تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی یکی از پر طرفدارترین برنامه ها در بین کشورهای آسیایی است ، که البته هزینه قابل توجهی به همراه دارد ، با توجه به محبوبیت رشته های پزشکی در بین ایرانیان ، در این مقاله تحصیل رشته های علوم پزشکی در مالزی را بررسی کرده و اهم مطالب را بیان خواهیم کرد ، اما توصیه ما به شما این است که برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

حرفه پزشکی یکی از با ارزش ترین دارایی های جامعه است ، بنابراین تعجب آور نیست که دریافت مدرک پزشکی طولانی و وقت گیر است ، تحصیل در رشته پزشکی یکی از آرزو های فرزندان و والدین در سراسر جهان به ویژه در ایران است.

بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی از کشور های جهان در رشته پزشکی در دانشگاه های مالزی تحصیل می کنند ، ملاک پذیرش در رشته پزشکی در دانشگاه های این کشور نمرات دروس زیست شناسی ، فیزیک ، ریاضیات و شیمی است و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها فرصت های شغلی بی پایان با حقوق پردرآمد دارند، بدون شک پزشکی و دندانپزشکی در مالزی برای دانشجویان بین المللی یک انتخاب عالی است.

برای آگاهی از شرایط کلی تحصیل در کشور مالزی و دانستن هزینه های تحصیل و زندگی در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در مالزی را نیز حتما مطالعه نمایید.

ویژگی های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

کارشناسی پزشکی در مالزی بر روی آماده سازی دانشجویان با دانش گسترده در علوم پزشکی و مهارت های بالینی ، برای تولید متخصصان پزشکی واجد شرایط و با صلاحیت متمرکز است ، دانشگاه های پزشکی این کشور مجهز به آخرین اقدامات و پیشرفت های صنعتی هستند ، برنامه پزشکی در دانشگاه های مالزی تأکید زیادی بر آموزش بالینی در پزشکی و جراحی دارد ؛ برای تحصیل در رشته پزشکی دانشجویان بایستی در دوره اجباری یک ساله پری مدیکال شرکت کنند.

رشته پزشکی در دانشگاه های این کشور شامل دو مرحله است که آموزش های پیش بالینی و بالینی می باشد ، دوره پزشکی در مالزی یک دوره بسیار چالش برانگیز اما با ارزش است که شامل ۵ تا ۶ سال تحصیل است که در آن شما با بیماری ها آشنا می شوید ، به پیشرفت بهداشت و درمان کمک می کنید و زندگی مردم را نجات می دهید ، پس از اتمام دوره تحصیل خود دانشجویان ملزم به سپری کردن دوره ۲ ساله housemanship می باشند.

رشته دندانپزشکی یکی دیگر از شاخه های برتر پزشکی در جهان است ، این رشته تحصیلی در دانشگاه های پزشکی مالزی ۵ سال طول می کشد و برای دریافت مدرک دندانپزشکی و اجازه کار به عنوان دندانپزشک دانشجو بایستی پس از اتمام دوره تحصیل خود به مدت ۱ سال دوره housemanship را بگذراند.

در صورت تمایل به ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی فرد می تواند درتخصص خود را دریافت کند ، مدت زمان تحصیل در تخصص های دندانپزشکی در دانشگاه های مالزی ۳ سال است.

مراحل پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

 • فرد متقاضی باید فرم پذیرش آنلاین را از وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود دریافت و پر کند ؛
 • هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در مالزی برای دانشجویان بین المللی باید طبق هنجارهای دانشگاه پرداخت شود.
 • در این مرحله دانشجو باید هزینه فرم پذیرش را بصورت آنلاین پرداخت کند.
 • دانشجو نامه پیشنهادی یا نامه تأیید صندلی را از کالج / دانشگاه در مالزی دریافت می کند.
 • پس از گرفتن پیشنهاد نامه از دانشگاه ، یک فرصت برای دانشجو فراهم می شود تا هزینه پذیرش دوره ترم اول پزشکی یا دندانپزشکی در مالزی را پرداخت کند.
 • پس از پرداخت هزینه دوره ، دانشجو باید برای ویزای دانشجویی اقدام کند.
 • پس از دریافت ویزای دانشجویی باید به مالزی پرواز کند و در کلاس های درسی خود در مالزی شرکت کند.

دوره های پری مدیکال در مالزی

دوره پری مدیکال یا دوره پایه یکی از روش های تحصیل در رشته پزشکی در مالزی است ، برای تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های این کشور تحصیل در این دوره یک ساله الزامی است ، این مجموعه از یک سری ماژول های مستقل و یکپارچه با ارزیابی مدولار تشکیل شده است که متقاضیان را با زمینه لازم در علوم زیست پزشکی مجهز می کند.

دوره های پری مدیکال در مالزی

این دوره های پری مدیکال از سیستم انتقال اعتبار اروپایی یعنی ECTS پیروی می کنند ، در برخی دانشگاه های این کشور این دوره به مدت ۹ ماه و در برخی دانشگاه های دیگر مانند دانشگاه بین المللی مالزی این دوره به صورت یکساله برگزار می شود و شامل ۳ نیمسال است.

شیمی به طور معمول برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی دارند ، حداقل با یک موضوع علمی دیگر (به طور معمول زیست شناسی یا فیزیک) ضروری تلقی می شود ؛ بنابراین دوره پری مدیکال بر دروس شیمی ، زیست شناسی، ریاضیات و فیزیک تاکید دارد.

شما می توانید دوره پری مدیکال را در کشور مجارستان نیز پشت سر بگذارید ؛ شرایط و چگونگی آن را در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان شرح داده ایم.

زبان تحصیل در دوره پری مدیکال در مالزی

دوره های پری مدیکال در دانشگاه های خصوصی و دولتی مالزی ارائه می شود و زبان این دوره بسته به دانشگاه محل تحصیل متفاو.ت است ، در اغلب دانشگاه های خصوصی مالزی امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد و دوره پری مدیکال و دوره تحصیل در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می شود ؛ البته در دانشگاه های دولتی این کشور بیشتر دوره ها به زبان مالایی ارائه می شود.

الزامات زبان برای تحصیل در دوره پری مدیکال به زبان انگلیسی

برای تحصیل در دوره پری مدیکال به زبان انگلیسی در دانشگاه های مالزی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل مورد نیاز است ، حداقل نمره تافل مورد نیاز برای تحصیل در این دوره ۵٫۵ است ، البته در صورت عدم تسلط به زبان انگلیسی متقاضی می تواند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در آزمون زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کند ، در صورت عدم موفقیت در امتحان زبان انگلیسی ، باید بین ۲ تا ۴ ماه در کلاس های زبان انگلیسی دانشگاه شرکت کند و پس از گذراندن کلاس انگلیسی ، می تواند در کلاس های پری مدیکال شرکت کند.

شرایط پذیرش در دوره پری مدیکال در مالزی

 • نمره CGPA 3 در دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک یا ریاضیات
 • آزمون زبان انگلیسی دانشگاه مالزی : حداقل نمره ۳

هزینه تحصیل در دوره پری مدیکال

هزینه تحصیل در دوره پری مدیکال برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مالزی بر اساس دانشگاه محل تحصیل متفاوت است و حدود ۱۱۰۰۰ دلار می باشد.

دانشگاه های ارائه دهنده دوره پری مدیکال در مالزی

 • University of Nottingham Malaysia
 • Heriot-Watt University Malaysia
 • Taylor’s University
 • UCSI University
 • Curtin University Sarawak
 • MAHSA University
 • KDU Penang University College
 • HELP University
 • Nilai University
 • UCSI University Sarawak

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی مالزی

یکی از شرایط و الزامات تحصیل در رشته پزشکی در برخی دانشگاه های مالزی شرکت و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور است ، این کشور دارای آزمون جامع برای پذیرش در دانشگاه های خود نیست و دانشگاه ها در صورت نیاز آزمون ورودی خود را برگزار می کنند ؛ البته در اکثر دانشگاه های پزشکی این کشور ملاک برای پذیرش در رشته پزشکی معدل دبیرستان و پیش دانشگاهی و همچنین نمرات آزمون پایان دوره پری مدیکال است.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی مالزی

آزمون پذیرش دانشگاه مالایا

BMAT (مالزی) برای همه داوطلبانی که می خواهند برای برنامه لیسانس پزشکی و کارشناسی جراحی (MBBS) برای جلسه علمی ۲۰۲۱/۲۰۲۲ اقدام کنند ، یک آزمون ورودی پیش نیاز است ؛ این آزمون یکی از معیار هایی است که برای اطمینان از انصاف در انتخاب نامزد های مناسب برای برنامه رقابتی پزشکی استفاده شده است.

BMAT مالزی یک آزمون ۲ ساعته مبتنی بر کامپیوتر است که از سه بخش تشکیل شده است ، بخشهای ۱ و ۲ چند گزینه ای هستند و بخش ۳ یک کار نوشتن است ، این آزمون را با رایانه شخصی در خانه یا مکان مناسب دیگر انجام می دهید ، این تست از راه دور کنترل می شود ، آزمون BMAT یا آزمون ورودی دانشگاه پزشکی مالایا به زبان انگلیسی برگزار می شوند ، این آزمون در ماه سپتامبر و معمولا در اولین شنبه در این ماه برگزار می شود شامل بخش های زیر است:

بخش ۱ مهارت تفکر : مهارتهای عمومی در حل مسئله و تفکر انتقادی که شامل۳۲ سوال چند گزینه ای است و مدت زمان آن ۶۰ دقیقه است ؛

بخش ۲ : توانایی استفاده از دانش علمی به طور معمول در علوم و ریاضیات مدرسه تا سن ۱۶ سالگی تحت پوشش دانش است که شامل ۲۷ سوال چهار گزینه ای است مدت زمان شرکت در این بخش ۳۰ دقیقه است ؛

بخش ۳ : توانایی انتخاب ، توسعه و سازماندهی ایده ها و برقراری ارتباط با آنها به صورت كوتاه و موثر که شامل یک کار نوشتن از بین چهار سوال انتخاب شده است ، مدت زمان این بخش ۳۰ دقیقه است.

آزمون پذیرش در دانشگاه موناش در مالزی

برای پذیرش در دانشگاه موناش در مالزی قبولی در آزمون ISAT مورد نیاز است ، نتایج ISAT به رتبه بندی کلی ورود به دوره کمک می کند ؛ متقاضیان لازم است که حداقل امتیاز کلی ۱۵۹ را در ISAT خود کسب کنند تا واجد شرایط ادامه کار با دوره خود باشند.

ISAT یک آزمون ۳ ساعته چند گزینه ای مبتنی بر رایانه است که برای ارزیابی مهارت ها و توانایی های فکری یک داوطلب طراحی شده است که پایه موفقیت علمی در سطح عالی است ؛ این آزمون بطور مستقل توسط شورای تحقیقات آموزشی استرالیا (ACER) تهیه شده است ؛ ACER دارای شهرت و سابقه عالی بین المللی در زمینه توسعه ، مدیریت و تحقیق در زمینه آزمونهای انتخابی مربوط به دوره های کارشناسی پزشکی و مرتبط با بهداشت است ، ISAT به عنوان یک آزمون مبتنی بر رایانه از طریق مراکز Prometric Inc در سراسر جهان برگزار می شود.

شرایط تحصیل پزشکی در مالزی

هر دانشگاه شرایط ورودی متفاوتی دارد و نمی توان فهرستی مشخص برای شرایط ورود همه دانشگاه های پزشکی مالزی ارائه کرد ، اما به طور کلی برای ورود به دانشگاه ها و تحصیل پزشکی در مالزی اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی است ، البته نمره دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضی باید عالی باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در مالزی

برای پذیرش در برخی از دانشگاه های پزشکی این کشور مانند دانشگاه موناش یا دانشگاه مالایا قبولی در آزمون ورودی مورد نیاز است ، در ادامه با برخی از شرایط تحصیل پزشکی در مالزی آشنا می شویم :

 • اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و ارائه ریز نمرات تحصیلی
 • نمرات B در دروس شیمی ، زیست شناسی ، ریاضیات یا فیزیک در دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • دیپلم موسسات شناخته شده با حداقل معدل (CGPA) 3.00.
 • قبولی در آزمون ورودی برای برخی از دانشگاه ها
 • ممکن است متقاضی قبل از پذیرش توسط برخی دانشکده های پزشکی مالزی مجبور به گذراندن یک جلسه مصاحبه شود ؛
 • نمره ۳٫۵ از دوره پری مدیکال ارائه شده از دانشگاه های مورد نظر
 • برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مالزی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس ضروری است.

جزئیات تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های مالزی

بیشتر مدارک پزشکی در دانشگاه های مالزی به ۲ مرحله تقسیم می شوند که فاز ۱ و فاز ۲ نامیده می شوند ؛ فاز ۱ شامل ۲ سال اول تحصیل در رشته پزشکی در مالزی است و بر آموزش پیش بالینی در یک محیط آکادمیک متمرکز است که دانشجویان در این فاز اصول نظری علوم پزشکی را فرا خواهند گرفت ؛ برخی از موضوعاتی که در این دوره مطالعه خواهید کرد شامل آناتومی ، بیوشیمی ، میکروب شناسی ، داروشناسی ، آسيب شناسي و پزشکی بالینی می باشد.

فاز ۲ که شامل سال های باقی مانده از دوره تحصیل در رشته پزشکی است ، بر آموزش بالینی متمرکز است که در آن شما چرخش های بالینی را در بیمارستان ها و کلینیک های بهداشت انجام می دهید ، شما تجربه عملی را با بیماران کسب خواهید کرد و این فرصت را خواهید داشت که رشته های مختلف بالینی مانند پزشکی عمومی ، جراحی ، اطفال و طب داخلی را امتحان کنید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مالزی

برای پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های مالزی لازم است شرایط و الزامات تعیین شده از سوی دانشگاه مورد نظر برای تحصیل را برآورده ساخت ، لازم به ذکر است که شرایط هر دانشگاه خاص خود آن دانشگاه است اما در ادامه شرایطی را بیان خواهیم کرد که برای پذیرش در دانشگاه های دندانپزشکی این کشور مشترک است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در مالزی
 • پایان دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و ارائه ریز نمرات
 • : A-Levels / STPMنمرات BBB ، ABC یا AAC در ۳ موضوع یعنی زیست شناسی و شیمی و فیزیک یا ریاضیات ) درجه C فقط می تواند در هر دو فیزیک یا ریاضی باشد( ؛
 • نمره آزمون پایانی دوره پری مدیکال از دانشگاه پزشکی مورد نظر CGPA 3.0 (از ۴) در ۳ موضوع یعنی زیست شناسی و شیمی و فیزیک یا ریاضیات
 • الزامات زبان انگلیسی : همه متقاضیان باید مهارت لازم در انگلیسی را داشته باشند و برای اثبات تسلط خود مدرک تافل ، آیلتس و یا آزمون انگلیسی دانشگاه های مالزی را ارائه دهند.
 • آزمون استعداد / مصاحبه : همه متقاضیان واجد شرایط باید در مصاحبه شرکت کنند که توسط دانشگاه های دندانپزشکی مانند دانشگاه تیلور ، AIMST ، دانشگاه موناش ، مالایا و غیره انجام می شود
 • فرد متقاضی با هر یک از موارد زیر از ورود به یک برنامه دندانپزشکی رد صلاحیت می شود:
  • مقصر شناخته شده در جرم (های) تأثیر بر بدن انسان.
  • عدم صداقت اخیر یا جدی تقلب در امتحانات ، جعل اسناد ، سرقت ادبی ؛
  • بیماری جدی جسمی یا روانی و یا
  • یماری واگیر جدی.

جزئیات تحصیل در رشته دندانپزشکی در مالزی

یک مدرک دندانپزشکی در مالزی حداقل ۵ سال طول می کشد و به طور کلی به ۲ قسمت تقسیم می شود ؛ قسمت ۱ ، که تقریبا ۲ تا ۲٫۵ سال است ، مربوط به آموزش های پیش بالینی است که در یک محیط دانشگاهی تنظیم می شود ، این کار شما را ملزم می کند علوم پایه پزشکی ، مانند آناتومی ، بیوشیمی ، فیزیولوژی ، زیست دهان ، میکروبیولوژی پزشکی ، آسیب شناسی و داروسازی را بیاموزید ؛ این یک پایه خوب در دندانپزشکی و همچنین ساختار و عملکرد بدن انسان است.

قسمت ۲ که شامل سال های باقیمانده دوره تحصیل شماست ، مربوط به آموزش بالینی است ، در طول دوره آموزش بالینی ، شما در بیمارستان های آموزشی یا مدارس بالینی آموزش خواهید دید ؛ این به منظور پیشرفت دانش شما ، تماس اولیه با بیماران و انجام مراحل درمان است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مالزی بسته به رشته ، مقطع تحصیلی و دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، اما به طور کلی هزینه تحصیل در این کشور مقرون به صرفه است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

البته هزینه تحصیل رشته های پزشکی در مالزی همانند سایر نقاط جهان بیشتر ازدیگر رشته های تحصیلی است ، برای تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های مالزی بایستی بین ۷۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار برای هر سال هزینه کرد ؛ در ادامه با شهریه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه های مختلف مالزی آشنا خواهیم شد.

 • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی بین المللی ۱۴۷۵٫۸۰ دلار
 • هزینه تحصیل پزشکی در کالج علوم پزشکی ۱۰۷۹٫۵۲ دلار
 • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه UCSI 17013.59 دلار
 • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه موناش ۹۹۷۲٫۰۷ دلار
 • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه AIMST 840.38 دلار
 • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه MAHSA 1188.84 دلار
 • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه پردانا ۱۵۰۳٫۱۳ دلار
 • هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه تیلور ۱۱۷۶٫۵۴ دلار

هزینه تحصیلی دندانپزشکی در دانشگاه های مالزی

 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مالایا ۱۶۱٫۳۰۰ دلار
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ملی مالزی ۱۸۵۰ دلار
 • هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی بین المللی ۱۳۰٫۸۰۰ دلار

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در مالزی

همان گونه که پیش از این بیان شد یکی از الزامات تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های مالزی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس است ؛ حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در دانشگاه های مالزی متفاوت است.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در مالزی

توجه داشته باشید که در صورت عدم تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک های تافل و یا آیلتس فرد می تواند در آزمون انگلیسی دانشگاه های مالزی شرکت کند و نمره حد نصاب را دریافت کند ، در صورت عدم موفقیت در کسب نمره حد نصاب فرد می تواند در دوره های زبان انگلیسی ارائه شده در مالزی شرکت کرده و پس از کسب مهارت در دوره پری مدیکال ثبت نام کند.

حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در دانشگاه های مالزی ۶ و حداقل نمره تافل قابل قبول ۸۰ می باشد ، نمره حد نصاب برای قبولی در آزمون انگلیسی دانشگاه های مالزی ۳٫۰ است.

در صورت تمایل به تحصیل به زبان مالایایی دانش آموزان با سطح A (Pass) یا سطح O حداقل نمره C6 و بالاتر در زبان مالایی ممکن است از دوره های پیش نیاز زبان مالایی معاف شوند ؛ دانشجویان فاقد صلاحیت باید در برنامه زبان مالایی که قبل از فارغ التحصیلی توسط دانشگاه ارائه شده شرکت کرده و با موفقیت پشت سر بگذارند ؛ این برنامه بین ۴ ماه تا ۶ ماه طول خواهد کشید.

یکی دیگر از الزامات تحصیل در رشته های پزشکی در مالزی محدودیت سنی برای پذیرش در دانشگاه های این کشور است ، برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی این کشور در مقطع کارشناسی حداقل سن ۱۸ سال و حداکثر سن ۲۵ سال است.

تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در مالزی

امکان تحصیل رایگان به خودی خود برای دانشجویان وجود ندارد ، البته دانشجویان محصل در این کشور می توانند با بهره گیری از روش های مختلف هزینه تحصیل در رشته های پزشکی خود در مالزی را کاهش داده و یا حتی به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند ، در ادامه با این روش ها آشنا خواهیم شد.

چنانچه به دنبال تحصیل رایگان هستید ، می توانید به تحصیل در آلمان به زبان آلمانی فکر کنید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را بخوانید.

دریافت بورسیه تحصیلی

بورسیه و کمک هزینه تحصیلی به دلایلی از سوی منابع خارجی ، مانند دولت ، موسسات خصوصی یا موسسات دولتی ارائه می شود ، سرمایه گذاری در زمینه های تحصیل یک جوانان بهتر در هر کشوری ، هم در بخش خصوصی و هم در بخش خصوصی مزایای خود را دارد ، از آنجا که هرچه افراد متخصص تحصیلات بیشتری داشته باشند ، اقتصاد کارآیی بیشتری خواهد داشت ؛ نوآوری های بیشتری نیز معرفی خواهد شد.

به همین دلیل دانشجویان بین المللی خوب است که به دنبال بورسیه تحصیلی از منابع خارجی باشند ، در صورتی که بورسیه یا کمک مالی از دانشگاه مورد نظر خود در مالزی در دسترس نباشد ، منابع بیشتری برای انتخاب از خارج از دانشگاه های ذکر شده وجود دارد که در بخش بورسیه رشته های پزشکی در مالزی با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

در کشور چین هم بورسیه های تحصیلی متعددی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است ، دانشگاه های چین مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و برخی از آن ها از نظر هزینه واقعا مقرون به صرفه هستند ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین ، هزینه های تحصیل و زندگی و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی را به تفصیل بیان کرده ایم.

تحصیل در دانشگاه های ارزان قیمت در مالزی

حضور در دانشگاه های ارزان قیمت در مالزی و دریافت بورسیه تحصیلی از راه هایی است که می توانید در مالزی به صورت رایگان تحصیل کنید ، اغلب اوقات مقرون به صرفه ترین و پر تقاضا ترین دانشگاه ها دانشگاه هایی هستند که در پایتخت هر کشوری واقع شده باشند در ادامه با تعدادی از دانشگاه های ارزان قیمت پزشکی در مالزی آشنا می شویم.

 • کالج دانشگاهی ویداد ( هزینه تحصیل پزشکی ۱۱٫۴۴۰ دلار )
 • دانشگاه پردانا ( هزینه تحصیل پزشکی ۱۳٫۱۱۰ دلار)
 • دانشگاهAIMST ( هزینه تحصیل پزشکی ۱۳٫۶۲۰ دلار)
 • دانشگاه کوالالامپور ( هزینه تحصیل ۱۴٫۳۰۰ دلار)
 • دانشگاه متروپولیتن آسیا ( هزینه تحصیل پزشکی ۱۴٫۳۰۰ دلار)
 • دانشگاه بین المللی کوست ( هزینه تحصیل پزشکی ۱۵٫۰۴۰ دلار)
 • دانشگاه UCSI ( هزینه تحصیل ۱۵٫۳۷۰ دلار)
 • دانشگاهSEGI ( هزینه تحصیل ۱۶٫۷۷۰دلار).

کار همزمان با تحصیل در دانشگاه های مالزی

برخی از کشورها مانند مالزی به دانشجویان اجازه می دهند در حالی که در دانشگاه تحصیل می کنند یک کار پاره وقت انجام دهند ، هنگامی که یک دانشجوی بین المللی ویزای دانشجویی را دریافت کرد ، می تواند درخواست کار در مشاغل نیمه وقت را بدهد.

طبق گفته دولت مالزی دانشجویان بین المللی می توانند در طول تعطیلات ترم یا تعطیلات حداکثر تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند ، این می تواند راهی خوب برای دانشجو باشد تا بتواند در مالزی به صورت رایگان تحصیل کند ؛ علاوه بر این ، دانشجویان بین المللی محدود به مشاغل خاصی هستند و اجازه کار به عنوان صندوقدار ، خواننده ، ماساژ دهنده ، موسیقی دان یا افسر ارتباط با مهمان را ندارند ، به همین ترتیب ، اگر قصد کار در مالزی را دارید ، مشاغل نیمه وقت تحت شرایط خاصی مجاز هستند و اولویت با تحصیل دانشجویان است.

در رابطه با شناخت بهتری مشاغل در مالزی ، مقاله کار در مالزی به شما کمک شایانی خواهد کرد.

تلاش برای کاهش هزینه های زندگی در مالزی

به عنوان دانشجو در یک کشور خارجی ، انجام هزینه هایی که بیش از بودجه اختصاص یافته یک دانشجو است ، غیرمعمول نیست ؛ بنابراین ، به منظور مهار هزینه های احتمالی تحصیل در مالزی بدون هیچ گونه کمک هزینه تحصیلی یا بورسیه ، یک گزینه موثر برای دانشجویان بین المللی کاهش هزینه های متفرقه است ، نمونه این موارد شامل هزینه های گردشگری ، تفریحی یا غذا و لباس گران قیمت است.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در مالزی

تا این بخش از مقاله به طور قطع متوجه شده اید که مالزی می تواند یکی از گزینه های مناسب برای تحصیل در رشته های پزشکی در خارج از کشور باشد ، البته هر دانشگاهی از هر نقطه ای از جهان را به عنوان مقصد تحصیل خود انتخاب کنید با چالش هایی رو یا رو خواهید بود ، پس لازم است قبل از هر گونه اقدامی برای پذیرش کلیه مزایا و معایب تحصیل در دانشگاه و کشور مورد نظر خود را بررسی کنید و براساس معیار ها و اولویت های خود بهترین گزینه را برای تحصیل خود در خارج از کشور انتخاب کنید و انتخاب صحیح چالش های موجود را به حداقل برسانید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در مالزی

مزایای تحصیل در مالزی

 • نیازی به ارائه مدرک آیلتس یا تافل برای پذیرش در رشته های پزشکی در مالزی نیست.
 • بهترین دانشگاه پزشکی در مالزی محیط چند فرهنگی و چند قومی را به دانشجویان ارائه می دهد.
 • هزینه تحصیل در رشته پزشکی برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مالزی را دارند بسیار مقرون به صرفه است و در مقایسه با کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا یا انگلیس بسیار کم است.
 • دانشگاه های پزشکی در مالزی دارای بهترین زیرساخت ها و کیفیت آموزش هستند.
 • به دلیل تنوع در فرهنگ مطالعه ، انگلیسی زبان مشترکی است که برای برقراری ارتباط استفاده می شود.
 • ویزای دانشجویی برای تحصیل در بهترین دانشگاه پزشکی در مالزی فورا تأیید می شود.
 • هزینه زندگی مقرون به صرفه همراه با زندگی کارآمد در مالزی
 • میزان جرم و جنایت به میزان قابل توجهی کمتر از سایر کشور های اروپایی و غربی ، این مکان را برای دانشجویان بین المللی به ویژه دختران امن می کند.
 • تقریبا تمام دانشگاه های پزشکی در مالزی توسط WHO ، یونسکو و غیره تأیید شده اند و ۷ دانشگاه پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.
 • صرفه جویی در وقت و روند پذیرش سریع برای تحصیل در بهترین دانشگاه پزشکی در مالزی ؛
 • ارائه خوابگاه های کم هزینه و امن برای دانشجویان بین المللی به ویژه برای دختران ؛
 • مالزی یک کشور دیدنی است و سرزمین میراث فرهنگی غنی است ، این کشور همیشه گردشگران و دانشجویان را برای کاوش و یادگیری جذب کرده است ؛ برخی از کالج های دولتی بیش از ۲۰۰ سال قدمت دارند.

معایب تحصیل در مالزی

 • آب و هوا : برخی از دانشجویان سازگاری با آب و هوای گرم و مرطوب مالزی را سخت می دانند ، دما در طول سال بین ۲۰ تا ۳۰ درجه باقی می ماند ، حتی اگر برخی دانشجویان ایرانی به آب و هوای گرمسیری عادت داشته باشند ، به دلیل شرایط پوست یا سلامتی یا ترجیح آب و هوا ، ممکن است هوای مرطوب نقطه منفی باشد ؛ اما محل های اقامت مجهز به خنک کننده مرکزی هستند.
 • زبان بومی : هر کشور خارجی دارای فرهنگ محلی و زبان بومی است که هر خارجی باید خود را با آن سازگار کند ، دانشجویان در اینجا می توانند زبان بومی (مالایی) را به عنوان بخشی از برنامه درسی خود آموزش بینند، اگر دانش آموز علاقه خاصی به موضوع داشته باشد ، پس آنها تسلط خوبی بر زبان بومی خواهند داشت و این امر زندگی روزمره آنها را نیز آسان می کند ، همچنین در هنگام شیفت / ویزیت بیمارستان راحت خواهند بود ، اگر دانشجو حداقل زبان محلی اصلی یا کاربردی را یاد نگیرد ، ممکن است هنگام تعامل با افراد محلی / بیماران با مشکلاتی روبرو شود.
 • مدت زمان : مدت زمان MBBS در مالزی ۶ سال است ، طولانی تر از برخی از کشور ها مانند بنگلادش ، قزاقستان و قرقیزستان است.
 • برنامه درسی : برنامه درسی در تمام کشورهای آسیایی از کیفیت عالی برخوردار است و بیشتر تمرکز خود را بر رشد کلی ، قرار گرفتن در معرض و پیشرفت دانش آموز می گذارد بدون اینکه فشار شکننده ای ایجاد کند ؛ با این وجود این ممکن است برای برخی از دانش آموزان مشکل ساز شود.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی مالزی

 • گواهی تولد ( اصل + کپی )
 • زیر نمرات سال های ۱۰ و ۱۲ تحصیل در دبیرستان ( اصل + کپی )
 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی
 • تکمیل فرم درخواست پذیرش
 • عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی سلامت پزشکی همراه با آزمایش HIV
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوپیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی
 • پرداخت هزینه پذیرش
 • مدرک تافل و یا آیلتس برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی.

تحصیل پزشکی در مالزی به زبان انگلیسی

بیشتر دانشگاه ها در مالزی دوره های تحصیلات تکمیلی را به زبان انگلیسی تدریس می کنند ، در حالی که مقاطع کارشناسی به طور کلی به زبان محلی ، مالایی تحصیل می شود ، البته رشته پزشکی در اغلب دانشگاه های مالزی به زبان انگلیسی ارائه می شوند ؛ در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مالزی تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز است ، ممکن است برای اثبات مهارت خود مجبور شوید در آزمون هایی مانند آیلتس و تافل و یا در آزمون انگلیسی دانشگاه مالزی شرکت کنید و نمره حد نصاب را دریافت کنید.

افرادی که در آزمون های تافل و یا آیلتس شرکت نکرده اند و به زبان انگلیسی تسلط ندارند می توانند در دوره های زبان در مالزی شرکت کنند ، البته پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اول مدرک زبان خود را دریافت کرده و سپس برای دریافت پذیرش از دانشگاه های پزشکی مالزی اقدام کنید چرا که هنگام ورود به مالزی برای برقراری ارتباط با سایر دانشجویان ، اساتید و افراد به مشکل بر نخواهید خورد.

دانشگاه های پزشکی مالزی با امکان تحصیل به زبان انگلیسی

 • دانشگاه بین المللی پزشکی
 • دانشگاه SEGI
 • دانشگاه AIMST
 • دانشگاه موناش پردیس مالزی

سوالات پر تکرار تحصیل رشته های پزشکی در مالزی

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله جزییات دقیقی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی را ارائه دادند ، برای دریافت مشاوره رایگاه می توانید با ما تلفنی تماس بگیرید و یا در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه سوالات خود را درج نمایید و در همان روز پاسخ خود را دریافت نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی چقدر است؟

برای تحصیل در رشته های پزشکی در دانشگاه های مالزی بایستی بین 7000 تا 12000 دلار برای هر سال هزینه کرد

آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی به زبان انگلیسی هم ارائه می شود؟

رشته پزشکی در اغلب دانشگاه های مالزی. به زبان انگلیسی ارائه می شوند ؛ در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های مالزی تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز است ، ممکن است برای اثبات مهارت خود مجبور شوید در آزمون هایی مانند آیلتس و تافل و یا در آزمون انگلیسی دانشگاه مالزی شرکت کنید و نمره حد نصاب را دریافت کنید.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی ، محدودیت سنی وجود دارد؟

برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی این کشور در مقطع کارشناسی حداقل سن 18 سال و حداکثر سن 25 سال است.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی به زبان انگلیسی آیا باید مدرک زبان ارائه کنم ؟

در مالزی ارائه مدرک زبان اجباری نیست و چنانچه مدرک زبان نداشته باشید باید در دوره های زبان شرکت کرده و نمره قبولی دذیافت کنید اما حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای پذیرش در دانشگاه های مالزی 6 و حداقل نمره تافل قابل قبول 80 می باشد ، نمره حد نصاب برای قبولی در آزمون انگلیسی دانشگاه های مالزی 3.0 است.

بهترین دانشگاه مالزی برای تحصیل پزشکی کدام است؟

دانشگاه مالایا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در کوالالامپور ، مالزی واقع شده است ؛ طبق نظر دو آژانس رتبه بندی بین المللی این موسسه قدیمی ترین و بالاترین رتبه در آموزش عالی مالزی است. در آخرین رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی ، UM در حال حاضر در رتبه 59 جهانی ، 9 در آسیا ، 3 در جنوب شرقی آسیا و بالاترین رتبه در موسسه یادگیری در مالزی قرار دارد.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی آزمون خاصی وجود دارد؟

آزمون سراسری وجود ندارد اما هر دانشگاه آزمون اختصاصی خود را برگزار می کند ، BMAT مالزی یک آزمون 2 ساعته مبتنی بر کامپیوتر است که از سه بخش تشکیل شده است ، بخشهای 1 و 2 چند گزینه ای هستند و بخش 3 یک کار نوشتن است ، این آزمون را با رایانه شخصی در خانه یا مکان مناسب دیگر انجام می دهید و برای تحصیل در مقطع کارشناسی پزشکی معتبر خواهد بود ، معمولا این آزمون برای دانشگاه مالایا است اما برای پذیرش در دانشگاه موناش در مالزی قبولی در آزمون ISAT مورد نیاز است.

هزینه تحصیل در دوره پری مدیکال مالزی چقدر است؟

هزینه تحصیل در دوره پری مدیکال برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های مالزی بر اساس دانشگاه محل تحصیل متفاوت است و حدود 11000 دلار می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در مالزی چقدر است؟

شما به عنوان دانشجو باید ماهیانه 450 تا 800 یورو برای تأمین هزینه های زندگی خود داشته باشید.

آیا دانشگاه های پزشکی مالزی در سطح جهانی معتبر هستند؟

تقریبا تمام دانشگاه های پزشکی در مالزی توسط WHO ، یونسکو و غیره تأیید شده اند و 7 دانشگاه پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

آیا امکان داشتن کار دانشجویی در مالزی وجود دارد؟

بله ، دانشجویان بین المللی می توانند در طول تعطیلات ترم یا تعطیلات حداکثر تا 20 ساعت در هفته کار کنند.

گروه مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی بنابر اهمیت و تقاضای بسیار برای تحصیل پزشکی در خارج از کشور در این مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی را بررسی کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس حاصل نمایید همچنین با مطالعه مقالات سایت ، تصمیم گیری دقیق تر و راحت تری را تجربه کنید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه است ؛ خوب است بدانید هزینه تحصیل رشته های پزشکی در ترکیه برای دانشجویان خارجی دانشگاه های دولتی ترک زبان در هر ترم  حدود ۱۰۰۰ لیر و برای دانشگاه های انگلیسی زبان از حدود ۲۰۰۰ لیر می باشد و اخذ ویزای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی دست یافتنی است ، مقاله مربوط را حتما مطالعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه