تحصیل رشته پرستاری در فرانسه

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه، امکانات و برنامه های تحصیلی برجسته، دانشگاه های برتر و مدارک تحصیلی معتبر را برای دانشجویان به ارمغان می آورد. این کشور به عنوان یکی از بهترین گزینه های تحصیلی در دنیا شناخته شده و هر ساله طیف وسیعی از دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند.

چنانچه قصد دارید با تحصیل پرستاری در فرانسه برای همیشه آینده خود را تغییر دهید در این مقاله با ما همراه باشید.

پرستاری یک حرفه ارزشمند و چالش برانگیز است که شامل مراقبت از سلامت و رفاه مردم می شود. دانشجویان حین تحصیل رشته پرستاری در فرانسه مواردی مانند نحوه ارزیابی، تشخیص و درمان بیماری ها و آسیب های مختلف، نحوه ارتباط موثر با بیماران، خانواده ها و سایر متخصصان سلامت، نحوه ارائه مراقبت جامع، بیمار محور و … را می آموزند. 

شما می توانید اطلاعات بیشتر در مورد این رشته و تقاضای آن در فرانسه را از طریق تماس با کارشناسان  شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 (موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451) به دست آورید.

فرانسه دارای تاریخ و سنتی طولانی در زمینه آموزش کادر پزشکی است و برخی از پیشرفته ترین فن آوری های پزشکی و بهداشت و درمان اروپا را در اختیار دارد. 

بدین ترتیب جای تعجب نیست که به عنوان مکانی عالی برای یادگیری پرستاری به شمار می رود. چنانچه به ادامه تحصیل پرستاری در بهترین دانشگاه های این کشور علاقه دارید، برای آشنایی با شرایط و الزامات تحصیلی در این کشور، به مقاله تحصیل در فرانسه مراجعه فرمایید.

فهرست مطالب

مراحل اخذ پذیرش رشته پرستاری در فرانسه

مراحل اخذ پذیرش رشته پرستاری در فرانسه چندین گام است که تمامی دانشجویان برای اخذ پذیرش دانشگاه های پرستاری این کشور باید انجام دهند. در گام اول تمامی داوطلبان باید در مورد برنامه های تحصیلی و دانشگاه های مختلف این رشته در کشور فرانسه تحقیق کنند. امروزه انواع مختلفی از مدارک پرستاری از لیسانس گرفته تا دکترا و همچنین تخصص های مختلف مانند اطفال، سالمندان و… در این کشور وجود دارد که دانشجویان می توانند از بین گزینه های مختلف مورد مد نظر خود را انتخاب کنند.

گام دوم آمادگی برای تحصیل رشته پرستاری در فرانسه، آشنایی با شرایط برنامه های مختلف و همچنین آگاهی از مهلت زمان برنامه های مختلف می باشد. با توجه به دوره تحصیلی مورد نظرتان، ممکن است نیاز به داشتن شرایط مختلف دیپلم دبیرستان، مدرک پرستاری قبلی، آزمون مهارت زبان یا آزمون دانشگاه داشته باشید.

در این مرحله باید شرایط مختلف را مشاهده کرده و برای دانشگاه مد نظرتان درخواست ارسال فرمایید. پس از آن باید برای ویزای دانشجویی و بیمه درمانی اقدام کرده و درخواست خود را از طریق کنسولگری یا سفارت فرانسه در کشور پیگیری کنید. در نهایت باید مسکن مناسب خود را پیدا کرده و از بین گزینه های اقامتی مختلف این کشور یک مورد را انتخاب فرمایید و پس از آن نیز آخرین مراحل مانند سفر به فرانسه و ساکن شدن در این کشور را انجام دهید.

شرایط پذیرش رشته پرستاری در فرانسه

شرایط پذیرش رشته پرستاری در فرانسه مجموعه از الزامات و قوانین هستند که تمامی دانشجویان برای ورود به دانشگاه های پرستاری این کشور باید داشته باشند. در حال حاضر دانشجویان علاقمند به تحصیل رشته پرستاری در کشور فرانسه باید حداقل17 سال سن داشته باشند.

از طرفی دانشجویان باید 12 سال تحصیلات پایه خود را گذرانده و مدرک دیپلم از دبیرستانی معتبر به دست آورده باشند و طبق اطلاعات به دست آمده، این دیپلم و مدارک سال تحصیلی اخیر باید توسط وزارت آموزش ملی فرانسه به رسمیت شناخته شود. یکی دیگر از الزامات تحصیل رشته پرستاری در فرانسه آشنایی با زبان است و در بسیاری از دانشگاه های این کشور دانشجویان برای اخذ پذیرش باید مهارت های زبانی خود را با استفاده از قبولی در آزمون های مختلف اثبات کنند.

در نهایت یکی دیگر از مهم ترین شرایط برای قبولی در بهترین دانشگاه های پرستاری کشور فرانسه قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه ها می باشد. امروزه اکثر دانشگاه های این کشور یک آزمون ورودی موسوم به آزمون ورودی موسسه آموزشی پرستاری یا IFSI را دارند و قبولی در این آزمون برای ورود به این دانشگاه ها ضروری می باشد.

شرایط پذیرش رشته پرستاری در فرانسه

آزمون ورودی رشته پرستاری در فرانسه

آزمون ورودی رشته پرستاری در فرانسه که با نام مختصر IFSI شناخته می شود از سه بخش دانش عمومی، آزمون انگیزش شفاهی و پروژه حرفه ای (مصاحبه) و آزمون استعداد تشکیل شده است. این آزمون بخش های مختلف استعداد و دانش متقاضیان را به چالش کشیده و با استعداد ترین داوطلبان را برای تحصیل رشته پرستاری انتخاب می کند. بخش کتبی آزمون شامل موضوعات مرتبط با حوزه سلامت و اجتماعی شده و این بخش دارای 10 سوال کوتاه است که متقاضیان برای پاسخ به این سوال ها حدودا دو ساعت وقت دارند.

آزمون انگیزه شفاهی و پروژه حرفه ای در واقع شامل مصاحبه با هیئت داوران متشکل از یک استاد دانشگاه مد نظر و یک متخصص بهداشت است. این مصاحبه تقریبا 30 دقیقه به طول انجامیده و هدف آن نیز ارزیابی دانش حرفه پرستاری، انگیزه داوطلب و انسجام پروژه حرفه ای آنها می باشد. این بخش به این می پردازد که آیا داوطلب صلاحیت لازم برای تحصیل رشته پرستاری را دارد یا خیر.

در نهایت آخرین بخش آزمون لازم برای شروع روند تحصیل رشته پرستاری در فرانسه آزمون استعداد است که مهارت استدلال منطقی، عددی و کلامی داوطلب را مورد سنجش قرار می دهد و در این بخش داوطلبان باید به 50 سوال چند گزینه ای پاسخ دهند. امروزه ها، وب سایت ها، اپلیکیشن های موبایل و دوره ها و آموزش های خاص جهت آمادگی برای این آزمون وجود دارد که دانشجویان می توانند با استفاده از آن ها شانس قبولی خود در این آزمون را افزایش دهند.

اگر می خواهید با آزمون رشته های پزشکی و دندانپزشکی فرانسه هم آشنا شوید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را بخوانید.

کارشناسی رشته پرستاری در فرانسه

کارشناسی رشته پرستاری در فرانسه

دوره کارشناسی رشته پرستاری در فرانسه سه سال به طول انجامیده و دانشجویان در این مدت زمان باید بیش از 4200 ساعت آموزش تئوری و عملی را در شش ترم تحصیلی پشت سر بگذارند. دوره لیسانس پرستاری شامل انواع دروس عمومی، دروس حرفه ای و کارآموزی بالینی شده و دانشجویان از طریق مختلف در این مدت زمان مهارت های نظری و عملی خود را در زمینه پرستاری گسترش می دهند.

دانشجویانی حین تحصیل رشته پرستاری در فرانسه باید مهارت های مورد نیاز خود را در زمینه پرستاری نشان دهند و در پایان با قبولی در امتحانات مختلف، می توانند مدرک لیسانس پرستاری فرانسه را اخذ نمایند. پس از اخذ این گواهی دانشجویان می توانند بخش های مختلف مانند بیمارستان ها، درمانگاه ها، خانه های سالمندان، خدمات خانگی و... مشغول به کار شده یا تحصیلات خود را در مقاطع تحصیلی بالاتر مانند فوق لیسانس ادامه دهند.

مقطع فوق لیسانس پرستاری در فرانسه یکی از بهترین گزینه ها برای علاقمندان به این رشته تحصیلی است و باعث شده تا دانش و مهارت های دانشجویان گسترش پیدا کند و دانشجویان دیدی بهتر از این رشته به دست آورند. امروزه تمامی دانشجویان می توانند در زمینه ها و گرایش های مانند اطفال، روانپزشکی، اورژانس یا بهداشت عمومی تحصیلات خود را ادامه دهند و مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دست آورند.

مدرک زبان تحصیل پرستاری در فرانسه

مدرک زبان تحصیل پرستاری در فرانسه

اکثر برنامه های تحصیل رشته پرستاری در فرانسه در این کشور به زبان فرانسوی تدریس می شوند اما برخی برنامه های محدود نیز به زبان انگلیسی وجود دارند. افرادی که تسلط خوبی از زبان فرانسه دارند می توانند به طیف وسیع تری از فرصت های تحصیلی و شغلی در این کشور دسترسی داشته و راحت تر روند تحصیل در این کشور را انجام دهند.

مدرک زبان تحصیل پرستاری در فرانسه با توجه به دانشگاه متفاوت است. برای مثال امروزه برخی دانشگاه های موجود در این کشور ممکن است از شما مدارکی زبانی مانند DELF، DALF، TCF یا TEF را درخواست کنند در حالی که برخی از دانشگاه ها تنها از طریق مصاحبه به تعیین سطح دانشجویان می پردازند. حداقل سطح لازم برای تحصیل رشته پرستاری در فرانسه نیز با توجه به دانشگاه تعیین می شود اما به طور کلی دانشجویان به سطح B2 یا C1 در چارچوب مشترک اروپایی مرجع برای زبان ها یا CEFR نیاز دارند.

برخی دانشگاه ها نیز دوره هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و دانشجویان می توانند با ارائه مدارک زبان معتبر مانند تافل یا آیلتس در این دوره ها شرکت کنند. حداقل سطح زبان انگلیسی با توجه به دانشگاه متفاوت است اما برخی از موسسات ممکن است سطح B2 زبان انگلیسی را بپذیرند.

چنانچه اکنون سطح کافی برای تحصیل در این کشور را ندارید می توانید با شرکت در یک دوره زبان مهارت های زبانی خود را توسعه بخشید. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله دوره های زبان در فرانسه مراجعه فرمایید.

مدارک لازم برای تحصیل پرستاری در فرانسه

طی مراحل اخذ پذیرش برای تحصیل رشته پرستاری در فرانسه متقاضیان باید برخی مدارک مانند دیپلم دبیرستان، گواهی مهارت زبان، پاسپورت و فرم درخواست را به دانشگاه مد نظر خود ارسال کنند. این مدارک در دانشگاه های مختلف متفاوت است اما برخی از مهم ترین مدارک لازم برای تحصیل پرستاری در فرانسه شامل موارد زیر می شود.

 • گواهی درخواست
 • مدرک قبولی در آزمون ورودی دانشگاه یا IFSI
 • گواهی مهارت زبان
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورت، جدید، واضح و رنگی
 • گذرنامه معتبر (دارای حداقل دو صفحه خالی)
 • بیمه سلامت (با پوشش حداقل 30000 یورو)
 • گواهی اثبات تمکن مالی (حداقل مبلغ مورد نیاز 615 یورو در ماه برای دانشجویان زیر 28 سال و 1000 یورو در ماه برای دانشجویان بالای 28 سال)
 • یک کپی از دیپلم دبیرستان (چنانچه به زبان فرانسوی نیست باید به فرانسوی یا انگلیسی ترجمه شود.)
 • ریز نمرات سوابق تحصیلی
 • رزومه تحصیلی نشان دهنده تحصیلات، تجربه کاری، مهارت‌ ها و دستاوردهای مرتبط با پرستاری

بهترین دانشگاه های پرستاری فرانسه

فرانسه مقر برخی از دانشگاه های برتر در زمینه پرستاری است که هر ساله طی رتبه بندی های مختلف از خود عملکرد بسیار خوبی را نشان داده اند. این دانشگاه ها دارای آموزشی، امکانات و منابع باکیفیتی هستند که می توانند تجربه یادگیری شما را افزایش دهند و شما را برای اشتغال در زمینه پرستاری آماده کنند.

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه در بهترین دانشگاه های این کشور به شما کمک کرده تا مدارک تحصیلی بسیار معتبری به دست آورده و شانس خود را برای یافتن شغل، کارآموزی یا فرصت های تحصیل بیشتر پس از فارغ التحصیلی افزایش دهید. از بهترین دانشگاه ها برای رشته پرستاری می توان به دانشگاه سوربن، دانشگاه پاریس ساکلی، دانشگاه بوردو و… اشاره کرد.

امروزه یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل، دانشکده پرستاری دانشگاه سوربن است که از معتبر ترین دانشگاه های موجود در این کشور می باشد. این دانشکده برنامه های تحصیلی بسیار معتبری را ارائه داده و با برخی از آزمایشگاه ها و موسسات تحقیقاتی برتر همکاری دارد. از دیگر دانشگاه های برتر می توان به دانشکده پرستاری دانشگاه آکس مارسی اشاره کرد که برنامه های تحصیلی پرستاری در مقاطع مختلف را ارائه می دهد. شما می توانید برخی دیگر از بهترین دانشگاه های پرستاری فرانسه را در جدول زیر مشاهده فرمایید.

نام دانشگاه رتبه بندی تایمز رتبه بندی QS
دانشگاه سوربن 72 49
دانشگاه پاریس-ساکلی 126-150 140
دانشگاه بوردو 201-250 151-200
دانشگاه آکس مارسی 205-250 201-250
دانشگاه کلود برنارد لیون 1 251-300 151-200
دانشگاه لیل 251-300 251-300
دانشگاه مونپلیه 251-300 201-250

هزینه تحصیل پرستاری در فرانسه

هزینه تحصیل پرستاری در فرانسه به مقطع تحصیلی و نوع ملیت وابسته است و دانشگاه های مختلف این کشور دارای هزینه های تحصیلی مختلفی می باشند. امروزه هزینه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی این کشور برای دانشجویان اتحادیه اروپا بسیار ارزان است و دانشجویان برای تحصیل مقطع کارشناسی باید 170 یورو، برای مقطع فوق لیسانس 243 و برای مقطع دکترا باید 380 یورو بپردازند.

در این بین دانشجویان خارجی سایر کشورهای دنیا باید شهریه های بیشتر را برای تحصیل پرستاری در دانشگاه های دولتی فرانسه پرداخت کنند که تقریبا 2770 یورو می باشد. همچنین دانشگاه های خصوصی این کشور هزینه های بالاتری دارند و دانشجویان برای مقطع لیسانس باید بین 3000 تا 10000 یورو در سال، برای مقطع کارشناسی ارشد بین 4000 تا 15000 یورو و برای دکترا بین 5000 تا 20000 یورو بپردازند.

نوع هزینه هزینه به یورو
هزینه تحصیل لیسانس پرستاری در فرانسه 3000 یورو
هزینه تحصیلات تکمیلی پرستاری در فرانسه 4000 یورو
سایر هزینه ها (بیمه درمانی، خوابگاه، ایاب و ذهاب، غذا، کتاب و...) 10000 یورو

دانشجویان خارجی حین تحصیل رشته پرستاری در فرانسه باید سالانه 92 یورو بابت دانشجویی و دانشگاهی  CVECو همچنین 215 یورو برای هزینه تامین اجتماعی بپردازند. در نهایت باید گفت دانشجویان باید هزینه های دیگری مانند هزینه کتاب، خوراک، اقامتگاه و… را نیز بپردازند. به طور کلی هزینه های تحصیل کارشناسی در دانشگاه دولتی برای دانشجویان خارجی حدود 11547 یورو در سال و در یک دانشگاه خصوصی حداقل 14277 یورو و حداکثر 21277 یورو در سال می باشد.

بورسیه های تحصیل پرستاری در فرانسه

با توجه به هزینه های تحصیلی بالا امروزه دولت کشور فرانسه و دانشگاه های موجود در این کشور بسیاری از بورسیه تحصیلی بر اساس معیارهای اجتماعی، وام های دانشجویی، استخدام دانشجویی یا قرارداد کارآموزی را برای کاهش هزینه ها ارائه می دهند که در این بین بورسیه های تحصیل رشته پرستاری در فرانسه بهترین گزینه هستند و به شما کمک کرده تا بدون استرس در مورد هزینه ها تحصیلات خود را در این کشور انجام دهید. شما می توانید برخی از مهم ترین بورسیه های تحصیل پرستاری در فرانسه را در ادامه مشاهده فرمایید.

 • بورسیه تحصیلی ایفل: این بورسیه برای دانشجویان خارجی که قصد دارند تا در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد فرانسه به تحصیل بپردازند طراحی شده است و میزان بورسیه تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی و مدت اقامت متفاوت می باشد.
 • بورسیه اراسموس موندوس: این بورسیه نیز باری دانشجویان بین المللی و برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در رشته های متنوع از جمله پرستاری طراحی شده و هزینه های تحصیل، هزینه های سفر و زندگی و همچنین کمک هزینه ماهانه را پوشش می دهد.

 تیم مشاوره هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در کنار شما هستند تا با خیال آسوده مسیر مهاجرت قانونی را طی کنید ، چنانچه در این مسیر ابهام و پرسشی دارید و یا نیاز به وکیل دارید حتما با ما درتماس باشید.

در ویدئوی ارائه شده تصویر ویزاهای کشور فرانسه را می بینید که برای کلاینت های رجبی اخذ شده است.

شاید در اپدیت های بعدی تصویر ویزای شما هم باشد.

پخش ویدیو

دروس رشته پرستاری در فرانسه

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه حدودا شش ترم به طول انجامیده و به دوره های نظری و بالینی تقسیم می شود. دروس نظری این رشته شامل آناتومی، فیزیولوژی، آسیب شناسی، فارماکولوژی، روانشناسی، جامعه شناسی، اخلاق، حقوق، ارتباطات، آموزش بهداشت و علوم پرستاری را در بر گرفته و دوره های بالینی تجربیات عملی را در زمینه های مختلف مانند بیمارستان ها، کلینیک ها، خانه های سالمندان، مراقبت در منزل و خدمات بهداشتی جامعه ارائه می دهند. شما می توانید در ادامه برخی از مهم ترین دروس رشته پرستاری در فرانسه را در هر ترم تحصیلی مشاهده فرمایید.

 • ترم اول: مقدمه ای بر علوم پرستاری، آناتومی و فیزیولوژی، بهداشت عمومی، ارتباطات و روابط کمکی
 • ترم دوم: آسیب شناسی عمومی، فارماکولوژی، پرستاری پایه، روانشناسی و جامعه شناسی
 • ترم سوم: پرستاری پزشکی، پرستاری جراحی، پرستاری کودکان، پرستاری سالمندان
 • ترم چهارم: پرستاری روانپزشکی، پرستاری زایمان، پرستاری اورژانس، تحقیقات پرستاری
 • ترم پنجم: پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری انکولوژی، مراقبت های تسکینی، اخلاق و رفتار حرفه ای
 • ترم ششم: کارآموزی بالینی، پایان نامه پایان تحصیل، آمادگی برای آزمون رقابتی دولتی

درآمد رشته پرستاری در کشور فرانسه

در حال حاضر دانشجویان با تحصیل رشته پرستاری در فرانسه و اتمام تحصیلات خود در این کشور می توانند به طیف وسیعی از فرصت های شغلی دسترسی داشته و در بیمارستان ها، کلینیک ها، درمانگاه ها، خانه های سالمندان یا به صورت خصوصی مشغول به کار شوند. شما می توانید برای آشنایی با روش های یافتن شغل در این کشور و همچنین اطلاع از قوانین کاری به مقاله جذاب کار در فرانسه مراجعه فرمایید.

میزان درآمدهای این رشته شغلی در فرانسه به عوامل مختلفی نظیر زمینه اشتغال (خدمات دولتی، خصوصی، آزاد)، تخصص (مراقبت عمومی، اتاق عمل، مراقبت از کودک، بیهوشی و …) و سابقه کار متفاوت می باشد. اما به طور کل فردی که به عنوان پرستار در فرانسه کار می کند معمولاً حدود 35900 یورو درآمد دارد که حقوق ها از 19000 یورو (کمترین) تا 54600 یورو (بالاترین) متغیر می باشد. شما می توانید در جدول زیر تاثیر تجربه کاری بر درآمد رشته پرستاری در کشور فرانسه را مشاهده فرمایید.

میزان تجربه درآمد به یورو
0 - 2 سال 21900 یورو
2 - 5 سال 26900 یورو
5 تا 10 سال 38100 یورو
10 تا 15 سال 44500 یورو
15 تا 20 سال 48900 یورو
20 سال 51800 یورو

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در فرانسه

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در فرانسه برخی از مهم ترین دلایل برای انتخاب یا عدم انتخاب این کشور برای زندگی می باشد که به شما کمک کرده تا با دیدگاهی گسترده تر در مورد تحصیل در این کشور تصمیم بگیرید.

کشور فرانسه دارای سیستم مراقبت بهداشتی با کیفیت بالا و سنت قوی آموزش و پژوهش پرستاری است و همچنین برنامه های تحصیلی بسیار متنوعی را در این زمینه ارائه می دهد. از دیگر مزایای تحصیل رشته پرستاری در فرانسه می توان به اخذ مدارک تحصیلی معتبر که در سراسر اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته می شوند و فرصت های اشتغال فراوانی را به همراه دارند، اشاره کرد.

از معایب تحصیل در این کشور نیز می توانیم به هزینه های بالای تحصیلی اشاره کنیم که می تواند برای دانشجویان بین المللی چالش برانگیز باشد. همچنین قبولی در رشته های پرستاری این کشور سخت است و مستلزم تلاش و دانش بالا می باشد.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته پرستاری در فرانسه

دانشجویان خارجی سایر کشورهای دنیا باید شهریه های بیشتر را برای تحصیل پرستاری در دانشگاه های دولتی فرانسه پرداخت کنند که تقریبا2770 یورو می باشد. همچنین دانشگاه های خصوصی این کشور هزینه های بالاتری دارند و دانشجویان برای مقطع لیسانس باید بین 3000 تا 10000 یورو در سال، برای مقطع کارشناسی ارشد بین 4000 تا 15000 یورو و برای دکترا بین 5000 تا 20000 یورو بپردازند.

از بهترین دانشگاه ها برای رشته پرستاری می توان به دانشگاه سوربن، دانشگاه پاریس ساکلی، دانشگاه بوردو و… اشاره کرد.

مدرک زبان با توجه به دانشگاه متفاوت است. برای مثال امروزه برخی دانشگاه های موجود در این کشور ممکن است از شما مدارکی زبانی مانند DELF، DALF، TCF یا TEF را درخواست کنند در حالی که برخی از دانشگاه ها تنها از طریق مصاحبه به تعیین سطح دانشجویان می پردازند.

به طور کل فردی که به عنوان پرستار در فرانسه کار می کند معمولاً حدود 35900 یورو درآمد دارد که حقوق ها از 19000 یورو (کمترین) تا 54600 یورو (بالاترین) متغیر می باشد.

تحصیل رشته پرستاری در فرانسه سه سال به طول انجامیده و دانشجویان در این مدت زمان باید بیش از 4200 ساعت آموزش تئوری و عملی را در شش ترم تحصیلی پشت سر بگذارند.

با این حال تحصیل رشته پرستاری در فرانسه تنها روش مهاجرتی به این کشور نیست و شما می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به فرانسه دیگر روش های مهاجرتی را بررسی فرمایید. شما همچنین می توانید تمامی این اطلاعات را از طرق تماس با مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی در دفتر غرب و دفتر مرکزی تهران یا دفتر شیراز به دست آورید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *