تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرو

تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا از اطلاعات مفید و مهمی که توسط کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرو تهیه و تنظیم شده است ، بهره مند گردید و همچنین در صورت وجود هرگونه ابهام با مشاورین ما تماس حاصل فرموده و از راهنمایی های آنان بهره مند شوید.

تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرو می تواند مدرکی معتبر در زیر شاخه های گوناگون این رشته ها در کنار تجربه ای متفاوت و جدید از زندگی و تحصیلات را در این کشور برای شما به ارمغان آورد ، پرو کشوری اسپانیایی زبان در آمریکای جنوبی و در همسایگی برزیل و کلمبیا است که تحصیل و زندگی در آن دریچه ای تازه به روی جهانی متفاوت و پر از تنوع و جذابیت برای ما ایرانیان باز خواهد کرد.

پرو به دلیل فاصله زیاد مکانی و زمانی و همچنین تفاوت فرهنگی زیاد با ایران ، مقصد اندک دانشجویانی از سوی کشورمان قرار گرفته است ، به همین خاطر باید قبل از اقدام به مهاجرت نسبت به کسب اطلاعات دقیق و کامل در مورد تمامی زمینه های زندگی و تحصیلی در آن جا اقدام کرد ، تا در انتها همانند زیبایی های بی نظیر در این کشور تحصیلات زیبا و پر باری را هم برای خود به ارمغان آورید.

در همین سایت می توانید مقاله تحصیل در پرو را بخوانید و با راه های اخذ پذیرش از دانشگاه های آن آشنا شوید.

فهرست مطالب
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرو

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از آنچه در مورد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرو باید بدانید را بیان کرده است. شما میتوانید نکات مهم این مقاله را در ویدیو و پادکست زیر بشنوید و بررسی های لازم را برای شروع مراحل مهاجرت انجام دهید.

پادکست تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرو

دوره های پریمدیکال در پرو

در پرو برای ورود به عموم رشته های پزشکی و دندان پزشکی باید در یک دوره آموزشی که از طرف کالج های مورد تایید دانشگاه ها برگزار می شود شرکت نمایید ، این دوره ها معمولا یک سال به طول می انجامند ولی بعضی از دانشگاه ها این دوره ها را در مدت دو سال برگزار می نمایند ، موضوع اصلی در اجرای این برنامه ها پیش از ورود به رشته های پزشکی ، تقویت دروس پایه و اساسی مورد نیاز در حین تحصیل در این رشته و آشنایی با سیستم و محیط آموزشی در پرو است.

این دوره ها را می توان همان دوره های پری مدیکال نامید که باید برای ورود به رشته های پزشکی در پرو پشت سر گذاشت.

در این دوره دروس اساسی نظیر زیست شناسی و شیمی در کنار زبان به دانشجویان تدریس می شود ، بدین گونه که نصف مدت زمان را به دروس زیست شناسی و شیمی و نصف دیگر را به تدریس زبان خواهند پرداخت ، در انتها آزمونی از دانشجویان اخذ می شود و آنان باید بتوانند حداقل نمره قبولی را به دست آورند تا قادر به تحصیل در شته های پزشکی باشند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

راهنمایی گام به گام مشاورین شرکت رجبی تا مهاجرت موفق و اقامت در مقصد!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی پرو

تحصیل در رشته های پزشکی چه برای ورود به دوره های عمومی و چه برای ادامه تحصیل در دوره های تخصصی نیازمند شرکت در آزمون ورودی و قبولی در آن می باشد ، برای ورود به دوره های عمومی پس از پایان تحصیلات در دبیرستان آزمونی از دروس مهم و اساسی مورد نیاز در رشته پزشکی از دانشجویان اخذ می شود که باید بتوانند حداقل نمره مورد نیاز را به دست آورند ، سپس با توجه به نمره فرد دانشگاه وی انتخاب شده و یک مصاحبه حضوری نیز با شخص به عمل خواهد آمد و صلاحیت وی مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی پرو در دو مرحله از دانشجویان اخذ می شود ، مرحله اول مربوط به مهارت کلامی و ادراکی و زبان می باشند که 200 تا 250 سوال در نظر گرفته میشود ، مرحله دوم مربوط به پاسخگویی به سوالات دروس اصلی مانند شیمی ، زیست شناسی و فیزیک درنظر گرفته شده است.

ادامه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در پرو با سخت گیری ها و شرایط مشکل تری مواجه است و علاوه بر آن نیازمند شرکت در آزمون حرفه ای پزشکی می باشد ، که باید در آن نمره قبولی را به دست آورد ، آزمون ورودی برای دوره های تخصص با توجه به شرایط روز و علم روز دانشگاه های این کشور برگزار می شود و این دانشجو را ملزم به پیش رفتن با دروس و علوم جدید و به روز می نماید حتی اگر چند سال از پایان تحصیلات سطح عمومی آنان گذشته باشد.

شرایط تحصیل پزشکی در پرو

شرایط تحصیل پزشکی در پرو

تحصیل پزشکی در پرو زیر نظر مستقیم دولت این کشور قرار دارد و وزارت بهداشت و علوم پزشکی نیز در بسیاری از موارد بر کیفیت و شرایط تحصیل در دانشگاه ها نظارت خواهد داشت ، همچنین برای ورود به این رشته باید در دوره های پری مدیکال و پیش نیاز رشته پزشکی شرکت نمایید و با دروس اصلی مورد نیاز و سیستم آموزشی این کشور بیشتر و بهتر آشنا شوید و مهارت کافی در درک و فهم زبان اسپانیایی را به دست آورید.

طبق شرایط تحصیل پزشکی در پرو بهتر است که نمره درس زیست شناسی در دوره دبیرستان و معدل دیپلم شما بالاترین حد ممکن باشد ، زیرا دانشگاه ها برای پذیرش در این رشته به این دو موضوع توجه بسیار دارند و ضعیف بودن در این موارد شما را با مشکل روبه رو خواهد ساخت ، یکی دیگر از شرایط مورد نیاز داشتن تمکن مالی لازم است که باید با ارائه مدارک این موارد را به اثبات برسانید.

پس از شرکت در آزمون ورودی و اخذ نمره قبولی باید به مدت 6 سال در دانشگاه به تحصیل بپردازید و پس از آن یک سال هم به صورت عملی در مراکز آموزشی و درمانی به فعالیت بپردازید که در مجموع 7 سال زمان برای دریافت مدرک پزشکی این کشور لازم دارید ، دوره تحصیلات به دو دوره 3 ساله تقسیم می شود که پس از گذران دوره عمومی 3 ساله اول باید در یک آزمون جامع شرکت نمایید و با قبولی در آن مجاز به ادامه تحصیل در دوره تخصصی 3 ساله بعد خواهید شد.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در پرو

برای ورود به دانشگاه های پرو جهت تحصیل رشته دندان پزشکی باید ابتدا مدرک دیپلم دوره دبیرستان را ارائه کنید و همانند رشته پزشکی داشتن نمره بالا در درس زیست شناسی و معدل بالا از اهمیت بسیاری برخوردار است ، سپس با شرکت در آزمون ورودی و قبولی در آن برای مصاحبه حضوری از شما درخواست به عمل آورده می شود و تمامی شرایط شما به طور کامل بررسی می شود.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در پرو و مراحل پذیرش و ثبت نام کاملا با رشته پزشکی یکسان است و در ابتدا باید در دوره های پری مدیکال این رشته شرکت به عمل آورید و سپس به مدت 6 سال در دانشگاه مشغول به تحصیل شوید که 2 سال اول به مطالعه بخش عمومی پزشکی پرداخته و سپس با یک آزمون وارد بخش دوم و تخصصی دهان و دندان خواهید شد و 4 سال به تحصیل خواهید پرداخت ، در انتها هم با شرکت در آزمون جامع نهایی و موفقیت در آن به عنوان دکتری دندان پزشک قادر به طبابت خواهید بود.

نکته قابل توجه این است که از متقاضیان آزمون جسمانی نیز به عمل خواهد آمد و قدرت دست و بدن و دقت یا لرزش دست افراد مورد سنجش قررار گرفت ، همچنین باید گواهی جهت تمکن مالی و گواهی سوپیشینه را هم باید به دانشگاه ارائه کنید تا با پذیرش شما موافقت شود.

بهترین دانشگاه های پزشکی پرو

در حال حاضر دانشگاه ها و مراکز آموزشی متفاوتی در پرو در حال تدریس و ارائه رشته های پزشکی و دندان پزشکی به دانشجویان می باشند ، که هر کدام از اساتیدی خاص ، شهریه هایی متغیر و سطح کیفی و اعتباری متفاوتی برخوردارند ، پس باید دقت داشته باشید که بر اساس شرایط شخصی کدامیک از این مراکز مناسب تر برای تحصیل شما می باشند.

دقت داشته باشید که قبل از هرگونه اقدامی از مراکز مورد نظرتان اطلاعات کافی را به دست آورید تا در حین فرآیند پذیرش و یا پس از آن و در حین تحصیل با مشکل مواجه نگردید.

مشاوران و کارشناسان ما به صورت تمام وقت آماده ارائه تمامی اطلاعات و راهنمایی های لازم در مورد بهترین دانشگاه های پزشکی پرو به شما هستند ، در این قسمت به طور خلاصه شما را با چندی از معتبرترین و با کیفیت ترین دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی پرو آشنا خواهیم نمود.

بهترین دانشگاه های پزشکی پرو

دانشگاه پروانا کایتانو هردیا ( Universidad Peruana Cayetano Heredia )

دانشگاه پروانا کایتانو هردیا ( UPCH ) که در سال 1961 با هدف ارائه آموزش عالی در زمینه پزشکی و کمک به تحقیقات در زمینه علوم بهداشتی و زیستی در کشور و جهان تأسیس شد ، که به افتخار کایتانو هردیا نامگذاری شده است و هم اکنون یکی از 2 دانشکده پزشکی برتر در پرو محسوب می شود.

UPCH به طور رسمی توسط وزارت آموزش پرو و با وابستگی نزدیک به بهترین دانشگاه ها و موسسات در سراسر جهان معتبر شناخته شده است و دوره ها و برنامه هایی را ارائه می دهد که منجر به اخذ مدارک رسمی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های پزشکی می شود.

زبان تدریس این دانشگاه اسپانیایی می باشد و هیچ بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی اعطا نمی کند ، اما خوابگاه و خدمات رفاهی مناسبی را برای دانشجویان در 4 پردیس در نظر گرفته است ، این دانشگاه طبق رتبه بندی موسسه QS دومین دانشگاه برتر پرو و 70 امین دانشگاه برتر آمریکای لاتین لقب گرفته است و هم اکنون نزدیک به 10 هزار نفر که 20 درصد از این مقدار دانشجوی بین الملل می باشند در این مجموعه مشغول به تحصیل هستند.

لازم به ذکر است مدرک اعطایی از سوی این موسسه از اعتبار بسیار بالایی در پرو و آمریکای جنوبی برخوردار است و می تواند آینده شغلی مناسبی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان خود رقم بزند.

دانشگاه ملی سن مارکوس ( Universidad Nacional Mayor de San Marcos )

دانشگاه ملی مارکوس (UNMSM) که در سال 1551 به عنوان اولین دانشگاه رسمی در قاره آمریکا تأسیس شده است ، نه تنها قدیمی ترین و با سابقه ترین در قاره آمریکا ، بلکه معتبرترین مؤسسه آموزش عالی در پرو نیز می باشد ، این مرکز همچنین به دلیل کیفیت محتوای درسی ، فرآیند پذیرش رقابتی و مرکز تحقیقات علمی خود نیز شناخته شده است و پرورش چندی از متفکران ، دانشمندان ، سیاستمداران و محققان با سواد و با نفوذ پرو و آمریکای لاتین خود مهر تاییدی است بر تاریخ و اعتبار این مرکز آموزشی.

این دانشگاه هم اکنون پذیرای 40 هزار دانشجو می باشد و رشته های پزشکی را در دوره های عمومی ، تخصص و فوق تخصص به علاقه مندان ارائه می کند ، دانشکده دندانپزشکی این مجموعه قدیمی ترین دپارتمان دندان پزشکی پرو است که از سال 1868 مشغول به فعالیت و تدریس دانشجو می باشد و هم اکنون هم معتبرترین دپارتمان دندان پزشکی کشور است.

برای ورود به دانشگاه باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و موفق به کسب رتبه مناسب و قبولی شوید و سپس با شرکت در یک مصاحبه حضوری مورد سنجش دوباره قرار خواهید گرفت و سپس تایید و یا عدم تایید قبولی از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد.

دانشگاه علوم کاربردی پرو ( Universidad Peruana de Ciencias Aplicadas )

دانشگاه علوم کاربردی پرو در سال 1994 به عنوان یک موسسه آموزشی مبتنی بر خلاقیت و نوآوری تأسیس شد که هدف آن آموزش متخصصان ، پزشکان و مهندسان آینده است که قهرمانان تحول پرو خواهند شد ، در سال 2018 این مرکز به تنها دانشگاه پرو مبدل گردید که موفق به کسب 4 ستاره در رتبه بندی دانشگاه بین المللی QS Stars گردیده که نشان از رعایت کردن این دانشگاه در زمینه تحقیق ، تدریس و مسئولیت اجتماعی در بالاترین استانداردهای کیفیت آکادمیک بین المللی است.

هدف اصلی در دانشکده علوم سلامت این دانشگاه تربیت رهبران خوب و پزشکان مبتکر با چشم انداز جهانی است که در زمینه های بهداشت و علوم زیست پزشکی ، متعهد به مفهومی جامع از انسان و سلامت ، با نگرش انسانی و اخلاقی به سمت خدمت باشند ، این دانشکده نیز از دوره دکترای عمومی تا فوق تخصص از دانشجویان علاقمند استقبال می نماید.

این دانشگاه با مراکز آموزشی و دانشگاهی معتبر فراوانی در سطح دنیا روادید و ارتباط تنگاتنگ دارد ، به طوری که دانشجویان رشته پزشکی می توانند یک یا دو ترم از تحصیل خود را در بعضی دانشگاه های کشور های شیلی ، برزیل ، کلمبیا و حتی اسپانیا به تحصیل بپردازند.

علاوه بر این سه مرکز آموزشی که در بالا از آنان نام بردیم دانشگاه های دیگری نظیر : دانشگاه علمی جنوب ، دانشگاه پاپی کاتولیک پرو و دانشگاه ملی فدریکو ویارئال نیز از دانشگاه های معتبر و مناسب تحصیل رشته های پزشکی و دندان پزشکی پرو می باشند.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شما می توانید ویزای تحصیلی کشور پرو را با راهنمایی مشاورین شرکت رجبی به راحتی بدست آورید، پس با ما در ارتباط باشید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

هزینه تحصیل پزشکی پرو

یکی از عمده دلایل انتخاب پرو به عنوان مقصد تحصیل رشته های پزشکی توسط دانشجویان خارجی ، مناسب بودن هزینه های تحصیل و زندگی در پرو است ، به طور کلی این کشور در دسته کشور های ازران قیمت تحصیل در جهان قرار می گیرد ، هزینه تحصیل پزشکی پرو بر اساس دانشگاه انتخابی و مقطع مورد نظر متفاوت است ، همچنین شهریه رشته دندان پزشکی نیز کمی از رشته پزشکی گران تر می باشد.

به طور مثال دانشگاه پروانا کایتانو هردیا برای تحصیل در رشته پزشکی و در تمام مقاطع از پزشکی عمومی تا فوق تخصص سالانه مبلغی ما بین 4 هزار دلار تا 10 هزار دلار به عنوان شهریه در نظر گرفته و دانشگاه ملی سن مارکوس نیز برای همین رشته و تمامی مقاطع مبلغ 2500 دلار تا 7 هزار دلار شهریه از دانشجویان طلب می کند.

به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی در پرو از 2 هزار دلار تا 10 هزار دلار و هزینه تحصیل دندان پزشکی از 4 هزار دلار تا 13 هزار دلار در نظر گرفته می شود ، علاوه بر این هر دانشجو برای خرج اقامتی و زندگی خود در این کشور به طور متوسط باید ماهانه هزار دلار را در نظر داشته باشد ، البته این مقدار بسته به نوع زندگی افراد و تنوع سلیقه ها با یکدیگر می تواند تفاوت بسیاری داشته باشد و رقمی کمتر یا بیش تر از این مقدار را در بر بگیرد.

هزینه تحصیل پزشکی پرو

بورسیه رشته های پزشکی پرو

نحوه تخصیص بورسیه تحصیل پزشکی و دندانپزششکی در پرو به نوع متفاوتی نسبت به دیگر نقاط جهان صورت می گیرد و میزان و تعداد این بورسیه ها برای افراد خارجی از سوی دانشگاه ها و دولت بسیار کم و بسیار سخت گیرانه است ، به همین خاطر اکثر افراد با آمادگی تقبل هزینه های تحصیل به صورت کامل وارد این کشور می شوند ، بورسیه های تحصیلی بدین گونه ارائه می شوند که دانشجوی دارای بورس از تخفیف شهریه برخوردار خواهد شد و هنوز باید مقداری از هزینه ها را پرداخت نماید و چیزی به صورت رایگان به وی تخصیص نخواهد گرفت.

برای به دست آوردن این بورسیه دانشجو باید هر ترم نسبت به ترم قبل یک رشد و جهش از خود در مسائل درسی یا پژوهشی نشان دهد و همچنین با افراد دیگری که نامزد دریافت می باشند به رقابت بپردازد و هرکسی که از سوی دانشگاه دارای امتیاز بیشتر و پیشرفت و تاثیر مثبت بیشتری برای دانشگاه بوده باشد ، بورسیه تحصیلی برای ترم بعد اعطا خواهد شد و هر ترم بدین صورت ادامه می یابد.

به همین خاطر اکثر افرادی که پرو را مقصد تحصیل پزشکی و دندان پزشکی برای خود قرار می دهند معمولا برای دریافت بورسیه اسرار چندانی ندارند و با قبول پرداخت شهریه اقدام به این کار می نمایند ، البته رشته دندان پزشکی اکثرا در دانشگاه های خصوصی این کشور ارئه می گردد تا دانشگاه های دولتی ، که در این دانشگاه ها هم دانشجو ملزم به پرداخت شهریه است.

اگر به دنبال بورسیه های تحصیلی متنوع و جذاب برای رشته های علوم پزشکی هستید ، می توانید دانشگاه های کشور آمریکا را انتخاب کنید ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا را بخوانید.

کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با تجربه چندین ساله در زمینه اخذ ویزا از کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی و آفریقایی، در تلاش هستند تا تجارب خود را در زمینه اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی برای  متقاضیان مهاجرت استفاده کنند و پرونده ها را با درصد بالای موفقیت به اتمام برسانند.

ویدیو روبرو نمونه ویزاهای اخذ شده توسط این شرکت است که مشاهده می کنید.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی در پرو

پرو کشوری با آب و هوای استوایی واقع در آمریکای جنوبی ، کشوری با طبیعتی بکر و چشم نواز است که می تواند یک محیط فوق العلاده زیبا ، پر نشاط و پر از آرامش را برای تحصیل در رشته های مهمی چون پزشکی برای دانشجویان فراهم سازد ، پرو به دلیلی فاصله زیادی که با کشورمان دارد دسترسی سخت تری هم نسبت به کشورهای اروپایی برای ما خواهد داشت ، پس لازم است که قبل از اقدام به مهاجرت از شرایط حاکم به این کشور اطلاع کسب کرد و تمامی مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندانپزششکی در پرو با خود به همراه دارد اطلاع کافی را کسب نمود ، در این قسمت ما مهم ترین مزایا و معایب این امر را برای شما تهیه نموده ایم.

مزایا

 • کیفیت بالای تدریس و ارائه رشته های پزشکی و دندان پزشکی در این کشور
 • نظارت دقیق و کامل دولت و وزارت بهداشت این کشور بر درست و صحیح تدریس شدن این رشته ها در دانشگاه
 • اعتبار مناسب و قابل قبول مدارک اعطایی از سوی دانشگاه ها در نقاط مختلف جهان
 • هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی مناسب و ارزان است
 • ارائه خدمات رفاهی و خوابگاهی به صورت کامل و با کیفیت به دانشجویان رشته های پزشکی در این کشور
 • شرایط مناسب آب و هوایی و طبیعتی زیبا و دلچسب برای تحصیل و زندگی در این کشور
 • تدریس این رشته ها به زبان انگلیسی در بعضی از دانشگاه ها
 • هزینه زندگی و اقامت در پرو مناسب و مقرون به صرفه می باشد
 • آموزش و کسب مهارت در درک و صحبت به زبان اسپانیایی
 • بازار کار مناسب و درآمد بالا در این کشور برای پزشکان
 • جایگاه اجتماعی بالاو احترام زیاد به جامعه پزشکی
 • دسترسی به بازار های کار در کشورهای همسایه نظیر برزیل و کلمبیا
 • دریافت حقوق از سوی دولت در صورت دریفت مدرک در رده های تخصص و فوق تخصص

معایب

 • الزام به یادگیری زبان اسپانیایی ممکن است برای برخی افراد آزار دهنده باشد.
 • بورسیه به دانشجویان خارجی بسیار کم تعلق می گیرد.
 • تعداد انگشت شمار و کمی از دانشگاه های دولتی رشته دندان پزشکی را ارائه می کنند و این رشته اکثرا در دانشگاه های خصوص و غیر دولتی تدریس می شود.
 • شهریه مراکز خصوصی تفاوت زیادی با مراکز دولتی دارد.
 • عدم اعتبار دانشگاه های این کشور از سوی وزارت بهداشت کشورمان

پیشنهاد میکنیم تا شرایط تحصیل پزشکی در دیگر کشورهای هم رده را نیز بررسی و مطالعه کنید

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در پرو

برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در خارج ازکشور را دارند ، اعتبار مدرک دریافتی آنان در داخل کشور بسیار موضوع مهمی می باشد ، زیرا اگر مدرک آنان مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار نگیرد قادر به فعالیت و طبابت در داخل کشور نخواهند بود و باید زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات و وزارت بهداشت تعدادی از دروس و واحد های عملی را دوباره گذراند تا مدرک پزشکی آنان مورد تایید قرار گرفته و اجازه فعالیت برای آنان صادر شود.

میزان و تعداد واحدهایی که فارغ التحصیلان در داخل کشور ملزم به پاس کردن دوباره آن ها خواهند شد نسبت به کشور و دانشگاه محل تحصیل متفاوت می باشد و مقدار مشخصی ندارد ، لیست مراکز و دانشگاه های اعلامی از سوی وزارت بهداشت همواره در حال تغییر است و برای کسب اطلاع دقیق از آن می توانید با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرموده و اطلاعات لازم را به دست آورید.

سال ها بود که هیچ دانشگاهی از پرو مورد تایید وزارت بهداشت قرار نداشت و این یکی از معایب بزرگ برای دانشجویان پزشکی این کشور بود.

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در پرو

 اما طبق آخرین تغییرات دانشگاه کایتانو هردیا پرو ( Cayetano Heredia Peruvian University ) در سال تحصیلی 2021-2022 مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته است و این می تواند قدمی مثبت برای ادامه این روند و اضافه شدن دیگر مراکز مهمی که از آن ها نام بردیم در این لیست در آینده ای زود باشد.

اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه هایی با تاییدیه وزارت بهداشت ایران هستید ، می توانید در کانادا تحصیل کنید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کانادا را بخوانید تا با برترین دانشگاه های آن بخوبی اشنا شوید.

تحصیل پزشکی در پرو به زبان انگلیسی

همانطور که پیش تر گفتیم زبان رسمی مردم پرو و زبان تدریس این کشور زبان اسپانیایی می باشد و رشته های پزشکی هم در تمام دانشگاه ها به زبان اسپانیایی برای دانشجویان ارائه خواهد شد ، اگر مایل به ادامه به این زبان باشید باید مدرک B2 زبان اسپانیایی را به دانشگاه ارائه نمایید ، اما در این میان بعضی از دانشگاه های این کشور رشته های پزشکی در دوره دکترای عمومی را هم به زبان انگلیسی تدریس می کنند اما تعداد این مراکز بسیار اندک است و مدرک مورد نیاز برای تحصیل به این زبان ، آیلتس با حداقل نمره 6 می باشد.

اما جالب است بدانید که دوره های تخصص و فوق تخصص تحصیل پزشکی در پرو به زبان انگلیسی تدریس می گردند و تعداد کمی از دانشگاه ها این مقاطع را به زبان اسپانیایی تدریس می کنند که برای شرکت در این دوره ها ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 6،5 لازم می باشد ، توجه داشته باشید که حتی در صورت تحصیل به زبان انگلیسی ، نیازمند یادگیری و صحبت به زبان اسپانیایی برای برقراری ارتباط و تحصیل بهتر خواهید بود.

در کشور های آمریکای شمالی ، شما می توانید براحتی رشته های علوم پزشکی را به زبان انگلیسی بخوانید ، همچنین اعتبار و کیفیت برخی از این دانشگاه ها قابل مقایسه با دانشگاه های آمریکای جنوبی نیست ، برای شناخت بیشتر ، مقاله تحصیل در کشورهای آمریکای شمالی را بخوانید.

حال که با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرو آشنا شدید ، شاید سوالاتی برایتان پیش آمده باشد ، از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کرده و سوالات خود را بپرسید ، مشاوران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

سوالات پر تکرار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرو

در پرو برای ورود به عموم رشته های پزشکی و دندان پزشکی باید در یک دوره آموزشی که از طرف کالج های مورد تایید دانشگاه ها برگزار می شود شرکت نمایید ، این دوره ها معمولا یک سال به طول می انجامند ولی بعضی از دانشگاه ها این دوره ها را در مدت دو سال برگزار می نمایند.

آزمون ورودی در دو مرحله از دانشجویان اخذ می شود ، مرحله اول مربوط به مهارت کلامی و ادراکی و زبان می باشند که 200 تا 250 سوال در نظر گرفته میشود ، مرحله دوم مربوط به پاسخگویی به سوالات دروس اصلی مانند شیمی ، زیست شناسی و فیزیک درنظر گرفته شده است.

پس از شرکت در آزمون ورودی و اخذ نمره قبولی باید به مدت 6 سال در دانشگاه به تحصیل بپردازید و پس از آن یک سال هم به صورت عملی در مراکز آموزشی و درمانی به فعالیت بپردازید که در مجموع 7 سال زمان برای دریافت مدرک پزشکی این کشور لازم دارید ، دوره تحصیلات به دو دوره 3 ساله تقسیم می شود که پس از گذران دوره عمومی 3 ساله اول باید در یک آزمون جامع شرکت نمایید و با قبولی در آن مجاز به ادامه تحصیل در دوره تخصصی 3 ساله بعد خواهید شد.

دانشگاه پروانا کایتانو هردیا ( UPCH ) زبان تدریس این دانشگاه اسپانیایی می باشد و هیچ بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی اعطا نمی کند ، اما خوابگاه و خدمات رفاهی مناسبی را برای دانشجویان در 4 پردیس در نظر گرفته است ، این دانشگاه طبق رتبه بندی موسسه QS دومین دانشگاه برتر پرو و 70 امین دانشگاه برتر آمریکای لاتین لقب گرفته است

هزینه تحصیل پزشکی در پرو از 2 هزار دلار تا 10 هزار دلار و هزینه تحصیل دندان پزشکی از 4 هزار دلار تا 13 هزار دلار در نظر گرفته می شود.

در این مطلب ، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی تلاش کرده تا بتوانند اطلاعات مفید و کاربردی را در مورد تحصیل پرشکی و دندانپزشکی در پرو در اختیار شما قرار دهند ، امیدواریم که مورد رضایت واقع شده باشد ، شما می توانید برای مشاوره بیشتر و کسب اطلاعات دقیق تر در مورد دانشگاه های پرو با ما تماس در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز شرکت حاصل فرمایید و همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در برزیل ، هزینه ها و بورسیه های ارائه شده در دانشگاه های دو کشور را با هم مقایسه نمایید.

دیدگاه مشتریان شرکت رجبی را درمورد عملکرد شرکت ببینید و بعد برای شروع پروسه مهاجرت تصمیم بگیرید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (27 امتیاز)