تحصیل در کشور های آمریکای شمالی

تحصیل در کشور های آمریکای شمالی
مشاور مهاجرتی

تحصیل در کشور های آمریکای شمالی برای خانواده های ایرانی که از زمان کودکی فرزندان خود به فکر ساختن آینده ای بهتر برای آن ها هستند ، یکی از بهترین گزینه هاست.

برای ایجاد آینده ای مطمئن در کشوری با ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی و مهاجرت تحصیلی کشورهای آمریکای شمالی برترین های جهان هستند ، امروزه تحصیل در خارج از کشور یکی از موضوعات داغ در هر محفلی تبدیل شده است ، از میان بهترین نقاط جهان برای تحصیل در خارج از کشور می توان به ایالات متحده و کانادا اشاره کرد که این کشور ها بخشی از قاره آمریکای شمالی هستند.

با توجه به جذابیت تحصیل در این کشور ها در ادامه با ویژگی های تحصیل در کشور های آمریکای شمالی آشنا خواهیم شد ؛ شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در هر یک از این کشور ها با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

آمریکای شمالی قاره ای است که در نیمکره شمالی قرار دارد و از نظر مساحت پس از آسیا و آفریقا سومین قاره بزرگ جهان به شمار می آید ، این قاره شامل ۲۳ کشور مستقل و چندین کشور وابسته است که بزرگ ترین کشور های مستقل این قاره شامل کانادا و ایالات متحده آمریکا می باشد.

از دیگر کشور های این قاره می توان به کوبا ، کاستاریکا ، گواتمالا ، مکزیک ، دومینیکن ، السالوادور ، باهاما ، پاناما ، سنت لوسیا و غیره اشاره کرد ، تحصیل در هریک از این کشور ها شگفتی های خاص خود را داراست و برای تحصیل در این یکی از کشور ها بایستی با شرایط تحصیل و زندگی در آن منطقه آشنا بود.

اگر علاقه مند به تحصیل در کشورهای آمریکای شمالی هستید می توانید مقالات مربوط به آن ها را در همین سایت جستجو کرده و بخوانید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در کانادا است ، کانادا خصوصا در مقطع دکترا ، بورسیه های منحصر به فردی را ارائه می دهد که می تواند برای شما بسیار سودمند باشد.

تحصیل در کشور های آمریکای شمالی

سیستم آموزشی در کشور های آمریکای شمالی

آموزش و تحصیلات در کشور های آمریکای شمالی توسط مدارس دولتی ، خصوصی و حتی آموزش در منزل ارائه می شوند ، تحصیلات رسمی در این کشور ها ۱۲ سال است که از ۶ سالگی تا حدود ۱۸ سالگی به طول می انجامد ، اما تحصیلات اجباری در بیشتر کشور های آمریکای شمالی تا سن ۱۶ سالگی به پایان می رسد.

همه کودکان در کشور های آمریکای شمالی به مدارس دولتی رایگان دسترسی دارند البته مدارس خصوصی در دسترس هستند اما دانش آموزان برای تحصیل در آنها باید شهریه پرداخت کنند.

پس از اتمام دوره دبیرستان دانش آموزان محصل در دانشگاه های این کشور ها می توانند تحصیل در کالج ها ، دانشگاه ها و موسسات فنی را انتخاب کرده و یا وارد بازار کار شوند ، در ادامه با سیستم آموزشی برخی از کشور های آمریکایی شمالی بیشتر آشنا خواهیم شد.

سیستم آموزشی در آمریکا

سیستم آموزشی آمریکا زمینه انتخاب غنی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، ترکیبی از مدارس ، برنامه ها و مکان ها ممکن است دانش آموزان را تحت فشار قرار دهد ، درک سیستم به شما کمک می کند تا انتخاب های خود را محدود کنید و برنامه آموزشی خود را توسعه دهید.

قبل از تحصیلات عالیه ، دانش آموزان آمریکایی در کل ۱۲ سال در مدارس ابتدایی و متوسطه تحصیل می کنند از این سال ها به عنوان کلاس های اول تا دوازدهم یاد می شود ، پس از اتمام دوره دبیرستان تحصیلات عالی در ایالات متحده آمریکا آغاز می شود.

آموزش عالی در ایالات متحده به سه نوع اصلی موسسه تقسیم می شود که شامل کالج های پایه ، آموزشگاه های فنی و حرفه ای و کالج ها یا دانشگاه ها می شود ، به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل در آمریکا را مطالعه کرده و با سیستم آموزشی این کشور و دیگر ویژگی های تحصیل در ایالات متحده آمریکا آشنا شوید.

سیستم آموزشی کانادا

کانادا دارای یک سیستم آموزش عمومی قوی و با بودجه است که عمدتا به طور استانی مدیریت می شود ، در نتیجه برخی از جنبه های سیستم آموزشی می تواند در استان ها متفاوت باشد ؛ با این حال ، با نظارت آموزش و پرورش توسط دولت فدرال ، سطح آموزش به طور مداوم در سراسر کشور بالا است.

تحصیلات یکی از بالاترین اولویت های دولت کانادا است ، در بیشتر موارد کودکان در کانادا به مدت یک یا دو سال در چهار یا پنج سالگی به دلخواه کودکستان می روند ؛ پس از آن مدرسه از کلاس اول در شش سالگی اجباری می شود.

بسته به استان دانش آموزان تا کلاس ۱۱ یا ۱۲ در مدارس کانادا تحصیل می کنند ؛ پس از آن کودکان می توانند تحصیلات عالیه را در دانشگاه ها و کالج ها ادامه دهند.

کانادا کشوری بسیار پیشرفته است و یکی از بالاترین کیفیت آموزش را در سراسر جهان ارائه می دهد شما می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در کانادا اطلاعات خود را در زمینه های مختلف تحصیل در این کشور گسترش دهید.

سیستم آموزشی مکزیک

سیستم آموزشی مکزیک از سه سطح آموزش ابتدایی ، متوسطه و عالی تشکیل شده است ، آموزش مقدماتی رسمی شامل پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه اول است ؛ آموزش مقدماتی تقریبا ۸۱ درصد از کل دانش آموزان دریافت کننده خدمات مدرسه را تشکیل می دهد ؛ دولت های فدرال ، ایالتی و محلی ۹۳ درصد آموزش مقدماتی را ارائه می دهند ، در حالی که مدارس خصوصی حدود ۷ درصد آموزش را ارائه می دهند.

سن مدرسه اجباری ۶ تا ۱۴ سال است که دوره ابتدایی و متوسطه اول را شامل می شود ، سیستم آموزش عالی مکزیک تا حد زیادی از الگوی آمریکایی پیروی می کند ؛ آموزش عالی در انواع مختلف موسسات از جمله دانشگاه های دولتی ، موسسات فنی و دانشگاه ها ، موسسات تربیت معلم و موسسات خصوصی ارائه می شود ؛ برای آشنایی با جزئیات سیستم آموزشی این کشور مقاله تحصیل در مکزیک را مطالعه نمایید.

سیستم آموزشی پاناما

جمعیت پاناما ۹۰٪ باسواد است ، این به دلیل تحصیل رایگان و اجباری آن در مقاطع پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه است ، این آموزش رایگان با تأمین اعتبار از بودجه ای که ۲۰٪ از هزینه های ملی را نشان می دهد ، در مدارس دولتی دولتی واقع در سراسر کشور ارائه می شود.

این سیستم رایگان دسترسی آسان دانشجویان به موسسات بالاتر مانند دانشگاه ها و کالج ها را فراهم می کند ، بنابراین آموزش رایگان و اجباری در ۱۱ سال به پایان می رسد ، که شامل مقطع پیش دبستانی برای کودکان چهار تا پنج ساله است ؛ اوج تحصیلات در دانشگاه یا کالج است که برنامه های چهار ساله دوره کارشناسی و دکترا را ارائه می دهد.

وزارت آموزش و پرورش سال تحصیلی آوریل تا دسامبر و زبان اسپانیایی را به عنوان زبان تدریس معرفی می کند.

سیستم آموزشی نیکاراگوئه

تحصیل در نیکاراگوئه برای همه شهروندان این کشور رایگان است ؛ آموزش ابتدایی رایگان و اجباری است ، اگرچه این امر به شدت اجرا نمی شود ، در صورت نیاز خانواده هایشان برای کار ، بسیاری از کودکان قادر به حضور در مدارس نیستند ؛ جوامع موجود در ساحل اقیانوس اطلس به دو زبان اسپانیایی و زبان قبایل بومی که در مناطق روستایی تر نیکاراگوئه زندگی می کنند ، امکان تحصیل دارند ؛ طبق قانون تحصیلات عالی دارای استقلال مالی ، ارگانیک و اداری است ، سال تحصیلی از فوریه تا نوامبر ادامه دارد.

موانع ورود به دانشگاه نیکاراگوئه شامل مدارک تحصیلی متوسطه ، آزمون ورودی و توانایی تأمین هزینه ها می باشد ، مدرک کارشناسی ۴ – ۵ ساله است و فرصت های تحصیل بیشتر شامل ۲ سال کارشناسی ارشد است.

قدیمی ترین دانشگاه این کشور دانشگاه ملی خود مختار نیکاراگوئه است که از سال ۱۸۱۲ قدمت دارد و در دوره استعمار اسپانیا تاسیس شده است.

هزینه تحصیل در کشور های آمریکای شمالی

هزینه تحصیل در کشور های آمریکای شمالی بسته به کشور محل تحصیل ، رشته تحصیلی ، مقطع تحصیلی و زبان تحصیل متفاوت است ، در همه نقاط جهان تحصیل به زبان بومی آن کشور ارزان تر است و هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی بالاتر از دانشجویان بومی است.

هزینه تحصیل در کشور های آمریکای شمالی

لازم به ذکر است که هر کشور دارای واحد پول خود است مثلا واحد پول ایالات متحده آمریکا دلار آمریکا ، واحد پول کانادا دلار کانادا ، واحد پول مکزیک پزو مکزیک و واحد پول پاناما دلار آمریکا و بالبوآ پاناما است ؛ در ادامه با هزینه تحصیل در برخی از کشور های آمریکای شمالی آشنا می شویم.

هزینه تحصیل در ایالات متحده آمریکا

تحصیل در خارج از کشور می تواند یک امر گران قیمت برای دانشجویانی باشد که در ایالات متحده تحصیل می کنند ؛ با ارائه آموزش با کیفیت بالا ، دانشگاه های ایالات متحده می توانند برای یک دوره بین ۵۰۰۰ تا ۵۰،۰۰۰ دلار در سال هزینه کنند ، هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی نیز بسته به محل اقامت دانشجو متفاوت است ؛ دانشجوی مقیم ایالت ممکن است مجبور باشد ۷۰۰۰ دلار در سال برای یک دوره بپردازد در حالی که دانشجو خارج از آن ایالت ممکن است تا ۲۵۰۰۰ دلار در سال برای همان دوره بپردازد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی برای کلیه دانشجویان داخل یا خارج از ایالت استاندارد است ؛ بسته به دوره می تواند برای یک سال بین ۳۴۰۰۰ تا ۷۰،۰۰۰ دلار باشد.

شهریه در این کالج ها به دوره ای که می خواهید دنبال کنید نیز بستگی دارد ؛ برنامه های MBA و پزشکی پرهزینه ترین برنامه ها هستند و ممکن است برای یک سال ۷۵۰۰۰ دلار هزینه داشته باشند.

در این زمینه مقاله تحصیل در آمریکا را بخوانید تا با جزییات هزینه تحصیل و زندگی در این کشور بیشتر آشنا شوید.

هزینه تحصیل در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشور ها ، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است ، برای پوشش شهریه احتمالا سالیانه به ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا نیاز خواهید داشت ، این محدوده فقط متوسط است و با توجه به موسسه و برنامه ای که در آن ثبت نام کرده اید متفاوت خواهد بود ؛ هزینه های مسکن ، غذا و سایر هزینه های زندگی به محل و نیاز های شما بستگی دارد ، اما سالانه ۱۵۰۰۰ دلار کانادا برآورد غیرمعمولی نیست.

هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در استان ها و برنامه ها متفاوت است ، متوسط شهریه دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ۲۹۷۱۴ دلار کانادا در سال است ؛ دوره های علوم انسانی ارزان تر است و به طور متوسط ۵،۵۴۲ دلار می باشد ؛ در حالی که رشته هایی مانند مهندسی و پزشکی گران تر هستند و به طور متوسط ۲۱،۷۱۷ دلار کانادا است.

هزینه تحصیل در مکزیک

برای دانشجویان طبقه متوسط ، هزینه تحصیل و زندگی در مکزیک در مقایسه با کشور های همسایه نسبتا کم است ، در مکزیک هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی به نوع موسسه و دوره بستگی دارد ؛ دانشگاه های دولتی می توانند هزینه هایی را در محدوده ۳۷۸ تا ۸۱۸ دلار در هر سال تحصیلی اعمال کنند.

از طرف دیگر ، موسسه خصوصی هزینه تحصیل بسیار بالاتری را برای تحصیلات لیسانس دریافت می کند و به طور معمول بین ۱۶۳۶ تا ۱۶۳۵۳ دلار در هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل در پاناما

هزینه تحصیل در پاناما در مقایسه با سایر کشور های آمریکای شمالی می تواند کمی کمتر باشد ، البته هزینه تحصیل بسته به مقطع و رشته تحصیلی و همچنین ملیت دانشجو متفاوت است .

هزینه تحصیل در برنامه های کارشناسی برای دانشجویان محلی ۰-۱،۰۰۰ دلار آمریکا و برای دانشجویان بین المللی – ۲۵۰۰-۵۰۰۰ دلار آمریکا است ، در حالی که هزینه تحصیل در برنامه های تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان محلی ۱۰۰۰-۲،۵۰۰ دلار آمریکا و برای دانشجویان بین المللی – ۵،۰۰۰-۷،۵۰۰ دلار آمریکا است.

بهترین دانشگاه در کشور های آمریکایی شمالی

در بررسی های انجام شده بر اساس دانشگاه های برتر جهان در رتبه بندی QS ، تایمز و شانگهای برترین دانشگاه های کشورهای آمریکای شمالی در ایالات متحده آمریکا قرار دارند و بیشترین آمار دانشگاه های برتر در این کشور ها در ایالات متحده آمریکا و پس از آن در کانادا قرار دارند ، در ادامه با برخی از بهترین دانشگاه های آمریکای شمالی آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه در کشور های آمریکایی شمالی

دانشگاه فناوری ماساچوست

انستیتوی فناوری ماساچوست (MIT) یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در زمین کمبریج ، ماساچوست آمریکا است که در سال ۱۸۶۱ تاسیس شد و از آن زمان نقشی اساسی در توسعه علوم ، مهندسی ، ریاضیات و فناوری مدرن بازی کرد و در رده معتبرترین موسات دانشگاهی جهان قرار گرفت.

دانشگاه فناوری ماساچوست دارای پنج دانشکده علوم ، مهندسی ، معماری و برنامه ریزی ، مدیریت و علوم انسانی ، هنر و علوم اجتماعی و یک کالج یعنی کالج محاسبات شوارتزمن است ، این دانشگاه بر اساس رتبه بندی دانشگاه های برتر جهان QS در رتبه اول جهان در سال ۲۰۲۱ قرار دارد.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد به طور رسمی دانشگاه جوان للاند استنفورد یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در استنفورد ، کالیفرنیا آمریکا است که در سال ۱۸۸۵ تاسیس شد ؛ استنفورد به طور کلی از نظر انتشارات دانشگاهی در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد.

این دانشگاه از هفت دانشکده تشکیل شده است که ۳ دانشکده متشکل از ۴۰ گروه دانشگاهی در سطح کارشناسی و همچنین چهار مدرسه حرفه ای که بر برنامه های تحصیلات تکمیلی در رشته های حقوق ، پزشکی ، آموزش و تجارت تمرکز دارند ، این دانشگاه یکی از ۶ دانشگاه برتر جهان بر اساس رتبه بندی هاست.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یک دانشگاه تحقیقاتی Ivy League خصوصی در کمبریج ، ماساچوست آمریکا است که در سال ۱۶۳۶ تاسیس شد ، این دانشگاه قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده است و از معتبرترین دانشگاه در جهان است و در سال ۲۰۱۹ توسط رتبه بندی تایمز در رتبه سوم مهندسی و فناوری در سراسر جهان قرار گرفت.

این دانشگاه از ده دانشکده دانشگاهی به اضافه موسسه رادکلیف برای مطالعه پیشرفته تشکیل شده است ، علوم و هنرها برای دانشجویان مقطع کارشناسی و فارغ التحصیلان تحصیل در طیف گسترده ای از رشته های دانشگاهی را ارائه می دهد ، در حالی که سایر دانشکده ها فقط مدارک تحصیلات تکمیلی ، عمدتا حرفه ای را ارائه می دهند ، هاروارد دارای سه پردیس اصلی است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در تورنتو ، انتاریو ، کانادا است که در سال ۱۸۲۷ توسط منشور سلطنتی به عنوان کالج کینگ ، اولین موسسه آموزش عالی در بالا کانادا تاسیس شد ؛ این دانشگاه که در ابتدا تحت کنترل کلیسای انگلیس بود ، این دانشگاه از یازده دانشکده تشکیل شده است که هرکدام دارای استقلال قابل توجهی در امور مالی و نهادی هستند و از نظر شخصیت و تاریخ تفاوت های چشمگیری دارند ؛ همچنین دو پردیس اقماری مستقر در اسکاربورو و میسیساگا را اداره می کند.

دانشگاه تورنتو بیش از ۷۰۰ رشته در مقطع کارشناسی و ۲۰۰ برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد ؛ در همه رتبه بندی های اصلی ، این دانشگاه به طور مداوم در ۱۰ دانشگاه دولتی برتر جهان و به عنوان دانشگاه برتر کشور قرار می گیرد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که دارای پردیس هایی در ونکوور و کلونا ، بریتیش کلمبیا است که در سال ۱۹۰۸ تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه بریتیش کلمبیا است ؛ این دانشگاه در میان سه دانشگاه برتر کانادا قرار دارد ، در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در سال ۲۰۲۱ این دانشگاه را در چهل و پنجمین جهان رتبه بندی شده است.

UBC دارای دوازده دانشکده در دانشگاه ونکوور و هفت دانشکده در دانشگاه Okanagan است ، UBC ونکوور دارای دو دانشکده دانشگاهی است مطالعات بین رشته ای و رشته های بهداشت ، در حالی که UBC Okanagan دارای کالج تحصیلات تکمیلی است.

دانشگاه ملی خودمختار مکزیک

دانشگاه ملی خودمختار مکزیک یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در مکزیک است ؛ این دانشگاه براساس تحقیقات و نوآوری گسترده دانشگاه در رتبه بندی جهانی رتبه بالایی دارد ؛ این بزرگترین دانشگاه در آمریکای لاتین است و یکی از بزرگترین پردیس های جهان را دارد ، پردیس اصلی UNAM در مکزیکو سیتی ، معروف به Ciudad Universitaria میراث جهانی یونسکو است که توسط برخی از مشهورترین معماران مکزیک در قرن ۲۰ طراحی شده است ؛ لازم به ذکر است که این دانشگاه در بین دانشگاه های برتر آمریکای شمالی رتبه بندی نمی شود اما برترین دانشگاه مکزیک به شمار می آید.

دانشگاه پاناما

دانشگاه پاناما در ۷ اکتبر ۱۹۳۵ تاسیس شد ، از سال ۲۰۰۸ تا کنون ۷۴،۰۵۹ دانشجو دارد ؛ دانشگاه پاناما تحت مدیریت رئیس جمهوری ، دکتر هارمدیو آریاس مادرید تاسیس شد ؛ دانشگاه پاناما یک نهاد دولتی با آموزش عالی ، مستقل ، الهام گرفته از بالاترین ارزش های مدنی ، اخلاقی و اخلاقی است.

این دانشگاه دارای دانشکده های مدیریت دولتی ، مدیریت کسب و کار ، معماری ، هنر های زیبا ، علوم کشاورزی ، تحصیلات ، علوم و فنون طبیعی ، ارتباطات ، حقوق و علوم سیاسی ، اقتصاد ، پرستاری ، داروسازی، علوم انسانی ، علوم کامپیوتر ، الکترونیک و ارتباطات ، پزشکی و غیره می باشد ، این دانشگاه نیز در فهرست دانشگاه های برتر کشور های آمریکای شمالی قرار ندارد اما برترین دانشگاه پاناما به شمار می آید.

دانشگاه ملی خودمختار نیکاراگوئه

دانشگاه خودمختار ملی نیکاراگوئه اصلی ترین دانشگاه دولتی نیکاراگوئه است که با بودجه دولتی تأمین می شود ، پردیس مهم آن در ماناگوآ واقع شده است پردیس اصلی ، UNAN-Leon ، در لئون واقع شده است و اکنون ثانویه است و عمدتا برای رشته های پزشکی استفاده می شود.

این دانشگاه دارای پنج دانشکده علوم پزشکی ، آموزش و علوم انسانی ، علوم اقتصادی ، پلی تکنیک سلامت و دانشکده علوم و مهندسی است ، دانشگاه خودمختار ملی نیکاراگوئه بهترین دانشگاه نیکاراگوئه است اما در بین دانشگاه های برتر آمریکای شمالی قرار ندارد.

بورسیه های تحصیلی در آمریکای شمالی

امکان تحصیل در دانشگاه های آمریکای شمالی می تواند از نظر پشتوانه مالی بسیار دردسرساز باشد ، اگر شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی قصد تحصیل در این کشور ها را دارید توجه داشت باشید که بایستی از نظر مالی در وضعیت خوبی باشید.

بورسیه های تحصیلی در آمریکای شمالی

البته اگر وضعیت مالی خوبی ندارید بورسیه های تحصیلی متعددی در این کشور ها وجود دارد که توسط خود دانشگاه ها ، دولت و سازمان های خصوصی حمایت می شوند ، بورسیه های تحصیلی راهی عالی برای تأمین هزینه تحصیل ، به طور جزئی یا کامل است ، در ادامه با برخی از بورسیه های تحصیلی کشور های آمریکای شمالی آشنا می شویم.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بوستون

بورسیه های ریاست جمهوری توسط دانشگاه بوستون به دانشجویانی اعطا می شود که وارد دوره های کارشناسی می شوند و دارای استعداد فوق العاده ای در داخل و خارج از کلاس هستند ، ارزش جایزه ۲۵۰۰۰ دلار است که برای سه سال آینده قابل تمدید است ؛ متقاضیان نباید شهروند ایالات متحده یا اقامت دائم باشند ، بورسیه تحصیلی برای کلیه رشته های تحصیلی آزاد است.

بورسیه های دانشگاه کلارک

برنامه بورسیه جهانی توسط دانشگاه کلارک بورسیه هایی را در سطح لیسانس به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، دانشجویانی که بورس تحصیلی دریافت می کنند سالانه ۱۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار دریافت می کنند ؛ این شرط می تواند در هر چهار سال تحصیل ادامه داشته باشد به شرط آنکه دانشجو از معیار های علمی اعلام شده برای تمدید بورسیه برخوردار باشد ؛ علاوه بر این ، دانشجویانی که به بورسیه تحصیلی نیاز مالی دارند و حتی پس از دریافت بورس تحصیلی قادر به پرداخت شهریه نیستند می توانند ۵۰۰۰ دلار کمک مالی اضافی دریافت کنند.

انجمن زنان دانشگاهی ایالات متحده

این بورسیه های تحصیلی توسط AAUW حمایت مالی می شود که به منظور تسهیل مالی زنان دانشگاهی است که نه شهروند ایالات متحده هستند و نه مقیم دائم ایالات متحده هستند ؛ این بورسیه ها در دانشگاه های ذکر شده ایالات متحده در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی اعطا می شود ، جایزه کارشناسی ارشد ۱۸۰۰۰ دلار آمریکا ارزیابی شده است ؛ ارزش دکترا ۲۰۰۰۰ دلار آمریکا است ، بورسیه تحصیلی پس از دکترا در حدود ۳۰۰۰۰ دلار آمریکا ارزیابی می شود.

این جوایز ترجیحا به دانش آموزانی تعلق می گیرد که توانایی بازپرداخت به دختران و زنان جوامع خود را نشان دهند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ایلینوی وسلیان

دانشگاه ایلینوی وسلیان جوایز مبتنی بر شایستگی و نیازمندی را به دانشجویان بین المللی که در دوره کارشناسی در هر زمینه موجود در دانشگاه وارد می شوند ، اعطا می کند ؛ علاوه بر این ، تعدادی وام و فرصت دستیاری برای کمک به دانشجویان در تأمین هزینه های تحصیل در نظر گرفته شده است ؛ بورسیه تحصیلی مبتنی بر شایستگی ۱۶۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ دلار در سال ارزیابی می شود که برای سالهای بعدی تحصیل قابل تمدید است ، ارزش اعطا شده به سوابق تحصیلی قبلی دانشجویان بستگی دارد.

برنامه دانشگاه اموری

برنامه دانشگاه اموری ، بورسیه های مبتنی بر شایستگی را اعطا می کند که برای همه دانشجویان آن از جمله دانشجویان بین المللی آزاد است ، این جوایز به طور جزئی و تمام بودجه تأمین می شوند ؛ بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی در دسترس است ، جایزه Robert W. Woodruff پشتیبانی کامل از شهریه ، سایر هزینه های دانشگاه و پشتیبانی محل اقامت در دانشگاه را ارائه می دهد.

بورسیه تحصیلی فولبرایت

بورس های تحصیلی فولبرایت برای آن دسته از افراد با استعداد فوق العاده است که می خواهند برای کارشناسی ارشد یا دکترا در ایالات متحده آمریکا تحصیل کنند و دارای سوابق تحصیلی عالی در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند ؛ این بورسیه تحصیلی شهریه کامل ، هزینه های زندگی ، سفر هوایی به وطن دریافت کننده ، محل اقامت ، کتاب و هزینه های بهداشتی را با کمک هزینه ماهانه پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان

بورسیه تحصیلی دانشگاه ساسکاچوان برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد به تازگی باز شده است ، این بورسیه برای همه ملیت ها باز است و بورسیه تحصیلی کامل برای دانشجویان بین المللی در کانادا است ؛ شما می توانید تحصیل رایگان در کانادا را در قلب ساسکاتون دریافت کنید ، بورسیه های تحصیلی ساسکاچوان کاملا به زبان انگلیسی است ؛ شما با دانشجویان مختلفی تحصیل خواهید کرد و از استادان عالی دانش کسب خواهید کرد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه تورنتو

بورسیه های دانشگاه تورنتو در کانادا یکی از بهترن بورسیه های تحصیل در کاناداست چرا که بسیاری از دانشجویان می توانند بدون آیلتس اقدام کنند ، این بورسیه تحصیلی برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس خواهد بود.

بورسیه های دانشگاه آلبرتا در کانادا

بورسیه های دانشگاه آلبرتا در کانادا فرصتی شگفت انگیز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کانادا هستند ؛ این بورسیه تحصیلی کامل برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است ، دانشگاه آلبرتا یک دانشگاه برتر و یک دانشگاه مبتنی بر تحقیقات عمومی است ، بورسیه تحصیلی آلبرتا برای همه ملیت ها است ، ۲۰۰ برنامه کارشناسی ، بیش از ۵۰۰ برنامه تحصیلات تکمیلی ، ۲۵۰ تخصص و ۳۰۰ حوزه تحقیقاتی در دانشگاه آلبرتا ارائه می شوند ؛ برای آشنایی با رشته های ارائه شده و شرایط تحصیل در این دانشگاه مقاله تحصیل در دانشگاه آلبرتا Alberta کانادا را بخوانید.

بورسیه های دولتی مکزیک

بورسیه های دولتی مکزیک با بودجه کامل برای سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲ اخیرا برای همه دانشجویان بین المللی برای تحصیل رایگان در مکزیک اعلام شده است ، تمام برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، برنامه دکترا و برنامه های تحصیلات تکمیلی مبتنی بر تحقیق ، پذیرش دوره های علوم و مهندسی ، دوره های پزشکی و دوره های حقوقی مشمول بورسیه های تحصیلی دولت مکزیک می شوند.

بورسیه های دولت پاناما

دولت پاناما هر سال تحصیلی به دانشجویان برجسته از کشور های مختلف جهان بورسیه تحصیلی می دهد ؛ این امر با توجه روزافزون و تقویت شده توسط ملت به اشاعه دانش و تحقیقات علمی ، به عنوان بخشی از مشارکت های متعدد این کشور در گسترش ارتباطات علمی و فرهنگی ، به منظور گسترش پیشرفت تمدن بشری ، صورت می گیرد.

این بورسیه مراقبت های بهداشتی ، محل اقامت ، کمک هزینه مالی در حین تحصیل ، هزینه تحصیل و غیره را پوشش می دهد.

مزایا و معایب تحصیل در کشور های آمریکای شمالی

تحصیل در خارج از کشور همیشه با چالش هایی رویاروست و فرد بایستی با انتخاب دقیق محل تحصیل ، شرایط تحصیل ، هزینه تحصیل و زندگی در کشور مقصد این چالش ها را به حداقل برساند ، تحصیل در کشور های آمریکای جنوبی نیز با چالش هایی همراه است اما به طور قطع مزایای تحصیل در این کشور بیشتر از معایب آن ها است ، در ادامه با مزایای تحصیل در کشور های آمریکای شمالی آشنا خواهیم شد.

مزایا و معایب تحصیل در کشور های آمریکای شمالی

کیفیت آموزش

مشهور است که موسسات آموزش عالی در ایالات متحده آمریکا و کانادا که از کشور های آمریکای شمالی هستند در بین بهترین موسسات در جهان رتبه بندی می شوند ؛ برتری تحصیلی ، رتبه بندی جهانی بالا و چشم انداز عالی پس از فارغ التحصیلی بیش از ۱ میلیون دانشجوی بین المللی را تنها در یک سال به ایالات متحده جذب کرده است ،کانادا همچنین میزبان برخی از دانشگاه های دارای رتبه برتر در جهان است و این کشور خود چشم انداز جهانی را ارتقا می دهد با تمرکز بر جذب هرچه بیشتر دانشجویان از خارج از کشور.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در کشور های آمریکای شمالی

دلیل دیگر جذابیت تحصیل در ایالات متحده و کانادا و دیگر کشورهای آمریکای شمالی برای دانشجویان بین المللی امکان تحصیل به زبان انگلیسی است.

تنوع فرهنگی

دانشجویانی که در طول تحصیل در آمریکای شمالی ملاقات خواهید کرد از متنوع ترین زمینه های فرهنگی خواهند بود ؛کانادا و ایالات متحده از کشورهایی که به فرهنگ های جهان احترام می گذارند و از آن استقبال می کنند استقبال می کنند ، بسیاری از تعطیلات بین المللی در آمریکای شمالی جشن گرفته می شود تا دانشجویان بین المللی ، مهاجران و به سادگی گردشگران احساس کنند که در خانه خود هستند.

موقعیت جغرافیایی

کانادا و ایالات متحده به همراه مکزیک کل قاره آمریکای شمالی را اشغال می کنند ، که این کشور ها را به بزرگترین کشورهای جهان تبدیل کرده است ، کانادا دومین کشور بزرگ در جهان است و ایالات متحده سومین کشور بزرگ جهان می باشد ؛ آنها از نظر تنوع جغرافیایی منحصر به فرد هستند ، آب و هوای آنها از قطب شمال کانادا تا نیمه گرمسیری / گرمسیری در جنوب آمریکا و هاوایی متفاوت است ، هنگام تحصیل در اینجا به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، شما می توانید با سفر به مکان های مختلف در لیست خود ، زیبایی های طبیعت را تجربه کنید.

فرصت های شغلی

برخی از بزرگترین و نوآورترین شرکتهای جهان در بزرگترین مراکز آمریکای شمالی واقع شده اند ، هنگامی که تحصیلات خود را به پایان می برید و مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه های این کشور ها دریافت کنید ، در معرض انبوهی از کارفرمایان قرار خواهید گرفت و فرصتی برای کار و یادگیری تجربیات جدید در شرکت های آمریکای شمالی خواهید داشت.

علاوه بر این ، اگر تصمیم بگیرید که مدرک خود را در کانادا بدست آورید ، در طول تحصیل خود فرصت کار خواهید داشت زیرا قوانین کانادا به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا همزمان تحصیل و کار کنند برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله کار در کانادا به شما کمک شایانی می کند ، مشاغل مورد نیاز این کشور و حداقل حقوق و دستمزد را در مقاله مربوطه خواهید خواند.

معایب تحصیل در کشور های آمریکای شمالی

بالا بودن هزینه تحصیل در کشور های آمریکای شمالی : هزینه تحصیل در ایالات متحده ، کانادا و دیگر کشور های آمریکای شمالی زیاد است ؛ بنابراین ، اگر بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی دریافت نکنید ، پرداخت شهریه برای شما سخت خواهد بود ؛ اگر شما یا خانواده (والدین) ثبات مالی کافی ندارید ، برای پرداخت شهریه در خارج از کشور مجبور به گرفتن وام دانشجویی هستید.

پذیرش دشوار در دانشگاه های آمریکای شمالی : پذیرش در دانشگاه های برتر مانند دانشگاه های کانادا و آمریکا دشوار است و رقابت برای ورود به این دانشگاه بسیار زیاد است.

دشواری زبان : اگر چه در اغلب دانشگاه های آمریکای شمالی مانند دانشگاه های آمریکا و کانادا درئس به زبان انگلیسی ارائه می شوند اما در برخی از کشور ها مانند مکزیک و پاناما زبان رسمی زبان اسپانیایی است و برای تحصیل و برقراری ارتباط بایستی به این زبان تسلط داشت.

تنهایی یکی از معایب رایج تحصیل در خارج از کشور است ، دور بودن از خانه دشوار است و هنگامی که هیجان محیط جدید کم می شود ، دانشجویان احساس تنهایی و دلتنگی می کنند.

شرایط پذیرش دانشگاه های کشورهای آمریکای شمالی

قبولی در کالج یا دانشگاه معمولا شامل مدرک دیپلم دبیرستان یا GED است ، دوره های خاصی که در سطح دبیرستان و حداقل نمرات آزمون استعداد به پایان رسیده است ، دوره های دقیق و حداقل نمره آزمون در مدارس متفاوت است.

شرایط ورود همچنین شامل توانایی پرداخت هزینه های دانشگاه است ، اگرچه وام های دانشجویی و کمک های مالی این امکان را برای بسیاری از متقاضیان فراهم می کند ، علاوه بر این متقاضیان ملزم به ارائه مدرک تافل و یا آیلتس برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی هستند ، هر دانشگاه و هر یک از کشور های آمریکای شمالی دارای حداقل متفاوتی برای نمره تافل هستند ، البته در کشور هایی مانند مکزیک و پاناما تسلط به زبان اسپانیایی مورد نیاز است.

باید توجه داشت که برای پذیرش در دانشگاه های آمریکای شمالی به ویژه دانشگاه های ایالات متحده و کانادا قبولی در آزمون ورودی الزامی است ، آزمون های ورودی به برنامه های مختلف دانشگاهی و مقاطع تحصیلی بستگی دارد ؛ رایج ترین آزمون های ورودی SAT،ACT ، GMAT ، MCAT و LSAT است که بسته به نوع برنامه ، دانشگاه و کشور محل تحصیل باید در یکی از آن ها شرکت کرد ، برای کسب اطلاعات دقیق در زمینه شرایط پذیرش در دانشگاه های هر یک از این کشور ها مانند آمریکا ، کانادا ، مکزیک و غیره با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی تماس بگیرید.

موسسات اعزام دانشجو به کشور های آمریکای شمالی

تا این بخش از مقاله تلاش کردیم موارد ضروری در مورد تحصیل در کشور های آمریکای شمالی و مهاجرت تحصیلی به این کشور ها را بیان کنیم ، البته به طور قطع اطلاعات بیان شده در این مقاله کافی نیست تنها با خواندن این مقاله یا مقالات مشابه نمی توان مقصد تحصیلی خود را به درستی انتخاب کرد ، پیشنهاد ما به شما این است که با افرادی با تجربه و آگاه به مسائل مهاجرت مشورت کنید از میان گزینه های موجود می توان به موسسات اعزام دانشجو به کشور های آمریکای شمالی اشاره کرد.

موسسات اعزام دانشجو به کشور های آمریکای شمالی

موسسات اعزام دانشجو به کشور های آمریکای شمالی موسساتی هستند مجوز فعالیت خود را از وزارت علوم ایران دریافت می کنند ، وزارت علوم تعیین کننده چارچوب فعالیت این موسسات است و موسسات اعزام دانشجو به کشور های آمریکای شمالی تنها مجاز به اعزام دانشجو به کشور های دارای مجوز هست و به مهاجرت و مسایل حقوقی مهاجرت آگاهی زیادی چندانی ندارند ، پس این موسسات نمی توانند گزینه مناسبی برای کسب مشاورع و راهنمایی برای مهاجرت تحصیلی باشند.

پیشنهاد ما به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور این است که هنگام انتخاب موسسه یا فرد آگاه به امور مهاجرت بسیار دقت کرده و موسسه ای را انتخاب نمایند که از قوانین مهاجرتی ، مسایل به روز مهاجرت و جزئیات آن ها آگاه باشند ، پس بهترین گزینه برای دریافت اطلاعات و مشاوره در زمینه مهاجرت موسسه های مهاجرتی هستند ، این موسسات دارای دانش کافی و تجربه بسیار در زمینه های مختلف مهاجرت از جمله مهاجرت تحصیلی هستند.

سوالات پر تکرار تحصیل در کشور های آمریکای شمالی

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردیم شما را با تحصیل در کشور های آمریکای شمالی آشنا کنیم و مزایا و معایب آن را به شما عزیزان ارائه دهیم ، در پایین همین مقاله در کادر دیدگاه ، می توانید سوالات خود را بپرسید و در همان روز پاسخ خود را از کارشناسان مجرب ما دریافت کنید.

هزینه تحصیل در ایالات متحده آمریکا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی نیز بسته به محل اقامت دانشجو متفاوت است ؛ دانشجوی مقیم ایالت ممکن است مجبور باشد 7000 دلار در سال برای یک دوره بپردازد در حالی که دانشجو خارج از آن ایالت ممکن است تا 25000 دلار در سال برای همان دوره بپردازد.

برای تحصیل در کشور های آمریکای شمالی در چه آزمون هایی باید شرکت کنم ؟

رایج ترین آزمون های ورودی SAT،ACT ، GMAT ، MCAT و LSAT است که بسته به نوع برنامه ، دانشگاه و کشور محل تحصیل باید در یکی از آن ها شرکت کرد.

هزینه تحصیل MBA در آمریکا چقدر است؟

برنامه های MBA از پرهزینه ترین برنامه ها هستند و ممکن است برای یک سال 75000 دلار هزینه داشته باشند.

آیا هزینه تحصیل در کانادا زیاد است؟

در مقایسه با بسیاری از کشور ها ، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است ، برای پوشش شهریه احتمالا سالیانه به 20000 تا 30000 دلار کانادا نیاز خواهید داشت.

هزینه تحصیل در مکزیک چقدر است؟

دانشگاه های دولتی می توانند هزینه هایی را در محدوده 378 تا 818 دلار در هر سال تحصیلی اعمال کنند.

می خواهم در دانشگاه بوستون تحصیل کنم ، آیا بورسیه ای وجوددارد که بتوانم از آن استفاده کنم؟

بورسیه های ریاست جمهوری توسط دانشگاه بوستون به دانشجویانی اعطا می شود که وارد دوره های کارشناسی می شوند و دارای استعداد فوق العاده ای در داخل و خارج از کلاس هستند ، ارزش جایزه 25000 دلار است که برای سه سال آینده قابل تمدید است ؛ متقاضیان نباید شهروند ایالات متحده یا اقامت دائم باشند ، بورسیه تحصیلی برای کلیه رشته های تحصیلی آزاد است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه کلارک چگونه است؟

برنامه بورسیه جهانی توسط دانشگاه کلارک بورسیه هایی را در سطح لیسانس به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، دانشجویانی که بورس تحصیلی دریافت می کنند سالانه 15000 تا 25000 دلار دریافت می کنند ؛ این شرط می تواند در هر چهار سال تحصیل ادامه داشته باشد به شرط آنکه دانشجو از معیار های علمی اعلام شده برای تمدید بورسیه برخوردار باشد ؛ علاوه بر این ، دانشجویانی که به بورسیه تحصیلی نیاز مالی دارند و حتی پس از دریافت بورس تحصیلی قادر به پرداخت شهریه نیستند می توانند 5000 دلار کمک مالی اضافی دریافت کنند.

آیا بورسیه ای در کشورهای آمریکای شمالی وجود دارد که بدون داشتن مدرک ایلتس بتوانم آنرا اخذ نمایم؟

بورسیه های دانشگاه تورنتو در کانادا یکی از بهترن بورسیه های تحصیل در کاناداست چرا که بسیاری از دانشجویان می توانند بدون آیلتس اقدام کنند ، این بورسیه تحصیلی برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس خواهد بود.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به اهمیت تحصیل در خارج از کشور در بین جوانان و خانواده های آن ها تحصیل در کشور های آمریکای شمالی را بررسی کردند در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین با مطالعه مقالات سایت ، می توانید بهترین انتخاب ها را با توجه به شرایط خاص خود داشته باشید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است ؛ در آن مقاله بهترین رشته های تحصیلی و برترین دانشگاه های ارائه دهنده هر یک را معرفی کرده ایم تا در انتخاب صحیح رشته و دانشگاه به شما کمک کنیم.

5/5 - (13 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *