تحصیل در پرو

تحصیل در پرو در کشور آمریکای لاتین می تواند بسته به اهداف و شرایط شما یکی از جذاب ترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی باشد، برای آشنایی با طیف وسیعی از دانشگاه های پرو ، شیوه زندگی و اطلاعات عملی برای دانشجویان ، این مقاله که توسط مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی تهیه شده است را مطالعه کنید.

تحصیل در پرو

مشاور مهاجرتی

اغلب دانشگاه های پرو سعی می کنند که آزمون های ورودی برگزار کنند اما هر کدام از این آزمون ها شرایط خاص خود را دارد. به طور کلی ، آزمون های ورودی پرو خیلی سخت به نظر نمی رسد و اگر ذهنیتی مانند کنکور سراسری از آن دارید ، بدانید که این آزمون ها بسیار مبتدی تر بوده و استرسی برای آن نداشته باشید.

طبق اعلامیه سالانه منتشر شده توسط وزارت علوم ایران مبنی بر مورد تایید بودن دانشگاه های خارجی در ایران ، در سال تحصیلی 2021-2022 هیچ دانشگاهی از کشور پرو در لیست تاییده وزارت علوم ایران حضور نداشته است. بنابراین عزیزانی که امید به تحصیل در پرو و پس از آن بازگشت به ایران را دارند باید در تصمیم خود برای انتخاب این کشور بازبینی به عمل آورند.

بالاترین رتبه موسسه پرو Pontificia Universidad Católica del Perú است ، یک دانشگاه خصوصی مستقر در لیما ، پایتخت پرو قرار دارد.

تحصیل در دانشگاه های دولتی پرو معمولا رایگان است و این مزیت رایگان بودن برای یک دانشجوی بین المللی به معنای هزینه کم یا متوسط می باشد. شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در پرو از 2316 دلار تا 8400 دلار در سال متغیر است ، تحصیلات تکمیلی گران تر است و شهریه آن به 40،000 دلار در سال می رسد.

در پرو دانشجویان بین المللی از کیف قاپی و دزدی وسایلی مانند لپ تاب و موبایل گله مند هستند و می گویند که قانون مستحکمی هم برای پیگیری چنین موارد وجود ندارد.

پرو یک مستعمره سابق اسپانیا است و از این رو اسپانیایی زبان رسمی آن است – از این رو تحصیلات در کشور پررو زبان اسپانیایی است برای تشویق بیشتر دانشجویان بین‌المللی به تحصیل در پرو ، بسیاری از دانشگاه‌های پرو – از جمله مدرسه بازرگانی دانشگاه لیما – مدارک تحصیلی انگلیسی را ارائه می‌دهند و در اینجا، دانشجویان می‌توانند از میان رشته‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و هر ترم به‌روزرسانی می‌شوند ، یکی را انتخاب کنند.

کشور پرو ، حدود 80 دانشگاه دارد که تعداد مؤسسات خصوصی از دولتی بیشتر هستند، هزینه های دانشگاه ها متفاوت است اما به طور کلی دانشجویان بین المللی می توانند انتظار داشته باشند که هزینه های پایین تا متوسط را پرداخت کنند ، بسیاری از دانشگاه ها به جای هر ترم یا سال ، برای هر واحد هزینه دریافت می کنند.

از آنجا که دانشگاه های پرو رشته های علوم پزشکی را در سطح خوبی ارائه می دهند؛ دعوت می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرو را بخوانید.

آیا تحصیل در پرو آزمون ورودی دارد؟

اغلب دانشگاه های پرو سعی می کنند که آزمون های ورودی برگزار کنند اما هر کدام از این آزمون ها شرایط خاص خود را دارد.

به طور کلی ، آزمون های ورودی پرو خیلی سخت به نظر نمی رسد و اگر ذهنیتی مانند کنکور سراسری از آن دارید ، بدانید که این آزمون ها بسیار مبتدی تر بوده و استرسی برای آن نداشته باشید.

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در پرو نیز باید از شرایط اختصاصی آن آگاهی داشته باشید ، فوق لیسانس در دانشگاه های پرو دو سال به اضافه شش ماه برای پایان نامه است اما برای کسی که به پژوهشگری علاقه نداشته باشد ممکن است تا سه سال هم نتواند این مدرک را به پایان برساند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی می توانید دانشگاه های برزیل را نیز انتخاب کنید ، خصوصا در مقاطع تحصیلات تکمیلی ، دانشگاه های برزیل می توانند انتخاب مناسبی باشند ؛ مقاله تحصیل در برزیل را بخوانید.

ویزای تحصیلی پرو

خارجی هایی که قصد تحصیل در یک موسسه آموزشی پرو را دارند باید برای ویزای دانشجویی این کشور اقدام کنند.

بسته به طول دوره تحصیل شما در پرو ، ویزای تحصیلی موقت (برای مطالعات کمتر از 12 ماه) ، به نام Formación temporal صادر می شود یا ویزای دانشجویی مقیم (برای تحصیلات بیشتر از 12 ماه) ، به نام Formación Residente صادر می شود.

با این حال ، در برخی موارد ، دانشجویان دارای ویزای موقت و شرکت کنندگان در برنامه های تحصیل در خارج از کشور اصلاً مجبور نیستند برای ویزای دانشجویی درخواست دهند ، اما می توانند مطالعات خود را با ویزای توریستی انجام دهند ، بنابراین ، اگر این استثنا در مورد شما صدق می کند ، بهتر است با دانشگاه پرو ، سازمان برنامه مبادله خود یا نزدیکترین کنسولگری پرو تماس بگیرید.

درخواست ویزای دانشجویی

به طور رسمی ، می توانید برای ویزای دانشجویی موقت یا مقیم در کنسولگری پرو در خارج از کشور یا در کشور خود درخواست دهید ، با این حال ، در حالی که نمایندگی های دیپلماتیک در ایالات متحده و چند کشور دیگر بدون مشکل ویزا را صادر می کنند ، کنسولگری در کشورهای دیگر این کار را نمی کند.

بنابراین ، دانشجویان یا کارآموزان با یک ویزای توریستی وارد پرو می شوند و سپس وضعیت مهاجرت خود را از گردشگری به دانشجویی موقت یا دانشجوی مقیم تغییر می دهند.

اسناد لازم برای دریافت ویزای تحصیلی پرو

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای دانشجویی در پرو ، شامل موارد زیر می شود:

 • گواهی ترخیص اینترپل
 • رسید برای هزینه برنامه پرداخت شده
 • گذرنامه (باید صفحه را با اطلاعات شخصی خود و صفحه ای که مهر ورود به عنوان PDF دارد بارگذاری کنید)
 • گواهی ترخیص پلیس
 • سابقه کیفری و بررسی امور قضایی صادر شده در کشور مبدا
 • گواهینامه ثبت نام صادر شده توسط یک موسسه آموزشی شناخته شده در پرو
 • بیانیه اثبات کننده اینکه شما منابع مالی کافی برای تأمین هزینه تحصیل یا کارآموزی خود در پرو را دارید.

تحصیل به زبان انگلیسی در پرو

پرو یک مستعمره سابق اسپانیا است و از این رو اسپانیایی زبان رسمی آن است از این رو تحصیلات در کشور پرو به زبان اسپانیایی است اما تعداد کمی از دوره ها برای دانشجویان بین المللی طراحی شده است.

زبان های زیادی در پرو صحبت می شود و اگرچه نمی توان انتظار داشت که شما به هر زبانی که در پرو صحبت می شود مسلط باشید ، اما داشتن درک و دانش خوب از زبان اسپانیایی ، قطعا تجربه شما را از تحصیل و زندگی در این کشور جذاب تر می کند.

برای تشویق بیشتر دانشجویان بین‌المللی به تحصیل در پرو ، بسیاری از دانشگاه‌های پرو از جمله مدرسه بازرگانی دانشگاه لیما  مدارک تحصیلی انگلیسی را ارائه می‌دهند و در اینجا، دانشجویان می‌توانند از میان رشته‌هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و هر ترم به‌روزرسانی می‌شوند ، یکی را انتخاب کنند.

آزمون های زبان انگلیسی در پرو

شما می توانید انگلیسی خود را از طریق یک دوره آمادگی زبان انگلیسی تقویت کنید ، اگر در یک برنامه تحصیلی در پرو شرکت می کنید ، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها به اندازه کافی خوب است.

این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های انگلیسی زبان که دانشگاه ها نیاز دارند آماده می کند.

برای تحصیل در پرو ، باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید ، برخی از گواهینامه های پذیرفته شده توسط دانشگاه های پرو ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تافل iBT
 • آیلتس آکادمیک
 • C1 Advanced یا C2 Proficiency

با این حال، همیشه باید سعی کنید از طریق راهنمایی های یک مشاور مجرب ، وب سایت دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید تا مطمئن شوید که الزامات زبان دقیق چیست.

هزینه های تحصیل در پرو

تحصیل در دانشگاه های دولتی پرو معمولا رایگان است و این مزیت رایگان بودن برای یک دانشجوی بین المللی به معنای هزینه کم یا متوسط می باشد.

شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی در پرو از 2316 دلار تا 8400 دلار در سال متغیر است ، تحصیلات تکمیلی گران تر است و شهریه آن به 40،000 دلار در سال می رسد.

در زیر به شهریه دانشگاه های ارزان تر پرو اشاره شده است:

 • شهریه برآورد شده برای برنامه های کارشناسی در دانشگاه لیما : 8،262 دلار در سال
 • شهریه برآورد شده برای برنامه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه لیما : 8،262 دلار در سال
 • شهریه برآورد شده برای برنامه های کارشناسی دانشگاه Nacional Agraria La Molina : 8،518 دلار در سال
 • شهریه برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه Nacional Agraria La Molina : 10000 دلار در سال
 • شهریه برای برنامه های کارشناسی در دانشگاه Piura : 15،734 دلار در سال
 • شهریه برنامه های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه Piura : 15،734 دلار در سال
هزینه های تحصیل در پرو

بررسی هزینه های زندگی دانشجویی در پرو

هزینه واقعی زندگی بسته به انتخاب و شیوه زندگی شما متفاوت است در زیر می توانید برخی از شاخص های اساسی هزینه زندگی در پرو را مشاهده کنید:

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک 854 دلار
 • سهم آب و برق 76
 • اشتراک اینترنت 124
 • حمل و نقل محلی 82 دلار
 • بلیط سینما 18 دلار
 • یک پیمانه آبجو محلی 7 دلار

بورسیه های تحصیلی در پرو

در کشور پرو نیز دولت ، دانشگاه ها و یا دیگر موسسات خصوصی و تحقیقاتی همواره برنامه هایی برای ارزان تر کردن تحصیلات دارند ، مشاوران رجبی در زیر به برخی از این برنامه های بورسیه ای اشاره کرده اند:

بورسیه دولت پرو

وزارت آموزش پرو برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در موسسات آموزش عالی خارجی بورسیه تحصیلی اعطا می کند که این بورسیه برای شهروندان پرو و مقیم پرو در دسترس است.

این بورسیه ها با هدف تقویت تعمیق دانش به دست آمده در آموزش عالی و ترویج تحقیقات علمی و تحقیقات فناوری و نوآوری ، به منظور رفع نیازهای توسعه ای کشور، به ویژه آن هایی که در محل مبدا خود هستند ، انجام می شود.

100% هزینه شهریه دانشگاه برای برندگان این بورسیه پرداخت می شود ، هم چنین هزینه سفر بصورت رفت و برگشت توسط این بورسیه پرداخت می شود ، بورسیه دولت پرو هزینه ماهانه برای اقامت ، وعده های غذایی و رفت و برگشت محلی را برای دانشجویان تامین می کنند.

کمک هزینه تحصیلی سالانه برای خرید کتاب و مطالب آموزشی ، مگر اینکه توافقنامه ای که با موسسه آموزش عالی (HEI) منعقد شده باشد و به شرطی که گزارش دانشگاه ، نمره قبولی ترم آخر تحصیل و گزارش مطلوب سرپرست مدرسه تحصیلات تکمیلی باشد ، توسط بورسیه پرداخت می شود.

متقاضیان کارشناسی ارشد برای مجاز شدن به دریافت بورسیه باید تا نهایت 33 سال سن داشته باشند و متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا برای دریافت بورسیه تحصیلی دولت پرو ، باید حداکثر 36 سال سن داشته باشند.

بهترین دانشگاه های پرو

بهترین دانشگاه های پرو

کشور پرو با داشتن 18 دانشگاه در میان 300 دانشگاهی که در رتبه بندی دانشگاه QS ذکر شده اند ، انتخاب خوبی را برای دانشجویان بین المللی آینده در آمریکای لاتین ارائه می دهد.

بالاترین رتبه موسسه پرو Pontificia Universidad Católica del Perú است ، یک دانشگاه خصوصی مستقر در لیما ، پایتخت پرو قرار دارد.

پس از این ، دانشگاه ملی شهردار سن مارکوس (UNMSM) قرار دارد که در اواسط قرن شانزدهم تأسیس شد و ادعا می کند یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در قاره آمریکا و در جهان است.

همچنین در رتبه بندی دانشگاه QS آمریکای لاتین نیز به دانشگاه های پروانا کایتانو هردیا (64) ، دانشگاه لیما (102)، دانشگاه ملی آگراریا لا مولینا (117) ، دانشگاه ملی د Ingeniería پرو (134) و پاسیفیکو (139) اشاره شده است.

درباره دانشگاه Pontifical Catholic پرو (PUCP)

دانشگاه کاتولیک پرو PUCP یک دانشگاه خصوصی در لیما ، پرو است ، این موسسه در سال 1917 با حمایت و تایید کلیسای کاتولیک تاسیس شد و قدیمی ترین موسسه خصوصی آموزش عالی در کشور است ، شخصی که تشریفات لازم را انجام داد ، کشیش کاتولیک خورخه دینتیلهاک بود ، و این دانشگاه 47 برنامه دانشگاهی را در زمینه های مختلف حرفه ای در 11 دانشکده ارائه می دهد ، این دانشگاه همچنین رتبه 395 جهان را در رتبه بندیQS به خود اختصاص داده است.

از بزرگان این دانشگاه می توان خاویر پرز د کوئلار ، آلن گارسیا ، خاویر پولگار ویدال ، دانیل ابوگاتس ، لوئیس آنجل لاما (سوفوکلتو) ، پپه بارتو ، جیمی بیلی ، لوئیس کاستاندا لوسسیو ، جینو کوستا ، آلونسو کوتو ، روبرتو داچینو زاپاتا ، واشنگتن دلگادو ، خاویر دیز کانسکو ، روزاریو فرناندز و لورد فلورس را نام برد.

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید درخواست نامه آنلاین این دانشگاه را پر کنند و برای دانشگاه ارسال کنند و دارای مدرک دیپلم دوازده ساله باشند.

درباره دانشگاه ملی سن مارکوس

دانشگاه ملی سن مارکوس ، یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در لیما ، پایتخت پرو است ، همچنین به عنوان دانشگاه پرو و “دانشگاه دین قاره آمریکا” شناخته می شود ، این اولین دانشگاه رسمی است که (امتیاز چارلز پنجم، امپراتور روم مقدس) و قدیمی ترین دانشگاه دائماً فعال در قاره آمریکا است و دارای رثبه 801 در رتبه بندی QS است.

این دانشگاه یکی از معدود دانشگاه های پرو است که توانسته در چندین نسخه رتبه بندی دانشگاه های بین المللی مختلف رتبه اول کشوری را به دست آورد و پردیس اصلی آن در لیما واقع شده است ، دانشگاه ملی سن مارکوس دارای 66 برنامه آکادمیک و حرفه ای است که در 20 دانشکده و 6 حوزه علمی سازماندهی شده است.

فارغ التحصیلان برجسته از این دانشگاه شامل ماریو بارگاس یوسا برنده جایزه نوبل پرو ، سانتیاگو آنتینز د مایولو ، خوزه ماریا آرگوداس ، آلبرتو آندراد کارمونا ، آلبرتو بارتون ، خورخه بسادره ، لوئیس بدویا ریس ، برتا بورونکل ، ویولتا برمودز و آلفردو برایس اچنیک است ، سن مارکوس همچنین به دلیل کیفیت محتویات درسی ، فرایند پذیرش رقابتی و همچنین مرکز تحقیقات علمی شناخته شده است.

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون ورودی این دانشگاه پذیرفته شوند که آزمون مربوط به هر رشته در تاریخ متفاوتی برگزار می شود مثلا علوم بهداشتی باید یکشنبه ، 5 دسامبر 2021 آزمون دهند و علوم انسانی ، علوم حقوقی و اجتماعی باید روز شنبه ، 4 دسامبر 2021 در آزمون شرکت کنند.

درباره دانشگاه لیما

دانشگاه لیما یک موسسه آموزشی خصوصی و غیرانتفاعی است ، این دانشگاه در سال 1962 تأسیس شد و یکی از بهترین دانشگاه های کشور محسوب می شود.

این دانشگاه دارای 5 دانشکده برای تحصیل در مقطع کارشناسی است؛ اینها دانشکده های تجارت و علوم اقتصادی ، حقوق ، ارتباطات ، روانشناسی و مهندسی و معماری هستند و همه اینها دانشجوی خارجی می پذیرند.

این دانشگاه همچنین دارای چند پیشنهاد تحصیلات تکمیلی از جمله مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی ، مالیات ، مدیریت پروژه ، حقوق تجارت و مدیریت محتوای استراتژیک است.

با پرداخت شهریه تقریباً 2300 دلار در سال ، دانشگاه لیما ارزان ترین دانشگاه پرو برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

شیلی نیز با داشتن زیر ساخت های آموزشی عالی و فراهم کردن سیستم آموزشی قوی میتواند میزبان خوبی برای مهاجرت تحصیلی باشد ، مقاله تحصیل در شیلی را نیز بخوانید.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در پرو

طبق اعلامیه سالانه منتشر شده توسط وزارت علوم ایران مبنی بر مورد تایید بودن دانشگاه های خارجی در ایران ، در سال تحصیلی 2024-2023 هیچ دانشگاهی از کشور پرو در لیست تاییده وزارت علوم ایران حضور نداشته است.

بنابراین عزیزانی که امید به تحصیل در پرو و پس از آن بازگشت به ایران را دارند باید در تصمیم خود برای انتخاب این کشور بازبینی به عمل آورند.

آرژانتین ،دانشگاه های معتبری دارد که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند ؛ مقاله تحصیل در آرژانتین را بخوانید.

بهترین شهرهای پرو برای تحصیل

بهترین شهر های پرو برای تحصیل اول از لیما ، پایتخت شروع می شود ، این شهر در سواحل خشک این کشور در اقیانوس آرام قرار دارد ، اگرچه مرکز استعماری آن حفظ شده است اما یک کلان شهر شلوغ و یکی از بزرگترین شهرهای آمریکای جنوبی است.

لیما خانه مجموعه‌ای از هنرهای پیشاکلمبیایی Museo Larco و Museo de la Nación است که تاریخ تمدن‌های باستانی پرو را دنبال می‌کند ، این شهر با دارا بودن 24 دانشگاه ، یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در این کشور است که شرایط بسیار مناسبی را از لحاظ خوابگاه ، حمل و نقل عمومی و امنیت برای دانشجویان تامین می کند.

علاوه بر این ، شهر Chiclayo با دارا بودن 5 دانشگاه ، دومین مقصد انتخابی برای تحصیل در این کشور است ؛ چیکلایو پایتخت منطقه لامبایک در شمال غربی پرو است و دروازه‌ای برای مکان‌های باستان‌شناسی مانند Huaca Rajada در شرق، محل کشف مقبره Lord of Sipán، حاکم فرهنگ باستانی Moche می باشد.

Chiclayo همچنین به دلیل پارک ها، باغ ها و دسترسی به استراحتگاه های ساحلی مانند Pimentel شناخته شده است.

بهترین شهرهای پرو برای تحصیل

خوابگاه های دانشجویی کشور پرو

دانشجویان بین المللی و کارآموزان می توانند خوابگاه های ارزان قیمت و اتاق های خصوصی امن را در مرکز شهر لیما ، نزدیک به کالج ها و سالن های اقامت و دانشگاه ها ، هم چنین نزدیک به اتوبوس ها یا ایستگاه های مترو ، پیدا کنند.

دانشجویان در این خوابگاه ها می توانند به فروشگاه های غذا ، غذاخوری ، خرید ، زندگی شبانه دسترسی آسان داشته باشند و 40 تا 50 دقیقه برای رفتن به دانشگاه از اتوبوس استفاده کنند.

خوابگاه های دانشگاه ها دارای حمام و سرویس بهداشتی ، اتاق های خشکشویی ، وای فای ، تخت خواب ، کمد ، کتابخانه و آشپزخانه هستند ، اتاق های این خوابگاه ها بصورت تک نفره و اشتراکی ارائه می شوند و دانشجویان باید بصورت ماهانه هزینه خوابگاه را پرداخت کنند که مبلغی در حدود 160 تا 200 یورو در ماه است.

تحصیل رشته های مهندسی در پرو

به طور کلی پس از پزشکی میزان تقاضا برای رشته های مهندسی پرو ، نسبت به رشته های دیگر بالاتر است و از در میان طیف وسیعی از آنها رشته هایی که در زیر اعلام شده اند ، باز هم متقاضیان بیشتری دارند.

 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی فناوری
 • لیسانس معماری
 • لیسانس علوم در مهندسی محیط زیست
 • لیسانس مهندسی عمران
 • لیسانس مهندسی برق
 • لیسانس مهندسی الکترونیک
 • لیسانس مهندسی صنایع
 • لیسانس مهندسی مکانیک
تحصیل رشته های مهندسی در پرو

تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر و معماری در پرو

مهندسی کامپیوتر از تمامی رشته های مهندسی در پرو ، بویژه در گرایش برنامه نویسی بیشترین تقاضا را دارد و افرادی که متقاضی تحصیل در این رشته هستند باید حتما با تکنیک برنامه نویسی آشنایی کمل داشته باشند.

مهندسی معماری در هر جایی که تمدن وجود دارد ، نقش ویژه ای ایفا می کند ؛ وجود بناهایی برای زندگی انسان ، چه از معماری کهن ، چه معاصر ، چه سنتی و چه مدرن ، گواه توسعه یک جامعه است.

برنامه مهندسی معماری در پرو آموزش متخصصان مناسب را تضمین می کند که با مسئولیت های فعلی مطابقت کامل دارند.

برنامه درسی دوره کارشناسی معماری در پرو دارای تعادل کامل بین علوم ، فناوری ، هنر و علوم انسانی است که با دوره های مدیریت بازرگانی تکمیل می شود ، این برنامه دارای 214 واحد (196 واحد اجباری و 18 واحد انتخابی) است که در 10 دوره تحصیلی و 6 ماه دوره کارآموزی توزیع شده است.

شرایط تحصیل مهندسی در پرو

 • ارائه گواهینامه اتمام دبیرستان
 • مدارک تسلط بر زبان انگلیسی (برای برخی از رشته ها الزامیست)
 • کپی گذرنامه

توجه داشته باشید که شاید برای ورود به مقطع لیسانس برای یک برنامه مهندسی در مقطع کارشناسی نیازی به ارائه مدرک زبان نداشته باشید اما برای مقاطع بالاتر عملا ادامه تحصیل بدون مدرک زبان غیر ممکن است و ناچار به اخذ مدرک زبان خواهید بود.

تحصیل مقطع دکترا در پرو

تحصیل مقطع دکترا در پرو

مدرک دکترا در پرو می تواند تجربه ای عالی برای ادامه تحصیل باشد.

برنامه های دکترا در پرو برای دانشجویان علاقه مند به دنبال کردن مشاغل در دانشگاه ، تحقیقات یا صنعت طراحی شده است.

برنامه های دکترا در پرو دانشجویان را ملزم به داشتن تحصیلات ، تجربه و پیش نیازهای خاص برای هر برنامه و همچنین مهارت و شایستگی برای تفکر انتقادی و مستقل می کند.

دانشجویانی که در مقطع دکترا در پرو تحصیل می کنند ، زیر نظر هیات علمی متخصص ، در مورد موضوعی تخصصی در این زمینه تحقیق کرده و پایان نامه را با موفقیت تکمیل و از آن دفاع می کنند.

تحصیل دکترا مقرون به صرفه در پرو

دانشگاه ملی ارضی (UNALM) یک موسسه آموزشی عمومی در لیما ، برای دانشجویانی است که مایل به دنبال کشاورزی ، زیست شناسی ، علوم جنگلداری و هواشناسی هستند.

برنامه های کارشناسی آن توسط دانشکده های زراعت ، زندگی و علوم فیزیکی ، علوم جنگلداری ، اقتصاد ، علوم غذایی ، مهندسی کشاورزی ، علوم شیلات و علوم دامی اداره می شود.

همچنین مدرک کارشناسی ارشد و دکتری را در زمینه های اقتصاد ، علوم کشاورزی ، تغذیه و محیط زیست ارائه می دهد.

دانشگاه علوم کاربردی پرو برنامه های دکترا به زبان انگلیسی با هزینه های متفاوت ارائه می دهد ؛ در زیر به برخی این برنامه ها به همراه هزینه اشاره شده است:

 • دکترا مهندسی و مدیریت مخابرات 9000 دلار در سال
 • دکترا مهندسی هسته ای 15000 دلار در سال
 • دکترا نوآوری و انفورماتیک (MIRI) : 5000 دلار در سال تحصیلی
 • دکترا مهندسی الکترونیک : 2000 هزار دلار در سال

مزایا و معایب تحصیل در پرو

در ادامه مزایا و معایب تحصیل در پرو را بررسی می کنیم: 

مزایای تحصیل در پرو

 • در سال‌های اخیر ، بسیاری از دانشگاه‌های پرو در حال صعود به جدول‌های رتبه‌بندی جهانی بوده است.
 • در رتبه بندی دانشگاه QS آمریکای لاتین ، 20 دانشگاه پرو از 411 موسسه در منطقه حضور داشتند.
 • پایتخت پرو ، لیما  یکی از مقرون به صرفه ترین شهرهای دانشجویی در جهان است ؛ این شهر در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی QS از نظر مقرون به صرفه بودن در رتبه 22 قرار گرفته است.
 • دانشجویان دانشگاه در لیما به طیف وسیعی از امکانات دانشگاهی و تفریحی از آزمایشگاه‌های پیشرفته گرفته تا یک مرکز رفاهی دانشجویی نوآور  دسترسی دارند.
 • تحصیل در پرو به این معنی است که شما این فرصت را خواهید داشت که تاریخ غنی و فرهنگ متنوع این کشور را کشف کنید که در آن مردم ، غذا ، معماری ، زبان ها ، مذاهب و جشن های کارناوال منعکس شده است.
 • پرو مملو از لذت‌های آشپزی غنی در واقع بهشت غذا محسوب می شود ، به طوری که برای هشت سال متوالی به عنوان یک مقصد برتر آشپزی انتخاب شده است.
 • بیش از 50 زبان در پرو صحبت می شود ، از جمله زبان های بومی و انگلیسی.
 • دانشجویان می‌توانند در کارگاه‌های رایگان هنری در رقص آفریقایی پرو ، رقص‌های آند و آمازون ، رقص شمالی (Marinera) ، رقص معاصر ، طراحی و کارتون ، بداهه‌سازی ، موسیقی ، گروه موسیقی ، روایت و شعر ، نقاشی و نمایش شرکت کنند.

معایب تحصیل در پرو

 • هیچکدام از دانشگاه های پرو مورد تایید وزارت علوم ایران نمی باشد.
 • در پرو دانشجویان بین المللی از کیف قاپی و دزدی وسایلی مانند لپ تاب و مبایل گله مند هستند و می گویند که قانون مستحکمی هم برای پیگیری چنین موارد وجود ندارد.
 • دانشجویانی که تحصیل در دانشگاه های خصوصی پرو را انتخاب می کنند بیشتر در معرض خطر هستند و نهادهای امنیتی هم تا ساعات مشخصی در دانشگاه حضور دارند.
 • برای اجاره منزل در پرو نیز باید دقت زیادی به عمل آورید ، زیرا اگر جای نامناسبی را انتخاب کرده باشد هیچ امنیتی برای شما وجود نخواهد داشت.

دعوت می کنیم مقاله مهاجرت به کشورهای آمریکای لاتین را بخوانید و با تمام شیوه های امن مهاجرت به کشور های این حوزه آشنا شوید.

توصیه می کنیم تا با مطالعه عناوین زیر اطلاعات مناسبی در خصوص مهاجرت تحصیلی بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (7 امتیاز)