تحصیل رشته بینایی ‌سنجی در اسپانیا

تحصیل رشته بینایی ‌سنجی در اسپانیا در بین علاقمندان تحصیل در رشته های پیراپزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به بررسی شرایط تحصیل ، هزینه ها و سایر اطلاعات مفید در این زمینه خواهیم پرداخت ، پس با ما همراه باشید.

بینایی سنجی شاخه ‌ای از مراقبت ‌های بهداشتی است که به چشم ‌ها و ساختار های مرتبط با آن مربوط می‌ شود که برای ارائه درمان بیماری ‌های مختلف چشم و بهبود بینایی طراحی شده است ؛ امروزه اپتومتریست ها بیش از هر زمان دیگری مورد تقاضا برای کار هستند.

ظهور فناوری های جدید و تغییرات شگرف در سبک زندگی مردم به این معنی است که نیاز به مراقبت از چشم و بینایی در حال افزایش است ، این هم به دلیل افزایش مشکلات سلامت چشم و بینایی ، پیری جمعیت و افزایش نیاز به بینایی خوب است ؛ علاوه بر این ، افزایش جراحی های انکساری چشم به این معنی است که برای موقعیت های قبل و بعد از جراحی به متخصصان مراقبت های بهداشتی چشم بیشتری نیاز است.

اپتومتری همچنین برای نوآوری در توسعه فناوری و تجهیزات مورد استفاده توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی که در این زمینه کار می کنند ضروری است که این مسئله را با تحصیل رشته بینایی ‌سنجی در اسپانیا به خوبی می توان درک کرد.

فهرست مطالب
تحصیل رشته بینایی ‌سنجی در اسپانیا

اولین مقطع تحصیل در رشته بینایی سنجی در دانشگاه های اسپانیا مقطع کارشناسی است که 4 سال طول می کشد ، برای پذیرش در این مقطع تحصیلی اتمام دوره دبیرستان در رشته های تجربی و ریاضی الزامی است ؛ فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال ادامه تحصیل دهند.

لازم به یادآوری است که چنانچه علاقه مند به تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی اسپانیا هستید ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را بخوانید و از تمامی قوانین و شرایط تحصیل در اسپانیا با خبر شوید.

پریمدیکال بینایی سنجی در اسپانیا

برای تحصیل رشته بینایی سنجی در دانشگاه های اسپانیا دانش در دروس فیزیک ، زیست شناسی و ریاضیات و زبان اسپانیایی مورد نیاز است ، افرادی که دارای نمرات متوسط به بالا در این دروس نیستند می توانند در دوره های پریمدیکال بینایی سنجی در اسپانیا شرکت کنند ؛ این دوره فشرده 1 ساله است و به زبان اسپانیایی برگزار می شود ؛ البته توجه داشته باشید که شرکت در دوره پری مدیکال اجباری نیست. در خصوص رشته داروسازی هم پریمدیکال ، اجباری نیست ، شاید بخواهید مقاله تحصیل رشته داروسازی در اسپانیا را بخوانید تا با این فرصت کم نظیر آشنا شوید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اگر میخواهید بینایی سنجی را در اسپانیا بخوانید، بررسی شرایط و امکان سنجی را با کارشناسان ما انجام دهید

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های بینایی سنجی اسپانیا

اسپانیا یکی کشور های عالی برای تحصیل در خارج از کشور است ، این کشور دارای یک تاریخچه طولانی در آموزش عالی است ، اسپانیا دارای 76 دانشگاه و موسسه آموزش عالی است که از این تعداد 25 دانشگاه آن در بین دانشگاه های برتر جهان در رتبه بندی QS قرار دارد ، برخی از این دانشگاه ها بر اساس یک رشته یا چند رشته خاص در بین برترین ها قرار می گیرند ، در ادامه با بهترین دانشگاه های بینایی سنجی اسپانیا آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های اسپانیا در رشته های علوم پزشکی ، رشته پرستاری را هم ارائه می دهند ، اگر علاقه مند به تحصیل پرستاری در خارج از کشور هستید ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در اسپانیا را نیز بخوانید.

تحصیل رشته بینایی ‌سنجی در دانشگاه والنسیا

تحصیل رشته بینایی ‌سنجی در دانشگاه والنسیا

دانشگاهی است که در شهر والنسیا اسپانیا واقع شده است ، این یکی از قدیمی ترین دانشگاه های باقی مانده در اسپانیا و قدیمی ترین در جامعه والنسیا است و به عنوان یکی از موسسات آکادمیک پیشرو اسپانیا در نظر گرفته می شود که در سال 1499 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 55000 دانشجو دارد ، بیشتر دوره ها از طریق زبان اسپانیایی ارائه می شوند.

رشته بینایی سنجی در دانشگاه والنسیا در مقطع کارشناسی ارائه می شود و یکی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده فیزیک این دانشگاه است.

هدف از مدرک اپتیک و اپتومتری این دانشگاه ، تولید متخصصان بسیار ماهر در مراقبت های بهداشتی بینایی با سازماندهی فعالیت هایی با هدف پیشگیری ، تشخیص ، تجزیه و تحلیل و درمان تغییرات در بینایی است ؛ برای این منظور ، دانشجویان دانش ، توانایی ها و مهارت های لازم برای انجام معاینات بینایی برای بهبود ارگونومیک را کسب می کنند ، دانشجویان این رشته ملزم به گذراندن دوره کارآموزی است که شامل 18 واحد درسی است.

تحصیل بینایی ‌سنجی در دانشگاه مورسیا

دانشگاه مورسیا با 38000 دانشجو ، بزرگترین دانشگاه در منطقه مورسیا است ؛ این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی اسپانیا و سیزدهمین دانشگاه در جهان است ، دانشگاه مورسیا در سال 1272 توسط پادشاه آلفونسو دهم کاستیل تحت تاج کاستیل تأسیس شد ، این دانشگاه دارای 21 دانشکده است که دانشکده بینایی سنجی یکی از آن ها می باشد.

رشته بینایی سنجی در دانشگاه مورسیا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود ؛ مدرک تحصیلی در اپتیک و بینایی سنجی این دانشگاه واجد شرایط کار حرفه ای به عنوان یک بینایی سنجی است، یک حرفه بهداشتی که به طور محکم در سراسر قلمرو اسپانیا و در بیشتر اروپا و آمریکا تثبیت شده است.

پس از اتمام تحصیل، دانشجو باید بتواند هر گونه اختلال بینایی را تشخیص دهد ، دستگاه های مختلف را برای اندازه گیری و ارزیابی عملکرد بینایی و ساختارهای چشم و سیستم بینایی مدیریت کند ، هر گونه اختلال بینایی را با استفاده از لنز ها و درمان های بینایی سنجی اصلاح کند ، لنز های چشمی را در عینک جمع کند و کیفیت آنها را کنترل کند ، بین چشم سالم و چشم بیمار تمایز قائل شود ؛ به بیماران در مورد سلامت چشم توصیه کند و در زمینه سلامت با همکاری سایر متخصصان بهداشتی مرتبط به مراقبت های بهداشتی بصری کار کند.

بینایی ‌سنجی در دانشگاه گرانادا

دانشگاه گرانادا یک دانشگاه دولتی واقع در شهر گرانادا اسپانیا است که در سال 1531 توسط امپراتور چارلز پنجم تأسیس شد و با تقریبا 80000 دانشجو ، چهارمین دانشگاه بزرگ اسپانیا است ، به غیر از شهر گرانادا ، UGR همچنین دارای پردیس هایی در سئوتا و ملیلا است.

مدرک دانشگاه گرانادا در اپتیک و اپتومتری ، بینایی را به عنوان توانایی پردازش اطلاعات محیطی ، و به دست آوردن معنا و درک آنچه از طریق چشم دیده می شود، مطالعه می کند ، هدف بینایی ‌سنجی در دانشگاه گرانادا این است که با آموزش گسترده آنها در زمینه پیشگیری ، تشخیص ، ارزیابی ، تشخیص و درمان بیماری‌ های چشم ، متخصصان بسیار ماهر در مراقبت ‌های بهداشتی چشم و بینایی تولید کنند.

به عنوان دانشجوی مدرک تحصیلی ، موضوعاتی را در زمینه های مرتبط با هم مانند فیزیک نوری ، اپتیک فیزیولوژیکی ، بینایی سنجی ، اپتیک ابزاری ، بینایی سنجی ابزاری ، آسیب شناسی ، اپتیک لنز های تماسی ، مواد نوری ، فارماکولوژی ، بینایی دوچشمی ، توانبخشی بینایی ، کم بینایی ، اپتیک کاربردی و تکنولوژی لنز های اصلاحی دنبال می کنید.

فارغ التحصیلان این دانشگاه دارای صلاحیت بالایی برای کار در زمینه های مختلف هستند ، خواه آنها تصمیم به تخصص در اپتیک یا بینایی سنجی داشته باشند.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در اسپانیا

هزینه تحصیل در اسپانیا بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است ، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته بینایی سنجی به زبان اسپانیایی در دانشگاه های اسپانیا برای هر نیمسال تحصیلی 757 یورو است ، برای زندگی در اسپانیا به 900 تا 1100 یورو نیاز است ، البته اگر شهر های مادرید یا بارسلون را انتخاب کنید که گران ترین شهرهای اسپانیا هستند ، هزینه ها بیشتر است.

هزینه تحصیل بینایی سنجی در اسپانیا

اقامت در کشوری خارجی از طریق تحصیل، جز با بررسی شرایط و کسب اطلاعات امکان پذیر نیست، مطالب زیر را حتما بخوانید

چارت درسی بینایی سنجی در دانشگاه های اسپانیا

رشته بینایی سنجی در دانشگاه های اسپانیا 4 ساله ارائه می شود که دانشجویان ملزم به گذراندن 240 واحد درسی ، یعنی 60 واحد در هر سال تحصیلی هستند.

سال اول : آناتومی چشمی و انسانی ، بیو استاتیک ، زیست شناسی ، فیزیک 1 ، فیزیک برای علوم سلامت ، فیزیک 2 ؛فیزیولوژی چشمی و انسانی ، ریاضیات ، مواد چشمی ، اپتیک فیزیولوژیکی.

سال دوم : ففیزیولوژی و مراقبت از بیمار ، ابزار های بینایی سنجی ، اپتیک چشمی ، اپتومری 1، 2 ، پاتولوژی چشمی ، دوره اپتومتری I ، روان فیزیک بینایی.

سال سوم : ناهنجاری های بینایی دو چشمی ، تماس شناسی ، تماس شناسی 2 ،مکانیسم ها و مدل های بینایی ، لنز های چشمی ، اپتیک فیزیکی ، اپتومتری 3 ، بینایی سنجی کودکان ، عمل کنتاکتولوژی ، تمرین اپتومتری II.

سال چهارم : روش های بررسی بالینی ، قانون بینایی سنجی و سلامت سالمندان ، کارآموزی خارجی ، پروژه پایانی ، واحد های انتخابی.

زبان تحصیل بینایی سنجی در اسپانیا

زبان رشته بینایی سنجی در اسپانیا به اسپانیایی ارائه می شود و ملاک پذیرش تحصیل در این رشته تسلط به زبان اسپانیایی در سطح B2 است.

بازار کار و درآمد بینایی سنجی در اسپانیا

بازار کار و درآمد بینایی سنجی در اسپانیا

تمرکز بالینی و بهداشتی مدرک بینایی سنجی دانشگاه های اسپانیا به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که به طور مستقل یا به عنوان بخشی از یک تیم چند رشته ای در مراکز بهداشتی مانند مراکز تخصصی و مراقبت های اولیه ، بیمارستان های دولتی یا خصوصی ، کلینیک های چشم و مراکز بهداشتی اپتیکال و اپتومتری کار کنند ؛ فارغ التحصیلان همچنین می توانند به عنوان مشاور حرفه ای در صنایع متعددی مانند لنز های چشمی ، دارو ها ، ابزار های نوری و غیره کار کنند و بازار کار و درآمد بینایی سنجی در اسپانیا به این صورت گسترده و به روز است.

دسترسی آینده به برنامه های تحصیلات تکمیلی و دکتری امکان توسعه مهارت در تدریس و تحقیق را فراهم می کند ، علاوه بر این ، کیفیت برتر و تمرکز برنامه در دانشگاه های اسپانیا به فارغ التحصیلان این امکان را می دهد که در سایر کشور های اروپایی تمرین کنند و امکان ادامه تحصیل برای کسب مدرک از بهترین دانشگاه های جهان را فراهم می کند.

فردی که به عنوان اپتومتریست در اسپانیا کار می کند معمولا حدود 5790 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزد ها از 3130 یورو تا 8740 یورو متغیر است. در زمینه شناخت بازار کار اسپانیا و مشاغل مورد نیاز این کشور ، پیشنهاد می کنیم مقاله کار در اسپانیا را مرور کنید.

شما می توانید از طریق بررسی تجارب و رزومه کاری ما، اعتماد کنید و امور مهاجرتتان را به ما بسپارید و یا اینکه اطلاعات مورد نیاز برای امر مهاجرت را از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی کسب کرده و بعد تصمیم گیری نمایید.

ویدیویی که مشاهده می کنید حاصل اعتماد عزیزانی است که پرونده مهاجرت خود را به شرکت رجبی سپرده و تا حصول نتیجه با ما همراه بودند. ویدیو شامل انواع پذیرش از اقصی نقاط دنیا و در بهترین دانشگاه ها است.

پیشنهاد کارشناسان ما بررسی و مقایسه شرایط تحصیل بینایی سنجی در دیگر کشور ها با اسپانیاست، پس حتما مطالب زیر را بخوانید

مزایا و معایب تحصیل رشته بینایی سنجی در اسپانیا

به طور قطع تا کنون متوجه شده اید که اسپانیا یکی از گزینه های عالی برای تحصیل در رشته بینایی سنجی است ، البته تحصیل در این کشور همانند سایر نقاط جهان با دشواری هایی همراه است و آگاهی از آن ها شیرینی تحصیل در این کشور را دو چندان می کند. مزایا و معایب تحصیل رشته بینایی سنجی در اسپانیا را در ادامه با هم مرور می کنیم:

مزایای تحصیل رشته بینایی سنجی در اسپانیا

  • تحصیل در دانشگاه های برتر در زمینه بینایی سنجی در سطح اروپا و جهان
  • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
  • امکانات آزمایشگاهی و تجهیزات دانشگاه های بینایی سنجی اسپانیا عالی و به روز است
  • فرصت های شغلی عالی برای فارغ التحصیلان این رشته در اسپانیا و سایر نقاط جهان

معایب تحصیل رشته بینایی سنجی در اسپانیا

  • رشته بینایی سنجی در دانشگاه های اسپانیا به زبان اسپانیایی ارائه می شود.
  • لزوم یادگیری زبان اسپانیایی برای تحصیل در این کشور

سوالات پر تکرار تحصیل رشته بینایی ‌سنجی در اسپانیا

برای تحصیل در رشته بینایی سنجی در دانشگاه های اسپانیا دانش در دروس فیزیک ، زیست شناسی و ریاضیات و زبان اسپانیایی مورد نیاز است ، افرادی که دارای نمرات متوسط به بالا در این دروس نیستند می توانند در دوره های پری مدیکال ارائه شده در اسپانیا شرکت کنند ؛ این دوره فشرده 1 ساله است و به زبان اسپانیایی برگزار می شود ؛ البته توجه داشته باشید که شرکت در دوره پری مدیکال اجباری نیست.

دانشگاه والنسیا
دانشگاهی است که در شهر والنسیا اسپانیا واقع شده است ، این یکی از قدیمی ترین دانشگاه های باقی مانده در اسپانیا و قدیمی ترین در جامعه والنسیا است و به عنوان یکی از موسسات آکادمیک پیشرو اسپانیا در نظر گرفته می شود که در سال 1499 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 55000 دانشجو دارد ، بیشتر دوره ها از طریق زبان اسپانیایی ارائه می شوند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته بینایی سنجی به زبان اسپانیایی در دانشگاه های اسپانیا برای هر نیمسال تحصیلی 757 یورو است ، برای زندگی در اسپانیا به 900 تا 1100 یورو نیاز است ، البته اگر شهر های مادرید یا بارسلون را انتخاب کنید که گران ترین شهرهای اسپانیا هستند ، هزینه ها بیشتر است.

رشته بینایی سنجی در اسپانیا به زبان اسپانیایی ارائه می شود و ملاک پذیرش تحصیل در این رشته تسلط به زبان اسپانیایی در سطح B2 است.

برای پذیرش در رشته بینایی سنجی در دانشگاه های اسپانیا آزمون ورودی برگزار نمی شود و ملاک پذیرش پایان دوره دبیرستان و نمرات دروس تخصصی ریاضی ، فیزیک و زیست شناسی و معدل آن ها است.

در این مقاله مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی اطلاعات ضروری پیرامون تحصیل رشته بینایی سنجی در اسپانیا را بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب آگاهی از جزئیات تحصیل در این کشور با دفاتر شرکت در شعبه مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز تماس بگیرید ، همچنین می توانید مقاله تحصیل رشته بینایی سنجی در اتریش را هم در کنار این مقاله مطالعه کرده و هزینه ها را با هم مقایسه کنید.

دیدگاه مشتریان شرکت رجبی از همکاری و حصول نتیجه با این شرکت

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه