تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا

تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا
مشاور مهاجرتی

میکروبیولوژی ، همه موجودات زنده ای بسیار کوچک که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند را مورد بررسی قرار می دهد ، میکروبیولوژی زیر شاخه های متعددی از جمله ویروس شناسی ، باکتری شناسی ، پروتیستولوژی ، قارچ شناسی ، ایمونولوژی و انگل شناسی را در بر می گیرد.

برای پذیرش و تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا اتمام دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی مورد نیاز است ، اهداف برنامه کارشناسی در علوم زیستی ، ارائه دانش پایه قوی از بخش های اصلی علوم زیستی و تسلط خوب بر روش ها و فن آوری های ذاتی در زمینه های نسبی تحقیقات علمی است و هدف برنامه های کارشناسی ارشد تکمیل آمادگی دانشجویان با ارائه دانش نظری و ابزار های عملی برای مدیریت تحقیقات در زمینه خاصی از کاربرد علوم زیستی ، به صورت شخصی یا با همکاری سایر متخصصان واجد شرایط است.

همچنین برای کسب اطلاعاتی کامل و به روز در خصوص تحصیل در رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی در ایتالیا ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را مطالعه نمایید.

فهرست مطالب

رشته میکروبیولوژی به ساختار ، عملکرد و طبقه بندی این گونه موجودات و راه های بهره برداری و کنترل فعالیت های آنها می پردازد ؛ این رشته تحصیلی یکی از زیر شاخه های رشته زیست شناسی در دانشگاه های ایتالیا است که در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شود. شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود و مطالعه کامل مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا از ویدیو زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان شرکت رجبی در تماس باشید.

پادکست تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا 

پخش ویدیو

بهترین دانشگاه های میکروبیولوژی ایتالیا

جای تعجب نیست که هنگام انتخاب برای ادامه تحصیلات عالی ، دانشجویان اغلب اروپا را انتخاب می کنند ، چرا که کشور های اروپایی هم تاریخچه فراوان و هم مجموعه متنوعی از دانشگاه ها را برای انتخاب ارائه می دهند ، یکی از برجسته ترین کشورهای اروپایی برای تحصیلات عالی در ایتالیا است.

این کشور علاوه بر سابقه طولانی در تعالی دانشگاهی ، از نظر فرهنگ و غذا نیز غنی است ؛ علاوه بر این، بسیاری از دانشجویانی که در دانشگاه‌های ایتالیا ادامه تحصیل می‌دهند، دوره‌های زبان را نیز دنبال می‌کنند و در زبان مادری کشورها مهارت پیدا می‌کنند. برای درک بهتر همه چیزهایی که دانشگاه های ایتالیا ارائه می دهند ، در این مقاله بخش از مقاله برخی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا را بررسی می کنیم.

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه پادوآ ایتالیا

دانشگاه پادوآ که در شمال ایتالیا در منطقه ونتو واقع شده است ، در بین بهترین موسسات آموزش عالی در اروپا قرار دارد ، گفته می شود که در سال 1222 تأسیس شد ، اولین دروسی که در دانشگاه تدریس می شد مربوط به الهیات و حقوق بود ، با این حال، دانشگاه پادوآ در طول قرون متمادی خود گسترش یافته است و اکنون شامل بیش از چهل بخش و یک بدنه دانشجویی با بیش از 60000 عضو است.

یکی از معتبرترین بخش های دانشگاه پادوآ ، گروه زیست شناسی آن است ، حوزه علمی آن اکثر رشته های زیست شناسی مدرن را در بر می گیرد.

همه برنامه های تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه پادوآ ایتالیا به گونه ای سازماندهی شده اند که شامل کار های تجربی و نظری باشد ؛ بنابراین، دانش‌آموزان این دانشکده زیست ‌شناسی درجه یک ضمن دریافت آموزش نظری استثنایی ، می‌توانند از مجموعه غنی ابزار و امکانات تحقیقاتی نیز استفاده کنند ؛ در نتیجه این نوع آموزش ترکیبی ، فارغ التحصیلان زیست شناسی پس از دریافت آموزش ، این شانس را دارند که در برخی از برجسته ترین مراکز تحقیقاتی اروپا کار کنند.

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه پادوآ ایتالیا

رشته میکروبیولوژی در دانشگاه فلورانس ایتالیا

دانشگاه فلورانس یک موسسه تحقیقاتی عمومی است که در شهر فلورانس ایتالیا واقع شده است ، ریشه‌ های این مرکز برای آموزش عالی به Studium Generale برمی‌گردد که توسط جمهوری فلورانس در سال 1321 تأسیس شد ؛ در آغاز ، دانشگاه بر سه حوزه اصلی مطالعه حقوق مدنی و کانون ، ادبیات و پزشکی متمرکز بود ، در حال حاضر، این دانشگاه در میان بهترین و بزرگترین دانشگاه های ایتالیا با پردیس های متعدد پراکنده در سراسر فلورانس و فراتر از آن قرار دارد.

امروزه دانشگاه فلورانس از دپارتمان های مختلفی تشکیل شده است که یکی از آنها دپارتمان زیست شناسی است ، در مقطع کارشناسی، دانشجویان زیست شناسی فرصتی برای انتخاب بین دو برنامه علمی – علوم زیستی و علوم طبیعی دارند.

در طول این برنامه های سه ساله رشته میکروبیولوژی در دانشگاه فلورانس ایتالیا ، دانش آموزان خود را با گستردگی زمینه های تحقیقاتی مربوطه آشنا می کنند و به دانش نظری و عملی حیاتی می رسند ؛ به این ترتیب ، در پایان دوره کارشناسی ، آمادگی تصمیم گیری در مورد رشته های تخصصی و برنامه های تحصیلات تکمیلی آینده خود را دارند.

میکروبیولوژی در دانشگاه میلان ایتالیا

میکروبیولوژی در دانشگاه میلان ایتالیا

یکی دیگر از مؤسسات تحقیقاتی شایان ذکر، دانشگاه میلان است ، در میان بهترین دانشگاه های زیست شناسی در ایتالیا ، این دانشگاه همواره به عنوان معتبرترین دانشگاه این کشور در نظر گرفته شده است و تنها یکی از اعضای اتحادیه دانشگاه های تحقیقاتی اروپا (LERU) است ؛ علاوه بر اعتبار دانشگاهی ، دانشگاه میلان همچنین یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا است ، زیرا تعداد دانشجویان آن بیش از 60000 دانشجو است.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در رشته زیست شناسی هستند می توانند این کار را در گروه علوم زیستی دانشگاه انجام دهند ، هدف اصلی از برنامه کارشناسی این است که دانش آموزان را با پایه ای محکم در علوم زیستی ارائه دهد ؛ علاوه بر این ، در طول سال های کارشناسی ، دانشجویان با روش ها و فن آوری های افزایشی در زمینه علمی خود نیز آشنا می شوند.

پس از اخذ دیپلم کارشناسی دانشجویان می توانند رشته های تحصیلی خاص تری را در طول دوره تحصیلات تکمیلی خود انتخاب کنند ؛ توجه به این نکته حائز اهمیت است که هر دو برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد در گروه زیست شناسی بر ارائه آموزش بین رشته ای متمرکز هستند.

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در ایتالیا

ایتالیا یکی از مقرون به صرفه ترین کشور ها برای تحصیل در اروپا به شمار می آید ، البته هزینه تحصیل در این کشور به عواملی مانند دانشگاه ، رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد ، هزینه تحصیل میکروبیولوژی در ایتالیا در مقطع کارشناسی بین 1500 تا 3000 یورو ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 2500 تا 4000 یورو و هزینه تحصیل در رشته میکروبیولوژی در مقطع دکتری بین 2500 تا 6000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

یکی دیگر از کشور های اروپایی که دانشگاه هایی مقرون به صرفه دارد ، اسلواکی است ؛ اسلواکی هم رشته میکروبیولوژی را در دانشگاه های معتبر خود ارائه می دهد ، برای آشنایی با هزینه های و مزایای این انتخاب ، مقاله تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی را بخوانید.

چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های ایتالیا

همان گونه که بیان شد تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا ، یکی از گرایش های زیست شناسی است که تنها در مقطع تحصیلات تکمیلی ارائه می شود ، چارت درسی میکروبیولوژی در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی 3 ساله برگزار می شود و هر دانشجو ملزم به گذراندن 180 واحد درسی است.

  • سال اول:

اصول اولیه ریاضیات ، احتمالات و آمار ، مهارت های کامپیوتری ، سیتولوژی و بافت شناسی ، شیمی عمومی ، جانورشناسی ، شیمی آلی ، فیزیک ، بیولوژی و تنوع گیاهی

  • سال دوم:

بیوشیمی ، آناتومی مقایسه ای ، اکولوژی ، زبان انگلیسی ، ژنتیک ، فیزیولوژی عمومی ، ویروس شناسی عمومی و میکربیولوژی ، زیست شناسی مولکولی

  • سال سوم:

بهداشت ، فیزیولوژی گیاهی ، زیست شناسی انسانی ، کیفیت و ایمنی در آزمایشگاه ، کارآموزی

همکاران ما هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به منظور تحصیل رشته های پیراپزشکی مانند میکروبیولوژی ، اطلاعات کاملی را در سایت رجبی برای شما گردآوری کرده اند اما حتما برای کسب اطلاعات دقیق تر و تصمیم گیری درمورد روش مهاجرت، باید از فرصت مشاوره تخصص استفاده کنید.

ویدیویی که میبینیدنمونه های پذیرش از دانشگاه های معتبر را نمایش می دهد که حاصل سال ها تجربه و تمرکز ما در شرکت رجبی است، ما وعده هایمان را عملی میکنیم.

زبان تحصیل میکروبیولوژی در ایتالیا

زبان ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا ، سوئیس سان مارینو و واتیکان است که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایتالیا به خصوص در مقطع کارشناسی کاربرد دارد ، زبان تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا ، ایتالیایی ارائه می شود البته در مقطع دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان فراهم شده است.

افراد علاقمند به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می توانند با شرکت در دوره های زبان ارائه شده در ایتالیا زبان ایتالیایی را فراگرفته و برای تحصیل در دانشگاه های این کشور آماده شوند.

خوب است بدانید ، تحصیل رشته داروسازی در ایتالیا هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ایتالیایی امکان دارد ، پس اگر به انتخاب این رشته علاقه دارید مقاله لینک شده را هم بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در ایتالیا

تا این بخش از مقاله با ویژگی های تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا آشنا شدیم ، یکی دیگر از موارد مهم در هنگام تصمیم گیری و انتخاب مقصد تحصیلی بررسی دشواری های پیش رو هنگام تحصیل در خارج از کشور است ، به همین منظور در این بخش مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در ایتالیا را بررسی و بیان خواهیم کرد.

مزایای تحصیل میکروبیولوژی در ایتالیا

  • هزینه تحصیل در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های ایتالیا مقرون به صرفه است.
  • دانشگاه های ارائه دهنده رشته میکروبیولوژی در ایتالیا در بین دانشگاه های معتبر جهان قرار دارند.
  • اعطای بورسیه تحصیلی برای تحصیل دکتری میکروبیولوژی در ایتالیا

معایب تحصیل میکروبیولوژی در ایتالیا

  • تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا به زبان ایتالیایی
  • عدم ارائه رشته میکروبیولوژی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایتالیا
  • فرصت شغلی پس از فارغ التحصیلی در رشته میکروبیولوژی در ایتالیا کم است.

دانشگاه های معتبر ایتالیا برای رشته پرستاری هم بورسیه های تحصیلی جذابی را ارائه می دهند که می توانید با مهمترین آن ها در مقاله تحصیل رشته پرستاری در ایتالیا آشنا شوید.

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در ایتالیا

فارغ التحصیلان رشته میکروبیولوژی از دانشگاه های ایتالیا می توانند به عنوان یک میکروبیولوژیست مشغول فعالیت شوند ، آن ها بر روی زیست شناسی میکروارگانیسم ها در سطح مولکولی و سلولی و همچنین بوم شناسی آنها از جمله ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها، جلبک ها و تک یاخته ها تمرکز خواهند کرد ، ممکن است در موارد زیر مانند بیمارستان ها ، شرکت های کشاورزی ، داروسازی ، بیوتکنولوژی ، دانشگاه ها و ادارات محیطزیست کار کنند.

فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در ایتالیا کار می کند معمولا حدود 8230 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها در بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در ایتالیا از 3790 یورو تا 13100 یورو متغیر است.

برای آشنایی کامل با بازار کار ایتالیا و شاغل مورد نیاز این کشور ، توصیه می کنیم مقاله کار در ایتالیا را نیز بخوانید.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند شما را با تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا آشنا کنند ، اگر سوالی در ذهن دارید ، بخش دیدگاه در اختیار شماست تا به پاسخ دقیق خود برسید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا

برای تحصیل میکروبیولوژی ، ایبتدا بایر رشته زیست شناسی را بخوانید ؛ هزینه تحصیل رشته زیست شناسی در ایتالیا در مقطع کارشناسی بین 1500 تا 3000 یورو ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 2500 تا 4000 یورو و هزینه تحصیل در رشته میکروبیولوژی در مقطع دکتری بین 2500 تا 6000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

برای پذیرش در رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های ایتالیا اتمام دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی مورد نیاز است.

دانشگاه پادوآ که در شمال ایتالیا در منطقه ونتو واقع شده است ، در بین بهترین موسسات آموزش عالی در اروپا قرار دارد.

رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های این کشور به زبان ایتالیایی ارائه می شود البته در مقطع دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز برای دانشجویان فراهم شده است.

فردی که به عنوان میکروبیولوژیست در ایتالیا کار می کند معمولا حدود 8230 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 3790 یورو تا 13100 یورو متغیر است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی با بررسی تحصیل رشته میکروبیولوژی در ایتالیا فرصت های موجود برای علاقمندان تحصیل در این رشته در این کشور را بررسی و بیان کردند ، در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید و پیشنهاد می کنیم در کنار این محتوا ، حتما مقاله جامع و به روز مهاجرت به ایتالیا را مرور کنید و کشور و مردم ایتالیا را بهتر شناخته و با راه های قانونی مهاجرت به این کشور هم بخوبی آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *