تحصیل رشته پرستاری در بلاروس

تحصیل رشته پرستاری در بلاروس
مشاور مهاجرتی

امروزه نیاز به پرستار در سراسر جهان احساس می شود و هر ساله هزاران فرد علاقمند به تحصیل در این رشته دانشگاه های داخل و خارج از کشور را انتخاب می کنند ، یکی از نقاط جذاب برای تحصیل در خارج از کشور بلاروس است ، در ادامه با شرایط و ویژگی های تحصیل رشته پرستاری در بلاروس آشنا می شویم ، شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از ویژگی های تحصیل در این کشور و شرایط مهاجرت به بلاروس مطلع شوید.

تحصیل رشته پرستاری در بلاروس برای شما یک تجربه عالی در زندگی خواهد بود ، پرستاران از بیماران قبل از مراجعه به پزشک مراقبت می کنند ، زیرا آنها در اولین دیدار حضور می یابند و به هر مریضی که به آنها مراجعه می شود کمک های اولیه را ارائه می دهند ، آنها مهمترین نقش در سلامت جامعه بشری را دارند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اگر از حرفه پرستاری حمایت می کنید ، بیش از هر حرفه دیگری به بشر خدمت می کنید.

پرستاری رشته تحصیلی بسیار محبوب و مهمی است که در سطوح مختلف برای حفظ سلامت افراد و مراقبت از آنها مورد مطالعه قرار گرفته است ، تقریبا در هر کشوری آموزش پرستاری ارائه می شود و تقاضای پرستاری واجد شرایط در سراسر جهان در حال افزایش و افزایش است.

در این بخش اگر تمایل دارید درمورد شرایط ورود به رشته های علوم پزشکی بلاروس بیشتر بدانید، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس را مرور کنید.

فهرست مطالب

رشته پرستاری در دانشکده پزشکی دولتی بلاروس که با دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس در مینسک در ارتباط است تدریس می شود ، اگر تصمیم به تحصیل پرستاری در بلاروس گرفتید ، برای آینده ای روشن در زمینه پرستاری ، هرگز پشیمان نخواهید شد، ویدیو و پادکست زیر نیز در همین راستا به شما پیشنهاد می شود.

پادکست تحصیل رشته پرستاری در بلاروس

پخش ویدیو

در بلاروس دو سطح آموزش پرستاری وجود دارد که شامل کاردانی پرستاری( ADN ) و کارشناسی ( BSN ) است ، برنامه کاردانی پرستاری در بلاروس یا هر کجا به مدت دو سال تدریس می شود ، دانشجویان پرستاری این سطح را در بلاروس انتخاب می کنند زیرا فقط دو سال طول می کشد که پرستار شود و می توانند زودتر مدرک خود را دریافت کرده و آماده کار در بازار کار پرستاری شوند.

کارشناسی علوم پرستاری یک برنامه است که دانشجویان را به عنوان پرستار کامل آموزش می دهد ، مدت زمان تحصیل در این برنامه 4 سال است ، این برنامه تقریبا همه مسائل و عوامل بهداشتی بیمار را شامل می شود و برای حرفه آن ها حقوق بیشتری دریافت می کند.

دوره پادفک پرستاری بلاروس

برای تحصیل رشته پرستاری در بلاروس دانشگاه بلاروس لازم است در دوره پادفک ثبت نام و تحصیل کرد ، در طول این دوره دانشجویان دروس تخصصی مورد نیاز برای تحصیل رشته پرستاری یعنی زیست شناسی ، فیزیک ، ریاضیات ، شیمی و زبان انگلیسی را گذرانده و زبان روسی را فرا خواهند گرفت ، مدت زمان تحصیل در این دوره یک سال تحصیلی یعنی دو ترم است که تقریبا 10 ماه طول می کشد ، این دوره به زبان روسی و یا انگلیسی برگذار می شود.

هزینه تحصیل در دوره پادفک بسته به زبان تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل به زبان روسی 2000 دلار و هزینه تحصیل به زبان انگلیسی 3000 دلار است.

بهترین دانشگاه های پرستاری بلاروس

بلاروس دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مختلفی است که هزینه های آن ها از سوی دولت یا بخش خصوصی تامین می شود ، از میان این دانشگاه ها 4 دانشگاه این کشور در زمینه پزشکی فعالیت دارند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های پرستاری بلاروس آشنا خواهیم شد.

پرستاری در کالج دولتی پزشکی بلاروس

دانشکده پزشکی دولتی بلاروس با فرمان شورای وزیران اتحاد جماهیر شوروی 1418-p آغاز شد ، این دانشکده در 1 سپتامبر 1953 مدرسه مامایی تحت موسسه پزشکی مینسک با 3 سال دوره آموزشی تأسیس شد ، در سال 1954 دانشکده مامایی تحت موسسه پزشکی مینسک به یک مرکز مستقل دانشکده پزشکی مینسک شماره 2 بازگشایی شد.

در سال 2001 دانشکده پزشکی مینسک شماره 2 وضعیت کالج را دریافت کرد ، تحصیلات در این دانشگاه بر اساس آموزش متوسطه عمومی در چهار تخصص تنظیم می شود که شامل پرستاری ، آموزش پزشکی ، دندانپزشکی پروتزی و توانبخشی پزشکی است ، طول دوره در تمام تخصص ها 2 سال و 10 ماه است.

فارغ التحصیلان پرستاری در کالج دولتی پزشکی بلاروس دیپلم نمونه بین المللی دریافت می کنند ، این دانشکده برای دانشجویان خود خوابگاه تدارک دیده اند ، این کالج به متخصصان دارای تحصیلات پزشکی متوسطه امکان ارتقاء صلاحیت خود را می دهد و همچنین به آنها آموزش های بیشتری می دهد.

پرستاری در کالج دولتی پزشکی بلاروس

برای مطالعه عمیق موضوعات 38 اتاق مطالعه و آزمایشگاه مطابق با الزامات و دستاورد های مدرن در پزشکی مجهز شده ، کتابخانه و سالن مطالعه ، سالن کنفرانس با تجهیزات موسیقی به روز ، سه اتاق کامپیوتر با دسترسی به اینترنت ، سالن غذاخوری و اتاق ورزش در دانشکده وجود دارد.

این دانشکده همچنین برای 178 زمینه حیاتی فعالیت حرفه ای آموزش مجدد با آموزش پزشکی در 11 تخصص یعنی بیهوشی ، جراحی ، رژیم درمانی ، والولوژی ، تشخیص عملکرد ، ماساژ درمانی ، فیزیوتراپی ، مربی تربیت بدنی ، متخصص زیبایی ، رادیولوژی ، مراقبت های سرپایی (دستیار پزشک) فعالیت دارد.

تحصیل پرستاری در دانشکده پزشکی اسلوتسک

دانشکده پزشکی اسلاتسک مطابق دستور وزارت بهداشت BSSR در 10 نوامبر 1963 شماره 532 تاسیس شد ، با تصمیم کمیته اجرایی منطقه ای مینسک در 17 اکتبر 2003 شماره 797 ، به موسسه آموزشی دانشکده پزشکی دولتی اسلوتسک تغییر نام داد ، از 30 مه 2007 ، موسسه آموزشی به موسسه آموزشی کالج پزشکی دولتی اسلوتسک تغییر نام داد.

این دانشکده در زمینه های پرستاری ، پزشکی عمومی ، مشاغل تشخیص پزشکی و دندانپزشکی به صورت تمام وقت دانشجو می پذیرد ؛ در موسسه آموزشی کالج پزشکی دولتی اسلوتسک آموزش پرسنل بر اساس تحصیلات متوسطه عمومی انجام می شود.

امروزه کارکنان آموزشی توسط الکساندر الکساندرویچ بوریسوتس رهبری می شوند ، این کالج از متخصصان بسیار واجد شرایط استفاده می کند که عاشق دانشجویان خود و شغلی هستند که به آنها خدمت می کنند ، 65 درصد از استادان کالج دارای اولین و بالاترین رده های صلاحیت هستند.

 بسیاری از اساتید تحصیل پرستاری در دانشکده پزشکی اسلوتسک علاوه بر تدریس ، دارای تجربه در زمینه مراقبت های بهداشتی عملی هستند ، آن ها تجربه آموزشی خود را از طریق شرکت در سمینارها ، کنفرانس ها ، نشریات در رسانه های جمهوری ، انتشار کتابچه های روش شناختی برای کمک به دانش آموزان ارتقاء می دهند.

دانشگاه های اسلواکی توافق نامه های بین المللی با دانشگاه های مختلف جهان دارند و بسیاری از دانشجویان از این طریق به تحصیل پرستاری در این کشور از سراسر جهان جذب می شوند ؛ مقاله تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی را بخوانید.

هزینه تحصیل پرستاری در بلاروس

هزینه تحصیل رشته پرستاری در بلاروس مقرون به صرفه است ، البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است و هزینه تحصیل در مقطع کاردانی در رشته پرستاری 1700 دلار برای هر سال تحصیلی و در مقطع کارشناسی بین 1500 تا 2000 دلار برای هر سال تحصیلی است.

هزینه زندگی در بلاروس در مقایسه با سایر کشور های اروپایی پایین است ، البته این هزینه بر اساس سبک زندگی متفاوت است ، به طور کلی دانشجویان می توانند بین 200 تا 300 دلار در ماه هزینه کنند ؛ بسیاری از موسسات آموزش عالی در بلاروس محل اسکان دانشجویان را در محوطه دانشگاه ارائه می دهند ، اقامت خارج از محوطه دانشگاه نیز برای دانشجویان بلاروس در دسترس است.

هزینه تحصیل پرستاری در بلاروس

اتاق های خوابگاه ها عموما بین 1 تا 3 دانشجو مشترک است ، هزینه بسته به افرادی که در آن حضور دارند و نوع خوابگاه متفاوت است ، این هزینه می تواند بین 15 تا 50 دلار در ماه می باشد ، دانشجویان می توانند یک آپارتمان در بلاروس اجاره کنند ؛ هزینه با توجه به مکان و امکانات ارائه شده متفاوت است و این هزینه بین 300 تا 600 دلار می باشد.

در این قسمت به عنوان یک پیشنهاد یادآور می شویم که هزینه های پایین دانشگاه های دولتی فرانسه نیز می تواند شما را به تحصیل پرستاری در این کشور تشویق کند ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در فرانسه را بخوانید.

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های بلاروس

برنامه دوره کارشناسی پرستاری در دانشگاه های بلاروس شامل 240 واحد درسی است که شامل دروس تخصصی ، عمومی ، اجباری و اختیاری است ؛ چارت درسی کارشناسی علوم پرستاری شامل آموزش عمومی ، دوره های پرستاری اصلی و حرفه ای است که بر مفاهیم پرستاری و تجربیات یادگیری مرتبط تأکید می کند و همراه با تمرین فشرده برای بهبود شایستگی های لازم در این زمینه است.

فلسفه اساسی برنامه این باور است که هدف پرستاری ارائه مراقبت های کمکی برای بیماران برای رسیدن به اهداف سلامتی است.

دانشجویان محصل در این رشته ملزم به گذراندن چارت درسی پرستاری در دانشگاه های بلاروس هستند که شامل : آناتومی ، روانشناسی ، فیزیولوژی ، شیمی ، میکروبیولوژی ، پاتولوژی ، مفاهیم داروشناسی ، مراقبت های پرستاری کودکان ، اطفال و بزرگسالان و غیره است ، پس از اتمام دوره تحصیل در این رشته دانشجویان ملزم به گذراندن دوره کارآموزی در بیمارستان ها می باشد.

زبان تحصیل پرستاری در بلاروس

از آن جا که زبان رسمی کشور بلاروس زبان روسی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان روسی ارائه می شود البته در برخی دانشگاه های این کشور امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز وجود دارد ولی زبان تحصیل پرستاری در بلاروس به زبان روسی برگزار می شود.

آزمون های ورودی پرستاری بلاروس

برای پذیرش در رشته پرستاری در دانشگاه های بلاروس آزمونی برگزار نمی شود و ملاک پذیرش در این دوره تمام دوره دبیرستان ، پیش دانشگاهی و شرکت در دوره پادفک است.

برای پذیرش در رشته پرستاری در دانشگاه های بلژیک هم نیازی به شرکت در آزمون ورودی نیست ؛ مقاله تحصیل رشته پرستاری در بلژیک را بخوانید تا از جزئیات پذیرش بدون آزمون این دانشگاه مطلع شوید.

در این ویدیو نمونه ویزاهای اخذ شده توسط کارشناسان مجرب و با تعهد ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی به نمایش گذاشته شده است تا اثبات کنیم که تنها به عمل کار بر آید.

به منظور تحصیل رشته پرستاری یا سایر رشته های تحصیلی بلاروس، می توانید از طریق مشاوره رایگان اطلاعات کاملی کسب کنید و پس از تصمیم گیری نیز با ما در ارتباط باشید.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در بلاروس

فرقی نمی کند قصد تحصیل در کدام نقطه از جهان را دارید ، بایستی قبل از تصمیم گیری مزایا و معایب تحصیل در آن کشور را بررسی کرده و کشوری مناسب با معیار های خود انتخاب کنید ، در ادامه مزایا و معایب تحصیل پرستاری در بلاروس را بررسی و بیان خواهیم کرد.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در بلاروس

مزایای تحصیل پرستاری در بلاروس

  • آموزش پرستاری در بلاروس برای فارغ التحصیلان خود به عنوان یک فرصت مادام العمر به شمار می آید چرا که مدرک تحصیلی دانشگاه های این کشور در سراسر جهان معتبر است ،
  • بلاروس بهترین آموزش پرستاری را با آموزش با کیفیت و تکنیک های مدرن پرستاری ارائه می دهد.
  • از نظر عملی ، دانشجویان پرستاری بیمارستان های خوبی در بلاروس دارند.
  • هزینه تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه های بلاروس مقرون به صرفه است.
  • هزینه زندگی در بلاروس در مقایسه با سایر کشور های اروپایی پایین است.
  • فرصت های شغلی بسیاری برای فارغ التحصیلان رشته پرستاری در بلاروس وجود دارد.

معایب تحصیل در رشته پرستاری بلاروس

  • تحصیل پرستاری به زبان روسی در بلاروس نیازمند فراگیری زبان روسی است و فراگیری این زبان دشوار است.
  • دوره پادفک اجباری برای دانشجویان بین المللی که سبب طولانی تر شدن مدت تحصیل در بلاروس می شود.

بازار کار و درآمد پرستاران در بلاروس

فارغ التحصیلان رشته پرستاری در دانشگاه های بلاروس می توانند به عنوان پرستار مراقبت های ویژه ، سر پرستار ، پرستار شرکت ، پرستار مراقبت های ویژه ، پرستار خانگی ، پرستار سلامت روان ، پرستار نوزادان ، پرستار مامایی ، مربی خدمات پرستاری ، مشاور بهداشت حرفه ای ، پرستار ثبت شده ، پرستار تنفسی و غیره می باشد.

بر اساس شرایط حاکم بر بازار کار و درآمد پرستاران در بلاروس فردی که در رشته پرستاری در بلاروس کار می کند معمولا ماهیانه حدود 2830 روبل بلاروس حقوق دریافت می کند ، حقوق بین 1820 روبل بلاروس (کمترین میانگین) تا 5460 روبل بلاروس (بیشترین میانگین) است.

بازار کار پرستاری در اوکراین هم خوب است ، اگر می خواهید با حقوق و دستمزد پرستاری در اوکراین آشنا شوید ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در اوکراین را بخوانید.

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شرایط و چگونگی تحصیل رشته پرستاری در بلاروس را بررسی کردند ، شما نیز رشته مورد نظرتان را در بخش دیدگاه بنویسید تا مشاوران ما شما را راهنمایی کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته پرستاری در بلاروس

مدت زمان تحصیل در این دوره یک سال تحصیلی یعنی دو ترم است که تقریبا 10 ماه طول می کشد ، این دوره به زبان روسی و یا انگلیسی برگذار می شود. هزینه تحصیل در دوره پادفک بسته به زبان تحصیل متفا.وت است ، هزینهتحصیل به زبان روسی 2000 دلار و هزینه تحصیل به زبان انگلیسی 3000 دلار است.

هزینه تحصیل در بلاروس مقرون به صرفه است ، البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است و هزینه تحصیل در مقطع کاردانی در رشته پرستاری 1700 دلار برای هر سال تحصیلی و در مقطع کارشناسی بین 1500 تا 2000 دلار برای هر سال تحصیلی است.

هزینه زندگی در بلاروس در مقایسه با سایر کشور های اروپایی پایین است ، البته این هزینه بر اساس سبک زندگی متفاوت است ، به طور کلی دانشجویان می توانند بین 200 تا 300 دلار در ماه هزینه کنند.

فردی که در رشته پرستاری در بلاروس کار می کند معمولا ماهیانه حدود 2830 روبل بلاروس حقوق دریافت می کند ، حقوق بین 1820 روبل بلاروس (کمترین میانگین) تا 5460 روبل بلاروس (بیشترین میانگین) است.

با توجه به نیاز به پرستاران ماهر و واجد الشرایط در سراسر جهان ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در این مقاله تحصیل رشته پرستاری در بلاروس را بررسی کردند ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر شیراز و یا مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین اکیداً توصیه می کنیم مقاله تحصیل در بلاروس را در کنار این محتوا بخوانید تا با قوانین و شرایط کلی ورود و تحصیل در دانشگاه های این کشور به خوبی آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *