رشته های تحصیلی

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه ، به دلیل پیر شدن جمعیت بسیاری از کشور ها متقاضیان بسیاری دارد ، پرستاری جزو برترین رشته های ارائه شده در دانشگاه های فرانسه است.

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه

با توجه به اهمیت نقش پرستاران تقاضا برای فارغ التحصیلان این رشته در سراسر جهان بالا است ، برخی از علاقمندان تحصیل در این رشته برای تضمین آینده شغلی بهتر تحصیل در دانشگاه های معتبر خارج از کشور را انتخاب می کنند ، در ادامه با تحصیل رشته پرستاری در فرانسه بیشتر آشنا خواهیم شد ، شما می توانید با شما می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس گرفته و از تمامی زمینه های تحصیل در این کشور مطلع شوید.

پرستاران وظیفه ارائه مراقبت را بر اساس مقررات و اقدامات حرفه ای بر عهده دارند ، پرستاران وضعیت سلامت فرد یا گروهی را ارزیابی کرده و موقعیت های مراقبت را تجزیه و تحلیل می کنند ، مطابق با نسخه های پزشکی یا مطابق نقش آنها ، پرستاران مراقبت های پیشگیرانه و درمانی ، آموزش مراقبت های بهداشتی ، آموزش و نظارت را ارائه می دهند.

در فرانسه تنها یک دسته اصلی از پرستاران وجود دارد ، به دنبال اصلاحات سال ۲۰۰۹ ، آموزش پرستاری از برنامه های حرفه ای به برنامه های آموزش عالی (دانشگاهی) منتقل شد و الزامی است که پرستاران برای اخذ مدرک لیسانس ، این نیازهای آموزشی را با سایر کشورهای اروپایی هماهنگ کنند ، در حالی که سالانه بیش از ۲۵۰۰۰ پرستار جدید به نیروی کار در فرانسه می پیوندند ، تقاضا برای پرستاران همچنان بالاست.

با تکمیل یک برنامه پرستاری در یک دانشگاه یا یک دانشکده پرستاری در فرانسه ، که با نام IFSI نیز شناخته می شود ، می توانید یک DEI (Diplôme d’Etat d’infirmier) یا دیپلم دولتی فرانسه در پرستاری دریافت کنید.

این برنامه در شش ترم ۲۰ هفته ای پخش می شود و دوره آموزش را به مدت سه سال می رساند ، این ترکیبی از آموزش نظری ۲۱۰۰ ساعت و آموزش بالینی ۲۱۰۰ ساعت است.

پس از اتمام دیپلم پرستاری و پس از چند سال تجربه کاری ، پرستاران می توانند آموزش پرستاری پیشرفته را دنبال کرده و آموزش ببینند تا در زمینه های خاصی مانند پرستاری کودکان ، پرستاری بیهوشی ، پرستاری سالن های جراحی و غیره تخصص پیدا کنند ، آن ها می توانند با ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد یا حرفه ای (بسته به زمینه تخصص خود) در دانشگاه یا دانشکده پرستاری ، به عنوان یک پرستار تخصصی یا یک پرستار پیشرفته تبدیل شوند.

باید توجه داشته باشید که برای کار به عنوان پرستار در فرانسه ، باید در یک آژانس بهداشتی منطقه ای ، که به Agence Regional de Santé (ARS) نیز معروف است ، ثبت نام کرد.

برای آگاهی از جزئیات تحصیل رشته های علوم پزشکی در کشور فرانسه حتما مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را بخوانید.

دوره های پری مدیکال برای فرانسه

برای تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه های فرانسه نیازی به گذراندن دوره پری مدیکال نیست و افراد علاقمند به تحصیل در این رشته با ارائه مدرک زبان و قبولی در آزمون ورودی مجاز به تحصیل در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی در دانشگاه ها و موسسات ارائه دهنده رشته پرستاری هستند.

شرایط پذیرش مدارس پرستاری فرانسه

دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رشته پرستاری و اخذ دیپلم پرستاری در فرانسه هستند ، باید به IFSI یا دانشگاهی که برنامه های پرستاری را ارائه می دهد ، مراجعه کنند ، بسته به موسسه ای که مایل به حضور در آن هستید ، درخواست را می توان مستقیماً در مدرسه یا از طریق بستر Parcoursup انجام داد ، Parcoursup بستر پذیرش ملی برای کسانی است که به دنبال ادامه تحصیل در فرانسه هستند.

شرایط پذیرش مدارس پرستاری فرانسه

در فرانسه ، تعداد دانش آموزانی که می توانند هر ساله در برنامه آموزش پرستاری ثبت نام کنند با سهمیه ای که توسط وزارت بهداشت تعیین می شود ، سهمیه بر اساس نیازسنجی ایجاد می شود و سپس به موسسات آموزشی یا دانشگاه های هر منطقه اختصاص می یابد.

در نتیجه ، تعداد دانش آموزانی که یک مدرسه یا موسسه پرستاری می تواند قبول کند محدودیت دارد ، دانش آموزانی که خواهان پذیرش هستند باید در آزمون ورودی رقابتی شرکت کنند و فقط کسانی که با موفقیت در این آزمون موفق شده اند در برنامه پرستاری سه ساله ثبت نام خواهند شد.

متقاضیان باید قبل از تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه به عنوان دانشجوی بین المللی ، مهارت خود را در زبان نشان دهند علاوه بر این ، فرد متقاضی باید تا 31 دسامبر سالی که در آن در آزمون ورودی شرکت کرده می کند 17 ساله باشد و دارای گواهینامه پایان دوره دبیرستان فرانسوی یا معادل آن باشد تا بتواند در آزمون ورودی دانشگاه های پرستاری شرکت کند.

بهترین دانشگاه های پرستاری فرانسه

فرانسه دارای دانشگاه ها و موسسات آموزشی متعددی است که اغلب آن ها در بین دانشگاه های برتر اروپا و جهان رتبه بندی شده اند ، برخی از دانشگاه های این کشور خاص تحصیل در زمینه پزشکی هستند و برخی رشته های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهند ، برای اطمینان از اشتغال پس از تحصیل بایستی در دانشگاه های معتبر تحصیل کرد ، در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته پرستاری در فرانسه آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های پرستاری فرانسه

دانشگاه ورسای UVSQ

دانشگاه ورسای UVSQیک دانشگاه دولتی فرانسوی است که در سال 1991 ایجاد شد و در بخش Yvelines و از سال 2002 در Hauts-de-Seine واقع شده است ، این دانشگاه متشکل از هشت پردیس جداگانه ، عمدتا در شهر های ورسای ، سنت کوئنتین-یولین ، مانت-ان-ایولین و ولزی-ویلاکوبلای / رامبویه واقع شده است و این یکی از پنج دانشگاه آکادمی ورسای است.

دانشگاه ورسای یک دانشگاه سازنده از دانشگاه فدرال پاریس-ساکلی است که 19000 دانشجو ، کارکنان 752 نفر و 1،389 معلم و محقق و 285 معلم خارجی دیگر در آن مشغول به کار هستند.

این دانشگاه در زمینه های علوم طبیعی ، علوم اجتماعی ، علوم سیاسی ، مهندسی ، فناوری و پزشکی دوره هایی را تدریس می کند ، همچنین دوره های بین رشته ای را ارائه می دهد که روابط اقتصادی ، اخلاقی ، محیط طبیعی و توسعه پایدار را پوشش می دهد.

دانشجویانی که مایل به تحصیل در این دانشکده پرستاری در فرانسه هستند باید از طریق بستر Parcoursup اقدام کنند ، دانشجویان همچنین باید در دانشگاه و یکی از 8 IFSI شریک خود ثبت نام کنند ، زیرا کلاسهای دو پردیس در IFSI برگزار می شود ، یکی از دانشکده های پردیس Saint-Quentin-en-Yvelines است که دوره های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، روان درمانی ، کاردرمانی و سایر موارد را ارائه می دهد.

UVSQ همچنین مدرک کارشناسی ارشد و مدرک حرفه ای را برای پرستارانی که پس از چند سال تجربه کاری تصمیم می گیرند تا به عنوان پرستار پیشرفته یا بیهوشی پرستار انتخاب شوند ادامه می دهد.

IFSI Diaconesses de Reuilly

IFSI Diaconesses de Reuilly یک مدرسه پرستاری است که در پاریس ، فرانسه واقع شده است. این موسسه سه دوره دیپلم را برای کسانی که مایل به پرستار ، مراقب یا دستیار مراقبت از کودک هستند ارائه می دهد.

برای ثبت نام در برنامه پرستاری در IFSI Diaconesses de Reuilly ، دانش آموزان ملزم به شرکت در آزمون ورودی هستند ، سپس داوطلبان موفق برنامه سه ساله خود را در این موسسه آغاز می کنند که شامل آموزش های تئوریک (آموزش داده شده توسط دانشگاه پاریس دکارت و در ارتباط با چند موسسه پرستاری دیگر) و آموزش عملی است.

موسسه آموزشی بین بیمارستانی تئودور سیمون (IFITS)

بهترین مدرسه پرستاری بعدی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی موسسه آموزشی بین بیمارستانی تئودور سیمون است ، مدرسه ای که در Neuilly-sur-Marne واقع شده است ، شهری که در شمال مرکزی فرانسه واقع شده است. این موسسه به پرستاران مشتاق ، امدادگران ، مراقبین ، دستیاران مراقبت از کودکان ، متخصصان بیهوشی پرستار و دیگران آموزش می دهد.

هر سال ، فقط 201 دانشجو در برنامه پرستاری در IFITS پذیرفته می شوند ، فارغ التحصیلان پس از اخذ 180 اعتبار ECTS (سیستم انتقال اعتبار اروپا) و تکمیل دوره آموزشی ، دیپلم دولتی پرستاری را دریافت می کنند.

دانشگاه اکس مارسی

دانشگاه اکس مارسی یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی است که در منطقه پرووانس ، جنوب فرانسه واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1409 زمانی تأسیس شد که لوئیس دوم آنجو ، کنت پرووانس ، از الکساندر پنجم پیسان درخواست کرد تا دانشگاه پرووانس را تأسیس کند.

این دانشگاه پس از ادغام دانشگاه پرووانس ، دانشگاه مدیترانه و دانشگاه پل سزان به شکل فعلی خود درآمد ، این ادغام در 1 ژانویه 2012 موثر واقع شد و در نتیجه بزرگترین دانشگاه در جهان فرانسوی زبان با حدود 80،000 دانشجو ایجاد شد ، AMU دارای بالاترین بودجه از هر موسسه دانشگاهی در جهان فرانکوفونی است که مبلغ آن 750 میلیون یورو است ، پرستاران با سه سال تجربه حرفه ای می توانند برای اخذ دیپلم دولتی پرستاری در تمرینات قبلی به این مدرسه پرستاری در فرانسه مراجعه کنند.

اکر به دنبال هزینه های کم تحصیل در رشته پرستاری هستید می توانید به کشور پرتغال هم فکر کنید ، بنابراین مقاله تحصیل رشته پرستاری در پرتغال را نیز بخوانید.

هزینه تحصیل پرستاری در فرانسه

فرانسه مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی است که به دنبال تحصیلات عالی خود هستند ، یکی از دلایل آن هزینه پایین شهریه در دانشگاه های دولتی است ، جایی که برنامه های آموزش عالی توسط دولت فرانسه یارانه می گیرند.

شهروندان اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس می توانند با کمتر از چند صد یورو در سال در دانشگاه دولتی فرانسه تحصیل کنند ، حتی برای دانشجویانی که شهروند این کشورها نیستند ، هزینه تحصیل بسیار مقرون به صرفه تر از ایالات متحده یا انگلستان است ، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تنها برای تحصیل در دانشگاه یا دانشکده پرستاری فرانسه باید حدود 3000 یورو در سال پرداخت کنند.

به طور متوسط ، یک دانشجوی بین المللی برای تأمین هزینه های زندگی خود در فرانسه – مسکن ، غذا ، حمل و نقل ، بیمه درمانی ، کتاب و غیره – به ماهیانه حداقل 700 یورو نیاز دارد ، با این حال ، اگر در شهرهایی مانند پاریس ، نیس ، بوردو یا لیون زندگی می کنید ، جایی که هزینه اقامت بیشتر است ، هزینه زندگی می تواند به 1500 یورو در ماه برسد.

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های فرانسه

بر اساس فرمان ۳۱ ژوئیه ۲۰۰۹ مربوط به کارشناسی پرستاری دولتی فرانسه مدت زمان آموزش سه سال است که در شش ترم ۲۰ هفته ای معادل ۴۲۰۰ ساعت انجام می شود ، توزیع دروس به شرح زیر است:

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های فرانسه
 • آموزش تئوری 2100 ساعت
 • سخنرانی ها 750 ساعت
 • دوره های آموزشی 1050 ساعت
 • کار شخصی هدایت شده 300 ساعت
 • آموزش بالینی 2100 ساعت

کارهای شخصی اضافی حدود 900 ساعت یا 300 ساعت در سال برآورد شده است ، کل 5100 ساعت ، حجم کار دانشجوی پرستاری را تشکیل می دهد ، دیپلم پرستاری پس از تأیید 180 اعتبار اروپایی (ECTS) مربوط به کسب مهارتهای دهگانه سیستم مرجع به دست می آید:

 • 120 واحد برای واحد های آموزشی شامل واحد های ادغام شده بین دانشکده ها و دوره های حرفه ای.
 • 60 واحد برای آموزش بالینی در کارآموزی.

مهارت های توسعه یافته در طول تحصیل پرستاری در فرانسه

 • ارزیابی وضعیت بالینی و ایجاد تشخیص در زمینه پرستاری
 • طراحی و رهبری یک پروژه مراقبت از پرستاری
 • حمایت از شخص در انجام مراقبت های روزانه خود
 • اجرای اقدامات تشخیصی و درمانی
 • شروع و اجرای مراقبت های آموزشی و پیشگیرانه
 • ارتباط و رهبری رابطه در زمینه مراقب
 • تجزیه و تحلیل کیفیت مراقبت و بهبود عملکرد حرفه ای خود
 • تحقیق و پردازش داده های حرفه ای و علمی
 • سازماندهی و هماهنگی مداخلات مراقبت های بهداشتی
 • اطلاع رسانی و آموزش افراد متخصص و آموزش دیده

بورسیه رشته پرستاری در فرانسه

بورسیه های پرستاری برای مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فرانسه در دسترس هستند که بخش یا کل هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی را در بر می گیرند.

بورسیه رشته پرستاری در فرانسه

اگر علاقمند به تحصیل در رشته پرستاری در فرانسه و دریافت بورسیه تحصیلی هستید بایستی بورسیه های موجود در این رشته را شناخته و در زمان مناسب برای دریافت بورسیه مورد نظر اقدام کنید ، در ادامه با تعدادی از بورسیه رشته پرستاری در فرانسه آشنا خواهیم شد.

برنامه بورسیه تحصیلی برتری ایفل

برنامه بورسیه تحصیلی برتری ایفل توسط وزارت امور خارجه و امور خارجه فرانسه تأسیس شد تا موسسات آموزش عالی فرانسه بتوانند دانشجویان برتر خارجی را برای ثبت نام در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری جذب کنند.

این امر به تصمیم گیرندگان خارجی در بخش خصوصی و دولتی ، در زمینه های اولویت تحصیلی ، فرصت می دهد و متقاضیان تا 25 سال از کشور های در حال توسعه در مقطع کارشناسی ارشد و متقاضیان دکتری تا 30 سال از کشورهای در حال توسعه و صنعتی را تشویق می کند.

بورسیه دولت فرانسه

دولت فرانسه از طریق آژانس آموزش فرانسوی در خارج از کشور (AEFE) و وزارت امور خارجه و امور اروپایی از طریق از بورسیه تحصیلی به دانشجویانی که دارای سابقه تحصیلی عالی هستند (بورسیه تحصیلی عالی) از جذب دانشجویان بین المللی در کلیه رشته های تحصیلی حمایت می کند.

این بورسیه ها به بهترین دانش آموزان غیر فرانسوی از دبیرستان های فرانسوی خارج از کشور اجازه می دهد تا مدرک تحصیلی عالی را در فرانسه دنبال کنند ، بورسیه تحصیلی حداکثر به مدت 5 سال و تا سطح کارشناسی ارشد یا معادل آن اعطا می شود.

برای تأمین بورس تحصیلی ، دانشجویان منتخب باید مدرک دیپلم دبیرستان را با “بسیار خوب” یا “خوب” دریافت کنند.

بورسیه تحصیل پرستاری برای دانشجویان با مشکل مالی

شورای منطقه ای می تواند بورسیه تحصیلی به دانشجویان پرستاری اعطا کند که درآمد سالانه آنها از مبلغ معینی تجاوز نمی کند ، این بورسیه در برخی موارد کل هزینه تحصیل را پوشش می دهد ، دانشجویانی که بورسیه دریافت می کنند ، مجبور نیستند پس از اتمام دوره وارد حرفه شوند ، کمک هزینه تحصیلی را نمی توان با هیچ کمک هزینه دیگری ترکیب کرد.

زبان تحصیل پرستاری در فرانسه

با توجه به فرانسوی زبان بودن مردمان فرانسه دروس در دانشگاه های این کشور به زبان فرانسوی ارائه می شود و برای تحصیل در دانشگاه های پرستاری این کشور تسلط به زبان فرانسه در سطح B2 مورد نیاز است ، البته امکان تحصیل به زبان انگلیسی در سطح تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های این کشور وجود دارد که متقاضیان بایستی تسلط به زبان انگلیسی خود را اثبات کنند.

حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه های فرانسه 6 است البته توجه داشته باشید از آن جا که دانشجویان پرستاری ملزم به گذراندن دوره های کارآموزی هستند حتی در صورت تحصیل به زبان انگلیسی بایستی به زبان فرانسه آشنا باشند.

آزمون های ورودی پرستاری در فرانسه

همان گونه که در بالا بیان شد برای تحصیل رشته پرستاری در فرانسه قبولی در آزمون ورودی مورد نیاز است ، این آزمون ورودی در موسسه آموزش پرستاری برگزار می شود و علاوه بر آن علاقمندان تحصیل در این رشته بایستی گواهی سلامت خود را ارائه داده و در مصاحبه به صورت حضوری یا آنلاین شرکت کنند.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در فرانسه

اگر تصمیم خود را گرفته اید و به دنبال این هستید که در رشته پرستاری در خارج از کشور تحصیل کنید تنها چیزی که باید به آن فکر کنید این است که پرستاری را در چه کشوری دنبال کنید ، البته اگر قصد دارید پس از اتمام این مدرک ، تحصیلات خود را ادامه دهید ، باید کشوری را پیدا کنید که تحصیلات تکمیلی پرستاری در آن در دسترس باشد.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در فرانسه

از سوی دیگر ، اگر قصد دارید بلافاصله پس از گرفتن آن کار کنید ، باید کشوری را پیدا کنید که شرایط کار عالی باشد و بتوانید از مزایای خوبی برخوردار شوید ، در کل اگر می خواهید یک مدرسه پرستاری خوب جستجو کنید ، فرانسه کشور خوبی برای شروع است.

مزایای تحصیل پرستاری در فرانسه

 • تحصیل در دانشگاه های برتر و معتبر در اروپا و سراسر جهان
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • امکان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی پس از اتمام دوره کارشناسی در فرانسه
 • بازار کار عالی پس از اتمام رشته پرستاری در فرانسه

معایب تحصیل پرستاری در فرانسه

 • نیاز به یادگیری زبان فرانسوی
 • بالا بودن هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در شهرهای غیردانشجویی
 • بالا بودن هزینه تحصیل پرستاری در موسسات خصوصی فرانسه

بازار کار و درآمد پرستاران در فرانسه

پس از اتمام آموزش و اخذ دیپلم حرفه ای از موسسات آموزش عالی فرانسه به طور رسمی پرستار خواهید شد ، سپس می توانید با مخاطبان مختلف مانند کودکان ، سالمندان ، افراد مبتلا به بیماری شدید ، افراد توانبخشی و غیره کار کنید ، وظیفه پرستار مراقبت از بیمار ، ارائه مراقبت های با کیفیت ، اطمینان خاطر ، حمایت از وی و غیره است.

پرستاران را می توان در تمام بخش های بیمارستان ها ، درمانگاه ها ، مراکز تخصصی ، مراکز بهداشتی و اجتماعی و غیره یافت ، پس می توان در سالن عمل یا بخش جراحی ، در بخش بیهوشی ، در مراقبت های بعدی ، در علم پیری یا سالمندی ، در مراقبت های توانبخشی ، در مراقبت های ویژه ، در سرطان شناسی ، در خدمات بستری سرپایی ، در مراقبت تسکینی و غیره مشغول فعالیت شد.

راه حل دیگر پس از آموزش در دانشکده پرستاری پرستار خصوصی است ، این در مورد تمرین با حساب شخصی شما ، در یک شرکت یا در خانه است.

همچنین می توانید با امتحان ورودی یک مدرسه مراقبت از کودک ، مدرک دولتی مراقبت از کودک را در سطح bac +4 دریافت کنید ، این مکمل به شما این امکان را می دهد که به دلیل داشتن مدرک دیپلم ، پرستار مهد کودک شوید.

فردی که به عنوان پرستار در فرانسه کار می کند به طور معمول سالانه حدود ۳۵،۹۰۰ یورو درآمد دارد ، حقوق بین ۱۹۰۰۰ یورو (کمترین) تا ۵۴۶۰۰ یورو (بالاترین) است.

اگر می خواهید مشاغل مورد نیاز فرانسه و حقوق و دستمزد هر یک را بدانید به مقاله کار در فرانسه مراجعه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته پرستاری در فرانسه

اگر به رشته پرستاری علاقه دارید ما میتوانید به شما کمک کنیم تا در سریع ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه به هدف خود برسید ؛ کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته پرستاری در فرانسه را برای علاقه مندان تحصیل در این کشور ارائه کردند ، شما هم می توانید تمامی سوالات خود در زمینه هر نوع مهاجرت را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید.

هزینه تحصیل رشته پرستاری در فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل بسیار مقرون به صرفه تر از ایالات متحده یا انگلستان است ، دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تنها برای تحصیل در دانشگاه یا دانشکده پرستاری فرانسه باید حدود 3000 یورو در سال پرداخت کنند.

آیا برای تحصیل رشته پرستاری در فرانسه نیاز به شرکت در دوره های پریمدیکال هست؟

برای تحصیل در رشته پرستاری در دانشگاه های فرانسه نیازی به گذراندن دوره پری مدیکال نیست و افراد علاقمند به تحصیل در این رشته با ارائه مدرک زبان و قبولی در آزمون ورودی مجاز به تحصیل در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی در دانشگاه ها و موسسات ارائه دهنده رشته پرستاری هستند.

زبان تحصیل رشته پرستاری در فرانسه چیست؟

با توجه به فرانسوی زبان بودن مردمان فرانسه دروس در دانشگاه های این کشور به زبان فرانسوی ارائه می شود و برای تحصیل در دانشگاه های پرستاری این کشور تسلط به زبان فرانسه در سطح B2 مورد نیاز است ، البته امکان تحصیل به زبان انگلیسی در سطح تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های این کشور وجود دارد که متقاضیان بایستی تسلط به زبان انگلیسی خود را اثبات کنند.

ورودی به رشته پرستاری در فرانسه چگونه است ؟ آیا باید آزمون بدهم؟

برای پذیرش در رشته پرستاری در دانشگاه های فرانسه قبولی در آزمون ورودی مورد نیاز است ، این آزمون ورودی در موسسه آموزش پرستاری برگزار می شود و علاوه بر آن علاقمندان تحصیل در این رشته بایستی گواهی سلامت خود را ارائه داده و در مصاحبه به صورت حضوری یا آنلاین شرکت کنند.

یک پرستار در فرانسه چقدر درآمد دارد؟

فردی که به عنوان پرستار در فرانسه کار می کند به طور معمول سالانه حدود 35،900 یورو درآمد دارد ، حقوق بین 19000 یورو (کمترین) تا 54600 یورو (بالاترین) است.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته پرستاری در فرانسه را بررسی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز یا تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید در کشور های دیگر هم پرستاری بخوانید ، روسیه یکی از برترین کشور ها برای تحصیل پرستاری است ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در روسیه را حتما مرور کنید تا با هزینه ها و بورسیه های تحصیلی آن آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *