تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی یک مقصد عالی است ، اندونزی با تدریس به زبان انگلیسی در آموزش پزشکی و دندانپزشکی در اکثر دانشگاه های خود ، آموزش پزشکی با کیفیت را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد. در ادامه با ما از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تمام جوانب تحصیل در این کشور را با هم مرور کنیم.

دانشگاه های برجسته دندانپزشکی در اندونزی طیف گسترده ای از مراقبت های اولیه دندانپزشکی را ارائه می دهند ، از جمله پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان؛ تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی یک برنامه آموزشی است که توانایی های عملی و بالینی را در حفظ و بازیابی سلامتی از طریق پیشگیری و درمان بیماری ایجاد می کند.

به منظور ارتقا سطح کیفی علمی و تقویت مهارت های شغلی ، دانشگاه ها ی اندونزی با بسیاری از آژانس ها و افراد متخصص در زمینه خدمات بهداشتی همکاری کرده اند ، به عنوان مثال: بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی ، پلی کلینیک ها ، ماماهای مستقل و سایر خدمات بهداشتی در سطح محلی ، منطقه ای و ملی.

پیشتر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در اندونزی ، نحوه دریافت ویزای تحصیلی ، خوابگاه ها ، هزینه زندگی دانشجویی و بسیاری موارد کاربردی دیگر را مطرح کرده ایم که توصیه می کنیم آن مقاله را نیز مطالعه نمایید.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

دانشگاه های اندونزی در محوطه دانشگاهی با فضای خوب از امکانات مختلفی برخوردار هستند که آموزش ، تحقیق و خدمات اجتماعی مناسبی را ارائه می کنند، ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای است در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی؛ شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود از ویدیو و پادکست زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با ما در تماس باشید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

دوره های پریمدیکال در اندونزی

در اندونزی دانشگاه های پزشکی دوره های پریمدیکال برای دانشجویان بین المللی برگزار نمی کنند و در عوض موسسات خصوصی بسیاری هستند که دوره های پریمدیکال در اندونزی را برای به صورت فشرده جهت تحصیل در دانشگاه های پزشکی و آمادگی برای آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی برگزار می کنند.

چشم انداز فارغ التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی آموزش شما به عنوان یک پزشک قابل اعتماد است که بتوانید خود را وقف محیط اطراف خود کنید ، پس از اخذ مدرک پزشکی می توانید به عنوان پزشک در کلینیک ها و بیمارستان های مختلف دولتی و خصوصی خدمت کنید و اگر می خواهید مطب پزشک خود را باز کنید ، باید یک گواهینامه ثبت نام و مجوز پزشکی را بدست آورید و همچنین می توانید تحصیلات خود را ادامه دهید تا یک پزشک متخصص شوید.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اندونزی

دانشگاه های دولتی پزشکی اندونزی از آزمون های مختلفی همچون آزمون دانشگاه های ایالتی (SNMPTN ) ، آزمون کتبی مبتنی بر رایانه ( UTBK ) و آزمون SBMPTN و SIMAK استفاده می کنند.

دانشگاه های پزشکی خصوصی در اندونزی نیز دانشجویان را بر اساس نمرات دوره دبیرستان و مصاحبه گزینش می کنند و یا از آزمون های دولتی کمک می گیرند.

در زیر 2 مورد از آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اندونزی برای دانشجویان بین المللی معرفی شده است.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اندونزی

آزمون پزشکی در دانشگاه گدجه مادا

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه که در سه سال گذشته با مدرک دبیرستان فارغ التحصیل شده اند باید در آزمون پزشکی در دانشگاه گدجه مادا قبول شوند که روشها و معیارها توسط دولت تعیین می شود و چندین طرح انتخاب ملی SNMPTN 50٪ و SBMPTN 30٪ و UGM 20-40٪ دارند.

این آزمونهای ورودی شامل آزمون پتانسیل آکادمیک ، آزمون آکادمیک پایه ( ریاضی ، شیمی ، فیزیک و زیست شناسی ) ، اندونزیایی و انگلیسی است.

آزمون ورودی دانشکده پزشکی دانشگاه ایرلانگا ( UNAIR )

به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی اندونزی ، UNAIR چندین مسیر یا آزمون ورودی برای دانشجویان احتمالی آماده کرده است و هر مسیر آزمون به الزامات دقیق متفاوتی نیاز دارد و از طریق وب سایت رسمی UNAIR قابل دستیابی است.

چندین برنامه انتخابی برای شرکت در آزمون ورودی دانشکده پزشکی دانشگاه ایرلانگا ( UNAIR ) به ویژه برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشکده پزشکی UNAIR ، به شرح زیر است:

 • SNMPTN line
 • SBMPTN route
 • Independent Line
 • Type Transfer Path

به عنوان یکی از بهترین گزینه ها از لیست دانشگاه های علوم پزشکی در اندونزی ، UNAIR انتخابی کاملا دقیق را برای غربالگری بهترین دانشجویان آینده نگر از سراسر اندونزی انجام خواهد داد و در این حالت ، به طور کلی ، دو مرحله از آزمون وجود دارد که به دانشجویان احتمالی داده می شود و اگر یکی از نمرات آزمون زیر نمره قبولی باشد ، داوطلب آزمون نمی تواند وارد UNAIR شود.
تست های مورد نظر عبارتند از:

 • آزمون پتانسیل علمی
 • آزمون توانایی تحصیلی

آزمون ورودی در دانشگاه پزشکی اندونزی ( UI )

به عنوان یکی از گزینه های لیست دانشگاه های علوم پزشکی در اندونزی ، UI پذیرش را با استفاده از چندین مسیر مختلف انجام می دهد ، وجود این چندین مسیر به دانشجویان احتمالی کمک می کند تا با توجه به توانایی های خود وارد FKUI شوند.

در عمل ، پذیرش دانشجویان جدید توسط آزمون ورودی در دانشگاه پزشکی اندونزی ( UI )، مانند:

 • SNMPTN با سهمیه 50٪
 • SBMPTN و SIMAK-UI با سهمیه 50٪

بنابراین دانشجویان می توانند این دو مسیر ثبت نام را برای ورود به FKUI برای ادامه تحصیل دنبال کنند ، با این حال ، لازم به یادآوری است که رقابت برای ورود به FKUI کاملا فشرده است ، بنابراین برای غلبه بر رقابت با سایر نامزدها به آماده سازی دقیق نیاز دارد.

برای بدست آوردن بهترین نامزدهای دانشجویی در مراحل گزینش ، FKUI چندین مورد مربوط به پذیرش دانشجویان جدید را تعیین کرده است و در این حالت ، به طور کلی ، چندین الزام وجود دارد که دانشجویان آینده برای ورود به FKUI باید آنها را برآورده کنند.

به عنوان یکی از گزینه های موجود در لیست دانشگاه های پزشکی در اندونزی ، UI یک انتخاب کاملا دقیق را انجام می دهد و در این انتخاب از چند ماده آزمایشی به عنوان معیار پذیرش استفاده شده است مواد آزمایشی تهیه شده برای پذیرش در FKUI عبارتند از:

 • آزمون پتانسیل علمی
 • آزمون توانایی تحصیلی
 • آزمون انگلیسی
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما در شرکت رجبی، تا زمان اخذ ویزا به شما کمک خواهد کرد، از فرصت مشاوره رایگان ما غافل نشوید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

شرایط تحصیل پزشکی در اندونزی

در اندونزی ، دانشکده پزشکی در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد و برخلاف برخی از کشورها که قبل از ادامه تحصیل در پزشکی نیاز به داشتن لیسانس است ، در اندونزی فارغ التحصیلان دبیرستان می توانند بلافاصله این کار را انجام دهند و دانشجویان ایرانی نیاز به پایان دوره پیش دانشگاهی برای تحصیل پزشکی در اندونزی دارند.

برنامه درسی طبق شرایط تحصیل پزشکی در اندونزی یک دوره کارشناسی است که ۵٫۵ سال ادامه دارد و شامل یک مرحله پیش بالینی ۳٫۵ ساله و پس از آن مرحله بالینی ۲ ساله است.

برای درخواست ، متقاضیان باید دیپلم دبیرستان داشته باشند و سپس آنها باید Seleksi Bersama Masuk Perguruan Tinggi Negeri یا انتخاب ورودی مشترک دانشگاه های دولتی را انتخاب کنند که قبولی براساس نتایج آزمون خواهد بود.

هر فارغ التحصیل آموزش پزشکی باید UKMPPD را بدست آورد تا گواهینامه تخصصی پزشک و گواهی صلاحیت پزشک را بدست آورد و همچنین سوگند دکترا بخورد ، این برای اطمینان از این است که هر فارغ التحصیل  نه تنها خدمات را از طریق تمرین حرفه ای به جامعه ارائه می دهد ، بلکه همچنین می تواند ارزش های شریف حرفه پزشکی را حفظ کند.

شرایط تحصیل پزشکی در اندونزی

شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه های پزشکی اندونزی

برای دانشجویان احتمالی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی اندونزی هستند ، تعدادی از الزامات کلی وجود دارد که ابتدا باید برآورده شوند ، الزامات و شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه های پزشکی اندونزی ذکر شده به شرح زیر است:

 • فارغ التحصیلان دبیرستان / کارشناسی ارشد / SMK / MAK معادل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ هستند که با وجود مدرک دیپلم مشهود است ،
 • حداقل یک کارت UNAS یا یک گواهینامه نتایج آزمون ملی دارند که حداقل حاوی آخرین اطلاعات هویت و عکس باشد و با یک مهر معتبر ضمیمه شود و فارغ التحصیل دبیرستان / MA / SMK / MAK هستند.
 • از سلامت کافی برخوردار هستند تا در روند یادگیری برنامه مطالعه گرفته شده تداخل ایجاد نکنند.

در مراحل پذیرش ، چندین مرحله انتخاب وجود دارد که توسط دانشجویان احتمالی گذرانده می شود ، مراحل انتخاب به شرح زیر است:

 • ثبت نام آنلاین ( پیش ثبت نام )
 • تأیید اسناد ثبت نام
 • اعلام تصویب تأیید آنلاین
 • پرداخت هزینه های امتحان
 • امتحان
 • اعلامیه انتخاب نتایج
شرایط تحصیل دندانپزشکی در اندونزی

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اندونزی

آموزش دندانپزشکی در اندونزی به ۲ مرحله تقسیم می شود ، یعنی آموزش آکادمیک و آموزش حرفه ای و طول تحصیلات آکادمیک ۸ ترم ( ۴ سال ) است ، در حالی که تحصیلات حرفه ای ۴ ترم ( ۲ سال ) است و کل دوره های دندانپزشکی به مدت ۱۲ ترم یا ۶ سال می باشد که پس از آن ، دانشجویان باید در یک آزمون صلاحیت که تحت نظارت وزارت تحقیقات و فناوری و آموزش عالی برگزار می شود شرکت کنند ، آزمون صلاحیت ملی یک آزمون ویژه برای فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی منطبق بر  شرایط تحصیل دندانپزشکی در اندونزی است.

در واقع ، مدت زمان تحصیل در دندانپزشکی بسیار طولانی است ، حتی بیشتر از تحصیل برای دکتر شدن در دانشکده پزشکی است و این بدان دلیل است که در حرفه دندانپزشکی مهارتهای بالینی وجود دارد که باید آنها را آموخت.

بعد از ۶ سال تحصیل در دندانپزشکی ، هنوز باید ۱ سال کارورزی به موارد دیگر اضافه شود ، کارآموزی فعالیت دانش و استقلال است و دوره کارآموزی در بیمارستان های دولتی و منطقه ای انجام می شود و در زمینه برابری ، کارآموزی به مدت ۱ سال عمدتا در مناطق دور افتاده انجام می شود.

ما به شما کمک میکنیم مقصد مهاجرت خود را بهتر بیابید، پس مقالات زیر را هم حتما مطالعه و مقایسه کنید

بهترین دانشگاه های پزشکی اندونزی

اندونزی به عنوان یک کشور مجمع الجزایر و دارای جمعیت زیادی مسلما به تعداد کافی و توزیع پزشکان نیاز دارد و یکی از راه های تأمین نیاز پزشکان افتتاح دانشکده های پزشکی در مکان های مختلف اندونزی است و در حال حاضر ۷۴ دانشکده دندانپزشکی اعم از دولتی و خصوصی وجود دارد.

داشتن گزینه های زیادی در رابطه با لیست دانشگاه های پزشکی در اندونزی مطمئنا باعث می شود که برای ادامه تحصیل دچار سردرگمی شوید و علاوه بر این ، انتخاب دانشکده های پزشکی از بین دانشگاه های مختلف نیز تعیین کننده استراتژی خواهد بود.

نمی توان انکار کرد که استراتژی ای وجود دارد که برای ورود و پذیرش در دانشگاه باید اجرا شود و در نظر گرفتن نمره قبولی یکی از مهمترین موارد است.

جدا از آن ، فاکتور تسهیلات نیز در این جنبه از انتخاب دانشکده پزشکی بسیار تأثیرگذار است و دانشجویان مطمئنا می خواهند امکانات کاملی برای پشتیبانی از روند یادگیری خود بدست آورند ، با امکانات کامل روند یادگیری لذت بیشتری خواهد داشت و نتایج یادگیری قطعا برای تبدیل شدن به یک پزشک به حداکثر می رسد.

در انتخاب لیستی از دانشگاه های پزشکی در اندونزی می توانید به اعتبارنامه ای که از BAN-PT اخذ شده است توجه کنید ، بنابراین لیست بهترین دانشگاه های پزشکی در اندونزی می تواند به دانشجویان جدید احتمالی که می خواهند دکتر شوند در انتخاب بهترین مکان برای تحصیل کمک کند.

دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی ( FKUI )

دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی ( FKUI )

دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی ( FKUI ) یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی در این کشور است ، دانشگاه اندونزی همچنین در کنار موسسه فناوری باندونگ و دانشگاه گادجه مادا دارای معتبرترین دانشکده پزشکی در اندونزی است.

دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی توسط هلندی ها در سال ۱۸۵۱ تاسیس شد ، این دانشکده در ابتدا برای پزشکان به نام School tot Opleiding van Inlandsche Artsen شروع به فعالیت کرد و این امر دانشکده پزشکی ( FKUI ) را به قدیمی ترین بخش دانشگاه تبدیل می کند

دانشگاه اندونزی ( FKUI ) اگرچه مدتهاست که به عنوان دانشکده پزشکی فعالیت می کند ، اما فقط به طور رسمی در پی ادغام کالج پزشکی جمهوری اندونزی و Geneeskundige Faculteit Nood-Universiteit van Indonesie تأسیس شد.

 

در برنامه درسی دانشکده پزشکی از ماژولهایی استفاده می شود که از استانداردهای فدراسیون جهانی برای آموزش پزشکی پیروی می کنند ، تحصیل پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی ( FKUI ) یک دوره ۳ فاز است که شامل آموزش عمومی برای نیمسال اول است ، مرحله دوم که از ترم های دوم تا ششم اجرا می شود ، بر علوم پزشکی متمرکز است و آخرین چرخه تمرین بالینی است که از ترم هفتم تا دهم انجام می شود.

طبق مرکز تجزیه و تحلیل داده های tempo ، FKUI مستقر در جاکارتا به عنوان بهترین دانشکده پزشکی در کشور اندونزی شناخته شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه اندالاس

دانشکده پزشکی دانشگاه اندالاس که در سال ۱۹۵۵ تاسیس شد ، به عنوان قدیمی ترین موسسه آموزشی خارج از جاوا شناخته می شود و یکی از گروه های معروف آن دانشکده پزشکی است که در همان سال با ۱۱ استاد و ۶۰ دانشجو تاسیس شد ، دانشکده پزشکی آن به تدریج گسترش یافت و به مکان فعلی خود جابجا شد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه اندالاس شامل مطالعات پیش بالینی در آناتومی ، بیوشیمی ، فیزیولوژی ، هیستولوژی ، علوم تغذیه ، آسیب شناسی ، میکروبیولوژی ، انگلی ، داروسازی و شیمی است و از طرف دیگر ، آموزش بالینی شامل دروس بیهوشی ، پزشکی قانونی ، جراحی ، اطفال ، داخلی ، زنان و زایمان ، چشم پزشکی ، گوش و حلق و بینی ، رادیولوژی و پوست می باشد که به چند مورد اشاره می کند.

دانشکده پزشکی ، بهداشت عمومی و پرستاری دانشگاه گدجه مادا

دانشکده پزشکی ، بهداشت عمومی و پرستاری دانشگاه گدجه مادا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در یوگیاکارتا ، اندونزی مستقر است ، این دانشگاه در سال ۱۹۴۹ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های کشور است و شخصیت های برجسته اندونزیایی از جمله رئیس جمهور فعلی اندونزی ، جوکو ویدودو ، از فارغ التحصیلان آن می باشند.

دانشکده پزشکی ، بهداشت عمومی و پرستاری دانشگاه گدجه مادا در واقع مقدم بر دانشگاه است ، زیرا چند سال قبل در سال ۱۹۴۶ تاسیس شده است. این دانشکده پزشکی در اندونزی از یک برنامه درسی یادگیری مبتنی بر مسئله پیروی می کند ، که به ۲۱ بلوک تقسیم شده است. این از استاندارد ملی صلاحیت پزشکان پیروی می کند که به یک مرحله کارشناسی ۳٫۵ ساله و یک مرحله بالینی ۲ ساله نیاز دارد.

در پایان دوره ، از دانشجویان گدجه مادا انتظار می رود در زمینه های حرفه ای ، ظرفیت سازی ، ارتباطات موثر ، مدیریت اطلاعات ، علوم پایه و بالینی و مدیریت بهداشت عمومی سرآمد باشند.

این دانشکده پذیرش بسیار رقابتی دارد و هر سال فقط ۳۰۰ متقاضی را در بر می گیرد.

دانشکده پزشکی دانشگاه ایرلانگا

دانشکده پزشکی دانشگاه ایرلانگا که در سال ۱۹۵۴ تأسیس شد ، دومین موسسه آموزشی قدیمی در اندونزی است و دانشکده پزشکی آن که در سورابایا واقع شده است ، اولین بخش دانشگاه است.

تحصیل پزشکی در این دانشگاه در ۳ مرحله انجام می شود و این برنامه درسی از ماژول های مختلفی تشکیل شده است و سایر دروس آن یادگیری عملی و مبتنی بر شواهد را دنبال می کند ، که هر دو به تحریک مهارت های تفکر انتقادی کمک می کنند.

کارآموزی تحصیل پزشکی در این دانشگاه به مدت ۱۲۰ هفته ادامه دارد که در Rumah Sakit Umum Dokter Soetomo انجام می شود که درست در پردیس A واقع شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی ( FKUI )

دانشکده پزشکی دانشگاه پادژاداران

دانشگاه بعدی در لیست دانشکده های برتر پزشکی در اندونزی دانشگاه پادژاداران است ، یک موسسه آموزشی دولتی واقع در باندونگ ، جاوا غربی اندونزی ، این دانشکده در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد و دانشکده پزشکی آن یکی از ۴ بخش اول آن است.

دانشکده پزشکی دانشگاه پادژاداران از مفاهیم SPICES پیروی می کند و بدین ترتیب ، برنامه درسی دانشجو محور ، مبتنی بر مسئله ، جامعه مدار و سیستمی شناخته شده است که تمرکز اصلی آن در مواجهه با بالینی اولیه است.

در سال ۲۰۰۱ ، کلاسهای انگلیسی خود را راه اندازی کرد ، که این دانشگاه را به یک انتخاب محبوب در میان بسیاری از دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.

این برنامه به ۸ مرحله تقسیم می شود ، یعنی زیست پزشکی ، بالینی ، بهداشت عمومی ، تحقیقات جامعه ، اخلاق زیستی و علوم انسانی ، آزمایشگاه عمومی ، ادغام و ورزش و هنرهای خلاقیت.

دوره ها از طریق روش های مختلف یادگیری ، از جمله سخنرانی ها ، آموزش ها ، سمینارها و کارهای میدانی ارائه می شوند ، تحصیل پزشکی در این دانشگاه همچنین دارای یک برنامه ۷ هفته ای دفتریاری نوجوان است که به دانشجویانش امکان می دهد در جامعه پزشکی تجربه کسب کنند.

دانشکده پزشکی دانشگاه دیپونگورو

دانشکده پزشکی دانشگاه دیپونگورو در سال ۱۹۵۷ به عنوان یک موسسه خصوصی ( دانشگاه سمارنگ ) تاسیس شد و سه سال بعد ، رئیس جمهور سابق سوکارنو آن را به دانشگاه دیپونگورو تغییر نام داد و این به افتخار نقش دانشگاه دولتی در ارتقا آموزش عالی در جاوه مرکزی بود.

دانشکده پزشکی پنجمین دپارتمان ایجاد شده در زمان تأسیس آن در سال ۱۹۶۱ است و به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی اندونزی ، امکانات مدرنی را در خود جای داده است که شامل اتاق های سخنرانی مجهز به LCD ، آزمایشگاه های رایانه و کتابخانه های مختلف است.

چرخش های بالینی عمدتا در بیمارستان دکتر کاریادی انجام می شود ، و برخی از موارد در بیمارستان های Tegal ، Demak ، Jepara ، Blora و Rembang انجام می شود.

دانشکده پزشکی دانشگاه حسن الدین

دانشکده پزشکی دانشگاه حسن الدین در سال ۱۹۵۶ به عنوان دانشکده پزشکی در ماکاسار تاسیس شد که ابتدا در بارایا مستقر شد و کلاس های خود را با ۶۰ دانشجو شروع کرد و در سال ۱۹۸۸ ، دانشکده به پردیس تامالانرا منتقل شد و ۵ سال بعد ، بیمارستان وابسته به آن Wahidin Sudirohusodo برای درمان بیماران و آموزش بالینی افتتاح شد.

برای همگام شدن با پیشرفت آموزش پزشکی ، این دانشگاه برنامه درسی خود را به آموزش تلفیقی در سال ۲۰۰۲ تغییر داد ، این دوره در ۳ بلوک طبقه بندی شد و دوره را به ۵ سال کوتاه کرد.

در پاسخ به تقاضای روزافزون دانشجویان بین المللی ، این دانشگاه برنامه بین المللی خود را در سال ۲۰۰۶ راه اندازی کرد و با داشتن زبان انگلیسی به عنوان واسطه آموزش ، برنامه لیسانس پزشکی آن در میان بسیاری از دانشجویان خارجی به یک گزینه برگزیده تبدیل شده است

دانشکده پزشکی دانشگاه سریویجایا

دانشکده پزشکی دانشگاه سریویجایا

دانشکده پزشکی دانشگاه سریویجایا ( Sriwijaya ) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است و دارای پردیس هایی در پالمبانگ و ایندراالایا است و دانشکده پزشکی ، که در سال ۱۹۶۲ تاسیس شد ، بخش پنجم این موسسه است.

این دانشکده پزشکی در اندونزی در حال حاضر در مجاورت پالمبانگ واقع شده است.

برنامه درسی پزشکی با تمرکز ذاتی در پرورش پیشرفت ها به سمت علم و فن آوری است و این دوره همچنین جامعه محور است و پزشکان آن به شدت پاسخگوی نیازهای مردم است.

برنامه تحصیل پزشکی در این دانشگاه به ۲ مرحله تقسیم می شود که اولین مرحله آن مرحله آکادمیک است و این برنامه از ترم ۸ به مرحله حرفه ای منتهی می شود که از ترم ۹ تا ۱۲ اجرا می شود.

تحصیل پزشکی در این دانشگاه اندونزی دوره های آموزشی بالینی را در ۱۵ بخش تحت پوشش قرار می دهد ، بیشتر چرخش ها در بیمارستان آموزشی دکتر محمد هوئین پالمبانگ انجام می شود.

دانشکده پزشکی دانشگاه سوماترا اوتارا

دانشکده پزشکی دانشگاه سوماترا اوتارا که همچنین به عنوان دانشگاه سوماترا شمالی شناخته می شود ، یک دانشگاه دولتی مستقر در مدان است ، دانشکده پزشکی آن که در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد ، اولین بخش آن است.

دوره های کارآموزی پزشکی برای این برنامه در بسیاری از بیمارستان های آموزشی دانشگاه انجام می شود ، دانشجویان در بیمارستان Universitas Sumatera Utara که بزرگترین بیمارستان آموزشی کشور است ، یک تجربه بالینی عالی کسیب می کنند و البته مناطق دیگر برای چرخش عبارتند از بیمارستان دولتی حاجی آدم مالک و بیمارستان دولتی دکتر پیرنگادی.

علاوه بر آموزش پزشکان متخصص ، بااخلاق و شایسته ، این دانشکده همچنین به عنوان یک مرکز برتر در زمینه های پزشکی گرمسیری و انکولوژی شناخته شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه تریساكتی

مورد اخر در لیست بهترین دانشگاه های پزشکی در اندونزی دانشگاه تریساكتی ، بزرگترین دانشگاه خصوصی جاکارتا است که در سال ۱۹۶۵ تاسیس شد ، گرچه می توان ریشه های آن را به دانشگاه باپرکی نسبت داد که هفت سال قبلتر افتتاح شد.

دانشکده پزشکی دانشگاه تریساكتی یکی از پنج دانشکده اول دانشگاه در کنار مهندسی ، دندانپزشکی ، اقتصاد و حقوق است و در حال حاضر در پردیس B در Jl کیایی تاپا کاو واقع شده است؛ برنامه پزشکی دانشگاه از مقررات مندرج در استانداردهای شایستگی پزشک ، استانداردهای ملی آموزش عالی و چارچوب صلاحیت های ملی اندونزی پیروی می کند.

برنامه درسی پزشکی این دانشگاه نمونه ای از دانشجو محور را نشان می دهد که متمرکز بر یادگیری مشارکتی و مبتنی بر مسئله است و درسها از طریق ماژولهایی ارائه می شوند که اصول علوم پزشکی و پزشکی بالینی را با هم ادغام می کنند؛ به غیر از ماژول ها ، اساتید از سایر روش های تدریس نیز استفاده می کنند که شامل سخنرانیهای تعاملی ، بحثهای گروهی آموزش ، جلسات عمومی ، جلسه عملی و آموزش مهارتها هستند.

ما در شرکت مهاجرتی رجبی تلاش میکنیم تا همه آنچه در این سالیان اخیر بعنوان تجربه به دست آورده ایم را در اختیار متقاضیان مهاجرت قرار دهیم و تمامی موانع مهاجرت را به روش قانونی از میان بر داریم.

شما نمونه هایی از ویزای کشورهای مختلف که توسط شرکت رجبی اخذ شده را در ویدیو مشاهده می کنید.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

دانشگاه های پزشکی اندونزی شهریه متفاوتی دارند و تعیین میزان شهریه برای هر دانشجو نیز بسته به گروه و سایر عوامل تعیین کننده می تواند متفاوت باشد ، هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی در ادامه ذکر شده است.

 • هزینه پذیرش = ۷۵،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰ IDR ( شهروندان اندونزی ) و ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰ IDR ( خارجی)
 • در هر ترم = ۳۵،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰ IDR ( شهروندان اندونزی ) و ۴۰،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰ IDR ( خارجی)
 • دانشگاه موناش 42000 دلار آمریکا* ( یک سال )
 • دانشگاه ملبورن 43000 دلار استرالیا * ( یک سال )
 • دانشگاه نیوکاسل ۱۵،۰۰۰٫۰۰ پوند * ( یک سال )

(*) هزینه های تحصیل در سه دانشگاه شریک با توجه به مقررات هر دانشگاه تعیین می شود.
هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه گدجه مادا اندونزی

 • هزینه درخواست : ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ IDR
 • هزینه پذیرش : ۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ IDR
 • هزینه هر ترم : ۱۸٫۵۰۰٫۰۰۰ IDR

هزینه های شهریه پزشکی در دانشگاه های خصوصی اندونزی

در زیر هزینه های تخمینی تحصیلات علوم پزشکی در ۵ دانشگاه خصوصی معتبر A برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ که از وب سایت رسمی هر دانشگاه نقل شده است ، آورده شده است:

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه اسلامی اندونزی ( UII )

گزارش داده های وب سایت رسمی UII ، کل هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه اسلامی اندونزی ( UII ) به ۱۲۴،۸۷۴،۰۰۰ روپیه اندونزی یا حدود۳۱۹،۸۷۴،۰۰۰ روپیه اندونزی می رسد.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه آتما جایا ( Atma Jaya )

ایده تأسیس دانشکده پزشکی از بدو تاسیس دانشگاه کاتولیک Atma Jaya اندونزی در سال ۱۹۶۰ وجود داشته است و سرانجام ، در ۲۷ دسامبر ۱۹۶۷ ، فرمان بنیاد Atma Jaya در مورد تأسیس دانشگاه کاتولیک Atma Jaya اندونزی صادر شد.

دانشکده پزشکی بیمارستان آتما جایا به عنوان منطقه ای برای آموزش پزشکی بالینی ، از سال ۱۹۷۶ مورد استفاده قرار گرفت و از سال تحصیلی ۱۹۹۱/۱۹۹۲ ، کل فرایند آموزش و یادگیری در پردیس Pluit برگزار شد و در همان محل بیمارستان آتما جایا قرار دارد؛ در ادامه هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه آتما جایا ( Atma Jaya ) را بررسی می کنیم:

 • هزینه کل ترم ۱: ۳۰۹،۹۲۵،۰۰۰ – ۳۶۹٫۹۲۵٫۰۰۰ Rp
 • هزینه هر ترم : ۳۹٫۹۲۵۰۰۰ Rp
 • هزینه پرداخت اولیه : ۳۵،۰۰۰،۰۰۰ Rp

هزینه های ترم ۱ براساس نتایج آزمون تعیین می شود که به ۳ دسته تقسیم می شوند:

A (309،۹۲۵،۰۰۰،۰۰۰)، B (339،۹۲۵،۰۰۰،۰۰۰) و C (369،۹۲۵،۰۰۰،۰۰۰)

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه تارومانگارا ( Untar )

کل شهریه تخمین زده شده برای هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه تارومانگارا ( Untar ) حدود ۲۳۸،۰۰۰،۰۰۰ روپیه اندونزی است که این مقدار بستگی زیادی به مدت تحصیل هر دانشجو دارد.

دانشگاه کاتولیک ویدیا ماندالا سورابایا

هزینه تحصیل در دانشگاه کاتولیک ویدیا ماندالا سورابایا در هر ترم ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ روپیه اندونزی است.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه Pelita Harapan

دانشکده پزشکی UPH (FK) در سال ۲۰۰۱ تاسیس شد و حتی اگر نسبتا جوان باشد ، دانشکده پزشکی UPH شبکه های زیادی را در سطح ملی و بین المللی ایجاد کرده است که کل هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه Pelita Harapan تا ترم آخر ۶۳۴،۲۰۰،۰۰۰ روپیه اندونزی می باشد.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در اندونزی

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در اندونزی

برای تحصیل پزشکی در اندونزی به زبان انگلیسی ، متقاضیان باید یک گواهینامه معتبر تافل یا آیلتس داشته باشند ، مدارک تافل شناخته شده توسط دانشگاه های اندونزی موارد تایید شده توسط ETS https://www.ets.org/ ، نمره PBT / ITP حداقل ۵۰۰ یا نمره iBT یا امتیاز CBT یا آیلتس https: / /ielts.org / با حداقل نمره ۵٫۵ است ، برخی از دانشکده ها شرایط نمره بالاتری را اعمال می کنند.

علاوه بر الزامات زبان انگلیسی ، متقاضیان برنامه های کارشناسی منظم که زبان تدریس در آن اندونزیایی است باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • اخذ گواهینامه BIPA 3 ( BIPA کلاس مقدماتی زبان اندونزیایی برای افراد غیر بومی است )
 • اخذ گواهینامه TIBA ( TIBA یک آزمون مهارت زبان اندونزیایی برای افراد غیر بومی است )

حداکثر سن پذیرش برای تحصیل پزشکی در اندونزی ، ۲۵ سال در هجدهم ماه مه برای هر دوره پذیرش است.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اندونزی

قطعا همانند سایر کشور ها تحصیل پزشکی در اندونزی با مزایا و معایبی همراه است و توجه به این موارد در انتخاب مقصد تحصیلی متقاضی بسیار مهم است ، لذا در این راستا مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در ادامه به مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اندونزی پرداخته اند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اندونزی

مزایای تحصیل پزشکی در اندونزی

اولین مورد از مزایای تحصیل پزشکی در اندونزی چشم انداز شغلی عالی برای فارغ التحصیلان آن است.

مدرک لیسانس در رشته های پزشکی در اندونزی یک مدرک بین المللی است و همین امر برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز صادق است.

دانشجویانی که در رشته های پزشکی تحصیل می کنند دانش و مهارت های مختلفی را از اساتید متخصص در زمینه های مربوطه دریافت می کنند و مدرسین همچنین محققانی هستند که جدیدترین دانش علمی را برای ایجاد ارتباط بیشتر در اختیار آنها قرار می دهند و تدریس این متخصصان همچنین با امکانات پیشرفته پشتیبانی می شود تا از رده خارج نشوید.

علاوه بر این ، تجربه جهانی و شبکه فارغ التحصیلان از سراسر جهان به شما امکان می دهد فرصت های شغلی در زمینه بهداشت و پزشکی را در سطح بین المللی بدست آورید.

در برخی از دانشگاه های پزشکی اندونزی فرصت تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

معایب تحصیل پزشکی در اندونزی

مانند سایر کشورها ، پزشکی رقابتی ترین برنامه در بیشتر دانشگاه های این کشور است و سهمیه پذیرش دانشجویان بین المللی دقیقا مطابق با افراد محلی است و بنابراین بسیاری از آنها در اولین تلاش برای ثبت نام ناموفق هستند و این امر منجر به این می شود که بسیاری از فارغ التحصیلان دبیرستان کمی دیرتر وارد دانشکده پزشکی شوند و بنابراین می بینید که بسیاری از دانشجویان هنوز ۲ – ۳ سال پس از فارغ التحصیلی ، در راه قبولی دانشکده پزشکی شانس خود را امتحان می کنند.

از جنبه های مفنی دیگر و معایب تحصیل پزشکی در اندونزی برای تحصیل پزشکی این است که بیشتر دانشگاه های اندونزی به زبان انگلیسی تدریس نمی کنند و مانع زبانی بسیار زیاد است و برخی از مدرسین توانایی تدریس به زبان انگلیسی را دارند اما باید متأسفانه بگوییم که انگلیسی بسیار خوبی ندارند و اغلب به دلیل ضعف انگلیسی نادیده گرفته می شوند.

و مهمترین جنبه منفی تحصیل پزشکی در اندونزی این است که دانشجویان باید یک دوره کارآموزی را به مدت یک سال دنبال کنند و این به خارجی ها ارائه نمی شود و آنها در نهایت مجبور به بازگشت به کشور مبدا خود هستند زیرا مجوزهای فعالیت در اندونزی تنها پس از اتمام مرحله کارآموزی صادر می شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در اندونزی

بر اساس آخرین فهرست اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان کشورمان دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران دراندونزی شامل دو دانشگاه اندونزی و دانشگاه گدجه مادا می باشد . البته این لیست سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید هستند ، لذا در هر سال تحصیلی برای دریافت لیست جدید با مشاوران موسسه رجبی ر ارتباط باشید.

اگر به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای آسیایی علاقه مندید می توانید مالزی را نیز انتخاب کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی نحوه بورسیه شدن در این رشته ها را به طور کامل شرح داده ایم.

پیشنهاد میکنیم شرایط تحصیل پزشکی در دیگر کشورها را نیز بررسی و مطالعه کنید

تحصیل پزشکی در اندونزی به زبان انگلیسی

تعداد دانشگاه هایی که در اندونزی تدریس به زبان انگلیسی دارند انگشت شمار است و یکی از این دانشگاه ها، دانشگاه پزشکی اندونزی است که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد و در این راستا این دانشگاه کلاس ویژه بین المللی ( KKI ) برای دانشجویان پزشکی طراحی کرده است كه توانایی رقابت با فارغ التحصیلان كشورهای دیگر و صلاحیت های استاندارد بین المللی را دارند.

فارغ التحصیلان این برنامه همچنین هدف قرار گرفته اند تا بتوانند تحصیلات تکمیلی خود را در موسسات آموزش پزشکی بین المللی ادامه دهند و با استفاده از یک برنامه درسی بین المللی ، دانشجویان تشویق می شوند که روشهای یادگیری را توسعه دهند و دانش و مهارتهای بالینی را از طریق منابع مختلف دانشگاهی گسترش دهند.

استراتژی اعمال شده در برنامه KKI شامل همکاری های بین المللی ، یعنی دانشگاه ملبورن ، دانشگاه موناش و دانشگاه نیوکاسل است و بنابراین ، برنامه KKI در FKUI دارای دو مدرک است ، یعنی مدرک پزشکی از دانشگاه اندونزی و یک لیسانس علوم پزشکی از ملبورن ، موناش و نیوکاسل.

تحصیل پزشکی در اندونزی به زبان انگلیسی
دانشجویان برنامه KKI یک دوره تحصیل در خارج از کشور ( استرالیا یا انگلیس ) را در سال چهارم خود به مدت یک سال انجام می دهند ، برنامه های اجرا شده در دانشگاه به صورت دوره های آموزشی یا پروژه های تحقیقاتی است و دانشجویان این فرصت را دارند تا با اطلاعات عمیق تری تحقیق و پژوهش کنند و آنها را در پروژه های تحقیقاتی به کار گیرند.

تحصیل پزشکی به انگلیسی در دانشگاه گدجه مادا اندونزی

از سال ۲۰۰۲ ، دانشکده پزشکی دانشگاه گدجه مادا اندونزی برنامه بین المللی خود را شروع کرد که فرصتی ارزشمند برای دانشجویان خارج از کشور و اندونزی برای تحصیل پزشکی با یک برنامه درسی استاندارد بین المللی فراهم کرده است.

این برنامه به زبان انگلیسی انجام خواهد شد و برنامه درسی این برنامه به عنوان یک برنامه مطالعه پنج ساله با یک تا دو سال کارآموزی اضافی در بیمارستان ها طراحی شده است و متقاضیان این برنامه از طریق آزمونهای شناختی و غیرشناختی و همچنین آزمون تسلط انگلیسی که توسط UGM و با همکاری IIEF ( بنیاد آموزش بین المللی اندونزیایی ) جاکارتا انجام می شود ، انتخاب می شوند.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی اندونزی

 • نمره TOEFL سازمانی حداقل ۵۰۰ ( مبتنی بر کاغذ ) یا ۱۷۳ ( مبتنی بر رایانه ) یا ۶۱ ( مبتنی بر اینترنت ) یا نمره IELTS حداقل ۵٫۰۰ یا نمره MUET حداقل در باند ۴٫۰۰
 • برای متقاضیان دو مدرک : گواهینامه آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵
 • گواهی جوایز ملی و یا بین المللی در آکادمیک یا غیر دانشگاهی ( قهرمانی ورزشی / قهرمانی هنرهای نمایشی (در صورت وجود )
 • صلاحیت STPM با حداقل CGPA 3.00 ( در مقیاس ۴٫۰۰ ) ، ۳B برای موضوعات علمی ؛ یا
 • صلاحیت پیش پزشکی با حداقل CGPA 3.00 ( در مقیاس ۴٫۰۰ ) یا
 • برنامه بنیاد سطح A یا مدرک معادل آن ( پیش دانشگاهی )
 • گواهینامه آزمون مهارت زبان اندونزیایی ( TIBA ) با حداقل نمره ۴ یا گواهی دوره زبان اندونزیایی ( BIPA ) با حداقل سطح ۳
 • انگیزه نامه
 • گواهی سلامت
 • گواهی معدل دیپلم دبیرستان و ریزنمرات
 • گواهی دوره پیش دانشگاهی تجربی و ریزنمرات.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

هزینه پذیرش = 75،000،000.00 IDR ( شهروندان اندونزی ) و 100،000،000.00 IDR ( خارجی) در هر ترم = 35،000،000.00 IDR ( شهروندان اندونزی ) و 40،000،000.00 IDR ( خارجی) دانشگاه موناش 54000 دلار استرالیا * ( یک سال ) دانشگاه ملبورن 56000 دلار استرالیا * ( یک سال ) دانشگاه نیوکاسل 15،000.00 پوند * ( یک سال )

تعداد دانشگاه هایی که در اندونزی تدریس به زبان انگلیسی دارند انگشت شمار است و یکی از این دانشگاه ها دانشگاه پزشکی اندونزی است که مورد تایید وزارت بهداشت نیز می باشد.

شگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در اندونزی شامل دو دانشگاه به شرح زیر است: University of Indonesia Gadjah Mada University

نمره TOEFL سازمانی حداقل 500 ( مبتنی بر کاغذ ) یا 173 ( مبتنی بر رایانه ) یا 61 ( مبتنی بر اینترنت ) یا نمره IELTS حداقل 5.00 یا نمره MUET حداقل در باند 4.00

متقاضی باید فاغ التحصیل دبیرستان باشد. در دانشگاه دیگر به عنوان دانشجو ثبت نشده باشد. در آزمون ورودی دانشکده پزشکی UPH قبول شده باشد. در طول تحصیل نمی توان ازدواج کرد و باردار شد.

بله ؛ حداکثر سن پذیرش برای تحصیل پزشکی در اندونزی ، 25 سال در هجدهم ماه مه برای هر دوره پذیرش است.

بعد از 6 سال تحصیل در دندانپزشکی ، هنوز باید 1 سال کارورزی کرد ، کارآموزی فعالیت دانش و استقلال است و دوره کارآموزی در بیمارستان های دولتی و منطقه ای انجام می شود و در زمینه برابری ، کارآموزی به مدت 1 سال عمدتا در مناطق دور افتاده انجام می شود بنابراین از برخی جهان شبیه طرح در ایران است.

برنامه درسی پزشکی اندونزی یک دوره کارشناسی است که 5.5 سال ادامه دارد و شامل یک مرحله پیش بالینی 3.5 ساله و پس از آن مرحله بالینی 2 ساله است.

دانشگاه های دولتی پزشکی اندونزی از آزمون های مختلفی همچون آزمون دانشگاه های ایالتی (SNMPTN ) ، آزمون کتبی مبتنی بر رایانه ( UTBK ) و آزمون SBMPTN و SIMAK استفاده می کنند. دانشگاه های پزشکی خصوصی در اندونزی نیز دانشجویان را بر اساس نمرات دوره دبیرستان و مصاحبه گزینش می کنند و یا از آزمون های دولتی کمک می گیرند.

در اندونزی دانشگاه های پزشکی دوره های پریمدیکال برای دانشجویان بین المللی برگزار نمی کنند و در عوض موسسات خصوصی بسیاری هستند که دوره های فشرده پریمدیکال را برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و آمادگی برای آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی برگزار می کنند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند اطلاعات صحیح و به روزی در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی را به شما علاقه مندان مهاجرت تحصیلی تقدیم کنند ، مشاوران مجرب ما در دفاتر  مرکزی و غرب تهران و دفتر  شیراز هم در تلاشند با پاسخگویی به موقع و رایگان تلفنی ، شما را در مسیر صحیح قرار دهند ، همچنین مقالات دیگر سایت می تواند کمک شایانی به شما برای دسترسی به اطلاعات جامع مهاجرت تحصیلی و کاری باشد ، در انتها پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین است تا بتوانید یک کشور هم رده دیگر را نیز با اندونزی و شرایط تحصیل در آن مقایسه کنید.

در این قسمت دیدگاه مشتریان ما با پرونده های موفق را مشاهده می کنید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.7/5 - (24 امتیاز)