لبنان

تحصیل رشته داروسازی در لبنان

تحصیل رشته داروسازی در لبنان

 لبنان اغلب به عنوان کشوری معرفی شده است که همچون دروازه بین غرب و شرق دو دنیای متفاوت فرهنگی را می توان در آن تجربه کرد . منافع متنوع و جهانشمول تأثیرات اروپایی و خاورمیانه که لبنانی ها آن را اخذ کرده اند باعث شده لبنانی ها یک فرهنگ منحصر به فرد را از آن خود گردانند . در ادامه در خصوص موضوع پرطرفدار تحصیل رشته داروسازی در لبنان به بحث پرداخته ایم . شما متقاضیان عزیز مهاجرت به کشور های عربی می توانید در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به کشور های عربی از جمله لبنان با کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در ارتباط باشید .

لبنان یک کشور خاورمیانه ای است که با دریای مدیترانه هم مرز است و همسایگان آن سوریه و اسرائیل می باشند . پایتخت آن بیروت است و جایگاه مهمی برای دانشجویان برای تحصیل در خارج از کشور است .

شرایط تحصیل رشته داروسازی در لبنان

برای تحصیل رشته داروسازی در لبنان متقاضیان باید در دوره یپیش داروسازی به تحصیل بپردازند . پس از اتمام موفقیت آمیز دوره های قبل از داروسازی ، دانشجویان می توانند برای پذیرش در برنامه حرفه ای که منجر به لیسانس داروسازی (B.S . ) و دکتری داروسازی ( Pharm.D. ) درخواست دهند .

تحصیل رشته داروسازی در لبنان مستلزم اتمام موفقیت آمیز مطالعات پیش داروسازی است . متقاضیانی که دوره های تحصیلی خود را در خارج از لبنان تکمیل کرده اند باید دارای درجه حداقل B یا معادل آن در هر یک از دوره های پیش داروسازی باشند .

همانند آنچه در مقاله شرایط تحصیل پزشکی در لبنان مشاهده کردیم ؛ تمام متقاضیان باید فرم درخواست را تکمیل کنند که می توان آن را از دفتر امور دانشجویی دانشکده داروسازی مورد نظر دریافت کرد .

فهرست دانشکده های داروسازی در لبنان

  • کالج داروسازی دانشگاه عرب بیروت
  • دانشکده داروسازی دانشگاه سنت جوزف
  • دانشکده داروسازی دانشگاه لبنان
  • دانشکده داروسازی دانشگاه آمریکایی لبنان

فهرست دانشکده های داروسازی در لبنان

تحصیل داروسازی در کالج دانشگاه عرب بیروت

دانشگاه عرب بیروت در سال 1960 تاسیس شد ، و یک موسسه عالی غیرانتفاعی خصوصی است که در محیط شهری بزرگ بیروت ( محدوده جمعیت 1000000-5000000 ساکن ) قرار دارد . این موسسه 58 ساله تحصیلات عالی دارای سیاست انتخابی است که بر اساس آزمونهای ورودی و نمرات تحصیلی گذشته متقاضیان ، دانشجویان خود را انتخاب می کند . متقاضیان بین المللی نیز می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند .

تحصیل در دانشکده داروسازی دانشگاه سنت جوزف

در حالی که اکثر برنامه های دکترا داروسازی یک برنامه چهار ساله را دنبال می کنند ، تحصیل در این دانشکده در سه سال کامل می شود . دانشگاه سنت جوزف به طور کامل توسط کمیسیون عالی آموزش عالی نیوانگلند ( NECHE ) تایید شده است .

تحصیل داروسازی در دانشگاه لبنان

دانشکده داروسازی دانشگاه لبنان در حال حاضر یک مدل آموزشی قابل توجه دارد . در طی سالهای گذشته ، برنامه های آموزشی جدیدی را در همکاری با کنفرانس بین المللی دانشکده داروسازی به زبان فرانسه (CIDPHARMEF ) اتخاذ کرده است و برنامه های جدیدی را براساس روش های متفاوتی توسط استادان و پژوهش های حرفه ای تدوین کرده است که باعث تقویت مهارت های دانشجویان و فارغ التحصیلان خود شده است .

دیدگاه دانشکده این است که نقش رهبری ملی را برای تهیه یک نسل از داروسازانی که به طور فعال به پزشکان کمک می کنند تا بتوانند برنامه درمان را از طریق استفاده مناسب از داروها و کمک به گسترش آگاهی های بهداشتی در جامعه لبنان ، داشته باشد . قوانین این دانشگاه تابع شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی لبنان می باشد .

تحصیل داروسازی در دانشگاه آمریکایی لبنان

دانشکده داروسازی LAU در سطح ملی و منطقه ای برای آموزش مداوم داروسازی خود شناخته شده است . دانشکده دارای دو رشته تخصصی در داروسازی است : لیسانس علوم در داروسازی که نیاز به پنج سال تحصیلی دارد ، و دکترا داروسازی ( Pharm.D. ) که شش سال است ، و رشته کارشناسی ارشد علوم ( MS ) در توسعه دارویی و مدیریت .

این دانشکده حدود 460 دانشجو را در هر سال ثبت نام می کند ، از جمله دانشجویان پیش داروسازی و سال های حرفه ای تحصیلی . سالانه، فارغ التحصیلان آن حدود 75 دانشجو با B.S. در داروسازی ، و 30 دانشجو با Pharm.D. می باشند .

فارغ التحصیلان دانشکده به دنبال تحصیلات تکمیلی یا تحصیلات خود و یا کار در زمینه های مختلف مانند جامعه ، بیمارستان و یا داروخانه های بالینی ، فروش دارویی ، صنعت داروسازی و تدریس در دانشگاه می باشند .

ویزای سفر به لبنان

گرفتن ویزا برای تحصیل رشته داروسازی در لبنان لازم است و باید تا شش ماه پس از تاریخ بازگشت خود در لبنان معتبر باشد . برای دریافت ویزا باید به سفارت لبنان در کشور خودتان با اسناد مورد نیاز بروید یا به وب سایت آن مراجعه کنید .

این ویزا برای 90 روز پس از تاریخ تحویل ، معتبر خواهد بود . اتباع اتحادیه اروپا همچنین می توانند ویزا را در فرودگاه بیروت دریافت کنند . برای انجام این کار ، باید گذرنامه معتبر داشته باشید . قیمت ویزای دریافت شده پس از ورود شما بستگی به تاریخ ورود و مدت اقامت شما در لبنان دارد . اما قیمت برای یک ویزای تک ورودی سه ماهه 35 دلار است .

اقامت در لبنان

به شدت توصیه می شود قبل از ورود به لبنان ، یک محل اقامت را رزرو کنید . لبنان یک کشور کوچک است ، بنابراین گزینه های اقامت نسبتا محدود است . به خصوص از آنجایی که املاک و مستغلات تحت تاثیر 15 سال جنگ در این کشور قرار گرفته است . زندگی در خوابگاه های دانشگاهی مقرون به صرفه ترین است .

هزینه زندگی در لبنان

لبنان نسبت به استانداردهای خاورمیانه بسیار گران است . بودجه سالانه مورد نیاز برای هزینه های روزانه دانشجویی بین 5000 تا 8000 دلار متغیر است . برخی از مخارج نمونه های زندگی روزمره عبارتند از اجاره یک اتاق 50 دلار در هفته ، بلیط اتوبوس 0.34 دلار .

در لبنان دلار در بسیاری از معاملات استفاده می شود . هیچ مشکلی برای تغییر ارز شما در این کشور وجود ندارد چرا که سیستم بانکی آن یکی از پیشرفته ترین در خاورمیانه است . ادارات مبادله تقریبا تمام ارزهای قابل تبدیل را می پذیرند . پرداخت با کارتهای اعتباری در مغازه ها ، رستوران ها و هتل های رده متوسط ​​رایج است .

هزینه زندگی در لبنان

مراقبت های بهداشتی در لبنان

برای سفرا به لبنان واکسیناسیون لازم نیست . با این حال ، برخی از واکسن ها توصیه می شود : کزاز ، هپاتیت B ، دیفتری برای کودکان . به یاد داشته باشید قبل از سفر برای بیمه در کشور خود ثبت نام کنید . از نوشیدن آب شیر یا آب در رستوران ها خودداری کنید . بطری آب معدنی امن تر و ارزان تر است .

حمل و نقل لبنان

لبنان یک کشور کوچک است . اتوبوس ها بیروت را به سایر شهرهای بزرگ متصل می کنند ، اما فرکانس آنها در مقایسه با تاکسی ها کمتر است . اتوبوس محبوب ترین وسیله حمل و نقل است .

در نهایت از طریق خدمات مشاوره ای مهاجرت موسسه مهر آفرین رجبی ، تیم اختصاصی ما تمام مراحل درخواست ویزا و اقامت را از ابتدا تا انتها کنترل می کنند ، در حالیکه از روند کل پروسه نیز در جریان قرار می گیرید . اگر به دنبال تحصیل رشته داروسازی در لبنان هستید با کارشناسان ما در دفاتر موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم در این خصوص در اختیارتان قرار بگیرد .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *