تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا

تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا

تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا یکی از گزینه های مناسب جهت ورود و تحصیل در یکی از بهترین کشورهای اروپا می باشد که می تواند برای شما تحصیلی پربار را در کنار مدارکی معتبر از سوی مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها فراهم آورده و در آینده نیز امکان اشتغال و یا ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی این رشته در ایتالیا و یا دیگر کشورهای اروپایی را رقم بزند ، در ادامه جهت معرفی و شناخت بیش تر تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا با کارشناسان تیم شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه شوید.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رشته های علوم پزشکی و چگونگی اخذ پذیرش از این دانشگاه ها به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا مراجعه نمایید.

تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا در مقطع کارشناسی و مقاطع تکمیلی از جمله رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی در این کشور است که چندین سالی است در میان دانشجویان کشور ما شناخته تر شده و هر ساله افراد فراوانی از اقصا نقاط کشورمان برای تحصیل در این کشور اقدام می نمایند که در این میان برخی موفق به دریافت پذیرش شده و برخی نیز ناموفق باقی می مانند.

شما نیز چنان چه قصد تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا را دارید توصیه می نماییم که قبل از گونه اقدام اطلاعات کافی و دقیقی را در رابطه با مدارک و شرایط هریک از دانشگاه ها به صورت مجزا دریافت نمایید که هرگونه ایراد و یا نقص در ارسال مدارک می تواند پذیرش و قبولی شما را به طور کامل کنسل کرده و شما را با مشکل بزرگی مواجه نماید.

پریمدیکال رشته بینایی سنجی در ایتالیا

دانشجویانی خارجی که قصد ورود به دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را دارند باید پیش از ورود به کلاس های دانشگاه و شروع به تحصیل در رشته تحصیلی مد نظر خود ، با بسیاری از موارد پیش نیاز و سیستم آموزشی این کشور آشنایی کامل را به دست آورده و به طور کامل آماده حضور و ورود به دانشگاه های این کشور شوند.

پریمدیکال رشته بینایی سنجی در ایتالیا نیز دوره ای پیش از دانشگاه می باشد که دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته بینایی سنجی باید در آن شرکت کرده و در این دوره با برخی از دروس مورد نیاز آشنایی پیدا کرده و مواردی را بیاموزند تا در هنگام ورود به دانشگاه راحت تر و سریع تر قادر به یادگیری دروس و مباحث درسی این رشته باشند.

دوره پیش دانشگاهی رشته بینایی سنجی در ایتالیا معمولا 6 ماه تا یک سال به طول می انجامد که برای ورود به آن باید مدرک دیپلم پایان دوره دبیرستان و مدرک زبان معتبری را ارائه کنید ، در این دوره دانشجویان با دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضی و زبان ایتالیایی آشنایی کاملی در زمینه های قابل استفاده در رشته بینایی سنجی پیدا می نمایند و سیستم آموزشی این کشور را لمس و درک می نمایند.

بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی ایتالیا

ایتالیا را یکی از کشورهای پر افتخار و بسیار موفق در تاریخ بشریت می توان نامید ، کشوری که در زمینه های بسیار متفاوتی خدماتی زیاد به مردم جهان کرده و دانشمندان ، فیلسوفان و پزشکان بسیاری را برای خدمت به مردم تربیت و پرورش داده است ، یقینا این انسان ها در دانشگاه ها و مراکز آموزشی علمی این کشور پرورش یافته اند و رشد نموده اند که نشان از بزرگی مراکز آموزشی عالی این کشور می باشد.

بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی ایتالیا

در این قسمت بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی ایتالیا را برای شما جمع آوری کرده و به اختصار با برخی از آنان آشنا خواهیم کرد ، توجه داشته باشید که حتما قبل از مهاجرت و یا اقدام به ثبت نام از شرایط و مدارک پذیرش و ثبت نام هریک از دانشگاه های مد نظرتان اطلاعات دقیق و کاملی را جمع آوری کنید ، کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی آماده ارائه کامل ترین اطلاعات و راهنمایی ها در رابطه با تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا به شما عزیزان می باشند.

دانشگاه پادوآ

دوره کارشناسی بینایی سنجی در دانشگاه پادوآ ، متخصصانی را آموزش می دهد تا در زمینه اپتیکال – اپتومتری با یک آموزش پایه قوی در فیزیک کلاسیک و مدرن و یک آماده سازی اپتیکال – اپتومتری به یک متخصص این حوزه مبدل شده و به شما این امکان را می دهد که تجهیزات پیچیده تر را با مهارت کافی مدیریت کنید ، تحصیل در این رشته به شما امکان می دهد تا روش های تحقیق فنی و علمی را برای ارزیابی توانایی های بینایی و بینایی سنجی به دست آورید.

این رشته در شاخه های رشته پیراپزشکی جای می گیرد و تحصیل آن در پادوآ 3 سال ( 6 ترم ) به طول خواهد انجامید و در نهایت مدرک کارشناسی بینایی سنجی را برای دانشجویان به ارمغان می آورد ، همچنین بدانید که زبان تدریس این رشته در پادوآ زبان ایتالیایی می باشد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی این رشته وجود ندارد.

دانشگاه پادوا یکی از نخستین دانشگاه ها در جهان و دومین دانشگاه قدیمی در ایتالیا است که در سال 1222 میلادی به عنوان یک مدرسه حقوق در فاصله 40 کیلومتری شهر ونیز تاسیس و شروع به کار کرد و در حال حاضر یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های تحقیقاتی ایتالیا می باشد.

دانشگاه ساپینزا

با تحصیل و آموزش در زمینه اپتیکال و اپتومتری در دانشگاه ساپینزا افراد قادر به فعالیت در تمامی زمینه های مربوط به این رشته در هر کجای جهان و در هر مرکز درمانی و یا آموزشی خواهند شد و این دانشگاه کاملا یک چهره حرفه ای در این رشته را آموزش و پرورش می دهد ، دانشگاه افراد را در زمینه های فیزیک کلاسیک و مدرن و همچنین در زمینه های نوری – اپتومتری به یک پایه محکم و قوی می رساند.

ساپینزا در آموزش این رشته دانشجویان را به به افرادی با ذهنی باز ، انعطاف پذیر و مستعد یادگیری سریع روش ها و فناوری های نوآوران مبدل کرده و آنان را قادر به مدیریت ابزار با صلاحیت تجهیزات نوری پیچیده و دستگاه های اپتومتیک می نماید که قادر به فعالیت با هر نوع دستگاه و تجهیزات این حرفه در هر کجای جهان می باشند ، زبان آموزش در این مرکز ایتالیایی بوده و مدت زمان مورد نیاز برای تحصیل در این رشته نیز 3 سال می باشد.

دانشگاه ساپینزا در سال 1303 میلادی در شهر رم ایتالیا به دستور پاپ بونیفاس هشتم تاسیس و راه اندازی شد و در حال حاضر بزرگترین دانشگاه اروپا می باشد که بیش ترین تعداد دانشجو را در خود جای داده و به آنان آموزش می دهد ، این مرکز همچنین یکی از برترین و فعال ترین مراکز دانشگاهی اروپا در ارائه و آموزش از طریق راه دور به دانشجویان به حساب می آید.

دانشگاه میلان

هدف از دوره کارشناسی اپتیک و بینایی سنجی در دانشگاه میلان ارائه دانش پایه در فیزیک و شیمی به دانشجویان می باشد که می تواند زمینه مناسبی برای دروس فنی بیشتر در زمینه های اپتیک ، بینایی سنجی و لنزهای تماسی باشد ، همچنین چندین از اساتید این رشته از انجمن های بزرگ چشم پزشکی در کشور دعوت شده و به آموزش دانشجویان به صورت تئوری و عملی در آزمایشگاه ها و مراکز درمانی می پردازند.

زبان آموزش در این دانشگاه نیز مانند اکثر مراکز ایتالیا به زبان ایتالیایی می باشد و ارائه مدرک زبان و داشتن تسلط لازم و کافی به این زبان از جمله الزمات پذیرش و تحصیل در این رشته می باشد ، مدت زمان مورد نیاز برای دریافت مدرک در این رشته 3 سال می باشد و در انتها مدرک کارشناسی بینایی سنجی به دانشجویان اعطا می گردد.

دانشگاه میلان دانشگاهی دولتی در شهر میلان ایتالیا واقع شده که از سال 1924 شروع به فعالیت کرده است و از جمله بهترین رشته های تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا است ، البته نه تنها رشته بینایی سنجی بلکه این دانشگاه در ارائه و آموزش رشته های پزشکی و مهندسی نیز بسیار باکیفیت می باشد ، در حال حاضر طبق نظر موسسه QS این دانشگاه درمیان 300 دانشگاه برتر جهان جای دارد.

دانشگاه سیه نا

دانشگاه سینه نا واقع در منطقه توسکانی و شهر سینه نا در سال 1240 میلادی شروع به فعالیت کرده است و از قدیمی ترین مراکز آموزشی این کشور و اروپا می باشد که اعتبار بالایی در انواع رشته های تحصیلی دارا است و موفق به کسب جایگاه برترین دانشگاه ایتالیا نیز در سال های فعالیت خود گشته است ، سینه نا در یک شهر کوچک و کم جمعیت واقع شده که جمعیت زیادی از آن را دانشجویان تشکیل می دهند.

دانشجویان دانشگاه سینه نا پس از تحصیل در رشته اپتومتری این دانشگاه قادر خواهند بود تا به درمان اختلالات بینایی بپردازد و با تجویز وسایل کمک بینایی از جمله عینک ، ‌لنزها و تمرینات و ورزش های چشمی و غیره در جهت بهبود سیستم بینایی به ایفای نقش بپردازد و در برخی و از موار خاص و دارای تخصص به تجویز دارو نیز برای بیماران بپردازند.

باید دقت داشته باشید که این دانشگاه نیز مانند دیگر مراکز فقط مقطع کارشناسی رشته بینایی سنجی را برای دانشجویان برگزار می کند و زبان تدریس آن نیز زبان ایتالیایی بوده و 3 سال به طول خواهد انجامید ، دقت داشته باشید که مقطع کارشناسی ارشد رشته بینایی سنجی در ایتالیا ارائه نمی شود و هیچ مرکزی آن را ارائه نمی کند.

علاوه بر این 4 دانشگاه که گفتیم مراکز زیر نیز از مراکز معتبر ارائه رشته بینایی سنجی در ایتالیا هستند:

 • دانشگاه رم تور ورگاتا
 • دانشگاه فلورانس
 • دانشگاه فدریکو دوم ناپل
 • دانشگاه اودینه
 • دانشگاه جنوا

هزینه تحصیل بینایی سنجی در ایتالیا

یکی از مباحث دارای اهمیت میان دانشجویان خارجی همواره مبحث هزینه و شهریه دانشگاه ها است که نقش بسیاری زیادی در انتخاب مقصد ، رشته و حتی ارزش و اعتبار مدارک را ایفا می نماید ، هزینه تحصیل بینایی سنجی در ایتالیا را می توان بسیار مقرون به صرفه و مناسب دانست ، به خصوص برای دانشجویان کشورمان که با مشکل گرانی ارز دست و پنجه نرم می کنند.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در ایتالیا

تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا را می توان در مراکز دولتی و خصوصی این کشور با توجه به شرایط خود انتخاب نمود که معمولا میزان توجه و درخواست برای مراکز دولتی بسیار بیش تر و فراگیرتر می باشد ، دلیل اصلی آن را باید همین هزینه شهریه اعلام کرد که دارای تفاوت زیادی بوده و تحصیل در مراکز خصوصی را برای افراد متمول ممکن می سازد.

البته باید گفت که فقط مراکز خصوصی این رشته را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند ، پس چنان چه خواهان تحصیل این رشته به زبان انگلیسی باشید باید هزینه های گرانی را پرداخت نمایید ، در ادامه شهریه برخی از دانشگاه ها جهت تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا را مشاهده خواهید نمود :

 • دانشگاه پادوآ سالانه مبلغ 2945 یورو
 • دانشگاه ساپینزا سالانه مبلغ 2307 یورو
 • دانشگاه میلان مبلغ 3900 یورو
 • دانشگاه سیه نا سالانه 2500 یورو
 • دانشگاه فلورانس سالانه 2650 یورو

توجه کنید که شهریه دانشگاه های خصوصی از 5 هزار یورو تا 25 هزار یورو برای این رشته متغیر خواهد بود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته بینایی سنجی به زبان اسپانیایی در دانشگاه های اسپانیا برای هر نیمسال تحصیلی 757 یورو است ؛ شاید بخواهید اطلاعات بیشتری از دانشگاه های اسپانیا برای مهاجرت تحصیلی داشته باشید ، مقاله تحصیل رشته بینایی سنجی در اسپانیا را مرور کنید.

چارت درسی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های ایتالیا

چارت درسی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های ایتالیا نیز بر اساس برترین دانشگاه های جهان بوده و از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار است و در طول آموزش عملی خود در دانشگاه ، دانشجویان یاد می گیرند که چگونه یک تجزیه و تحلیل کامل بینایی سنجی انجام دهند و چگونه مشکلات شناسایی شده را با استفاده از مناسب ترین وسایل کمک بینایی حل نمایند.

همچنین در آموزش به دانشجویان علاوه بر دروس پایه فیزیک ، شیمی ، آناتومی و فیزیولوژی چندین موضوع با ابزارهای اپتیک ، روش های بینایی سنجی و لنزهای تماسی نیز پوشش داده می شود و همه دانشجویان به مدت چندین ماه در آزمایشگاه های دانشگاه یا در موسسات یا شرکت های فعال در زمینه بینایی سنجی و لنزهای تماسی آموزش می بینند ، علاوه بر این درس ها و سمینارهایی برای دانشجویان نیز برگزار می شود که هدف آن ها تعمیق دانش و نشان دادن تمام ویژگی های این حرفه است.

دانشجویان پس از اخذ مدرک دارای دانش فنی – علمی پایه در فیزیک کاربردی ، زیست شناسی ، فیزیولوژی ( بیشتر برای چشم و بینایی) می شوند و اصول کار و استفاده عملی از روش ها و تکنیک های آنالیز چشم و و همچنین در مورد ابزارهای مدرن مورد استفاده در بینایی سنجی را فرا گرفته اند.

دروس اصلی و پایه بینایی سنجی در ایتالیا

برخی از دروس اصلی این رشته به قرار زیر هستند :

 • اپتیک هندسی و چشمی
 • آناتومی و بافت شناسی انسان و چشم
 • سیستم های نوری و چشمی
 • فیزیولوژی عمومی و چشم
 • ریاضیات ساده و پیشرفته
 • اپتیک عمومی تعبیه لنزهای تماسی
 • آزمایشگاه تکنیک های فیزیکی بینایی سنجی
 • تکنیک های فیزیکی عمومی برای بینایی سنجی
 • درک بصری
 • بیوشیمی
 • اصول آسیب شناسی چشمی
 • اپتومتری پیشرفته با آزمایشگاه
 • تاریخچه فیزیک مدرن و ابزار نوری
 • آزمایشگاه تکنیک های فیزیکی برای نصب لنزهای تماسی

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا

به عنوان متقاضیان تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور اگر کشوری غیر انگلیسی زبان را برای تحصیل خود انتخاب می نمایید ، توجه داشته باشید که یکی از الزامات سفر و تحصیل در آن یادگیری زبان رسمی و عامه مردم است ، با توجه به همین موضوع باید گفت که زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا ، زبان رسمی این کشور و زبان ایتالیایی می باشد.

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا

البته باید ابراز داشت که برخی از دانشگاه های خصوصی نسبت به ارائه و آموزش رشته بینایی سنجی به زبان انگلیسی اقدام می کنند که متاسفانه هزینه تحصیل در آنان گران قیمت بوده و مناسب تمامی افراد و اقشار نخواهد بود ، با اینکه حتی در صورت پذیرش در این مراکز و تحصیل به زبان انگلیسی این رشته نیز باز برای زندگی و ارتباط با بیماران در مراکز درمانی باید بتوانید به زبان ایتالیایی با مردم ارتباط برقرار کنید.

پس در هر صورت نیاز به یادگیری زبان ایتالیایی وجود دارد ، باید دقت کنید که جهت تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا باید مدرک زبان ایتالیایی معتبری به دانشگاه ارائه نمایید که معمولا باید در حداقل سطح B2 باشد ، لازم است که حتما در این باره با ارتباط با دانشگاه اطلاعات کافی را در رابطه با مدارک زبان مورد درخواست آنان کسب نموده تا ادامه ثبت نام و پذیرش با مشکل مواجه نگردد.

آزمون های ورودی رشته بینایی سنجی ایتالیا

یکی از مزایای تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا که می تواند برای دانشجویانی کشورمان بسیار مفید و جالب توجه باشد را باید عدم نیاز به شرکت در آزمون پذیرش و آزمون ورودی این رشته دانست ، بله ، خوشبختانه برای ورود به این رشته در کشور ایتالیا آزمونی ورودی از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزشی ارائه کننده این رشته برگزار نمی شود و دانشجویان با استرس آزمون های ورودی و یا همان کنکور مواجه نخواهند بود.

در این مرحله سوابق تحصیلی و نمرات دانشجویان در مقاطع پیشین و مدرک زبان آنان است که باید بتواند مجوز قبولی و پذیرش را برای آنان به ارمغان آورد ، البته برخی از مراکز بعد از پذیرش دانشجویان و در مرحله آخر نسبت به اخذ مصاحبه ای حضوری از متقاضیان اقدام می کنند تا به طور مستقیم میزان دانش و تسلط انان به زبان ایتالیایی را مورد بررسی قرار دهند.

همچنین برخی دیگر از دانشگاه ها فقط با اخذ آزمونی میزان تسلط و سطح دانش متقاضیان نسبت به زبان ایتالیایی را مورد سنجش و بررسی قرار می دهند که معمولا اگر بتوانید مدرک زبانی معتبر با نمراتی بالا را به دانشگاه ارائه نمایید به امکان زیادی نیاز به شرکت در این آزمون سنجشی نیز وجود نخواهد داشت ، توصیه می کنیم در این باره با کارشناسان موسسه رجبی تماس حاصل کرده و اطلاعات کافی را کسب کنید.

برای تحصیل رشته پرستاری در ایتالیا هم نیاز به شرکت در آزمون ندارید ، اطلاعات بیشتر در مقاله لینک شده به شما تقدیم شده است.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای مهم و پیشرفته جهان است که تحصیل در آن مورد درخواست تعداد فراوانی دانشجو از سراسر نقاط جهان قرار می گیرد و پذیرفته شدن در مراکز آموزشی خود می تواند یک موفقیت و امتیاز بزرگ برای دانشجویان تلقی شود و آینده شغلی آنان را تا حدی تضمین نماید ، باید گفت که مزایا تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا را باید بسیار بیش تر از معایب آن دانست و در نظر گرفت.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در ایتالیا

در این قسمت برخی از مهم ترین و اصلی ترین مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در ایتالیا را برای شما عزیزان جمع آوری کرده و در اختیارتان قرار خواهیم داد ، این موارد می تواند یک دید کلی و بسیار مناسب را برای تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا به شما داده و مقایسه شرایط خود و شرایط موجود در این کشور را راحت نماید.

مزایا

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر و سرشناس جهان
 • اعطای مدارک معتبر و قابل قبول در اکثر کشورهای جهان به خصوص قاره اروپا
 • آموزش و تحصیل در مراکز آموزشی مجهز و پیشرفته
 • برخورداری دانشگاه ها از تجهیزات و لوازم ازمایشگاهی به روز و مدرن
 • تحصیل زیر نظر اساتید با سواد و بسیار با تجربه
 • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی این رشته
 • آموزش و یادگیری زبان ایتالیایی و افزایش دایره زبانی دانشجویان
 • شهریه های ارزان و مقرون به صرفه این رشته در ایتالیا
 • اعطای بورسیه های تحصیلی مناسب به دانشجویان واجد شرایط

تحصیل رشته داروسازی در ایتالیا هم مزایای بسیار و شهرت جهانی دارد ؛ مقاله لینک شده ، اطلاعات کاملی در این زمینه به شما خواهد داد.

معایب

 • نیاز به یادگیری و درک زبان ایتالیایی
 • مشکل بودن یادگیری زبان ایتالیایی
 • گران بودن تحصیل به زبان انگلیسی این رشته
 • پذیرش رقابتی در دانشگاه های ایتالیا

بازار کار و درآمد رشته بینایی سنجی در ایتالیا

باید گفت که فارغ التحصیلان رشته بینایی سنجی در ایتالیا ممکن است در مشاغلی مانند : مطالعات بینایی سنجی مرتبط با شرکت های تجاری کوچک یا در مقیاس بزرگتر و زمینه های صنعتی مانند شرکت های تجاری اپتیک ، عینک و لنزهای تماسی در شرکت های دولتی و خصوصی و یا در مشاغلی نظیر اقدامات بینایی سنجی ، کنترل های محیطی در رابطه با چشم و بینایی و غیره استخدام شوید.

البته باید گفت که کشور ایتالیا چند سالی است که درگیر معضل بیکاری بوده و یافتن شغل در آن به راحتی برخی دیگر از کشورهای اروپایی نمی باشد ، البته این مشکل برای تحصیل کردگان در دانشگاه ها کمتر است ، اما باز وجود دارد ، پس دقت کنید که پس از دریافت مدرک از دانشگاه در ایتالیا شاید نیاز به تلاش و گذاشتن وقت بیش تر برای یافتن کار می باشد.

اما خوشبختانه بازار کار و درآمد رشته بینایی سنجی در ایتالیا مناسب بوده ودرآمد کافی برای افراد وجود دارد ، اپتومتریست ها در ایتالیا به طور متوسط ماهانه 7410 یورو درآمد دارند که با توجه به میزان دانش و تجربه آنان می تواند از حداقل 4100 یورو آغاز و تا حداکثر 12 هزار یورو افزایش یابد.

بسیاری از دانشجویان ایرانی تمایل دارند بعد از فارغ التحصیلی در ایتالیا بمانند و کار کنند ، بهترین روش های کاریابی و مشاغل مورد نیاز این کشور را در مقاله کار در ایتالیا بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله به بررسی تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا پرداختند ، برای طرح سوالات خود از بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بهره مند شوید.

هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا چقدر است؟

دانشگاه پادوآ سالانه مبلغ 2945 یورو
دانشگاه ساپینزا سالانه مبلغ 2307 یورو
دانشگاه میلان مبلغ 3900 یورو
دانشگاه سیه نا سالانه 2500 یورو

دوره پریمدیکال برای تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا به چه صورت برگزار می شود؟

دوره پیش دانشگاهی رشته بینایی سنجی در ایتالیا معمولا 6 ماه تا یک سال به طول می انجامد که برای ورود به آن باید مدرک دیپلم پایان دوره دبیرستان و مدرک زبان معتبری را ارائه کنید ، در این دوره دانشجویان با دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، ریاضی و زبان ایتالیایی آشنایی کاملی در زمینه های قابل استفاده در رشته بینایی سنجی پیدا می نمایند و سیستم آموزشی این کشور را لمس و درک می نمایند.

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا کدامند؟

دانشگاه پادوآ ، دانشگاه ساپینزا ، دانشگاه میلان و دانشگاه سیه نا

آیا برای تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا نیاز به ارائه مدرک زبان ایتالیایی وجود دارد؟

جهت تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا باید مدرک زبان ایتالیایی معتبری به دانشگاه ارائه نمایید که معمولا باید در حداقل سطح B2 باشد ، لازم است که حتما در این باره با ارتباط با دانشگاه اطلاعات کافی را در رابطه با مدارک زبان مورد درخواست آنان کسب نموده تا ادامه ثبت نام و پذیرش با مشکل مواجه نگردد.

آیا برای تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا نیاز به شرکت در آزمون وجود دارد؟

یکی از مزایای تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا که می تواند برای دانشجویانی کشورمان بسیار مفید و جالب توجه باشد را باید عدم نیاز به شرکت در آزمون پذیرش و آزمون ورودی این رشته دانست ، بله ، خوشبختانه برای ورود به این رشته در کشور ایتالیا آزمونی ورودی از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزشی ارائه کننده این رشته برگزار نمی شود و دانشجویان با استرس آزمون های ورودی و یا همان کنکور مواجه نخواهند بود.

از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید سپاسگزاریم ، شما عزیزان می توانید با حضور در دفاتر تهران و شیراز و یا به صورت تلفنی هرگونه اطلاعات لازم در زمینه تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا را از کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی دریافت نمایید ، همچنین خوب است جهت تکمیل اطلاعات خود ، مقاله مهاجرت به ایتالیا را در کنار این محتوا بخوانید و با این کشور و راه های قانونی و امن مهاجرت به آن آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “تحصیل رشته بینایی سنجی در ایتالیا

 1. علیرضا احمدی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  بنده ۲۷ ساله هستم و با توجه به شغل پدریم و خودم که مربوط به عینک هستش و ۶ سال سابقه بیمه دارم قصد تحصیل در رشته اپتومتریستی در مقطع لیسانس را دارم
  خواستم بپرسم ایا برای من احتمال ریجکت ویزا با توجه به گپ سنی وجود دارد یا خیر ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر آخرین مدرک تحصیلی تان دیپلم باشد احتمال ریجکتی بالاست.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *