تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی

تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی
مشاور مهاجرتی

امیدواریم که تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید و اطلاعات مفیدی در رابطه با تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی کسب نمایید ، همچنین ما را در تیم ترجمه و کارشناسی شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) از نقطه نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود مطلع گردانید و در صورت وجود ابهام یا سوال با مشاورین ما در ارتباط باشید.

طی چند سال گذشته دانشگاه های اسلوونی به طور کاملا مشهودی ظرفیت پذیرش در این رشته را بالا برده اند و بعضی دانشگاه ها که این رشته را تدریس نمی کردند ، اکنون به ارائه دهندگان این رشته اضافه شده اند.

یکی از دلایل بالا رفتن ظرفیت پذیرش و تدریس این رشته را می توان کمبود پرستارانی دانست که سیستم بهداشت اسلوونی به طور شدیدی با آن دست و پنجه نرم می کند ، به همین خاطر سعی در آموزش و پرورش افراد در این رشته در دانشگاه ها و سپس جذب آنان در مراکز درمانی و بیمارستانی خود دارد ، که این موضوع می تواند تا حدودی راه را برای اخذ پذیرش در مراکز آموزشی هموار نماید.

ما در همین سایت در خصوص تحصیل رشته های علوم پزشکی در اسلوونی هم مقاله ای ارائه داده ایم که کمک بزرگی در شناخت دانشگاه ها ، هزینه ها و بورسیه های تحصیلی به شما خواهد بود ، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلوونی را نیز بخوانید.

فهرست مطالب

ویدیویی که مشاهده میکنید خلاصه ای از آنچه در مورد تحصیل پرستاری در اسلوونی باید بدانید را بیان کرده است. شما میتوانید برای صرفه جویی در وقت خود از ویدیو  زیر بهره ببرید و در صورتی که سوالی هم داشتید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی ، کشوری که از نظر اقتصاد ، شرایط اجتماعی و سیستم آموزشی آن چنان با کیفیت است که به طور یقین می تواند تحصیلات موفق و بسیار دلچسبی را برای شما فراهم سازد.

پادکست تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی

نمایش ویدیو درباره کاور تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی

دوره پری مدیکال پرستاری اسلوونی

برای ورود به دانشگاه های اسلوونی و تحصیل در رشته پرستاری هیچ اجباری برای شرکت در دوره های پری مدیکال یا دوره های پیش نیاز تحصیلی وجود ندارد ، یا بهتر است بگوییم که دانشگاه های این کشور دوره پری مدیکال را برای علاقه مندان ارائه نمی کنند ، البته دانشجویانی که قصد دارند در دروس پایه مورد نیاز در این رشته و یا زبان اسلونیایی تسلط بیش تر و بهتری را کسب نمایند ، می توانند در دوره هایی که توسط کالج های مربوطه برگزار می شود شرکت نمایند و سطح سواد و دانش خود را بالا ببرند.

در صورت شرکت دانشجویان در دوره پری مدیکال پرستاری اسلوونی قبل از ورود به دانشگاه های اسلوونی هم با محیط تحصیلی و سیستم آموزشی در خارج از کشور بسیار آشنا تر خواهند شد و هم از میزان اطلاعات بالاتری در دروس اصلی برخوردار خواهند بود که در طول تحصیل از سختی و فشار آن می کاهد.

بهترین دانشگاه های پرستاری اسلوونی

به یقین برای تمام دانشجویان در هر کجای جهان بسیار مهم است که در چه دانشگاه و با چه سطح کیفی آموزشی و رتبه در کشور و جهان و همچنین چه میزان از اعتبار مدرک در رشته خود به تحصیل مشغول شوند ، به خصوص که برای امر تحصیل خود خواهان مهاجرت به کشوری دیگر و مواجه شدن با مشکلات آن و هزینه های تحصیل در آن کشور بشوند.

معمولا کسب اطلاعات در مورد کشور های مشهور مانند آلمان ، ایتالیا ، انگلستان و دانشگاه های آنان برای دانشجویان کشور ما بسیار آسان تر از کشورهایی مانند اسلوونی است ، که به طور معمول برای مردم کشور ما بسیار نا شناخته تر و معرفی نشده تر هستند ، می باشد.

پس لازم است که قبل از هرگونه اقدامی نسبت به کسب اطلاعات لازم از افراد با تجربه و دارای تخصص در این زمینه اقدام به عمل آورید تا با مهاجرت و تحصیلی موفق مواجه شوید ، در ادامه این قسمت بهترین دانشگاه های پرستاری اسلوونی و موسسات آموزش عالی این کشور را برای تحصیل رشته پرستاری به شما معرفی خواهیم نمود.

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه ماریبور

دانشگاه ماریبو ( UM ) دومین دانشگاه بزرگ اسلوونی است که در سال 1975 میلادی در شهر ماریبو تاسیس شد و هم اکنون با بیش از 14 هزار دانشجو و 1700 کادر و عضو هیئت علمی در حال فعالیت است که در سال 2021 توانست در رتبه 801-1000 در میان دانشگاه های برتر جهان و رتبه 251-300 در میان دانشگاه های جوان در جهان قرار بگیرد ، سال ها پس از تأسیس دانشگاه ، دانشکده پرستاری در سال 1996 برای انجام تحقیقات بین رشته ای در پرستاری و در رشته های مرتبط به عنوان اولین موسسه پرستاری در اسلوونی تأسیس شد.

یکی از مزیت های تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه ماریبور این است که دانشجویان کشورمان پس از پایان تحصیل و اخذ مدرک می توانند مدرک خود را در داخل کشور مورد ارزیابی قرار دهند چون نام این دانشگاه طبق آخرین اعلام مورد قبول وزارت علوم و تحقیقات کشورمان است.

هدف اصلی دانشکده به رسمیت شناختن مراقبت های بهداشتی به عنوان یک رشته و حرفه علمی است ، در این دانشکده فعالیت های تحقیق و آموزش بصورت حرفه ای دنبال می شود.

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه ماریبور

پرستاری در دانشگاه پریمورسکا

دانشگاه پریمورسکا یکی از جوان ترین دانشگاه های اسلوونی می باشد که در سال 2003 در شهر کوپر تاسیس شد ، این دانشگاه دارای 3 پردیس است که علاوه بر کوپر در شهرهای ایزولا و پوتوروز واقع شده اند ، دانشکده پرستاری نیز در پردیس ایزولا واقع می باشد.

برنامه تحصیلی پرستاری در دانشگاه پریمورسکا نیز مانند دانشگاه های دیگر اسلوونی بر اساس دستورالعمل های اتحادیه اروپا و مقررات اسلوونی طرح ریزی و اجرا می شود و از آنجایی که ارایه خدمات همه جانبه به بیماران نیازمند کار تیمی و مشارکت حرفه های مختلف سلامت میباشد ، در این جا دانشجویان بسیاری از اصول دیگر در علوم پزشکی را علاوه بر پرستاری به صورت مفید و کاملا کاربردی آموزش خواهند دید.

دانشجویان در این دانشگاه تا دوره کارشناسی ارشد قادر به تحصیل در این رشته می باشند ، زبان آموزش در این دانشگاه اسلونیایی و انگلیسی می باشد که دوره کارشناسی ارشد فقط به زبان انگلیسی ارائه می گردد.

خوب است بدانید دانشگاه های سوئد نیز مانند اسلوونی دارای جایگاه بالایی در بین دانشگاه های پرستاری اروپا هستند ، برای اشنایی بیشتر با این رشته در سوئد ، حتما مقاله تحصیل رشته پرستاری در سوئد را بخوانید.

تحصیل پرستاری در دانشگاه لیوبلیانا

دانشگاه لیوبلیانا قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه در کشور اسلوونی و دارای بهترین رتبه جهانی در میان دانشگاه‌های این کشور است ، این دانشگاه در سال 1919 میلادی در شهر لیوبلیانا پایتخت کشور اسلوونی تاسیس گردید و هم اکنون با دارا بودن بیش از 60 هزار دانشجو در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی یکی از بزرگترین دانشگاه‌های اروپا به شمار می‌رود ، این دانشگاه از 23 دانشکده تشکیل شده است و در سال 2020 توانست در جایگاه 401-450 در میان دانشگاه های برتر جهان قرار گیرد.

برنامه تحصیل پرستاری در دانشگاه لیوبلیانا بر اساس دستورالعمل های اتحادیه اروپا و مقررات اسلوونی طرح ریزی و اجرا می شود ، که شامل آموزش های نظری و کسب مهارت های عملی لازم برای تربیت و پرورش پرستارانی ماهر می شود.

این برنامه شامل 50٪ آموزش نظری و 50٪ آموزش عملی و یادگیری مستقل است که آموزش های نظری بر موضوعات خاصی در پرستاری مانند : ارتقاء سلامت و آموزش بهداشت ، اورژانس ، اجتماع ، روان پزشکی ، پرستاری کودکان و زنان و پرستاری در بخشهای داخلی و جراحی و غیره تمرکز می کنند.

آموزش های عملی هم در ازمایشگاه های دانشگاه و در موسسات بهداشتی و اجتماعی مانند : بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی ، خانه های سالمندان و مراکز بهداشت عمومی و غیره مورد تدریس قرار می گیرند.

هزینه تحصیل پرستاری در اسلوونی

به طور کلی برای شهروندان این کشور و کشورهای عضو اتحادیه اروپا هزینه تحصیل پرستاری در اسلوونی در دانشگاه های دولتی رایگان است ، اما افراد خارجی غیر از این دسته مشمول شهریه می شوند که هر دانشگاه شهریه ای متفاوت را دارا است ، که می تواند در دوره کارشناسی سالانه ۲۵۰۰ یورو تا ۴۰۰۰ یورو و در دوره کارشناسی ارشد ما بین ۲۰۰۰ یورو تا ۴۵۰۰ یورو و در مقطع دکتری تا ۶۰۰۰ یورو هزینه در بر داشته باشد.

موسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی شهریه های بسیار بالاتری را از دانشجویان دریافت می کنند که ممکن است سالانه برای دوره کارشناسی تا ۱۵ هزار یورو و دوره های تحصیلات تکمیلی تا ۲۰ هزار یورو نیز برسد.

هزینه تحصیل پرستاری در اسلوونی

برای تمام کسانی که قصد ادامه تحصیل در خارج کشور را دارند ، هزینه های زندگی و تحصیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می تواند در انتخاب مقصد تاثیر بالایی بگذارد ، خوشبختانه اسلوونی در تحصیل رشته پرستاری جز کشورهای گران قیمت اروپایی نیست و شهریه دانشگاه ها و همچنین هزینه زندگی در این کشور بسیار معقولانه و مناسب است.

همانطور که میدانید برای پایین اوردن هزینه های تحصیل ، یکی از بهترین راه ها دریافت بورسیه تحصیلی است، بعنوان یک پیشنهاد جانبی می توانید در ایتالیا در رشته ها و مقاطع بیشتری نسبت به اسلوونی بورسیه بگیرید ؛ پس مقاله تحصیل رشته پرستاری در ایتالیا را بخوانید و تصمیم بگیرید.

چارت درسی پرستاری در دانشگاه های اسلوونی

تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی از طریق برنامه سه ساله تحصیل در مقطع کارشناسی ، یک برنامه 2 ساله در مقطع کارشناسی ارشد و در اخرین مرحله یک دوره 4 ساله در مقطع دکتری بدست می آید ، همانطور که گفتیم مبانی این برنامه ها، دستورالعمل ها و مقررات مختلفی است از جمله : خدمات پرستاری که توسط دستورالعمل های بخشی اتحادیه اروپا تعیین شده است ، استراتژی آموزش عالی اروپا (اعلامیه بولونیا) و قانون آموزش عالی در جمهوری اسلوونی.

مدرک پرستاری شامل 130 واحد درسی که 4600 ساعت آموزش نظری و تمرین بالینی است که بخش نظری آن باید شامل حداقل 1200 ساعت و تمرین بالینی حداقل 2300 ساعت باشد که در حال حاضر هشت موسسه آموزشی شامل 3 کالج و 5 دانشگاه برای آموزش برنامه های پرستاری در اسلوونی در مقطع کارشناسی تأیید شده و مشغول به فعالیت هستند.

سال اول دانشجویان با دروس نظری و عمومی شامل : آناتومی ، فارماکولوژی ، پرستاری و توانبخشی سالمندان ، اخلاق در پرستاری ، آسیب شناسی و غیره آشنا می شوند ، در سال دوم دروس تخصصی تری شامل : روانشناسی در پرستاری ، مراقبت های جراحی ، مراقبت های تسکینی ، پرستاری از بیماران داخلی و غیره به دانشجویان تدریس می شود ، در سال آخر و سال سوم دروس تخصصی و عملی نظیر : خدمات فوریت های پزشکی و مراقبت های بهداشتی در شرایط اضطراری ، پرستاری از کودک ، مراقبت های زنان و زایمان ، پیشگیری از عفونتهای بیمارستانی و غیره به آنان آموخته می شود.

زبان تحصیل پرستاری در اسلوونی

زبان تحصیل پرستاری در اسلوونی

تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی به دو زبان انگلیسی و اسلوونیایی برای علاقه مندان به این رشته ارائه و تدریس می شود ، البته در دوره کارشناسی ارشد و دکتری و زبان انگلیسی مهم تر می باشد و بیش تر دروس به این زبان مورد تدریس قرار خواهند گرفت.

برای ثبت نام در دانشگاه به مدرک زبان انگلیسی تافل یا ایلتس نیازمند می باشید ، با این که بعضی دانشگاه ها هم از دانشجویان مدرک زبان درخواست نمی کنند اما اگر آن را فراهم سازید از شانس پذیرش و سرعت پذیرش بیشتری برخوردار خواهید شد.

نکته قابل توجه این می باشد که شما برای برقراری ارتباط با بیماران و مراجعین چه در محیط کار در حین استخدام و چه در مواقع کار آموزی و دروس عملی در حین تحصیل باید بتوانید به زبان اسلوونیایی با مردم صحبت کنید ، پس به نحوی شما برای تحصیل این رشته در این کشور باید قدرت ارتباط برقرار کردن با مردم به زبان اسلوونیایی را داشته باشید و این زبان را آموزش ببینید ، چون متاسفانه میزان تسلط مردم این کشور به زبان انگلیسی بسیار پایین است.

برنامه ریزی های ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی بر این محور است تا بتوانیم بهترین کیفیت را به مشتریانمان ارائه دهیم  و پرونده های مهاجرتی را به بهترین شکل پیاده سازی و اجرا کنیم.

کیفیت خدمات در کنار تجربه منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما خواهد شد و ویزای کشور مقصدتان را به زودی در دست خواهید داشت. همانطور که در ویدیو روبرو نمونه های ویزای کشور های مختلف را میبینید، ما در کارمان حرفه ای عمل می کنیم و تمامی جوانب را سنجیده اجرا می کنیم.

آزمون های ورودی پرستاری اسلوونی

برای تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی ، نیاز به شرکت در هیچ آزمون ورودی را ندارید و مبنای سنجش شما نمرات دیپلم و نمرات سال های پیشین شما می باشد ، البته اگر تعداد متقاضیان واجد شرایط ورود به این رشته در دانشگاهی بیش از ظرفیت مورد درخواست باشد و شرایط آنان بسیار نزدیک به هم باشد ممکن است میان آن متقاضیان آزمون های ورودی پرستاری اسلوونی از سمت دانشگاه برگزار شود که احتمال این موضوع بسیار پایین می باشد.

برای ثبت نام و پذیرش در این رشته شما باید شرایطی که هر دانشگاه از شما تقاضا می کند را دارا باشید تا اجازه تحصیل به شما در آن موسسه یا دانشگاه داده شود.

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در اسلوونی

مزایا و معایب تحصیل پرستاری در اسلوونی

به احتمال خیلی زیاد اسلوونی برای شما جز آن دسته کشورها است که شناخت کمتری در زمینه تحصیل و مهاجرت نسبت به کشورهایی چون فرانسه ، آلمان ، انگلستان و ایتالیا از آن دارید ، همین شناخت کم می تواند ایجاد مشکلاتی کوچک و بزرگ را برای شما چه در حین فرآیند پذیرش و چه در حین تحصیل بنماید.

برای اینکه بتوانید در دانشگاه های برتر این کشور پذیرش شوید و همین طور با مقررات زندگی و سیستم آموزش در این کشور هرچه بیش تر و بهتر آشنا شوید با مشاوران و کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی تماس حاصل نمایید و ابهامات و سوالات خود را به بهترین شکل ممکن رفع کنید.

در ادامه این قسمت با ما باشید تا شما را با مزایا و معایب تحصیل پرستاری در اسلوونی که ممکن است از ابتدای این مسیر تا پایان آن برای شما ایجاد مشکل نماید، آشنا کنیم.

مزایا

 • اعتبار مدرک پرستاری اسلوونی در تمام اروپا
 • هزینه پایین زندگی و اقامت در این کشور
 • مقرون به صرفه بودن تحصیل این رشته در این کشور
 • اختصاص بورسیه تحصیلی دانشگاه ها به دانشجویان این رشته
 • اجازه اشتغال و کسب درآمد در حین تحصیل به دانشجویان خارجی
 • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی برای پذیرش در رشته پرستاری
 • امنیت مناسب جانی و مالی برای دانشجویان خارجی در این کشور
 • مناظر و طبیعت زیبا و چشمگیر در این کشور
 • آب و هوای مناسب و معتدل برای زندگی

معایب

 • اجبار به یادگیری زبان اسلوونیایی برای ارتباط با مردم
 • درک و صحبت زبان اسلوونیایی بسیار سخت و مشکل است
 • بازار کار مناسبی پس از پایان تحصیلات در این رشته وجود ندارد
 • تفاوت زیاد فرهنگی و مذهبی با ایرانیان

بازار کار و درآمد پرستاران در اسلوونی

یکی از مسائلی که دانشجویان خارجی همواره مد نظر قرار می دهند این است که پس از پایان تحصیلات در رششته تخصصی خود در همان کشور کار پیدا کرده و شاغل شوند و در نهایت بتوانند به اقامت موقت و دائم آن کشور دست پیدا کنند ، در رابطه با رشته پرستاری و کشور اسلوونی این رویه چندان برقرار و امید وارانه نمی باشد ، زیرا شرایط شغلی در رشته پرستاری در این کشور چندان مناسب نیست.

شاید مستحضر باشید که ساعات کاری پرستاران به دلیل کمبود نیرو در این بخش در مراکز بهداشتی و بیمارستانی این کشور بسیار بالا است ، حال در کنار آن حقوق و درآمد آنان بسیار پایین تر از دیگر شاغلان این عرصه در دیگر کشورهای اروپایی می باشد ، به همین خاطر اکثر پرستاران این کشور روزانه به کشورهای همسایه مهاجرت می کنند که نتیجه آن همین شرایط کنونی است.

طبق آمار بازار کار و درآمد پرستاران در اسلوونی پرستاران در این کشور ماهانه درآمدی کمتر از هزار یورو کسب می کنند با اینکه در کشورهای همسایه اسلوونی با ساعات کاری کمتر در ماه تا 2 هزار یورو درآمد دارند ، پس اگر قصد دارید در این رشته در اسلوونی تحصیل کنید ، به بازار کار در این کشور دل خوش نباشید.

برای آشنایی با شرایط کار در اروپا و شناخت برترین مشاغل برای کار و زندگی ، مقاله کار در اروپا را بخوانید. کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی را برای علاقه مندان ، شرح دادند ، از طریق باکس دیدگاه با ما در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته پرستاری در اسلوونی

برای ورود به دانشگاه های اسلوونی و تحصیل در رشته پرستاری هیچ اجباری برای شرکت در دوره های پری مدیکال یا دوره های پیش نیاز تحصیلی وجود ندارد ، یا بهتر است بگوییم که دانشگاه های این کشور دوره پری مدیکال را برای علاقه مندان ارائه نمی کنند.

دانشگاه ماریبو ( UM ) دومین دانشگاه بزرگ اسلوونی

به طور کلی برای شهروندان این کشور و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحصیل در این رشته در دانشگاه های دولتی رایگان است ، اما افراد خارجی غیر از این دسته مشمول شهریه می شوند که هر دانشگاه شهریه ای متفاوت را دارا است ، که می تواند در دوره کارشناسی سالانه 2500 یورو تا 4000 یورو و در دوره کارشناسی ارشد ما بین 2000 یورو تا 4500 یورو و در مقطع دکتری تا 6000 یورو هزینه در بر داشته باشد

سال اول دانشجویان با دروس نظری و عمومی شامل : آناتومی ، فارماکولوژی ، پرستاری و توانبخشی سالمندان ، اخلاق در پرستاری ، آسیب شناسی و غیره آشنا می شوند ، در سال دوم دروس تخصصی تری شامل : روانشناسی در پرستاری ، مراقبت های جراحی ، مراقبت های تسکینی ، پرستاری از بیماران داخلی و غیره به دانشجویان تدریس می شود ، در سال آخر و سال سوم دروس تخصصی و عملی نظیر : خدمات فوریت های پزشکی و مراقبت های بهداشتی در شرایط اضطراری ، پرستاری از کودک ، مراقبت های زنان و زایمان ، پیشگیری از عفونتهای بیمارستانی و غیره به آنان آموخته می شود.

رشته پرستاری در اسلوونی به دو زبان انگلیسی و اسلوونیایی برای علاقه مندان به این رشته ارائه و تدریس می شود ، البته در دوره کارشناسی ارشد و دکتری و زبان انگلیسی مهم تر می باشد و بیش تر دروس به این زبان مورد تدریس قرار خواهند گرفت.

سپاس که ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمودید ، خواهشمندیم با ما در شرکت مهاجرتی رجبی در تماس باشید و ما را از نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود در رابطه با تحصیل در رشته پرستاری در اسلوونی مطلع گردانید ، همکاران ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به شما عزیزان هستند ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در اسلوونی ، اطلاعات بسیار کامل و به روزی در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور کسب کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *