تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی

دانشگاه های اسلواکی توافق نامه های بین المللی زیادی با دانشگاه های سراسر جهان دارند و بسیاری از دانشجویان از این طریق به تحصیل پرستاری در این کشور از سراسر جهان جذب می شوند ، در ادامه اطلاعات لازم در خصوص شرایط تحصیل پرستاری ، بهترین دانشگاه های پرستاری اسلواکی و شرایط تحصیل در دانشگاه های آن بیان شده است ، ضمن آنکه با تماس با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) می توانید در این خصوص مشاوره تحصیلی دریافت کنید.

تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی ، تحصیل در کشوری در قلب اروپا است که یکی از مقاصد جذاب برای تحصیل در رشته های پزشکی از جمله پرستاری به حساب می آید.

درجه اول تحصیلات دانشگاهی پرستاری ( کارشناسی ) با طول استاندارد 3 سال به صورت تمام وقت و نهایتا 4 سال ارائه می شود و طبق دستورالعمل های کمیسیون اروپا و قوانین اسلواکی کسب صلاحیت حرفه ای به 4600 ساعت تدریس و 60 درصد آموزش عملی نیاز دارد.

سطح دوم تحصیلات دانشگاهی در رشته پرستاری با طول استاندارد 2 سال به صورت تمام وقت و پاره وقت ارائه می شود.

سطح سوم تحصیلات دانشگاهی در رشته پرستاری شامل تحقیقات علمی مستقل در زمینه پرستاری است و در توسعه پرستاری به عنوان یک زمینه علمی مشارکت قابل توجهی دارد و می توان نتایج تحقیقات علمی خود را در قالب نشر و سخنرانی ارائه داد.

برای آشنای کامل تر با سیستم دانشگاهی و تحصیلی اسلواکی حتما در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در اسلواکی را نیز مطالعه نمایید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی

دوره پریمدیکال پرستاری اسلواکی

تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی بدون نیاز به شرکت در دوره های پریمدیکال است و دانشگاه ها هیچ دوره ای در این خصوص ارائه نمی دهند ، اما از آنجا که زبان تحصیل به زبان اسلواکی است این فرصت وجود دارد که قبل از شروع دوره ، متقاضیان به تحصیل زبان اسلواکی در دوره های مختلفی که از سوی دانشگاه ها ارائه می شود بپردازند.

این دوره ها معمولا به صورت دوره های بیسیک و پیشرفته برای دانشجویان ارائه می شود.

بهترین دانشگاه های پرستاری اسلواکی

برخی از معتبرترین دانشگاه های اسلواکی دوره های پرستاری را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، همه مدارک پرستاری اسلواکی دارای اعتبار در اتحادیه اروپا هستند و همچنین در بسیاری از کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده اند ، به این معنی که شما می توانید در کشور مورد نظر خود کار یا تحصیل کنید.

بهترین دانشگاه های پرستاری اسلواکی برای تحصیل دانشجویان بین المللی عبارتند از :

 • دانشگاه پزشکی براتیسلاوا
 • دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا
 • دانشگاه پرشوف
منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اقامت تحصیلی کشور اسلواکی را با راهنمایی گام به گام مشاورین شرکت رجبی، به آسانی بدست خواهید آورد!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل پرستاری در دانشگاه براتیسلاوا

دانشگاه پزشکی اسلواکی در براتیسلاوا ( SMU ) یک موسسه آموزشی است که با افتخار سنت آموزش کارکنان مراقبت های بهداشتی را در مطالعات تخصصی و آموزش مادام العمر مستمر در اسلواکی حفظ می کند.

موسسه برای تحصیلات تکمیلی پزشکان ، که در ۱ مه ۱۹۵۳ در ترنان تأسیس شد ، پایه های آموزش متخصصان مراقبت های بهداشتی در اسلواکی را پایه گذاری کرد و از ۷ ژوئیه ۱۹۶۶ ، این دانشگاه به محل جدیدی در براتیسلاوا نقل مکان کرد و در اول سپتامبر ۲۰۰۲ ، دانشگاه پزشکی اسلواکی در براتیسلاوا تأسیس شد.

دانشگاه پزشکی اسلواکی در براتیسلاوا تنها دانشگاهی در اسلواکی است که آموزش های یکپارچه ای را برای حرفه های مراقبت های بهداشتی در هر سه مقطع آموزش عالی ارائه می دهد ، و در عین حال ، تنها موسسه ای است که آموزش پیچیده کارکنان مراقبت های بهداشتی در اسلواکی را با نام های مختلف از آن زمان تضمین کرده است.

تحصیل پرستاری در دانشگاه براتیسلاوا

دانشکده پرستاری و مطالعات بهداشت حرفه ای تحصیلات تکمیلی را در برنامه تحصیلی معتبر به صورت تمام وقت ، حداقل به مدت ۳ سال تحصیلی و حداکثر ۴ سال تحصیلی یا پاره وقت ، بیش از ۵ سال ارائه می دهد.

دانشجویان بین المللی بر اساس توافقنامه های بین دولتی یا با هزینه خود در این دانشگاه پذیرفته می شوند، دامنه ، محتوا و شکل تحصیل تمام وقت در مقطع کارشناسی در پرستاری با دستورالعمل های اتحادیه اروپا در مورد مشاغل تحت نظارت هماهنگ است تا فارغ التحصیلان بتوانند صلاحیت تمرین به عنوان پرستار را دریافت کنند.

تحصیلات کارشناسی ارشد در رشته پرستاری به فارغ التحصیلان دوره کارشناسی تمام وقت یا نیمه وقت پرستاری با حداقل یک سال تمرین در این زمینه ارائه می شود.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی

متقاضیان برای قبولی در دوره سه ساله کارشناسی پرستاری در این دانشگاه باید در آزمون ورودی در درس زیست شناسی پذیرفته شوند.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد

تعداد متقاضیان در این برنامه تحصیلی ۶۰ دانشجو می باشد و برای تحصیل در مقطع ارشد متقاضیان باید دارای شرایط زیر باشند :

 • تکمیل موفقیت آمیز برنامه تحصیلی کارشناسی
 • کار در زمینه مربوطه
 • پس از احراز شرایط ، متقاضیان بدون آزمون ورودی پذیرفته می شوند.

تحصیل پرستاری در دانشگاه کمنیوس

دانشگاه کمنیوس در براتیسلاوا یک دانشگاه مدرن اروپایی است که در سال ۲۰۱۹ صدمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت. این دانشگاه تنها دانشگاهی در اسلواکی است که به طور مرتب در رتبه بندی بین المللی بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی می شود.

دانشگاه کمنیوس یک موسسه تحقیقاتی است که صدها پروژه تحقیقاتی داخلی و بین المللی را اجرا می کند و در نتیجه ، بسیاری از دانشجویان در طول تحصیل خود به تحقیقات مهمی می پردازند و می توانند به طور فعال در پروژه ها ، کمک ها و کارآموزی های حرفه ای ( از جمله در خارج از کشور ) شرکت کنند.

هر ساله دانشگاه کمنیوس بیشترین تعداد دانشجو را از بین تمام دانشگاه های اسلواکی به خارج از کشور می فرستد و بیشترین دانشجوی بین المللی را از جمله از آلمان ، نروژ ، یونان ، ایران ، اتریش و ایسلند دریافت می کند.

در بین تمام موسسات آموزشی دانشگاهی در سراسر اسلواکی ، تحصیل پرستاری در دانشگاه کمنیوس طولانی ترین سنت را در آموزش دانشگاهی در زمینه پرستاری پس از سال ۱۹۸۹ دارد ، تحصیلات آکادمیک در شاخه مطالعات پرستاری به صورت مطالعات تمام وقت و پاره وقت ارائه می شود.

این دانشکده در برنامه های تحصیلی معتبر پرستاری به عنوان برنامه تحصیل در مقطع کارشناسی در پرستاری ( کارشناسی ؛ ۳ سال = ۶ ترم ) ، برنامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در پرستاری ( کارشناسی ارشد ؛ ۲ سال = ۴ ترم ) و تحصیلات تکمیلی ، آموزش آکادمیک ارائه می دهد.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در مقطع کارشناسی پرستاری به مدت سه سال به زبان اسلواکی متقاضیان باید دارای مدرک پایان دوره دبیرستان و گواهی معادلسازی آن باشند ، متقاضیان بر اساس معدا سه سال آخر دبیرستان سنجش می شوند.

شرایط پذیرش در مقطع ارشد

برای تحصیل در مقطع ارشد پرستاری به زبان اسلواکی در این دانشگاه متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی پرستاری باشند و در آزمون ورودی مربوطه شرکت کنند.

متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد پرستاری باید درخواست خود را به صورت الکترونیکی از طریق سیستم AIS در وب سایت دانشکده ثبت کنند و سپس برنامه چاپ شده ثبت شده با پیوست های لازم را به آدرس دانشکده ارسال کنند.

فقط داوطلبي كه درخواست را تا مهلت مقرر ارسال مي كند و هزينه پذيرش را مي پردازد ، به آزمون ورودي دعوت مي شود ، متقاضی باید مدرکی مبنی بر پرداخت هزینه ، رزومه کوتاه و امضا شده و کلیه پیوست های مورد نیاز را به برنامه ضمیمه کند و در آخر دانشکده اطلاعات لازم در مورد نحوه پذیرش را به متقاضی ارسال می کند.

مجموعه سوالات آزمون برای متقاضیان در برنامه مطالعاتی پرستاری شامل ۸۰ سوال از موضوعات پرستاری ، نیازها و فرایند پرستاری ، تحقیقات پرستاری است و مدت زمان سوالات ۸۰ دقیقه است ، فرمول بندی پرسش ها و پاسخ ها امکان انتخاب تنها یک پاسخ صحیح را می دهد و برای هر پاسخ صحیح ، داوطلب یک امتیاز دریافت می کند و برای پاسخ های نادرست امتیاز کسر نمی شود.

تحصیل پرستاری در دانشگاه پرشوف

دانشگاه پرشوف در بین معتبرترین و برجسته ترین دانشگاه های جمهوری اسلواکی قرار دارد و عضو کنفرانس روبی دانوب ( DRC ) ، انجمن دانشگاه های اروپا است و در نوامبر ۲۰۱۱ ، دانشگاه پرشوف جایزه ملی جمهوری اسلواکی را برای کیفیت در گروه C3 ( سایر سازمانهای بخش دولتی ) به عنوان تنها دانشگاه در اسلواکی دریافت کرد.

دانشکده مراقبت های بهداشتی ، دانشگاه پرشوف ، بر اساس نیازها و خواسته های بازار کار در صنعت مراقبت های بهداشتی ، به طور مداوم دامنه آموزش پرستاری را در برنامه های مطالعاتی توسعه و گسترش می دهد.

تحصیل پرستاری در دانشگاه پرشوف ملزم به گذراندن آزمون ورودی در درس زیست شناسی است و زبان تحصیل آن انگلیسی است و متقاضیان باید دارای مدرک زبان در سطح B2 مطابق چارچوب مرجع مشترک اروپا باشند.

در بیشتر دانشگاه های معرفی شده رشته داروسازی هم ارائه میشود ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در اسلواکی را بخوانید تا با چگونگی تحصیل در این رشته و کشور هم آشنا شوید.

تحصیل پرستاری در دانشگاه پرشوف

هزینه تحصیل پرستاری در اسلواکی

در سال تحصیلی ۲۰۲۱ هزینه تحصیل پرستاری در اسلواکی بسته به مقطع مورد نظر به ۱۰۰۰ یورو در سال می رسد که برای آکاهی دقیق تر در زیر هزینه های تحصیل در برخی از دانشگاه های پرستاری معروف در اسلواکی ذکر شده است :

 • کارشناسی دانشگاه کمنیوس : ۹۸۰ یورو در سال
 • کارشناسی ارشد دانشگاه کمنیوس : ۷۳۵ یورو در سال
 • کارشناسی پرستاری در دانشگاه پزشکی براتیسلاوا : ۹۰۰ یورو در سال
 • کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه پزشکی براتیسلاوا : ۷۰۰ یورو در سال
 • کارشناسی پرستاری در دانشگاه پرشوف : ۷۰۰ یورو در سال

اینجا بعنوان یک پیشنهاد به شما می گوییم که با تحصیل در فرانسه به زبان فرانسوی می توانید هزینه تحصیل پرستاری را به صفر برسانید ، اگر می خواهید جزئیات را بدانید ، پس سری به مقاله تحصیل رشته پرستاری در فرانسه بزنید.

در مقالات زیر اطلاعات خوبی در مورد شرایط تحصیل در اسلواکی آورده شده که مطالعه آنها می تواند به شما کمک کند

بورسیه رشته پرستاری در اسلواکی

برای تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی دولت اسلواکی از طریق وزارت آموزش ، ورزش و فرهنگ ، برنامه بورسیه تحصیلی مانند برنامه بورسیه ملی و بورسیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش اسلواکی را برای همه دانشجویان بین المللی ایجاد کرده است.

این برنامه بورسیه های تحصیلی کامل را برای دانشجویان بین المللی جدید و موجود در اسلواکی ارائه می دهد و اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی کامل شوید ، می توانید راهی به تحصیل رایگان در اسلواکی بپردازید؛ این بورسیه رشته پرستاری در اسلواکی با دانشجویان ممتاز با عملکرد خوب تحصیلی ارائه می شود.

زبان تحصیل پرستاری در اسلواکی

زبان تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی به زبان اسلواکی است و متقاضیان باید سطح زبان مورد نظر را از طریق آزمون های زبان در سطح B2 اثبات کنند و همانطور که گفته شد در صورت عدم تسلط به زبان اسلواکی می توان در دوره های زبان اسلواکی به سطح زبانی مورد نظر رسید.

شما با داشتن همین مدرک زبان ، می تواند رشته های علوم پزشکی در اسلواکی را نیز انتخاب کنید ؛ خوب است مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی را نیز بخوانید.

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های اسلواکی

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های اسلواکی یکسان نمی باشد و توسط دپارتمان پرستاری طراحی می شود ، اما این چارت درسی بگونه ای است که در کل دانشگاه ها دروس زیر را پوشش می دهد :

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های اسلواکی
 • اصول کلی بهداشت و پرستاری
 • اصول تدریس
 • قوانین اجتماعی و بهداشتی
 • جنبه های حقوقی پرستاری
 • پرستاری چند فرهنگی
 • آموزش پرستاری در عملکرد بالینی – رشته های پزشکی عمومی و خاص
 • پرستاری مراقبت در منزل
 • اخلاق حرفه
 • تکنیک های پرستاری
 • پزشکی داخلی و پرستاری
 • مراقبت از کودکان و اطفال
 • مراقبت و پرستاری زایمان
 • سلامت روان و روانپزشکی
 • آناتومی
 • فیزیولوژی
 • پاتولوژی
 • باکتری شناسی
 • بیوفیزیک
 • رادیولوژی
 • مبانی بیوشیمی
 • بهداشت
 • فارماکولوژی
 • جامعه شناسی
 • روانشناسی اصول مدیریت

متخصصین مهاجرت در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی همواره تلاش می کنند تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم. کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد.

ویدیو در ادامه شامل نمونه پذیرش های اخذ شده از دانشگاه های معتبر بین المللی است که مربوط به متقاضیان شرکت رجبی است. در صورت تمایل به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر حتما با ما تماس بگیرید. 

پخش ویدیو

آزمون های ورودی پرستاری در اسلواکی

تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی بسته به دانشگاه ممکن است دارای آزمون ورودی باشد؛ در آزمون ورودی مقطع کارشناسی متقاضیان باید در آزمونی با مبحث زیست شناسی انسانی به زبان اسلواکی شرکت کنند؛ در مقطع ارشد نیز متقاضیان باید در آزمونی با مبحث موضوعات پرستاری ، نیازها و فرایند پرستاری و تحقیقات پرستاری شرکت کنند.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در اسلواکی

تحصیل در خارج از کشور در جمهوری اسلواکی فرصتی عالی برای رشد علمی ، شخصی و حرفه ای فراهم می کند و البته مزایا و معایب تحصیل پرستاری در اسلواکی نیز نباید غافل شد که در ادامه به آن می پردازیم:

مزایای تحصیل پرستاری در اسلواکی

 • برخورداری از مدرک معتبر و شناخته شده در سرار جهان
 • امکان کار پس از فارع التحصیلی در اسلواکی
 • تجربه تحصیل منحصر به فرد در یک کشور اروپایی با استاندارد های بین المللی

معایب تحصیل پرستاری در اسلواکی

 • فرصت های محدود برای تحصیل به زبان انگلیسی
 • نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه
 • عدم برگزاری دوره های پریمدیکال برای آماده سازی دانشجویان به منظور شرکت در آزمون ورودی
 • عدم مورد تایید بودن دانشگاه های پرستاری توسط وزات بهداشت ایران ( به استثنای دانشگاه کمنیوس )

پیشنهاد میکنیم ما مطالعه مطالب زیر برای مقایسه شرایط تحصیل پرستاری در دیگر کشورها با کشور اسلواکی است

بازار کار و درآمد پرستاران در اسلواکی

میانگین نسبت پرستار اتحادیه اروپا به ازای 1000 نفر 8.4 است ، اما در اسلواکی 5.7 است ، اگر اسلواکی به ارقامی قابل مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا دست یابد ، در مجموع به 46000 پرستار نیاز دارد و این بدان معناست که به بیش از 14000 پرستار نیاز دارد.

فارغ التحصیلان تحصیل در مقطع کارشناسی در مراقبت های بهداشتی اولیه ، ثانویه و پیگیری به عنوان پرستار مشغول به کار خواهند شند و کسب تخصص به آنها امکان می دهد مشاغل تخصصی را انجام دهند و بازار کار و درآمد پرستاران در اسلواکی شرایط خوبی را برای آنها فراهم می کند.

فارغ التحصیلان تحصیلات تکمیلی در پرستاری در زمینه مراقبت های بهداشتی ، مدیریت ، آموزش و کار علمی ، در زمینه پیشگیری و آموزش بهداشت ، در بهداشت عمومی ، بیمه سلامت و خدمات عمومی اشتغال خواهند یافت.

فردی که به عنوان پرستار در اسلواکی کار می کند معمولا ماهیانه حدود 1660 یورو حقوق دریافت می کند و حقوق این شغل بین 780 یورو ( کمترین ) تا 2620 یورو ( بالاترین ) است.

بازار کار و درآمد پرستاران در اسلواکی

سوالات پر تکرار تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی

تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی بدون نیاز به شرکت در دوره های پریمدیکال است و دانشگاه ها هیچ دوره ای در این خصوص ارائه نمی دهند ، اما از آنجا که زبان تحصیل به زبان اسلواکی است این فرصت وجود دارد که قبل از شروع دوره ، متقاضیان به تحصیل زبان اسلواکی در دوره های مختلفی که از سوی دانشگاه ها ارائه می شود بپردازند.

فردی که به عنوان پرستار در اسلواکی کار می کند معمولا ماهیانه حدود 1660 یورو حقوق دریافت می کند و حقوق این شغل بین 780 یورو ( کمترین ) تا 2620 یورو ( بالاترین ) است.

زبان تحصیل پرستاری در اسلواکی به زبان اسلواکی است و متقاضیان باید سطح زبان مورد نظر را از طریق آزمون های زبان در سطح B2 اثبات کنند و همانطور که گفته شد در صورت عدم تسلط به زبان اسلواکی می توان در دوره های زبان اسلواکی به سطح زبانی مورد نظر رسید.

1. کارشناسی دانشگاه کمنیوس : 980 یورو در سال 2. کارشناسی ارشد دانشگاه کمنیوس : 735 یورو در سال 3. کارشناسی پرستاری در دانشگاه پزشکی براتیسلاوا : 900 یورو در سال 4. کارشناسی ارشد پرستاری در دانشگاه پزشکی براتیسلاوا : 700 یورو در سال

بهترین دانشگاه های پرستاری اسلواکی برای تحصیل دانشجویان بین المللی عبارتند از : 1. دانشگاه پزشکی براتیسلاوا 2. دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا 3. دانشگاه پرشوف

در نهایت با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی ، این کشور می تواند مقصد مقرون به صرفه ای برای ادامه تحصیل باشد و پس از فراغت از تحصیل نیز در این کشور مشغول به کار شد ، لذا اگر شما هم علاقه مند به تحصیل پرستاری در این کشور هستید می توانید از خدمات شرکت مهاجرتی رجبی در خصوص تحصیل در این کشور بهره مند شوید ، با ما از طریق دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز در تماس باشید ، ضمنا می توانید در سایت مقالات دیگر پرستاری را نیز بخوانید و اطلاعات خود را بالا ببرید ، پیشنهاد ما تحصیل رشته پرستاری در اوکراین است ، چرا که دانشجویان بین المللی پرستاری در اوکراین در دانشگاه های پزشکی با اعتبار جهانی تحصیل می کنند.

در این قسمت دیدگاه مشتریان ما با پرونده های موفق تحصیلی را مشاهده می کنید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post