دارد که 14 تا 90 روز قبل از ورود او به کانادا انجام شده است ، بايد مستقیماً به محل قرنطینه خود برود و برای مدت 14 روز در آنجا بماند.

بعد از رسیدن به کانادا در دوران کرونا آیا باید به هتل بروم؟

بعد از رسيدن به كانادا بايد مستقیماً از فرودگاه به محل اقامت خود با رزرواسیون قبلی (هتل) برويد ، در اتاق هتل مي مانيد تا زمانی که نتیجه آزمایش را دریافت کنید ، اگر نتیجه آزمایش منفی باشد ، مي توانيد از هتل خارج شويد و مستقیماً به محل قرنطینه خود (خانه) بروید ، اگر نتیجه آزمایش شما مثبت ، نامعتبر و یا نامشخص باشد ، بايد تا منفي شدن نتيجه آزمايش در هتل بمانيد.

در دوران کرونا ، کدام فرودگاه های کانادا مورد استفاده است؟

در كشور كانادا از این پس همه مسافران ورودی فقط در ۴ فرودگاه مونترال ، تورنتو ، ونکوور و کلگری می‌توانند فرود داشته باشند.

الزامات خروج از ایران در دوران کرونا چیست؟

تمامي مسافرين پرواز هاي خروجي از ايران توسط هواپيمايي هاي خارجي و داخلي ، ملزم به ارائه جواب منفي تست PCR به زبان انگليسي كه در بازه زماني 72 ساعت قبل از زمان پرواز انجام شده است ، هستند.

هنگام ورود به ایران اگر مسافری تست معتبر PCR نداشته باشد باید چکار کند؟

در صورت عدم ارائه تست معتبر ، به مسافران با ملیت خارجی اجازه ورود داده نمي شود و مسافران ایرانی فاقد گواهینامه سلامت نیز بايد به قرنطینه مشخص ‌شده از سوی وزارت بهداشت به مدت ۱۴ روز بروند و تمامي هزينه هاي اقامت و تست را بپردازند.

شما مي توانيد در صورت نياز ، جهت كاهش ريسك هاي ناشي از ويروس كرونا در امور مهاجرتي و دريافت اطلاعات راجع به اينكه در دوران كرونا چطور مهاجرت كنيد ، با كارشناسان و متخصصين موسسه مهاجرتي رجبي ارتباط برقرار كنيد ، در کنار این مقاله توصیه می کنیم مقاله بهترین کشورها برای زندگی را هم بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *