دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

دانشگاه پزشکی گراتس اتریش
مشاور مهاجرتی

دانشگاه پزشکی گراتس در سال 2004 تاسیس شد و دارای بیش از 1800 کارمند در مناطق دانشگاهی و غیر دانشگاهی و بیش از 4،300 دانشجو در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و علوم پرستاری است ، این دانشگاه با برنامه دکترا علوم پزشکی ؛ برنامه های دکترا و دوره های کارشناسی ارشد قطب پزشکی نوآورانه و پیشرفته در جنوب اتریش است و در عین حال ، این دانشگاه دارای یک فضای زندگی جذاب برای کار و تحصیل دانشجویان است و همچنین در زمینه مراقبت از بیماران در سراسر اروپا نقش تعیین کننده ای دارد.

پیش تر هم به طور اختصاصی در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش تمام اطلاعات مورد نیاز یک دانشجو برای تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور بررسی و تحلیل شده است که پیشنهاد می کنیم برای مطالعه روی عنوان کلیک کنید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

فهرست مطالب

دانشگاه پزشکی گراتس اتریش یکی از بهترین دانشگاه های جوان در سراسر جهان است و به عنوان یک دانشگاه با شهرت بین المللی بعنوان یک مکان تحقیقاتی جذاب ، دانشجویان و کارکنان خود را تا آنجا که می تواند برای مشاغل بین المللی آماده می کند؛ ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از اطلاعات این مقاله در مورد دانشگاه پزشکی گراتس را بیان کرده است.

پادکست دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

پخش ویدیو

دانشکده های دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

دانشگاه پزشکی گراتس اتریش دارای 5 دانشکده پزشکی ، دندانپزشکی ، پرستاری ، دکترا و دانشکده علوم پزشکی می باشد و دارای رشته های دندانپزشکی ، پزشکی عمومی و تخصص در پوست ، ارتوپدی ، مغز و اعصاب ، انکولوژی ، چشم پزشکی ، بیهوشی ، روانپزشکی و سلامت روان ، زنان و زایمان ، رادیولوژی ، جراحی ، علوم بهداشتی ، روانشناسی و پرستاری است.

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس ، آلمانی است و برای پذیرش در در پزشکی انسانی یا دندانپزشکی پس از موفقیت در تکمیل مراحل پذیرش یا آزمون ورودی ، باید مدرک مهارت های زبان آلمانی در سطح C1 چارچوب مرجع اروپایی زبانها را ارائه کنید.

گواهینامه های زیر برای سطح C 1 زبان آلمانی در دانشگاه پزشکی گراتس پذیرفته می شود :

  • گواهی ÖSD C1 موسسه گوته
  • گواهینامه گوته C1 آزمون زبان آلمانی
  • DSH II دیپلم زبان آلمانی از کنفرانس وزیران آموزش و امور فرهنگی
  • DSD II آزمون تکمیلی آلمانی به عنوان بخشی از یک دوره مقدماتی در دانشگاه های اتریش
  • دیپلم دبیرستان به زبان آلمانی
  • مدرک کامل شده به زبان آلمانی

همچنین برای پذیرش در دوره مقدماتی ، باید مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح A 2 چارچوب مرجع اروپایی زبانها ارائه شود. گواهینامه های زیر برای سطح A 2 پذیرفته می شود:

  • گواهی ÖSD A 2 موسسه گوته
  • گواهینامه گوته A 2
  • مدرک زبان آلمانی از کنفرانس وزرای آموزش و پرورش و امور فرهنگی DSD I
  • IF -Test NEW سطح A 2

بورسیه های تحصیلی پزشکی دانشگاه گراتس

در سال تحصیلی 2023 هم بورسیه های تحصیلی پزشکی دانشگاه گراتس برای دانشجویان در نظر گرفته نشده است اما دانشجویان دکترا با یک رابطه کاری دائمی در دانشگاه پزشکی گراتس این فرصت را دارند که برای اقامت پژوهشی حمایت شده در دانشگاه برای بورس تحصیلی طرح مارشال اتریش در ایالات متحده درخواست دهند.

در خصوص بورسیه های تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقاله تحصیل در اتریش به طور مفصل مطالبی ارائه شده که به مطالعه آن دعوتید.

تحصیل دکترا در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

تحصیل دکترا در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

برنامه های دکترا و مطالعات دکترا نسل بعدی محققان را برای تحقیقات مستقل در پزشکی ، علوم زیستی و علوم پرستاری آماده می کند ، در این مقطع مربیگری علمی با تکنیک های پیشرفته و یک برنامه آموزشی گسترده ( سمینارها ، باشگاه های مجلات ، کارگاه ها ، شبکه های دانشگاهی ) در یک محیط تحقیقاتی یکپارچه ترکیب می شود.

برنامه های دکترا بین المللی در دانشگاه پزشکی گراتس ، آموزش دکترا پیشرفته چند رشته ای را به عنوان عنصری کلیدی که از طریق یک تحقیق مستقل به توسعه علوم پزشکی کمک می کند ، ارائه می دهد.

همه برنامه های دکترا این دانشگاه آموزش علمی سطح بالا را در زمینه اصول اولیه بیماریها و درمانهای انسانی ارائه می دهند و موضوعات تحقیق بر جنبه های مختلف بیماری های قلبی ، عروقی و متابولیک ، التهاب ، سرطان و سلول های بنیادی متمرکز است.

متقاضیان برای تحصیل دکترا در این دانشگاه باید دارای تجربه تحقیقاتی قبلی ، علاقه اثبات شده به علم ، مهارت های انگلیسی بسیار خوب و مراجع عالی باشند.

شرایط پزشکی دانشگاه پزشکی گراتس

برنامه پزشکی دانشگاه پزشکی گراتس اتریش دانشجویان را برای حرفه آینده خود به عنوان پزشک در تمام تخصص های پزشکی آماده می کند و اصول نظری و مهارتهای عملی به صورت یکپارچه ، موضوع محور و بیمار محور آموزش داده می شود.

همه افرادی که می خواهند در دانشگاه پزشکی گراتس پذیرفته شوند ابتدا باید مدارک پایان دوره دبیرستان خود را معادل سازی کنند و باید در آزمون پذیرش کتبی و مصاحبه شرکت کنند که از شرایط پزشکی دانشگاه پزشکی گراتس می باشد.

طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس 6 سال و مباحث آزمون پزشکی از دروس ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و زیست شناسی و زبان آلمانی و تست هوش می باشد.

لازم به ذکر است آزمون پذیرش پزشکی MedAT یک بار در سال ، معمولا در ابتدای ماه جولای انجام می شود و این آزمون برای همه دانشگاهها در یک روز است و تعداد دانشجویان پذیرفته شده در هر سال تحصیلی برای رشته پزشکی در دانشگاه گراتس 336 نفر می باشند.

شرایط پزشکی دانشگاه پزشکی گراتس

شرایط دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی گراتس

در سال تحصیلی 2023/24 ، در مجموع 24 مکان برای دانشجویان سال اول در برنامه دندانپزشکی در دسترس است و متقاضیان برای تحصیل در این رشته باید در آزمون ورودی چند گزینه ای شرکت کنند.

طبق جدیدترین شرایط دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی گراتس متقاضیان باید ابتدا مدارک پایان دوره دبیرستان خود را معادل سازی کنند و در آزمون پذیرش دندانپزشکی به نام MedAT-Z که سالی یک بار برگزار می شود شرکت کنند و در صورت قبولی در مصاحبه دانشگاه شرکت کنند.

طول تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه گراتس 12 ترم به طول می انجامد و دانشجو علاوه بر پیشگیری ، تشخیص و درمان مشکلات و بیماریهای دندان ، مبانی علمی دندانپزشکی را نیز فرا می گیرد.

تحصیل پرستاری دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

برنامه های کارشناسی علوم پرستاری یا بعبارتی تحصیل پرستاری دانشگاه پزشکی گراتس اتریش جهت رفع نیازها و چالش های متعدد در بخش پرستاری و مراقبت های بهداشتی است و محتوای معمولی نه تنها مبانی نظری و عملی مراقبت های بهداشتی و پرستاری را شامل می شود ، بلکه موضوعات ویژه ای به عنوان مثال در ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری ارائه می دهد.

برنامه آموزشی کارشناسی ارشد تحصیل پرستاری دانشگاه پزشکی گراتس اتریش با محتوای متمرکز بر تحقیق ، عمل مبتنی بر شواهد و انتشار و اجرای نتایج تحقیقات ، اهداف آموزشی دانشگاه پزشکی گراتس را دنبال می کند ، این برنامه به دانشجویان اجازه می دهد تا عمیقا علم پرستاری را کشف کنند ، این مقطع برنامه علوم پرستاری با توجه به مدل چند مرحله ای فرآیند بولونیا تنظیم شده است و متقاضیان با داشتن مدرک کارشناسی پرستاری می توانند برای پذیرش این مقطع درخواست کنند.

تحصیل پرستاری دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

تحقیقات مستقل توسط دانشجویان در برنامه دکترا علوم پرستاری به توسعه علم پرستاری کمک می کند و آنها را آماده می کند تا در زمینه علوم پرستاری محقق باشند ، برنامه دکترا با همکاری دانشگاه ماستریخت هلند و با حمایت دانشگاه علوم کاربردی برن سوئیس ارائه می شود ، پذیرش در برنامه دکترا علوم پرستاری مستلزم داشتن مدرک کارشناسی ارشد در علوم پرستاری یا مدرک مربوط به این رشته است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی گراتس

هیچ دوره تحصیلی در خصوص تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی گراتس وجود ندارد و متقاضیان علاقه مند به تحصیل در این رشته می توانند در سایر دانشگاه های اتریش برای تحصیل در این رشته درخواست دهند.

شما می توانید برای تحصیل داروسازی در دانشگاه های وین ، گراتس و اینسبروک و همچنین در دانشگاه خصوصی پزشکی Paracelsus در سالزبورگ درخواست کنید و لطفا توجه داشته باشید که دانشگاه گراتس و دانشگاه پزشکی گراتس دو دانشگاه متفاوت می باشند.

تحصیل رشته های پیراپزشکی در دانشگاه پزشکی گراتس

از آنجا که دانشگاه پزشکی گراتس دانشگاه بسیار جوانی است هنوز خیلی از رشته ها در آن آموزش داده نمی شود و در حال حاضر تحصیل رشته های پیراپزشکی در دانشگاه پزشکی گراتس برگزار نمی شود و دانشجویان می توانند در سایر دانشگاه های اتریش برای تحصیل در این رشته ها اقدام نمایند.

هزینه تحصیل دانشگاه گراتس اتریش

دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در دانشگاه گراتس اتریش باید مبلغ 747.42 یورو به عنوان هزینه تحصیل دانشگاه گراتس اتریش برای ترم زمستانی 2021/22 بپردازند.

همچنین دانشجویان موظف به پرداخت 20 یورو بابت امور دانشجویی در هر ترم می باشند. تمام رشته های موجود در دانشگاه گراتس در تمام مقاطع دارای شهریه یکسانی هستند و همانطور که گفته شد معادل 747.42 یورو در هر ترم می باشد.

خوابگاه های دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

در حال حاضر چیزی بنام خوابگاه های دانشگاه پزشکی گراتس اتریش وجود ندارد و دانشجویان بین المللی باید گزینه خوابگاه های خصوصی طرف قراداد با دانشگاه یا آپارتمان را برای اقامت خود در نظر بگیرند ، برای مثال بیشتر دانشجویانی که به زندگی در خوابگاه علاقه دارند در خوابگاه Leechgasse اقامت دارند که درست در قلب منطقه دانشجویی گراتس واقع شده است و دسترسی به دانشگاه پزشکی گراتس از این خوابگاه به راحتی با پای پیاده یا دوچرخه امکان پذیر است.

موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

دانشگاه پزشکی گراتس واقع در گراتس ایالت اشتایرمارک کشور اتریش می باشد ، گراتس شهری کوچک با عناوین متعددی همچون پایتخت استایر ، پایتخت فرهنگ ، پایتخت سرگرمی و شهر طراحی نیز می باشد ، همچنین دارای میراث جهانی یونسکو ، یعنی مرکز تاریخی و Schloss Eggenberg است.

آدرس و موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی گراتس اتریشنیز به شرح زیر می باشد :

Neue Stiftingtalstraße 6, 8010 Graz (MED CAMPUS Graz)

از فرودگاه تا دانشگاه گراتس چندین گزینه برای حمل و نقل شامل تاکسی و شاتل ، اتوبوس و قطار وجود دارد ، در جلوی ساختمان فرودگاه تاکسی وجود دارد.

همچنین ایستگاه اتوبوس ( فرودگاه گراتس ) درست روبروی ساختمان فرودگاه است و ایستگاه قطار ( فرودگاه گراتس – فلدکیرخن ، خط S -Bahn S5 ) حدود 5 دقیقه پیاده تا ترمینال فاصله دارد.

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تمامی بررسی های لازم جهت انجام هرچه بهتر پرونده های مهاجرتی متقاضیان انجام می دهیم تا بهترین نتیجه را بگیریم.

این تجربه ما در کنار کیفیت خدمات قطعا منجر به موفقیت درصد بالای پرونده مهاجرتی شما خواهد شد. به ما اعتماد کنید و به منظور تحصیل در دانشگاه های اتریش یا سایر کشورهای اروپایی، حتما اطلاعات دست اول و کاملی از کارشناسان ما کسب کنید ، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشور های مختلف را میبینید، ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

حال که با تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس آشنا شدید ، شاید سوالاتی برایتان پیش آمده باشد ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده و سوالات خود را بپرسید تا در سریعترین زمان ممکن ، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پاسخگوی شما باشند.

سوالات پر تکرار دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش آلمانی است و برای پذیرش در یک مدرک معمولی در پزشکی انسانی یا دندانپزشکی پس از موفقیت در تکمیل مراحل پذیرش یا آزمون مقطعی ، باید مدرک مهارت های زبان آلمانی در سطح C1 چارچوب مرجع اروپایی زبانها را اثبات کنید.

طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس 6 سال و مباحث آزمون پزشکی از دروس ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و زیست شناسی و زبان آلمانی و تست هوش می باشد.

آزمون پذیرش پزشکی MedAT یک بار در سال ، معمولا در ابتدای ماه جولای انجام می شود و این آزمون برای همه دانشگاهها در یک روز است و تعداد دانشجویان پذیرفته شده در هر سال تحصیلی برای رشته پزشکی در دانشگاه گراتس 336 نفر می باشند.

دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در دانشگاه گراتس اتریش باید مبلغ 747.42 یورو به عنوان هزینه تحصیل برای ترم زمستانی 2021/22 بپردازند. همچنین دانشجویان موظف به پرداخت 20 یورو بابت امور دانشجویی در هر ترم می باشند.

دانشگاه پزشکی گراتس فاقد امکانات خوابگاهی است و دانشجویان بین المللی باید گزینه خوابگاه های خصوصی طرف قراداد با دانشگاه یا آپارتمان را برای اقامت خود در نظر بگیرند

در پایان اگر به تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش علاقه دارید فرصت را از دست ندهید و هر چه سریع تر با ما در شرکت مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید و از خدمات تحصیل و اعزام دانشجو به کشور اتریش بهره مند شوید ، مشاوران ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز آماده ارائه ارائه خدمات رایگان مشاوره ای هستند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش را نیز بخوانید ، به دلیل پیر شدن جمعیت جهان ، نیاز به رشته فیزیوتراپی هم به صورت روزافزونی در حال توسعه است.

5/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *