صربستان

تحصیل رشته پرستاری در صربستان

تحصیل رشته پرستاری در صربستان

کشور صربستان امروزه به عنوان یکی از کشورهای برتر در حوزه تحصیل در اروپا شناخته می شود با تاسیس دانشگاه ها و مراکز معتبر امکان تحصیل برای دانشجویان داخلی و خارجی را به خوبی فراهم نموده است . در این مقاله کوشیده ایم تا تحصیل رشته پرستاری در صربستان را بررسی کنیم تا شما علاقه مندان به این رشته بتوانید از شرایط تحصیل در صربستان به زبان انگلیسی آگاه شده و در صورت تمایل اقدام کنید . موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی پاسخگوی تمامی سوالات شما در رابطه با تحصیل در خارج از کشور و تمامی رشته ها از جمله پرستاری در دانشگاه های صربستان خواهد بود .

شرایط تحصیل رشته پرستاری در صربستان

کشور صربستان که در جنوب قاره سبز اروپا قرار گرفته به 29 ناحیه تقسیم شده است و دانشگاه های مختلفی در تمامی این مقاطع وجود دارند . هرکدام از این دانشگاه ها ارائه دهنده رشته های متنوع تحصیلی هستند که البته در میان آنها برخی از اعتبار بیشتری برخوردار هستند . معروفترین و بهترین دانشگاه های صربستان دانشگاه بلگراد است که در سطح اروپا دانشگاهی صاحب نام و شناخته شده می باشد .

در این دانشگاه رشته های شاخصی مانند پزشکی ، دندانپزشکی و پرستاری به متقاضیان از سراسر دنیا ارائه می شود . شما می توانید با آگاهی از شرایط تحصیل در این دانشگاه به پذیرش در رشته پرستاری برسید .

این دانشگاه را می توان به عنوان یکی از 300 دانشگاه برتر در جهان معرفی نمود که داشتن مدرک تحصیل در آن گواهی بر آینده روشن و زندگی راحت برایتان خواهد بود و پیشنهاد می شود که در قدم اول شانس پذیرش خود در این دانشگاه را بررسی کنید تا بتوانید با یکی از معتبرترین مدارک اروپا فارغ التحصیل شوید .

تحصیل رشته پرستاری در صربستان شامل مقاطع مختلفی ست و این امکان برای شما وجود دارد که تا مقطع دکترا تحصیلات خود را ادامه دهید .

اگرچه زبان رسمی این کشور زبان صربی ست و مردم به این زبان صحبت می کنند اما زبان انگلیسی نیز در سیستم آموزشی رایج بوده و شما می توانید در برخی از دانشگاه های صربستان به این زبان به تحصیل مشغول شوید .

تحصیل رشته پرستاری در صربستان شامل دو بخش تئوری و عملی است که بخش تئوری آن در سر کلاس درس و ساختمان دانشگاه برگزار می شود اما برای بخش علمی دانشجویان باید در بیمارستان ها و کلینیک ها به کارآموزی مشغول شوند .

پیش نیاز های تحصیل رشته پرستاری در صربستان

رشته پرستاری مانند تمام رشته های دانشگاهی دارای قوانین مخصوص به خود است . تحصیل در این رشته نیازمند مدرک دیپلم بوده و شما در هنگام تقاضا باید گواهی اتمام دوره دبیرستان خود را ارائه دهید .

ارائه معدل و ریز نمرات دوره دیپلم از مواردی است که در شروط اصلی ثبت نام دانشگاه قرار دارد و خوب است بدانید که مدرک دیپلم شما مطابق با مدارس صربستان معادل سازی می شود و بخشی از نمره قبولی تان در دانشگاه را نیز شامل می دهد .

پیش نیاز های تحصیل رشته پرستاری در صربستان

مقطع لیسانس پرستاری در دانشگاه های صربستان به مدت چهارسال طول می کشد و شما با توجه به دانشگاه انتخابی تان می توانید نسبت به ثبت نام در دانشگاه اقدام کنید .

شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی صربستان نیازمند قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های این کشور است . شما با قبولی در آزمون ورودی و کسب نمره مورد نیاز جهت تحصیل در رشته پرستاری قادر خواهید بود تحصیلات خود را آغاز کنید .

جهت شرکت در آزمون ورودی باید مدرک آیلتس داشته باشید ، زیرا این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می شود و داشتن این مدرک نیز از شرایط اصلی پذیرش دانشگاه است .

برخی از دانشگاه ها پس از قبولی دانشجویان در رشته پرستاری مجددا دانش زبان انگلیسی متقاضی را بررسی می کنند تا در صورت نیاز واحدهای زبان در ترم های ابتدایی در اختیار دانشجویان قرار گیرد .

پذیرش در دانشگاه های پرستاری صربستان

در قدم اول تحصیل رشته پرستاری در صربستان شما باید تمام دانشگاه های صربستان را بررسی کرده و مناسب ترین آن را انتخاب کنید . با انتخاب دانشگاه و مراجعه به سایت اصلی می توانید تمام مدارک و شرایط مورد نیاز جهت ثبت نام در رشته پرستاری را بیابید .

شرایط اصلی مورد نیاز این رشته به صورت کلی در بالا گفته شد اما هر دانشگاه در پذیرش دانشجویان خود می تواند شرایط جزئی تری را لحاظ کند که اطلاع از آنها برای شما ضروری است . دقت داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی و یا صربی ترجمه شده و سپس به دانشگاه ارسال شود .

دانشگاه های کشور صربستان این فضا را برای دانشجویان فراهم می آورند که بتوانند در محیطی آرام همراه با پژوهش تحصیلات خود را فرا گیرند .

دانشجویان با بودن در فضای بیمارستان ها و ارتباط با بیماران از طریق اساتید کنترل شده و پس از اتمام دوره تحصیل به صورت حرفه ای به کار مشغول می شوند .

تاریخ ثبت درخواست جهت شرکت در آزمون توسط هر دانشگاه مشخص می شود و شما باید قبل از به پایان رسیدن مهلت مشخص شده اقدام نموده و مدارک خود را ارسال کنید .

همانگونه که در بالا گفته شد دانشگاه بلگراد را می توان به عنوان معتبرترین دانشگاه در رشته پرستاری معرفی کرد اما دانشگاه های دیگری مانند نووی ساد ، دانشگاه نیس و دانشگاه Kragujevac اشاره کرد . تحصیل در هر کدام از این دانشگاه ها امکان کار برای شما در سایر کشورهای اروپایی را فراهم سازد .

هزینه تحصیل رشته پرستاری در صربستان

اکثر دانشگاه های کشور صربستان دولتی هستند و بودجه اصلی هزینه های تحصیل در صربستان توسط دولت تامین می شود . این دانشگاه ها عموما برای دانشجویان مقیم این کشور به صورت رایگان است اما دانشجویان خارجی از سایر کشورها موظف به پرداخت شهریه هستند .

برخی از دانشگاه ها به دانشجویان بورس تحصیلی اعطا می کنند که در این صورت تحصیل در دانشگاه به صورت رایگان خواهد بود . البته دریافت بورس تحصیلی نیازمند شرایط خاصی ست که مشاوران ما در موسسه می توانند راهنمای شما در این زمینه باشند .

هزینه تحصیل رشته پرستاری در صربستان

شهریه تحصیل رشته پرستاری در صربستان از دانشگاه به دانشگاه متفاوت است اما می توان گفت که در حدود 2000 یورو در هر ترم را شامل شود .

توجه داشته باشید که امکان تحصیل به زبان صربی نیز در دانشگاه برایتان وجود دارد و شهریه کمتری را نیز به همراه دارد اما باید به میزان کافی به این زبان تسلط یابید و مدرک معتبری نیز ارائه دهید .

هزینه زندگی دانشجویی

در آخر به خاطر داشته باشید که همراه با بررسی شرایط تحصیل و دانشگاه های پرستاری ، وضعیت زندگی در این کشور را نیز بررسی کنید تا بتوانید با توجه به بودجه مالی خود اقدام کنید .

در کنار هزینه تحصیل شما ماهیانه نیز به مبلغی مشخص جهت مخارج زندگی نیاز خواهید داشت که از مهم ترین مسائل در امر مهاجرت است .

در ضمن یافتن کار دانشجویی نیز در این کشور دشوار بوده و بهتر است که با پشتوانه کافی و همچنین تسلط نسبی به زبان صربی به این کشور وارد شوید .

چنانچه در رابطه با تحصیل رشته پرستاری در صربستان سوالات بیشتری ذهن شما را مشغول نموده می توانید به مشاوران موسسه مهر آفرین رجبی مراجعه نموده و تمام اطلاعات لازم را دریافت نمایید . مشاوران موسسه در شیراز و تهران آماده پاسخگویی به سوالات شما در تمام زمینه های تحصیل و اعزام دانشجو به صربستان هستند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *