تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان مورد توجه بسیاری از دانشجویان علاقه مند بوده و هست ، جدای از هنر ، ادبیات و فلسفه ، پزشکی نیز از رشته‌هایی است که یونانی ها در تدریس آن مهارت دارند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، قصد دارند با ارائه این مقاله به شما کمک کند با شرایط پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های یونان ، هزینه ها ، بورسیه ها ، مزیت ها و معایب و بسیاری موارد دیگر در یونان آشنا شوید.

پیش تر هم در همین سایت ، مقاله تحصیل در یونان ارائه شد که شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور و چگونگی مهاجرت تحصیلی به یونان در آن نوشتار توضیح داده شده است.

شما می توانید رشته های پزشکی و دندانپزشکی را در جایی مطالعه کنید که طبیعت و محیط اطرافش باشکوه و آرام است یا می توانید به جایی بروید که از ادبیات ، هنر و تاریخ غنی است ؛ یونان یکی از کشورهایی است که هر دو ویژگی آرامش و تنوع فرهنگی غنی را دارد.

یونان به دلیل اینکه یکی از کشورهایی است که اولین مؤسسات پزشکی خود را تأسیس کرده است ، شناخته شده است ؛ آنها قدیمی ترین سوابق ارائه دوره ها و آموزش موضوعات دانشگاهی پزشکی به افراد دیگر را دارند.

اگر می خواهید تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی را در یونان دنبال کنید ، در زیر مواردی وجود دارد که باید قبل از رفتن به دانشگه های پزشکی یونان بدانید ، پس با ما همراه باشید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان

دوره های پریمدیکال در یونان

دوره Pre-Medical (Pre-Med) در یونان با ارائه کلاس ها و سمینارهای عمومی زیست شناسی و شیمی عمومی به دانشجویان همراه است که برای آماده سازی متقاضیان برای دوره های کارشناسی پزشکی ، دندان پزشکی ، دامپزشکی یا داروسازی می باشد.

این دوره ها در دانشگاه انتخابی دانشجو در یونان برگزار می شود و به زبان انتخابی دانشجو (انگلیسی یا یونانی) این کلاس ها ارائه می شود.

برنامه کارآموزی پیش از ورود دانشجویان به رشته پزشکی در برخی از دانشگاه های معتبر این کشور ، این فرصت را به دانشجویان می دهد تا تجربه کارآموزی با کیفیت بالا در زمینه پزشکی را قبل از وزود به دوره اصلی به دست آورند.

مدت دوره پریمدیکال برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان 10 هفته به طول می انجامد و کلاس های این دوره از 4 اکتبر 2021 تا 10 دسامبر 2021 است که یا توجه به همه گیری ویروس کرونا ، دوره بصورت آنلاین و از راه دور ارائه می شود ، کلاس های زیست شناسی عمومی و شیمی عمومی در دوره های پریمدیکال یونان به دانشجویان ارائه می شود.

شرایط ورود به دوره پریمدیکال در یونان

شرایط ورود به دوره پریمدیکال در یونان شامل گواهی رسمی دبیرستان یا کالج و ریز نمرات (ترجمه رسمی به انگلیسی یا یونانی) ، دانش خوب زبان (انگلیسی یا یونانی) الزامی است ، نمرات خوب در زیست شناسی و شیمی مزیت محسوب می شود ، همه متقاضیان باید به صورت آنلاین درخواست دهند و تمام مدارک را ارائه دهند و شهریه 2،200 یورویی را برای ثبت نام در دوره باید پرداخت کنند.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی یونان

امتحانات سراسری برای ورود به دانشگاه های دولتی یونان که به آزمون پانهلنیک نیز معروف است ، پذیرش در بخش فناوری آموزش عالی از طریق آزمون های سراسری انجام می شود ، برای پذیرش در دانشگاه آزاد یونان (HOU) نامزدها باید درخواست خود را در برنامه انتخابی خود ارسال کنند و با رای الکترونیکی عمومی در حضور علاقه مندان انتخاب شوند.

امتحانات سراسری برای ورود به دانشگاه های دولتی یونان ، که به عنوان آزمون های پانهلنیک نیز شناخته می شود ، هر سال از ماه ژوئن آغاز می شود و تا اواسط جولای تکمیل می شود.

آزمون سراسری پانهلنیک شامل 6 تا 7 موضوع از دبیرستان عمومی (پایه سوم) است ، علاوه بر دیپلم Lyceum (Apolytirio) ، نمره موفقیت در گواهی اعطا شده (Βεβαίωση، Bebaiosi) نمره سال آخر مدرسه (ارزیابی سطح مدرسه) و نمرات 6 درس از امتحانات ملی در این آزمون در نظر گرفته می شود.

افرادی که می خواهند در رشته علوم بهداشتی مانند پزشکی تحصیل کنند باید در آزمون علوم بهداشتی شرکت کنند که شامل زیست ، فیزیک ، شیمی و زبان ادبیات یونانی است و هر چه نمره اخذ شده در آزمون به نمره کل نزدیک تر باشد شانس قبولی نیز بیشتر خواهد شد.

شرایط تحصیل پزشکی در یونان

اجزای برنامه درسی پزشکی در یونان با برنامه درسی پزشکی دیگر نقاط جهان تفاوتی ندارد ، این نسبتاً مشابه برنامه های درسی پزشکی اکثر دانشگاه ها است که حداکثر سه سال مطالعات نظری در مقدمه و مفاهیم کلی پزشکی دارند ، بعد از این سالهای تئوری ، نیمی دیگر از برنامه درسی که شامل علوم تخصصی است ، آموزش داده می شود.

شرایط تحصیل پزشکی در یونان

زبان تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد در یونان به زبان یونانی است ، اگر هنوز به زبان یونانی مسلط نیستید یا اصلا با آن آشنایی ندارید ، دانستن زبان و گذراندن دوره های زبان اضافی به غیر از دروس موجود در برنامه درسی اجباری است.

این کشور معتقد است که یادگیری زبان مادری آنها ضروری است ، به خصوص اگر قصد دارید یک پزشک مقیم یا یک پزشک دائمی در کشور شوید.

یادگیری زبان همچنین به شما کمک می کند تا با بیماران محلی خود ارتباط برقرار کنید زیرا همه آنها زبان انگلیسی را نمی دانند ، دانشکده پزشکی دانشگاه کرت یکی از دانشکده های پزشکی با این نوع الزامات اصلی است و توصیه می شود برای تحصیل پزشکی در یونان زودتر شروع به یادگیری زبان کنید.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در یونان

تحصیل دندانپزشکی در یونان ، یک برنامه پنج ساله در مقطع کارشناسی است که منجر به دریافت مدرک دکترای جراحی دندان (DDS) می شود.

برخی دانشگاه ها دوره تحصیلات تکمیلی را برای رشته دندانپزشکی ارائه می دهند ، دوره کارشناسی ارشد دو یا سه سال طول می کشد و منجر به دیپلم تخصصی فوق لیسانس می شود ، دوره دکترا نیز 3 سال طول می کشد و منجر به مدرک دکترا (PhD) می شود.

در طول آموزش بالینی دانشجویان کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در یونان ، در کلینیک های دندانپزشکی دانشکده ها طیف کامل خدمات دندانپزشکی برای بیماران در هر سنی ارائه می شود.

علاوه بر این ، در دانشکده های دندانپزشکی ، تحقیقات آزمایشگاهی و بالینی در زمینه های معاصر علوم دندانپزشکی ، از اساتید بالینی و تحقیقاتی ، دانشجویان کارشناسی ارشد و همکاران خارجی انجام می شود.

دانشگاه هایی که محبوب ترین برنامه های لیسانس دندانپزشکی را در یونان ارائه می دهند؛ دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن و دانشگاه ارسطو تسالونیکی است.

هنگام درخواست پذیرش دندانپزشکی در دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن در یونان ، باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید ، لیستی از مدارک لازم را مستقیماً از دانشگاه درخواست کنید ، زیرا ممکن است برای کشورهای مختلف متفاوت باشد.

مدارک مشترک مورد نیاز شامل اسناد زیر می باشد:

 • کلیه مدارک تحصیلی
 • فرم درخواست آنلاین
 • مدرک تافل
 • گذرنامه
 • شماره تماس
 • آدرس ایمیل
 • اثبات پرداخت هزینه
 • بیمه سلامت و زندگی
 • ویزای دانشجویی

بهترین دانشگاه های پزشکی یونان

چندین دانشگاه جهانی یا بین المللی کشور یونان وجود دارد که دانشجوی بین المللی و دانشجوی تبادل می پذیرند ، آنها همچنین مدارک دیگری را در رشته های تحصیلی دیگر به غیر از پزشکی ارائه می دهند و به همین دلیل است که بسیاری از این دانشگاه ها نیز بخشی یا عضوی از برنامه اراسموس هستند.

بهترین دانشگاه های پزشکی یونان

شرایط تحصیل پزشکی در دانشگاه آتن

دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن (NKUA) که معمولاً به سادگی به عنوان دانشگاه آتن (UoA) شناخته می شود ، یک دانشگاه دولتی در آتن ، یونان است ، این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی دولت مدرن یونان و اولین دانشگاه معاصر در شبه جزیره بالکان و شرق مدیترانه است.

پزشکی علم و عمل مراقبت از بیمار ، مدیریت تشخیص ، پیش آگهی ، پیشگیری ، درمان ، تسکین آسیب یا بیماری و ارتقای سلامت است ، پزشکی شامل انواع شیوه های مراقبت بهداشتی است که برای حفظ و بازیابی سلامت از طریق پیشگیری و درمان بیماری تکامل یافته است.

پزشکی معاصر در دانشگاه آتن از علوم زیست پزشکی ، تحقیقات زیست پزشکی ، ژنتیک و فناوری پزشکی برای تشخیص ، درمان و پیشگیری از آسیب و بیماری ، معمولاً از طریق داروها یا جراحی و همچنین از طریق درمان‌های متنوعی مانند روان‌درمانی ، آتل‌های خارجی و کشش ، دستگاه‌ های پزشکی ، بیولوژیک و تشعشعات یونیزان ، استفاده می‌کند.

از بزرگان و نامداران فارغ التحصیلان از این دانشگاه می توان گراسیموس دانیلاتوس ، سوفیا فرانگو ، فوتیس کافاتوس ، مایکل N. Katehakis ، نیکوس لوگوتیس ، دیمیتری نانووپولوس ، جورجیوس پاپانیکولائو ، کوستاس سوکولیس ، دیمیتریوس تریچوپولوس ، پانایوتیس واروتسوس ، لئونیداس زرواس و زوئی پیکرامنو را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه آتن ، باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنند و بعد از قبولی در این آزمون ، باید فرم درخواست آنلاین ثبت نام در دانشکده پزشکی را تکمیل کنند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه تسالونیکی یونان

دانشگاه ارسطو تسالونیکی (AUth) اغلب به نام دانشگاه ارسطویی یا دانشگاه تسالونیکی ، ششمین مؤسسه آموزش عالی و دومین دانشکده پزشکی با رتبه عالی در یونان است.

این دانشگاه که به نام فیلسوف ارسطو ، بزرگترین دانشگاه یونان و بالکان است ، زبان آموزش در این دانشگاه ، یونانی است ؛ اگرچه برنامه هایی در زبان های خارجی و دوره هایی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که به زبان های انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی و ایتالیایی انجام می شود.

دانشکده پزشکی یکی از چهار دانشکده علوم بهداشت دانشگاه ارسطو تسالونیکی است که در سال 1942 در زمان اشغال یونان توسط آلمان ، تأسیس شد.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان آتاناسیوس آنجلوپولوس ، کوستاس کریسوگونوس ، جان هیو سیراداکیس ، جورج هورموزیادیس ، پاترکلوس کارانتینوس ، امانوئل کریاراس ، یوآنیس کاکریدیس ، دیمیتریوس پاندرمالیس ، نیکلاس پاپولیتیس ، ویکتوریا سامانیدو ، الکساندر ساواس ، واسیلیوس اسکوریس ، مانولیس تریانتافیلیدیس ، دیمیتریس تتسوس ، یوآنیس تئودوراکوپولوس ، اوانجلوس ونیزلوس ، آپوستولوس واکالوپولوس و کریستوس یاناراس را نام برد.

شرایط پذیرش در دانشگاه تسالونیکی در برنامه های تحصیلی ، توسط وزارت آموزش و پرورش یونان تعریف می شود که همه درخواست های ورودی را می پذیرد و پردازش می کند ، اگر دانشجویی برای دو ترم متوالی در هیچ درسی ثبت نام نکند ، به طور خودکار از دانشکده پزشکی حذف می شود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه کرت یونان

دانشگاه کرت (UoC) یک موسسه چند رشته ای و پژوهش محور در کرت ، یونان است که در شهرهای Rethymno (مرکز رسمی) و Heraklion واقع شده است و یکی از معتبرترین و معتبرترین دانشگاه های کشور است ، این دانشگاه ، 16 برنامه اصلی در مقطع کارشناسی مربوط به گروه های دانشگاه و بیش از 30 برنامه کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.

از بزرگان و نامداران این دانشگاه می توان نکتاریوس تاورناراکیس ، نیکوس کیرپیدس ، لیدیا کاوراکی ، امانویل درمیتزاکیس ، الفتریوس گولیلماکیس ، یانیس همیلاکیس ، نیکوس پاراگیوس ، کریستوس کوزیراکیس ، النی تزاناکی ، یوآنیس چارالامپوپولوس ، یانیس تزیتزیکاس و الکساندرا پاسکالیدیس پانترا را نام برد.

دانشجویان برای کسب اطلاعات در مورد پذیرش دانشجویان خارجی غیریونانی الاصل در برنامه های کارشناسی تمام وقت در دانشگاه های یونان لطفا باید به سایت دانشگاه مراجعه کنند ، وزارت آموزش ، تحقیقات و امور مذهبی یونان اوایل تابستان اطلاعات مربوطه (دستورالعمل به دانشجویان خارجی) را اعلام می کند.

هزینه تحصیل پزشکی یونان

در دانشگاه های دولتی یونان ، دانشجویان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا معمولاً هیچ هزینه تحصیلی دریافت نمی کنند ، تنها استثنا چند برنامه کارشناسی ارشد است.

هزینه تحصیل پزشکی یونان

سایر دانشجویان بین المللی باید هزینه های تحصیلی را بین 1500 تا 9000 یورو در سال بپردازند که شامل کتاب های درسی برای دوره های انتخابی نیز می شود.

اجاره آپارتمان در مرکز شهر فقط حدود 240 تا 450 یورو در ماه است و می توانید غذای خیابانی ارزان را با قیمت 5 یورو پیدا کنید ، در زیر به شهریه رشته پزشکی دانشگاه های مختلف اشاره شده است:

دانشجویان مشغول به تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه آتن ، باید شهریه 13،000 یورویی را در هر سال ، در دو قسط برای تحصیل در این رشته پرداخت کنند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان در دانشگاه تسالونیکی 12،000 یورو به ازای هر سال است یعنی 6،000 یورو به ازای هر ترم.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه کرت برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا 12،000 یورو به ازای هر ترم است.

دانشجویان مایل به تحصیل دندانپزشکی در یونان نیز مانند رشته پزشکی ، شهریه هایی در محدوده 8000 تا 12000 در سال باید بپردازند ؛ به عنوان مثال شهریه تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه تسالونیکی یونان ، 10200 یورو در سال می باشد.

اگر به دنبال کشوری کم هزینه برای تحصیل رشته های پزشکی در اروپا هستید ، می توانید به کشور لهستان هم فکر کنید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان را حتما بخوانید و با هزینه های مقرون به صرفه دانشگاه های لهستان آشنا شوید.

بورسیه رشته های پزشکی یونان

اگر شما یک دانشجوی بین المللی با توان مالی کم هستید ، می توانید برای دانشگاه هایی که بورسیه های تحصیلی دارند درخواست دهید.

بورسیه رشته های پزشکی یونان

با افزایش تعداد دانشجویان خارجی در کشور ، اکثر موسسات قبلاً دفاتر بین المللی را برای اعطای بورسیه و کمک هزینه ایجاد کرده اند ، برخی از این دانشگاه ها دانشکده پزشکی دانشگاه کرت و دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن هستند.

بورسیه دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن

دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن بورسیه هایی برای تأمین مالی تحصیلات سال اول لیسانس در هر رشته ای به دانشجویان متقاضی اعطا می کند و به صورت تک پرداختی 10000 یورو اعطا می شود ، دانشجویان می توانند این کمک هزینه را صرف هزینه های شهریه یا زندگی خود کنند ، اما سایر هزینه ها مانند هزینه های اقامت ، هزینه های بانکی ، هزینه های رفت و آمد و غیره را خود دانشجو باید متقبل شود.

این کمک هزینه به دانشجویانی که زیر 27 سال سن دارند ، پاسپورت غیر یونانی دارند ، تحصیلات دبیرستانی را با نمره 90 درصد یا بالاتر گذرانده‌اند و قبلاً هیچ دوره کارشناسی را نگذرانده‌اند ، تعلق می‌گیرد و هزینه های جزئی برای سال اول را پوشش می دهد ، اما در صورتی که دانشجویان در سال های قبلی تحصیل در مقطع کارشناسی رتبه بالایی داشته باشند ، در سال های بعدی نیز برایشان قابل استفاده است.

بورسیه های دانشگاه ارسطو در یونان

دانشگاه ارسطو تسالونیکی بورسیه های بسیاری را به دانشجویان با شرایط زیر ارائه می دهد:

1) دانشجویان بین المللی و مقیمانی که از تبار یونانی نیستند ، بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمامی رشته ها داده می شود.

2) به دانشجویانی که در دانشگاه های خارج از کشور تحصیل می کنند ، فرصتی برای تحصیل در مدرسه زبان یونانی نوین در تابستان داده می شود ، این کمک هزینه همچنین برای اتباع خارجی (با تبار یونانی) از آلبانی ، مولداوی ، رومانی ، مجارستان و جمهوری چک در دسترس است.

3) از فارغ التحصیلان و پژوهشگران خارجی برای انجام تحقیقات سه ماهه در زمینه های علوم انسانی ، فلسفه ، حقوق ، علوم اقتصادی و سیاسی ، آموزش، هنر و معماری دعوت به عمل می آید.

برنامه بورسیه تحصیلی فولبرایت برای یونان

بورسیه های تحصیلی فولبرایت به برندگان این جایزه فرصت تحصیل یا تحقیق در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی معتبر یونان را می دهد ، دریافت کنندگان بورسیه تحصیلی فولبرایت این فرصت را دارند که در طول و بعد از دوره بورس تحصیلی خود از حمایت مالی بی نظیر برخوردار شوند ، این در بسیاری از زمینه های موضوعی مانند علم ، فناوری ، مالی ، تجارت ، علوم اجتماعی ، علوم انسانی ، آموزش ، رسانه و غیره اعطا می شود.

انواع بورسیه های تحصیلی را می توانید در دانشگاه های معتبر ایتالیا هم بیابید ، بورسیه های دولتی و استانی ، می تواند هزینه های تحصیل شما را واقعا کم کند ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در یونان

شما مطمئناً در مورد بقراط شنیده اید که اخلاق را در پزشکی نظریه پردازی می کند ، همچنین روش هایی را در تشخیص ، زیست شناسی و درمان کشف کرده اند که امروزه هنوز هم استفاده می شود.

در ادامه مزیت های بیشتری از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان را مطالعه می کنید و پس از آن به معایب آن اشاره می شود.

مزیت های تحصیل پزشکی در یونان

 • آمدن به یونان فقط برای تحصیل نیست ، بلکه از لحظه ای که وارد “سرزمین خدایان” می شوید ، شروع به لذت بردن از چیزهای کوچکی خواهید کرد که زندگی ارائه می دهد.
 • این برنامه برای کسانی که می‌خواهند پزشکی را در محل منشأ آن مطالعه کنند ایده‌آل است ، زیرا یونان تأثیر زیادی در مفاهیم اولیه علم پزشکی داشته و دانشگاه های پزشکی یونان درخشان ترین و عالی ترین اساتید پزشکی جهان را دارند.
 • گفته می شود که دشواری تحصیل پزشکی در یونان ، با داشتن حداقل ۷ درصد افت تحصیلی از دانشجویان پزشکی یونان منصفانه است ، چون این درصد نه خیلی زیاد است و نه خیلی کم که کشور نگران آن باشد.
 • یونان با هزینه زندگی حدود 450 تا 700 یورو در ماه ، در مقایسه با کشورهایی مانند اسپانیا ، آلمان یا ایتالیا که میانگین هزینه‌های زندگی ماهیانه آن بین 800 تا 1000 یورو است ، یکی از ارزان ترین کشورهای اروپا محسوب می شود.

معایب تحصیل پزشکی در یونان

 • علیرغم مزیت هایی که ذکر شد ممکن است نتوانید به عنوان یک پزشک در یونان کار و تحصیل کنید؛ زیرا دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی در یونان علاوه بر زبان انگلیسی ، ناچار به آموزش زبان یونانی نیز هستند.
 • مالیات در یونان می تواند برای پزشکان کمی دردناک باشد ، در واقع مالیات بر ارزش افزوده 24 درصد است که پس از مجارستان ، دانمارک ، کرواسی و سوئد یکی از بالاترین ها در اروپا است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در یونان

دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در یونان در سال تحصیلی 2022-2021 ، به قرار زیر است:

 • دانشگاه ارسطو تسالونیکی
 • دانشگاه دموکریتوس تراکیه
 • دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن
 • دانشگاه ایوانینا
 • دانشگاه کرت
 • دانشگاه پاتراس
 • دانشگاه تسالی
دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در یونان

با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ قرار داریم ، باید به آگاهی عزیزان علاقه مند به تحصیل در یونان و دیگر مقاصد خارجی برسانیم که لیست به روز رسانی شده از دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۲ ، در اولین زمان ممکن توسط مشاوران رجبی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

بسیاری دانشجویان ایرانی دانشگاه های مجارستان را برای تحصیل رشته های پزشکی انتخاب می کنند ، دلایل اصلی این موضوع را در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مجارستان بخوانید.

تحصیل پزشکی در یونان به زبان انگلیسی

اگر ایده تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان برای شما جذاب است ، دانشگاه ارسطو تسالونیکی به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های یونان ، با سنت طولانی که طیف گسترده ای از رشته های علمی را پوشش می دهد ، اولین مدرک پزشکی 6 ساله خود را به زبان انگلیسی راه اندازی می کند.

این رویداد از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این اولین بار است که دانشکده پزشکی معتبر دانشگاه AUTH درهای خود را به روی دانشجویان انگلیسی زبان از سراسر جهان باز می کند.

به دانشجویان بین المللی این فرصت داده می شود تا با کاوش در دنیای آموزش علمی و تحقیقات تحت هدایت مربیان برجسته این بخش ، زمینه غنی و حیاتی پزشکی را کشف کنند.

هدف اصلی دانشکده آموزش دانشجویان پزشکی و همچنین ارائه بالاترین استانداردهای علمی به متخصصان بهداشت است.

دانشجویان برای پذیرش در برنامه های پزشکی و دندانپزشکی انگلیسی باید نمره زبان آیلتس بالاتر از 6 ارائه کنند ، آنها برای دریافت مدرک پزشکی به زبان انگلیسی باید 83 واحد (76 دوره و 7 دوره کارآموزی بالینی) را طی کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان

حال که با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان آشنای شدید ، می توانید با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) از طریق باکس دیدگاه در تماس بوده و سوالات خود را بپرسید.

دوره پریمدیکال برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان چه شرایطی دارد؟

مدت دوره پریمدیکال در دانشگاه های یونان 10 هفته به طول می انجامد و کلاس های این دوره از 4 اکتبر 2021 تا 10 دسامبر 2021 است که یا توجه به همه گیری ویروس کرونا ، دوره بصورت آنلاین و از راه دور ارائه می شود.

آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان به چه صورت است؟

امتحانات سراسری برای ورود به دانشگاه های دولتی یونان که به آزمون پانهلنیک نیز معروف است ، پذیرش در بخش فناوری آموزش عالی از طریق آزمون های سراسری انجام می شود ، برای پذیرش در دانشگاه آزاد یونان (HOU) نامزدها باید درخواست خود را در برنامه انتخابی خود ارسال کنند و با رای الکترونیکی عمومی در حضور علاقه مندان انتخاب شوند.

زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان چیست؟

زبان تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی تا کارشناسی ارشد در یونان به زبان یونانی است ، اگر هنوز به زبان یونانی مسلط نیستید یا اصلا با آن آشنایی ندارید ، دانستن زبان و گذراندن دوره های زبان اضافی به غیر از دروس موجود در برنامه درسی اجباری است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته های پزشکی در یونان کدام است؟

دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن (NKUA) که معمولاً به سادگی به عنوان دانشگاه آتن (UoA) شناخته می شود ، یک دانشگاه دولتی در آتن ، یونان است ، این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی دولت مدرن یونان و اولین دانشگاه معاصر در شبه جزیره بالکان و شرق مدیترانه است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان و هزینه اقامت دانشجویان در این کشور چقدر است؟

در دانشگاه های دولتی یونان ، دانشجویان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا معمولاً هیچ هزینه تحصیلی دریافت نمی کنند ، تنها استثنا چند برنامه کارشناسی ارشد است. سایر دانشجویان بین المللی باید هزینه های تحصیلی را بین 1500 تا 9000 یورو در سال بپردازند که شامل کتاب های درسی برای دوره های انتخابی نیز می شود. اجاره آپارتمان در مرکز شهر فقط حدود 240 تا 450 یورو در ماه است و می توانید غذای خیابانی ارزان را با قیمت 5 یورو پیدا کنید.

اگر شما هم از علاقه مندان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان هستید ، لطفا با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در شهرهای تهران و شیراز تماس بگیرید همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا با شرایط تحصیل این رشته ها در کشور های مختلف اروپایی آشنا شوید و تصمیم بهتری بگیرید.

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان

 1. ما نا میرزایی گفت:

  سلام
  من دختر فارغ التحیل رشته علوم تجربی متقاضی اخذ پذیرش رشته پزشکی از یو نان برای سال تحصیلی 2018-2019هستم و می خواهم در صورتیکه تضمینی از طرف موسسه شما وجود دارد از طریق موسسه شما اقدام کنم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   تحصیل پزشکی در این کشور به هر دو زبان انگلیسی و یونانی می باشد ، مهم ترین موضوع این است که آیا مدرک زبان یونانی دارید ؟

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *