تحصیل در اندونزی

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل در اندونزی
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل در اندونزی یک انتخاب عالی برای یک دانشجو بین المللی است ، شما با کیفیتی عالی با هزینه ای مناسب تحصیل خواهید کرد ؛ این کشور با غذاهای عالی ، مناظر شگفت انگیز و مردم صمیمی تجربه ای بی نظیر برایتان رقم خواهد زد.

اندونزی کشوری شگفت انگیز و نسبتاً کمتر کاوش شده است ، این کشور از هزاران جزیره تشکیل شده است و بزرگترین اقتصاد در جنوب شرقی آسیا و خانه صدها گروه قومی ، فرهنگ و زبان است ، همین امر آن را به مقصدی مناسب برای دانشجویان بین المللی تبدیل می کند که خواهان تجربه ای فوق العاده هنگام تحصیل در خارج از کشور هستند.

چرا باید در اندونزی تحصیل کرد؟

موسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی را در سراسر اندونزی خواهید یافت که از سیستم سنتی درجه سه – کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین اعطای مدرک کاردانی استفاده می کنند.

حدود 6000 دانشجو بین المللی در دانشگاه های اندونزی ثبت نام کرده اند و بسیاری از برنامه ها برای کسانی که به زبان اندونزیایی صحبت نمی کنند به زبان انگلیسی یا زبان های دیگر آموزش داده می شود ، با این حال ، تحصیل در اندونزی یک فرصت خارق العاده برای انتخاب زبان دیگر است ، مهارتی که در CV رزومه عالی به نظر می رسد!

همچنین جالب است بدانید که این کشور زادگاه افرادی مشهوری همانند سوکارنو ( سیاستمدار ) ، سوهارتو ( سیاستمدار ) ، اگنس مونیکا ( Dance-pop Artist ) ، فاتین شیدقیا ( خواننده ) ، سوسیلو بامبانگ یودویونو ( سیاستمدار ) و مشاهیر برجسته دیگری می باشد که در عرصه بین الملل شناخته شده هستند.

چرا مطالعه تحصیل در اندونزی توصیه می شود؟

ما در این مقاله سیستم آموزشی ، شرایط تحصیل ، هزینه های تحصیل وهمچنین کمک هزینه های مالی ، راه های کسب درآمد در حین تحصیل و بهترین موسسات آموزش عالی و شهرهای دانشجویی و سایر چیزهایی که یک دانشجو بین المللی باید بداند را مورد بررسی قرار داده ایم.

بنابراین اگر شما نیز مشتاق به تحصیل در اندونزی هستید اما در این زمینه آگاهی چندانی ندارید و نمی دانید از کجا باید شروع کنید ، مقاله ای را که شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به قلم تحریر درآورده است را مطالعه نمایئد و در پایان برای رفع ابهامات خود با ما تماس بگیرید.

تحصیل در اندونزی

سیستم آموزشی اندونزی

در سیستم آموزشی اندونزی کلیه شهروندان باید 12 سال تحصیل اجباری را بگذرانند که شامل 3 سطح آموزش است : ابتدایی ( پایه های 1 تا 6 ) ، متوسطه اول ( پایه های 7 تا 9 ) ، متوسطه ارشد ( پایه های 10–12 ) و پس از آن به دلخواه وارد تحصیلات عالی می شوند.

آموزش در اندونزی به عنوان تلاش برنامه ریزی شده برای ایجاد یک محیط مطالعه و روند آموزشی تعریف می شود تا محصل بتواند به طور فعال توانایی بالقوه خود در سطح مذهبی و معنوی ، هوشیاری ، شخصیت ، هوش ، رفتار و خلاقیت برای خود ، سایر شهروندان و ملت را ارتقا بخشد.

قانون اساسی همچنین یادآوری می کند که در اندونزی دو نوع آموزش وجود دارد : رسمی و غیر رسمی ؛ آموزش رسمی بیشتر به 3 سطح آموزش ابتدایی ، متوسطه و عالی تقسیم می شود.

سیستم آموزشی اندونزی

انواع مدارس در اندونزی

مدارس در اندونزی یا توسط دولت ( negeri ) یا بخش های خصوصی ( swasta ) اداره می شوند ، بعضی از مدارس خصوصی خود را “مدارس ملی به علاوه” می نامند ، این بدان معنی است که برنامه درسی آنها بیش از الزامات تعیین شده توسط وزارت آموزش و پرورش است ، به ویژه با استفاده از انگلیسی به عنوان وسیله آموزش یا داشتن یک برنامه درسی بین المللی به جای برنامه ملی.

قابل ذکر است که در اندونزی تقریباً 170000 مدرسه ابتدایی ، 40000 مدرسه راهنمایی و 26000 دبیرستان وجود دارد ، 84 درصد این مدارس زیر نظر وزارت آموزش و فرهنگ و 16 درصد باقیمانده تحت وزارت امور دینی قرار دارند.

آموزش ابتدایی در اندونزی

مرحله اولیه پس از گروه های بازی اختیاری پیش دبستانی که ممکن است از سال سوم کودک آغاز شود ، ادامه می یابد و بیشتر مدارس ارائه دهنده این دوره ها تحت کنترل دولت هستند ، برخی برنامه های شتاب دهنده ای را ارائه می دهند که فاز را به 5 سال فشرده می کند ، همانطور که سیستم تعلیم و تربیت اسلامی به موازات این کار می کند.

به بیانی دیگر بهتر است بگوئیم گرچه فرستادن کودک به مهد کودک برای والدین اجباری نیست ، اما با این وجود در آماده سازی کودکان برای ورود به دبستان ( سکولا داسار ) ، که برای کودکان شش تا 12 ساله است و آغاز آموزش اجباری است ، مهم است و در واقع به این دلیل است که مهارت های ساده خواندن و شمارش را به کودکان معرفی می کند.

لازم به ذکر است که برای تکمیل آموزش ابتدایی و ورود به دوره متوسطه ، دانش آموزان کلاس ششم باید دو امتحان نهایی را بگذرانند : امتحان نهایی مدرسه و امتحان سراسری.

آموزش میانه در اندونزی

دبیرستان متوسطه پلی بین سرعت ملایم تر دوره ابتدایی و چالش های دبیرستان است که ممکن است در پی داشته باشد ، این همچنین به معلمان کمک می کند تا جهت آینده احتمالی دانش آموزان خود را تعیین کنند ؛ نظام تعلیم و تربیت اسلامی همچنان گزینه دیگری را ارائه می دهد.

آموزش متوسطه در اندونزی

دو نوع مختلف از دبیرستان های اندونزی وجود دارد که دو جریان آموزشی برای کسانی که ثبت نام اختیاری را انتخاب می کنند ارائه می دهد ، یکی از این موارد برای کسانی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند و مورد دیگر برای کسانی است که بلافاصله شغل پیدا می کنند ، جوانان دیگر گزینه اسلامی را انتخاب می کنند.

آموزش عالی در اندونزی

سیستم آموزش عالی اندونزی از جمله مواردی است که ما به صورت کامل تر در ادامه مقاله به آن می پردازیم ، در واقع چون اندونزی از سیستم سه درجه -لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا- پیروی می کند ، ترجیح بر آن شد که بهترین دانشگاه های اندونزی و همچنین آنهایی که مدرک معتبر اعطا می کنند را مورد بررسی قرار دهیم ، بنابراین در ادامه این مقاله با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی همراه باشید.

تحصیل در اندونزی با مدرک دیپلم

قبل از رفتن به اندونزی برای ادامه تحصیل ، باید تصمیم بگیرید که می خواهید چه برنامه ای را در چه مقطعی تحصیل کنید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی برای آنکه بتواند از سطوح آموزش عالی در این کشور یک دیدگاه جامع و صحیح به شما ارائه دهد ، مقاطع مختلف را در ادامه این مقاله مورد بررسی قرار داده است اما در این بخش عمده تمرکز ما بر توضیح سطوح آموزش عالی و همچنین شرح الزامات لازم برای ورود به دانشگاه های اندونزی است ، بنابراین با ما همراه باشید.

تحصیل در اندونزی با مدرک دیپلم

گزینه های تحصیلات عالی در اندونزی

همه دانشگاه های اندونزی برنامه آموزش عالی زیر را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

 • ( 3D )Diploma Ahli Mahya : این مدرک دانشگاه های اندونزی معادل مدرک کاردانی است.
 • ( 4D ) Diploma Sarjana: این درجه را می توان معادل یک مدرک لیسانس دانست.
 • ( S1) Sarjana : این درجه نیز معادل مدرک لیسانس است.
 • ( 2S ) Sarjana : این درجه معادل مدرک کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود.
 • ( 3S) Sarjana : این درجه را می توان برابر با درجه دکترا دید.

شما به عنوان متقاضی که تازه از مقطع دبیرستان فارغ التحصیل شده اید یا اینکه دانشجویی هستید که به دنبال تحصیل برنامه ای جدید در مقاطع اولیه آموزش عالی می باشد ، باید سطوح کاردانی و کارشناسی را برای تحصیل خود در نظر بگیرید.

الزامات تحصیل در اندونزی با مدرک دیپلم

در اکثر دانشگاه های اندونزی ، دانشجویان بین المللی می توانند با بارگذاری مدارک و تصاویر لازم و یا ارسال کلیه مدارک از طریق ایمیل در دانشگاه منتخب ، یک برنامه آنلاین پر کنند ، به عنوان یک توصیه ، شما باید تقاضا را تقریباً دو ماه و نیم قبل از شروع دریافت به دلیل روش ویزای دانشجویی ارسال کنید ؛ در اینجا لیستی از رایج ترین نیازها برای روند درخواست آورده شده است.

 • کارنامه علمی رسمی و تأیید شده از آخرین تحصیلات
 • گواهی فارغ التحصیلی قانونی شده
 • بیان هدف
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی که توسط دانشگاه شناخته شده است
 • اثبات پرداخت هزینه ثبت نام

مدارک اضافی ممکن است توسط دانشگاه منتخب شما مورد نیاز باشد ( مانند نامه جلدی از موسسه / دانشگاه ، رزومه تحصیلی و غیره ) ، همیشه از دانشگاه مورد علاقه خود در مورد لیست اسناد لازم برای ارسال آنها سوال کنید.

نکته حائز اهیت این است که در صورت عدم درج اثبات پرداخت هزینه ثبت نام ، به درخواست ها رسیدگی نمی شود.

گزینه های تحصیل در اندونزی با مدرک دیپلم

پیشنهادات دانشگاه های اندونزی دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و برنامه های دکترا را پوشش می دهد و شما می توانید در زمینه هایی مانند فن آوری ، مهندسی ، علوم زمین ، معماری ، داروسازی ، حقوق ، اقتصاد ، کشاورزی ، بازاریابی ، گردشگری ، پزشکی ، هنر و موارد دیگر تخصص یابید ، برنامه های دانشگاه بیشتر بر سبک تدریس بین رشته ای متمرکز هستند.

اگر به دنبال تحصیل با مدرک دیپلم هستید ، دانشگاههای مالزی راهم می توانید انتخاب کنید ، در مقاله

تحصیل در مالزی ، تمام جزییات را توضیح داده ایم.

سال تحصیلی در اندونزی

سال تحصیلی دانشگاهی اندونزی برای دانشجویان دانشگاه به طور عمده به دو ترم تقسیم شده است ، دوه های تحصیلی در فوریه-ژوئن و آگوست-ژانویه به طور کلی به عنوان دو ترم توسط دانشگاه های اندونزی ارائه می شود.

تحصیل رایگان در اندونزی

از آن جهت که اکثر متقاضیان و دانشجویان مراجعه کننده به مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به دنبال تحصیل رایگان در اندونزی هستند ، ما راه حل هایی در این زمینه ارائه داده ایم اما در مرحله اول بهتر است که از هزینه های تحصیل در اندونزی آگاهی یابید و سپس به دنبال تحصیل رایگان در این کشور باشید.

قابل ذکر است که دولت اندونزی ، بورسیه های تحصیلی و مزایایی ارائه می هد که ممکن است در کاهش هزینه های شما تاثیر چشمگیری داشته باشد ، اگر علاقه مند به برخورداری از این مزیت ها هستید ، ادامه مقاله را مطالعه کنید و سپس با مشاوران و متخصصان ما تماس حاصل فرمائید.

اقدامات مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی برای تحصیل رایگان در اندونزی

بدیهی است که انجام هر کاری ملزم به دانش و تخصص در آن زمینه است ، بنابراین اگر شما مشتاق به تحصیل رایگان در اندونزی هستید ، می توانید شخصا اطلاعات درج شده در این مقاله و همچنین سایت های مختلف را مطالعه نمائید و به یک نتیجه و آگاهی جامع دست یابید اما به خاطر داشته باشید که مهاجرت تحصیلی نیازمند تخصص و تجربه است و اگر بی گدار به آب بزنید شانس شما برای تحصیل در خارج از کشور و رسیدن به رویا خود را از دست خواهید داد!

کادر مجرب ما با بررسی تمام راه حل های موجود برای کاهش هزینه و حتی تحصیل رایگان در اندونزی می تواند مسیر موفقیت شما را هموار سازد ، اما کافی است که شما بخواهید و با ما تماس بگیرید تا ما انجام اقدامات لازم را شروع کنیم.

تحصیل به زبان انگلیسی در اندونزی

قبل از اقدام برای تحصیل به زبان انگلیسی در اندوزی خوب است بدانید که زبان رسمی اندونزی ، اندونزیایی باهاسا است اما در سراسر جزایر ، بیش از 700 زبان شناخته شده وجود دارد.

تحصیل به زبان انگلیسی در اندونزی

دانشگاه های اندونزی به طور فزاینده ای دوره های بیشتری را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ، از جمله دوره هایی که ویژه دانشجویان بین المللی است ، برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی در سطح کارشناسی ارشد در دانشگاه های خصوصی بیشتر رایج است.

انگلیسی را در خارج از شهرهای بزرگ زیاد پیدا نخواهید کرد و قطعاً بهتر است برخی عبارات اساسی اندونزیایی را یاد بگیرید تا به شما کمک کند با مردم محلی تعامل داشته باشید ؛ وقتی مدتی را در این کشور گذراندید ، متوجه می شوید که بیشتر از آنچه انتظار داشتید زبان را فرا گرفته اید ، حتماً از این مهارت استفاده کرده و با مردم محلی و سایر دانشجویان بین المللی ارتباط برقرار کنید.

چه بخواهید دوره ای را به زبان انگلیسی ، اندونزیایی یا هر زبان پیشنهادی دیگری بخوانید ، احتمالاً باید مهارت زبان خود را ثابت کنید ؛ در برخی از موسسات معمولاً ارائه دوره های زبان برای دانشجویان بین المللی که شرایط زبان را ندارند ، ارائه می شود ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استانداردهای مورد نیاز دوره خود و جزئیات دوره های زبان ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

دوره ها و دانشگاه های انگلیسی زبان در اندونزی

دوره های درسی ارائه شده به زبان انگلیسی در اندوزی بیش از همه در مقطع دکترا به چشم می خورند ، همچنین دوره هایی تحت عنوان Pendamping جهت آشنایی افراد انگلیسی زبان با گویش اندونزیایی و الزامات زندگی در این کشور تشکیل می شود که هزینه آن برعهده فرد متقاضی خواهد بود ، در ادامه به لیستی از دانشگاه هایی می پردازیم که دوره یا course مطابق با افراد انگلیسی زبان ارائه می دهند.

برخی از موسسات آموزش عالی ارائه دهنده برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی عبارتند از دانشگاه اندونزی ، موسسه فناوری بوندونگ ، دانشگاه BINUS ؛ از دیگر مراکز دارای دوره های آموزش به زبان انگلیسی می توان به Prasetiya Mulya اشاره کرد که از موسسات آموزشی جداگانه بشمار می رود و با این وجود برنامه های آموزشی به زبان انگلیسی تحت عنوان International Programs را در برنامه خود قرار داده است.Smart ContainerTitle Element

تحصیل رشته های مهندسی در اندونزی

رشته های مهندسی ترکیبی از دانش علوم فیزیکی ، ریاضیات و طراحی تا توسعه و بهبود ساختارهای نوآورانه ، ماشین آلات ، سیستم ها ، مواد و فرایندها است.

تحصیل رشته های مهندسی در اندونزی

دوره های کارشناسی مهندسی در حال حاضر در بازارهای جهانی در زمینه های مختلف از جمله مهندسی صنایع ، مهندسی مکانیک ، مهندسی عمران و مهندسی برق و سایر موارد مورد تقاضای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی هستند ؛ برنامه های کارشناسی مهندسی در اندونزی به دلیل تأکید اساسی آنها بر ترکیبی موثر از دانش نظری و مهارت عملی در دنیای کار ، دانشجویان خارجی و داخلی را جذب می کند.

بیشتر برنامه های کارشناسی مهندسی در اندونزی 4 سال طول می کشد و شامل نوعی ارزیابی نهایی ، پایان نامه یا دوره کارآموزی در طول دوره تحصیل برای بهبود صلاحیت و تجربه دانشجویان در زمینه تحصیل آنها است.

یکی از لیسانس های مهندسی ممکن در Universitas Pelita Harapan در Tangerang ، اندونزی مهندسی صنایع باشد که به اتوماسیون صنعتی یا مدیریت صنعتی تقسیم می شود و اطمینان حاصل می کند که دانشجویان بهترین فرصت را برای کسب سطح بالایی از تخصص در زمینه انتخاب خود داشته باشند.

اگر شما یک فارغ التحصیل دبیرستان یا متوسطه هستید ، یا یک فرد متخصص هستید و علاقه مند به کسب مدارک ارزشمند در زمینه مهندسی می باشید ، برای مطالعه بیشتر در مورد فرصت های موجود برای دانشجویان بالقوه کارشناسی مهندسی در اندونزی ، ادامه مقاله را مطالعه نمائید.

برای تحصیل رشته های مهندسی ، شما می توانید کشور روسیه را نیز انتخاب کنید ، در مقاله تحصیل در روسیه گفتیم که رشته هایی مانند مهندسی نفت تا چه حد اعتبار جهانی دارد.

برخی از موسسات آموزش عالی اندونزی و هزینه تحصیل رشته های مهندسی

دانشگاه سیاح کوالا واقع در باندا آچه ، اندونزی ، لیسانس مهندسی شیمی را در مدت زمان 4 سال به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهد ، اولین تاریخ شروع در سپتامبر و مهلت درخواست تا 15 ژوئیه 2021 است ؛ شهریه تمام زبان ها ( انگلیسی ، اندونزیایی ) که به صورت تمام وقت است ، به شرح زیر می باشد.

 • شهریه برای هر ترم : 700 دلار
 • هزینه توسعه ، فقط برای سال اول : 2200 دلار

دانشگاه IPB از دیگر دانشگاه های مهندسی اندونزی است که در دراماگا ، اندونزی واقع شده است و در مدت زمان 8 ترم رشته های مهندسی را در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی ارئه می دهد ؛ هزینه تحصیل تمام وقت رشته های مهندسی در این دانشگاه 25000000 IDR می باشد.

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در اندونزی

درکل می توان گفت که آینده کاری مهندسان در اندونزی روشن است و حتی اگر شما پس از اتمام تحصیل خود تمایل داشته باشید که به خارج از کشور مهاجرت کنید و در مکانی دیگر به فعالیت بپردازید ، به دلیل اعتبار مطلوب بین المللی دانشگاه های اندونزی این امر برای شما میسر خواهد بود.

فرصت های شغلی زیادی برای فارغ التحصیلان رشته های مهندسی وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از مهندس مشاور ، مهندس ساختمان ، مهندس ژئوتکنیک ، مهندس سازه ، مهندس برنامه ریزی شهری ، مهندس بیوشیمی ، مهندس محیط زیست ، مهندس نفت ، مهندس ایمنی ، مهندس برق ، مهندس الکترونیک ، مهندس مخابرات ، مهندس کامپیوتر ، مهندس خودرو ، مهندس ماشین آلات صنعتی ، مهندس رباتیک ، مهندس مواد ، مهندس پروژه ، مهندس پزشکی و سایر عرصه های شغلی مرتبط.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اندونزی

خبر خوب برای متقاضیان تحصیل در اندونزی این است که موسسات آموزش عالی این کشور توسط وزارت علوم به دو گروه B ( خوب ) و متوسط ( C ) تقسیم می شوند ، این امر به دانشجویان بین المللی که پس از اتمام تحصیل خود قصد دارند برای کار یا ادامه تحصیل به ایران بازگردند ، امکان می دهد بدون دغدغه برای اعتبار مدرک خود ، به فعالیت بپردازند و نیازی به طی کردن راه های طاقت فرسا تائید مدرک و معادل سازی آن در ایران نداشته باشند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اندونزی

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی توصیه می کند لیست زیر را نگاهی بیندازید و در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا از اطلاعات لازم درباره بهترین دانشگاه های اندوزی که از مهم ترین و در اصل اساسی ترین تصمیم زندگی شما بشمار میرود ، آگاهی یابید.

گروه Bدانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اندونزی

 • Airlangga University
 • Bogor Agricultural University
 • Brawijaya University
 • Sepuluh Nopember Institute of Technology
 • Institute of Technology Bandung
 • Universitas Bina Nusantara
 • University of Diponegoro
 • Universitas Gadjah Mada
 • Universitas Padjadjaran Bandung
 • Muhammadiyah Surakarta University
 • University of Indonesia

گروه Cدانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اندونزی

 • Telkom University
 • Andalusian University
 • Hasanuddin University
 • Soedirman Gendarmerie University
 • Mataram University
 • Indonesia Pendidikan Universitas
 • Riau University
 • Sriwijaya University
 • North Sumatra University
 • Universitas Syiah Kuala

Smart ContainerTitle Element

تحصیل مقطع دکترا در اندونزی

اگر شما دانشجوی کارشناسی ارشد هستید یا تحصیلات خود را در این مقطع به پایان رسانده اید ، ممکن است که به دنبال تحصیل در مقاطع بالاتر باشید و بخواهید دانش خود را تکمیل کنید ، در این صورت است که تحصیل مقطع دکترا در اندونزی می تواند گزینه ای مناسب برای شما محسوب شود.

تحصیل مقطع دکترا در اندونزی

وظیفه اصلی درجه دکترا ایجاد نقطه پایانی برای هر رشته تحصیلی است ، مزیت و تمایز داشتن مدرک دکترا کارفرمایان و دانشجویان آینده را نشان می دهد که یک داوطلب دوره دکترا تخصص گسترده ای را در موضوع انتخاب شده خود کسب کرده است.

در دوره های دکترا دانشجویان به نشان دادن برتری در نوشتن و همچنین تحقیق و ارائه شفاهی نیاز دارند و برطبق آن تخصص خود را نشان می دهند ؛ موسسات دکترا ، از دانشجویان دکترا انتظار دارند که به عنوان کارمند موقت در هر دو سمت آموزشی و پژوهشی فعالیت کنند.

محبوب ترین برنامه های دکترا در اندونزی

برنامه های دکترا ارائه شده در دانشگاه های اندونزی که از سوی دانشجویان بین المللی مورد استقابل زیادی قرار گرفته اند عبارتند از اقتصاد ، مدیریت ، آموزش ، مهندسی ، حقوق و فقه ، فلسفه ، فناوری ، تجارت ، کشاورزی ، روانشناسی ، ریاضیات ، حسابداری ، پزشکی ، فرهنگ شناسی ، مدیریت ، جامعه شناسی ، علوم کامپیوتر ، هنر ، IT ، علوم سیاسی ، ارتباطات ، پرستاری ، علوم انسانی ، زیست شناسی ، جهانگردی ، فیزیک ، شیمی ، معماری ، طراحی ، علوم طبیعی ، بازاریابی ، امور مالی و بانکی.

بزرگترین شهرهای ارائه دهنده دوره های دکترا در اندونزی

بزرگترین شهرهای اندوزی که موسسات آموزش عالی واقع شده در آن دوره های دکترا به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهند عبارتند از جاکارتا ،Yogyakarta ، سورابایا ، Bandung ،Makassar ،Padang ،Malang ،Semarang و مدان.

دانشگاه های ارائه دهنده محبوب ترین برنامه های دکترا در اندونزی

 • Universitas Islam Negeri Maulana Malik Ibrahim Malang
 • دانشگاه لامپونگ
 • دانشگاه اسلامی اندونزی
 • Universitas Islam Negeri Alauddin Makassar
 • Universitas Islam Negeri Sultan Syarif Kasim
 • دانشگاه ایرلانگا
 • دانشگاه جیمبر
 • دانشگاه دولتی سمرنگ
 • دانشگاه ملی جاکارتا

برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل مقطع دکترا در اندونزی با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید ، به یاد داشته باشید تنها هدف ما ، آگاه سازی شما و هموار کردن مسیر موفقیتتان است.

همچنین برای تحصیل مقطع دکترا می توانید کشور آلمان را انتخاب کنید ، چراکه بورسیه هایی بسیار عالی در انتظار شما در دانشگاه های آلمان است ، مقاله تحصیل در آلمان را بخوانید.

بورسیه های تحصیلی در اندونزی

نمی دانید چگونه می توانید برای تحصیلات خود در اندونزی بورسیه دانشگاه دریافت کنید؟ ما لیستی گسترده از فرصت های بورس تحصیلی برای دانشگاه های اندونزی ، از جمله بهترین بورس های تحصیلی ملی و بین المللی ، کمک هزینه های کالج و دانشگاه ، بورس تحصیلی رایگان و سایر اشکال کمک مالی دانشجویان را ارائه می دهیم.

بورسیه های تحصیلی در اندونزی

حائز اهمیت است که طیف گسترده ای از مدارک علمی ، از جمله بورسیه های بازرگانی و مدیریت ، بورسیه های مهندسی ، بورسیه های دانشکده حقوق یا دانشکده پزشکی و همچنین بورسیه های ورزشی ، هنری یا موسیقی برای پرداخت هزینه های تحصیل در اندونزی موجود است.

بورس تحصیلی در اندونزی برای دانشجویان بین المللی و بومی توسط دولت و نهادهای بین المللی تسهیل می شود ، فرصت های بورس تحصیلی در اندونزی به طور معمول مبتنی بر لیاقت ، کشور یا منطقه محور است ؛ بورس تحصیلی در اندونزی می تواند برای یک دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد بر اساس اسپانسر یا به طور کامل تأمین شود.

نگاهی به بورس های تحصیلی در اندونزی

دولت جمهوری اندونزی هر ساله بورس تحصیلی Darmasiswa را به دانشجویان بین المللی کشورهای در حال توسعه برای تحصیل در چندین رشته در چندین دانشگاه در اندونزی ارائه می دهد ؛ این بورس تحصیلی شامل فرصت های کارشناسی و کارشناسی ارشد است و کمک هزینه زندگی و اقامت و از جمله سایر هزینه ها را پوشش می دهد.

همچنین مجموعه دانشجویان برای برنامه بورس تحصیلی KNB (Kemitraan Negara Berkembang ) واجد شرایط هستند که توسط دولت اندونزی از طریق وزارت تحقیقات ، فناوری و آموزش عالی نیز ارائه می شود ؛ این بورس تحصیلی شامل کمک هزینه زندگی ، هزینه سفر بلیط هواپیما و بیمه درمانی است و در دانشکده پزشکی ، بهداشت عمومی و پرستاری دانشگاه گادا مادا ( UGM ) ، یوگیاکارتا ارائه می شود.

بورس تحصیلی سالانه مقاله نویسی IvyPanda در اندونزی

IvyPanda سالانه 1500 دلار بورس تحصیلی برای دانشجویان مستعدی که تسلط بر مقاله نویسی را نشان می دهند فراهم می کند-دانشجویان لیسانس ، ارشد ، دکترا ، دوره ؛ به دو برنده بورسیه اعطا می شود : برنده 1000 دلار دریافت می کند و جایزه نایب قهرمان 500 دلار است.

بورسیه های مسابقه جهانی دانشجویی در اندونزی

بورسیه های جهانی مسابقه دانشجویی سالانه به دانشجویانی اعطا می شود که نتایج برجسته ای در تحصیل خود نشان دهند ، شما به عنوان دانشجویی که در اندونزی در یک دوره شرکت کرده اید یا دانشجو مقطع لیسانس و ارشد هستید ، می توانید تا 1500 دلار بابت شهریه دریافت کنید.

مسابقه بورسیه تحصیلی KDS در اندونزی

بورس تحصیلی KDS هر ساله به دانشجویانی تعلق می گیرد که نتایج برجسته ای در تحصیل خود نشان دهند ؛ بنابراین لحظه دستیابی به موفقیت را که منجر به ادامه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی شد ، به اشتراک بگذارید تا از 500 – 1500 دلار کمک هزینه برخوردار شوید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید تا پاسخگو سوالات شما باشیم و از اطلاعات لازم آگاهی یابید.

کار پاره وقت دانشجویی در اندونزی

بسیاری از برنامه های دانشگاهی در سراسر جهان به دانشجویان امکان می دهد که به صورت نیمه وقت و ترجیحاً 20 ساعت در هفته کار کنند اما به هیچ وجه مجاز نیستید بیش از 30/35 ساعت در هفته کار کنید.

کار پاره وقت دانشجویی در اندونزی

اگرچه درآمد از چنین مشاغلی برای پرداخت شهریه کافی نخواهد بود اما برای پشتیبانی از تحصیلات به عنوان مثال برای پرداخت قبض های غذایی کمک نه چندان زیاد ولی خوبی خواهد بود یا ممکن است هزینه سفر باشد ، اما در کل اصل مطلب این است که می توانید در حین ادامه یک برنامه تحصیلی ، مقداری پول پس انداز کرده و به صورت نیمه وقت کار کنید.

نوع شغلی که خواهید گرفت تا حد زیادی به صلاحیت ، تجربه های قبلی کاری در صورت داشتن و مجموعه مهارت های شما بستگی دارد ؛ علاوه بر پول ، شغل نیمه وقت به شما کمک می کند تا در حین تحصیل یاد بگیرید و تجربه کسب کنید ، به عنوان مثال هنگامی که برای کافه تریا کالج یا امنیت کار می کنید با افراد جدید زیادی ملاقات می کنید ، گویش های جدید را یاد می گیرید و فرصتی مناسب برای معاشرت با مردم محلی پیدا می کنید.

آیا فرصت های شغلی در اندونزی برای همه یکسان است؟

فرصت های شغلی نیمه وقت برای دانشجویان ثبت نام شده در برنامه های تحصیلات تکمیلی یا تحقیق بهتر است اما برای داوطلبانی که در دوره های کارشناسی یا دوره های گواهینامه چند ماهه ثبت نام کرده اند فرصت های محدودی وجود دارد.

به طور معمول مدیر برنامه شما در یافتن فرصت های کار نیمه وقت در داخل دانشگاه کمک می کند ، به عنوان مثال کار در یک کافه تریا ، کتابخانه ، غذاخوری کالج ، امنیت ، خشکشویی یا باغبانی و غیره ؛ داوطلبانی که شرایط بالاتری دارند ممکن است فرصتی برای ارائه کلاس به دانشجویان دوره اول داشته باشند.

مشاغل پاره وقت دانشجویی در تعطیلات تابستانی اندونزی

اگر در تعطیلات تابستانی دوباره به دانشگاه می روید و برای به دست آوردن پول اضافی کار تمام وقت را ترجیح می دهید ، این امر می تواند به خوبی برای هزینه ترم بعدی شما کمک کند ، همچنین کار در آخر هفته ها آزاد است و می توانید به دنبال برخی از مشاغلی باشید که می توانید در طول تعطیلات انجام دهید تا پول اضافی کسب کنید.

به عنوان مثال می توانید چمن یا نظافت منزل را انجام دهید ، اگر رانندگی بلد هستید و گواهینامه رانندگی محلی دارید می توانید مردم را به مقصد برسانید که هیجان انگیز خواهد بود و هنگام خدمت به مسافران از تعطیلات خود لذت خواهید برد.

همچنین می توانید فرصت های شغلی نیمه وقت در خارج از محوطه دانشگاه به عنوان مثال برای کار در یک پمپ بنزین یا تحویل روزنامه و غیره دریافت کنید.

کارآموزی و کسب درآمد در اندونزی

بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها به عنوان بخشی از برنامه خود ، دوره های کارآموزی را به دانشجویان ارائه می دهند ، بنابراین دانشجویان همچنین می توانند از طریق کارآموزی درآمد کسب کنند و تحصیلات خود را ادامه دهند.

هنگامی که برای شخصی به صورت نیمه وقت کار می کنید ، این امر بخشی از CV شما را تشکیل می دهد و هنگام جستجو یک کار منظم روزانه به عنوان یک توصیه خوب عمل می کند ، برای مشاغل نیمه وقت اگرچه نامزدهای محلی ترجیح داده می شوند اما هیچ گونه رزرو انجام نمی شود ، هرکسی می تواند برای چنین مشاغلی اقدام کند و درآمد کسب نماید.

جمع بندی کار نیمه وقت دانشجویی در اندونزی

 • دانشجویان می توانند فرصت های شغلی پاره وقت را در محل دانشگاه خود جستجو کنند.
 • گزینه هایی مانند کار در کافه تریا ، کتابخانه ، پشتیبانی از بخش اداری برای دانشجویان در دسترس است.
 • علاوه بر این ، می توان برای صرفه جویی در وقت و رفت و آمد ، به دنبال مشاغل نزدیک کالج ها یا محل اقامت بود.
 • دانشجویان می توانند با همسالان خود که در حال کار هستند بحث کنند و می توانند به همان مکان بپیوندند.
 • استخدام نیمه وقت یکی از بهترین گزینه های موجود برای دانشجویان است زیرا تجربه و پشتیبانی مالی قابل قبولی را در اختیار شما قرار می دهد.
 • چند گزینه ای که دانشجویان می توانند در خارج از محل دانشگاه خود انتخاب کنند ، کار در پارک تفریحی ، فروشگاه های مواد غذایی ، مراکز خرید ، نمایشگاه ها ، رستوران ها ، پمپ های سوخت ، یا حتی کار در خانه و غیره است.

فرصت های زیادی در اندونزی وجود دارد که دانشجویان می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند ، بنابراین مشورت با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی فرصتی طلایی برای استفاده از مزایا کاری موجود در این کشور برای دانشجویان بین المللی است.

خدمات بیمه به دانشجویان در اندونزی

در حالی که بسیاری از کشورها افراد خارج از کشور را از سیستم های بهداشت عمومی خود مستثنی می کنند ، در واقع اندونزی از خارجی های مقیم این کشور می خواهد که یک طرح بیمه را از یک بیمه گر مطابق با قوانین اندونزی خریداری کنند ، این بدان معناست که افرادی که در کشور زندگی می کنند باید نگران افزایش حق بیمه باشند.

خدمات بیمه به دانشجویان در اندونزی

در حالی که برای زندگی و تحصیل در اندونزی دلایل کافی وجود دارد ، یافتن و تأمین بودجه کافی برای مراقبت های بهداشتی می تواند یک چالش باشد ، بیمارستان های دولتی معمولاً مطابق با استانداردی نیستند كه مهاجران از كشورهای غربی انتظار دارند.

بیمارستان های خصوصی به طور کلی گزینه بهتری هستند اما اگرچه کیفیت درمانی بهتری را ارائه می دهند ، معمولاً در هزینه آنها منعکس می شود ؛ به همین ترتیب ، داشتن پوشش جامع بیمه درمانی برای هر متقاضی که به اندونزی مهاجرت می کند یک ضرورت است.

در بخش زیر ، شما برنامه های بیمه درمانی بین المللی که توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی گردآوری شده را برای افراد ، متخصصان ، دانشجویان و خانواده ها مشاهده کنید.

مراقبت های بهداشتی عمومی در اندونزی

اگرچه دولت اندونزی اصلاحاتی را برای بهبود دسترسی بهداشت و درمان برای افراد فقیر در نظر گرفته است ، اما این کشور از نظر منابع در قالب بیمارستان ها و متخصصان پزشکی کوتاهی می کند ، در نتیجه ، بیمارستان های دولتی اغلب شلوغ هستند و با کمبود بودجه و نیرو روبرو می باشند.

حتی پس از اطمینان از مشاوره ، هیچ تضمینی وجود ندارد که پزشک انگلیسی صحبت کند و باعث می شود مراقبت های بهداشتی عمومی برای اکثر مهاجران در اندونزی غیرقابل دسترس باشد ؛ علاوه بر این ، مهاجران تحت پوشش بیمه بودجه عمومی کشور از پوشش بودجه دولت برخوردار نیستند.

همچنین خوب است بدانید افرادی که برای کار یا بازنشستگی به اندونزی نقل مکان می کنند ، برای دریافت ویزا معمولاً باید بیمه درمانی جامع داشته باشند ، مهاجراني كه با تكليف بين المللي به اندونزي منتقل مي شوند ، بايد در صورتي كه بيمه بهداشت بين المللي به عنوان بخشي از بسته اشتغال مهاجران در نظر گرفته شده است ، با كارفرماي خود مشورت كنند.

خدمات بهداشتی خصوصی در اندونزی

در نتیجه استانداردهای پایین و دسترسی به بهداشت عمومی در اندونزی ، اکثر مهاجران ترجیح می دهند از امکانات بهداشتی درمانی خصوصی در این کشور استفاده کنند.

پزشکان در این موسسات به احتمال زیاد انگلیسی صحبت می کنند و مراقبت ها معمولاً از استاندارد بهتری برخوردار هستند ، با این حال ، هنوز هم ممکن است توانایی بیمارستان های خصوصی در اندونزی محدود باشد و برای موارد اضطراری پزشکی و اقدامات پیچیده جراحی ، ممکن است تخلیه پزشکی به یک کشور همسایه با کارکنان و تجهیزات متخصص تر مورد نیاز باشد.

بسیار مهم است که هر بیمه نامه درمانی خارج از کشور مقرراتی برای این موارد داشته باشد ، به طور خاص ، مهاجران باید اطمینان حاصل کنند که سیاست آنها تخلیه پزشکی را پوشش می دهد ؛ کسانی که بیمه درمانی از طرف کارفرمای خود ارائه می دهند باید میزان پوشش را نیز بررسی کنند.

دارو و داروخانه ها در اندونزی

یافتن داروخانه در مراکز اصلی شهری اندونزی آسان است و برخی از آنها 24 ساعت شبانه روز باز هستند ، در مناطق روستایی دور افتاده ، داروخانه ها بسیار کمتر دیده می شوند اما گاهی اوقات می توان آنها را در مرکز بهداشت محلی یافت.

داروخانه های اندونزی ممکن است دارو را متفاوت از روش استفاده از مهاجران توزیع کنند ، داروهایی که فقط در خانه با نسخه پزشک تجویز می شوند ، می توانند به راحتی در اندونزی و بالعکس از طریق نسخه پزشک در دسترس باشند.

مهاجران باید همیشه نام عمومی هر داروی تجویز شده را یادداشت کنند ، زیرا نام تجاری از کشوری به کشور دیگر متفاوت است.

خدمات اضطراری و شماره های مهم در اندونزی

در اندونزی سرویس آمبولانس ملی وجود ندارد ، برای جبران این شکاف ، بسیاری از بیمارستان ها و کلینیک ها آمبولانس خود را اداره می کنند.

آمبولانس های بیمارستان های دولتی برای مهاجران توصیه نمی شوند زیرا غالباً از تجهیزات کافی برخوردار نیستند و قابل اطمینان نمی باشند و حتی در بعضی مناطق روستایی اصلاً آمبولانس وجود ندارد ؛ مهاجراني كه تصميم به استفاده از خدمات آمبولانس بيمارستان عمومي مي گيرند مي توانند در يك فوريت پزشكي با 118 تماس بگيرند.

مهاجران باید اطمینان حاصل کنند که در موارد اضطراری ، اطلاعات تماس خدمات آمبولانس خصوصی را در دسترس داشته باشند ، این جزئیات را می توان معمولاً از خود ارائه دهندگان بیمه درمانی یا بیمارستان ها دریافت کرد.

خوابگاه های دانشجویی کشور اندونزی

دانشجویان بین المللی در جاکارتا گزینه های اقامتی بسیاری دارند که می توانند انتخاب کنند ، برخی از دانشگاه ها مانند دانشگاه اندونزی ، دانشگاه UPH و دانشگاه بینوس ، مکان هایی برای اسکان یا خوابگاه هایی را در نزدیکی دانشگاه ارائه می دهند که در آن شما می توانید زندگی خود را با یک هم اتاقی بگذرانید.

بورسیه های تحصیلی در اندونزی

باید توجه داشته باشید که برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر ، خوابگاه های دانشگاه می توانند در واقع گزینه گران تری برای دانشجویان در جاکارتا باشند و به همین دلیل است که بیشتر دانشجویان “kost” را که نسخه اندونزیایی یک آپارتمان ارزان قیمت است ترجیح می دهند.

گزینه اسکان Kost در اندونزی

در این نوع گزینه اسکان ، kost ، دقیقاً مانند خوابگاه ، می توانید اتاق خود را به اشتراک بگذارید یا به تنهایی زندگی کنید ، همچنین می توانید ساختمان یا خانه را با 10-50 نفر دیگر به اشتراک بگذارید و این معمولاً به این معنی است که آشپزخانه و حمام را با افراد دیگر نیز تقسیم می کنید.

“kost” طیف وسیعی از امکانات مانند اتاق کاملاً مبله ، حمام اختصاصی ، AC ، برق رایگان ، Wi-Fi رایگان و موارد دیگر را ارائه می دهد ، امکانات بیشتر با اجاره بالاتر برابر است.

اجاره اتاق “kost” در ساختمان هایی که به ساختمان های دانشگاه نزدیکتر هستند نیز گرانتر از ساختمان های دیگر است ، “Kost” گزینه بسیار خوبی برای کسانی است که بودجه محدودی دارند ، بنابراین شما می توانید اتاقی را انتخاب کنید که نه تنها با نیازهای شما بلکه با بودجه شما نیز مطابقت داشته باشد.

محدودیت خوابگاه های دانشجویی کشور اندونزی

محدودیت چندانی برای دانشجویانی که در خوابگاه های دانشجویی کشور اندونزی اقامت دارند ، وجود ندارد اما فقط بخاطر داشته باشید که الکل و استعمال دخانیات معمولاً در مناطق دانشگاه ، خوابگاه ها و چنین مکان هایی ممنوع است – اما شما می توانید تا زمانی که 21 ساله یا بیشتر هستید ، برای نوشیدن الکل وارد باشگاه ها و بارها شوید.

هزینه های زندگی و اسکان در اندونزی

هزینه های زندگی در اندونزی به محل تحصیل شما بستگی دارد ، به عنوان مثال ، اگر تحصیل در یک شهر بزرگ مانند جاکارتا را انتخاب کنید ، احتمالاً هزینه های زندگی شما بالاتر از شهرهای کوچکتر باشد ، به طور متوسط ، هزینه های زندگی سالانه دانشجویان در اندونزی حدود 6500 پوند / 8600 دلار است اما بهتر است که هزینه های مربوط به اقامت را نیز بدانید.

 • آپارتمان ( 1 خوابه ) در مرکز شهر : 3865686.90 Rp
 • آپارتمان ( 1 اتاق خواب ) خارج از مرکز : 2443322.66 Rp
 • آپارتمان ( 3 اتاق خواب ) در مرکز شهر : 9740535.99 Rp
 • آپارتمان ( 3 اتاق خواب ) خارج از مرکز : 6067905.73 Rp

Smart ContainerTitle Element

بهترین دانشگاه های اندونزی

قابل ذکر است که در اندونزی هر دو دانشگاه دولتی و خصوصی وجود دارد ، اگرچه اکثریت آنها خصوصی هستند ، وزارت آموزش ملی تحت نظارت هر دو رقم قرار دارد.

بهترین دانشگاه های اندونزی

آموزش عالی در کشور از زمان استقلال در سال 1945 رشد چشمگیری داشته است و از تنها 10 موسسه آموزش عالی در سال 1950 ، اکنون تقریبا 3000 موسسه وجود دارد.

قابل توجه است که 8 دانشگاه در اندونزی در میان بهترین های جهان در QS World University Rankings® 2021 ، از جمله سه دانشگاه در 450 برتر قرار دارند که مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در بخش زیر به شرح مختصر هر یک از آنها پرداخته است.

دانشگاه اندونزی Universitas Indonesia

دانشگاه اندونزی یا UI که در سال 1849 تاسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه در اندونزی است و همچنین 305 مشترک در رتبه بندی دانشگاه های جهان است ، این دانشگاه همچنین در رده 59 QS Asia رتبه بندی می شود و دارای پردیس هایی در دپوک ، جاوا غربی و جاکارتا است.

جالب است بدانید که کتابخانه این دانشگاه با ظرفیت 1.5 میلیون کتاب ، بزرگترین کتابخانه در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود.

دانشگاه اندونزی در سال 2007 دستخوش اصلاحات اساسی شد که منجر به افزایش درآمد و نشریات پژوهشی گردید ، آرم متمایز دانشگاه بیانگر ایده کالاکاکارا ( دو منبع انرژی در طبیعت ، از خورشید و زمین ) است ، درخت نشان دهنده علم و شاخه ها و جوانه های آن است که در دانش جدید شکوفا می شوند ، در حالی که آب نشان دهنده آثار علمی است.

موسسه فناوری باندونگ ( ITB )

موسسه فناوری باندونگ ( ITB ) با رتبه 313 مشترک در رده بندی جهانی و شصت و دومین در رده بندی آسیا ، در سال 1920 به عنوان شعبه ای از موسسه فناوری دلفت هلند افتتاح شد و سپس به عنوان Technische Hoogeschool te Bandoeng شناخته شد ، اما هنگامی که در سال 1959 به عنوان یک نهاد دانشگاهی جداگانه تغییر نام یافت ، ITB از آن زمان به یک دانشگاه معتبر بین المللی تبدیل شده است و از نظر مهندسی مکانیک در میان 300 موسسه برتر جهان قرار دارد.

این دانشگاه حدود 20000 دانشجو را آموزش می دهد و در بندونگ ( یکی از بزرگترین شهرهای اندونزی ) واقع شده است و مساحت موسسات آن 770000 متر مربع است.

دانشگاه Gadjah Mada ( UGM )

یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های اندونزی ، دانشگاه گادجه مادا ( UGM ) است که در رتبه 254 مشترک دانشگاه جهانی QS و 57 مشترک آسیا قرار دارد.

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه کشور است که در سال 1949 تاسیس شده است و حدود 50000 دانشجو در 18 دانشکده از جمله 1187 دانشجو خارجی ثبت نام کرده اند.

پردیس اصلی 360 هکتاری آن در یکی از شهرهای کوچکتر این کشور یعنی یوگیاکارتا واقع شده است و به شهرت این مرکز آموزشی کمک می کند ، UGM اخیراً با ایجاد همکاری های چندرشته ای و پاسخگویی به موضوعات مهم محیطی ، یک منطقه آموزشگاهی و یک محیط یادگیری دلگرم کننده ایجاد کرده است.

بهترین شهرهای اندونزی برای تحصیل

بهترین شهرهای اندونزی برای تحصیل از دیگر مطالبی است که دانشجویان بین المللی به دنبال آگاهی از آن هستند و در سایت ها و منابع مختلف ، سعی در جستجو و استخراج مطالب مفید دارند ، از همین جهت مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی این موضوع را در مقاله جامع خود ، تحصیل در اندونزی ، بیان کرده است و امیدوار است برای شما مفید واقع شود.

بهترین شهرهای اندونزی برای تحصیل

شهر جاکارتا در اندونزی

جاکارتا یک شهر عظیم جهانی است و در این کلان شهر بیش از 30 میلیون نفر زندگی می کند – بزرگترین نه تنها در اندونزی بلکه کل منطقه جنوب شرقی آسیا.

حائز اهمیت است که این شهر مرکز اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی کشور است و به عنوان منطقه ویژه ای تعیین می شود که مستقیماً توسط دولت ملی کنترل می گردد ، چشم اندازهای عالی کسب و کار و استانداردهای بالاتر زندگی جاکارتا بسیاری از مهاجران داخلی را به خود جلب می کند که زبان ها ، گویش ها ، غذاها و آداب و رسوم مختلف خود را انتقال می دهند و این منجر به تلفیق جالب فرهنگ ها می شود.

این شهر دارای تاریخ غنی است که به قرن چهارم باز می گردد ، زمانی که به عنوان Sunda Kelapa شناخته می شد ( از آنجا که چندین بار تغییر نام داده است ) ، امروزه به جاکارتا لقب دورین بزرگ را داده اند زیرا به عنوان معادل اندونزیایی شهر نیویورک ( سیب بزرگ ) شناخته می شود.

هزینه های زندگی در جاکارتا از سایر کشورها به ویژه از نظر اجاره بیشتر است اما این شهر ارزش آن را دارد که به عنوان مقصد تحصیلی انتخاب شود زیرا جاکارتا میزبان دانشگاه هایی در اندونزی است که بالاترین رتبه دانشگاه را در این کشور دارند و همچنین خانه بسیاری از موسسات برجسته دیگر است.

شهر سورابایا در اندونزی

سورابایا دومین شهر بزرگ اندونزی است ، با بیش از نه میلیون نفر ساکن در منطقه گسترده شهری ؛ این شهر به دلیل مشارکت در به دست آوردن استقلال اندونزی به Kota Pahlawan ، “شهر قهرمانان” معروف است.

امروز سورابایا به عنوان مرکز اقتصادی جاوا شرقی در نظر گرفته شده و نیروی دریایی کشور است ، منظره شهری آسمان خراش های مدرن را با کانال ها و معماری مربوط به گذشته استعماری هلند مخلوط کرده است.

این شهر مقر برخی از شناخته شده ترین دانشگاه های اندونزی است ، از جمله برترین دانشگاه های سورابایا می توان به دانشگاه ایرلانگا اشاره کرد که یکی از معتبرترین دانشگاه ها در این کشور محسوب می شود.

شهر باندونگ در اندونزی

سومین شهر بزرگ اندونزی ، باندونگ مرکز استان جاوه غربی است و دارای یک کلان شهر است که حدود هفت میلیون نفر در آن زندگی می کنند ؛ باندونگ که 768 متر ( 2520 فوت ) بالاتر از سطح دریا واقع شده است ، در تمام طول سال از بیشتر شهرهای اندونزی دمای هوای سرد تری دارد.

این شهر پس از استقلال اندونزی دچار شهرنشینی و توسعه سریع شد و آن را از یک شهر معمولی به یک شهر بزرگ تبدیل کرد ؛ با این حال ، باندونگ یک شهر “دانشگاهی” است و دانشگاه های آن شامل موسسه فناوری ( ITB ) Bandung ، قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه فنی کشور است ، باندونگ همچنین به خاطر معماری استعماری و آرت دکو ، خرید و غذاهای خوب مشهور است.

شهر یوگیاکارتا در اندونزی

یوگیاکارتا که اغلب “جوگجا” نامیده می شود ، با 388000 نفر جمعیت ، کوچکترین شهر دانشجویی است ، نام آن به “شهری مناسب برای رونق” ترجمه می شود و مطمئناً با شهرت به عنوان یک مرکز آموزش این کار را می کند.

این شهر همچنین به دلیل هنرهای سنتی و میراث فرهنگی مشهور است ، با یک مجموعه سلطنتی معروف به کراتون ( یا کاخ سلطان ) و مکان های توریستی معروف دیگر مانند معابد پرامبانان ، معابد هندو در آسیا و یک میراث جهانی یونسکو.

دانشگاه گادجه مادا در یوگیاکارتا ، در کنار بسیاری از دانشگاه های مشهور ، قرار دارد و بسیاری از دانشجویان با تفکر ترقی خواهانه جذب پیروزی ترکیبی از فرهنگ سنتی یوگیاکارتا می شوند.Smart ContainerTitle Element

هزینه های تحصیل در اندونزی

هزینه های تحصیل در اندونزی بسته به موسسه و سطح تحصیلات متفاوت است و دانشجویان بین المللی به طور متوسط باید انتظار داشته باشند سالانه 2300 پوند / 3000 دلار تا 4600 پوند / 6100 دلار بپردازند ، اگر تحصیل در مقطع پزشکی را انتخاب کنید ، می توانید انتظار داشته باشید که شهریه شما بالاتر از این باشد.

هزینه های تحصیل در اندونزی

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های اندونزی که ممکن است برای شما کارآمد باشد ، آگاهی یابید ، پیشتر هم در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اندونزی ، هزینه ها و شرایط این رشته ها بیان کرده ایم.

دانشگاه گدجه مادا در اندونزی

دانشگاه گدجه مادا به دانشجویان بین المللی زمینه تحصیل بسیاری از موضوعات را ارائه می دهد ؛ دانشجویان در این دانشگاه فرصت تحصیل در رشته های علوم فرهنگی ، ریاضیات و علوم طبیعی ، علوم اجتماعی و سیاسی ، حقوق ، پزشکی ، تجارت و اقتصاد را دارند ؛ این دانشگاه برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

شهریه و هزینه های تحصیل دانشجویان بین المللی در دوره های کارشناسی شامل موارد زیر است.

 • هزینه درخواست : 70 تا 90 دلار
 • هزینه های پذیرش : 1800 – 9300 دلار
 • شهریه / ترم : 700 دلار – 1800 دلار

دانشگاه اندونزی

هزینه های تحصیل در این دانشگاه با توجه به برنامه تحصیلی که دانشجو می خواهد دنبال کند متفاوت است ، ساختار هزینه در این دانشگاه به شرح زیر می باشد.

 • برای برنامه کارشناسی : شهریه 1500 تا 3500 دلار + هزینه پذیرش 2000 تا 7000 دلار
 • برای برنامه تحصیلات تکمیلی : شهریه 2000 دلار – 2500 دلار + هزینه پذیرش 1500 دلار – 2000 دلار
 • برای دوره دکترا : هزینه تحصیل 2500 دلار – 2800 دلار + هزینه پذیرش 1500 دلار – 2000 دلار
 • برای برنامه تخصصی : هزینه تحصیل 2500 – 2600 دلار + هزینه پذیرش 2000 – 2200 دلار
 • برای برنامه های حرفه ای : شهریه 1500 دلار – 2000 دلار + هزینه پذیرش 700 دلار – 1500 دلار

موسسه فناوری ، باندونگ

ساختار هزینه ها در این موسسه آموزش عالی برای برنامه های کارشناسی به شرح زیر است.

 • هزینه پذیرش : 3300 تا 3500 دلار
 • شهریه : 2200 – 2400 دلار در هر ترم

ساختار هزینه های برنامه های کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر می باشد.

 • هزینه پذیرش : 1600 دلار
 • شهریه : 3000 دلار در هر ترم

دانشگاه کشاورزی بوگور

این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی برنامه هایی را در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حرفه ای ارائه می دهد : کشاورزی ، دامپزشکی ، علوم دریایی و شیلات ، علوم دامی ، جنگلداری ، علوم طبیعی و ریاضیات ، مدیریت و اقتصاد ، فناوری کشاورزی ، تجارت ، زیست محیطی انسانی در این دانشگاه تدریس می شود.

این دانشگاه را می توان یکی از دانشگاه های ارائه دهنده برنامه متنوع تحصیل در مقدار هزینه های مقرون به صرفه برای هر دانشجوی بین المللی دانست ؛ هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه کشاورزی بوگور از 170 تا 860 دلار در هر ترم برای دانشجویان متغیر است.

برای بررسی دقیق تر شهریه و هزینه های تحصیل در اندونزی می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمائید ، تیم مجرب ما اینجاست تا شما را در این زمینه راهنمایی نماید و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد.

مزایا و معایب تحصیل در اندونزی

مزایا و معایب تحصیل در اندونزی از جمله واردی است که آشنایی با آن می تواند یک دیدگاه صریح از آنچه که در این کشور در انتظار شما است ، ارائه دهد و از همین جهت ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی جنبه های مختلف تحصیل در این کشور را مورد بررسی قرار داده است و شما با مطالعه این بخش به طور حتم از آنچه که درباره یک کشور باید بدانید را به دست خواهید آورد.

مزایا و معایب تحصیل در اندونزی

اندونزی به عنوان بازار بالقوه برند و فروش

از آن جهت که جمعیت اندونزی به 240 میلیون نفر میرسد ، هر ارگانی در دنیای تجارت متوجه می شود که این یک بازار بزرگ در حال ظهور است ، علاوه بر این ، امروزه مردم به ابزارهای فناوری اطلاعات مانند تلفن های هوشمند و دیگر ابزارهای بروزرسانی مجهز هستند و این باعث می شود اندونزی به عنوان یک بازار بالقوه برای مارک و فروش باشد.

علاوه بر این ، از نظر رسانه های اجتماعی ، در اندونزی فرصت خوبی برای بازاریابی از طریق آنلاین وجود دارد ، بنابراین مطالعه زبان آن فرصتی را برای اشتراک اطلاعات و دستیابی به هدف بازار با روشی روان فراهم می کند.

شناخته شدن اندونزی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری

با تحصیل در اندونزی می توانید به مناظر زیبا و نقاط جادویی دسترسی داشته باشید ، اندونزی به عنوان یکی از مقاصد گردشگری شناخته شده است و بسیاری از سواحل عالی را در آن می توان کشف کرد زیرا بیشتر مناطق آن دریا هستند.

محبوب ترین نقطه در اندونزی ، بالی است اما در واقع بسیاری از مکان های دیگر مانند جزیره کومودو در شرق نوسا تنگگارا ، جزیره کی در مالوکو ، راجا آمپات در پاپوآ و جزیره منتوای در سوماترا غربی باید مورد بازدید قرار گیرند.

نیازی به ذکر مکان های جذاب دیگر مانند معبد Borobudur ، معبد Boko در جاوا مرکزی ، Great Botanical Garden در غرب جاوا و همچنین کوه Bromo در شرق جاوا نیست زیرا آنقدر شناخته شدن هستتند که هر دانشجو و گردشگری بلافاصله از بدو ورود در صدد بازدید از آن هستند.

یادگیری آسان زبان اندونزی و مزایا آن

آیا اندونزی یک زبان آسان برای یادگیری است؟ اگر علاقه مند به یادگیری زبان هستید ، باهاسا اندونزی می تواند یکی از اهداف یادگیری شما باشد ، باهاسا اندونزی روشی آسان برای یادگیری است.

اول ، الفبا به زبان لاتین نوشته شده است ، اگر زبان مادری شما با استفاده از حروف لاتین که بیشتر زبان ها از آن استفاده می کنند ، مقایسه آن با زبان های دیگر مانند ژاپنی یا چینی راحت تر است ، از نظر تلفظ نیز آسان است که نحوه خواندن کلمه کاملاً با صدای خود حرف یکی است.

همانطور که قبلا ذکر شد ، اندونزی از نظر تجاری یک پتانسیل بزرگ است ، اگر شما قادر به صحبت و درک اندونزیایی باشید ، صلاحیت Bahasa Indonesia را به سبد حرفه ای خود اضافه می کنید ، این می تواند مزایای شما باشد.

برخی از شرکت های بزرگی که کالاهای مصرفی مانند Unilever ، Procter & Gamble و Ikea می فروشند ، صلاحیت شما را به عنوان یک مهارت خوب ارزیابی می کنند زیرا می توانید جامعه شناسی محلی و انسان شناسی جامعه را بیاموزید.

نقش اندونزی و آسه آن

اندونزی یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا ( ASEAN ) است که در نقش دیپلماتیک فعالیت می کند ، از نظر حفظ صلح و همکاری بین کشورهای آسه آن ، اندونزی در فعالیت های دیپلماتیک شرکت می کند و اگر شما به عنوان کارمند دولت کار می کنید و در اندونزی مستقر هستید ، اگر قادر به صحبت و درک اندونزیایی می باشید ، از فرصت های بسیار خوبی برخوردار خواهید بود.

دانشگاه های معتبر اندونزی و مدارک آن

دانشگاه هایی در اندونزی مستقر هستند که با ارائه مدارک تحصیلی معتبر توانسته اند توجه دانشجویان بسیاری را برای ادامه تحصیل به سوی خود جلب کنند ، قابل ذکر است که ما در این مقاله بهترین دانشگاه های اندونزی و همچنین دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در اندونزی را شرح داده ایم و شما می توانید با مراجعه به این بخش ها اطلاعات تکمیلی لازم را به دست آورید.

معایب تحصیل در اندونزی

معایبی که از تحصیل در اندونزی بخواهیم نام ببریم شاید چندان جدی نباشد و همیشه توجه داشته باشید که مواردی که برای شما نامطلوب به نظر میرسد ، شاید برای برخی دیگر مسئله ای نباشد و حتی یک مشکل کوچک نیز به شما نرود.

درخصوص مراقبت های بهداشتی مواردی وجود داشته است که ما آنها را در خدمات بیمه دانشجویی در اندونزی پوشش داده ایم و به صورت تفکیک شده به توضیح آن پرداخته ایم ، اما در اندونزی خطرات سلامتی وجود دارد که شاید لازم باشد به عنوان معایب تحصیل در این کشور بیان گردد تا بلکه یک آشنایی بهتر با آن داشته باشید.

خطرات سلامتی در اندونزی

خطرات بالقوه متعددی وجود دارد که مهاجران برای سالم ماندن باید به آنها توجه کنند ؛ یکی از مهمترین آنها این واقعیت است که آب شیر در اندونزی به طور کلی برای نوشیدن بی خطر نیست ، اگرچه استحمام در آب فیلتر نشده نسبتاً ایمن است اما بهتر است از آب تصفیه شده یا بطری برای پخت و پز ، مسواک زدن و نوشیدن استفاده کنید.

شهرهای بزرگ اندونزی نیز مستعد آلودگی هستند و این می تواند شرایط تنفسی موجود مانند آسم را تشدید کند ، در این حالت ، مهاجران باید قبل از انتقال به اندونزی به پزشک مراجعه کنند تا بهترین روش برای کاهش اثرات کیفیت پایین هوا را تعیین کنند.

هرچند که به آب و هوا در اندونزی می تواند عادت کرد اما تازه واردانی که به شرایط گرم و مرطوب عادت ندارند ممکن است دچار آفتاب سوختگی ، گرمازدگی و کم آبی شوند ؛ آب و هوای گرمسیری ، مهاجران را در برخی مناطق روستایی در معرض خطر ابتلا به مالاریا قرار می دهد ؛ در صورت اقامت در یکی از این مناطق ، داروی ضد مالاریا باید همراه با سایر اقدامات عملی مانند پوشاندن پوست برهنه ، استفاده از مواد دافع حشرات و خوابیدن در زیر پشه بند انجام شود.

واکسن خاصی برای ورود به اندونزی مورد نیاز نیست ، اما توصیه می شود مهاجران از به روز بودن همه واکسیناسیون های معمول اطمینان حاصل کنند.

ویزای تحصیلی اندونزی

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی خاطرنشان می شود که اگر برای ادامه تحصیل و گسترش افق دید فرهنگی خود با تحصیل در خارج از کشور در اندونزی هیجان زده هستید ، باید ویزای تحصیلی بگیرید.

ویزای تحصیلی اندونزی

ویزای تحصیلی اندونزی از سه سند رسمی تشکیل شده است : اجازه تحصیل ، ویزای ورود ( VITAS ) و اجازه اقامت موقت ( KITAS ).

ویزای ورودی حداکثر تا شش ماه طول می کشد ، در حالی که اجازه اقامت به مدت 12 ماه معتبر است و باید سالانه تمدید شود تا برنامه خود را کامل کنید.

کل مراحل ویزای دانشجویی اندونزی از ابتدا تا انتها ممکن است 2 ماه طول بکشد ، بنابراین عاقلانه است که به محض تأیید مکان دانشگاه خود درخواست را شروع کنید.

اگرچه هزینه ها بسته به ملیت و نرخ ارز شما در زمان سفر متفاوت خواهد بود ، هزینه کل این پروسه حدود 1 میلیون و 970 هزار IDR است ، این رقم در حدود 135 دلار ، 103 پوند یا 104 یورو است.

مراحل ویزای دانشجویی اندونزی

روش کامل درخواست ویزا را می توان به سه قسمت و چند مرحله تقسیم کرد ، پیروی از این موارد بیشترین احتمال قبولی را برای شما تضمین می کند.

قسمت 1 – نحوه درخواست مجوز تحصیل در اندونزی

پذیرش در یکی از دانشگاه های اندونزی یکی از الزامات ویزای تحصیلی این کشور است ، نامه رسمی پذیرش دریافت کنید و هزینه های ثبت نام را پرداخت کنید.

سپس دانشگاه شما روند درخواست را آغاز می کند ، به بیانی ، موسسه شما از طرف شما با استفاده از پورتال آنلاین وزارت آموزش و فرهنگ درخواست را شروع می کند.

دانشگاه شما برای تکمیل برنامه به چندین مورد از مدارک پشتیبانی احتیاج دارد ، شما می توانید در بخش بعدی لیست کاملی راجع به مدارک مورد نیاز پیدا کنید.

زمان چرخش در برنامه ها بین 1 تا 2 هفته است ، وزارت آموزش و فرهنگ مجوز تحصیل تایید شده و مجوز ویزا را به اداره مهاجرت در کشور خود ارسال می کند تا بتوانید مراحل درخواست ویزا را آغاز کنید.

قسمت 2 – نحوه درخواست ویزای ورود به اندونزی ( VITAS )

با سفارت یا کنسولگری محلی خود تماس بگیرید و قرار ملاقات درخواست ویزا را تعیین کنید ؛ اسناد خود را مرتب کنید و لازم است چندین اسناد را به قرار ملاقات خود ببرید ، تجزیه و تحلیل آنچه مورد نیاز است در بخش بعدی گنجانده شده است.

در قرار ملاقات خود شرکت کنید و علاوه بر ارسال اسناد ، سوالات ساده ای از شما پرسیده خواهد شد.

تا زمانی که هزینه تعیین شده را پرداخت نکنید ، به درخواست شما رسیدگی نمی شود ، ارزش بررسی روش های پرداخت پذیرفته شده را دارد زیرا این موارد می تواند در بین کنسولگری ها متفاوت باشد.

قابل ذکر است که پس از تأیید ویزا ، باید برای جمع آوری گذرنامه و مدارک خود به کنسولگری برگردید.

قسمت 3 – نحوه درخواست مجوز اقامت اندونزی ( KITAS )

از بخش مهاجرت در اندونزی دیدن کنید ، بسیار مهم است که شما این کار را ظرف 30 روز از ورود به اندونزی انجام دهید ، شما باید برخی از مدارک را تکمیل کرده و هزینه ای را پرداخت نمائید ؛ لازم به ذکر است که برای تبدیل VITAS خود به KITAS حدود 10 روز زمان لازم است.

پس از صدور KITAS ، باید یک نامه گزارش پلیس ( STM ) از اداره پلیس محلی خود دریافت کنید و آن را به دفتر جمعیت شهرداری خود ببرید ، در ازای آن گواهی ثبت نام برای اقامت موقت ( SKPPS ) به شما ارائه می شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی اندونزی

از شما خواسته می شود اسناد مختلفی را در هر مرحله از مراحل درخواست ارائه دهید ، ما لیستی از هر آنچه برای ارائه به مقامات از شما خواسته می شود تهیه کرده ایم.

 • برای مجوز تحصیل : نامه پذیرش رسمی از دانشگاه شما ، توصیه نامه ای از دانشگاه شما ، یک توصیه نامه از سفارت یا کنسولگری اندونزی در کشور خود ، فرم درخواست آنلاین تکمیل شده ( از طریق پورتال آنلاین قابل دسترسی است ) ، سه نسخه از گذرنامه شما ، دو عکس به اندازه گذرنامه از خودتان ، موفقیت های تحصیلی و رزومه / C.V شما ، گواهی بهداشتی که اخیراً صادر شده است ، یک ضمانت نامه مالی برای اثبات داشتن منابع مالی کافی برای تأمین هزینه های خود در زمان حضور در اندونزی.
 • برای ویزای ورودی ( VITAS ) : اجازه تحصیل شما ، یک کپی از گذرنامه معتبر شما ، نامه رسمی پذیرش دانشگاه ، توصیه نامه ای از موسسه شما ، سابقه صلاحیت شما ، رزومه C.V شما ، دو عکس پاسپورت اخیر ، ضمانت نامه مالی ، گواهی سلامت.
 • برای اجازه اقامت ( KITAS ) : کپی مجوز تحصیل ، کپی ویزای ورودی ( VITAS ) ، گذرنامه ، نامه قبولی دانشگاه ، توصیه نامه از دانشگاه شما ، رزومه / C.V ، متن و سوابق دانشگاهی ، اثبات تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه های زندگی.

آیا خانواده شما می توانند هنگام تحصیل در اندونزی به شما بپیوندند؟

به محض دریافت اجازه اقامت موقت ( KITAS ) ، ممکن است بتوانید فرزندان و همسرتان را با ویزای وابسته ، که به آن KITAS خانوادگی نیز می گویند ، به اندونزی بیاورید.

عزیزان شما نیاز به درخواست ویزای وابسته در یک اداره مهاجرت محلی اندونزی دارند ، بنابراین ابتدا باید ویزای ورود به کشور را دریافت کنند ، پس از پر کردن فرم های لازم و حضور در یک مصاحبه ، ویزای یکبار مراجعه آنها به KITAS تبدیل می شود.

اگر درخواست ویزای تحصیلی اندونزی رد شود چه باید کرد؟

اگر دستورالعمل های گام به گام را دنبال کنید و اسناد کامل و معتبری را ارائه دهید ، احتمال اینکه از ورود به اندونزی محروم شوید بسیار کم است.

در صورت عدم امکان درخواست شما ، نیازی به کنار گذاشتن برنامه های تحصیل در خارج از کشور نیست ، اگرچه اندونزی روند درخواست تجدیدنظر رسمی ندارد ، شما می توانید در اولین فرصت درخواست مجدد دهید ؛ اختصاص وقت برای رفع مشکلات برنامه اولیه ، بهترین شانس قبولی را برای شما ایجاد می کند.Smart ContainerTitle Element

موسسات اعزام دانشجو به اندونزی

شرکت مهاجرتی رجبی با شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) در خصوص موسسات اعزام دانشجو به اندونزی خاطرنشان می شود که اعتماد به هر موسسه ای به نتیجه مطلوب و رضایت بخش منتهی نمی شود و شما قبل از هر چیزی باید اعتبار موسسه و پروانه فعالیت آن را چک کنید و سپس اقدام به واگذاری امور مهاجرتی خود نمائید!

ویزای تحصیلی اندونزی

اکثر متقاضیان و دانشجویان بین المللی از فعالیت و خدمات موسسات اعزام دانشجو آگاهی ندارند و صرفا با خیالی باطل تنها به دنبال موسسه ای هستند که بتوانند به آن تکیه کنند ، در بیان خدماتی که ما ارائه می دهیم ، باید بگوئیم که موسسه ما از هر لحاظ شما را برای تحصیل در خارج از کشور آماده می کند و انجام مقدمات و فراهم آوردن زمینه های لازم برای تحصیل در اندونزی را برعهده می گیرد.

قابل ذکر است که متخصصان ما از ویزای تحصیلی این کشور گرفته تا ریزترین نکات موجود در اندونزی را مورد بررسی قرار می دهند و با برداشتن گام های اصولی ، اقدام به پذیرش شما از دانشگاه مناسب در رشته تحصیلی دلخواه می کنند.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی و مهاجرت تحصیلی به اندونزی

یکی از افتخارات ما این است که پرونده های موفقیت آمیز خود را برای آشنایی هرچه بیشتر با موسسه ، به متقاضیان و دانشجویان نشان دهیم و خدمات ارائه شده را توضیح دهیم و ابهامات موجود را رفع کنیم ، حائز اهمیت است که کادر مجرب ما که متشکل از کارشناسان حقوقی ، مشاوران و متخصصان است شما را برای مهاجرت تحصیلی به اندونزی آماده خواهد کرد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با ما تماس بگیرید و با ذکر شرایط خود از یک مشاوره تخصصی بهره مند شوید ، همچنین اگر تمایل دارید که به صورت حضوری با مشاوران و متخصصان ما ملاقات داشته باشید ، می توانید به یکی از مراکز ما در تهران و شیراز مراجعه کنید ، به خاطر داشته باشید که اعتماد شما ، اعتبار ماست.

سوالات پر تکرار تحصیل دراندونزی

تحصیل در اندونزی را خواندید ، اگر می خواهید با کارشناسان ما در این خصوص بیشتر صحبت کنید ، می توانید علاوه تماس تلفنی و مراجعه حضوری ، سوال خود را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه درج نمایید تا در اسرع وقت پاسخ صحیح کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) را دریافت نمایید ، به روز ترین اطلاعات را از این طریق می توانید دریافت نمایید.

هزینه تحصیل در اندونزی چقدر است؟

هزینه های تحصیل در اندونزی بسته به موسسه و سطح تحصیلات متفاوت است و دانشجویان بین المللی به طور متوسط باید انتظار داشته باشند سالانه 2300 پوند / 3000 دلار تا 4600 پوند / 6100 دلار بپردازند ، اگر تحصیل در مقطع پزشکی را انتخاب کنید ، می توانید انتظار داشته باشید که شهریه شما بالاتر از این باشد.

بهترین شهر برای تحصیل در اندونزی کدام شهر است؟

جاکارتا که یک شهر عظیم جهانی است و در این کلان شهر بیش از 30 میلیون نفر زندگی می کند – بزرگترین نه تنها در اندونزی بلکه کل منطقه جنوب شرقی آسیا.

آیا هنگام تحصیل در اندونزی ، می توانم همسرم را همراهم به این کشور ببرم؟

به محض دریافت اجازه اقامت موقت ( KITAS ) ، ممکن است بتوانید فرزندان و همسرتان را با ویزای وابسته ، که به آن KITAS خانوادگی نیز می گویند ، به اندونزی بیاورید.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی اندونزی چقدر است؟

اگرچه هزینه ها بسته به ملیت و نرخ ارز شما در زمان سفر متفاوت خواهد بود ، هزینه کل این پروسه حدود 1 میلیون و 970 هزار IDR است ، این رقم در حدود 135 دلار ، 103 پوند یا 104 یورو است.

تحصیل رشته های مهندسی در اندونزی به زبان انگلیسی چقدر هزینه دارد؟

دانشگاه IPB از دانشگاه های مهندسی اندونزی است که در دراماگا ، اندونزی واقع شده است و در مدت زمان 8 ترم رشته های مهندسی را در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی ارئه می دهد ؛ هزینه تحصیل تمام وقت رشته های مهندسی در این دانشگاه 25000000 IDR می باشد.

آیا هنگام تحصیل در اندونزی می توانم کار کنم؟

بسیاری از برنامه های دانشگاهی در سراسر جهان به دانشجویان امکان می دهد که به صورت نیمه وقت و ترجیحاً 20 ساعت در هفته کار کنند اما به هیچ وجه مجاز نیستید بیش از 30/35 ساعت در هفته کار کنید.

هزینه زندگی در اندونزی چقدر است؟

هزینه های زندگی در اندونزی به محل تحصیل شما بستگی دارد ، به عنوان مثال ، اگر تحصیل در یک شهر بزرگ مانند جاکارتا را انتخاب کنید ، احتمالاً هزینه های زندگی شما بالاتر از شهرهای کوچکتر باشد ، به طور متوسط ، هزینه های زندگی سالانه دانشجویان در اندونزی حدود 6500 پوند / 8600 دلار است اما بهتر است که هزینه های مربوط به اقامت را نیز بدانید.

هزینه تحصیل در اندونزی در مقطع فوق لیسانس چقدر است؟

ساختار هزینه های برنامه های کارشناسی ارشد برای دانشجویان بین المللی به شرح زیر می باشد. هزینه پذیرش : 1600 دلار شهریه : 3000 دلار در هر ترم

آیا یادگیری زبان اندونزیایی مشکل است؟

باهاسا که زبان اندونزی است زبان دشواری نیست ، الفبا به زبان لاتین نوشته شده است که در مقایسه با زبان های دیگر مانند ژاپنی یا چینی راحت تر است ، از نظر تلفظ نیز آسان است که نحوه خواندن کلمه کاملاً با صدای خود حرف یکی است.

آیا شرایط آب و هوایی در اندونزی برای اقامت و تحصیل مناسب است؟

هرچند که به آب و هوا در اندونزی می تواند عادت کرد اما تازه واردانی که به شرایط گرم و مرطوب عادت ندارند ممکن است دچار آفتاب سوختگی ، گرمازدگی و کم آبی شوند ؛ آب و هوای گرمسیری ، مهاجران را در برخی مناطق روستایی در معرض خطر ابتلا به مالاریا قرار می دهد. واکسن خاصی برای ورود به اندونزی مورد نیاز نیست ، اما توصیه می شود مهاجران از به روز بودن همه واکسیناسیون های معمول اطمینان حاصل کنند.

حال که با تحصیل در اندونزی به طورکامل آشنا شدید و مزایا و معایب آن را دانستید شاید بخواهید بدانید که آیا شرایط شما برای تحصیل در این کشور مناسب است یا خیر ، شما می توانید با شماره های اعلام شده ما از سراسر ایران با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به رایگان صحبت کنید ، همچنین با مطالعه مقالاتی که در سایت قرار داده ایم و بروزرسانی می کنیم آخرین اطلاعات مهاجرت تحصیلی و کاری به کشور ها را کسب کنید ، برای شروع ، مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید تا با اصول کلی مهارجرت تحصیلی آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه