تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی
مشاور مهاجرتی

کشور اسلواکی در سال های اخیر شرایط دانشگاهی خود را در زمینه های تحصیلی مختلف بهبود داده که در این راستا دپارتمان های رشته میکروبیولوژی هم پا به پای دیگر رشته ها سطح آموزش خود را ارتقا داده و اقدام به انجام کارهای تحقیقاتی نوین و جذب دانشجویان بین المللی می کند.

بخش میکروبیولوژی دانشگاه کمنیوس به منظور پذیرش دانشجویان برای تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی بر اساس موضوعات مورد نظر به 2 گروه تحقیقاتی تقسیم می شود:

 • آزمایشگاه زیست شناسی مولکولی و سلولی؛
 • آزمایشگاه میکروبیولوژی پزشکی؛ 

چنانچه علاقه مند به تحصیل در رشته های پزشکی در اسلواکی هستید ، حتما مقاله به روز تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی را بخوانید.

فهرست مطالب

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه مقاله است که توسط کارشناسان شرکت رجبی به منظور آگاهی کامل شما و صرفه جویی در وقت تهیه گردیده است.

با مشاهده این ویدیو از اطلاعات دست اول به منظور تحصیل اسلواکی در رشته میکروبیولوژی بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

پادکست تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی

پریمدیکال میکروبیولوژی در اسلواکی

متقاضیان ورود به رشته میکروبیولوژی نیازی به گذراندن اختصاصی دوره پریمدیکال میکروبیولوژی در اسلواکی ندارند ، آنها در واقع بعد از قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اسلواکی که بصورت مجزا برگزار می شود، مجاز به شرکت در دوره های میکروبیولوژی دانشگاه های این کشور خواهند بود.

بهترین دانشگاه های اسلواکی برای تحصیل میکروبیولوژی

دانشگاه کومنیوس ، دانشگاه کشاورزی اسلواکی و دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی از بهترین دانشگاه های اسلواکی برای تحصیل میکروبیولوژی محسوب می شوند ، مشاوران رجبی همت نموده و درباره هر کدام از این دانشگاه ها اطلاعات مهمی را ارائه کرده اند.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه کامنیوس

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی در دانشگاه کامنیوس در دانشکده علوم طبیعی (تاسیس سال 1940) در دپارتمان بیولوژی ارائه می شود.

دپارتمان میکروبیولوژی و ویروس شناسی در این دانشگاه تنها موسسه ای در اسلواکی است که تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد (MSc) و PhD این رشته را ارائه می دهد ، این دپارتمان در حالی که با بسیاری از مؤسسات علمی معتبر اسلواکی و خارجی همکاری دارد اما در بسیاری از پروژه‌ های تحقیقاتی به ‌عنوان یک مؤسسه پیشرو شرکت می کند.

بخش میکروبیولوژی دانشگاه کمنیوس بر اساس موضوعات مورد نظر به 3 گروه تحقیقاتی تقسیم می شود:

آزمایشگاه زیست شناسی مولکولی و سلولی؛ کارهای پژوهشی به سرپرستی پروفسور Yvetta Gbelská انجام می شود ، دانشیار دکترا در این آزمایشگاه پروفسور مارگیتا اوبرنائوروا است.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه کامنیوس

آزمایشگاه میکروبیولوژی پزشکی؛ ان آزمایشگاه زیر نظر پروفسور هلنا بوجداکوا (دانشیار) کار می کند ، تحقیقات این آزمایشگاه عمدتاً بر روی مطالعات بیوفیلم و نقش ژن‌های مختلف دخیل در تشکیل آن و همچنین خواص ضد میکروبی نانوذرات سیلیکات و همچنین فاکتورهای چسبندگی سلول ها تمرکز دارد.

شرایط پذیرش میکروبیولوژی در دانشگاه کومنیوس

به عنوان شرایط پذیرش میکروبیولوژی در دانشگاه کومنیوس ، دانشگاه از شما می خواهد که اطلاعات بیوگرافی و آکادمیک و جزئیات فعالیت های فوق برنامه خود را ارائه دهید ، همچنین شامل فرم هایی است که مسئولان مدرسه آن را برایتان تکمیل کنند.

در نهایت باید درخواست و مدارک (ریزنمرات و معدل ، مدرک دیپلم و …) خود را از طریق ایمیل ارسال کنید ، پس از دریافت درخواست شما ، یک ایمیل با دستورالعمل های بیشتر برای شما از طرف دانشگاه ارسال خواهد شد ، شما باید هزینه درخواست به مبلغ 50 یورو که غیرقابل استرداد است را با برنامه ارسال کنید.

طبق قوانین و مقررات اسلواکی دانشجویان خارجی (از هر کشوری در جهان) حق دارند در دانشگاه های اسلواکی با شرایطی مشابه با شهروندان اسلواکی تحصیل کنند؛ آنها پس از قبولی در امتحانات ، در دانشکده مورد نظر ثبت نام می‌شوند اما در صورتی که دانشجو بیش از زمان مقرر شده برای رشته مورد نظر درس بخواند ، موظف به پرداخت 1400 یورو در هر سال تحصیلی می باشد.

تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه کشاورزی اسلواکی

دانشگاه کشاورزی اسلواکی ، یک دانشگاه دولتی در نیترا اسلواکی است این دانشگاه مدارک لیسانس ، کارشناسی ارشد و دکترا را در شش دانشکده ارائه می دهد.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه کشاورزی اسلواکی در مقطع لیسانس در دپارتمان میکروبیولوژی ، بخشی از موسسه بیوتکنولوژی ارائه می شود که این موسسه در دانشکده بیوتکنولوژی و علوم غذایی این دانشگاه قرار دارد.

از بزرگان این دانشکده می توان پروفسور RNDr. Alena Vollmannová ، پروفسور اینگ. آدریانا کولسارووا ، سند اینگ. آلیکا بابکوا را نام برد.

متقاضیان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه فرم درخواست پذیرش را دانلود و پر کنند نتیجه قبولی در آزمون خود را در فرم ضمیمه کنند و برای دانشگاه ارسال کنند.

گروه میکروبیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی

گروه میکروبیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی و همچنین گروه ایمونولوژی در سال 2007 از طریق مؤسسه میکروبیولوژی و ایمونولوژی ، گروه بهداشت و فناوری غذایی در براتیسلاوا تأسیس شد.

دپارتمان میکروبیولوژی و ایمونولوژی که در سال 1990 توسط گروه میکروبیولوژی ، ایمونولوژی و بهداشت جانوری تأسیس شد ، مبنای تاریخی دپارتمان حاضر است ، رئیس بخش از سال 1950 پروفسور آگوستین سوکول ، یان روزوچا ، ایوان میکولا ، ژوراج پیستل و Ľudmila Tkáčiková بود.

گروه میکروبیولوژی و ایمونولوژی دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی به 2 مؤسسه تقسیم می شود:

مؤسسه میکروبیولوژی و گنوتوبیولوژی و مؤسسه ایمونولوژی.

این موسسات شامل 2 آزمایشگاه ، آزمایشگاه گنوتوبیولوژی و آزمایشگاه میکروبیولوژی زیست پزشکی و ایمونولوژی می باشد ، گروه میکروبیولوژی و ایمونولوژی کار علمی ، تحقیقاتی و آموزشی را در مورد مطالعه خواص میکروارگانیسم های مهم پزشکی در ارتباط با سیستم ایمنی ، تشخیص و پیشگیری از بیماری های عفونی ارائه می دهد.

چارت درسی رشته میکروبیولوژی در اسلواکی

چارت درسی تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی شامل زیست شناسی مقدماتی ، آزمایشگاه زیست شناسی مقدماتی ، شیمی عمومی ، آزمایشگاه شیمی عمومی ، تربیت بدنی علوم میکروبی ، آزمایشگاه علوم میکروبی ، شیمی آلی ، آزمایشگاه شیمی آلی ، فیزیک مقدماتی ، همایش علوم زیستی ، آموزش عمومی مورد نیاز علوم اجتماعی ، ژنتیک میکروبی می شود.

سایر دروس شامل بررسی بیوشیمی ، یا ساختار مولکولی در بیوشیمی ، مقدمه ای بر آمار زیستی یا شیمی تجزیه با آزمایشگاه یا اصول شیمی تجزیه با آزمایشگاه ، الزامات ارتباطی آموزش عمومی ، گرایش های میکروبیولوژی کاربردی ، فیزیولوژی میکروبیولوژی ، زیست شناسی سلولی ، زیست شناسی مولکولی یا موضوعاتی در بیوتکنولوژی است.

علاوه بر این ، دروس آزمایشگاه زیست شناسی مولکولی ، میکروبیولوژی کاربردی و بیوتکنولوژی ، سمینار علوم زیستی ، فیزیولوژی میکروبیولوژی ، میکروبیولوژی بالینی ، انگل شناسی انسان ، ایمونوبیولوژی یا اصول و کاربردهای ایمونولوژی ، ویروس شناسی ، میکروبیولوژی پزشکی و ایمونولوژی نیز در چارت درسی رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های اسلواکی قرار دارند.

چارت درسی رشته میکروبیولوژی در اسلواکی

هزینه تحصیل میکروبیولوژی در اسلواکی

دانشجویان مایل به تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاهی مانند کامنیوس ، باید سالانه 1000 یورو به عنوان شهریه به دانشگاه بپردازند.

هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی در دانشگاه کشاورزی اسلواکی برای دانشجویان تقریبا رایگان است (برای ایرانیان هزینه ای در حدود 18 میلیون تومان در سال است).

هزینه تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی در گروه بهداشت و فناوری غذایی به زبان انگلیسی ، 5500 یورو تا 8500 یورو است.

وزارت آموزش ، علوم ، تحقیقات و ورزش اسلواکی بورسیه های بسیاری مانند بورسیه های دولتی اسلواکی ، بورسیه های وزارت آموزش اسلواکی ، برنامه بورسیه ملی و بسیاری دیگر را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد ، برای اطلاع از اینکه که آیا این بورسیه ها مشمول رشته میکروبیولوژی هم می شود یا خیر ، با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی صحبت کنید؛ 

اگر علاقه مند به تحصیل رشته های علوم پزشکی در اسلواکی هستید ، می توانید به رشته داروسازی هم فکر کنید ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در اسلواکی را بخوانید.

زبان تحصیل میکروبیولوژی در اسلواکی

زبان تحصیل میکروبیولوژی در اسلواکی

زبان تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی ، در دانشگاه کامنیوس ، زبان های انگلیسی و اسلواکیایی است و رشته ای مانند مطالعات طبیعی در دانشکده ی علوم طبیعی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

زبان تحصیل میکروبیولوژی در دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی به زبان انگلیسی است و اگر متقاضیان نمره زبان بین المللی ارائه دهند در پذیرش آنها تاثیر مثبت دارد.

اما فراموش نکنید که تحصیل در اسلواکی راهی موثر برای یادگیری زبان اسلواکی است؛ زیرا در حین تحصیل و زندگی در اسلواکی ، شما با گوش دادن مداوم و تمرین زبان گفتاری ، می توانید زبان اسلواکی را به راحتی یاد بگیرید.

پس از یادگیری ز بان اسلواکی شما فرصت های شغلی خود را افزایش دهید ، در واقع شما تجربه ای به دست می آورید که از سایر متقاضیان کار متمایز می شوید.

آزمون های ورودی میکروبیولوژی اسلواکی

اغلب دانشگاه های برتر اسلواکی برای پذیرش در رشته میکروبیولوژی آزمون ورودی برگزار می کنند و متقاضی پس از موفقیت در آن اجازه ورود به دانشگاه را کسب می کند ، در زیر درباره شرایط پذیرش دانشگاه های برتر میکروبیولوژی مورد بررسی قرار گرفته و درباره آزمون ورودی میکروبیولوژی اسلواکی هم صحبت شده است.

آزمون پذیرش میکروبیولوژی در دانشگاه کمنیوس

تصمیم گیری در مورد پذیرش توسط دانشکده علوم طبیعی کومنیوس پس از ارزیابی دقیق همه درخواست ها گرفته می شود ، ارزشیابی بر اساس ترکیبی از عوامل مانند موفقیت دانش آموز ، گزارش دبیرستان و امتحان ورودی انجام می شود.

لازم به ذکر است که رعایت حداقل استاندارد ها تضمینی برای پذیرش نیست ، زیرا تعداد متقاضیان واجد شرایط بیش از ظرفیت موجود دانشگاه است.

پذیرش در دانشگاه کامنیوس از طریق کنکور رقابتی است و مدت زمان آزمون پذیرش میکروبیولوژی در دانشگاه کمنیوس یک ساعت می باشد ، این شامل سوالات چند گزینه ای (MCQ) به زبان انگلیسی است ، توزیع تقریبی سوالات به شرح زیر است : زیست شناسی 50 % و شیمی 50٪ ، قابل ذکر است که برای نشان دادن توانایی زبان خود نیازی ارائه مدارک آزمون هایی مانند تافل و آیلتس ندارید.

پذیرش میکروبیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی

متقاضیان برای پذیرش میکروبیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اسلواکی باید تحصیلات متوسطه کامل که نشان دهنده تحصیل در آموزش عالی است را با گواهی (مثلاً گواهی آموزش عمومی ، گواهی تحصیلات تکمیلی ، گواهی آموزش و پرورش متوسطه عالی ، دیپلم بین المللی لیسانس ، گواهی پایان کار) و هم چنین قبولی در کنکور را ارائه دهند؛ این کنکور به زبان انگلیسی است و به صورت کتبی از درس های زیست شناسی و شیمی گرفته می شود.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با سالیان زیاد تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی و اقامت از طریق تحصیل؛ تلاش دارد بهترین کیفیت را به مشتریان ارائه دهید.

کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد. از همین رو شما می توانید به منظور تحصیل رشته میکربیولوژی ، حتما اطلاعات کاملی از صاحبان تجربه کسب کنید و پس از تصمیم گیری با ما در ارتباط باشید، همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های پذیرش از دانشگاه و مراکز علمی سراسر دنیا را میبینید.

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در اسلواکی

مزایا و معایب تحصیل میکروبیولوژی در اسلواکی به شرح زیر است؛ قبل از مطالعه موارد زیر لازم به ذکر است که تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی هم مزایای بسیاری دارد ، سری به مقاله لینک شده بزنید و با هزینه ها و شرایط تحصیل پرستاری هم آشنا شوید.

 • استانداردهای آموزشی در اسلواکی بالا است.
 • برای دانشجویانی که به دنبال تجربه منحصر به فرد تحصیل میکروبیولوژی در خارج از کشور هستند ، اسلواکی تجربه خوبی خواهد بود.
 • پیشرو و بزرگترین دانشگاه در جمهوری اسلواکی دانشگاه Comenius است که رشته میکروبیولوژی را هم ارائه می دهد.
 • همچنین اکثر موسسات آموزش عالی فرصت های تحقیقاتی رشته میکروبیولوژی و رشته های وابسته را هم فراهم می کنند.
 • هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی در مقایسه با کشورهای اروپای غربی پایین تر است.
 • اگر برنامه تحصیلی به زبان اسلواکی باشد ، هیچ شهریه ای دریافت نمی شود.

معایب:

 • مشابه همه کشورهای غیر انگلیسی زبان ، چالش زبان اولین و برجسته ترین عیب برای انتخاب تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه های اسلواکی است.
 • در عین حال که هزینه ها از اروپای غربی به صرفه تر است اما باز هم تحصیل و زندگی در براتیسلاوا برای بسیاری از دانشجویان بین المللی پرهزینه محسوب می شود.
 • رشته میکروبیولوژی دارای دروس عملی زیادی است و شهریه بالایی برای آنها می گیرند.
 • با برآورد هزینه های تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی بسیاری به این نتیجه می رسند که شاید این شهریه را برای رشته دیگری بپردازند ، بهتر باشد

بازار کار و درآمد میکروبیولوژی در اسلواکی

برای علاقه مندان تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی ، حتما این سوال پیش می آید که؛ میزان درآمد یک میکروبیولوژیست در اسلواکی چقدر است؟

میانگین حقوق ماهانه یک فارغ التحصیل میکروبیولوژی از دانشگاه های اسلواکی می تواند از محدود 2210 یورو شروع شود و تا 7030 یورو در ماه برسد.

این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است ، حقوق میکروبیولوژیست ها بر اساس تجربه ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است ، در زیر یک تفکیک دقیق بر اساس معیارهای مختلف را مشاهده خواهید کرد.

رایج ترین مکان ها برای یافتن شغل مرتبط با رشته میکروبیولوژی در اسلواکی عبارتند از: براتیسلاوا (پایتخت) ، کوشیسه ، پرشوف ، نیترا ، ژیلینا ، بانسکا بیستریکا ، ترناوا.

شرکت‌هایی در اسلواکی هستند که بالاترین شغل و دستمزد برای این شغل- میکروبیولوژیست- ، را اعلام می کنند ، میکروبیولوژیست ها همچنین در آزمایشگاه‌ها ، شرکت‌های دارویی و مؤسسات آموزشی-تحقیقاتی کار می کنند.

الزامات شغلی درخواست کار یک میکروبیولوژیست در اسلواکی

الزامات شغلی درخواست کار یک میکروبیولوژیست در اسلواکی ، به شرح زیر است:

 • سطح تحصیلات: مدرک دانشگاهی
 • گواهینامه: الزامی است
 • با سواد فناوری اطلاعات: لازم است
 • دوره آزمایشی: معمولاً توسط کارفرمایان مورد نیاز است
 • زبان رسمی: اسلواکی
 • آشنایی با زبان های خارجی: ضروری است
 • گواهینامه رانندگی: لازم نیست
 • سابقه کار: تاثیر بر حقوق – متوسط

تاثیر سابقه کار بر حقوق یک میکروبیولوژیست در اسلواکی نیز برای افراد با تجربه + 36% ، برای اواسط شغل + 18٪ و برای تازه کارها – 14٪ است. اگر قصد مهاجرت کاری به اسلواکی را دارید ، مطالعه مقاله کار در اسلواکی به شما کمک بزرگی خواهد کرد ، مشاغل مورد نیاز و نحوه پرداخت حقوق و دستمزد را در مقاله مذکور خواهید خواند.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با شرایط تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی آشنا کردند ، با ما از طریق بخش دیدگاه در پایین هر مقاله در ارتباط باشید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی

متقاضیان ورود به رشته میکروبیولوژی نیازی به گذراندن اختصاصی دوره پریمدیکال میکروبیولوژی در اسلواکی ندارند ، آنها در واقع بعد از قبولی در آزمون ورودی ای که دانشگاه های اسلواکی بصورت مجزا برگزار می کنند ، مجاز به شرکت در دوره های میکروبیولوژی دانشگاه های این کشور خواهند بود.

دانشجویان مایل به تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاهی مانند کامنیوس ، باید سالانه 1000 یورو به عنوان شهریه به دانشگاه بپردازند.
هزینه تحصیل رشته میکروبیولوژی در دانشگاه کشاورزی اسلواکی برای دانشجویان تقریبا رایگان است (برای ایرانیان هزینه ای در حدود 18 میلیون تومان در سال است).

زبان تحصیل میکروبیولوژی در اسلواکی ، در دانشگاه کامنیوس ، زبان های انگلیسی و اسلواکیایی است و رشته ای مانند مطالعات طبیعی در دانشکده ی علوم طبیعی در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می شود.

میانگین حقوق ماهانه یک فارغ التحصیل میکروبیولوژی از دانشگاه های اسلواکی می تواند از محدود 2210 یورو شروع شود و تا 7030 یورو در ماه برسد.

اگر مایل به تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی هستید و از مطالب ارائه شده در این مقاله لذت برده اید ، اطمینان داشته باشید که چنانچه با مشاوران شرکت  مهاجرتی رجبی تماس برقرار کنید و از آنها بخواهید تا در مسیر مهاجرت تحصیلی همراهی تان کنند ، قطعا از همکاری صمیمانه و تلاش بی شائبه آنها در انجام کارها هم لذت خواهید برد ، با ما از طریق شماره تلفن های دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در ارتباط باشید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به اسلواکی را بخوانید و با سایر شیوه های قانونی مهاجرت به این کشور هم آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *