قبرس

تحصیل رشته داروسازی در قبرس

تحصیل رشته داروسازی در قبرس

تحصیل رشته داروسازی در قبرس پا به پای رشته های پزشکی و دندانپزشکی این کشور ، در عرصه محبوبیت قرار دارد و البته به تصور بسیاری تحصیل در آن حتی دشوارتر از رشته های پزشکی و دندانپزشکی است.

دانشجویان زیادی درباره ادامه تحصیلات داروسازی را در خارج از کشور از ما اطلاعات می خواهند ، به همین دلیل مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعات تحصیل داروسازی در کشورهای مختلف را ارائه می کنند.

در مقاله زیر تحصیل رشته داروسازی در قبرس مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است ، قبرس از جمله کشورهای ردیف اول در لیست انتخابات دانشجویان ایرانی است ؛ زیرا این کشور از کشورهای نزدیک به ایران با دانشگاه های داروسازی ایده آل است ، در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات به روز و دقیق از تحصیل داروسازی در کشور قبرس را مطالعه کنید.

پیشتر نیز در همین سایت با شرایط کلی تحصیل در قبرس آشنا شدید ؛ از نحوه دریافت ویزای دانشجویی تا چگونگی گرفتن خوابگاه و بیمه ، همه را در مقاله تحصیل در قبرس ارائه دادیم که توصیه می کنیم آن را مطالعه نمایید.

تحصیل رشته داروسازی در قبرس

دوره های پریمدیکال برای داروسازی در قبرس

پری مدیکال داروسازی ، دوره ای است که متقاضی را برای پذیرش در دانشکده های داروسازی قبرس آماده می کند ، دانشجویان کالج ، مشاوره های پیش حرفه ای تخصصی و دسترسی به منابع و فرصت هایی را برای کمک به آن ها برای موفقیت در پذیرش دانشکده داروسازی لازم است ، دریافت می کنند.

دانشجویانی که برای دوره های پری مدیکال داروسازی در قبرس ثبت نام کرده اند ، باید 30 ساعت آموزش را در کالج برای دوره های مشخص بگذرانند ، دانشجویان پس از اتمام آموزش می توانند برای تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ثبت نام کنند.

دورس ارائه شده در دوره پری مدیکال داروسازی

دانشجویان پری مدیکال داروسازی در کالج علوم ، دانش دقیق و عمیق و بنیادی قوی در رشته های علوم خود و همچنین قرار گرفتن در معرض بهداشت و علوم پزشکی ، ارتباطات ، مهارت های محاسبات ، ریاضیات و آماری که برای یک حرفه موفقیت آمیز لازم است را کسب می کنند ، دانشجویان پری مدیکال داروسازی دوره های پیش نیاز شیمی ، زیست شناسی ، فیزیک ، میکروبیولوژی ، آناتومی و فیزیولوژی ، آمار و سایر دروس را می گذرانند.

دانشجویان پری مدیکال داروسازی در قبرس می توانند تجربیات بالینی ، آزمایشگاهی ، کارآموزی و داوطلبانه را در دانشگاه و فراتر از آن انجام دهند تا درک عمیق تری از مراقبت های بهداشتی ، علوم پزشکی و طراحی دارو داشته باشند.

بهترین دانشگاه های داروسازی قبرس

در زیر دانشگاه های ارائه کننده محبوب ترین برنامه های تحصیل رشته داروسازی در قبرس در مقطع لیسانس نامبرده شده است:

بهترین دانشگاه های داروسازی قبرس
 • دانشگاه آمریکایی Girne در کرنیا
 • دانشگاه اروپایی قبرس در نیکوزیا
 • دانشگاه نیکوزیا در شهر نیکوزیا
 • دانشگاه اروپایی لفکا
 • دانشگاه مدیترانه شرقی در شهر فاماگوستا
 • دانشگاه بین المللی قبرس

از میان دانشگاه های فوق دو دانشگاه مدیترانه شرقی و دانشگاه بین المللی قبرس بیشتر مورد تقاضای ایرانیان است ، بنابراین ما در ادامه شرایط پذیرش هر کدام برای تحصیل داروسازی را مورد بحث و بررسی قرار داده ایم.

تحصیل داروسازی در دانشگاه مدیترانه شرقی

دانشکده داروسازی دانشگاه مدیترانه شرقی با آغاز سال تحصیلی 2011-2012 شروع به کار کرد ، رسانه آموزشی در برنامه 5 ساله انگلیسی است که شامل 10 ترم به استثنای مدرسه مقدماتی انگلیسی است.

همچنین دانشکده یک برنامه داروسازی 6 ساله را نیز ارائه می دهد و تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی آن را ایرانیان تشکیل می دهند.

روند پذیرش بسیار ساده آغاز می شود و متقاضیان باید تحصیلات پیش دانشگاهی یا دیپلم دوازده ساله خود را ارائه کنند ، به دلیل تقاضای بالا برای پذیرش داروسازی در دانشگاهای قبرس ، فقط دانشجویانی که امتیاز و معدل بالاتری داشته باشند ، پذیرش می شوند.

دانشكده داروسازی دانشگاه شرق مدیترانه با تمركز قابل توجه در برنامه های آزمایشگاهی ، از بخش ها و واحدهای زیر تشکیل شده است:

گروه داروسازی و گروه گیاه شناسی دارویی – گروه داروسازی – گروه شیمی دارویی – گروه سم شناسی دارویی – گروه فناوری دارویی

در طول برنامه 5 ساله ، دانشجویان برای فارغ التحصیلی باید دوره کارآموزی خود را در زمینه داروخانه ، داروسازی بیمارستان و داروسازی صنعتی برای مدت زمان حداقل 6 ماه انجام دهند.

آزمایشگاه های مستقر در دانشکده داروسازی EMU که مطابق با الزامات و اهداف برنامه طراحی شده اند ، حاوی آخرین مشخصات فنی و فیزیکی هستند و خدمات آموزشی و پژوهشی را ارائه می دهند.

تحصیل داروسازی در دانشگاه بین المللی قبرس

دانشکده داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس دارای تاییدیه YÖK (شورای آموزش عالی ترکیه) و YÖDAK (هیئت برنامه ریزی ، نظارت ، اعتباربخشی و هماهنگی آموزش عالی قبرس شمالی) است و فارغ التحصیلان عنوان “داروساز” را کسب می کنند.

این دانشکده که دارای دوره M. Pharm و D. Pharm است ، این برنامه ها ، در سال 2011 تاسیس شد و اولین فارغ التحصیلان خود را در سال 2015 داشته است ، دانشکده عضو سازمان های مختلف مانند اتحادیه دانشجویان دارویی اروپا با نام CIUPSA است.

این دانشکده در ساختمان جدید و ابتکاری علم و فناوری مستقر شده و مجهز به جدیدترین دستگاههای پیشرفته در آزمایشگاهها است ، هم به دانش نظری و هم به مهارتهای عملی اهمیت می دهد.

محتوای آموزش در دانشکده داروسازی بین المللی قبرس انگلیسی است ، این اجازه می دهد تا فارغ التحصیلان یک دیدگاه بین المللی داشته باشند و این فرصت را دارند که در سراسر جهان به عنوان داروساز کار کنند.

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

هزینه تتحصیل رشته داروسازی در قبرس با توجه به انتخاب دوره ی تحصیل و موسسه متفاوت است ، برای دوره کارشناسی هزینه ی تحصیل برای دانشجویان ، حدود ۳۵۰۰ یورو در سال است ، به جز دوره های داروسازی که سالانه ۷۰۰۰ یورو برای دانشجویان هزینه دارد.

هزینه تحصیل داروسازی در قبرس

برخی دانشگاه های قبرس نیز شهریه تحصیل داروسازی را ۷،۸۴۴ یورو در سال برای دانشجویان بین المللی ، در نظر می گیرند اما دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه ، ۴،۰۹۹ یورو در سال برای شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.

نگاه دقیق تر به هزینه های تحصیل داروسازی در شهرهای قبرس

 • در شهر نیکوزیا ۶ دانشگاه برای تحصیل داروسازی وجود دارد و میانگین هزینه تحصیلی آن ۲۰۸،۶۵۱،۳۲۷ریال می باشد.
 • یک دانشکده داروسازی در شهر Famagusta با هزینه تقریبی ۷۹٫۵۳۶٫۳۴۵ریال وجود دارد.
 • یک دانشکده داروسازی در شهر کرنیا با هزینه تقریبی ۲۰۳،۸۷۲،۴۱۰ ریال قابل دسترسی است.
 • شهر دانشجویی Lefka هم با یک دانشگاه و هزینه ۱۱۷٫۸۹۴٫۰۰۰ریال در دسترس دانشجویان داروسازی است.
 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه مدیترانه شرقی : ۶۰۰۰ یورو در سال معادل ۱۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال است.

علاوه بر هزینه های مطالعه (۱۵،۲۴۸،۸۵۲ ریال) باید هزینه اجاره ۲۱،۰۹۰،۸۱۵ ریال و هزینه خواربار۹،۸۵۲،۵۷۰ ریال را نیز باید مدنظر قرار دهید.

زبان تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل رشته داروسازی در قبرس بسته به دانشگاه انتخابی شما به زبان های انگلیسی و یونانی ارائه می شود ، دانشکده داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس این برنامه را به زبان انگلیسی ارائه می کند و با کادر علمی قدرتمند خود سخنرانی هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

داروسازان فارغ التحصیل از چنین دانشگاهی با استفاده از دیدگاه جهانی پیشرفت های علمی را با اخلاق حرفه ای دنبال می کنند ، علاقه مندانی که می خواهند از چنین درجه علمی برخوردار باشند باید شرایط زبان برای پذیرش در دانشگاه را به خوبی برآورده کنند.

لازم به ذکر است که در شرایط پذیرش دانشگاه های قبرس نمره زبان بین المللی اعمال نی شود اما در ترم اول و دوم دانشگاه درس زبان انگلیسی را باید با موفقیت پشت سر بگذارید.Smart ContainerTitle Element

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های قبرس

دروس داروسازی در دانشگاه های قبرس به گونه ای طراحی شده است که به تربیت متخصصانی منجر می شود که می توانند دانش خود را در سطح بین الملل به اشتراک بگذارند.

چارت درسی داروسازی در دانشگاه های قبرس

در زیر لیست دروس برای تحصیل رشته داروسازی در قبرس آورده شده است:

 • شیمی ، فیزیک و ریاضی
 • زبان انگلیسی و زبان ترکی (به عنوان زبان دوم)
 • ژنتیک و بیولوژی مولکولی
 • آناتومی و پاتولوژی
 • درمان رژیمی و تغذیه ای
 • میکروبیوژی پزشکی
 • روانشناسی
 • ویروس و انگل شناسی
 • ایمیونولوژی
 • پاتولوژی
 • گیاه شناسی دارویی
 • کشت سلول و بیوتکنولوژی دارویی
 • فناوری دارویی
 • کنترل میکروبی داروها

در ترم های آخر داروسازان بیشترروش های کلینیکی داروسازی را آموزش می بینند و دروس به صورت عملی است.

طول دوره داروسازی قبرس و اعتبار آن

دانشگاه های داروسازی در کشورهای مختلف با روش های متفاوتی این رشته را تدریس می کنند ، این علم در برخی کشورها مقطع لیسانس ندارد و متقاضیان مستقیما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی پذیرفته می شوند ، تدریس داروسازی در کشور خودمان نیز به همین روش است ، اما در برخی کشورها تحصیل داروسازی در مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود.

رشته داروسازی در دانشگاه های قبرس در دو مقطع کارشناسی (M.Pharm) و دکترا (D.Pharm) ارائه می شود ، مقطع کارشناسی در واقع یک دوره ۵ ساله و مقطع دکترا یک دوره ۶ ساله است.

اقدامات داروسازان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های قبرس

دانشجویانی که به کارهای بالینی بالاتری علاقه مند هستند ، می توانند دکترای خود را دامه دهند در حالی که کسانی که به مسائل مدیریتی علاقه مند هستند ، می توانند پس از Pharma D. برای MBA بروند ، یا یک دوره خاص MBA یا صنعت خاص مانند Pharma MBA را انتخاب کنند.

B.Pharm یک دیپلم در مطالعات تحقیقاتی است که شامل کشف دارو ، کنترل کیفیت ، تضمین کیفیت و غیره است (داروها و ساخت داروسازی ، صنایع بیوتکنولوژی ، ساخت ابزار پزشکی ، FDA و غیره).

داروسازان می توانند در بیمارستان های بزرگ و صنایع مراقبت های بهداشتی و مطابق با نیاز جهانی (بیمارستانها ، صنایع بهداشتی ، خرده فروشی ها ، مشاوره و غیره) کار کنند.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در قبرس

قبرس یک مرکز تجاری نوظهور است و سیستم آموزش عالی آن به سرعت در حال رشد است ، این کشور مرکز آموزش و تحقیقات کلاس جهانی است ، که بسیار با کیفیت بالا ارائه می دهد.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در قبرس

سیستم آموزشی قبرس از سطح بالایی برخوردار است که برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است زیرا هزینه تحصیل کم است و همچنین امکانات برجسته ای را برای دانشجویان فراهم می کند ، سیستم آموزش مبتنی بر سیستم آموزشی آمریكا ، یعنی سیستم بولونیا است.

دانشجویان داروسازی در قبرس از طریق همکاری نزدیک بین برنامه ها از آزمایشگاه های پیشرفته ، اساتید متخصص و با تجربه و زیرساخت های تحقیقاتی دانشکده پزشکی بهره مند می شوند.

برنامه تحصیل رشته داروسازی در قبرس در لیست جهانی دانشکده های داروسازی و عضوی از فدراسیون بین المللی داروساز نام گذاری شده است که به دانشجویان اجازه می دهد از شبکه آکادمیک این ویژگی ها بهره مند شوند.

فارغ التحصیلان می توانند پس از اتمام برنامه ، از طریق نهادهای مربوطه در قبرس ، یونان و سراسر اتحادیه اروپا ، از طریق نهادهای مربوطه ، مجوز داروسازی کاملاً معتبر را دریافت کنند.

معایب تحصیل داروسازی در قبرس

قبرس کشوری کوچک است و تنها دارای سه شهر اصلی است که هر کدام تنها چند صد هزار نفر جمعیت دارد.

قبرس برای دانشجویانی که به دنبال ساعت های بالای کار دانشجویی هستند ، مناسب نیست و دانشجویان تنها مجاز به ۲۰ ساعت کار دانشجویی در هفته هستند.

در این کشور نژاد پرستی و تبعیض کمی رواج دارد و ممکن است برای برخی دانشجویان سخت باشد.

شما می توانید برای تحصیل داروسازی کشور کانادا را انتخاب کنید ، درآمد داروسازان در کانادا رقم چشمگیری است و ارزش تلاش و قدم گذاشتن در این مسیر را دارد ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در کانادا را بخوانید.Smart ContainerTitle Element

بورسیه تحصیل داروسازی در قبرس

فرصت های بورس تحصیلی صد درصد یا پنجاه درصد تامین هزینه تحصیل ، برای دانشجویان جدیدالورود از سایر کشور ها موجود است.

۱۰۰% بورس تحصیلی هزینه تحصیل برای دانشجویان جدیدالورود از ترکیه و ۵۰٪ بورس تحصیلی شهریه برای سایر دانشجویان بین المللی در برنامه های کارشناسی ارشد در دسترس است.

دانشجویان دوبار در سال ، در پاییز و بهار ، برای درخواست بورس تحصیلی وقت دارند ، تصمیمات برای اعطای بورسیه ، براساس عملکرد علمی داوطلب و برنامه دانشگاهی دانشجو اعمال می شود.

برنامه های بورس تحصیلی کامل در مقطع کارشناسی توسط کمیته بورس تحصیلی ۳۰ روز قبل از شروع ترم برای بورسیه های نوع ۷ و ۶۰ روز قبل از شروع ترم برای بورسیه های نوع ۳ مورد بررسی قرار می گیرد و دانشجو باید در برنامه ای که دارد پذیرش داشته باشد.

شرایط اعطای بورسیه داروسازی در قبرس

بورسیه ها به دانشجویان با بالاترین رتبه تعلق می گیرد و دانشجویان سه برابر حداقل دستمزد ناخالص معتبر پاداش می گیرند ، به دانشجویان دارای رتبه ی دوم ، حداقل دستمزد دو برابر ناخالص معتبر در آن زمان تعلق می گیرد.

رتبه بندی مذکور پس از رتبه بندی معدل دانشجویان دانشکده یا مدرسه مربوطه از بالاترین تا پایین ترین سطح است ، دانشجویانی که در دوره های کارشناسی به تحصیل می پردازند ، پس از کسب حداقل معدل CGPA 3.50 و ۳٫۰۰ که در پایان ترم دوم بدست می آید مقایسه می شوند و دانشجو با میانگین نمره تجمعی بالاتر در CGPA در رتبه ی بهتری قرار می گیرد.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته داروسازی در قبرس

در این محتوا ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شرایط و هزینه های تحصیل رشته داروسازی در قبرس را بررسی کرده و در اختیار شما عزیزان قرار دادند ، ذشته مورد علاقه خود را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه برای ما بنویسید ، ارزان ترین و معتبرترین دانشگاه های جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

هزینه تحصیل رشته داروسازی در قبرس چقدر است؟

برای دوره کارشناسی هزینه تحصیل برای دانشجویان ، حدود 3500 یورو در سال است ، به جز دوره های داروسازی که سالانه 7000 یورو برای دانشجویان هزینه دارد. برخی دانشگاه های قبرس نیز شهریه تحصیل داروسازی را 7،844 یورو در سال برای دانشجویان بین المللی ، در نظر می گیرند اما دانشجویان می توانند با دریافت بورسیه ، 4،099 یورو در سال برای شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.

دانشجویان در دوره پری مدیکال داروسازی قبرس چه درس هایی را می خوانند؟

دانشجویان پری مدیکال داروسازی دوره های پیش نیاز شیمی ، زیست شناسی ، فیزیک ، میکروبیولوژی ، آناتومی و فیزیولوژی ، آمار و سایر دروس را می گذرانند.

تحصیل رشته داروسازی در قبرس به چه زبانی ارائه می شود؟

تحصیل داروسازی در قبرس بسته به دانشگاه انتخابی شما به زبان های انگلیسی و یونانی ارائه می شود ، دانشکده داروسازی دانشگاه بین المللی قبرس این برنامه را به زبان انگلیسی ارائه می کند و با کادر علمی قدرتمند خود سخنرانی هایی به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

آیا امکان دریافت بورس تحصیلی برای تحصیل رشته داروسازی در قبرس وجود دارد؟

بله ، فرصت های بورس تحصیلی صد درصد یا پنجاه درصد تامین هزینه تحصیل ، برای دانشجویان جدیدالورود از سایر کشور ها موجود است.

طول دوره تحصیل رشته داروسازی در قبرس چند سال است؟

رشته داروسازی در دانشگاه های قبرس در دو مقطع کارشناسی (M.Pharm) و دکترا (D.Pharm) ارائه می شود ، مقطع کارشناسی در واقع یک دوره 5 ساله و مقطع دکترا یک دوره 6 ساله است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، برای ارائه اطلاعات کاملتر از شرایط تحصیل رشته داروسازی در قبرس و دیگر کشورهای منطقه آمادگی کامل دارند ، کافیست با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین اگر به رشته داروسازی علاقه مندید توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته داروسازی در چک را نیز مطالعه کنید ، تحصیلات عالی جمهوری چک در دانشگاه های دولتی ، از جمله دانشگاه چارلز ، برای کلیه دانشجویان فارغ از ملیت ، رایگان است.

Rate this post
بازگشت به لیست

4 دیدگاه در “تحصیل رشته داروسازی در قبرس

 1. یاس گفت:

  سلام برای تحصیل در مقطع دکتری داروسازی در دانشگاه مدبترانه شرقی چه مدارکی لازمه؟ من دیپلم ایران و دارم

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   با ارایه مدرک دیپلم میتوانید پذیرش بگیرید. در صورتیکه که به زبان انگلیسی مسلط نیستید میتوانید در دوره زبان دانشگاه شرکت کنید.

   با تشکر از سوال شما

 2. niusha گفت:

  سلام، خسته نباشید.
  من قصد دارم در رشته داروسازی برای دانشگاه نیکوزیا اپلای کنم و میخواستم بپرسم آیا برای ورود آزمون وروردی خاصی مد نظر هست و یا نمره آیلس؟
  میشه لطفا اطلاعات دقیق تری از هزینهای یک دانشجو بزارید ؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *