دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

دانشگاه پزشکی گراتس اتریش یکی از بهترین دانشگاه های ” جوان ” در سراسر جهان است و به عنوان یک دانشگاه با شهرت بین المللی ، به توسعه موقعیت خود به عنوان یک مکان تحقیقاتی جذاب پرداخته و دانشجویان و کارکنان خود را تا آنجا که می تواند برای مشاغل بین المللی آماده می کند.

اگر علاقه مند به تحصیل پزشکی در اتریش هستید ، در ادامه این مطلب از وب سایت شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) می توانید اطلاعات لازم برای تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس را بدست آورید ، پیش تر هم به طور اختصاصی در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش تمام اطلاعات مورد نیاز یک دانشجو برای تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور بررسی و تحلیل شده است.

دانشگاه پزشکی گراتس در سال 2004 تاسیس شد و دارای بیش از 1800 کارمند در مناطق دانشگاهی و غیر دانشگاهی و بیش از 4،300 دانشجو در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و علوم پرستاری است ، این دانشگاه با برنامه دکترا علوم پزشکی ؛ برنامه های دکترا و دوره های کارشناسی ارشد قطب پزشکی نوآورانه و پیشرفته در جنوب اتریش است و در عین حال ، این دانشگاه دارای یک فضای زندگی جذاب برای کار و تحصیل است و همچنین در زمینه مراقبت از بیماران نقش تعیین کننده ای دارد.

 دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

دانشکده های دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

دانشگاه پزشکی گراتس اتریش دارای 5 دانشکده پزشکی ، دندانپزشکی ، پرستاری ، دکترا و دانشکده علوم پزشکی می باشد و دارای رشته های دندانپزشکی ، پزشکی عمومی و تخصص در پوست ، ارتوپدی ، مغز و اعصاب ، انکولوژی ، چشم پزشکی ، بیهوشی ، روانپزشکی و سلامت روان ، زنان و زایمان ، رادیولوژی ، جراحی ، علوم بهداشتی ، روانشناسی و پرستاری است.

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش آلمانی است و برای پذیرش در یک مدرک معمولی در پزشکی انسانی یا دندانپزشکی پس از موفقیت در تکمیل مراحل پذیرش یا آزمون مقطعی ، باید مدرک مهارت های زبان آلمانی در سطح C1 چارچوب مرجع اروپایی زبانها را اثبات کنید.

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس

گواهینامه های زیر برای سطح C 1 زبان آلمانی در دانشگاه پزشکی گراتس پذیرفته می شود :

  • گواهی ÖSD C1 موسسه گوته
  • گواهینامه گوته C1 آزمون زبان آلمانی
  • DSH II دیپلم زبان آلمانی از کنفرانس وزیران آموزش و امور فرهنگی
  • DSD II آزمون تکمیلی آلمانی به عنوان بخشی از یک دوره مقدماتی در دانشگاه های اتریش
  • دیپلم دبیرستان به زبان آلمانی
  • مدرک کامل شده به زبان آلمانی

همچنین برای پذیرش در دوره مقدماتی ، باید مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح A 2 چارچوب مرجع اروپایی زبانها ارائه شود.
گواهینامه های زیر برای سطح A 2 پذیرفته می شود:

  • گواهی ÖSD A 2 موسسه گوته
  • گواهینامه گوته A 2
  • مدرک زبان آلمانی از کنفرانس وزرای آموزش و پرورش و امور فرهنگی DSD I
  • IF -Test NEW سطح A 2

بورسیه های تحصیلی پزشکی دانشگاه گراتس

در سال تحصیلی 2021 هیچ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان در دانشگاه گراتس در نظر گرفته نشده است اما دانشجویان دکترا با یک رابطه کاری دائمی در دانشگاه پزشکی گراتس ین فرصت را دارند که برای اقامت پژوهشی حمایت شده در دانشگاه برای بورس تحصیلی طرح مارشال اتریش در ایالات متحده درخواست دهند.

در خصوص بورسیه های تحصیل در دانشگاه های اتریش در مقاله تحصیل در اتریش به طور مفصل مطالبی ارائه شده که به مطالعه آن دعوتید.

تحصیل دکترا در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

برنامه های دکترا و مطالعات دکترا نسل بعدی محققان را برای تحقیقات مستقل در پزشکی ، علوم زیستی و علوم پرستاری آماده می کند ، در این مقطع مربیگری علمی با تکنیک های پیشرفته و یک برنامه آموزشی گسترده ( سمینارها ، باشگاه های مجلات ، کارگاه ها ، شبکه های دانشگاهی ) در یک محیط تحقیقاتی یکپارچه ترکیب می شود.

برنامه های دکترا بین المللی در دانشگاه پزشکی گراتس ، آموزش دکترا پیشرفته چند رشته ای را به عنوان عنصری کلیدی که از طریق یک تحقیق مستقل به توسعه علوم پزشکی کمک می کند ، ارائه می دهد.

همه برنامه های دکترا این دانشگاه آموزش علمی سطح بالا را در زمینه اصول اولیه بیماریها و درمانهای انسانی ارائه می دهند و موضوعات تحقیق بر جنبه های مختلف بیماری های قلبی ، عروقی و متابولیک ، التهاب ، سرطان و سلول های بنیادی متمرکز است.

متقاضیان برای تحصیل دکترا در این دانشگاه باید دارای تجربه تحقیقاتی قبلی ، علاقه اثبات شده به علم ، مهارت های انگلیسی بسیار خوب و مراجع عالی باشند.

در سال جاری امکان تحصیل در برنامه های دکترا پزشکی مولکولی و اختلالات التهابی در بارداری در این دانشگاه وجود دارد.

شرایط پزشکی دانشگاه پزشکی گراتس

برنامه پزشکی دانشگاه پزشکی گراتس اتریش دانشجویان را برای حرفه آینده خود به عنوان پزشک در تمام تخصص های پزشکی آماده می کند و اصول نظری و مهارتهای عملی به صورت یکپارچه ، موضوع محور و بیمار محور آموزش داده می شود.

شرایط پزشکی دانشگاه پزشکی گراتس

همه افرادی که می خواهند در دانشگاه پزشکی گراتس پذیرفته شوند ابتدا باید مدارک پایان دوره دبیرستان خود را معادل سازی کنند و باید در آزمون پذیرش کتبی و مصاحبه شرکت کنند.

طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس 6 سال و مباحث آزمون پزشکی از دروس ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و زیست شناسی و زبان آلمانی و تست هوش می باشد.

لازم به ذکر است آزمون پذیرش پزشکی MedAT یک بار در سال ، معمولا در ابتدای ماه جولای انجام می شود و این آزمون برای همه دانشگاهها در یک روز است و تعداد دانشجویان پذیرفته شده در هر سال تحصیلی برای رشته پزشکی در دانشگاه گراتس 336 نفر می باشند.

حداقل 95 درصد از مکان های موجود برای پزشکی انسان برای متقاضیان سهمیه اتریش و اتحادیه اروپا اختصاص داده شده است و حداقل 75 درصد برای متقاضیان سهمیه اتریش محفوظ است ، متقاضیان سهمیه غیر اتحادیه اروپا ممکن است حداکثر 5 درصد از محل های مطالعه موجود برای پزشکی انسانی را دریافت کنند.

شرایط دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی گراتس

در سال تحصیلی 2021/22 ، در مجموع 24 مکان برای دانشجویان سال اول در برنامه دندانپزشکی در دسترس است و متقاضیان برای تحصیل در این رشته باید در آزمون ورودی چند گزینه ای شرکت کنند.

برای تحصیل دندانپزشکی متقاضیان باید ابتدا مدارک پایان دوره دبیرستان خود را معادل سازی کنند و در آزمون پذیرش دندانپزشکی به نام MedAT-Z که سالی یک بار برگزار می شود شرکت کنند و در صورت قبولی در مصاحبه دانشگاه شرکت کنند.

طول تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه گراتس 12 ترم به طول می انجامد و دانشجو علاوه بر پیشگیری ، تشخیص و درمان مشکلات و بیماریهای دندان ، مبانی علمی دندانپزشکی را نیز فرا می گیرد.

تحصیل پرستاری دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

برنامه های کارشناسی علوم پرستاری جهت رفع نیازها و چالش های متعدد در بخش پرستاری و مراقبت های بهداشتی است و محتوای معمولی نه تنها مبانی نظری و عملی مراقبت های بهداشتی و پرستاری را شامل می شود ، بلکه موضوعات ویژه ای به عنوان مثال در ارتقاء سلامت و پیشگیری از بیماری ارائه می دهد.

تحصیل پرستاری دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

برنامه آموزشی کارشناسی ارشد در علوم پرستاری با محتوای متمرکز بر تحقیق ، عمل مبتنی بر شواهد و انتشار و اجرای نتایج تحقیقات ، اهداف آموزشی دانشگاه پزشکی گراتس را دنبال می کند ، این برنامه به دانشجویان اجازه می دهد تا عمیقا علم پرستاری را کشف کنند ، این مقطع برنامه علوم پرستاری با توجه به مدل چند مرحله ای فرآیند بولونیا تنظیم شده است و متقاضیان با داشتن مدرک کارشناسی پرستاری می توانند برای پذیرش این مقطع درخواست کنند.

تحقیقات مستقل توسط دانشجویان در برنامه دکترا علوم پرستاری به توسعه علم پرستاری کمک می کند و آنها را آماده می کند تا در زمینه علوم پرستاری محقق باشند ، برنامه دکترا با همکاری دانشگاه ماستریخت هلند و با حمایت دانشگاه علوم کاربردی برن سوئیس ارائه می شود ، پذیرش در برنامه دکترا علوم پرستاری مستلزم داشتن مدرک کارشناسی ارشد در علوم پرستاری یا مدرک مربوط به این رشته است.

تحصیل داروسازی در دانشگاه پزشکی گراتس

دانشگاه پزشکی گراتس اتریش هیچ دوره تحصیلی در خصوص رشته داروسازی ارائه نمی دهد و متقاضیان علاقه مند به تحصیل در این رشته می توانند در سایر دانشگاه های اتریش برای تحصیل در این رشته درخواست دهند.

شما می توانید برای تحصیل داروسازی در دانشگاه های وین ، گراتس و اینسبروک و همچنین در دانشگاه خصوصی پزشکی Paracelsus در سالزبورگ درخواست کنید و لطفا توجه داشته باشید که دانشگاه گراتس و دانشگاه پزشکی گراتس دو دانشگاه متفاوت می باشند.

تحصیل رشته های پیراپزشکی در دانشگاه پزشکی گراتس

از آنجا که دانشگاه پزشکی گراتس دانشگاه بسیار جوانی است هنوز خیلی از رشته ها در آن آموزش داده نمی شود و در حال حاضر دوره های تحصیلی برای رشته های پیراپزشکی ندارد و دانشجویان می توانند در سایر دانشگاه های اتریش برای تحصیل در این رشته ها اقدام نمایند.

هزینه تحصیل دانشگاه گراتس اتریش

دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در دانشگاه گراتس اتریش باید مبلغ 747.42 یورو به عنوان هزینه تحصیل برای ترم زمستانی 2021/22 بپردازند.

همچنین دانشجویان موظف به پرداخت 20 یورو بابت امور دانشجویی در هر ترم می باشند.

هزینه تحصیل دانشگاه گراتس اتریش

خوابگاه های دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

د دانشگاه پزشکی گراتس اتریش فاقد امکانات خوابگاهی است و دانشجویان بین المللی باید گزینه خوابگاه های خصوصی طرف قراداد با دانشگاه یا آپارتمان را برای اقامت خود در نظر بگیرند ، برای مثال بیشتر دانشجویانی که به زندگی در خوابگاه علاقه دارند در خوابگاه Leechgasse اقامت دارند که درست در قلب منطقه دانشجویی گراتس واقع شده است و دسترسی به دانشگاه پزشکی کراتس از این خوابگاه به راحتی با پای پیاده یا دوچرخه امکان پذیر است.

موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

دانشگاه پزشکی گراتس واقع در گراتس ایالت اشتایرمارک کشور اتریش می باشد ، گراتس شهری کوچک با عناوین متعددی همچون پایتخت استایر ، پایتخت فرهنگ ، پایتخت سرگرمی و شهر طراحی نیز می باشد ، همچنین دارای میراث جهانی یونسکو ، یعنی مرکز تاریخی و Schloss Eggenberg است.

موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی گراتس اتریش

موقعیت مکانی و آدرس دانشگاه پزسکی گراتس نیز به شرح زیر می باشد :

Neue Stiftingtalstraße 6, 8010 Graz (MED CAMPUS Graz)

شهریه رشته های مختلف دانشگاه گراتس اتریش

تمام رشته های موجود در دانشگاه گراتس در تمام مقاطع دارای شهریه یکسانی هستند و همانطور که گفته شد معادل 747.42 یورو در هر ترم می باشد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه گراتس اتریش

از فرودگاه تا دانشگاه گراتس چندین گزینه برای حمل و نقل شامل تاکسی و شاتل ، اتوبوس و قطار وجود دارد ، در جلوی ساختمان فرودگاه تاکسی وجود دارد.

همچنین ایستگاه اتوبوس ( فرودگاه گراتس ) درست روبروی ساختمان فرودگاه است و ایستگاه قطار ( فرودگاه گراتس – فلدکیرخن ، خط S -Bahn S5 ) حدود 5 دقیقه پیاده تا ترمینال فاصله دارد.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس اتریش

حال که با تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس آشنا شدید ، شاید سوالاتی برایتان پیش آمده باشد ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده و سوالات خود را بپرسید تا در سریعترین زمان ممکن ، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پاسخگوی شما باشند.

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش چیست؟

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش آلمانی است و برای پذیرش در یک مدرک معمولی در پزشکی انسانی یا دندانپزشکی پس از موفقیت در تکمیل مراحل پذیرش یا آزمون مقطعی ، باید مدرک مهارت های زبان آلمانی در سطح C1 چارچوب مرجع اروپایی زبانها را اثبات کنید.

طول دوره تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش چند سال است؟

طول دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس 6 سال و مباحث آزمون پزشکی از دروس ریاضیات ، فیزیک ، شیمی و زیست شناسی و زبان آلمانی و تست هوش می باشد.

آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس اتریش چگونه است؟

آزمون پذیرش پزشکی MedAT یک بار در سال ، معمولا در ابتدای ماه جولای انجام می شود و این آزمون برای همه دانشگاهها در یک روز است و تعداد دانشجویان پذیرفته شده در هر سال تحصیلی برای رشته پزشکی در دانشگاه گراتس 336 نفر می باشند.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه گراتس اتریش چقدر است؟

دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در دانشگاه گراتس اتریش باید مبلغ 747.42 یورو به عنوان هزینه تحصیل برای ترم زمستانی 2021/22 بپردازند. همچنین دانشجویان موظف به پرداخت 20 یورو بابت امور دانشجویی در هر ترم می باشند.

آیا دانشگاه گراتس اتریش دارای خوابگاه است؟

دانشگاه پزشکی گراتس فاقد امکانات خوابگاهی است و دانشجویان بین المللی باید گزینه خوابگاه های خصوصی طرف قراداد با دانشگاه یا آپارتمان را برای اقامت خود در نظر بگیرند

در پایان اگر به تحصیل در دانشگاه پزشکی گراتس اتریش علاقه دارید فرصت را از دست ندهید و هر چه سریع تر با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید و از خدمات تحصیل و اعزام دانشجو به کشور اتریش بهره مند شوید ، مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه ارائه خدمات رایگان مشاوره ای هستند ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته فیزیوتراپی در اتریش را نیز بخوانید ، به دلیل پیر شدن جمعیت جهان ، نیاز به رشته فیزیوتراپی هم به صورت روزافزونی در حال توسعه است.

5/5 - (24 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه