تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی یک مقصد عالی است ، اندونزی با تدریس به زبان انگلیسی در آموزش پزشکی و دندانپزشکی در اکثر دانشگاه های خود ، آموزش پزشکی با کیفیت را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد.

اندونزی یک کشور جزیره ای زیبا است که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و کشوری فراتر از یک مقصد توریستی محبوب می باشد.

دانشگاه های برجسته دندانپزشکی در اندونزی طیف گسترده ای از مراقبت های اولیه دندانپزشکی را ارائه می دهند ، از جمله پیشگیری ، تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی یک برنامه آموزشی است که توانایی های عملی و بالینی را در حفظ و بازیابی سلامتی از طریق پیشگیری و درمان بیماری ایجاد می کند.

به منظور ارتقا سطح کیفی علمی و تقویت مهارت های شغلی ، دانشگاه ها ی اندونزی با بسیاری از آژانس ها و افراد متخصص در زمینه خدمات بهداشتی همکاری کرده اند ، به عنوان مثال : بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی ، پلی کلینیک ها ، ماماهای مستقل و سایر خدمات بهداشتی در سطح محلی ، منطقه ای و ملی.

دانشگاه های اندونزی در محوطه دانشگاهی با فضای خوب واقع شده اند و فضای مثبتی را ایجاد می کنند که برای یادگیری دانشجویان مناسب است ، این دانشگاههای دولتی از امکانات مختلفی برخوردار هستند که از آموزش ، تحقیق و خدمات اجتماعی پشتیبانی می کنند و توسط اداره خدمات عمومی مالزی (JPA ) و شورای پزشکی مالزی (MMC) ) نیز تایید می شوند.

در ادامه با ما از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تمام جوانب تحصیل در این کشور را با هم مرور کنیم ؛ پیشتر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در اندونزی ، نحوه دریافت ویزای تحصیلی ، خوابگاه ها ، هزینه زندگی دانشجویی و بسیاری موارد کاربردی دیگر را مطرح کرده ایم که توصیه می کنیم آن مقاله را نیز مطالعه نمایید.

چشم انداز فارغ التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

هدف هر برنامه آموزشی پزشکی و دندانپزشکی آموزش شما به عنوان یک پزشک قابل اعتماد است که بتوانید خود را وقف محیط اطراف خود کنید ، پس از اخذ مدرک پزشکی می توانید به عنوان پزشک در کلینیک ها و بیمارستان های مختلف دولتی و خصوصی خدمت کنید و اگر می خواهید مطب پزشک خود را باز کنید ، باید یک گواهینامه ثبت نام و مجوز پزشکی را بدست آورید و همچنین می توانید تحصیلات خود را ادامه دهید تا یک پزشک متخصص شوید.

چشم انداز فارغ التحصیلان پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

هدف هر برنامه آموزشی پزشکی و دندانپزشکی آموزش شما به عنوان یک پزشک قابل اعتماد است که بتوانید خود را وقف محیط اطراف خود کنید ، پس از اخذ مدرک پزشکی می توانید به عنوان پزشک در کلینیک ها و بیمارستان های مختلف دولتی و خصوصی خدمت کنید و اگر می خواهید مطب پزشک خود را باز کنید ، باید یک گواهینامه ثبت نام و مجوز پزشکی را بدست آورید و همچنین می توانید تحصیلات خود را ادامه دهید تا یک پزشک متخصص شوید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

دوره های پریمدیکال در اندونزی

در اندونزی دانشگاه های پزشکی دوره های پریمدیکال برای دانشجویان بین المللی برگزار نمی کنند و در عوض موسسات خصوصی بسیاری هستند که دوره های فشرده پریمدیکال را برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و آمادگی برای آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی برگزار می کنند.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اندونزی

دانشگاه های دولتی پزشکی اندونزی از آزمون های مختلفی همچون آزمون دانشگاه های ایالتی (SNMPTN ) ، آزمون کتبی مبتنی بر رایانه ( UTBK ) و آزمون SBMPTN و SIMAK استفاده می کنند.

دانشگاه های پزشکی خصوصی در اندونزی نیز دانشجویان را بر اساس نمرات دوره دبیرستان و مصاحبه گزینش می کنند و یا از آزمون های دولتی کمک می گیرند.

در زیر آزمون ورودی دو دانشگاه برتر پزشکی در اندونزی برای دانشجویان بین المللی معرفی شده است.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی اندونزی

آزمون ورودی دانشکده پزشکی دانشگاه ایرلانگا ( UNAIR )

به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی اندونزی ، UNAIR چندین مسیر یا آزمون ورودی برای دانشجویان احتمالی آماده کرده است و هر مسیر آزمون به الزامات دقیق متفاوتی نیاز دارد و از طریق وب سایت رسمی UNAIR قابل دستیابی است.

چندین برنامه انتخابی برای شرکت در آزمون ، به ویژه برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشکده پزشکی UNAIR ، به شرح زیر است:

 • SNMPTN line
 • SBMPTN route
 • Independent Line
 • Type Transfer Path

به عنوان یکی از بهترین گزینه ها از لیست دانشگاه های علوم پزشکی در اندونزی ، UNAIR انتخابی کاملا دقیق را برای غربالگری بهترین دانشجویان آینده نگر از سراسر اندونزی انجام خواهد داد و در این حالت ، به طور کلی ، دو مرحله از آزمون وجود دارد که به دانشجویان احتمالی داده می شود و اگر یکی از نمرات آزمون زیر نمره قبولی باشد ، داوطلب آزمون نمی تواند وارد UNAIR شود.
تست های مورد نظر عبارتند از:

 • آزمون پتانسیل علمی
 • آزمون توانایی تحصیلی

آزمون ورودی در دانشگاه پزشکی اندونزی ( UI )

به عنوان یکی از گزینه های لیست دانشگاه های علوم پزشکی در اندونزی ، UI پذیرش را با استفاده از چندین مسیر مختلف انجام می دهد ، وجود این چندین مسیر به دانشجویان احتمالی کمک می کند تا با توجه به توانایی های خود وارد FKUI شوند.

در عمل ، پذیرش دانشجویان جدید در FKUI از چندین مسیر آزمون گرفته می شود ، مانند:

 • SNMPTN با سهمیه 50٪
 • SBMPTN و SIMAK-UI با سهمیه 50٪

بنابراین دانشجویان می توانند این دو مسیر ثبت نام را برای ورود به FKUI برای ادامه تحصیل دنبال کنند ، با این حال ، لازم به یادآوری است که رقابت برای ورود به FKUI کاملا فشرده است ، بنابراین برای غلبه بر رقابت با سایر نامزدها به آماده سازی دقیق نیاز دارد.

برای بدست آوردن بهترین نامزدهای دانشجویی در مراحل گزینش ، FKUI چندین مورد مربوط به پذیرش دانشجویان جدید را تعیین کرده است و در این حالت ، به طور کلی ، چندین الزام وجود دارد که دانشجویان آینده برای ورود به FKUI باید آنها را برآورده کنند.

به عنوان یکی از گزینه های موجود در لیست دانشگاه های پزشکی در اندونزی ، UI یک انتخاب کاملا دقیق را انجام می دهد و در این انتخاب از چند ماده آزمایشی به عنوان معیار پذیرش استفاده شده است مواد آزمایشی تهیه شده برای پذیرش در FKUI عبارتند از:

 • آزمون پتانسیل علمی
 • آزمون توانایی تحصیلی
 • آزمون انگلیسی

مواد آزمون باید به درستی مطالعه شود زیرا سرنوشت دانشجویان آینده نگر را تعیین می کند , اگر یکی از مواد آزمون وجود داشته باشد که نمره قبولی یا حداقل نمره قبولی را کسب نمی کند ، مسلم است که دانشجویان احتمالی در مراحل ثبت نام شرکت نمی کنند و برای ادامه تحصیل در FKUI پذیرفته نمی شوند.

آزمون پزشکی در دانشگاه گدجه مادا

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه که در سه سال گذشته از مدرک دبیرستان فارغ التحصیل شده اند باید در کنکور قبول شوند که روشها و معیارها توسط دولت تعیین می شود و چندین طرح انتخاب ملی SNMPTN 50٪ و SBMPTN 30٪ و UGM 20-40٪ دارند.

این آزمونهای ورودی شامل آزمون پتانسیل آکادمیک ، آزمون آکادمیک پایه ( ریاضی ، شیمی ، فیزیک و زیست شناسی ) ، اندونزیایی و انگلیسی است.

شرایط تحصیل پزشکی در اندونزی

در اندونزی ، دانشکده پزشکی در مقطع کارشناسی دانشجو می پذیرد و برخلاف برخی از کشورها که قبل از ادامه تحصیل در پزشکی نیاز به داشتن لیسانس است ، در اندونزی فارغ التحصیلان دبیرستان می توانند بلافاصله این کار را انجام دهند و دانشجویان ایرانی نیاز به پایان دوره پیش دانشگاهی برای تحصیل پزشکی در اندونزی دارند.

شرایط تحصیل پزشکی در اندونزی

برنامه درسی پزشکی اندونزی یک دوره کارشناسی است که ۵٫۵ سال ادامه دارد و شامل یک مرحله پیش بالینی ۳٫۵ ساله و پس از آن مرحله بالینی ۲ ساله است.

برای درخواست ، متقاضیان باید دیپلم دبیرستان داشته باشند و سپس آنها باید Seleksi Bersama Masuk Perguruan Tinggi Negeri یا انتخاب ورودی مشترک دانشگاه های دولتی را انتخاب کنند که قبولی براساس نتایج آزمون خواهد بود.

هر فارغ التحصیل آموزش پزشکی باید UKMPPD را بدست آورد تا گواهینامه تخصصی پزشک و گواهی صلاحیت پزشک را بدست آورد و همچنین سوگند دکترا بخورد ، این برای اطمینان از این است که هر فارغ التحصیل از استانداردهای شایستگی یک دکتر برخوردار است ، که نه تنها خدمات را از طریق تمرین حرفه ای به جامعه ارائه می دهد ، بلکه همچنین می تواند ارزش های شریف حرفه پزشکی را حفظ کند.

شرایط عمومی تحصیل در دانشگاه های پزشکی اندونزی

برای دانشجویان احتمالی که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های پزشکی اندونزی هستند ، تعدادی از الزامات کلی وجود دارد که ابتدا باید برآورده شوند ، الزامات ذکر شده به شرح زیر است:

 • فارغ التحصیلان دبیرستان / کارشناسی ارشد / SMK / MAK معادل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ هستند که با وجود مدرک دیپلم مشهود است ،
 • حداقل یک کارت UNAS یا یک گواهینامه نتایج آزمون ملی دارند که حداقل حاوی آخرین اطلاعات هویت و عکس باشد و با یک مهر معتبر ضمیمه شود و فارغ التحصیل دبیرستان / MA / SMK / MAK هستند.
 • از سلامت کافی برخوردار هستند تا در روند یادگیری برنامه مطالعه گرفته شده تداخل ایجاد نکنند.

در مراحل پذیرش ، چندین مرحله انتخاب وجود دارد که توسط دانشجویان احتمالی گذرانده می شود ، مراحل انتخاب به شرح زیر است:

 • ثبت نام آنلاین ( پیش ثبت نام )
 • تأیید اسناد ثبت نام
 • اعلام تصویب تأیید آنلاین
 • پرداخت هزینه های امتحان
 • امتحان
 • اعلامیه انتخاب نتایج

Smart ContainerTitle Element

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اندونزی

آموزش دندانپزشکی در اندونزی به ۲ مرحله تقسیم می شود ، یعنی آموزش آکادمیک و آموزش حرفه ای و طول تحصیلات آکادمیک ۸ ترم ( ۴ سال ) است ، در حالی که تحصیلات حرفه ای ۴ ترم ( ۲ سال ) است و کل دوره های دندانپزشکی به مدت ۱۲ ترم یا ۶ سال می باشد که پس از آن ، دانشجویان باید در یک آزمون صلاحیت که تحت نظارت وزارت تحقیقات و فناوری و آموزش عالی برگزار می شود شرکت کنند ، آزمون صلاحیت ملی یک آزمون ویژه برای فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی و دانشکده دندانپزشکی است.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اندونزی

در واقع ، مدت زمان تحصیل در دندانپزشکی بسیار طولانی است ، حتی بیشتر از تحصیل برای دکتر شدن در دانشکده پزشکی است و این بدان دلیل است که در حرفه دندانپزشکی مهارتهای بالینی وجود دارد که باید آنها را آموخت.

بعد از ۶ سال تحصیل در دندانپزشکی ، هنوز باید ۱ سال کارورزی به موارد دیگر اضافه شود ، کارآموزی فعالیت دانش و استقلال است و دوره کارآموزی در بیمارستان های دولتی و منطقه ای انجام می شود و در زمینه برابری ، کارآموزی به مدت ۱ سال عمدتا در مناطق دور افتاده انجام می شود.

بهترین دانشگاه های پزشکی اندونزی

اندونزی به عنوان یک کشور مجمع الجزایر و دارای جمعیت زیادی مسلما به تعداد کافی و توزیع پزشکان نیاز دارد و یکی از راه های تأمین نیاز پزشکان افتتاح دانشکده های پزشکی در مکان های مختلف اندونزی است و در حال حاضر ۷۴ دانشکده دندانپزشکی اعم از دولتی و خصوصی وجود دارد.

بهترین دانشگاه های پزشکی اندونزی

داشتن گزینه های زیادی در رابطه با لیست دانشگاه های پزشکی در اندونزی مطمئنا باعث می شود که برای ادامه تحصیل دچار سردرگمی شوید و علاوه بر این ، انتخاب دانشکده های پزشکی از بین دانشگاه های مختلف نیز تعیین کننده استراتژی خواهد بود.

نمی توان انکار کرد که استراتژی ای وجود دارد که برای ورود و پذیرش در دانشگاه باید اجرا شود و در نظر گرفتن نمره قبولی یکی از مهمترین موارد است.

جدا از آن ، فاکتور تسهیلات نیز در این جنبه از انتخاب دانشکده پزشکی بسیار تأثیرگذار است و دانشجویان مطمئنا می خواهند امکانات کاملی برای پشتیبانی از روند یادگیری خود بدست آورند ، با امکانات کامل روند یادگیری لذت بیشتری خواهد داشت و نتایج یادگیری قطعا برای تبدیل شدن به یک پزشک به حداکثر می رسد.

در انتخاب لیستی از دانشگاه های پزشکی در اندونزی می توانید به اعتبارنامه ای که از BAN-PT اخذ شده است توجه کنید ، بنابراین لیست بهترین دانشگاه های پزشکی در اندونزی می تواند به دانشجویان جدید احتمالی که می خواهند دکتر شوند در انتخاب بهترین مکان برای تحصیل کمک کند.

دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی ( FKUI )

دانشگاه اندونزی یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی در این کشور است ، دانشگاه اندونزی همچنین در کنار موسسه فناوری باندونگ و دانشگاه گادجه مادا دارای معتبرترین دانشکده پزشکی در اندونزی است.

دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی توسط هلندی ها در سال ۱۸۵۱ تاسیس شد ، این دانشکده در ابتدا برای پزشکان به نام School tot Opleiding van Inlandsche Artsen شروع به فعالیت کرد و این امر دانشکده پزشکی ( FKUI ) را به قدیمی ترین بخش دانشگاه تبدیل می کند

اگرچه مدتهاست که به عنوان دانشکده پزشکی فعالیت می کند ، اما فقط به طور رسمی در پی ادغام کالج پزشکی جمهوری اندونزی و Geneeskundige Faculteit Nood-Universiteit van Indonesie تأسیس شد.

در برنامه درسی دانشکده پزشکی از ماژولهایی استفاده می شود که از استانداردهای فدراسیون جهانی برای آموزش پزشکی پیروی می کنند ، تحصیل پزشکی در داشکده پزشکی اندونزی یک دوره ۳ فاز است که شامل آموزش عمومی برای نیمسال اول است ، مرحله دوم که از ترم های دوم تا ششم اجرا می شود ، بر علوم پزشکی متمرکز است و آخرین چرخه تمرین بالینی است که از ترم هفتم تا دهم انجام می شود.

طبق مرکز تجزیه و تحلیل داده های tempo ، FKUI مستقر در جاکارتا به عنوان بهترین دانشکده پزشکی در کشور اندونزی شناخته شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه اندالاس

دانشگاه اندالاس که در سال ۱۹۵۵ تاسیس شد ، به عنوان قدیمی ترین موسسه آموزشی خارج از جاوا شناخته می شود و یکی از گروه های معروف آن دانشکده پزشکی است که در همان سال با ۱۱ استاد و ۶۰ دانشجو تاسیس شد ، دانشکده پزشکی آن به تدریج گسترش یافت و به مکان فعلی خود جابجا شد.

تحصیل پزشکی در این دانشگاه شامل مطالعات پیش بالینی در آناتومی ، بیوشیمی ، فیزیولوژی ، هیستولوژی ، علوم تغذیه ، آسیب شناسی ، میکروبیولوژی ، انگلی ، داروسازی و شیمی است و از طرف دیگر ، آموزش بالینی شامل دروس بیهوشی ، پزشکی قانونی ، جراحی ، اطفال ، داخلی ، زنان و زایمان ، چشم پزشکی ، گوش و حلق و بینی ، رادیولوژی و پوست می باشد که به چند مورد اشاره می کند.

دانشکده پزشکی ، بهداشت عمومی و پرستاری دانشگاه گدجه مادا

دانشگاه گدجه مادا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در یوگیاکارتا ، اندونزی مستقر است ، این دانشگاه در سال ۱۹۴۹ تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های کشور است و شخصیت های برجسته اندونزیایی از جمله رئیس جمهور فعلی اندونزی ، جوکو ویدودو ، از فارغ التحصیلان آن می باشند.

دانشکده پزشکی ، بهداشت عمومی و پرستاری این دانشگاه در واقع مقدم بر دانشگاه است ، زیرا چند سال قبل در سال ۱۹۴۶ تاسیس شده است. این دانشکده پزشکی در اندونزی از یک برنامه درسی یادگیری مبتنی بر مسئله پیروی می کند ، که به ۲۱ بلوک تقسیم شده است. این از استاندارد ملی صلاحیت پزشکان پیروی می کند که به یک مرحله کارشناسی ۳٫۵ ساله و یک مرحله بالینی ۲ ساله نیاز دارد.

در پایان دوره ، از دانشجویان گدجه مادا انتظار می رود در زمینه های حرفه ای ، ظرفیت سازی ، ارتباطات موثر ، مدیریت اطلاعات ، علوم پایه و بالینی و مدیریت بهداشت عمومی سرآمد باشند.

این دانشکده پذیرش بسیار رقابتی دارد و هر سال فقط ۳۰۰ متقاضی را در بر می گیرد.

دانشکده پزشکی دانشگاه ایرلانگا

دانشگاه ایرلانگا که در سال ۱۹۵۴ تأسیس شد ، دومین موسسه آموزشی قدیمی در اندونزی است و دانشکده پزشکی آن که در سورابایا واقع شده است ، اولین بخش دانشگاه است.

بورسیه رشته های پزشکی در اندونزی

تحصیل پزشکی در این دانشگاه در ۳ مرحله انجام می شود و این برنامه درسی از ماژول های مختلفی تشکیل شده است و سایر دروس آن یادگیری عملی و مبتنی بر شواهد را دنبال می کند ، که هر دو به تحریک مهارت های تفکر انتقادی کمک می کنند.

کارآموزی تحصیل پزشکی در این دانشگاه به مدت ۱۲۰ هفته ادامه دارد که در Rumah Sakit Umum Dokter Soetomo انجام می شود که درست در پردیس A واقع شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه پادژاداران

دانشگاه بعدی در لیست دانشکده های برتر پزشکی در اندونزی دانشگاه پادژاداران است ، یک موسسه آموزشی دولتی واقع در باندونگ ، جاوا غربی اندونزی ، این دانشکده در سال ۱۹۵۷ تاسیس شد و دانشکده پزشکی آن یکی از ۴ بخش اول آن است.

دانشکده از مفاهیم SPICES پیروی می کند و بدین ترتیب ، برنامه درسی دانشجو محور ، مبتنی بر مسئله ، جامعه مدار و سیستمی شناخته شده است که تمرکز اصلی آن در مواجهه با بالینی اولیه است.

در سال ۲۰۰۱ ، کلاسهای انگلیسی خود را راه اندازی کرد ، که این دانشگاه را به یک انتخاب محبوب در میان بسیاری از دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.

این برنامه به ۸ مرحله تقسیم می شود ، یعنی زیست پزشکی ، بالینی ، بهداشت عمومی ، تحقیقات جامعه ، اخلاق زیستی و علوم انسانی ، آزمایشگاه عمومی ، ادغام و ورزش و هنرهای خلاقیت.

دوره ها از طریق روش های مختلف یادگیری ، از جمله سخنرانی ها ، آموزش ها ، سمینارها و کارهای میدانی ارائه می شوند ، تحصیل پزشکی در این دانشگاه همچنین دارای یک برنامه ۷ هفته ای دفتریاری نوجوان است که به دانشجویانش امکان می دهد در جامعه پزشکی تجربه کسب کنند.

دانشکده پزشکی دانشگاه دیپونگورو

دانشگاه دیپونگورو در سال ۱۹۵۷ به عنوان یک موسسه خصوصی ( دانشگاه سمارنگ ) تاسیس شد و سه سال بعد ، رئیس جمهور سابق سوکارنو آن را به دانشگاه دیپونگورو تغییر نام داد و این به افتخار نقش دانشگاه دولتی در ارتقا آموزش عالی در جاوه مرکزی بود.

دانشکده پزشکی پنجمین دپارتمان ایجاد شده در زمان تأسیس آن در سال ۱۹۶۱ است و به عنوان یکی از بهترین دانشکده های پزشکی اندونزی ، امکانات مدرنی را در خود جای داده است که شامل اتاق های سخنرانی مجهز به LCD ، آزمایشگاه های رایانه و کتابخانه های مختلف است.

چرخش های بالینی عمدتا در بیمارستان دکتر کاریادی انجام می شود ، و برخی از موارد در بیمارستان های Tegal ، Demak ، Jepara ، Blora و Rembang انجام می شود.

دانشکده پزشکی دانشگاه حسن الدین

دانشکده پزشکی دانشگاه حسن الدین در سال ۱۹۵۶ به عنوان دانشکده پزشکی در ماکاسار تاسیس شد که ابتدا در بارایا مستقر شد و کلاس های خود را با ۶۰ دانشجو شروع کرد و در سال ۱۹۸۸ ، دانشکده به پردیس تامالانرا منتقل شد و ۵ سال بعد ، بیمارستان وابسته به آن Wahidin Sudirohusodo برای درمان بیماران و آموزش بالینی افتتاح شد.

برای همگام شدن با پیشرفت آموزش پزشکی ، این دانشگاه برنامه درسی خود را به آموزش تلفیقی در سال ۲۰۰۲ تغییر داد ، این دوره در ۳ بلوک طبقه بندی شد و دوره را به ۵ سال کوتاه کرد.

در پاسخ به تقاضای روزافزون دانشجویان بین المللی ، این دانشگاه برنامه بین المللی خود را در سال ۲۰۰۶ راه اندازی کرد و با داشتن زبان انگلیسی به عنوان واسطه آموزش ، برنامه لیسانس پزشکی آن در میان بسیاری از دانشجویان خارجی به یک گزینه برگزیده تبدیل شده است

دانشکده پزشکی دانشگاه سریویجایا

دانشگاه سریویجایا ( Sriwijaya ) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است و دارای پردیس هایی در پالمبانگ و ایندراالایا است و دانشکده پزشکی ، که در سال ۱۹۶۲ تاسیس شد ، بخش پنجم این موسسه است.

این دانشکده پزشکی در اندونزی در حال حاضر در مجاورت پالمبانگ واقع شده است.

برنامه درسی پزشکی با تمرکز ذاتی در پرورش پیشرفت ها به سمت علم و فن آوری است و این دوره همچنین جامعه محور است و پزشکان آن به شدت پاسخگوی نیازهای مردم است.

برنامه تحصیل پزشکی در این دانشگاه به ۲ مرحله تقسیم می شود که اولین مرحله آن مرحله آکادمیک است و این برنامه از ترم ۸ به مرحله حرفه ای منتهی می شود که از ترم ۹ تا ۱۲ اجرا می شود.

تحصیل پزشکی در این دانشگاه اندونزی دوره های آموزشی بالینی را در ۱۵ بخش تحت پوشش قرار می دهد ، بیشتر چرخش ها در بیمارستان آموزشی دکتر محمد هوئین پالمبانگ انجام می شود.

دانشکده پزشکی دانشگاه سوماترا اوتارا

دانشگاه سوماترا اوتارا که همچنین به عنوان دانشگاه سوماترا شمالی شناخته می شود ، یک دانشگاه دولتی مستقر در مدان است ، دانشکده پزشکی آن که در سال ۱۹۵۲ تاسیس شد ، اولین بخش آن است.

دوره های کارآموزی پزشکی برای این برنامه در بسیاری از بیمارستان های آموزشی دانشگاه انجام می شود ، دانشجویان در بیمارستان Universitas Sumatera Utara که بزرگترین بیمارستان آموزشی کشور است ، یک تجربه بالینی عالی کسیب می کنند و البته مناطق دیگر برای چرخش عبارتند از بیمارستان دولتی حاجی آدم مالک و بیمارستان دولتی دکتر پیرنگادی.

علاوه بر آموزش پزشکان متخصص ، بااخلاق و شایسته ، این دانشکده همچنین به عنوان یک مرکز برتر در زمینه های پزشکی گرمسیری و انکولوژی شناخته شده است.

دانشکده پزشکی دانشگاه تریساكتی

مورد اخر در لیست بهترین دانشگاه های پزشکی در اندونزی دانشگاه تریساكتی ، بزرگترین دانشگاه خصوصی جاکارتا است که در سال ۱۹۶۵ تاسیس شد ، گرچه می توان ریشه های آن را به دانشگاه باپرکی نسبت داد که هفت سال قبلتر افتتاح شد.

دانشکده پزشکی یکی از پنج دانشکده اول دانشگاه در کنار مهندسی ، دندانپزشکی ، اقتصاد و حقوق است و در حال حاضر در پردیس B در Jl کیایی تاپا کاو واقع شده است.

برنامه پزشکی دانشگاه از مقررات مندرج در استانداردهای شایستگی پزشک ، استانداردهای ملی آموزش عالی و چارچوب صلاحیت های ملی اندونزی پیروی می کند.

برنامه درسی پزشکی این دانشگاه نمونه ای از دانشجو محور را نشان می دهد که متمرکز بر یادگیری مشارکتی و مبتنی بر مسئله است و درسها از طریق ماژولهایی ارائه می شوند که اصول علوم پزشکی و پزشکی بالینی را با هم ادغام می کنند.

به غیر از ماژول ها ، اساتید از سایر روش های تدریس نیز استفاده می کنند که شامل سخنرانیهای تعاملی ، بحثهای گروهی آموزش ، جلسات عمومی ، جلسه عملی و آموزش مهارتها هستند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

دانشگاه های پزشکی اندونزی شهریه متفاوتی دارند و تعیین میزان شهریه برای هر دانشجو نیز بسته به گروه و سایر عوامل تعیین کننده می تواند متفاوت باشد ، هزینه تحصیل در دانشکده پزشکی برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دانشگاه های دولتی در ادامه ذکر شده است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی اندونزی

 • هزینه پذیرش = ۷۵،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰ IDR ( شهروندان اندونزی ) و ۱۰۰،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰ IDR ( خارجی)
 • در هر ترم = ۳۵،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰ IDR ( شهروندان اندونزی ) و ۴۰،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰ IDR ( خارجی)
 • دانشگاه موناش 42000 دلار آمریکا* ( یک سال )
 • دانشگاه ملبورن 43000 دلار استرالیا * ( یک سال )
 • دانشگاه نیوکاسل ۱۵،۰۰۰٫۰۰ پوند * ( یک سال )

(*) هزینه های تحصیل در سه دانشگاه شریک با توجه به مقررات هر دانشگاه تعیین می شود.
هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه گدجه مادا اندونزی

 • هزینه درخواست : ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ IDR
 • هزینه پذیرش : ۱۳۰٫۰۰۰٫۰۰۰ IDR
 • هزینه هر ترم : ۱۸٫۵۰۰٫۰۰۰ IDR

هزینه های شهریه پزشکی در دانشگاه های خصوصی اندونزی

در زیر هزینه های تخمینی تحصیلات علوم پزشکی در ۵ دانشگاه خصوصی معتبر A برای سال تحصیلی ۲۰۲۱ که از وب سایت رسمی هر دانشگاه نقل شده است ، آورده شده است:

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه اسلامی اندونزی ( UII )

گزارش داده های وب سایت رسمی UII ، کل هزینه تخمینی آموزش FK UII به ۱۲۴،۸۷۴،۰۰۰ روپیه اندونزی یا حدود۳۱۹،۸۷۴،۰۰۰ روپیه اندونزی می رسد.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه آتما جایا ( Atma Jaya )

ایده تأسیس دانشکده پزشکی از بدو تاسیس دانشگاه کاتولیک Atma Jaya اندونزی در سال ۱۹۶۰ وجود داشته است و سرانجام ، در ۲۷ دسامبر ۱۹۶۷ ، فرمان بنیاد Atma Jaya در مورد تأسیس دانشگاه کاتولیک Atma Jaya اندونزی صادر شد.

دانشکده پزشکی بیمارستان آتما جایا به عنوان منطقه ای برای آموزش پزشکی بالینی ، از سال ۱۹۷۶ مورد استفاده قرار گرفت و از سال تحصیلی ۱۹۹۱/۱۹۹۲ ، کل فرایند آموزش و یادگیری در پردیس Pluit برگزار شد و در همان محل بیمارستان آتما جایا قرار دارد.

 • هزینه کل ترم ۱: ۳۰۹،۹۲۵،۰۰۰ – ۳۶۹٫۹۲۵٫۰۰۰ Rp
 • هزینه هر ترم : ۳۹٫۹۲۵۰۰۰ Rp
 • هزینه پرداخت اولیه : ۳۵،۰۰۰،۰۰۰ Rp

هزینه های ترم ۱ براساس نتایج آزمون تعیین می شود که به ۳ دسته تقسیم می شوند:

A (309،۹۲۵،۰۰۰،۰۰۰)، B (339،۹۲۵،۰۰۰،۰۰۰) و C (369،۹۲۵،۰۰۰،۰۰۰)

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه تارومانگارا ( Untar )

کل شهریه تخمین زده شده برای FK Untar حدود ۲۳۸،۰۰۰،۰۰۰ روپیه اندونزی است که این مقدار بستگی زیادی به مدت تحصیل هر دانشجو دارد.

دانشگاه کاتولیک ویدیا ماندالا سورابایا

هزینه تحصیل در این دانشگاه در هر ترم ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ روپیه اندونزی است.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه Pelita Harapan

دانشکده پزشکی UPH (FK) در سال ۲۰۰۱ تاسیس شد و حتی اگر نسبتا جوان باشد ، دانشکده پزشکی UPH شبکه های زیادی را در سطح ملی و بین المللی ایجاد کرده است.

که کل هزینه آموزش پزشکی در این دانشگاه تا ترم آخر ۶۳۴،۲۰۰،۰۰۰ روپیه اندونزی می باشد.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در اندونزی

برای تحصیل پزشکی در اندونزی به زبان انگلیسی ، متقاضیان باید یک گواهینامه معتبر تافل یا آیلتس داشته باشند ، مدارک تافل شناخته شده توسط دانشگاه های اندونزی موارد تایید شده توسط ETS https://www.ets.org/ ، نمره PBT / ITP حداقل ۵۰۰ یا نمره iBT یا امتیاز CBT یا آیلتس https: / /ielts.org / با حداقل نمره ۵٫۵ است ، برخی از دانشکده ها شرایط نمره بالاتری را اعمال می کنند.

مدرک زبان و محدودیت سنی رشته های پزشکی در اندونزی

علاوه بر الزامات زبان انگلیسی ، متقاضیان برنامه های کارشناسی منظم که زبان تدریس در آن اندونزیایی است باید یکی از شرایط زیر را داشته باشند:

 • اخذ گواهینامه BIPA 3 ( BIPA کلاس مقدماتی زبان اندونزیایی برای افراد غیر بومی است )
 • اخذ گواهینامه TIBA ( TIBA یک آزمون مهارت زبان اندونزیایی برای افراد غیر بومی است )

حداکثر سن پذیرش برای تحصیل پزشکی در اندونزی ، ۲۵ سال در هجدهم ماه مه برای هر دوره پذیرش است.

اگر سن شما بالاتر است و می خواهید پزشک شوید می توانید کشور مجارستان را که هیچ محدودیت سنی برای ورود به رشته های پزشکی در نظر نگرفته را انتخاب کنید ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان را بخوانید.Smart ContainerTitle Element

بورسیه رشته های پزشکی در اندونزی

تحصیل پزشکی یکی از اهداف مورد علاقه دانشجویان بین المللی است که جدا از تصور هزینه های بالای شهریه پزشکی ، در واقع بسیاری از جوانان را دلسرد نمی کند و روش های مختلفی برای دریافت بورسیه رشته های پزشکی برای تحصیل پزشکی در اندونزی وجود دارد.

بورسیه رشته های پزشکی در اندونزی

با توجه به اینکه مدت تحصیل پزشکی بسیار بیشتر از سایر رشته ها است ، بورس های تحصیلی مطمئنا هزینه را بسیار کاهش می دهند و معمولاً حدود ۵ تا ۶ سال یا حداقل ۱۱ ترم طول می کشد تا دانشجویان پزشکی فارغ التحصیل شوند.

در ادامه چند منبع در مورد نحوه اخذ بورس تحصیلی پزشکی در مقطع کارشناسی در اندونزی ذکر شده است.

بورس تحصیلی عمومی برای دانشکده پزشکی دانشگاه اندونزی

این بورس تحصیلی معتبر فقط به ۳ تا ۵ دانشجو تعلق می گیرد و اگر شما به عنوان دانشجوی جدید FK UI واجد شرایط باشید ، می توانید در ترم اول تحصیل برای این بورس تحصیلی اقدام کنید ، مراحل ثبت نام تا زمان اعلام در طول ترم انجام می شود.

موارد زیر مزایایی است که در صورت دریافت بورس تحصیلی دریافت خواهید کرد:

 • تأمین کننده بودجه BOP در اولین هفته دوره پرداخت به حساب شما منتقل می کند.
 • هزینه های زندگی ۱۲ میلیون پوند اندونزی در هر ترم.

روند انتخاب خود شامل چندین مرحله است و اول ، شما باید یک مقاله ۳ برگه در مورد موضوع کمک به زادگاه خود تهیه کنید و اگر مقاله شما مطابق با معیارها باشد ، از شما خواسته می شود که در یک تست روانشناسی و همچنین مصاحبه شرکت کنید.

بنابراین ، اگر موفق به دریافت بورس تحصیلی پزشکی UI شوید ، تعدادی از تعهدات وجود دارد که باید آنها را انجام دهید و از منظر دانشگاهی ، شما باید حداقل معدل ۲٫۷۵ در هر ترم را کسب کنید و همچنین شما باید در فعالیت های دانشجویی شرکت کنید ، پروژه هایی مربوط به منطقه مبدا تهیه کنید و گزارشات استفاده از بودجه را تهیه کنید.

بورس تحصیلی برای دانشکده پزشکی دانشگاه ایرلانگا

FK Unair همچنین فرصت هایی را برای دریافت بورس تحصیلی در این دانشگاه فراهم می کند ، منابع مالی کاملا متنوع هستند ، از صندوق های DIKTI ، CSR شرکتی گرفته تا کمک های مالی.

الزامات دریافت بورسیه تحصیلی پزشکی در این دانشگاه عبارتند از:

 • دانشجوی فعال FK Unair باشید
 • حداقل معدل ۳ داشته باشید و بتواند این معدل را در ترم آینده حفظ کنید
 • در فعالیتهای دانشجویی فعال باشید
 • از موسسات دیگر بورسیه دریافت نکنید
 • مایل به شرکت در فعالیتهای مربیگری از طرف بودجه باشید.

بورس تحصیلی دانشگاه Pelita Harapan (UPH)

این پردیس که در تانگرنگ واقع شده است ، دارای دانشکده پزشکی بین المللی است و علاوه بر این ، مطالعات پزشکی در اینجا با وجود بیمارستان Siloam به عنوان یک بیمارستان آموزشی نیز پشتیبانی می شود و طبیعتا ، هزینه ها نسبتا زیاد است.

با این حال ، UPH همچنین فرصت های بورس تحصیلی را برای شما که در حال حاضر در کلاس ۱۲ هستید و قصد دکتر شدن را دارید ، فراهم می کند و درصد تأمین مالی نیز بسته به دستاوردهای شما کاملا متنوع است. بورسیه های پلاتین ( ۱۰۰٪ ) ، طلا ( ۷۵٪ ) ، نقره ( ۵۰٪ ) و برنز ( ۲۵٪ ) در این دانشگاه وجود دارد.

این بورس تحصیلی همچنین شامل هزینه های ثبت نام ، هزینه های ترم و اعتبارات ترم برای ۳ ترم است و پس از آن ، دانشگاه با بررسی دستاوردهای علمی ، یعنی IP ترم و IP تجمعی ، ارزیابی را انجام می دهد.

در زیر شرایط ثبت نام برای بورس تحصیلی پزشکی UPH آورده شده است:

 • متقاضی باید فاغ التحصیل دبیرستان باشد.
 • در دانشگاه دیگر به عنوان دانشجو ثبت نشده باشد.
 • در آزمون ورودی دانشکده پزشکی UPH قبول شده باشد.
 • در طول تحصیل نمی توان ازدواج کرد و باردار شد.

در صورت علاقه و داشتن ضوابط ، می توانید فرم ثبت نام را تکمیل و سایر پرونده ها را تکمیل کنید و بعد ، شما باید در آزمون دانشگاه موفق شوید که در صورت قبولی ، مراحل مصاحبه بورس تحصیلی را طی خواهید کرد.

اگر متقاضی خوبی برای این بورس تحصیلی باشید ، دانشگاه UPH نامه ای برای شما ارسال می کند.

بورس تحصیلی برای دانشکده پزشکی ، دانشگاه آتما جایا

این دانشگاه که یک دانشگاه خصوصی است با هزینه پذیرش تا ۳۰۰ میلیون تا ۴۰ میلیون روپیه ، بورسیه تحصیلی برای تخفیف هزینه ها در دسترس دارد.

مزایایی که خواهید گرفت ۵۰٪ – ۱۰۰٪ تخفیف در شهریه ، شهریه اصلی و اعتبار است و بورس تحصیلی برای فارغ التحصیلی از حرفه پزشکی داده می شود.

در زیر الزامات دریافت این بورسیه تحصیلی ذکر شده است:

 • ضمیمه کردن شناسنامه ، عکس ۲ * ۳ و کارت شناسایی
 • داشتن توصیه نامه از دبیرستان
 • شاگرد اول بودن در دوره دبیرستان
 • ضمیمه کردن CV
 • مقاله ای درباره انگیزه ورود به دانشکده پزشکی
 • نوشتن مقاله در مورد دلایل درخواست بورس تحصیلی
 • نداشتن اقوامی که بورسیه آتما جایا را دریافت کرده باشند

علاوه بر این ، شما می توانید تمام مدارک را به دفتر بورس تحصیلی Atma Jaya ارسال کنید ، و اگر آنها کامل باشند ، شما برای شرکت در آزمون تأیید می شوید و بعد ، برای ثبت نام و گرفتن شماره آزمون باید به قسمت پذیرش بروید و پیشرفت این کار را به دفتر بورسیه اطلاع دهید.

در این مرحله باید خود را برای شرکت در آزمون ورودی آماده کنید و اگر تصویب شوید ، برای مصاحبه فراخوانی خواهید شد و پس از آن ، شما فقط باید منتظر اعلام نتایج باشید.

اگر واجد شرایط بورسیه تحصیلی هستید ، تعهدات متعددی بر عهده شماست:

 • حداقل معدل هر ترم ۲٫۷۵ است.
 • شرکت در بازآفرینی آموزش
 • پرداخت حق فعالیت دانشجویان در هر ترم
 • هزینه گرایش دانشگاه را ۱ بار پرداخت کنید.
 • اتمام مطالعات به موقع ( ۱۱ ترم )

پس از فارغ التحصیلی پیوند رسمی دریافت خواهید کرد که ۵ سال برای ۵۰٪ دریافت کنندگان بورس تحصیلی و حداقل ۸ سال برای ۱۰۰٪ دریافت کنندگان بورس تحصیلی است.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اندونزی

قطعا همانند سایر کشور ها تحصیل پزشکی در اندونزی با مزایا و معایبی همراه است و توجه به این موارد در انتخاب مقصد تحصیلی متقاضی بسیار مهم است ، لذا در این راستا مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ادامه به مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اندونزی پرداخته اند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در اندونزی

مزایای تحصیل پزشکی در اندونزی

اولین مزیت تحصیل پزشکی در اندونزی چشم انداز شغلی عالی برای فارغ التحصیلان آن است.

مدرک لیسانس در رشته های پزشکی در اندونزی یک مدرک بین المللی است و همین امر برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نیز صادق است.

دانشجویانی که در رشته های پزشکی تحصیل می کنند دانش و مهارت های مختلفی را از اساتید متخصص در زمینه های مربوطه دریافت می کنند و مدرسین همچنین محققانی هستند که جدیدترین دانش علمی را برای ایجاد ارتباط بیشتر در اختیار آنها قرار می دهند و تدریس این متخصصان همچنین با امکانات پیشرفته پشتیبانی می شود تا از رده خارج نشوید.

علاوه بر این ، تجربه جهانی و شبکه فارغ التحصیلان از سراسر جهان به شما امکان می دهد فرصت های شغلی در زمینه بهداشت و پزشکی را در سطح بین المللی بدست آورید.

در برخی از دانشگاه های پزشکی اندونزی فرصت تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد.

معایب تحصیل پزشکی در اندونزی

مانند سایر کشورها ، پزشکی رقابتی ترین برنامه در بیشتر دانشگاه های این کشور است و سهمیه پذیرش دانشجویان بین المللی دقیقا مطابق با افراد محلی است و بنابراین بسیاری از آنها در اولین تلاش برای ثبت نام ناموفق هستند و این امر منجر به این می شود که بسیاری از فارغ التحصیلان دبیرستان کمی دیرتر وارد دانشکده پزشکی شوند و بنابراین می بینید که بسیاری از دانشجویان هنوز ۲ – ۳ سال پس از فارغ التحصیلی ، در راه قبولی دانشکده پزشکی شانس خود را امتحان می کنند.

از جنبه های منفی دیگر اندونزی برای تحصیل پزشکی این است که بیشتر دانشگاه های اندونزی به زبان انگلیسی تدریس نمی کنند و مانع زبانی بسیار زیاد است و برخی از مدرسین توانایی تدریس به زبان انگلیسی را دارند اما باید متأسفانه بگوییم که انگلیسی بسیار خوبی ندارند و اغلب به دلیل ضعف انگلیسی نادیده گرفته می شوند.

و مهمترین جنبه منفی تحصیل پزشکی در اندونزی این است که دانشجویان باید یک دوره کارآموزی را به مدت یک سال دنبال کنند و این به خارجی ها ارائه نمی شود و آنها در نهایت مجبور به بازگشت به کشور مبدا خود هستند زیرا مجوزهای فعالیت در اندونزی تنها پس از اتمام مرحله کارآموزی صادر می شود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در اندونزی

بر اساس رای صادره در دویست و چهل و نهمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در خصوص بازنگری در لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت متبوع جهت ورودی های سال های تحصیلی ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در اندونزی در سال تحصیلی ۲۰۲۱ مشخص و منتشر شده است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در اندونزی

این لیست سالیانه مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفته و در سال تحصیلی مذکور صرفا دانشگاه های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید هستند ، لذا در هر سال تحصیلی برای دریافت لیست جدید با مشاوران موسسه رجبی ر ارتباط باشید.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در اندونزی شامل دو دانشگاه به شرح زیر است:

 • University of Indonesia
 • Gadjah Mada University

 اگر به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای آسیایی علاقه مندید می توانید مالزی را انتخاب کنید ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مالزی نحوه بورسیه شدن در این رشته ها را به طور کامل شرح داده ایم.Smart ContainerTitle Element

تحصیل پزشکی در اندونزی به زبان انگلیسی

تعداد دانشگاه هایی که در اندونزی تدریس به زبان انگلیسی دارند انگشت شمار است و یکی از این دانشگاه ها دانشگاه پزشکی اندونزی است که مورد تایید وزارت بهداشت نیز می باشد و در این راستا این دانشگاه کلاس ویژه بین المللی ( KKI ) برای دانشجویان پزشکی طراحی کرده است كه توانایی رقابت با فارغ التحصیلان كشورهای دیگر و صلاحیت های استاندارد بین المللی را دارند.

تحصیل پزشکی در اندونزی به زبان انگلیسی

فارغ التحصیلان این برنامه همچنین هدف قرار گرفته اند تا بتوانند تحصیلات تکمیلی خود را در موسسات آموزش پزشکی بین المللی ادامه دهند و با استفاده از یک برنامه درسی بین المللی ، دانشجویان تشویق می شوند که روشهای یادگیری را توسعه دهند و دانش و مهارتهای بالینی را از طریق منابع مختلف دانشگاهی گسترش دهند.

استراتژی اعمال شده در برنامه KKI شامل همکاری های بین المللی ، یعنی دانشگاه ملبورن ، دانشگاه موناش و دانشگاه نیوکاسل است و بنابراین ، برنامه KKI در FKUI دارای دو مدرک است ، یعنی مدرک پزشکی از دانشگاه اندونزی و یک لیسانس علوم پزشکی از ملبورن ، موناش و نیوکاسل.

دانشجویان برنامه KKI یک دوره تحصیل در خارج از کشور ( استرالیا یا انگلیس ) را در سال چهارم خود به مدت یک سال انجام می دهند ، برنامه های اجرا شده در دانشگاه به صورت دوره های آموزشی یا پروژه های تحقیقاتی است و دانشجویان این فرصت را دارند تا با اطلاعات عمیق تری تحقیق و پژوهش کنند و آنها را در پروژه های تحقیقاتی به کار گیرند.

تحصیل پزشکی به انگلیسی در دانشگاه گدجه مادا اندونزی

از سال ۲۰۰۲ ، دانشکده پزشکی این دانشگاه برنامه بین المللی خود را شروع کرد که فرصتی ارزشمند برای دانشجویان خارج از کشور و اندونزی برای تحصیل پزشکی با یک برنامه درسی استاندارد بین المللی فراهم کرده است.

این برنامه به زبان انگلیسی انجام خواهد شد و برنامه درسی این برنامه به عنوان یک برنامه مطالعه پنج ساله با یک تا دو سال کارآموزی اضافی در بیمارستان ها طراحی شده است و متقاضیان این برنامه از طریق آزمونهای شناختی و غیرشناختی و همچنین آزمون تسلط انگلیسی که توسط UGM و با همکاری IIEF ( بنیاد آموزش بین المللی اندونزیایی ) جاکارتا انجام می شود ، انتخاب می شوند.

مدارک مورد نیاز پذیرش رشته های پزشکی اندونزی

 • نمره TOEFL سازمانی حداقل ۵۰۰ ( مبتنی بر کاغذ ) یا ۱۷۳ ( مبتنی بر رایانه ) یا ۶۱ ( مبتنی بر اینترنت ) یا نمره IELTS حداقل ۵٫۰۰ یا نمره MUET حداقل در باند ۴٫۰۰
 • برای متقاضیان دو مدرک : گواهینامه آیلتس با حداقل نمره ۶٫۵
 • گواهی جوایز ملی و یا بین المللی در آکادمیک یا غیر دانشگاهی ( قهرمانی ورزشی / قهرمانی هنرهای نمایشی (در صورت وجود )
 • صلاحیت STPM با حداقل CGPA 3.00 ( در مقیاس ۴٫۰۰ ) ، ۳B برای موضوعات علمی ؛ یا
 • صلاحیت پیش پزشکی با حداقل CGPA 3.00 ( در مقیاس ۴٫۰۰ ) یا
 • برنامه بنیاد سطح A یا مدرک معادل آن ( پیش دانشگاهی )
 • گواهینامه آزمون مهارت زبان اندونزیایی ( TIBA ) با حداقل نمره ۴ یا گواهی دوره زبان اندونزیایی ( BIPA ) با حداقل سطح ۳
 • انگیزه نامه
 • گواهی سلامت
 • گواهی معدل دیپلم دبیرستان و ریزنمرات
 • گواهی دوره پیش دانشگاهی تجربی و ریزنمرات.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی

با شرایط و چگونگی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی دراندونزی آشنا شدید ، در ادامه قصدداریم سوالات پر تکرار در همین زمینه به همراه پاسخ آن ها را به شما عزیزان تقدیم کنیم ، شما هم می توانید سوالات مهاجرتی خود را در پایین هر مقاله درج کنید تا در اسرع وقت به آن ها پاسخ داده شود.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی چقدر است؟

هزینه پذیرش = 75،000،000.00 IDR ( شهروندان اندونزی ) و 100،000،000.00 IDR ( خارجی) در هر ترم = 35،000،000.00 IDR ( شهروندان اندونزی ) و 40،000،000.00 IDR ( خارجی) دانشگاه موناش 54000 دلار استرالیا * ( یک سال ) دانشگاه ملبورن 56000 دلار استرالیا * ( یک سال ) دانشگاه نیوکاسل 15،000.00 پوند * ( یک سال )

آیا امکان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی به زبان انگلیسی وجود دارد؟

تعداد دانشگاه هایی که در اندونزی تدریس به زبان انگلیسی دارند انگشت شمار است و یکی از این دانشگاه ها دانشگاه پزشکی اندونزی است که مورد تایید وزارت بهداشت نیز می باشد.

آیا دانشگاه های اندونزی برای تحصیل رشته های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

شگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در اندونزی شامل دو دانشگاه به شرح زیر است: University of Indonesia Gadjah Mada University

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی چه مدارک زبانی پذیرفته شده است؟

نمره TOEFL سازمانی حداقل 500 ( مبتنی بر کاغذ ) یا 173 ( مبتنی بر رایانه ) یا 61 ( مبتنی بر اینترنت ) یا نمره IELTS حداقل 5.00 یا نمره MUET حداقل در باند 4.00

شرایط دریافت بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی چیست؟

متقاضی باید فاغ التحصیل دبیرستان باشد. در دانشگاه دیگر به عنوان دانشجو ثبت نشده باشد. در آزمون ورودی دانشکده پزشکی UPH قبول شده باشد. در طول تحصیل نمی توان ازدواج کرد و باردار شد.

آیا برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی محدودیت سنی وجود دارد؟

بله ؛ حداکثر سن پذیرش برای تحصیل پزشکی در اندونزی ، 25 سال در هجدهم ماه مه برای هر دوره پذیرش است.

آیا مانند ایران بعد از تحصیل در رشته دندانپزشکی اندونزی گذراندن طرح وجود دارد؟

بعد از 6 سال تحصیل در دندانپزشکی ، هنوز باید 1 سال کارورزی کرد ، کارآموزی فعالیت دانش و استقلال است و دوره کارآموزی در بیمارستان های دولتی و منطقه ای انجام می شود و در زمینه برابری ، کارآموزی به مدت 1 سال عمدتا در مناطق دور افتاده انجام می شود بنابراین از برخی جهان شبیه طرح در ایران است.

رشته پزشکی در اندونزی دارای مدرک دکترا است یا کارشناسی؟

برنامه درسی پزشکی اندونزی یک دوره کارشناسی است که 5.5 سال ادامه دارد و شامل یک مرحله پیش بالینی 3.5 ساله و پس از آن مرحله بالینی 2 ساله است.

برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی در چه آزمون هایی باید شرکت کنم؟

دانشگاه های دولتی پزشکی اندونزی از آزمون های مختلفی همچون آزمون دانشگاه های ایالتی (SNMPTN ) ، آزمون کتبی مبتنی بر رایانه ( UTBK ) و آزمون SBMPTN و SIMAK استفاده می کنند. دانشگاه های پزشکی خصوصی در اندونزی نیز دانشجویان را بر اساس نمرات دوره دبیرستان و مصاحبه گزینش می کنند و یا از آزمون های دولتی کمک می گیرند.

دوره پریمدیکال در دانشگاه های اندونزی چگونه است؟

در اندونزی دانشگاه های پزشکی دوره های پریمدیکال برای دانشجویان بین المللی برگزار نمی کنند و در عوض موسسات خصوصی بسیاری هستند که دوره های فشرده پریمدیکال را برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و آمادگی برای آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی برگزار می کنند.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند اطلاعات صحیح و به روزی در خصوص تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی را به شما علاقه مندان مهاجرت تحصیلی تقدیم کنند ، مشاوران مجرب ما در دفاتر تهران ، اصفهان و شیراز هم در تلاشند با پاسخگویی به موقع و رایگان تلفنی ، شما را در مسیر صحیح قرار دهند ، همچنین مقالات دیگر سایت می تواند کمک شایانی به شما برای دسترسی به اطلاعات جامع مهاجرت تحصیلی و کاری باشد ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین است.

5/5 - (21 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *