بلغارستان

دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان

دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان

هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان بومی و بین المللی از سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریکا ، آمریکای جنوبی ، اروپا ، آسیا ، آفریقا یا استرالیا جذب بلغارستان می شوند و می خواهند مهاجرت تحصیلی به بلغارستان داشته باشند . دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان یک مکمل مدرک اروپایی دریافت می کنند ، که این امر اطمینان می دهد که این مدرک ها در اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا به رسمیت شناخته می شوند . در ادامه این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی اطلاعات بیشتری در خصوص تحصیل در این دانشگاه بیان شده است .

در دانشگاه علوم پزشکی صوفیا برنامه درسی به گونه ای است که الزامات بین المللی را برآورده می کند . دانشگاه پزشکی صوفیا قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه پزشکی بلغارستان اس ت. این کشور دارای تاریخچه 97 ساله ، تجربه و سنت های غنی در آموزش دانشجویان بلغاری و خارجی است . این دانشگاه دولتی است و توسط آژانس ملی ارزیابی و اعتباربخشی جمهوری بلغارستان معتبر شناخته شده است .

درباره دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان

دانشگاه علوم پزشکی صوفیا در سال 1917 توسط ” تزار فردیناند اول ” به عنوان دانشکده دانشگاه صوفیا ” St. Kliment Ohridski ” تاسیس شد . در سال 1951 ، این دانشکده از بقیه دانشگاه ها جدا شد و با دو دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی به کالج پزشکی تغییر یافت .

یک سال بعد ، دانشکده داروسازی تاسیس شد . دانشگاه پزشکی صوفیه بلغارستان پس از اصلاحات مهم اداری و در سال 2002 مجددا به دانشکده پزشکی دانشگاه صوفیا تبدیل شد . دانشکده بهداشت عمومی 6 سال بعد با همکاری سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) ، نهادهای پیشرو اتحادیه اروپا و شورای همکاری منطقه ای ( پیمان ثبات برای اروپای جنوب شرقی ) تأسیس شد .

از اوایل قرن نهم ، دانشگاه پزشکی صوفیه بلغارستان نقش برجسته و ماندگار فرهنگ آکادمی بلغارستان را نه تنها در منطقه بالکان بلکه در تمام اروپا بازی کرده است . از زمان تأسیس دانشگاه پزشکی صوفیا ، بیش از 60،000 پزشک متخصص در این دانشگاه مدرک خود را دریافت کرده اند که از جمله متخصصان برجسته پزشکی در موسسات مختلف در سراسر جهان می باشند .

رشته های دانشگاه صوفیا بلغارستان 

در حال حاضر ، بیش از 6،200 دانشجو مشغول انجام تحقیقات و مشارکت در دستاوردهای شناخته شده بین المللی در زمینه های مختلف پزشکی از جمله آنکولوژی ، جراحی قلب و قفسه سینه ، جراحی مغز و اعصاب ، جراحی چشم ، تشخیص بیماری های پیشرفته با بیماری های انسانی ، برنامه های پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و ارثی ، پیوند مغز استخوان ، ایجاد ترکیبات جدید مصنوعی و طبیعی ، ژنتیک و غیره در دانشگاه پزشکی صوفیه بلغارستان می باشند .

اگر پزشکی ، دندانپزشکی یا داروسازی از رشته های مورد علاقه شماست شما هستند و تمایل شما به ارتقاء سلامت و گسترش دانش زیست پزشکی است ، ممکن است دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان مقصد تحصیلی مناسبی برای شما باشد . دانشگاه صوفیا بلغارستان یکی از برترین دانشگاه های پزشکی دنیا و جزء بهترین دانشگاه های بلغارستان در رشته پزشکی است .

برنامه پزشکی در دانشگاه صوفیا بلغارستان

برنامه پزشکی در دانشگاه صوفیا بلغارستان

دانشگاه علوم پزشکی صوفیا بلغارستان به عنوان مؤسسه آموزشی ، علمی و بهداشتی در بلغارستان دارای مقام های برتر است و سطح آن مطابق با استانداردهای پزشکی جهانی است . سطح بالایی از آموزش تئوری و عملی دانشجویان ، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد مطابق با الزامات استانداردهای دولتی آموزش و سیاست مراقبت های بهداشتی اما با استقلال علمی کافی برگزار می شود .

دانشگاه پزشکی صوفیا 3 برنامه کارشناسی به زبان انگلیسی و برنامه های مختلف پزشکی کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان های بلغاری را ارائه می دهد .

برنامه پزشکی در دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان به زبان انگلیسی یک برنامه 6 ساله پزشکی است که برای دانشجویان بین المللی با سطح انگلیسی خوب طراحی شده است ، هزینه های تحصیل در بلغارستان در رشته پزشکی و دندانپزشکی 8000 یورو در سال است .

تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی صوفیا به زبان انگلیسی منجر به صلاحیت حرفه ای پزشک ( MD ) می شود ، و اعطای مدرک کارشناسی ارشد با امتیازات کامل در سراسر جهان نیازمند تحقق الزامات برنامه های دانشگاهی ، یک دوره کارآموزی یک ساله و گذر موفقیت آمیز از امتحانات دولتی است .

مدرک پزشکی و مجوز دانشگاه پزشکی صوفیا در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا ( EU / EEA ) و خارج از کشور شناخته شده است . دانشجویان تازه فارغ التحصیل گزینه های بسیاری برای آموزش های پزشکی و مشاغل بعدی دارند .

مسیر برنامه مطالعات پزشکی در دانشگاه صوفیا بلغارستان

  • 2 سال اول تمرکز روی مطالعه و نظریه بالینی است .
  • 3 سال آینده در بیشتر قسمتها روی مطالعه بالینی تمرکز می کند .
  • سرانجام ، این برنامه با یک سال کارآموزی چرخش پزشکی ( 310 روز ) قبل از فارغ التحصیلی به اتمام می رسد .
  • دوره کارآموزی عملی دانشجویان در سال تحصیلی 2 ، 3 و 4 ؛

دانشگاه علوم پزشکی صوفیا همچنین یک دوره مقدماتی ( برنامه premedical ) به زبان انگلیسی و به زبان بلغاری برای آن دسته از دانشجویان آینده پزشکی که شرایط زبان را ندارند ( انگلیسی یا بلغاری ) یا می خواهند قبل از شروع پزشکی سطح شیمی ، زیست شناسی و فیزیک خود را بهبود ببخشند ، ارائه می دهد .

پس از یک سال موفقیت در دوره پزشکی در دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان ، دانشجوی بین المللی بطور خودکار در رشته پزشکی به ترتیب به زبان انگلیسی یا بلغاری تحصیل می کند .

حتی اگر دانشگاه پزشکی مقطع دوره بلغاری را به دانشجوی پزشکی به زبان انگلیسی ارائه دهد ، برخی از دانشجویان بین المللی نیز قبل از شروع برنامه پزشکی به زبان انگلیسی ، یک سال دوره پزشکی به زبان بلغاری را انتخاب می کنند . این امر به ادغام آنها در محیط و مطالعات بالینی کمک می کند .

پذیرش در دانشگاه صوفیا بلغارستان

پذیرش از دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان مبتنی بر تکمیل پرونده درخواست با آزمون ورودی است . داوطلب باید با گذراندن موفقیت آمیز در آزمون انگلیسی ، تسلط خود را به زبان انگلیسی نشان دهد .

پذیرش مدارک دانشگاه پزشکی صوفیه عبارتند از :

  •  فرم درخواست با داده های بیوگرافی مختصر ، تاریخچه تحصیلی و دوره هایی که برای آنها درخواست می شود ،
  • کپی دیپلم یا گواهینامه دبیرستان ( کارشناسی ، سطح A ، Abitur و غیره ) تحصیلات متوسطه به اتمام رسیده با یک نسخه آکادمیک که رشته های مورد مطالعه را بیان می کند ،
  • سندی که توسط مقامات ذیربط صادر شده و تأیید کننده حق ادامه تحصیل در دبیرستان ها و دانشگاه های کشور مبدا دبیرستان با حضور متقاضی است ،
  • گواهی سلامت که یک ماه قبل از درخواست صادر شده باشد ،
  • چهار عکس 4/5 سانتی متر ،
  • مدرک تحصیلی دیپلم ، آکادمیک و گواهی سلامت باید به بلغاری ترجمه شده و مطابق با بخشنامه های رسمی دولت قانونی شود .
دلایل تحصیل در دانشگاه صوفیا بلغارستان

دلایل تحصیل در دانشگاه صوفیا بلغارستان

شهریه پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه پزشکی صوفیا نسبت به سایر دانشگاه های علوم پزشکی اروپا بسیار پایین است . هزینه های زندگی در بلغارستان نیز مقرون به صرفه است ، بنابراین دانشجویان مشکلات مالی را تجربه نمی کنند . علاوه بر این ، امکان کار پاره وقت در حین تحصیل وجود دارد . آخر اینکه دانشگاه علوم پزشکی صوفیا یکی از بهترین دانشگاههای پزشکی اروپا است .

مزیت دانشگاه پزشکی صوفیا در مقایسه با سایر دانشگاه های پزشکی بلغارستان این است که در پایتخت بلغارستان صوفیه واقع شده است . از این رو ، پروازهای مستقیم زیادی از هر گوشه دنیا انجام می شود . علاوه بر این ، امکانات ورزشی ، رویدادهای بین المللی و همچنین این واقعیت وجود دارد که مردم به احتمال زیاد انگلیسی صحبت می کنند .

در پایان برای تحصیل در دانشگاه پزشکی صوفیا بلغارستان کارشناسان دفاتر شیراز و تهران موسسه مهر آفرین رجبی آماده اند تا خدمات پذیرش و تحصیل و اعزام دانشجو به بلغارستان را تقدیم متقاضیان عزیز نمایند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.